Reklama

sobota 2. ledna 2016

Neradostná (a zdaleka ne úplná) rekapitulace pobuřujících výrazů, vulgarit, irelevantních názorů atd., adresovaných prezidentu České republiky.


Jiří Baťa
2. 1. 2016
Parlamentní listy si dali trochu té víceméně záslužné práce s vyhledáním těch nejdrsnějších, nejvulgárnějších, nejhrubších a nejneserióznějších výrazů lidí, adresovaných prezidentu M. Zemanovi, lidí, kteří si zřejmě myslí, že svými ubohými, vulgárními, společensky naprosto neúnosnými, ale bohužel také i platným českým zákonům odporujícími výrazy posílí své ego, postavení, případně renomé a svůj význam ve společnosti. 


Co jste voliči, co jste dělali?


Oldřich Průša
2. 1. 2016
Hlídejte si své europoslance a Vámi zvolené politiky. Dávejte jim najevo své názory, a co od nich žádáte. Hájí naši zemi a naše životy? Naše dějiny, zkušenosti otců a dědů, jejich jednota v těžkých dobách a síla jejich ducha musí být pro nás velikým příkladem. Prosím, neproste, žádejte. 


Diskuse ohledně smrti Jana Masaryka znovu otevřena

2.1.2016  Vaše věc
 
V souvislosti s nedávno vyšlou publikací V. Jandečkové ,,Kauza Jan Masaryk - nový pohled" se znovu otevírá diskuse, jakým způsobem skončil život diplomata, syna prvního prezidenta československého státu Jana Masaryka. Jandečková přichází na základě svého výzkumu s teorií, že J. Masaryk zemřel násilnou smrtí, a to rukou úředníka ministerstva zahraničí J. Bydžovského na příkaz britské tajné služby SIS. Měl se k tomu sám doznat. Do jaké míry je však dané tvrzení skutečně hodnověrné, zvlášť když existuje několik teorií Masarykova odchodu ze světa?

„Dospěl jsem k závěru, že jsme národ vrahů, doma i v zahraničí,“ říká bývalý americký velvyslanec

2. 1. 2016 AC24

„Většina cizinců, s nimiž jsem se setkal, nás považuje za šílené. Téměř všichni v nás vidí hrozbu pro světové společenství," prohlásil bývalý velvyslanec USA Dan Simpson.


Hvězdné války a smrt americké kinematografie

John Wight
2.1.2016   Zvědavec
 
„Hvězdné války“ jsou jednoduchý příběh, vyprávěný prostě, příběh dobra proti zlu, světla proti temnotě, a svobody proti diktatuře. Jinými slovy je to příběh amerického boje za zachování demokracie a civilizace ve světě sužovaném zlem a „zloduchy“.


Mnohé se stává jasným, komentovala Zacharová výrok Erdogana o Hitlerovi


2. 1. 2016   AC24

Mluvčí ruského MZV Maria Zacharovová komentovala výrok tureckého prezidenta Recepa Erdogana o účinnosti hitlerovského Německa. 

Novoroční anketa e-republiky (1. díl)

Stanislav Blaha
2.1.2015 E-republika

Zeptali jsme se několika osobností, co je zaujalo v minulém roce, co očekávají v roce právě nastupujícím a jaké mají plány. Dnes odpovídají ekonomka Ilona Švihlíková, občanský aktivista Milan Daniel a europoslanec Jan Keller.


Americký Lockheed Martin je naprosto závislý na ruské technologii. John McCain zuří kvůli lobbování za ruské kosmické motory


2. 1. 2016  AC24

Svatou válku arizonského senátora Johna McCaina za očistu US kosmického průmyslu od ruských raketových motorů do roku 2019 by mohlo zhatit proradné ustanovení umístěné do zákonné předlohy o nadcházejícím obranném rozpočtu.


USA jsou dost hloupé na to, aby rozpoutaly nukleární válku

P.C.Roberts
2.1.2016   Rukojmí
Koncem tohoto roku poskytl P.C. Roberts televizní interview společnosti USAWatchdog.comp. Otázky mu kladl zakladatel společnosti a současné i její ředitel Greg Hunter, známý to americký publicista, který šest let pracoval pro ABC News a pro Good morning America, později pak pro CNN.

Další ostuda pro Českou republiku: Země nemá peníze na obědy pro školáky z chudých rodin. Víčka od PET lahví na nemocné děti byly jen začátek. Miliardář Tykač dělá sbírku na obědy pro děti ve státních školách!


- VK -
2.1.2016 AENews

Další ostuda pro Českou republiku: Země nemá peníze na obědy pro školáky z chudých rodin. Víčka od PET lahví na nemocné děti byly jen začátek. Miliardář Tykač dělá sbírku na obědy pro děti ve státních školách!


Saúdové krvácí chyceni ve vlastní pasti. Výdaje na obranu snižují o třetinu

napsal/přeložil geo
2. 1. 2016  Eurasia24

Saúdská Arábie se chytila do pasti, kterou společně se Spojenými státy nastražila na Rusko, když se přímo podílela na manipulativním snížení cen ropy v posledních měsících. To zasáhlo královské finance bolestivým způsobem: výdaje na bezpečnost a obranu v roce 2016 klesají v porovnání s minulým rokem téměř o třetinu.

pátek 1. ledna 2016

Co si přát do Nového roku 2016? (Moje desatero)

Radim Valenčík
1.1.2016 blog autora

Zase jsem dostal záplavu novoročenek s PF. Poštou (těch už je méně, než dřív), SMS, maily a přes FB. Ani nestačím odpovídat. A když, tak bez vtipu a nudně. Současně se mě spousta lidí ptá, co se bude dít v roce 2016. Chtěl jsem k tomu něco napsat, ale dokončuji dva články na prestižní konference. Na úspěchu mi hodně záleží. Tak aspoň pár uspěchaných bodů:


Přes 93% obyvatel Krymu odmítlo ukrajinskou elektřinu

1.1.2016 Sputnik
Obyvatelé Krymu odmítli smlouvu s Kyjevem o dodávkách elektrické energie s formulací, že tento region patří Ukrajině, praví se závěrech výzkumu veřejného mínění, který uspořádal VCIOM.

Zbyněk Fiala: Rok divokých změnZbyněk Fiala
1.1.2016  Vaše věc

Pařížská konference COP21 uvolnila strategickou změnu z klece. Chvíli bude trvat, než se rozkouká, ale zpátky už ji nikdo nedostane.


Nad rozhovorem Dany Braunové s Tomášem Halíkem


Rajko Doleček
1.1.2016

I když se na Televizi moc nedívám, Magazínu Práva s TV Programy si vždy alespoň prolistuji. V posledním Magazínu z 23. prosince 2015. mě zaujala vážná i usměvavá tvář našeho předního katolického intelektuála a teologa, profesora Tomáše Halíka v Rozhovoru Dany Braunové s nim „O Tajemství Vánoc, pochybování o Zemanovi“.

2016 se můžeme těšit na Čapkovo drama Rodič (původně sexistická Matka), Smetanova klasika bude nově uváděna pod titulem Zneužitá osoba (místo šovinismus opěvující Prodaná nevěsta) ....

Michal Fraiman
1.1.2016   Protiproud
Dobré zprávy na Nový rok: Vypusťte akvária, neplaťte dluhy! Dosť bolo závadného myšlení, konspiračních teorií a nekorektní kultury. Šestnáctý bude šťastný a veselý!
Komentář odkrývá šťastnou budoucnost, která nás čeká nejenom v tomto novém roce, ale i v letech příštích, neboť naše moudrá vláda, pozorní legislativci, policie i prokuratura (o soudech nemluvě) to konečně vezmou pevně do pracek!

Korespondence Clintonové vrhá světlo na vztah Merkelové k Obamovi

1.1.2016   Sputník
Kancléřka SRN Angela Merkelová byla naladěna skepticky vůči Baracku Obamovi, kdy byl zvolen za prezidenta USA v r. 2009. Svědčí o tom dopisy z osobní korespondence bývalé ministryně zahraničí USA Hillary Clintonové, píše The Guardian.

NYT: Turecko se sesouvá do stavu syrské občanské války


1. 1. 2016   zdroj
Operace turecké armády proti Kurdské straně pracujících (PKK) uvrhla desítky osad na jihovýchodě Turecka do krvavých střetů, píše The New York Times. Ve výsledku opustily stovky tisíc místních obyvatel města a okolní vesnice, které zachvátily boje, a samotné rozpory mezi vládou a kurdskými aktivisty dosáhly "smrtonosného vrcholu" za poslední dvě desetiletí. 


Hamižnost je kořenem zla


Martin Kunštek
1.1.2016
V souvislosti s mohutnou vlnou uprchlíků se u nás i na západě rozpoutaly debaty o (ne)schopnosti muslimů integrovat se do společnosti a z toho odvozované škodlivosti islámu. Příčinou vzniku ghett – jako území, kde neplatí státní právo (není vynucováno) však není islám – jako učení proroka Mohameda - ale hamižnost.


Eman Pluhař: Ústavní a jiní vlastenci

1.1.2016 Vaše věc

Už dávno před znovusjednocením Německa uvažoval německý filozof Jürgen Habermas o vlastenectví v zemi, kde klasický vztah mezi vlastí a národem byl tak dokonale zničen excesivním nacionalismem jako v Německu. Habermas nakonec dospěl k pojmu ústavního vlastenectví jako vlastně jediné možnosti pro německého vlastence. Netušil tedy, že vlastenectví se vrátí do Německa v podobě „Vlasteneckých Evropanů proti islamizaci Evropy“ (Pegida) či pravicově populistické „Alternativy pro Německo“, o které mluví předseda SPD S. Gabriel jako o pakáži a prezident Gauck jako o temném Německu.

Bývalý šéf Pentagonu varuje: Jaderná válka brzy. Možná už letos!

1.1.2016   Prvnízprávy
Ve svých pamětech William Perry vyzývá vládu USA, aby opustila podzemní mezikontinentální balistické rakety i vytváření nových křídlatých střel s jadernými hlavicemi, a odhalil své nejhorší noční můry.Akt jaderného terorismu nebo přerůstání nepřátelství mezi USA a Ruskem do jaderné války „omylem", jsou hlavní rizika, které mohou brzy vést k jaderné katastrofě, jsou obavy bývalého šéfa Pentagonu Williama Perryho uvedla RIA Novosti s odkazem na agenturu Associated Press.

90 dní noční můry pro ISIS: Výsledky rusko-syrské operace

1.1.2016   Svobodné noviny
Před třemi měsíci, 30. září, na žádost syrského vůdce Bašára Asada, Rusko zahájilo vojenskou operaci proti teroristům Daesh (islámský stát).Hned další den, ruské ministerstvo obrany hlásilo první výsledky ofenzívy. Od té doby se každý výpad ruských bojových letadel a každý nálet proti teroristům dostal na stránky novin.

New York Times se odkopal: džihád je láskyplný a dokonce i hravý

napsal/přeložil JP
1.1.2016 Eurasia24
 
Proč Eurasia24.cz cituje především z ruských a jiných nezápadních informačních zdrojů? Protože západní „mainstreamová“ média považuje za nástroje jejich vlastníků – globální oligarchie – k vedení informační války, jejíž cíle se zcela shodují s cíli horké války. Ať už jde o její ukrajinskou, jemenskou nebo syrskou frontu či přímé dopady na Evropu. Tentokrát činíme výjimku a odkazujeme na článek v New York Times.

Další krok k suverenitě: všechna média musí být z výrazné většiny ruská

napsal/přeložil ea24
1. 1. 2016 Eurasia24

Ruská federace pokračuje v procesu znovuzískání suverenity, tentokrát v klíčové oblasti sdělovacích prostředků. Od Nového roku musely zásadně klesnout podíly zahraničních vlastníků všech médií v Rusku a staly se výrazně menšinovými.

Přehled roku 2015


Image

Petr Umlauf 
1.1.2016 E-republika

V závěrečném přehledu shrnujeme letošní články našeho webu. Hlavními tématy byly stav světa, globální ekonomika a domácí dění.


Jsem dozorce v Dachau


1.1.2016  krimi-plzeň

Rozhovor s plzeňákem, střežícím uprchlíky v utečeneckém táboře Dachau v Německu

Ozval se nám plzeňák, bývalý policista, zda bychom neměli zájem napsat něco o tom, jak to doopravdy vypadá v Německu s uprchlíky. My jeho nabídku samozřejmě velmi rádi přijali.

 

Udržba silnice je pro Liberec drahá, tak ji prodali soukromníkovi- zřejmě proto, aby na ní prodělával.

1. 1. 2015
Úsek komunikace, počínaje u dolního stanoviště lanovky na Ještěd a konče v obci Rozstání, odkoupil bývalý zastupitel města Liberce. „Údržba prodaného úseku byla pro Liberec finančně nákladná. Rozhodli jsme se proto, že jej převedeme do soukromých rukou.“Cena průjezdu byla stanovena na 5.- Kč za kilometr - tedy 50 Kč.


Putin navrhl Krymu volit mezi elektrickou energií a příslušností k Ukrajině


31. 12. 2015    zdroj
Ruský prezident Vladimír Putin vydal pokyn, aby byl proveden sociologický průzkum mezi obyvateli Krymu a Sevastopolu, než bude uzavřena smlouva o dodávkách elektřiny s Ukrajinou. Oznámil to, jak informovala agentura RIA Novosti, ministr energetiky Alexandr Novak.

K Novému roku 2016

1. 1. 2016

čtvrtek 31. prosince 2015

Vážení čtenáři,

děkujeme za Váš zájem o náš web. Před třemi dny jsme dosáhli 20 000 000 zobrazení (od zahájení provozu 7. 10. 2013), denně se připojuje asi 25 000 počítačů. Připravujeme se na rozšíření naší činnosti v náročném roce 2016. Věříme že se setká s Vašim zájmem.
Za redakci Ivan David
31. 12. 2015

Pane prezidente Zemane, děkujeme... Přání pro Vás z Nové republiky do roku 2016 zdraví , hodně síly a pohody.

31.12. Redakce NR

Zlatý slavík a dnes také platinový s písní Měl jsem rád a mám.... Karel Gott
Karle Vám přejeme hodně síly, štěstí a  víry v dobrý konec . S láskou redakce Nové republiky!Ubráníme se, ubrání nás?


Zdeněk Hrabica
31. 12. 2015
U vchodu do supermarketu, do něhož dvakrát v týdnu vjíždím s vozíkem a než jím projedu, prolistuji si zdarma noviny, zjistím cenové slevy potravin, stál dnes mladý a statný, bodyguard. Byl oblečen do maskáčů, v tričku khaki s krátkými rukávy, s pažemi válečně potetovanými. 


Igor Konašenkov: komentáře amerického ministerstva zahraničí o působení VKS RF připomínají představení potulných hypnotizérů v cirkusu.


31. 12. 2015      zdroj a zdroj
Všechna ta odosobněná a nepodložená tvrzení o údajném použití ruského letectva na civilní cíle v Sýrii stále více připomínají představení potulných hypnotizérů v cirkusu.

Mění se doba. Mění se okolnosti. Mění se mluvčí ministerstva zahraničí. Nemění se však autoři jejich projevů.

P.C. Roberts: USA jsou dost hloupé na to, aby rozpoutaly nukleární válku


31. 12. 2015     zdroj
„Pro střední třídu neexistuje žádná šance –  bude se tenčit i nadále. Dále si myslím, že americká ekonomika se nachází na dlouhodobém sestupu. Se zmanipulovanými čísly, kterými měříte inflaci či nezaměstnanost, lze oklamat běžné občany, ale neoklamete jimi ty, kteří se na ta čísla umějí podívat zblízka.“ 

Do Nového roku s Janem Werichem a Miroslavem Horníčkem v Hovorech H


P.F. 2016

31.12.2015 Redakce NR 

Do Nového roku 2016 Vám redakce NR přeje hodně zdraví ,síly a odvahy k moudrému rozhodnutí jakou cestou náš svět postrčit dál,posunout výš. A jen vůl by nám v tom bránil !


VKS RF rozbombardovaly na základě údajů opozice shromáždění pohlavárů DAEŠ nedaleko města Rakka


31. 12. 2015       zdroj a zdroj
Ruský bombardér vymazal z povrchu zemského místo shromáždění pohlavárů DAEŠ. Údery Su-34 byly provedeny podle údajů syrské opozice, řekl ve středu oficiální představitel Ministerstva obrany RF, generálmajor Igor Konašenkov.

Ajatolláh Chameneí k západní mládeži


Sayyid Ali Khamenei
31. 12. 2015      Slobodný vysielač
...Po staletí znal západní svět muslimy lépe: den, kdy se lidé západu stali hosty islámských zemí a nespustili oči údivem z bohatství jejich hostitelů, a další den byli zas oni hostiteli a těžili z úsilí a myšlenek muslimů a v zásadě nepoznali nic než laskavost a trpělivost. Proto vás žádám vás, mladé lidi, abyste na základě správného porozumění, důkladného vhledu a poučení se z hrozných zkušeností, položili základ správné a čestné interakce s islámským světem....


Babičkám se tohle přihodit nemůže

Tomáš Hozák
31.12.2015  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com


Jestli máte vnučku, pravděpodobně řešíte podobné dilema, když řekne:
„Dědo, já musím kakat.“
Na pánský nebo na dámský? Samozřejmě, že ji odtáhnu na pánský, jenže ona protestuje:

Kde domov můj?

Jaroslav Kuchař
31. 12. 2015     JaroslavKuchař

To, že bude zpochybňován prezidentův výrok „tato země je naše“, by mne nenapadlo ani v nejhorším snu. Měl snad prezident říct „…jejich země“? Nebo „…země nikoho“? Nebo „…země všech?“ Umíte si představit, že tento výrok příslušného prezidenta zpochybňuje kdokoliv třeba ve Španělsku, Francii, USA, v Polsku… vlastně v jakékoli jiné zemi? A že ho relativizují i ústavní činitelé? 

Z novoročního přání E-republiky citujeme ve zkratce

31.12.2015   E-republika

 Všem našim čtenářům a příznivcům přejeme klidný nový rok 2016. Budeme se i nadále snažit přinášet zpravodajství a komentáře z domova i ze světa, zejména takové, které podle našeho názoru v našem mediální okruhu citelně chybí.

Putin a Izrael – komplexní a vícevrstvý vztah

The Saker
31.12.2015  Zvědavec

Nedávná vražda Samira Kuntara Izraelem opětovně zažehla diskusi o Putinově vztahu k Izraeli. To je velmi komplikovaná záležitost a ti, kteří mají rádi jednoduchá předpřipravená „vysvětlení“, by nyní měli přestat číst. Pravdou je, že vztahy mezi Ruskem a Izraelem a, ještě předtím, mezi židy a Rusy by si zasloužily celou knihu.


Zpráva Reportérů bez hranic: Kdo a proč vraždí novináře?

Stanislav Blaha
31.12.2015 E-republika

V tomto roce přišlo na celém světě v souvislosti žurnalistickou prací o život 142 lidí (z toho 110 profesionálních žurnalistů, 27 občanských žurnalistů a 7 zaměstnanců médií), 49 jich bylo úmyslně zavražděno a 18 zabito v přímé souvislosti s žurnalistickou prací, dalších 46 žurnalistů z neznámých důvodů.


středa 30. prosince 2015

K televiznímu vystoupení P.C. Robertse: Svět se rozpadá


30. 12. 2015    zdroj
Dr. P.C. Roberts poskytl koncem roku toto televizní interview alternativní informační síti Daily Coin. Její redaktor Rury k Robertsově interview přičinil tuto poznámku: Když jsme se s Davem Kanzlerem na interview s PCR připravovali, promýšleli jsme, jak je zahájíme, i jak v něm budeme krok za krokem pokračovat. Jsme Dr. Robertsovi moc vděčni za to, že on měl o tomto interview představu odlišnou.

Lhaní velkých nevládek aneb Krach společného světa


Image

Václav Umlauf 
30.12.2015 E-republika  
 Žijeme ve zvráceném světě, kde je možné beztrestně lhát na mezinárodní scéně, používat k tomu velkých mezinárodních organizací. A když to praskne, tak se hraje na demokratická betlémská neviňátka.

Se Zemanovskou svoločí, rád pohlédnu si do očí…

Jiří Hermánek
30.12. 2015   Svobodné noviny
Národ žije Lukášem Pavláskem a já se musím přidat. Obvykle na tu soutěž znuděně koukám jedním okem tak, abych nenamíchl manželku. Ale tentokrát jsem koukal s gustem a Lukášovi jsem to, k velké nelibosti manželky, hodil. A ptáte se proč? Je s ním sranda a věci nehrotí tak jako jistý Martin Procházka, který pro přemíru žluče v krvi nejen pořádně nevidí, asi ani neumí soudně přemýšlet. A proto píše věci, jako je například toto: Zeman = nový Führer extremistické svoloče.

Prezidentu Miloši Zemanovi patří mimo jakoukoli pochybnost titul Osobnost roku.

Petr Hájek
30.12.2015   Protiproud
 Komentář k ohlasům na zásadní poselství prezidenta Zemana (nejen) českému lidu.Navzdory všem nebezpečím, není ještě nic ztraceno.Prezidentu Miloši Zemanovi patří mimo jakoukoli pochybnost titul Osobnost roku. Tedy patřil by – kdyby záleželo na tom, co si myslí naprostá většina české veřejnosti. Takovému stavu, kdy většina rozhoduje, se kdysi říkalo demokracie.Protože ji však vystřídala mediokracie (vláda médií), je ve veřejném prostoru všechno jinak.


Turecký premiér požádal Srbsko, aby pomohlo urovnat vztahy s Ruskem


30. 12. 2015    zdroj
Premiér Turecka Ahmet Davutoglu oslovil prezidenta Srbska Tomislava Nikoliče s žádostí, aby byl zprostředkovatelem při urovnávání vztahů mezi Moskvou a Ankarou. Podle oznámení, zveřejněném na internetových stránkách tiskové služby srbského prezidenta 29. prosince, byla příslušná žádost Davutoglu vyslovena během jeho dvoudenní návštěvy Bělehradu.

Co (ne)smíme říkat

Petr Robejšek
30. 12. 2015  zdroj


Uvažuji o tom, jestli si kritici prezidentova výroku o „naší zemi“ uvědomují k čemu vlastně řeč slouží. A zkusím to objasnit.


Jestliže bychom museli při každém našem projevu předjímat možnou nelibost toho, či onoho nad nějakým naším výrokem, tak to má jasný důsledek - všeobecné mlčení. Vždycky totiž bude to co si myslíme někomu vadit. Ne, to nechceme namítnou Zemanovi kritici. My chceme debatu, ale se správnými myšlenkami.

Status tržní ekonomiky pro Čínu

Eric Best
30. 12. 2015   zdroj
 

Nové Memorandum o porozumění podepsané Bohuslavem Sobotkou během jeho listopadové návštěvy Pekingu zavazuje Českou republiku k tomu, aby v rámci Evropské unie hájila čínské zájmy, což zahrnuje i podporu uzavření investiční dohody mezi EU a Čínou.