Reklama

.

.

středa 20. ledna 2016

Ministři vnitra (V4) se domluvili, že prioritně je třeba zabezpečit vnější hranice EU a vybudovat hotspoty....


20. 1. 2016    České noviny
Ministři vnitra zemí Visegrádu (V4) dnes ve společném memorandu opět odmítli povinné kvóty pro přerozdělování uprchlíků. Na tiskové konferenci po společném jednání v Praze to řekl český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). V boji proti nelegální migraci je podle V4 prioritní naplnit závazek na spuštění funkčních záchytných center na vnější hranici EU. Tyto takzvané hotspoty prý musí být zároveň detenčními zařízeními - uprchlíci by je neměli opustit, dokud nebude ověřena jejich totožnost.

"Tyto hotspoty musí fungovat ve formátu detenčního zařízení, kde budou migranti omezeni na pohybu a svobodě, než budou prověřeni," řekl Chovanec. Toto stanovisko potvrdil také jeho slovenský protějšek Robert Kaliňák. "Bojovat proti nelegální migraci bez toho, abyste je měli v detenčních zařízeních je nemožné," uvedl.
Důkazem, že spolupráce Visegrádu funguje, je podle dnešního vyjádření ministrů například to, že země V4 společně reagovaly na nápor běženců na hranice zemí Balkánu. V této spolupráci jsou připraveny pokračovat.


16 komentářů :

 1. 10 FAKTŮ PROČ NENÍ DOPORUČENO MUSLIMSKÝM MIGRANTŮM PŘIJÍT DO ČR
  1) Český jazyk je jeden z nejtěžších na světě.
  2) Sociální dávky jsou jedny z nejnižších v Evropě.
  3) Minimální mzda je jedna z nejnižších v Evropě.
  4) Český národ je tvořen z 80% nevěřícími, kterým Alláh může políbit prdel.
  5) Celou historii nás okolní národy přepadaly a už si to nenecháme líbit.
  6) Máme zkušenosti, takže odpor vůči islámské ideologii má 95% obyvatel.
  7) Nenecháme si strašit naše děti bubáky v burkách.
  8) ČR je na první příčce světa ve spotřebě piva.
  9) Češi milují řízky a vepřové, což je v muslimských zemích zakázané.
  10) Polovina národa má doma psa a má ho raději než muslimské migranti.
  pražský vrabčák Čimčaro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bod 5- úplně vedle.Necháme si líbit úplně vše. Pracujeme za pakatel, restituce, amnestie, všechno jedno.Hlavně že zítra vyjde bulvár.

   Vymazat
  2. ELPE,JEN SE NEROZBREČ. OSV TO ZA TEBE VYŘEŠI

   a HzNR vyžehli.VzV dá k modlení těm diversantům a pohlavárům správné noty a oni tak uvidí,kde hraje muzika a ještě z polit.třidy NETÁHEL popraskáme smíchem,když budou pozorovat jak rostou ředkvičky zdola.

   Vymazat
 2. Jsem zvědav jak dlouho naší vládě,zejména pak Sobotkovi
  tento odhodlaný postoj vydrží.Počítám tak do března, protože v březnu se k nám v chystá Merkelová.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V březnu může být Merkelová už jen běžnou turistkou . .

   Vymazat
  2. Frau Makrelen letos skončí, Sabotka v únoru opět pojede do USA pro nové noty a absolvovat brainwashing.

   Vymazat
  3. Tak to bychom Makrelu měli jít přivítat, aby pochopila, jak je v naší zemi "oblíbená". Rajčata a vajíčka vzít na vítací ceremoniál.

   Vymazat
 3. Třeba co nejdřív "zrušit" naši vlastizrádnou a kolaborantskou vládu, upevnit naši státnost a zvýšit ostrahu hranic. Odmítnou veškeré snahy bruselské nevolené "verchovky" na kvóty tzv. běženců. Cestou referenda vystoupit z diktátorské totalitní EU a zločinného paktu NATO. Začít ekonomicky vzájemně výhodně spolupracovat se zeměmi BRICS, zejména s Ruskem a Čínou s výhledem našeho vstupu do tohoto nového světového uskupení. Více se přimknout k slovanskému Rusku a Slovensku. Toť zatím vše!
  pražský vrabčák Čimčaro

  OdpovědětVymazat
 4. Anonymní20. ledna 2016 12:26 - zapoměl jsi dodat, že v tu dobu taky jede Sobotka do USA nejspíše pro instrukce co a jak dál.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V dubnu se také oteplí a může být spuštěna další vlna. Měli bychom mít do té doby vyřešenu ochranu hranic. Svých, nebo V4. Že by EU do té doby vyřešila (natož zrealizovala) ochranu Schengenu, se nedá očekávat.
   Stát by měl dát prostor dobrovolným domobrancům, aby posílili policii. Také armáda, by se neměla toulat po světě a měla by být připravena a vybavena na práci doma. P.K.

   Vymazat
 5. Paní Merkelová může být běžnou turistkou a pan Sobotka to co je, tedy nedůvěryhodný předseda vlády, tak jak dosud. Morave

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby si při návratu aspoň umyl hlavu a netvrdil,že se tak opálil na Floridě.Ten smrad potvrzuje,že ji zas někam strkal.A nás se snaží vesele obelhávat dál.

   Vymazat
 6. Jsem zvědav jestli nám pomůžou postavit plot když máme nejdelší hranici Rakouskoněmeckou.O Poláky strach nemám ti po staletí kopali muslimáky do řiti a oni se jim vyhnou jak čert kříži.

  OdpovědětVymazat
 7. Předpokládám, že toto stanovisko států Visegrádu předloží politici V-4 na podzimním summitu Německé unie s tím, že lze očekávat konečné rozhodnutí vrcholných představitelů Německé unie k této záležitosti počátkem listopadu roku 2018.

  OdpovědětVymazat
 8. Anonymní20. ledna 2016 17:21
  Politici V4 by měli postupovat dle situace a ne čekat, co kdy, vyplodí EU. U nich je jediná jistota, že přijmou potřebná opatření až ve čtvrt na jednu. Do té doby šikují ty, kteří je již přijali.
  Za sebe musím říct, že se mi docela líbí věcný postup Chovance. P.K.

  OdpovědětVymazat
 9. Doporučuje se také vycvičit plno vlčaků a buldoků černoši před těmito pejsky mají velký respekt !!!

  OdpovědětVymazat