Reklama

.

.

neděle 3. ledna 2016

Agent CIA přiznal vinu: Na rozdělení Jugoslávie nám dali miliony!

3.1.2016   New World Order Opposition
„Lidé, kteří podněcovali válku, pak nadiktovali podmínky míru. Jsou to stejní lidé, kterým dnes patří společnosti, které mají práva na užívání různých nerostných a jiných surovin!“Rakouský nezávislý časopis Info-Direkt zveřejnil překlad rozhovoru s bývalým agentem CIA Robertem Baerem, který proběhl v Quebecu (Kanada) a byl nejdřív publikován na srbské internetové platformě Web-Tribune. Robert Baer je v současné době investigativní novinář a spisovatel.

 Nedávno oznámil vydání své nové knihy „Tajemství Bílého domu“ („Secrets of the White House“). V letech 1991-1994 Baer pracoval jako vysoký agent CIA v Jugoslávii; jeho další mise vedly na Blízký východ. Vytvořil několik dokumentů pro National Geographic a obvinil Bushovu vládu, že na Středním východě vede války jen kvůli ropě.

Kde a kdy byla vaše první práce v Jugoslávii?

Přiletěl jsem vrtulníkem spolu se třemi dalšími agenty CIA. Přistáli jsme 12. ledna 1991 v Sarajevu. Naším úkolem bylo dohlížet na údajné teroristy srbské národnosti, o kterých jsme tušili, že v Sarajevu spáchají atentáty.

Kdo byli tito údajní teroristé, a proč se předpokládalo, že spáchají atentáty?

Dali nám informace o skupině zvané „Vrhovna Srbija“ („Svrchované Srbsko“) spolu s podrobnými plány, jak má být série bombových útoků provedena u nejvýznamnějších budov v Sarajevu. To mělo Bosnu odstrašit, aby neopustila jugoslávskou federaci.

Existovala někdy tato skupina a co přesně jste v Sarajevu pod velením CIA vůbec dělali?

Tato skupina nikdy neexistovala! Naši nadřízení nám lhali. Naším úkolem bylo šířit paniku mezi politiky v Bosně a vštípit jim myšlenku, že atentáty přijdou ze srbské strany. Ze začátku jsme takovému příběhu uvěřili, ale po určité době jsme se začali ptát sami sebe, proč bychom tuto hysterii měli šířit, když taková skupina očividně neexistovala.

Jak a kdy vaše operace skončila a pod jakým kódovým označením probíhala?

Pro mě to všechno skončilo po pouhých dvou týdnech, protože jsem dostal nový úkol ve Slovinsku. Operace v Bosně trvala měsíc a nesla jméno „Istina“ („Pravda“), ačkoliv to bylo všechno jiné než „pravda“!

Co jste dělal ve Slovinsku?

Dostal jsem instrukce o tom, že Slovinsko je také připraveno na nezávislost. Dostali jsme peníze, několik milionů dolarů pro různé nevládní organizace, opoziční strany a pro „financování“ různých politiků. Tímto způsobem se měla vyvolat a zorganizovat nenávist a odpor.

Co si o této propagandě CIA myslíte vy a jak o ní přemýšleli vaši kolegové?
Samozřejmě se nikdo neodváží otevřeně jít proti operaci CIA především proto, že jsme byli všichni nervózní a náchylní k paranoie! Existovali určití agenti CIA a dokonce i vyšší důstojníci, kteří prostě zmizeli, protože se odmítli podílet na propagandě proti Srbsku v Jugoslávii. Osobně jsem byl šokován dávkou lží, které naše agentury a politici šíří. Mnoho agentů CIA bylo touto propagandou vedeno, aniž by tušili, co dělají. Každý znal jen zlomek příběhu. Ti, kteří vyfabulovali celý příběh a znali skutečné pozadí, to byli naši politici.

Takže to bylo jen propaganda proti Srbům?

Ano i ne. Cílem propagandy bylo jugoslávské republiky od sebe oddělit tak, že odpadnou od mateřské země a stanou se svébytné. Potřebovali jsme pouze obětního beránka, který měl být za vše obviněn, včetně války a násilí. Pro tuto roli bylo vybráno Srbsko, protože v některých ohledech bylo jádrem státu (a pozdějším nástupcem) Jugoslávie.

Můžete jmenovat politiky v bývalé Jugoslávii, kteří byli placeni ze CIA?

Samozřejmě, i když to je citlivá otázka. Na výplatní listině CIA byl Stipe Mesić, Franjo Tuđman, Alija Izetbegović, dále mnoho poradců a členů vlády Jugoslávie; potom srbští generálové, novináři, dokonce i některé vojenské jednotky. Radovan Karadžić byl také po určitou dobu na výplatní listině. Další spolupráci ale odmítnul po té, kdy se dozvěděl, že má být obětován a obviněn za válečné zločiny spáchané v Bosně. Vše bylo zinscenováno vládou USA.

Zmínil jste se, že také média byla kontrolována a podplacena. Jak se to přesně stalo?

Pokud je známo, někteří agenti CIA byli zodpovědní za psaní oficiálních prohlášení, které hlasatelé zpráv předčítali v televizi. Nicméně, moderátoři zpravodajství o tom neměli ani ponětí, protože dostávali zprávy od svého šéfa, který je zase dostal od jednoho člověka ze CIA. Všichni ale měli stejný úkol. Zasít nenávist, šířit nacionalismus a prohloubit rozpory mezi národy.

Všichni jsme slyšeli o tragédii v Srebrenici. Co o tom můžete říci?
Takže v roce 1992 jsem byl opět zpátky v Bosně. Náš úkol byl ale tentokrát výcvik vojenských jednotek, které měly vystoupit ve jménu nového státu Bosna, který právě vyhlásil svou nezávislost. Srebrenica je nafouknutý příběh, se kterým bohužel manipulovalo mnoho lidí. Počet bosensko-muslimských obětí je stejně vysoký, jako počet zabitých Srbů a příslušníků ostatních národností. Ve Srebrenici se ale jedná o politický marketing. Můj šéf, bývalý americký senátor opakovaně zdůrazňoval, že v Bosně se má jednat o větší klamavou kampaň. Měsíc před genocidou ve Srebrenici mi řekl, že toto město bude na předních stránkách novin po celém světě a že bychom o tom měli informovat média. Když jsem se zeptal proč, řekl: „To uvidíš sám“. Nová bosenská armáda na příkaz musela zaútočit na civilní obyvatelstvo a jejich domovy. Jednalo se o obyvatele Srebrenice. Zároveň zaútočili na Srby na druhé straně. Pravděpodobně jim za to někdo zaplatil, aby tu věc vyvolali!

Kdo je tedy vinen za genocidu v Srebrenici?


Vina leží rovnoměrně rozdělená mezi Bosňany, Srby a… Američany! V té době však propaganda veškerou vinu přičítala Srbům. Mnoho z obětí, které byly pohřbeny údajně jako muslimové, byli ve skutečnosti Srbové a příslušníci mnoha dalších národností. Před několika lety mi můj přítel a bývalý agent CIA, který nyní pracuje v MMF, řekl, že Srebrenica byl produkt spikleneckých dohod mezi vládou USA a politiky v Bosně. Město Srebrenica bylo obětováno, aby Spojeným státům dalo motiv, a mohli tak napadnout Srby za jejich údajné válečné zločiny.

Proč myslíte, že se Jugoslávie nakonec rozpadla a proč to americká vláda chtěla?

Takové souvislosti jsou nyní zcela jasné. Lidé, kteří podněcovali válku, pak nadiktovali podmínky míru. Jsou to stejní lidé, kterým dnes patří společnosti, které mají práva na užívání různých nerostných a jiných surovin! Jednoduše jsme z vás udělali otroky, nyní máte možnost pracovat skoro zadarmo a suroviny půjdou do Německa a do Ameriky … tam sedí vítěz! Produkty, které původně pochází z práce vlastních rukou, jste nuceni nakupovat a importovat. A pokud nemáte peníze, pak si je musíte půjčit. Takže takový příběh byl spuštěn na celém Balkáně!

Jako agent CIA jste nikdy nebyl v Kosovu, ale věděli jste o tom, že tam Amerika také vyvíjela tlak?

Samozřejmě! Kosovo bylo v hledáčku cíleně ze dvou důvodů. Za prvé proto, že má cenné nerostné a ostatní suroviny a jednak jako vojenská základna NATO! V srdci Evropy je to největší vojenská základna NATO.

Máte nějaký vzkaz pro lidi v bývalé Jugoslávii?

Zapomeňte na minulost, protože byla zinscenována a je falešná. Pouze vás manipulovali, aby dosáhli toho, co chtěli. Následkem toho ale nesmíte vůči sobě i nadále pociťovat nenávist! Musíte ukázat, že to nemůžete ignorovat a uvědomit si, kdo je v této situaci skutečným viníkem! Rád bych se upřímně omluvil. To je také důvod, proč tak dlouhou dobu pátrám a píšu knihy, které se zabývají zveřejňováním tajemství CIA a Bílého domu.

15 komentářů :

 1. No - kdyby to bylo skutečně autentické, už dávno by toho člověka někdo podřízl. Viz nedávný článek o zabíjení nepohodlných novinářů. Uspořádali by na něj hon jako na lišku a jakej by byl?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Robert Baer je známá postava, je skutečně bývalý agent CIA, vystupoval už v dokumentární sérii o historii organizace.
   |ví toho tolik, že jeho smrt by nic neřešila, protože si všechny informace pojistil.
   Byl účasten mnoha akcí, zejména na Středním východu. On ukázal po odchodu ze služby na děsivé zákulisí politiky Bílé chatrče od Reagana, Bushe, přes Clitona po mladého Bushe, na propojení rodiny Bushů a Bin Ládinů, na špinavé kšefty USA a Saúdů, potvrdil pravý důvod všech krizí v oblasti Blízkého a Středního východu.
   A taky je spoluaktérem známého dokumentu "Ekonomický vrah".
   Není žádný důvod mu nevěřit, protože vše, na co poukázal, se časem potvrdilo.

   Vymazat
  2. O propojení rodiny Slobodana Miloševiče a Nasera Oriče je o tom na internetu také dost.

   Vymazat
 2. Likvidujú sa "vynášači" tajných informácií, nie tí, ktorí iba potvrdzujú to, čo je všeobecne známe a minulé/!/, čo už ničomu nezabráni, nič nezmení. Naopak, takéto informácie skôr zasievajú pocit nevyhnutnosti, nemožnosti zlovolné a podlé plány odvrátiť. Beznádej, pocit všemocnosti zločincú podlamuje odhodlanie odporovať, odvahu brániť sa.

  OdpovědětVymazat
 3. Takže podle vaší logiky ho vlastně ani nepotřebují odstranit, protože tomu co píše nikdo nemůže věřit.

  OdpovědětVymazat
 4. To samé s korejským letadlem sestřeleným nad SSSR - viz poslední Pjakin hovoří o tom ,že japonci potvrdili , že let byl špionážní...a sověti ho sundali přesně podle pravidel...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli myslíte KAL007, tak to najdete popsáno i s obrázky v časopise Fakta a svědectví (veřejné knihovny vedou).Tam je i zmínka o předchozím korejském letounu, který ovšem Rusové donutii k přistání kdesi na prahu Sibiře a který se ke špionážnímu účelu svého letu doznal.

   Vymazat
 5. Pro A z 20:15 h a 20:30 h.
  Když se nezaujatě podíváte na své vlastní reakce, postihl pan Vinduška ze 70% pravdu.
  Zbývajících 30% je poněkud složitějších. Jednak je "vhodné", aby to podpořilo mezi lidmi přesvědčení, že jde jen o další "konspirační teorie" (= nesmysly), jednak není možné pozabíjet všechny co "vědí", protože je to "technicky nerealizovatelné" (mimo jiné i proto, že by si do budoucna znemožnili provádění podobných "operací"), jednak mocenský systém VŽDY funguje s tak velkým množstvím chyb, jak hodně je odkloněn od reality (= pravdy).
  Např. : CIA spáchalo cca 50 neúspěšných atentátů na Fidela Castra, těch, co sama přiznala.
  Takže vše je trochu složitější.
  Pavel p

  OdpovědětVymazat
 6. Zásluhu na rozbití Jugoslávie má USA-CIA a Vatikán,který byl radostí bez sebe,jak tam ty slovan.Srby s azbukou a pravoslaví vybombardovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nasadit psí hlavu Saddámu Husajnovi, Slobodanu Miloševičovi a ajatolláhům opravdu nebylo těžké.

   Vymazat
 7. Fašistické Německo v roce 1945 nezaniklo, jenom se přesunulo do USA, které teď realizuje záměry, které se Hitlerovi nepodařilo realizovat. V současné době žijeme v čase přípravy na operaci Barbarosa č. 2. NATO se rozšiřuje do celé Evropy a co nejblíže k hranicím Ruska a v tom je úplná shoda s tím co dělal Hitler před útokem na tehdejší SSSR a to že obsadil celou Evropu a využil její průmyslový a lidský potenciál, aby zaútočil na SSSR. No a teď USA dělají to samé a navíc Američani jsou přesvědčení, že jaderná válka se dá vyhrát, jenže neberou ohled už na to, co řekl A. Enstein, že totiž v příští válce, po té atomové, budeme bojovat s oštěpy a palicemi, pokud vůbec někdo přežije. Velice vábná perspektiva, ale jak je vidět, zisky a hamyžnost milionů a trilionů dolarů zisků, je lákavější pro choré mozky, než normální lidský život.

  OdpovědětVymazat
 8. Tohle je bomba! Václav Dvořák pustil článek hlavního proudu, v němž redaktor a bývalý agent CIA potvrzují genocidu ve Srebrenici. To kanadošlapky a popírači holokaustu nerozchodí.

  OdpovědětVymazat
 9. Jak znám místní demagogy, tak když se dozví, že Srebrenica byla údajně obětována podobně jako Stalin "obětoval" Minsk a Kyjev (ve skutečnosti byl oblíčen, padl a obránci se vzdali), svalí veškerou vinu za nacistické vraždění na Židy a bolševiky.

  OdpovědětVymazat
 10. Na počátku rozbití Jugoslávie se nejvíc podíleli na-
  ši spojenci z Německa.Ti měli vždy dost velký vliv v
  Chorvatsku a tím začali.V Bosně válka vypukla po vol-
  bách,když zvolený prezident Alia Izetbegovič chtěl
  vyhlásit muslimský stát.Na začátku se mlátili každý
  s každým.Potom se Chorvaté dohodli s muslimy a oboje
  se pustili do Srbů.Srebrenica byla jinak.Proto také
  holandští vojáci nebyli připuštěni k soudu o zloči-
  nech v Jugoslávii.Že jsou Srbové viníci se opravdu
  rozhodlo v USA.
  Petr Majevský


  OdpovědětVymazat
 11. malá kulturní vložka k rozbití Jugoslávie a anexi Kosova.

  https://youtu.be/gwl5ZtXCGTI

  OdpovědětVymazat