Reklama

.

.

neděle 31. ledna 2016

Armáda SAR útočí na Dajr az-Zaur, IS má velké ztráty...

31.1.2016   Sputník
Vládní vojska Sýrie zahájila rozhodný útok v oblasti města Dajr az-Zaur na severovýchodě země, obsazeného bojovníky, a zničila podstatnou část techniky a živé síly protivníka, informuje v sobotu agentura SANA s odkazem na informovaný zdroj.

Podle jeho údajů srážky mezi syrskou armádou a bojovníky teroristické skupiny Islámský stát (IS, zakázaný v RF) vypukly ve čtvrti ar-Rušdija na východě Dajr az-Zauru. Uvádí se, že radikálové, jejichž většinu tvořili cizinci, utrpěli velké ztráty a byli nuceni se zachraňovat útěkem. Jakým konkrétním směrem ustupovali teroristé, zdroj neupřesnil.

V bojích oddíly IS také ztratily dva obrněné dopravní prostředky s upevněnými na nich kulomety, dodal zdroj.

Kromě toho vojska SAR zahájila útok v oblasti letiště, následkem toho byla zničena řada krytů a opevněných objektů IS společně s bojovníky, kteří se v nich nacházeli, zbraněmi a střelivem.

7 komentářů :

 1. Určitě stojí za povšimnutí, že Dajr az-Zaur je už relativně blízko nové ruské základně v Qamishli (na hranicích s Tureckem u města Nusaybinu).
  https://www.google.cz/maps/@36.3603762,40.5097937,8z

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to už je jasný to porušení turecké hranice

   Vymazat
  2. to 19:30, ano a proto je treba aby nato/jewsa zakrocilo pod zaminkou nastoleni demokracie, miru a svobody!!! amen
   amik

   Vymazat
 2. http://rusvesna.su/news/1454171615 tak jako ničí syrské tanky povstalci ,tak dopadají povstalci z granátomety ...allah agbar

  OdpovědětVymazat
 3. Ano, tak je to správně. Musejí nasadit max. techniky i vojáků, aby měli lepší vyjednávací pozici při jednání s opozicí v Ženevě, které dnes začalo.

  http://zpravy.idnes.cz/syrie-obcanska-valka-mirove-dohody-svycarsko-fa6-/zahranicni.aspx?c=A160129_182725_zahranicni_aba

  OdpovědětVymazat
 4. ručníkáři prchají - nejlepší zpráva dne,ta zkurvená sadistická sběř z celého světa už dodýchává...

  OdpovědětVymazat