Reklama

.

.

sobota 23. ledna 2016

Čech žijící poblíž německého uprchlického tábora: „Lidi tu byli zvyklí na klid, teď chodí se strachem i venčit psy.“

23.1.2016   CzechFreePress
Osmačtyřicetiletý Čech žijící v městečku Lette na západě Německa má k uprchlické krizi i uprchlíkům zřejmě mnohem blíž než většina jeho krajanů. V blízkosti jeho domova, konkrétně u nedaleké obce Oelde, se totiž nachází uprchlický tábor. Jak se lidem v okolí žije a jak se v důsledku vzniku tohoto tábora změnil život pro místní obyvatele? O to se s námi pod podmínkou zachování anonymity rozhodl podělit. Sám o sobě tvrdí, že se nebojí, nicméně v Německu už nyní podle něj panuje nejen v tisku, ale například i na sociálních sítích silná cenzura, které si jsou zejména obyvatelé pociťující dopady uprchlické krize na vlastní kůži velmi dobře vědomi.

Proto tito lidé zpravidla nemají chuť někomu se veřejně svěřovat o realitě, která zde panuje, aby z toho náhodou neměli „problémy“. Ještě před rokem bylo podle něj Lette poklidnou obcí, kde lidé stejně jako na mnoha jiných místech Německa radostně podporovali a vítali příchod uprchlíků. Dnes už je ovšem situace radikálně odlišná. „Ti, co vítali, se buď nechtějí bavit, nebo jsou podráždění, jelikož je celý ten vývoj zklamal. Ani se jim nedivím. Utečenci na ně i na další pomáhající dobrovolníky kašlou a místní lidé jim kvůli podpoře migrantů nemůžou přijít na jméno,“ říká o napjaté situaci Čech. „Situace tady graduje, děje se spousta věcí. Migranti se mezi sebou neustále fyzicky napadají, v areálu tábora pravidelně hoří buď TOI TOI záchody, nebo stany, nebo i automobily.

Vše, co dostanou pro pokrytí základních životních potřeb, dříve či později rozmlátí. Pomalu co druhý den nad oblastí krouží policejní helikoptéra a okolo projíždějí houkající policejní vozy, které tam jedou řešit zase další nepokoje.“ Uprchlíci přirozeně nejsou v areálu tábora drženi, a tak pravidelně vyrážejí do okolních měst. Jejich chování podle muže místní obyvatele zcela šokovalo: „Jednou jsem byl svědkem opravdu neuvěřitelné situace. Jezdím pravidelně nakupovat do REWE (německá síť maloobchodních supermarketů; pozn. red.) a jednou, když jsem k obchodu přijížděl, už zdálky jsem viděl, že před obchodem stojí hlouček asi 20 lidí. Zaparkoval jsem, přišel k nim a zeptal se prvního, co se děje.

Odpověděl, že před týdnem tam někdo napadl prodavačku, když chtěla, aby zaplatil za nákup a tak se místní bojí jít dovnitř, když jsou tam „oni“. Rozhodl jsem se jít dovnitř, kde na mě čekala opravdu zajímavá podívaná. Skupinka migrantů si mezi regály v klidu otevírala různorodé jídlo a pití, zkrátka pohoštění jako doma. Prodavačky jsem nikde neviděl.“ Zdejší obyvatelé podle Čecha hromadně odhlašují z místní školy své děti, neboť s příchodem dětí uprchlíků výrazně stoupl počet slovních i fyzických útoků, a to nejen na děti, ale i na členy učitelského sboru. Dovolat se pomoci od státu je podle muže prakticky nemožné, neboť úřady řeší prioritně uprchlíky, a to i na úkor obyvatel: „Lidé z úřadu tady hromadně obcházeli domy a byty. Kdo bydlí sám, dostane ultimátum a musí na ubytovnu, nebo k příbuzným.

Pokud je to důchodce, tak do domova důchodců. Potřebují místo pro utečence. Loni na podzim tady úřad vystěhoval jednoho starého pána na vozíku přímo na ulici. Chudák seděl venku na ulici a brečel. Bylo mi ho líto, tak jsem mu zanesl čaj a deku. Říkal, že je mu 95 let, bojoval za druhé světové války v Polsku a vůbec nechápe, co se děje a kde je ten lepší svět, za který tenkrát bojoval. Němec, kterého mi bylo opravdu upřímně líto. Nikdy v životě bych si nemyslel, že se mi něco takového přihodí.“ Z aktuálního dění osmačtyřicetiletý muž zmiňuje Silvestr, protože ten ani zde nevypadal stejně, jako v předchozích letech.

Pak krátce pokračuje o tom, jak se kvůli uprchlíkům radikálně změnil každodenní život v celém okolí: „Na Silvestra v Bielefeldu asi 30-40 kilometrů odsud sexuálně napadli nějací muži na ulici ženy. Tady se o tom jenom šušká, protože místní televize hlásá pouze mír a informuje jen o tom, jak se utečenci bez problémů integrují. Když to srovnám se skutečností, jsou tady lidé mediálně masírování ještě mnohem víc než v ČR. Ve dne v noci se tady potuluje čím dál tím víc lidí, sousedovi už několikrát zmizelo z pozemku pár věcí, pravidelně mu také někdo kálí před garáž, a to není žádnou výjimkou.“ „Na veřejných místech pravidelně mizí kola a všechno, co není nějak přidělané. Lidi z tábora si zvykli chodit třeba do městských kaváren, kde ale samozřejmě nikdy útratu nezaplatí a prostě zase odejdou.

Sexuální poznámky a povykování na ženy všech věkových kategorií je zcela běžné. Jsou prostě z jiného světa. Lidé tady byli celé roky zvyklí na klid, teď se bojí jít i vyvenčit psa. Chodí jen ve skupinkách a po setmění s baterkami.“ Budoucí vývoj této situace vidí muž jednoznačně: „Struna se napíná a je jen otázkou času, než praskne. Jsem zvědav, jak to celé dopadne. Zatím se tady nic opravdu závažného nestalo, ale utečenci jsou stále drzejší a dovolují si stále víc. To není nic překvapivého, protože místní policie má zákaz a popravdě řečeno i strach něco řešit, aby se proti ní neotočila nějaká obvinění z rasismu, násilí a podobně. Letošní rok bude oproti tomu loňskému hodně jiný. Už teď je tady zrušeno mnoho tradičních společenských akcí. Každý podzim tady byl takový hudební festival.

Loni tam uspořádali ze solidarity koncert i pro utečence, ale oni se tam opili a porvali mezi sebou. Nebudou ani žádné poutě nebo kolotoče pro děti, nic takového.“ Na otázku, zda se bojí, muž odpovídá, že ne. Přiznává, že poslední měsíce spí s nožem a pouze na jedno oko, nicméně strach z utečenců zejména díky prodělanému vojenskému výcviku a dobré fyzické kondici podle svých slov nemá. Jediné, čeho se bojí, je neinformovanost široké veřejnosti, protože do médií se o tom, co se nejenom v Německu skutečně děje, podle jeho názoru nedostane téměř nic. Na závěr upozorňujeme čtenáře, že jelikož se jedná o anonymní zdroj a jelikož se nám všechny sdělené informace nepodařilo oficiálně ověřit, nelze je považovat za plnohodnotná fakta, nýbrž pouze za tvrzení jednotlivce, na které si každý může vytvořit svůj nezávislý názor.
Autor: ToD

34 komentářů :

 1. Je to pravda. Mám informace od přátel./plně Němce lituji. Z nadlidí budou podlidé a budou závidět Polákům,Slovákům a Čechům(čechům možná)Protože mi nemáme stát. Jsme německý protektorát.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaký protektorát! Němci tady dávají lidem práci a slušně platí, oproti Korejcům a podobným. Tak ať je tady protektorát, než aby mně debilové zvolili za předsedu vlády Sobotku! Kdyby ANO nedostalo tolik hlasů, tak už koukám v TV na ministra financí Kalouska.

   Vymazat
  2. Anonymní 24. ledna 2016 1:37

   Že Němci dávají Čechům práci??? Nenechte se vysmát!!!

   Tak leda se jim podařilo vytvořit z Česka německou kolonii! Po zdecimování českého průmyslu, který byl schopen za bolševika se ve světě prosadit a dodávat kompletní investiční celky a hotové výrobky (elektrárny, rafinerie, Tatry a další zpracovatelský průmysl apod.), tak dnes z nás udělali jednu velkou montovnu a subdodavatele komponentů s malou přidanou hodnotou! V německých fabrikách čeští zaměstnanci i na kvalifikovaných pozicích zcela běžně vydělávají zlomek toho, co německá uklízečka v rámci téhož koncernu!!!

   Situace došla tak daleko, že si v mnohých německých fabrikách nikdo ani nedovolí založit odbory!!!

   A to se nebavíme o nějakých malých firmičkách, ale o továrnách s více než tisícovkou zaměstnanců!

   Třebaže formálně podle zákona by na to zaměstnanci měli mít právo…

   Zdr.
   JiB

   Vymazat
  3. Hurrrá třikrát hurrá, se sovětskou Evropskou Unií a Spojenými Státy na věčné časy. Už aby vstoupilo v platnost TTIP, už se těším na ty kilové hovězí steaky z Texasu, musíme se přizpůsobit jako tam a zajistit neskrývané nošení zbraní na veřejnosti. ;-)

   Vymazat
  4. Což tak pořídit si ostrého vlčáka, či ostrého psa a možná následovat:Muž brání svoji ženu proti imigrantům-
   https://www.youtube.com/watch?v=EooiDhOFOQc-

   Vymazat
 2. Pokud to přijde k nám, zatím k nám nechtějí, protože nevědí, že si u nás budou smět dovolit cokoli se jim zamane a nikdo, nikdo jim v ničem nebude schopen zabránit. Pak nastane svoboda a ženy budou mít možnost jít za svými pudy, jak pravila paní ministrová národní obrany.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co by jsi chtěl od herečky-komediantky, které daly v zákulisí každému kocourovi, je to jejich přirozenost nezkrocenou rozumem a morálkou. Ti se jako v minulosti i nyní stali/-ly hnacím motorem české nevolnické zpocené společnosti.

   Vymazat
 3. ISLÁMSKÁ MIGRACE V NĚMECKU - ŠOKUJÍCÍ FAKTA
  Potkal jsem známého, který po převratu XI/1989 odjel pracovat do Německa, kde deset let bydlel ve městě Karlsruhe. Poté se vrátil do ČR. Nedávno odjel do Karlsruhe, jak to dělá každý rok, a vrátil se. Včera jsme spolu mluvili. Řekl mi, že Německo stojí na prahu občanské války, policie nechrání své občany před migranty a soudy nesoudí migranty. Pár kilometrů za Karlsruhem je uprchlický tábor a migrantské ubytovny. Migranti si vesele chodí do Karlsruhemu a okolních vesnic. Podpalují auta, vylupují baráky, obtěžují ženy, kálejí na veřejnosti, ničí majetky a kradou auta a kola. Válejí se agresivní a špinaví v centru města. Policisté občanům nepomáhají, prý mají zákaz zakročit proti migrantům, kromě výjimečných a totálně vyhrocených situací. Německá média mají zákaz pravdivě informovat o této německé tragédii. Ale dostaly interní pokyn vyjadřovat se k migrantské otázce neutrálně, vstřícně a bezkonfliktně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už sem 2 týdny všude možně tapetuješ jak jsi VČERA potkal kamaráda... Komu tím pomůžeš? Jenom všechno znevěrohodňuješ.

   Vymazat
  2. Jak komu.Opakování matka moudrosti.

   Vymazat
  3. Ten idiot zadne kamarady nema, ven nechodi a jen sedi na sve tluste komunisticke prdeli u pocitace.
   Ale hlavne ze kazdy den "potka kamarada"

   Vymazat
  4. Chujmere,český jazyk je tvůj veřejný nepřítel viď ty knížecí pablbe!????Je vidět,že jsi opravdu projel celý svět....prstem v rypáku a na nočníku!!!!!

   Vymazat
  5. 2:26 Ano, podle sebe soudím tebe. Když nemáš žádné kamarády ty, (ani mít nemůžeš soudě dle tvých výkalů zde), tak se aspoň utěšuješ, že nikdo.

   Vymazat
 4. Uvidíme u voleb, třeba to Němcům ještě nestačí a potřebují, aby je imigranti mlátili pro zábavu.

  OdpovědětVymazat
 5. Jeste nedavno jste cernochy, Araby a muslimy milovali.
  A muslimum jste pri jejich teroristickych akcich fandili.
  Co se s vami stalo, komunisticti dementi z NR ? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já tomu taky nerozumím když ta rudohnědá sebranka ma s muslimy z 90% společné cíle:
   -nenávist k Židům
   -nenávist k USA
   -nenávist k západním hodnotám (svoboda, demokracie,...)
   -láska k diktatuře, totalitě

   Vymazat
  2. Ale odpovedi se od rudohnedych dementu nedockate.
   Maximalne kecy o lasce k vlasti, kterou v dobe sovetske okupace prodali za par stribrnaku.

   Vymazat
  3. 2:24 Zajímavé že před hadrákem jsme měli s jejich státy dobré vztahy, naši lidé v jejich zemích pracovali, jejich lidi k nám jezdili a nebyl žádný problém. Nyní po převratu jsme se stali z rozhodnutí strany a vlády členy loupežného válečného spolku, děláme křoví mezinárodním zločincům v čele s USA, které rozbíjejí jejich země a jejich političtí mopslíci k nám s otevřenou náručí vpouštějí zdivočelou sběř a potenciální teroristy. A za to vděčíme americkému protektorovi a jeho "mírumilovné" politice.

   Vymazat
  4. ty jses ale hloupej

   Vymazat
  5. Blbečku (blbečci) pište si komunistům na Haló noviny, náckům na jejich servery. Když ničemu nerozumíte, nechoďte do veřejných debat. Jenom se ztrapňujete. Marek

   Vymazat
  6. 2,35 Velice se pleteš ubožáčku. S muslimy mají spoelčné cíle uSA - proto podporují ISIL, tureckého "Hitlera" a sauskjoarabské despoty. USA jsou již nějakou dobu diktaturou. Nenávist k jejich politickým elitám vedoucí svět do další velké války neznamená totéž co nenávist k americkému lidu, který je na tom z velké části podobně jako my - je pod diktátem oligarchie a lichvářů.

   Vymazat
  7. Zase jeden havlistický pomatenec (2:24). Za komunistů byly země třetího světa nerozvrácené a východní blok měl s těmito zeměmi přátelské vztahy a ekonomické vazby. Na tom nevidím nic špatného. Nikdy jsem za socialismu neslyšel nic o tom, že bysmě fandili terorismu nebo jej jakkoliv podporovali, který byl navíc v této době ojedinělý. Teprve po pádu východního bloku dostaly USA zelenou a jejich "mírové" mise, vývoz "demokracie" a cílený rozvrat muslimských zemí zvedl vlnu terorismu. Co se týče ideologického směřování, tak bych připomenul, že teprve po převratech v roce 1989 se ve východních zemích začala masívně prosazovat západní ideologie multikulturalismu a ochrany práv menšin, na úkor většiny, jejímž hlavním nositelem byl kolaborant Havel se svými přisluhovači. Jen na okraj bych připomenul, že jak hnědá, tak i rudá ideologie, které skutečně těžce poznamenaly Evropu, vznikly a prosadily se za peníze západních "elit", především z USA a VB. Pokud tahle zjevná a všeobecně známá fakta někdo popírá, tak je to nevzdělaný hlupák a ignorant, tedy v podstatě havlista, zcela zmanipulovaný propagandou ČT a TV Nova.

   Vymazat
  8. ¨2:35
   Jakou mohou mít nomádi nenávist k USA, když kocábka,která je sem dovezla (pokud se během plavby nepotopila pro technickou závadu) měla po celou plavbu vyvěšen ,,pvapov z hvězd a pvuhů "

   Vymazat
 6. ale netáraj, vstaň a choď - pozri so a napíš svoje očité dojmy - ja mám v Nemecku dve známe rodiny, jedna - ona je lekárka a manžel IT, žijú poblíž Kolína - v samotnom mestečku niet migrantov, druhá žje v rodnom Goetheho meste - a tu je to inak - informácia - „Lidé z úřadu tady hromadně obcházeli domy a byty. Kdo bydlí sám, dostane ultimátum a musí na ubytovnu, nebo k příbuzným. - je pravdivá, v Nemecku na rozdiel napr. Slovenska vlastný byt má možno polovica, a naozaj ak si v byte sám, tak ťa vyzvú aby si vymenil byt za menší, a oni to aj radi niekedy urobili, nie je na tom nič zvláštne, ale teraz to nabralo silu tsunami, v tom sú nemci pedanti, a v tom je strach, že v trojizbovom byte zrazu je rodina, traja ľudia - no emigranti - večer a rána desať, a to sa deje, majú základňu, a "migrujú" žijú hlavne v noci, zvyk z domova, cez deň vyspávajú a už sa naučili, ako vylúpiť automaty, zabúchajú na dvere a pýtaju " bakschis" deti hladujú ... a tak sa presťahovali - manžel pracuje v oblasti IT a manželka je neter mojej polovičky, takže to mám z prvej ruky - no niečo podobné prebiehalo roky na tzv. slávnom Luníku 9 v Ke, až im budovy spadli, zostali tam len neprispôsobivý ergo geto - recept je to zrejme stáročiami odskúšaný v getách dávnominulých

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 06:42Ilustrace na
   www.youtube.com
   heslo luník9 postačuje

   Vymazat
 7. Doporučuji zlého vlčáka na zahradu a po ruce nebo do tašky výstřelovaci nůž nebát se ho použit hned zbudite respekt !!!

  OdpovědětVymazat
 8. 2,35 Velice se pleteš ubožáčku. S muslimy mají spoelčné cíle uSA - proto podporují ISIL, tureckého "Hitlera" a sauskjoarabské despoty. USA jsou již nějakou dobu diktaturou. Nenávist k jejich politickým elitám vedoucí svět do další velké války neznamená totéž co nenávist k americkému lidu, který je na tom z velké části podobně jako my - je pod diktátem oligarchie a lichvářů.

  OdpovědětVymazat
 9. 7,05 za komunistů patřilo celé Československo, všechno v něm českému a slovenskému lidu. Po hadráku bylo všechno prodáno pod cenou a rozkradeno cizinci anebo českými subjekty s daňovým domicilem v cizině. Český stát byl nesplatitelně předlužen u cizích bank (platí se pouze úroky z úroků a proti jedněm půjčkám jsou uzavírány další půjčky)

  OdpovědětVymazat
 10. Neměl jsem rád komunisty, dokonce jsem s nimi měl i menší problém. Přesto si po letech musím položit otázku, zda přece jen nejsou pro společnost tím nejmenším zlem. To, co se děje v Německu a co reálně hrozí i nám překonává všechny moje nejhorší představy. Při volbách budu volit toho, kdo k nám nevpustí islámské a jiné parazity a je mně jedno, jestli to slíbí a zařídí komunisti nebo kdokoliv jiný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:15:
   A koho budete volit? Bakalovce, Šabatovou, ministra národní obrany, Tomáše Halíka,nebo Schwarzenberga?

   Vymazat
 11. Prosté. Zlu je třeba odporovat. Vzhledem k tomu, že ještě stále jsme (prý) země, kde platí zákony, je třeba události zdokumentovat, zavolat policii a pokud nebude konat, vše medializovat.
  Ps: A nepodepisovat na policii mlčenlivost

  OdpovědětVymazat
 12. DWN:v Dortmunde 3 mladi africani na ulici stretli 2 zeny,Jasne,ozvala sa priroda,chlapi zacali damy obtazovat,pri tom obtazovani sa vsak presvedcili,tie dve, to boli chlapi obleceni v damskych satach.Ci zo sklamania,alebo im kazala Saria,chystali sa kamenovat tie hriesnice/hriesnikov/Tentokrat nastastie zasiahla policia,lebo azylanti uz zbierali kamene.Problemy maju aj majitelia nocnych klubov.Tiez im tam azylanti podobne ako v Koline obtazuju zeny,vnikaju do zenskych kabin na WC,zeny sa stazuju,pri vychode z podniku stoja hufy zrejme sexu chtivych muzov, Jasne,majitelia klubov sa teraz boja,ze stratia zakaznikov.Pokial chceli nemecki politici takuto kulturu zaviest u nich,ved nas mohli poziadat,zo Slovenska aj Ceska sme im urcite mohli poskytnut par tisic.

  OdpovědětVymazat
 13. hrabě Kocharowski24. ledna 2016 12:46

  Prosím všechny, co mají kontakty v Německu, a na Západě, kteří tam jezdí služebně, pracují tam, napište sem své poznatky i zkušenosti.
  Nejlíp se člověk rozhoduje, pokud má osobní, nebo i zprostředkované zkušenosti.
  Je to ten nejlepší lék na režimní propagandu, proto se tak bojí internetu, a rádi by jej zablokovali.
  Režim, který vnucuje násilím národu jeho zničení, je totalitní a zločinný, a národ má právo se bránit.
  Každému musí být jasné, že problém Afriky se nasomrováním milionů černochů a Arabů do Evropy a ČR nevyřeší, zato zničí Evropu i ČR.
  Není nám naprosto nic po tom, že se černoši a Arabi přemnožují a nemají pak co žrat. Je to jen jejich problém.
  Všimněte si, že bohaté arabské státy o somráky černochy a Araby, kteří se cpou do Evropy, zájem nemají. Serou na humanitu.
  My máme povinnost starat se sami o sebe, problémů máme nad hlavu.
  A jenom proto, že se někomu nechce makat, a jen by prcal, máme si tuto zavšivenou, primitivní a negramotnou verbež nechat nalézt do kožichu?

  Šíření pravdivých informací, cvičit a ozbrojovat se, zakládat domobranu a hlavně na náměstí, do ulic, zašlo to už hodně daleko, je třeba přestat kecat, a začít něco dělat.
  6.2. Praha, Brno atd. do ulic!

  OdpovědětVymazat
 14. Otřesný je vývoj událostí po 30ti hodinovém znásilňování 13ti leté školačky 6ti migrantskými zhovadilci. Poté, co ji ti chcípáci polomrtvou vyhodili na mráz, ji policisté, namísto aby ji odvezli doktorovi a poskytli psychologickou péči, tak ji tři hodiny mučili na služebně, až ji přinutili podepsat doznání, že nešlo o vynucený sex. Dnes v těch "pravých" zprávách na ČT opět tvrdili zodpovědní politici, že prý se nejednalo o znásilnění. To je skutečně to nejodpornější zločinecké spiknutí proti pravdě, slušnosti a spravedlnosti. Ale co lze očekávat od těch nejdemokratičtějších státních úředníků a politiků zvrácené kapitalistické morálky. T

  OdpovědětVymazat