Reklama

.

.

úterý 26. ledna 2016

Celoevropský protest proti válkám a vyhlášení nedůvěry vládě ČR


26. 1. 2016 
Celoevropský protest proti válkám a vyhlášení nedůvěry vládě ČR se uskuteční ve středu 27. 1. 2016 ve 14 hodin v Praze na Václavském náměstí. Obdobná akce se bude konat den poté také v Bratislavě. Organizátoři hodlají vyzvat Evropany k protestům proti válkám a proti snahám vyvolávat občanské a náboženské války i v jednotlivých evropských zemích. Zároveň vyzvou českou vládu k veřejnému dialogu se zástupci VŠECH politických stran a organizací, reprezentujících lid, který NESOUHLASÍ se současnými kroky vlády a s celkovým směřováním ČR na mezinárodní politické scéně.
Zahraniční účast potvrdili hosté ze Slovenska, Polska a aktivisté z Německa. Demonstraci organizuje několik společenských uskupení (Výzva ke svobodě, Projekt Československo, Česko – Slovenský sněm, STOP ilegální imigraci, Hnutí A DOST a další).

Vybráno z textu připravované Výzvy všem Evropanům:

„EU zahájila imigraci 56 milionů muslimů již v roce 1995. Projekt se jmenuje EUROMED. Byl připravován s vyloučením veřejnosti a doposud nebyl pozměněn ani zrušen. EU tento projekt systematicky naplňuje. Apelujeme však na vlády evropských států, aby zahájily okamžitý STOP nelegálním migrantům a jejich návrat do původních vlastí.

Nechceme být otroky v globálně se zavádějícím otrokářském systému největších monopolů a korporací světa, který nám vnucuje diktát EU a tento plán dokončuje invazí migrantů.“

Vybráno z textu připravované Otevřené výzvy premiérovi a členům vlády:

„Vzhledem k tomu, že se vláda ČR zpronevěřila svému programu a svým slibům, na základě kterých jí byla svěřena lidem výkonná moc, má lid právo - vyplývající jak ze zákonů, tak z duchovního dědictví lidské společnosti - vládu odstranit. Adresujeme tuto výzvu jako poslední a pokud nemají ministři vlády a její předseda dostatek sebereflexe a svědomí, aby sami odstoupili, bude třeba právo svrchovaného lidu uplatnit.

Někteří naši politici svými veřejnými vyjádřeními i konkrétními politickými kroky (a za všeobecného jásotu mainstreamových médií a nečinnosti odpovědných trestních orgánů) dokonce porušují ÚMLUVU OSN o zabránění a trestání zločinů genocidy. Dle Čl. II se totiž genocidou rozumí činy, spáchané v úmyslu zničit úplně nebo částečně některou národní, etnickou, rasovou nebo náboženskou skupinu jako takovou.

Odvoláváme se na LISTINU ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD článek 17, odstavec 2, kdy „Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.“

Dále se odvoláváme na článek 22, kdy „Zákonná úprava všech politických práv a svobod a její výklad a používání musí umožňovat a ochraňovat svobodnou soutěž politických sil v demokratické společnosti.“

A konečně též na článek 23: „Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“

Současná vláda jako celek i její jednotliví členové již svými skutky dostatečně prokázali, že nejsou schopni a dokonce ani ochotni plnit své povinnosti vůči národu. Pokud tedy vláda soustavně koná proti zájmu občanů a překračuje svůj omezený mandát, není možné ji dále ponechat možnost zastupovat zájmy České republiky.“

O tom, jaký respekt a úctu má premiér této vlády k vlastnímu lidu, svědčí fakt, že dne 17. 11. 2015, kdy v Praze proběhly protivládní a protiimigrační demonstrace, kterých se celkem zúčastnilo přes 15 000 lidí a při nichž lidé před Úřadem vlády požadovali demisi vlády, Bohuslav Sobotka v Kramářově vile ostentativně přijímal dobrovolníky z neziskových organizací, kteří pomáhají ilegálním migrantům. Připomeňme, že tyto organizace získávají peníze ze zahraničí na to, aby ovlivňovaly politická rozhodnutí, zákony a samu budoucnost naší země. Zástupci neziskovek požadovali přijetí více uprchlíků a Sobotka s nimi dohodl ještě intenzivnější spolupráci. Navíc slova premiérova poradce Otty Novotného na adresu Čechů, že „…bohužel tento populistický a pohodlný národ nemá ani mentálně ani vzděláním na to, aby chápal současnou realitu a její historické kontexty…“ jsou stvrzujícím důkazem toho, jak předseda vlády pohrdavě smýšlí o lidech, díky nimž získal svoji současnou funkci.

Avšak PRÁVĚ PROTO, ŽE LID TÉTO ZEMĚ DOBŘE CHÁPE „současnou realitu a její historické kontexty“, tak právě proto si pouze dvě procenta občanů České republiky myslí, že bychom měli přijímat migranty a 93 procent občanů si myslí opak (viz. poslední průzkum CVVM). A to je též legitimní důvod pro organizátory celoevropského protestu, aby veřejně obhajovali zájmy svých spoluobčanů.

V Praze dne 26. 1. 2016

Vladimíra Levá Vítová

25 komentářů :

 1. SOBĚZÁCHOVA
  Třeba co nejdřív "zrušit" naši vlastizrádnou a kolaborantskou vládu, upevnit naši státnost a zvýšit ostrahu hranic. Odmítnou veškeré snahy bruselské nevolené a kolaborantské "verchovky" na kvóty tzv. běženců. Cestou referenda vystoupit z diktátorské totalitní EU a zločinného paktu NATO. Začít ekonomicky vzájemně výhodně spolupracovat se zeměmi BRICS, zejména s Ruskem a Čínou s výhledem našeho vstupu do tohoto Eurasijského svazu. Více se přimknout k slovanskému Rusku a Slovensku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moje řeč!!!
   Je třeba se přimknout k Slovanskému Rusku,Slovensku a na Uktrajině si musí lid UA vybojovat svobodu a demokracií ozbrojeným protifašistickým bojem proti samozvancům,fašistům,pučistům a extrémistům v čele s fašistou a hromadným vrahe UA lidu Petro Porošenkem,Jaceňukem a vůdce fanatckých fašistů - teroristů Jarošem !!! Bůh žehnej Rusku - amen !!!

   Vymazat
 2. Vedeniu EÚ je potrebné vysloviť nedôveru, odvolať ich z funcií a postaviť ich pred súd a to z dôvodu:
  - nezabezpečenia ochrany územia, občanov a ich majetku pred nezákonnou imigráciou,
  - podpory zločineckých skupín organizujúcich nezákonnú imigráciu na územie EÚ,
  - zneužitie funkcie a neefektívne nakladanie s prostriedkami EÚ /napr. 3 mld. pre Turecko a ....../
  Verme, že niekto z parlamentu EÚ to skôr, či neskôr roztočí a my ostatní by sme to aj podporili. Či nie ?

  OdpovědětVymazat
 3. stále se tu čeká na akci, to jsem zvědava kolik nás nakonec bude
  myslím, že se bude raději dál situace rozebírat, to se zadeček zvednout nemusí
  nebo se pletu?

  OdpovědětVymazat
 4. Beneš ty vojáky na hranice alespoň poslal. Dnes je však třeba udělat mnohem víc. Musíme už konečně vzít svůj osud do vlastních rulou. A nečekat až nám to někdo dovolí. To by jsme se taky nemuseli dočkat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dneska by nikdo na ty hranice ani nedolez, leda že by mu v těch zbylých řapících udělali pizzu a pivo.
   A kdyby jim někdo dal zbraně, tak se vyvraždí navzájem, nepřátel netřeba.
   Bojeschopnost naší slavné armády byla demonstrována 11.9. její chrabrou obranou bývalého parlamentu.
   Začít musí každý u sebe a své rodiny.
   Ono i vládcové musí brát v potaz fyzičku svého národa.

   Vymazat
 5. Jiné vlády budou to samé.Dokud se neprosadí možnost
  odvolávat poslance během špatně vykonávané funkce,
  nic se nezmění.Je třeba proti politikům přitvrdit.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to je jasné - ale jak to zařídit? Momentálně máme jen tu možnost chodit na náměstí a požadovat!!!!! A tvořit veřejné mínění!

   Vymazat
 6. Takže 27.1. Václavák 14:00
  a
  6.2. Kulaťák13:00-ten samý den pak v 15:00Hrad
  všechno paralelní s dalšími městy...
  (jdu až 6.2.)27.1 to je už zítra -to mně nevyjde:-(
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle mne jde o jeden z dalších pokusů jak protesty rozmělnit. Nejspíš organizovaný z řad prounionistů. V každém případě naivistů, jak lze usoudit z některých organizátorů a řečníků. A zas jim na to skáčou. Já osobně se účastním 6. 2. celoevropského protestu proti EU.

   Vymazat
  2. Proboha PROČ by to měl být pokus o rozmělnění? To si myslíte, že jen Konvičkovci, Okamura nebo Národní demokracie mají právo na pravověrný odpor - a ostatní jsou jen ti zlí?
   Nechápu vaši připomínku a zdá se mi velmi velmi hloupá.
   Zdeněk Novák

   Vymazat
  3. 11:24
   Přesně to mně takè napadlo !!!!!!!!!
   Přesně tohle rozmělnění a překvapila mně ta také ta rychlost pořádání,když 6.2.je plànovaná velká
   akce ...(tak najednou pár dnů předem )
   Já jdu také jen 6.2. to je sobota příští týden a bude to ,směr Hrad zezdola z Dejvic, jistě pěkná procházka..
   No,uvidíme co dnes bude-idealní by byla samozřejmě obrovská účast kdykoli , tedy jak dnes ,tak i v následujícím termínu.
   Navíc také je dnes plno lidí v práci a pŕevàžně pak už chtějí být po celém dni doma..Nějak mi to taky připadà,při nejmenším,ne moc dobŕe vymyšlené...
   jituš

   Vymazat
  4. 12:25
   Zdeňku,
   nerozčiluj se;to není tak myšleno !!!
   To byla jen úvaha ...
   Určitě máš zase pravdu ,že čím víc a houšť a větší kapky ,tím lépe ...!!!
   jituš

   Vymazat
  5. Jitko, díval jsem se na facebook na řečníky a opravdu nechápu, proč je má B.Šourek buď za naivní blbečky a nebo za prounionisty. Skutečně by mě zajímal důvod! Takovou dehonestaci řečníků i organizátorů opravdu nechápu - obzvlášť ze strany ND (jak jsem si zjistil na netu je B.Šourek jejím členem). Copak si myslím, že jsou jediní správní a spravedliví? Vždyť oni sami volají po jednotě a pak toto.

   Vymazat
  6. Před cca 3 měsíci jsem psala, že je potřeba udělat celoevropskou stávku ve stejný čas a to všude. Ale zároveň jsem psala, aby se všechny strany vykašlaly na rivalitu a na budoucí body ve volbách. Takže v 13 hod je Dejvičák, pak Okamura ve 14, já osobně jdu v 15 na Hradčanský nám. A teď mi řekněte, až se dostanou akademicky, tyhle strany do parlamentu, dokážou se vůbec domluvit? To bude furt stejný. Musej držet basu už teď, nebo se jim to rozpadne hned po volbách. To je problém nás Čechů.

   Vymazat
  7. Jasně ,zanechat žabomyší !
   6.2 . to bude propojený od šestky na jedničku..
   j.

   Vymazat
 7. Prosím,nezapomeňte též na smlouvu TTIP. Mohla by v tichosti projít.

  OdpovědětVymazat
 8. Nechte vládu vládou a místo křiku na náměstích se raději odeberte do tělocvičen, nebo jen tak běhejte do přírody. A starejte se o to, co jíte.
  Co vláda nadělá s národem, kde 50% dětí neumí kotrmelec, a do policie, armády a k hasičům nesežene lidi, protože uchazeči jsou tlustí a líní?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to je právě záměr vlády - zničit tento lid. Vždyť se podívejte na školství, vy chytráku!

   Vymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. to ale v cechistanu nikdy neplatilo, ze?
  LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD článek 17, odstavec 2, kdy „Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.“

  OdpovědětVymazat
 11. Proč ve 14 hodin v pracovní den?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protože ve středu zasedá vláda a demonstranti jim z Václaváku šli předat výzvu k demisi.

   Vymazat