Reklama

.

.

pondělí 25. ledna 2016

Celoplanetární koncentrák na základě mezinárodních obchodních smluv, zn. Už brzy

Valentin Katasonov
25. 1. 2016      Zvedavec (podstatně kráceno)
V tajnosti připravovaná "nadnárodní" smlouva TISA (Trade In Services Agreement) likviduje sociální funkci státu (vzdělávání, zdravotní péče, komunální služby), která přejde na nadnárodní struktury. Dále bude zlikvidována státní regulace finančního sektoru ekonomiky. Podstatná část gradující finanční reformy (a globálního řízení jako celku) představuje převod finančního oběhu zcela na bezhotovostní formu. Tím lze snadněji ovládat proces „spotřeby služeb“ občany. Nepohodlné občany bude velmi jednoduché odstřihnout od systému „služeb“. 

Článek byl již vložen v 11.45, ale kolem 16. hodiny záhadně zmizel a byl nahrazen textem jiného už publikovaného článku.


Mimo dvou transoceánských partnerství TTIP a TTP se počítá ještě s třetím prvkem, o kterém se mluví extrémně málo. Je to Dohoda o obchodu se službami, Trade In Services Agreement (TISA).

Předpokládá se, že všechny země, které podepíšou dohody TTIP a TTP, se připojí k TISA. Pokud TTIP a TTP představují osobité trojské koně, tak Dohoda o obchodu se službami vypadá jako zbraň konečného vítězství. „Konečným vítězstvím“ se rozumí naprostá likvidace suverénních států.

Ještě před rokem a půl o TISA nikdo neslyšel. Informace o této chystané dohodě se objevily v létě 2014 na stránce Wikileaks. Z těchto informací vyplývalo, že příprava TISA byla zahájena v r. 2012, kdy iniciátory dohody byly USA a Austrálie. Postupně se okruh účastníků rozšiřoval. V okamžik úniku informací bylo do rozhovorů zapojeno již 50 států (včetně 28 členů EU). Jejich kombinovaný podíl na světovém obchodu se službami se blíží 70%.

Příprava TISA má tři základní zvláštnosti

Zaprvé, rozhovory o TISA se vedou mimo WTO. V rámci WTO, jak známo, platí Generální dohoda o obchodu se službami – GATS. Vzhledem k tomu, že v oblasti mezinárodního obchodu se službami existuje spousta neřešených problémů, bylo by logické řešit je dopracováním GATS. Nicméně USA a jejich spojenci rozhodly, že je jim v rámci WTO těsno, a zorganizovaly souběžnou platformu rozhovorů. To fakticky organizaci, mající téměř 70 let (GATT vznikla v r. 1947), rozvrací.

Zadruhé, k diskusím o projektu TISA zatvrzele nepřipouští Rusko, Čínu, Indii, Brazílii a Jihoafrickou republiku. Dokonce tyto země oficiálně ani neinformovali o existenci takového projektu. Fakticky je to politika jejich izolace. Tudíž cílem TISA není spolupráce, ale střet. Ne nadarmo Barack Obama říká, že Amerika nemůže dovolit zemím jako Čína psát pravidla globální ekonomiky. Tato pravidla prý musí psát USA.

Zatřetí TISA byla do léta 2014 rozpracovávána v tajnosti. A co víc: pokud bude tato dohoda podepsána, tak její obsah zůstane tajným ještě dalších pět let. Pokud k podpisu nedojde, i tak bude na materiálech o rozhovorech razítko „přísně tajné“. Hra na demokracii skončila.

Za EU vedla rozhovory o TISA Evropská komise (nevolený feudál-fašistický orgán – p.p.), bez souhlasu členských zemí EU a Evropského parlamentu. Do poloviny r. 2014 Evropský parlament o rozhovorech o TISA vůbec nevěděl. Nicméně v létě 2014 se Výbor pro mezinárodní obchod (INTA) začal zajímat o proces rozhovorů kvůli vážným obavám, vzešlým v důsledku úniku informací na Wikileaks. Poslankyně Evropského parlamentu Vivian Reding byla jmenována referentkou pro TISA.

Na tiskové konferenci 13. ledna 2015 si stěžovala na naprostou neexistenci transparentnosti vyjednávacího procesu a poznamenala, že transparentnost je klíčovou podmínkou a že je nutné zajistit v tomto procesu účast Evropského parlamentu, sociálních partnerů a nevládních organizací. Přesto však v březnu 2015, pod tlakem společnosti, členské státy poskytly oficiálně pravomoci EK k vedení rozhovorů o TISA.

Rozhovory se vedou v Ženevě. Formálně byly zahájeny v březnu 2013. Již proběhlo 15 kol rozhovorů, poslední v prosinci 2015, a 16. kolo je plánováno na únor 2016. Důvěrníky těchto setkání jsou, postupně, USA, EU, Austrálie. Nyní po každém kole rozhovorů začaly být zveřejňovány zprávy a tisková prohlášení, ale jsou to jen papíry plné žvástů bez obsahu.
Uvedeme základní zvláštnosti TISA

Zaprvé, TISA předjímá, že pravidla hry na trzích se službami nebudou od okamžiku vstupu v platnost určovat národní státy, ale nějaké nadnárodní instituce. Státy ztrácí právo přijímat jakékoliv zákony a normativní akty zhoršující podmínky pro podnikání na trhu služeb.

Zadruhé, regulace předjímaná TISA se týká nejen trhu komerčních služeb (dopravy, turistiky, hoteliérství, komunikace, ubytování atd.), ale i těch nejdůležitějších funkcí státu. V názvosloví TISA jsou to „služby státu“.

Zatřetí, TISA předjímá, že stát se musí postupně vzdát poskytování služeb obyvatelstvu a převést tento druh aktivit na soukromý byznys. (Což se zavádí již v Rusku – pozn. pův. redakce)

Zde si dovolím odbočku. Pokud lze národ navyknout na pojem „služby státu“ (první krok), pak je dále možné učinit i následující krok: vštípit lidem, že tyto „služby“ musí být placené. Pak se třetím krokem stane vnucení lidem představy, že „služby“ nemusí být vůbec poskytovány státem, levněji a kvalitněji to bude dělat soukromý sektor. A pak soukromý sektor začne lidem „efektivně“ poskytovat nájemní, komunální, lékařské, vzdělávací a další služby. Jak toto vypadá v praxi znají všichni.

Začtvrté, TISA požaduje zcela otevřít národní trh „služeb“, na který nastoupí TNK a TNB. Ve výsledku stát jako sféra „obecných společných zájmů“ bude muset odumřít.

Experti, kteří si prostudovali pracovní dokumenty rozhovorů o TISA (k „únikům“ dochází, bez ohledu na všechna bezpečnostní opatření organizátorů rozhovorů), informují o následujících podrobnostech.

V první řadě TISA likviduje sociální funkci státu (vzdělávání, zdravotní péče, komunální služby), která přejde na nadnárodní struktury. Dále bude zlikvidována státní regulace finančního sektoru ekonomiky. Především pojišťovnictví a banky. A regulační funkce musí přejít na nadnárodní orgány. TISA předjímá další liberalizaci finančních trhů (bez ohledu na to, že finanční krize 2007-2009 ukázala, že tak činit nelze). Podstatná část gradující finanční reformy (a globálního řízení jako celku) představuje převod finančního oběhu zcela na bezhotovostní formu. Tím lze snadněji ovládat proces „spotřeby služeb“ občany. Nepohodlné občany bude velmi jednoduché odstřihnout od systému „služeb“.

Nakonec je zvláštní pozornost věnována oblasti informačních služeb (média, internet, knihovny). TISA předjímá zavedení tvrdé kontroly nad obyvatelstvem pomocí informačně-komunikačních technologií, které umožňují šmírovat vlastní občany podle norem stanovených nadnárodními institucemi (světovou vládou).

TISA představuje projekt privatizace státu v oblasti sociálních, finančních a informačních služeb. Tento projekt nebude výhodný pro miliony či miliardy lidí, ale pro rodiny oligarchů, budující planetární koncentrák pod názvem „globální vládnutí“.

Obeznámení se s dokumenty ukazuje, že jde o plán konečného chopení se světové moci finanční oligarchií, pány peněz. Zde již není místa pro prázdnou hloupou demagogii ve formě prosazování „demokracie“, „lidských práv“, „sociální odpovědnosti byznysu“. Zde je vše natvrdo, konkrétní, vážné, s postupným posunem daným směrem. Je to projekt konečného přechodu na nový světový řád – zhruba takový, jak ho popsal George Orwell v románech „1984“ a „Farma zvířat“.

Páni peněz spěchají. Podpis Dohody o obchodu se službami je naplánován na r. 2020, ale je pravděpodobné, že tento proces bude urychlován.

 Игры в демократию закончены. Финита ля комедия... vyšel 21. ledna 2016 

Valentin Jurjevič Katasonov, doktor ekonomických věd, profesor katedry mezinárodních financí MGIMO, předseda Ruské ekonomické společnosti S. F. Šaranova 

36 komentářů :

 1. Každá blbost musí nutně skončit krachem. Blbé, že to odnese celé lidstvo. Což podle některých hypotéz už stalo několikrát. Nelze si pouze žít své životy a nechat důležité rozhodnutí na druhých, tak to prostě je. A lidé se musí sami snažit získávat informace a snažit se udržet život na fungujících kolejích. Pokud se o to nestarají jejich osud je zpečetěn a skončí v rukách zločinců. Sokrates jasně říkal každá demokracie nakonec nutně skončí v rukách zločinců. Další věc, že efektivní řízení musí mít jednu hlavu. Navrhuji proto posílit maximálně pravomoci prezidenta nebo nás zločinci (dříve se jim říkalo šlechta, dnes elity) sežerou za živa.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sokrates nelhal, jen se mýlil, protože skutečná demokracie nikdy nikde nebyla a ani v současné době není.

   Vymazat
  2. Velice doplňuje mozaiku tento článek. Mimo jiné zmiňuje i úlohu Havla v celé té komplexní celosvětové hře. Článek se pokouší odpovědět na to kdy a proč to vše začalo:
   http://leva-net.webnode.cz/products/co-predchazelo-imigracni-invazi-novodobe-dejiny-v-souvislostech-krok-za-krokem/
   Opravdu stojí za prostudování. Velmi komplexní pohled na věc.

   Vymazat
 2. Naše děti se dožijí pracovních táborů s ostnatými dráty.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:38 jestli zruší peníze tak ostnatý drát nebude třeba,bez pěněz se daleko nedostanete.

   Vymazat
  2. Ale to je přece sen vás, komunistů a nácků. Totoální kontrola nad lidmi 24/7. Komouši to nedotáhli do tohoto konečného stavu jen proto, že k tomu neměli technické prostředky.

   Vymazat
  3. A 12:53 - To je hlavne sen Vas, FASISTOV a nul, co za 30 striebornych kludne nechate vlastnych rodicov vykuchat na organy. Cize o com to Ty, plateny provokater, pises?

   Vymazat
  4. Co to blekotáš blbe, to je sen tvých homosexuálních představitelů, ovládat lůzu a mít ji stále pod kontolou a ve strachu. Ty nemáš ty hňupe prostředky ani k tomu jednoduchému myšlení. Nevím, komu tu nadáváš do komoušů, sám jsi jejich pohrobkem.

   Vymazat
  5. Potrate,meleš čím dál větší hovadiny....že by se ho..a z nočníku zase přemístila do tvý palice?!!!!

   Vymazat
 3. 12:32 posílit pravomoci prezidenta,co když to Zemana klepne?a protlačej tam nějakou havloidní zrůdu.Jediné řešení je zvednout vaše líné prdele vyjít do ulic udělat revoluci,vystoupit z eu a NATO a připojit se k BRICS.Jinak jsme do dvou let otroci a to nez nadsázky jestli zrušej peníze tak budete muset poslouchat jak pes na řetězu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takovým co chtěj dělat revoluce by Kadyrov zakroutil krkem ještě dřív než by je to napadlo. Vypadá to, že jsi agent CIA.

   Vymazat
  2. 12.50 Co to říkáte,Pražák má pravdu.Žijem v korporátním otroctví které chtějí dopilovat do konečné podoby.Jsme pro ně jen dobytek mají to i ve víře,slovanské státy musí utvořit federaci,vystoupit z Nato a EU a přimknout se k Brics.Ty jejich poskoky za vlastizradu potrestat...Pro nás je důležité Rusko......

   Vymazat
  3. Babiše vàm nevoní a důležité je pro vás Rusko,jo?Dejte si hadr na hlavu,tam rovnou z KS SSSR mají oligarchů tulik,že neví co snima.Od presidenta po kdejakého gubernàtora,samé hajzl!

   Vymazat
 4. Zlatý, zlatičký, socialismus. Práce, zábava, děti, přátelé a minimum starostí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není divu, že takový rudý blb došel ke všemu i o přátele.

   Vymazat
  2. 13:13 Na komunisty jsem nadával, dnes se jím omlouvám. Blbe. Těš se na koncentrák.

   Vymazat
  3. Zato ty jich musíš mít 13:13, jen jednoho bych chtěl poznat, to musí být stejná přiteplená mrcina, jako ty, hnědko z dědka.

   Vymazat
 5. ano přesně tak to je, nahnali nám ekonomické migranty abychom neviděli a ono vše mohli v tichosti zpečetit

  no ale většina lidí je stejně slepá
  co můžeme dělat je snad opravdu se smířit, oni si nás už otestovali dostatečně, dobře vědí jak na nás
  bohužel, ty zadky se nezvednou i když je budou kopat, oni s radostí poděkují
  je to neuvěřitelné kam jsme se dobrali

  OdpovědětVymazat
 6. Rudí bolševičtí oslové ještě radostí kýhají.Samozřejmě,že Evropa bude jeden velký koncentrační tábor.Peníze zruší taky....vždyť to bolševik chtěl vždycky.Pochybuji,že nám Rusko zachrání naše holé prdele.Rozeberou si ho taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13.27
   co to tady blije za kreténa? IQ tykve, jistě jsi placen za takové komentáře,bohužel,takové jako jsi ty,předhodí davu jako první,aby si na někom vybil svoji frustraci. Nezávidím ti to utrpení a ponížení. ale kdo chce kam, pomozme mu tam!
   Stela

   Vymazat
  2. Jediný, kdo tady slastně hýká jseš ty, ale jako mezek, paličatý , poťouchlý a zákeřný, a ještě k tomu pitomec. EU vedou podle tebe bolševici jo? Nevíš náhodou, která frakce tam má převahu,kreténe nenávistný? V USA vládnou komunisti, bolševici? V MMF a ECB asi taky co? Jeden tady řve proti bolševikům, druhej proti židům, třetí pánbůh ví proti komu, ale k čemu to vede? V "řeťězech" nakonec skončíme všichni, bez rozdílu. Ale hezky se do té doby můžeme vzájemně znectít a pomlátit. Alespoň to budou mít s námi lehčí. J.B.

   Vymazat
  3. Sám máš prdel místo ksichtu tak raději nevycházej!

   Vymazat
  4. 13:27, ty jsi a budeš do konce života blb a negramota a proto tu na diskuzích onannuješ a bliješ ty hovadiny, viz výše. Alespoň si to po sobě přečti, ale asi to nepomůže.

   Vymazat
 7. Veliký omyl přátelé...zadky se zvednou protože jde o všechno..tedy i o bytí našich životů a naší kultury ve které je nám tak fajn.A to všemi prostředky..Každému je dána volba se rozhodnout,ale v tomto případě je to jednoznačné..začněme společně 6.2.Berme to jako první krok..teď už je jasné že bez konfliktu to nepůjde.
  V roce 39 se psalo..Republiku nedáme..tak teď znovu..tentokrát v tom nebudeme sami..

  OdpovědětVymazat
 8. Pámbůh zaplať, že Čína, Brazílie, Indie a Rusko už teď nějakou tu sílu mají, takže, Vládci západních "vládců" se bojí odhalení a proto nepostupují brutálně, takže ani ne dostatečně rychle. Takže proto snad nám ještě nějaký čas zbývá. Jenom si dolních 99% musí začít uvědomovat vážnost situace.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cina, Brazilie, Indie a Rusko ? Ty nesledujes zpravy, ze komunisticky osliku ?

   Vymazat
  2. Že mi říkáš oslíku, inteligente, mě nepřekvapuje. Ale proč komunistický, to mi prosím vysvětli. Z těch zemí už je komunická (podle názvu, jinak je to taky jen oligarchie) jenom ta Čína. A já nejsem komunista, jenom realista.
   Takže prosím vysvětlení, breburdo.

   Vymazat
 9. A Rus zustane zase sam a zase s holou prdeli. Toho se soudruv Katasonov a komunisti na tomhle webu boji nejvic. A opravnene.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Smůle je,že ti soudruzi tady jsou méně bolševici než ty :-)Ty jsi nepostřehl,že bolševici nadále vládnou Evropě a ONI si zase myslí,že bolševici ještě vládnou v Rusku :-)

   Vymazat
  2. 15.27 Jste prostoduchý a ubohý negramot,Rusko má takové zásoby nerostného bohatství že se Vám o tom nezdá.Kdo má holou pr.el jsou USA a izrael.Žijí z ekonomik jiných států a jsou surovinově úplné vyčerpaní. Víte co mají tyto státy společného? Oba ukradli území a vyvraždili původní obyvatelstvo.Izrael v tom pokračuje dodnes.

   Vymazat
 10. vlast tě (15:27) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
 11. Nechte toho blba na pokoji.On za to nemůže,má to vrozené.Já nevěřím tomu,že národ zvedne prdel a bu-
  de se chtít bránit.Za prvé,nemá čím,za druhé nemá
  proč.Když se náhodou ubrání,zase se zmocní vlády
  nějaké svině a budou se vysmívat ostatním.Stejně,
  jako v roce 1989.Jinak to Čecháci ani neumí.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My Češi se bránit umíme pane Majevský my jsme tady Hlinkovce neměli.žid Havel který Čechy nenáviděl nám říkal Čecháčci to je podobné.Proč neodtáhnete na Slovensko?

   Vymazat
 12. Může mi nějaký IT nebo admin vysvětlit červený text pod tučně tištěným začátkem článku? Mám nárok na vysvětlení?

  OdpovědětVymazat
 13. Doufejme, že si naše vláda nenechá namluvit, že tyto smlouvy jsou pro nás existenčně důležité. A, že je tedy v našem zájmu je přijmout. Podobné řeči přeci už z minulosti známe. Následky tragické. Aneb, lépe večer suchý chleba míti, nežli v domě plném hovad žíti.

  OdpovědětVymazat