Reklama

středa 27. ledna 2016

Česká televize hodlá poučovat o morálce?

Ivan David
27. 1. 2016
Dnes jsem dostal zvláště drzý dopis. Začíná celkem zdvořilým oslovením "Vážený pane exministře". Následně mě redaktor České televize upozorňuje: "Momentálně pracuji na tématu hoax a nepravdy na internetu a sociálních sítích." Jinými slovy, Česká televize pana redaktora pověřila přípravou kampaně na dehonestaci médií, která ani nepatří oligarchům, ani jimi nemanipulují darebáci, kteří s nimi nakládají jako by byla soukromá, ačkoli jsou "veřejnoprávní". To slovo znamená, že veřejnost má právo povinně platit koncesionářské poplatky za nevyvážené zpravodajství, jednostrannou publicistiku a zatajování všeho co se nehodí těm, kteří nám z vlastní milosti vládnou.


Dopis vypadá takto:

Vážený pane exministře,
jmenuji se Karel Vrána a pracuji v pořadu Reportéři ČT. Momentálně pracuji na tématu hoax a nepravdy na internetu a sociálních sítích. Na Vašem serveru Nová republika visí údajný článek Milana Lasici o Václavu Havlovi. http://www.novarepublika.cz/2016/01/milan-lasica-to-vraj-nenapisal.html
Když návštěvníci serveru upozornili, že tento článek nenapsal pan Lasica, ale Kliment Uhrecký, objevilo se v titulku sousloví "vraj nenapísal", ale pod článkem je Milan Lasica stále podepsaný. Včera jsem s ním v Bratislavě natáčel a pan Lasica se od tohoto (a dalších jeho údajných článků) velmi ostře distancoval.
Jako bývalý ministr zřejmě dobře víte jaké to je, když o vás někdo píše nepravdy nebo Vaším jménem šíří něco, co jste neřekl. Byl byste, prosím, ochoten poskytnout mi k této záležitosti vyjádření? Např. Jak ověřujete informace uvedené v článcích,zda jste ochotný se panu Lasicovi omluvit, kdo tento článek na web přidal a zda přijmete opatření, aby se to již neopakovalo?
Předem Vám děkuji
Můžete mě kontaktovat i na telefonním čísle 736531273
Karel Vrána
Reportéři ČT


Rozhodně nemíním poskytovat do pořadu "Reportéři ČT" jakékoli vyjádření. Jedná se o jeden z nejodpornějších pořadů ČT, je plný lží a manipulací. Pokud někdo na takovém pořadu pracuje, jako pan Karel Vrána, je zřejmě s takovou praxí srozuměn. Velmi dobře vím, jak se taková vyjádření "zpracovávají". Pokud vyjádření poskytuje osoba, která má být poškozena, vyjádření je vždy sestříháno tak, aby sloužilo tomuto účelu. A nejen to, doplněny bývají otázky, které vůbec nebyly položeny a následuje manipulativní komentář. Redaktoři mají svobodu slova, kterou si vykládají jako právo lhát. Za takovou "práci" platí občané koncesionářské poplatky.

Hned v třetí větě dopisu je lež. Na Nové republice není žádný údaj o tom, že by článek napsal Milan Lasica. Naopak je už v nadpisu zcela jasně uvedeno " Milan Lasica to vraj nenapísal". Tím je autorství Milana Lasici jasně uvedeno v pochybnost. Nikde netvrdíme, že článek publikoval Milan Lasica. Článek je publikován s tím, že jde o podvrh. Není pravda, že je možné tvrdit, že " pod článkem je Milan Lasica stále podepsaný", když samotný nadpis jeho autorství zpochybňuje. 

Pan redaktor bude asi tvrdit, že my Milanu Lasicovi článek připisujeme, což není pravda, ale lež. Pan redaktor asi lhát musí, těžko přizná, že cestoval do Bratislavy, aby po pravdě konstatoval, že my autorství Milana Lasici zpochybňujeme, zatímco Milan Lasica své autorství popírá. Pan redaktor asi není zcela při smyslech, soudí-li, že se mám panu Lasicovi omluvit. Za co? Za to, že netvrdím, že je autorem? 

Pan redaktor si to zřejmě představuje tak, že se nějak vyjádřím (jakkoli), on z toho něco vystříhá a konstatuje, že jsem se odmítl omluvit a diváci jimž byla předem předložena lživá tvrzení si řeknou: "To je lump, neomluvil se!" Jenže tuhle metodu příliš dobře znám a statovat v ní nebudu. A tak pan redaktor řekne, že mi dal příležitost se omluvit a já jsem se neomluvil... Takhle oni to dělají. Je to prosté, ani moc vysokou inteligenci na to nepotřebují, jen značnou dávku křiváctví.

Komentáře pod články skoro nikdy nečtu. Musel bych je totiž mazat, protože část z nich je vulgárních a někdy dokonce rasistických, apod. Píší je tam jednak anonymové, jednak zřejmě lidé k tomu najatí, aby kazili úroveň diskuse. Nová republika brzy dospěje k technickému řešení, které psaní podobných komentářů znemožní.

Pan redaktor Vrána se tedy řekněme mýlí, když tvrdí, že "čtenáři upozornili", protože jsem žádné upozornění nečetl a patrně ho nečetl ani nikdo z těch, kteří mohou do textu zasahovat. Článek se ke mně dostal s tím, že je to zřejmě podvrh bez zmínky o nějakém Uhreckém. Proto ten titulek. Článek pokládám za lidovou tvořivost. Možná se mýlím a někdo se bude domáhat autorských práv.

V čem spatřuji největší drzost?

V dopise pana redaktora je věta:

"Jako bývalý ministr zřejmě dobře víte jaké to je, když o vás někdo píše nepravdy nebo Vaším jménem šíří něco, co jste neřekl." Samozřejmě, že to vím. V kampani proti mně byly těch zcela lživých tvrzení stovky, určitě přes tisíc, každý den několik. A Česká televize v tom byla velmi silně zapojena. Šlo o miliardy, které jsem rozhodně nemínil rozdávat, jak bylo před tím zvykem a přihlížet jejich rozkrádání. A tak jsem byl v médiích obviňován ze všeho možného, dokázat nemohli nic. Dokonce si najali "spisovatele" Pavla Vernera, který na objednávku napsal hanopisnou knihu. U soudu pak tvrdil, že si obvinění v knize uvedená vymyslel, že to je taková spisovatelská metoda. Ano, vyšly "rozhovory", se zcela vymyšlenými mými odpověďmi (Mladá fronta Dnes, Respekt). A Nova odvysílala "reportáž" natočenou jakousi agenturou. Jeden kameraman mě snímal, jak močím na záchodě a pak, když jsem chtěl WC opustit mě kopal do holeně a šeptal mi "Ty svině..." Druhý čekal, že natočí, jak se budu prát, aby mohli tvrdit, že jsem napadl kameramana. Výsledek vysílaný na Nově byl ubohý. Natočili jak říkám "Pusťte mě, nechte mě!", když jsem se dožadoval propuštění z WC. Takže těch malých kurev z médií, kteří toužili "vykostit velkou rybu", jak říkají v jejich žargonu, jsem potkal mnoho desítek. Kvůli nim jsem to nevzdal, to až když jsem viděl jak mi jde po krku většina vedení ČSSD v čele se Špidlou. Přesně ta parta, která dnes útočí na prezidenta. Takže pan Karel Vrána mě nemůže překvapit ani zaskočit. Takových jsem viděl...

Jsem přesvědčen, že většina pracovníků ČT odvádí poctivou práci. Ti vybraní pro politické "zpravodajství" a podobně, to je zvláštní sorta.

My přece víme, že nám zase jdou a půjdou po krku. Vadí jim, že statisíce lidí čte denně zprávy a komentáře na webových stránkách mimo kontrolu oligarchů. Nemohou tak zatajit to, co lid nemá vědět, aby snesl, jak se s ním zachází.

Ne všichni chtějí být oblbováni, někteří chtějí vědět, cituji z jiného dopisu, který jsem dostal také dnes:

...Pravidelně čtu příspěvky Vašeho servru Nová republika-proti sociálnímu marasmu.Jste jedni z mála, kteří přinášeji pravdivé informace o Sýrii,i jiném dění,které jinde nejsou publikovány či jsou vědomě překrucovány ve smyslu polopravd, nebo lží. Patří všem, kteří publikují velké poděkování !!! Názorová hladina článků je otevřená, umožňující konfrontovat oficielní propagandu z jinými informacemi.Tím si vytvářet pokud možno realnou představu o skutečnostech jež v tomto českém absurdistánu probíhají! (autor uvedl své jméno a napsal, že je z Olomouce)

131 komentářů :

 1. Davide, vy jste takovej lhář, že musíte mít nos jako Pinnochio.
  Ten článek od Lasici tady skutečně byl s tím že ho napsal Lasica. Po odhalení čtenářů v diskusi, že se jedná o podvrh jste onen článek smazali. A za několik hodin jste uveřejnili znovu to samé stím že to PRÝ napsal Lasica.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pracovník ČT?

   Smazat
  2. Ne. Ten který upozornil, že původní článek byl podvrh.

   Smazat
  3. 23:54 A nějaký důkaz pro takové kostrbaté tvrzení pane anonyme nemáte, že... A trochu soustředění by neškodilo, článek od Lasicy být nemohl, když není od Lasici a pak jsme tvrdili, že to napsal Lasica?...

   Smazat
  4. No, Davide, důkaz nemám. Protože důkaz jste smázli a pak se jen objevil s jiným nadpisem. I diskusi jste nechali. Asi tak 5 čtenářů vás v ní na to upozorňuje. Asi samí slepí debilové, že ano.

   Vy vůbec nevíte co se tady děje, nemáte o tom žádný přehled, nefunguje žádná koordinace mezi "redaktory", každý z vás sem nahází kdy má čas co ho zrovna napadne. Mnohé články jsou tu dvakrát od jiných "redaktorů".
   Jak si na základě tohoto můžete dovolit napsat takový hanopis, když netušíte která bije?

   Smazat
  5. 0:34- Vy se ucházíte o místo redaktora v NR?

   Smazat
  6. O to chaotické kopírování článků ze Sputniku je potřeba se "ucházet" jo? :-D

   Smazat
  7. 1:14- nabyl jsem dojmu, že NR je Vám blízká a že chcete vylepšit její profil.

   Smazat
  8. Z alternativního tisku si rád přečtu Parlamentní listy které mají jistou kvalitu. Sem chodím opravdu jen pro zábavu.

   Smazat
  9. O Ctv nelze napsat nejaky hanopis, staci pravda...
   Bez ohledu na nazor p Davida CTv zcela uz dlouhou dobu jasne a evidentne podvadi, lze, mlzi, zamlcuje, prekrucuje a vymyva mozky obcanum v zajmu nadnarodniho kapitalu pod taktovkou cizi mocnosti USA.

   Ctv JE ZLOCINECKA ORGANIZACE, KTERA SE SVYM KONANIM PODILI NA OKRADANI A ZOTROCOVANI OBCANU, LIKVIDACI STATU A NA NEJVYSSI KRIMINALITE U NAS A VE SVETE !

   Smazat
  10. LASICA PRÝ TEN ČLÁNEK ODVOLAL,PROTOŽE MU ZA JEHO OBSAH HROZILO UPÁLENÍ.

   Ovšem,až vylezl z divadla duchapřitomně prý zařval. A PŘECE SE TOČI.Obecenstvo se začalo řehtat.O fous se minul nesmrtelností-byl totiž jen druhý.

   Smazat
  11. Spadla klec, komunisto Davide. Snazili jste se ocernit cestneho cloveka a nevyslo to.

   Smazat
  12. Pan Lasica je dobrý humorista, ale jestli je čestný, to nemůžeme posoudit. Patří k pražské kavárně, vždy se vysmíval téměř všemu "slovenskému", byl protirežimní jen do té míry, aby ho nezakázali. Kdysi jsem ho měl rád, podobně jako Svěráka. Od té doby, co z úst vypouštějí svá politická moudra bez špetky humoru, už je oba dva nemusím. Marek

   Smazat
  13. To 23:54
   Vy mušíte asi mít nějaký psychický či duševní problém. Nadávat na NR a přitom tam neustále viset a psát v diskuzi, to není normální. Pokud to děláte pro peníze, tak to není také normální. Vím však, že takoví lidé byli i za protektorátu, říkalo se jim konfidenti a jak vidím ještě nevymřeli.

   Smazat
  14. ZMRDE, už ses odbavil ? Spadla klec, takové zmrdy budou občané věšet !

   Smazat
  15. No to je fakt boží, tady to běhalo asi 14 dní a neštěkl po tom pes, najednou, když to otiskla NR, tak všichni, nejvíce ovšem ti, co sem chodí se pobavit a zanadávat si na bolševika, apartně omdlévají a žádají satisfakci. To je znamení toho, že to dělá NR dobře, že má dosah a vliv. A o to více budou všichni tihle krasoduchové, kteří se sem chodí jenom zasmát, ale chodí sem pořád a kupodivu mají zásadně vždy první reakce, tak všichni tito budou pořád nas stráži a hlídat a udávat. Co může být větší ocenění vaší práce, pane Davide. Mimochodem ti rasisti sem chodí taky provokovat, aby se případně nějaké sankce mohly uplatňovat z tohoto důvodu.

   Smazat
  16. Myslím, že máte pravdu.
   I dnes je pod tím "podepsaný" Lasica.
   NR a Ivan David tímto diskredituje celou alternativní scénu.
   Ten pamflet má minimální obsahovou hodnotu a snažit se usvědčit ČT z manipulace zrovna na této kauze je nesmyslné a sebevražedné.

   Smazat
  17. I dnes je pod tím "podepsaný" Lasica. ...???
   Těmi uvozovkami zřejmě naznačujete, a v tom máte pravdu, že se ve skutečnosti nejedná o podpis, že???:-)

   Smazat
  18. Ten článek běhal nějakou dobu po internetu, než se dostal sem.
   Je to zjevně nachystaná provokace pro-bruselských (= pro-amerických) tajných služeb s cílem obecně zdiskreditovat nezávislé zpravodajství. Není to první jejich zrealizovaný pokus a bude jich mnohem víc!
   Že se toho chopili všichni napojení poskoci (od novinářů po rozvraceče diskuzí) to jen potvrzuje.
   Pro nás je třeba vědět, že i mistr tesař se utne. A stane-li se to, je třeba to v klidu oznámit. Protože v dnešní době je časově (ale i jinak) náročné, včas ověřovat zdroj informací.
   Jedinou neselhávající zbraní je znát CELOU pravdu! Protože ČÁST pravdy může být LŽIVĚ vykládaná!
   Pavel p

   Smazat
  19. Přesně tak, dochází k útokům na alternativní media a cílem je jejich likvidace. Chytají se každičké chyby, čímž netvrdím, že celá věc nebyla tak , jak i uvádí pan David. Prostě čekají na každou chybičku a pak tvrdě zautočí.

   Smazat
  20. Copak nám o nezávislosti novinářů píše nositel Nobelovy ceny G.B.Shaw, sám novinář?: "Noviny jsou vlastnictvím boháčů a mimo to jsou závislé na inserci jiných boháčů. Redaktoři a dopisovatelé, jichž mínění se neztotožňuje se zájmy boháčů, jsou propouštění a nahrazováni úslužnými kolegy....Jsme všichni vychováváni zvráceně, abychom místo revoltujících silných duchů se stali poníženými otroky."

   Smazat
 2. TV nesleduji tři roky.Neznám "jejich" pořady a cítím se podstatně svobodněji.Televizor jsem tehdy odvezl na skládku.Dětem pouštím pohádky na PC.Měl by to udělat každý.Bylo by menší stádo :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy necháte děti prohlížet Novou Republiku?

   Smazat
  2. Kdo čte Novou republiku od dětství, bude imunní při příštím převratu, skočit na špek podvodníkům, jako byl Havel a parta kolem něj. Nechtě dětí svých přijít k Nové republice. Jošua z Kobylis

   Smazat
  3. Lépe už to nazvat nelze, pane 8.08.

   Smazat
 3. :-) Jasně. Možná lepší Novarepublika,než ty bolševické kydy na ČT.

  OdpovědětSmazat
 4. Taky cítíte tu blížící se vůni sametu?
  Ono se pak všechno změní.

  I ti pracovníci české žumpy najednou procitnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...a převléknou kabát.
   J. Hruška

   Smazat
 5. pane Davide, upravte ten článek pasáž "Ty svině..." oni jsou schopni to zneužít v záběru to zvýrazní a budou tvrdit, že je to Vaše odpověď na jejich slušnou prosbu o vyjádření.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale jak to má pan David udělat, když to svině jsou?

   Smazat
  2. Řekl bych "neurážet svině". Jak k tomu taková počestná prasnice přijde, aby jí někdo srovnával s podobnou zrůdou.
   J. Hruška

   Smazat
  3. 0:13-Luďku, jak se dá zneužit slov "ty svině", které použil kameraman ČTV k "oslovení" pana Davida?

   Smazat
 6. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ceska-televize-To-je-jedna-z-poslednich-bast-TOP-09-Zeman-usedl-pred-studenty-a-opet-bylo-veselo-419179

  OdpovědětSmazat
 7. Samet přece znamenal konec vlády komunistů a začátek antikomunistických demokratů,ne?Je jedno,že vládnou dál.Změnili přece své postoje a názory :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to 0:16
   Omyl, komunisti jsou zalezlí a ani nedýchají. Místo nich vládnou jen jejich posluhovači, kteří nikdy v KSČ nebyli, ale pro ni se mohli přetrhnout jak byli aktivní.

   Smazat
 8. Pane Davide ačkoli Vás nemusím tak musím říci že to je od Vrány opravdu drzost,ale co by jste chtěl od redaktora ČT?.Dám vám radu,vzhledem k etnickému původu Vás obou a vemte sebou i Wollnera,jděte za Rabim na altstadteplatz a nechte ho to rozsoudit.Myslím že budete spokojeni nakonec všichni.Jinak je to útok na Vaši osobu a někomu vadí té a sám víte že jak se židovstvo začne někým zaobírat tak to s ním většinou nedopadne dobře,ale na druhou stranu když se začínají židé kousat mezi sebou tak to je dobrá zpráva pro Slovanstvo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co je podepsáno Chaimem atd.je vždy rasistický nesmysl. Máte štěstí, že se tu moc nemaže. Asi proto sem chodíte, Chaime, že vás všude z diskusí s těmi vašimi blbostmi a urážkami vyhodili, že?! Marek

   Smazat
  2. Co se Chaimovi nelíbí, to od Žida pochází, i kdyby to měl být Árijec jak poleno.

   Smazat
  3. To je přesně to, přibývá tady záměrných rasistických hlášek, protože to je jediný důvod, proč se soudy začnou osudem nějakého webu zabývat.

   Smazat
  4. Můžete mi napsat vy tři anonymové co jsem napsal rasistického?

   Smazat
 9. ČT bohužel odvysílala tolik zpráv, které se později ukázaly jako lživé, minimálně pochybné, že už nemůže jít o náhodu, ale zřejmě o šíření nějaké podivné ideologie. Oni i někteří redaktoři připomínájí spíše než novináře politické aktivisty. Ale sport má ČT výborný.

  OdpovědětSmazat
 10. Prosím vás, kdo dnes sleduje ty sračkomety?

  Vždycky, když zahlídnu zpravodajství tak se směju, až se za břicho popadám.

  Všechno co vysílají jsou většinou staré zprávy min. 2 dva dny, takže já už jsem dávno v obraze a jen čekám co jim nadiktuje lžiReuters.

  A to je pak bžunda, jak je to překroucené, vystříhané, zmanipulované.

  Jo milá ČT, jak to dopadlo tenkrát s těmi 27 ruskýmí transportéry co vnikly na Ukrajinu a v noci je zničila udatná ukrajinská armáda? Nějaký fotečky nebo videjko by nebylo?

  Stačily by spoň nějaký vraky. Přece nechcete tvrdit, že to hnědoukrajinci do rána odtáhli do sběrného dvora.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presstitutky ČT (zdráhám se napsat redaktoři)se podle Mahátmá Gándhího nacházejí v předposlední fázi. „Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak vyhrajete.“

   Smazat
 11. V dnesni dobe se na TV uz nikdo nediva ! Officialni media vzdy poplatna chlobodarcum, tak intezivne lhala , ze i kdyby jednou znovu mluvila pravdu, tak jim uz nikdo nebude verit.

  Nejvice vyhozenych TV v kontajnerech na smeti je v Californii. Stejne je to i s officialnim tiskem. Nikdo to necte - zatim co odborne casopisy maji vzestupnou
  tendenci !

  Odebiram casopis -Hooby Farm- ! Nikdy jsem na vesnici nezil, proto se snazim zjistit, co zerou postovni osli v Mexicu.

  Byl jsem tam poslan americkou firmou na praci a s udivem jsem zjistil, ze maji vetsi inteligenci, nez nektere autority v Bruselu...
  Ano ! Zabyvam se vedeckou praci !
  nick honolulu - intenzivni researcher !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele, Honoluláčku, dost bylo samochvály. Jsi jako vlezlý brouk Pytlík. Svými žvásty jen opruzuješ slušné lidí. A teď vypni pc a jdi na kutě! Ráno máš rozcvičku na louce zelené.
   emeritní plukovník z moci úřední

   Smazat
  2. Nicku, já už taky TV nesleduji. Místo toho jsem se dal na staré roky na chemii. Teď momentálně zpracovávám studii o jedné důležité chemické reakci a jejím praktickém dopadu. Ta činnost mně baví, dělám ji rád a každý den. Jedná se o přeměnu slivovice a piva na moč. Vřele doporučuji. Mnohem lepší, než čučet na ty lži v ČT.

   Smazat
 12. Odhlaste koncesionářský poplatek, zabraňte utracení našich dětí a vnuků ve válce plánované velením NATO.

  Přijde doba, kdy Streicherové z redakcí nacistických agentur ČTK, ČT, ČRo (potažmo Nova), které lžou jako když gorilí Penta s Babišem a Bakalou tiskne, budou stát před lidovým soudem zřízeným na základě dekretů prezidenta republiky a zodpovídat se ze svých zločinů. http://www.psp.cz/docs/laws/dek/

  OdpovědětSmazat
 13. Už víc jak dvacet let jsem nekoupil ani nečetl žádné české noviny.A na postsametové politruky,co jim říkají ,,redaktoři ČTV" se nedívám,pouze výjimečně asi na 20-30 sekund,abych se ujistil,že to rezivé haraburdí-politruk-havloid tam ještě je.Tak vím,že zvratky neziskovek a pomatení posthavloidní vlastizrádci,tato pobočka odloučeného pracoviště z Bohnic tu ještě straší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já nečtu noviny už od roku 69 a vůbec mi to nechybí V TV sleduji jen Poláka 1 a 2, stačí !

   Smazat
 14. Cimcaro-plukovniku ! (3:16) Ty nevzhlednej veprovej CHVOSTE, slysel Ty jsi nekde o Demokracii ? Neslysel, privandrovalce do Prahy !
  Jinak by jsi vedel, ze se chodi spat podle nalady.. Moje nalada je prave ponura ! Trapi me predstava, ze jsem zase zaslapl do hovna. Tim, ze jsem Te zde znovu potkal
  BARBARE !

  Koho jsi zdrogoval z ceskych autorit, ze Ti dal povoleni k pobytu v Cesku ? Hmmm ? To Ti zaridila silena Merkerova ?

  A co delas se svym sklonem k Masochismu ? Ty nemuzes zit bez NAKOPNUTI od reprezentativniho Cecho-Amika ? Vid ?
  Tim minim sebe hlupaku ! Co se porad vnucujes ?
  Na to je nejaka medicina ! Ode me nakopnuti ! Od
  dr. pilulka..
  HONOLULU - Tvuj mentalni superior, Ty poloopice !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cha, cha, cha, cha, Honoluláčku, udělals mně radost, jak jsem Tě hezky rozhodil a rozhasil!!! Vždyť doposud to nemůžeš rozchodit a rozdýchat u toho ústí špinavého potoka na jižní Floridě zločinných USA za Velikou špinavou louži! A co, krokodýly ještě chcípají v té USAcké špíně?! A jak jsem už napsal, neponocuj, protože včasně zrána za úsvitu Tě čeká rozcvička na louce zelené před nastoupenou jednotkou! Minule jsi jí vůbec ale vůbec nezvládl. No, jo, chápu že nejsi žádný Rambo, ale jenom uňuraný mopslík.
   emeritní plukovník z moci úřední, v.r.

   Smazat
 15. POKRACOVANI (4:54).. Ja nemam rad Slovaky !
  Duvodem je rok 1992, tehdy Slovaci zacali psat do emigrandskeho tisku, tak hnusnou proticeskou atrocitni propagandu, jakou by nenapsali ani Nemci.

  Vsechno to bylo psane nekde z Toronta.. Jejich vety vzdy koncily : "CHCEME BYT SLOBODNI AKO FTACI" !
  Potom jich, ale 1/2 millionu uteklo do Ceska..

  Tim se nelisi od cernochu v Africe, kteri nas sice nemeli radi, ale nemohou bez nas zit. Lezou do Evropy po tisicich, aby nepochcipali hlady !
  Tak co jsi Ty SOMARE - z Blavy ? Jsi -FTAK- a nebo cernoch ?
  HONOLULU - Tvuj vzor tolerantnosti !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:09 černoši lezou do evropy protože jim tam západ doma dělá ze života peklo a většinou jsou to firmy které jsou vlastněny penzijnímy fondy proto my tady koukáme na důchodce ze západu jako na pracháče.Proto západ mluví o morální povinosti a proto se východ vzepřel,Češi,Slováci,Poláci,Srbové a Madaři nikdy nebyli otrokáři a kolonisti a na vše si museli vydělat sami,proto se nám západ který žije z krve černochů a jejich surovin posmívá že jsme holé prdele.At nacistické protikřestanské homosexuální USA přestane s černochy v Africe zacházet jak se šváby a oni nikam nepolezou.

   Smazat
  2. To je správný postřeh. Díky za něj!

   Smazat
 16. Ten článek byl vtipný protože ho jako napsal Lasica manžel zcela příčetné Vášáryové,která drze poučuje Český národ.Česká televize přitvrzuje spolu s parlamentem protože jak pracovníkům čt tak poslancům a senátorům jde o korýtka,protože tento rok lidé budou chtít předčasné volby a když se to nepovede jsou volby příští rok a strany jako ODS TOP Lidovci končí.ČSSD půjde okolo pěti procent.Po volbách ať předčasných nebo řádných čt buďto přijde o všechny své zaměstnance nebo poplatky.Vlastizrádné multikulturní menšině jde o vše a přitvrdí,už teď jsou horší než normalizační čt.Pane Davide a ostatní co šíříte pravdu nedejte se.Patříte mezi svobodná média jste pro národ důležití a budete nepostradatelný pro Čechy před volbami kde budeme na křižovatce totalitu se starými stranami nebo svobodnější cestu s novými subjekty.Díky.

  OdpovědětSmazat
 17. honolulu to "EMERITNI plukovnik" !
  V ktere operete jsi hral plukovnika ?
  EMERITNI plukovniku !
  Gitti & Erika - Adieu, mein kleiner Garde Offizir -
  z Gurtlu ve Vidni na Tebe vzpominaji ! (YouTube)

  V pripade, ze nejaka armada mela ve svych radach hnupa, Tvych kvalit, tak uz davno prestala NEEXISTOVAT !
  HONOLULU - pucflek a navnada u nejslavnejsi armady na svete !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidno, Honoluláčku, že se u toho potoka moc nudíš. Takže Tě třeba neprodleně zapřáhnout do práce přiměřené Tvému vzdělání! Proto se zítra ráno po ranní rozcvičce se ke mně dostav na raport do mého operačního stanu, kde Ti přidělím práci hodné Tvého IQ houpacího koně. Půjdeš do ZOO houpat slonovi koule. Ale, nezvorej si ten kšeft, hňupe! Jinak by jsi dělal kačera Donalda.
   emeritní plukovník z moci úřední, v.r.

   Smazat
 18. (5:39) Kazda veta, 100 % hloupost ! Cernosi v Africe maji NEJLEPSI pudu na svete ! Ta rodi 2x, a nekdy 3x, do roka ! Maji nejvice mineralu na svete ! Maji nejlepsi pocasy na svete a budou vzdy chcipat hladem, protoze jsou cernosi !

  Napr. Rhodesie vyvazela zemedelske produkty do celeho sveta. Po odchodu belochu, tam byl hladomor do 18 mesicu a 2 milliony se jich slo zivit do JAR, a tam byli zmasakrovani mistnimi cernochy...

  Proc, kdyz ted mate pristup k internetu, verite hloupe propagande ? V 70-tych letech cesti inzenyri na Braamfontejne (Johannesburg) vypocitali, ze cernozska zivotni uroven byla 6x vetsi, nez jste meli vy za Husaka.
  Po uteku belochu jim spadlo cele mesto ! (Cert je vem.)

  Vase mysleni ZARUCUJE pro vas DIZASTER ! Vsak je uz brzy poznate. Merkerova vam je posle.
  Koncim, budu se vam posmivat az zitra.
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a teď se ti divoši cpou do Anglie.
   http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/migranti-v-calais-zastavuji-auta-i-nasilim-video/

   Smazat
 19. I ja si na to pamatuji. Ten clanek byl redakci tohoto fasistickeho webu vydavan za dilo Milana Lasici.
  Komunisticky zlodej David zase lze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trolle ty si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále stejně,jako psí lejno přilepené na botě.

   Smazat
  2. Anonyme 7:18 - Napiš, jestli to při své nízké inteligenci svedeš, kdy že to byl dr.David komunistou. Napiš, jestli to při své nízké inteligenci svedeš, co že to dr. David ukrad. Napiš, jestli to při své nízké inteligenci svedeš, který článek na webu Nová republika je "fašistický". Jestli nemáš argumenty, tak raději zmlkni. Marek

   Smazat
  3. To je fakt zajímavé, nikdy jsem neskoukl žádný pravicový web, natož abych tam ležel celé dny a komentoval a komentoval. Tohle musí být nějaká freudovská úchylka, asi se týká nějakého elchlevičáka, který je strachy bez sebe, tak se projevuje navenek echtpravicově. Jinak si to nedovedu vysvětlit, pravicově pracovitý, svobodný a inteligentní a furt leží na levicovém webu a snaží se čtenáře vyprovokovat k hádkám.

   Smazat
  4. Anonyme, když si bonzoval ČT tak si jistě odeslal link na ten udajný článek a máš ho v poště.....

   Smazat
 20. Vážený pane Davide, přečetl jsem a chtělo se mi napřed jen mávnout rukou nad dobře živeným Vránou, ale z některých příspěvků čtenářů jsem usoudil,že takových webů jako NR, je potřeba víc a víc. A hlavně s tím "techn.opatřením", abych nebyl neustále při četbě otravován jako spousta lidí, sprostými vyjádřeními provokatérů a lidí(?), co mají nevzdělanost, lži a sprostotu jako poznávací znamení! brain07

  OdpovědětSmazat
 21. Zákonodárci: Pracovníky za lži ve zpravodajství trestat nebudeme, ČT: Diváci více prostoru k vyjádření nedostanou

  http://www.nwoo.org/2016/01/27/zakonodarci-pracovniky-za-lzi-ve-zpravodajstvi-trestat-nebudeme-ct-divaci-vice-prostoru-k-vyjadreni-nedostanou/

  OdpovědětSmazat
 22. Pane Davide , i negativní reklama je reklama a možná si ČT udělá sama sobě medvědí službu a navede na NR nové čtenáře. NR funguje a je to znát ze zvýšené aktivity ducha prostého individua 7:18 atd. Přeji mnoho trpělivosti při další práci. Bredy

  OdpovědětSmazat
 23. Já se divím, že to vůbec řešíte pane Davide. Myslím, že Vaši čtenáři doporučení o tom co si mají myslet ignorují...;-)
  Jinak myslím, že teď opravdu nastane "smršť pravdy". Podle CVVM je 93% obyvatel ČR proti integraci uprchlíků, lokajové mají úkoly jasně zadány a volby se blíží. Ale viděl bych to optimisticky. Oni totiž věří, že tvoří veřejné mínění. Jsou to užiteční idioti, ale já bych je nechal, páč působí kladně;-) - čím víc tlačí na pilu, tím víc nutí lidi přemýšlet. Jejich fantomová inteligence je diskvalifikuje od toho, aby jakoukoliv manipulaci zvládli úspěšně. Vzpomeňte na kauzu sestřihu Zemanova projevu s Bakalou. Kdyby to nechali být, tak si toho nikdo nevšimne. Takto mu vydobili nehynoucí slávu. :-D Vyprávěl mi známý, jak před volbou prezidenta sezval hrábě "vlivné" osoby na audienci, kde se chvástali tím, že jestli se dostane Kchárl do druhého kola, tak je to ložený. Oni se o to "postarají".;-)
  Myslím, že ve svou moc "udávat tón" věří ze dvou důvodů: 1.) stupidita - jsou v zajetí svých myšlenkových schémat viz. Koukolíkova Stupidologie
  (groupthink zde nepochybně hraje též svou podstatnou roli)
  2.) nic jiného jim nezbývá, vše totiž vsadili na jednu kartu a hrají vabank (to si ale budou uvědomovat jen ti nejinteligentnější z nich)...

  OdpovědětSmazat
 24. "Potrefená husa", v tomto případě ČT prostřednictvím pana redaktora Vrány, se zřejmě "ozvala" v reakci na článek "I Vám v České televizi, zvoní hrana ..." otištěný 26.1.2016 na NR. Když chybí argumenty, nastupuje demagogie. Nic není náhoda !

  OdpovědětSmazat
 25. koncesionářské výpalné je třeba zrušit...
  aby to ti šmejdi dělali s přesvědčením to by je taková špína tolik nebavila..
  noverepublice držím palce, čtu ji rád.... děkujeme za aktivitu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budu zvědav,zda-li některá strana vloží zrušení výpalného do svého programu.....tu pak půjdu volit!

   Smazat
 26. Taky máte pocit, že to co se tu děje je zlý sen- nejenom u nás v Česku, ale v Evropě? Že se cosi musí stát? Že se tu něco strašného semele? Už neplánuju středně a dlouhodobě, nemá to cenu, maximálně na rok. Kotlíkové dotace? Nové auto? Nač, co když někdo přijde a zničí vám to, vezme, co když při obraně vlastního majetku zemřu, co když třeba nezemřu, ale budu to muset opustit a aspoň zachránit holý život? Co když falešný pocit bezpečně uložených peněz v bance se stane noční můrou- můžete vybrat max tolik a tolik.... je nám líto pane.....
  Sype se to na nás ze všech stran. Mladí už nemají pocit sounáležitosti se starší generací, pojem vlast je prázdný, hnusný individualismus je tak zakořeněný. Někdy, když se dívám okolo sebe si říkám, to není možné, jak jsme zdegenerovaní. V jednom městě hned u Ostravy jsou na autobusáku a v přilehlém parku skupiny výrostků. Můžete je tam vidět od rána do večera. Už tam došlo i k několika přepadením za bílého dne. Nikdo nic, výrostci tam vegetují furt. A to je jen malý příklad. Slušní budou zavírat oči, dokud se jich to nebude osobně týkat, policie je díky zákonům bezzubá. A to je partička nebo několik o 6 lidech. A to jsou případy, kdy člověk vidí, že po dobrém se tu nic nedokáže změnit. Jenže kdo to bude mít sílu měnit? JEdna by tu byla- lidé nad 60, penzisté+ dejme tomu dělníci- panečku to by byla síla. Ale je to utopie.Spíš si myslím, že budeme utíkat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je průběžný výsledek "sametového podvodu" v režii "humanitárních bombarďáků".
   Pojebaná současnost směřuje do ...

   Smazat
 27. Reportéři čt kdy natočíte dokumenty : fašizmus v Ukrajinské armádě , masakr v Oděse v budově odborů , Doněck očima lidí žijících ve vybombardovaných sídlišťích , život Srbské menšiny na Kosovu , únos a znásilnění školačky v Německu bandou uprchlíku , hanobení a krádež praporu naší republiky !!!!!!! Lasica a takové článečki na to vás platíme . Skončíte jak v Polsku . Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Polsko je cesta. Čistá, rychlá, demokratická, nikdo se na nic nemůže vymlouvat. Dnes se všichni politici schovávají za televizní radu, ta hodnotí jen hospodaření, ale že se lže a defraudují naše peníze, to nikoho v radě nezajímá. Orgány státní kontroly do "naší" televize nesmí! V Polsku nová vláda udělala čistku a nese za to plnou politickou odpovědnost. Při příštích volbách se bude voličům zpovídat i z toho, jak vypadá polská televize a polský rozhlas. To, co se děje v ČT a ČRo je pozůstatek Havlovy nezodpovědné "nepolitické politiky", kterou kritizoval jak Klaus (zprava) tak i Zeman (pro změnu zleva). A my jí nekritizujeme, my jí máme plné zuby!

   Smazat
  2. Naprostý souhlas pane Dvořáku. Polsko je náš vzor. Vymést všechnu verbež, která dlohodobě překáží, lže a krade ve funkcích. A to hlavně v ČT. A ještě důležitější je pořádně potrestat. Pane doktore Davide, vám děkuji za vaši bojovnost. Ač mám také jisté výhrady, tak NR je super web. V tomto neskonalém bordelu mě spolu s OM a Sputnikem nebo RT drží psychicky nad vodou. Držte se a nepolevujte, pokud můžete. Jsem vám moc vděčen. Díky.

   Smazat
 28. Jsou trapní, jejich vlajková loď Sestra Šámalová z Číny, ta mě fakt baví. Tento týden ani ťuk o tom, že prezident Číny byl v Iránu a okolí a dělal tam velké kšefty, ale zato, že se v Honkongu ztratilo pět knihkupců, to jsme slyšeli asi 20x.

  OdpovědětSmazat
 29. Problém je v tom, že už na to nikdo nekouká, takže ani nemůžeme podat svědectví o jejich lžích. Kde jsou ty doby, kdy jsem to fakt sledoval, včetně debat na čt24 a pak se druhý den rozčiloval se stejně postiženými a diskutovali jsme nad jejich výmysly. Vidím to na PL, tam když je nějaká citace z TV, tak to nikdo nemůže potvrdit ani vyvrátit, protože na to nikdo nečučí. Před rokem, dvěma, by se strhla smršť, teď jenom pokyvujeme hlavou, že se to jako dalo čekat.

  OdpovědětSmazat
 30. ČT lže a manipuluje ve svém každodenním zpravodajství a nějaký noname redaktor Vrána (mimochodem není to spíše inženýr Králík ?) ji už nespasí. Jo, to kdyby nasadili do boje mého oblíbence, jednotku pravdy pana Borka, jo to by byylo jiný kafe :-)

  OdpovědětSmazat
 31. Hlavně bych řekla, že ten článek, o kterém je řeč, koluje po internetu již několik let - ne-li hned po úmrtí Václava Havla, není to žádná novinka

  OdpovědětSmazat
 32. Vzhledem k tomu, jak často NR čtu, mě mrzí, že musím konstatovat: na ten článek si dobře vzpomínám, byla to zdařilá žaloba Havla i havlismu. Bohužel pro pana Davida byl pod ním skutečně Lasica (v textu zveřejněném NR) podepsaný a titulek skutečně hlásal cosi jako "Milan Lasica o Havlovi" (přesně si nepamatuji). Už během čtení mi bylo jasné, že text havlid Lasica nikdy napsat nemohl, ta semetrika by mu vyskrábala oči. Ale všechno toto NENÍ PODSTATNÉ. Podstatný je obsah řádků a ty přesně popisovaly realitu aneb Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností. Není to pravda, nemusíte se bát...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Alespon vidis, jak jsou tihle lide prolhani. Ale verit jim muzes dal, to je tvuj problem.

   Smazat
  2. Víru sem netahej. NR není (naštěstí) bohoslovecká fakulta...

   Smazat
 33. Přitvrzuje!!! Trenýrky místo zástavy,zpochybňování všeho,ubožák Rejžek, právo nelze naplnit, lži v médiích a zvláště ČT, zastupující 2 procenta zmetků proti 98 procentům slušných občanů.To nemůže dobře a slušně skončit.Někdo by měl dostat přes dršku už nyní, než opravdu nastoupí M16 s jinými pány.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidíte, jde o to, jak tuto realitu, ten poměr ukáží média. Nechají prostor trenýrkářům i jejich obhájcům, mlčící většina, jakoby nebyla, dávají prostor dobroserům, a osoby podporující zdravý selský rozum i vyjadřování dohenestují, proč? Protože mlčení znamená souhlas. Je na nás, jestli jsme ochotni přerušit stereotypy a jít do ulic.Paradoxně v době internetu jaksi nejsme schopni udělat reálnou demonstraci, domluvit se, třeba i pomocí telemostu, řekněme okresní a krajská města v jeden čas, tam by měl být začátek.

   Smazat
  2. V Holandsku mají na svobodu projevu nový bič:
   http://aeronet.cz/news/video-policie-v-holandsku-obchazi-byty-a-zvoni-na-lidi-kvuli-komentarum-na-facebooku-o-uprchlicich-a-vlade-cz-titulky/
   Doufám, že u nás bychom si to nenechali líbit.

   Smazat
  3. Copak v Holandsku, ale na tuzemské Nové republice už na vás diskuzní přispěvatele připravují nový bič - IP adresa jim už nestačí. Doufám, že si zavedení registrované cenzury jako anonymní čtenáři líbit nenecháte.

   Smazat
 34. http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7354-v-moskve-se-objevil-plakat-obama-je-vrah-c-1

  OdpovědětSmazat
 35. Zkrachovalí vysokošloláci jako Karel Vrána jsou přesně ten prototyp prodejných duší, které za jidášův groš zradí i vlastní rodiče. Jeho tvář vypovídá, že trpí řadou hendikepů, z nichž mnohé si přivodil zcela dobrovolně a sám.

  OdpovědětSmazat
 36. Přimlouvám se za odstraňování rasistických a vulgárních příspěvků
  Volic-Vilc

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lépe by bylo nepovolovat anonymní přihlášení /tak jako já teď/ jen kdyby nad vším nebyl dozor "Velkého bratra" a našich poskoků. I když z Novinek vím, že jsou tam zcela falešná jména, někteří jsou tam i pod více jak pěti pseudonymy

   Smazat
  2. Další naivka, který si myslí, že si cenzora vychová. Smrtka co přijde, přinášející konec svobodné diskuze, to bude Sekáč, ten se nezakecá, nebude brát ohledy na nikoho, jenom bezháčkový anglosaský troll si zřídí několik profilů.

   Smazat
 37. To sis komunisto Davide s tim lhanim a sirenim nacisticke spiny nabehl na vidle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. David komunista není ty sráči!!!

   Smazat
  2. Přesně takovéhle typy, jako je nepříčetný blbeček 13:02, by bylo dobré mazat. Mluví z cesty, nadává, bezdůvodně napadá a především lže. Pryč s ním ze společnosti slušných lidí. Pavel P.

   Smazat
 38. Pane Davide, můžete reportérovi Vránovi napsat, že neznáte jeho práci, ať natočí reportáž „Hoax a nepravdy v ČT" a pokud bude objektivní, tak mu rád poskytnete rozhovor. Materiál, mu jistě rád dodáte, pokud by se domníval, že nic takového neexistuje. P.K.

  OdpovědětSmazat
 39. „…“V Bohnicích se taky povine koukame na ČT a Novu v rámci povyného zdelávacího ovčansko umeleckého programu vedeního našim premierem a prezidentem Andrewem Shapirom,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..a já zná pět jaziků a pestuju meruněky...komoušum všecko nejhorsí pšeje Palmer

   Smazat
  2. Bože bože, to je ale zábava hodná retardů - 13:33 a 17:44

   Smazat
 40. Ono těch článků, údajně napsaných M.Lasicou bylo víc. Nějak jsem nezaregistroval, že by se M.Lasica až tak vyhraňoval proti těmto článkům. Dokonce si myslím, že je mu ve skrytu duše příjemné, že ho normální občané vidí, díky těmto textům (i když je psal asi někdo jiný) jako rozumného a slušného člověka, nikoliv jako "kokota" jeho manželky Vašáryové. Tato exherečka a dnes divná politička zcela evidentně pozbyla zdravého rozumu, pokud ho kdy měla. Její, fanaticky nekompromisní, výstupy mi pokaždé připomenou mečiarovské "babky demokratky", které se stejným zápalem, až pěnou u huby, a zdviženou hrozící pěstičkou, bránili "hejslovensků demokráciu" a svého Vladka. Ta paní si nějak neuvědomuje, že se dnes chová naprosto stejně. A naprosto stejně se ukáže, že pravda je jinde, než si ona myslí. J.B,
  A redakci NR bych chtěl požádat, aby se pokusila zavést registraci diskutujících co nejdříve to půjde. Já osobně uvádím pouze iniciály, protože k tomu mám racionální důvody. Ale nebude mi vadit, když redakce bude znát mou identitu. Stojí to za to, aby se odtud vypakovali parchanti, kteří tu propagují násilí, antisemitismus, a osobní napadání a sprosťáctví. Podle mého soudu to může být i úmyslné, aby byl důvod tento jinak velmi solidní web zdiskreditovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky za info, že se pan D. chystá zgleichšaltovat Novou republiku, místo toho abyste Vy přestali reagovat na anglosaského trolla píšícího bez háčků a čárek, který jak jsem vypozoroval s Vámi vůbec nediskutuje, ani Vám neodpovídá a živí se pouze vyprovokováním negativní emocionální reakce patrně v naději, že vás dříve klepne pepka - klasická ukázka najatého cholesterového vraha.

   Výborně, když admin V.D. pod články nekriticky obdivujícími (heroizujícími) srbské klerofašistické četniky a odsouzené válečné zločince nestačí mazat redakci nepohodlné názory (připomínky jejich zvěrstev), tak čtenářům zavřeme hubu jinak - registrací, na diskuzi pak zavádne jediný správný názor na věčné časy a nikdy jinak.

   Smazat
  2. Klerofašisté stáli na druhé straně barikády. Dodnes jsou mnozí ustašovci, pardon Chorvati, na svého poglavnika Paveliče pyšní. Dovzdělávejte se trochu, ať tu nejste pak za hňupa.

   Smazat
  3. I zde na webu jsou klerofašistická individua pyšná na své hlinkovce, banderovce, ustašovce, četniky a džihádisty, kteří bojovali za nezávislost vyhlazováním ostatních národů. Snažíte se rehabilitovat válečné zločince a vojvody, kteří pronásledovali Židy, komunisty a ne-Srby a od určitého okamžiku kolaborovali s Němci a Italy ?

   Smazat
  4. Ne, nesnažím se nikoho rehabilitovat. Jen by mě zajímalo, kdo ze Srbů pronásledoval Židy, komunisty a ne-Srby? Předpokládám, že je řeč o 2. světové válce, když zmiňujete kolaboraci s Italy a Němci. Jen připomínám, že ze strany Chorvatů se jednalo o genocidu, co se týče pronásledování a likvidaci uvedených skupin obyvatelstva.

   Smazat
  5. Ne tak docela, následovníci těchto jednotek SS a polovojenských uskupení klerofašistů s požehnáním svých kněží a mulláhů loupili a vraždili i během 90. let v bývalé Jugoslávii a ještě dnes na Ukrajině. Opakuje se tedy jejich nelidské chování a scénář z doby 2. světové války a západu pak k vyvolání nábožensko-etnicko-občanské války stačí vzkřísit a podporovat tyto nacionalisty a jejich nenávist. Pokud se ptáte na Srby, tak v rehabilitaci Draži Mihajloviče spatřuji obdobu heroizace Bandery bojujícího za nezávislost Ukrajiny vyhlazováním ostatních národů. Ostatně myšlenku etnicky čistého Srbska od Dragoljuba Mihajloviće přes Momčilo Dujiče převzal a realizoval Vojislav Šešelj. To jste nevěděl, že od tohoto válečného zločince ukrytého po skončení 2. svétové války v USA osobně přezval titul četnického vojvody pod slibem, že svatou srbskou půdu očistí od posledního Žida, Albánce, Chorvata a ostatních cizích elementů (míněno komunistů a Bosňáků)? Četnická velkosrbská, ustašovská velkochorvatská, ukrajinská velkokyjevská a kosovská velkoablánská politika tamním lidem nic dobrého nepřinesla. Pěkně o tom hovoří Jaroslav Bašta na Parlamentních listech u příležitosti křtu Syručkovo knihy.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pribeh-nejvetsi-rozkradacky-ve-vychodnim-bloku-Velezkuseny-novinar-Syrucek-predstavoval-svou-knihu-o-Ukrajine-Treba-s-Krymem-to-bylo-uplne-jinak-nez-se-u-nas-pise-411433

   Smazat
  6. Naštěstí co se týká četniků v 90.letech, tak byli jugoslávskou stranou i ze strany bosenských Srbů dobře pacifikováni. Šešeljovi nebylo nikdy umožněno vytoivřit svoje četnické oddíly, jeho dobrovolníci byli zařazováni do Armády republiky srbské pod velení odpovědných důstojníků. Takže ty povzdech o četnicích se vztahují pouze na ústních vyjádření jejich vůdců (Šešelj), ale ne na skutky. Stejně tak dopadly loupeživé bandy Arkana (Bílí tygři) nebo Žlutých vos - po vytvoření Armády republiky srbské rychle skončily. A ted za tento záslužný čin soudí generála Mladiće. No není to výsměch spravedlnosti?! Pavel P.

   Smazat
 41. Pane Davide, skvělé a držte lajnu. Špidla nestojí za slovo, křivák zůstane křivakem. Bohužel je v té partaji jemu podobných hodně. Přeji hodně sil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonyme, asi jste nečetl článek, pan D. na vás hází bobek a brzy vám zatne tipec. Každopádně docela zajímavá reakce, ve svém sporu s Českou televizí nakopat čtenáře vlastního webu, což působí dojmem jakoby Nová republika měla posloužit jako výtah k moci.

   Smazat
 42. Článek pana Davida jsem si se zaujetím přečetl a díky pane Davide za zveřejnění ! Díky za vaši práci, díky za to, že lidem, kteří nemají v hlavě prázdno a hledají objektivní zpravodajství připravujete tento web a zprávodajství, které nám odporná ČT ikdyž ji platíme, rozhodně nenabídne. Ta nám naopak všechno podstatné zatají a když už něco odvysílá, tak to zmanipuluje, vystřihne, upraví tak, aby to vyhovovalo tomu jejich správnému úhlu pohledu. Je to hnus a ty jejich praktiky jsou nejen průhledné, ale i odporné. Smutné na celé věci je ten fakt, že jsme přinuceni pod hrozbou exekuce jim na ty jejich lži ČT přispívat. Já bych raději přispíval NR.Ale tak se bohužel rozhodnout nemohu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také další pomatenec, který nečetl článek, takto nebudete přispívat ani na stránkách České televize ani na Nové republice. Jinak souhlas.

   Smazat
 43. Když jsem si rozmýšlel svou reakci,
  pak mne napadalo, kdy ČT jako jedno z verifikačních schémat pro validaci svých předkládaných myšlenek použije tzv. negativní otázku.
  Zde by to bylo něco ve smyslu:
  co ze převážné překládaného kladného obrazu V. Havla vidíte jako sporné, diskutabilní atd.
  A potěšilo mne, že
  Anonymní28. ledna 2016 13:35
  reagoval obdobně, cituji:
  ...Ono těch článků, údajně napsaných M.Lasicou bylo víc. Nějak jsem nezaregistroval, že by se M.Lasica až tak vyhraňoval proti těmto článkům. Dokonce si myslím, že je mu ve skrytu duše příjemné, že ho normální občané vidí, díky těmto textům (i když je psal asi někdo jiný) jako rozumného a slušného člověka, ...
  Pan Vrána za peníze nás koncesionářů ČT váží cestu do Bratislavy, aby od pana Lasicy nám tlumočil toto:
  "to, co jste nenapsal, jste nenapsal..."
  tak si aspoň zandávejte (ono: ostře se ohradil...)
  místo toho, aby vznesl relevantní, pod povrch jsoucí dotaz:
  Co na V. H., s odstupem času a množstvím informací hlavně z třeba z Internetu, považujete za nekvalitního, nepříliš pozitivního...?
  Přece ve vzduchu a zvlášt v přelomových dobách nelétají samí andělé.
  Několikrát jsem to vysvětloval V. Moravcovi,
  ikoně pořadu
  Hádej, kdo zas nepřijde k obědu...
  V.M. (prakticky v zastoupení) kroužil okolo a úporně se sanžil vyhnout reakci, která by mohla být
  alespoň zčásti považována za návaznou.

  OdpovědětSmazat
 44. Kdo je Karel Vrána? Kdo by to řekl - skoro jako VH, ale ten vlastně ani neměl maturitu!
  Zaměstnání
  Pracoval jako dělník v pivovaru v Lounech, přechodně prodavač na Karlově mostě, později bankovní úředník
  Praxe v médiích: okresní týdeník Promenáda v Lounech, Pražské noviny, Večerník Praha, Týden, do současnosti spolupráce s měsíčníkem Sorry
  V České televizi od roku 2006
  Vzdělání
  ukončené středoškolské vzdělání
  nedokončené studium historie a bohemistiky na Pedagogické fakultě v Ústí nad Labem
  Volič-Vilč

  OdpovědětSmazat
 45. Pane Davide, nechte Vránu krákat. Kdyby člověk měl reagovat na všechny ty lži, které česká televize vysílá, to by bylo článků. Ale jen nemáme možnost to v ČT dokazovat. Na to jsou Vrány. Ten článek s p.Lasicou mi někdo poslal na e-mail, tam jsem ho poprvé četla, tak ať si zjistí, kdo s tím začal. Jestlipak se Vrána bude zabývat i ostatními lživými zprávami, které na e-mailech probíhají. Asi ne. Jen dostal úkol, zprofanofat novourepubliku, doufám, že se to nepodaří a spíš to přivede další čtenáře. A Vrána ať si klove mezi svými pravdoláskaři.

  OdpovědětSmazat
 46. „Včera mi kamarád pouští, jak se změnilo polské veřejnoprávní zpravodajství. Musím říct, že jsem nevěřil svým očím. Toho „ohrožení“ polské demokracie vypadá asi takto.

  Ve zprávách TVP skončilo vítání. Reportáže naprosto bez cenzury informují o násilnostech v Německu, upozorňují na snahy vše tajit a navíc s dodatkem, že to nebyl jeden Kolín, ale masová akce po celé Evropě (o tom se nemluvilo ani u nás). O demonstrantech již se nemluví jako o rasistech, ale lidech proti šariátu.

  V TV dostávají prostor Němci, kterým se imigrace nelíbí. Objektivní informace o tom, že nálada u našich sousedů se změnila (Povšimněte si, že u nás se pouze mluví o Pegidě jako nějakém okraji).

  Najednou se zjišťuje, že nejsou všichni akademici vítači. Ve zprávách mluví profesor z Institutu evropských studií. Tento název by u nás evokoval wilkommenskultur. Divte se však, mluví o ekonomických imigrantech neochotných přizpůsobit se evropské kultuře. A abych nebyl nespravedlivý, zastali se i starosty, kterému chodí výhružky kvůli plánu postavit ve městě tábor.

  Nejde tedy o změnu na jednostranné zpravodajství z druhé strany. Došlo pouze k věci, na kterou si mnohá média odvykla – ukazovat i protinázor a nešpinit ho. A věřím, že takových věcí se sluníčka opravdu upřímně děsí a proto mluví o změnách v Polsku s takovou hrůzou.“ Diskuse na jednom serveru....

  OdpovědětSmazat
 47. Kdyby dnes volal rozhlas a televize o pomoc, tak příjdu jedině s kanystrem benzínu. A to je demokratické nebo nedemokratické ?
  Uvážlivé.

  Reagovat

  OdpovědětSmazat
 48. S radostí jsem zaznamenal, že se zdejší troll nejvíc zděsil toho konstatování, že začne omezování provokatérů použiváním mírných donucovacích prostředků. To ho vyděsilo k smrti a hnedka straší ostatní. Takže si to, brouku, ještě užij, dokud máš čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Smrtko přinášející konec svobodné diskuze, ten, co příjde po tobě, to bude Sekáč, ten se nezakecá, nebude brát ohledy na nikoho a bezháčkový anglosaský troll si jistě zřídí několik profilů.

   Smazat
 49. Ono kaž to jak se říkávalo i za protektorátu,prdne,tak Lasica prohlásí,že to psal a to spolu stou svojí nechutnou havloidní komediantkou!Tím si ten svůj čertovský rypák zachrání a nebude muset ani do kamenolomu...je otázka,jak se k němu Slováci se svými prudšími povahami ale postaví!

  zločas

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vtipné, lidová tvořivost spolu s pamflety zveřejněnými Novou republikou Lasicovi vlastně zachraňují život.

   Smazat
 50. Zpravodajství a publicistika na veřejnoprávní televizi ČT moji důvěru nemá.Privátní televizi jako je např.Nova,Prima moc nesleduji, protože je považuji čistě za bulvár.
  Alternativní a nezávislá média na internetu sleduji.
  Faktem je že Nová republika nebo takové Parlamentní listy zveřejňují řadu hoaxů a dezinformací.
  Parlamentní listy mají velkou sledovanost u veřejnosti.To ještě neznamená,že se jedná o seriozní internetový deník.
  Pokrytce a drzouny z řad redaktorů,novinářů najdeme jak na ČT tak i u některých alternativních a nezávislých médií.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vcelku souhlas, jen jste zapomněl dodat, že alternativní media se nedopouštějí toho, co mainstream. Např uvedená ČT v klidu vystřihne slovo z projevu prezidenta a ještě se tváří, že je to pochybení jednotlivce. Toto jsem na nezávislých mediích nezaznamenal.

   Smazat
  2. 18:40- Váš zdánlivě vyvážený názor je velice jednostranný. Předně nelze srovnávat mainstream s alternativními medii v odpovědnosti. Finanční a jiné možnosti mezi nimi jsou asi jako mezi CIA a detektivem. Pokud veřejnoprávní ČT Vaši důvěru nemá, netrollte a stěžujte si tam. Bude-li důvěryhodná, nebude nutná alternativa amatérů(nutně chybujících). P.S.nebudete nutný ani Vy.

   Smazat
  3. Tak třeba zde otiskovaná žumpa První zprávy použivá Ivanem Davidem popisovanou technologii České televize pravidelně, za účelem manipulace se čtenáři se neštítí dodatečně měnit slova v rozhovorech. Pakliže je server dostatečně prosrbský, tak se promine i kdejaká levárna a co je skutečně s podivem dokonce i popírání genocidy a schvalování zločinů proti lidskosti včetně podpory a propagace klerofašistického hnutí četniků.

   Smazat
  4. 20:17-jak to bylo skutečně v Jugoslávii se "možná" dozvíte za 40let. Já vím, že "hybatelé" dějin podněcují(logicky) menšiny ve státním útvaru. Vy ale nechcete znát pravdu. Ne všichni se s intrikou "hybatelů" dokáží vyrovnat jako my Čechoslováci.

   Smazat
  5. Dnes jsem v interviu čt24 sledoval Tvarůžkovou s Gabalem. Hrůza a demagogie.Poznání i z rozhovoru-jedna parta Gabal, Sobotka, Špidla ,Diensbier, Zaorálek.Oni klidně jdou proti národu, jeho zájmům, proti volebnímu programu ČSSD a98 procentům obyvatel. Pryč s nimi.

   Smazat
  6. Co je na Nové republice prosrbského? To, že vyvrací lži propagandistů NATO? To svoje tvrzení snad ani nemůže anonym 20:17 myslet vážně!

   Smazat
 51. Škoda že se nevede statistika kolik migranti přepadli nebo zavraždili lidí . Milión lidí , určitě se najde v tak velkém davu spousta sadistu atd . ČT to zjistí , ale za několik let . Politici a sdělovací prostředky lžou evropanům . Jak za totáče .

  OdpovědětSmazat
 52. Je potřeba přestat platit koncesionářské poplatky, neb schapirotelevize je zavádějící, lživá, mediální instituce. Pořady staré k ničemu a zprávy někým diktované tak jako za totáč. Redaktorům koště nebo krumpáč. Jejich kecy jsou, zatím, schopné ovlivnit nelogicky uvažující mládež, naštěstí ne ze 100%.
  Havel, opilec, což je obecně známo a ani jeho lavičky v New Yorcu nic nezmění!

  OdpovědětSmazat
 53. Víkend a v čt prd . Kam dávají naše peníze ? Asi agentovi v tísni . Mejstřík už makat nebude . Kalašnikov .

  OdpovědětSmazat
 54. http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Soubor:Sračky_ČT.jpg
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Soubor:Televizní_žumpa.jpg
  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Soubor:ČT_propaganda_neziskovka.jpg

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.