Reklama

.

.

úterý 26. ledna 2016

Co je podle Peheho státnické či nestátnické?Lubomír Man
26. 1. 2016
Komentátor Práva Pehe pochválil premiéra Sobotku za to, jak prý uvážlivě, státnicky a bez emocí pohlíží na uprchlickou krizi, a naopak zkritizoval prezidenta Zemana za postoj k témuž, který je prý zbytečně poplašný, populistický, na rozdíl od premiéra tedy nestátnický a zahleděný jen do naší země i našich občanů – a postrádající tak širší pohled evropský, ne-li tedy – to už svrbí na jazyku jenom mně - přímo severoatlantický.

 Jako kdyby nechtěl vidět a slyšet nic o skutečném rozměru migrantské krize, která proti všeobecnému očekávání ani v současném mrznoucím čase nepolevuje a slibuje tedy stát se skutečným stěhováním národů na evropskou pevninu, až teplota vzduchu i vody v oblasti Středozemního moře začne šplhat nahoru. 

Stěhováním o to masovějším, že právě Evropa a EU, ke které se jako k reálné naději Pehe vzpíná, dává na všechny strany najevo, že si s hrozící krizi neví rady, ústy svých představitelů vyslovuje pochybnost o tom, že by se kolem Evropy dala zbudovat hráz, jež by přiliv migrantů zastavila, a vylučuje i možnost, že by se proti migrantskému přilivu dalo použít vojsk NATO – takže kdo skutečně zodpovědný se může divit či dokonce kritizovat prezidenta za to, že za tohoto stavu přiznané evropské nemohoucnosti navrhuje řešení národní, jak to ostatně činí i jiné evropské země, nejakuálněji např. Bavorsko? Čili ochranu hranic vlastními silami, což ovšem není úkol na týdny či na jeden měsíc, ale na dobu podstatně delší, a je tedy už dnes právě tak čas o této možnosti mluvit, získávat pro ni souhlas a následně pro ni i něco dělat.

Nemohu si pomoct, ale právě takto s přestihem jednat a připravovat se na existující možnost, že evropské řešení zklame, považuji já – na rozdíl od komentátora Peheho – za státnické. Ale on – to už známe ze všech jeho dalších statí – všechna česká řešení, která by nebyla políbená severním Atlantikem, čili zarámovaná buď do EU či do NATO a jedině tak též politicky přípustná, považuje za porušení svátosti.

14 komentářů :

 1. Pan Pehe je zaprodanec a to jsem slušný.

  OdpovědětVymazat
 2. Pehe v USA je hehe . Pošlite trajekty k Řeckým ostrovům . Kecat a psát do novinek umí každý .

  OdpovědětVymazat
 3. myslím,že nastal čas takové kokoty nakopat do míst, kde se obvykle nekope a začít se realně připravovat na sebezáchranu.ta nám z německa těžko příjde.a blbečci v bruselu jsou jen kvůli penězům do vlastní kapsy. věřím, že títo jidáši už mají plán jak vemou roha někde do klídku a z našich daní se budou koukat jak se tady smažime vtomto ráji.

  OdpovědětVymazat
 4. Burani co sedí doma a hledí na porno maji erekci ze Zemana a jeho porhlášení o tom jak se zbavit Sobotky. Díky sledování porna a šapirových rozkazů jejich IQ kleslo na úroveň muslimským utečencům co ničí Evropu .... Tak to není žádným překvapením, že jejich mozek není schopen interpretovat i ty nejjednodušší věty ...

  Co ty na to SRÁČI .... kolik hodin prosedíš u porna? Podle tvých myšlenkových pochodů alespoň 5 hodin denně ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc tomu nerozumím. Asi nějaký zmatek na straně pražské lumpenkavárny. Zemanův citát je z logiky větu recept, jak se zbavit jakéhokoli politika včetně Zemana - sám se přitom jmenoval! Zajímavá věc je, že nikde na jižní Moravě při setkání s občany a hovory s nimi se v davu neobjevil ani jeden blbeček s červenou kartou nebo s rudými trenclemi. Kampaň proti zemanovi prožívá jen pár presstitutek, politici, kteří při příštích volbách zmizí v zapomnění a možná pár senzibilů od divadla. Marek

   Vymazat
  2. Vlastenka


   Ti ksindli ho schválně vynechali i ve zprávách v ČT.
   Upletou i z hovna bič, jen aby se mohli do Zemana trefovat.
   Musí je šíleně hnísti, že mu rostou preference a havloidi dostávají na prdel na všech frontách.

   Vymazat
  3. Pane Vlastimile, máte v tom trochu chaos. Myslím že lidé kteří se podle vás ukájejí u Zemana by těžko poslouchali rozkazy toho rádoby šaška Schapira.
   Josef Sukup

   Vymazat
 5. Vlastenka  Ta bezpáteřní slizká Sobotkova améba blouzní o levicových posilách v "neziskovkách" a o tom, jak jsme před ilegály "za vodou".
  Nevím, zda je Bohouš tak blbý nebo tak hluboko zavrtaný v análním otvoru Makrely, že mu zcela uniká realita.
  Hrozí nám obrovská katastrofa, jejíhož konce nedohlédneme.
  Zatímco zdegenerovaní Švédi trestají svoje vlastní občanky, které si dovolily bránit se znásilnění ilegálem pepřákem, německá policie sprchuje Němce a slimáky nechává pokojně znásilňovat Němky, invaze islámu sílí.
  A promuslimští kolaboranti a zrádci Evropy dál tvrdí, že je nehumánní potápět čluny a střílet do imigrantů.
  Ilegálům jsou přiznávána práva, kterých domorodci nepožívají (naopak, za podobné činy by šli okamžitě bručet) - ilegální překročení hranic bez pasu, řízení bez řidičského oprávnění, obsazování obecních bytů, znásilňování, vyhrožování, krádeže v obchodech, šikana v lágrech...

  Ti, kteří dávají těmto infiltrátům privilegia, raději nechají pod přívaly zdivočelých hord s dobroserskou fanatickou jiskrou v oku zlikvidovat celou Evropu.
  Jak humanistické!

  Braňme se, dokud je ještě čas.
  V takovéhle době, kdy Sobotka ohrožuje samotnou existenci našeho národa, je i násilné svržení vlády legitimním řešením.

  OdpovědětVymazat
 6. Vlastenka


  NEMĚL BY SPÍŠ BOHOUŠ ZAČÍT PŘEMÝŠLET O TOM, PROČ SE TOLIK OBČANŮ PTÁ ZEMANA NA TO, JAK SE ZBAVIT PREMIÉRA?

  OdpovědětVymazat
 7. Podle toho Pehe je státnické vše,co je proti přání
  národa.Jestli někdy řekne pravdu,tak to bude pouze
  omylem.Je stejně řízen ze zahraničí jako politici.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 8. Uvážlivě, státnicky a bez emocí pohlíželi na různé krize i jiní, pane Pehe. Třeba Chamberlain s Daladierem na krizi mnichovskou.

  Teda, jenom mi v tom nesedí to slovo "státnicky". Uvážlivě a bez emocí dokáže navenek působit kdejaký psychopat. to je zase k Bohoušovi moc kruté, ten ovládá násobilku i pravopis, meje si uši a ovládá umění naslouchat, tedy přinejmenším naslouchat píárovcům píárovcům. Neplive na zem a netluče sloužící, panu Pehe to stačí a oslavuje gentlemana.

  Jw to jak u nepřekonatelného Karla Čapka (Agathón): "dejme tomu, chytrý politik může býti docela dobře taškář a škůdce republiky; ale rozumným politikem nazveš jen toho, kdo dovede řídit věci k obecnému užitku a chvályhodně; kdežto moudrý politik, pánové, to jistě cítíte všichni, zkrátka takovému se říká otec vlasti nebo podobně; z toho je vidět, že má moudrost něco zvlášť srdečného.

  Když o někom řeknu, že je chytrý, myslím tím pozoruhodnou zvláštnost; je to, jako bych třeba řekl, že včela má žahadlo nebo slon chobot. Docela jinak řeknu, že včela je pracovitá nebo že slon je silný náramně; v tom už je jaksi uznání, vážím si té síly, ale nevážím si chobotu. Stejně vážně říkám o někom, že je rozumný. Ale řeknu-li, že je moudrý, to je, holenku, jiná věc; to je, jako bych řekl, že ho mám rád."

  Nic ve zlém, ale pan Pehe se snaží obdivovat právě spíš onen "chobot" ... a ještě se potí od námahy, aby na nebohém Sobotkovi nějaký viditelný chobot vůbec našel.


  V Ratata

  OdpovědětVymazat
 9. To, že EU v řešení migračně invazivní krize zklame, není možnost, ale nevyhnutelnost. Přece nebudou ničit svůj výtvor, který tak pečlivě a dlouhodobě připravovali a vrazili do toho tolik z nás vyždímaných prostředků. Řešení musí být rychlé a rázné. Při sebeobraně musí být použity vždy důraznější prostředky na eliminování útoku. T

  OdpovědětVymazat
 10. Nám "mladým" bylo v 60 tých letech vtloukáno do hlavy: Je-li nějaký problém, pak jej fakticky a pravdivě popište a hledejte řešení! Sice se podle toho už tenkrát nikdo neřídil, ale v dnešní době by to je to o to horší, že se skoro všichni snaží problémy bagatelizovat. To je cesta, která nás vede úplně špatným směrem, neřku-li do záhuby.

  OdpovědětVymazat
 11. Hehe je agent CIA.
  Jeho kecy zajímají jen pražskou teplárnu.

  OdpovědětVymazat