Reklama

.

.

středa 20. ledna 2016

Fronta v Sýrii a v Iráku (do 20. ledna 2016)


- uv - 
20.01.2016  E-republika

Západ je v panice, protože jím podporovaní teroristé prohrávají. Proto je začali stěhovat do jiných zemí, kde budou potřeba. Irák obvinil USA a Saúdy, že z dobytého Ramádí a Fallúdže pomohli pomocí vojenských helikoptér evakuovat šéfy ISILU těsně před dobytím města. Každý bojuje s terorismem, jak potřebuje.

Poslední přehled jsme psali dosti dávno vzhledem k Jemenu (Špinavá válka v Jemenu a účelové pokrytectví Západu) a vzhledem k Sýrii (Pohyb na frontách v Sýrii, do 15.12. 2015). Mezitím se leccos změnilo k lepšímu, čili pro západní podporu zahraničních teroristů k horšímu. Začal bych dvěma přehledy. První je kvalitní ruský přehled frontových bojů v Sýrii a Iráku. Klikněte si na obrázek pro situaci k 19. lednu.Druhý je klasický přehled ke 19.1. ze South Front, kde i zaznamenán postup irácké armády v Ramádí.


Tím je přehledně pokryt postup armády na všech frontách, včetně Iráku. K postupu fronty je nejdůležitější postup fronty v Latákii, kde se už roluje koberec. Klíčové je dobytí Salmy a průlom fronty před Salmou, kde se zhroutila teroristická obrana. Viz obrázek s posunem front.
Nahoře je už turecká hranice a vzdálenost mezi styčnými body front je 6,5 km. Dalším důležitým místem jsou boje v Idlíbu, kde se postupně chystá obklíčení města ze tří stran. Stejně jako v případě jiných míst i toto místo je drženo povstalci či teroristy od roku 2012.
Další důležitou zprávou je postupné uzavírání nůžek v bitvě o Aleppo, která rozhodne osud zahraniční invaze v Sýrii. Podívejme se na přehled map, viz hnědá pro SAA, žlutá Kurdové, černá ISIL, zelená ostatní teroristické frakce. První mapa ukazuje celkový postup spojenců přetínající hlavní silnice, kterým ISIL pašuje ukradenou ropu do rafinerií v Turecku.
Postup armády pomalu uzavírá první kotel směrem od dobyté základny Kweirim k Al-Bab. Druhý kotel vzniká přetnutím hlavní zásobovací trasy přímo v Aleppu. Druhý kotel vidíte lépe na této mapě, žlutá jsou Kurdové, kteří bojují s Asadem.
Zatímco Kurdové dobývají území, SAA, Hizballáh a íránské gardy Al Kuds dobývají strategické body a hlavně spojovací silnice. V případě bojů o Aleppo je spojena 154. Brigáda SAA (4. mechanizovaná divize) tvořená převážně ze sunnitských vojáků pocházejících přímo z Aleppa. A ti bojují společně už třetí rok od dobytí Kusajru ze šíity z Hizballáhu (Syrská armáda asi dobyla Kusajr). Jak vidět, bratrství ve zbrani něco znamená a bude znamenat. Dobytí Aleppa by de facto skončilo nadvládu teroristů v Sýrii. V ostatních oblastech už musí držet jako rukojmí civilní obyvatelstvo a krást mu potraviny, které se vozí jako humanitární pomoc. O tom se na Západě lže o sto šest, viz článek Lhaní o hladomoru v syrském městě Madája. Příklad obklíčené a nyní již téměř rozpůlené enklávy poskytuje obklíčení teroristů v Hamě.
Podobné je to v již prakticky dobytém Jobaru a Východní Ghuttě, což jsou městské části Damašku. Děsivé to bylo v Deir es-Zoru, kde Rusové svrhli obyvatelům humanitární pomoc z letadel. Dodávky sebral ISIL a na místě zavraždil asi 200 vesničanů, ženy i děti, kteří si pomoc chtěli odvézt. Další klíčová fronta je otevřena směrem ke Golanům dobytím strategického města Šejch Miskin.
Vlevo vidíte Golany, což už je blízko. SAA navíc překvapivým útokem dobyla klíčovou část města Daráa a kontroluje hraniční přechod s Jordánskem, odkud jde hlavní pomoc teroristům.
Izraeli a CIA v Jordánsku se nyní ztížilo zásobování teroristických frakcí v tzv. "buffer zones" kolem Golan. Drůzové už toho mají plné zuby, a opět zaútočili na sanitku, která tyto teroristy odvážela přes jejich území do izraelské nemocnice na Golanech.

Drůzové žili na Golanech staletí před Izraelem, a chtějí na nich žít i po skončení okupace. A stejně jako Izrael dovedou přehodit kormidlo neuvěřitelně rychle, když je třeba. Rusko potichu zásobuje SAA novými zbraněmi, které dostává i Hizballáh, což Rusům nijak nevadí. Proto dostává i nové střely na námořní cíle. Izrael pochopil, že na Blízkém východě vznikla nová rovnováha zbraní. Proto se snaží sblížit s Tureckem, Saúdskou Arábií a Katarem, čili se všemi státy, které podporují jak mezinárodní terorismus, tak přímo platí teroristické frakce v Sýrii. Porážka jejich teroristů v Sýrii bude znamenat zásadní oslabení Izraele. Tedy pokud si nekoupí Kurdy a nezačne boj přes jejich hlavy. Ale ti tak hloupí nejsou, a odešli z jednání o rozdělení Sýrie pod vedením Saúdů a USA. Dobře ví, kdo jim léta pomáhal v boji proti všem, což byl Írán. Hlavní generál iránských Al-Kuds bojujících v Sýrii Chassem Solejman byl na oficiální návštěvě Ruska. Zde dojednával nákupy ruské vojenské techniky, protože Írán po skončeném embargu musí rychle utratit těch 32 miliard dolarů, které USA nyní vyplatily za zadržované účty v bankách. Rozdělení Sýrie podle plánů USA a Izraele by vypadalo zhruba takto.
Podobným způsobem byl de facto válkou rozdělen Írán. Ale tam místní kmeny a náboženské frakce a teroristy zastupují světové ropné společnosti. Výsledek je podobný, asi 1,5 miliónu mrtvých.
Hlavním dodavatelem ruských zbraní tzv. "povstalcům" se nyní stalo Bulharsko, odkud proudí za úplatu Saúdů a Kataru vyřazené ruské zbraně teroristům do Sýrie. Mezitím rozbor použitého sarinu v oblastech kolem Damašku ukázal, že jej nevyrobil Asad, ale teroristé napojení na Turecko. Ale kdo by se o to ještě někdo dnes zajímal, že ano. Tak se dělají média a svět, který je jedno velké simulákrum. Viz naše články z té doby, které se nenechaly oblbnout západní propagandou (Fakta o Sýrii X. Zpráva OSN o chemickém útoku). Obecně platí, že fronty se hnuly. Jako perličku na závěr nabízím toto video. Je na něm údajný vrah ruského parašutovaného pilota, jehož stíhačku sestřelilo Turecko za pomocí logistiky a stíhaček NATO. Bojovník tzv. Šedých vlků přijímá požehnání od správně naladěného muslimského imáma v Turecku. Návštěva byla zcela oficiální.
Západ je v panice, protože jím podporovaní teroristé prohrávají. Proto je začali stěhovat do jiných zemí, kde budou potřeba. Jako první se logicky nabízí Jemen, kde Britové vedou válku za Saúdy a plánují cíle leteckých útoků, které masově zabíjejí i civilisty ve městech. Irák obvinil USA a Saúdy, že z dobytého Ramádí a Fallúdže pomohli pomocí vojenských helikoptér evakuovat šéfy ISILU těsně před dobytím města. Každý bojuje s terorismem, jak potřebuje.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


 

Související články:

7 komentářů :

 1. Faktem je to, že Syrská a Irácká vojska za vydatné pomoci letadel Ruska postgupují a dbývají místa obsazená za vydatné pomoci USA, Saudské Arábie, Kataru a Turecka zpět.

  OdpovědětVymazat
 2. DIVERSANTI Z VEDENÍ NAŠICH POLIT.STRAN A JEJICH POHLAVÁŘI,LIDOVĚ ZVANÍ TERORISTÉ SE UŽ PŘIPRAVUJÍ

  s radostí přijmout hrdlořezy,kteřé hadži PUTIN nestačil zpacifikovat-pobit a udělají si nyní u nás dovolenou a pauzu.V TOM VYNIKNE JAKÝSI HOLOBRÁDEK ZE STRANY KDU
  Ten JE ROZHODNUT předělal tu stranu na vítače IS teroristů,UTÍKAJÍCÍCH PŘED STREJDOU ASSADEM.Sám OSOBNĚ potvrdil tuto skutečnost větou.
  Demografické potíže,které v Česku kvůli nízké porodnosti HROZÍ MOHOU DO JISTÉ MÍRY VYŘEŠIT UPRCHLÍCI,kteři se v naši zemi rozhodnou zůstat.

  PŘEKLAD.Jsem připraven stát se ANTIKRISTEM a budu propagovat pomocí své kristovy strany křižáckou výpravu Islamského státu NARUBY.Našim ženám dopřeji a doporučuji co nejvíce znásilnění,jen aby se terotisté z IS u nás citili jako na dovolené.

  OdpovědětVymazat
 3. Hlavně Bílá Brada,agent CIA,feťák a nervově choré individuum,propagátor jaderné války proti Rusku,který oficiálně o sobě řekl,že je žid(nemám nic proti těm slušným spoluobčanům),individuum,které uštvalo jihočeskou radní řádně zvolenou ve volbách,individuum,které chtělo milióny invazních bojovníků i k nám.Ten by měl obléci vojenský mundůr,vzít kalašnikov a bojovat za svoje hodnoty v řadách ISIL.....

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo je ta Bílá Brada?

   Vymazat
 4. Oceňuji tyto zprávy z bojiště, které nikde jinde nejsou, podobně jako předtím na tomto serveru o Ukrajině.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Suhlasim s tebou na slovensku nam nepustaju nic Okrem Pokazeneho mustu na markize A hurikanu Samuel v Amerike.Uz ani nevieme ake je picasie na Slovensku.Ale je uzasne ze vieme ake je na Floride.

   Vymazat
 5. E-republika je v zahraničním zpravodajství super. O Sýrii se toho všude namlelo, ale tady jsou jasná fakta, jak tam Rusové válí ve vzduchu a ostatní udatně bojují na zemi. Díky za dobré zprávy, alespoň že někdy.

  OdpovědětVymazat