Reklama

.

.

sobota 23. ledna 2016

Generálplukovník Ivašov: Putinovy proměny děsí Západ

23.1.2016   Eurasia 24 
„Období roku 2016 bude těžké, ale nezbytné pro změnu myšlení společnosti ve prospěch silné státní politiky, ve prospěch rozvoje, především rozvoje produkce založené na výsledcích vědy, rozvoje vzdělání, vědy i kultury. Tomuto vývoji nelze zabránit. Je pravděpodobné, že rok 2016 postaví před ruskou společnost otázku revolučních změn v ruském politickém systému i v ekonomice.“
Není vhodné, aby se Vladimír Putin zúčastnil každoroční bezpečnostní konference v Mnichově, která začíná 1. února, říká generálplukovník Leonid Ivašov, prezident Mezinárodního centra pro geopolitické analýzy a doktor historických věd.

„Za prvé proto, že na této konferenci sice probíhá výměna názorů, ale nejsou přijímány žádné závěry. A za druhé – konference proběhne pod kontrolou Američanů,“ řekl Leonid Ivašov. „Američané by zabránili diskusi o potřebných návrzích předkládaných Ruskem, jakými je například návrh smlouvy o bezpečnosti v Evropě, pro Putina proto není vhodné tam vůbec jet,“ doplnil Ivašov.

Podle něj je nejpravděpodobnější, že Rusko bude na konferenci zastupovat ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov a že agenda jednání bude omezena na problematiku migrace a na vnitřní problémy Evropy. „Američané se tam pokusí upevnit svoji pozici a budou se snažit nedat Evropanům možnostuvažovat o politice nezávislé na USA,“pokračoval.

„V porovnání s rokem 2007, kdy prezident Putin vystoupil v Mnichově se svým slavným projevem o nutnosti budování multipolárního světa, prestiž a důvěryhodnost Ruska na mezinárodní scéně vzrostly,“konstatoval Leonid Ivašov. „Rusko zvýšilo svoji aktivitu na Blízkém východě, výrazně větší pozornost věnuje své činnosti v rámci Šanghajské organizace pro spolupráci a skupiny zemí BRICS.“

To podle Ivašova dokazuje, že Rusko „se postupně odvrací od Západu a spíš se s ním snaží nedohadovat“. I tak se však na Západě vytvořil negativní obraz Ruska. A bude snaha tento obraz s cílem izolace Ruska podporovat. „Se stejným cílem v současné době probíhá ostrý útok na ruskou ekonomiku a finanční systém,“ poznamenal Ivašov.

Bezkonkurenčně vysoká podpora politiky prezidenta v Rusku hovoří o tom, že jeho současná strategie není osobní volbou Putina, ale „volbou lidu, vycházející z historie“. „Vždy pro nás sblížení se Západem – aťuž to byla Svatá aliance (sdružení evropských panovníků po pádu Napoleona) nebo koalice s Británií a Francií v první světové válce – znamenalo tragédii nebo velké neúspěchy. Tak tomu bylo i na konci osmdesátých a na počátku devadesátých let, kdy jsme se vrhli integrovat mezi země ‚civilizovaného' Západu. Vzápětí jsme utrpěli drtivou porážku. A teprve nyní si začínáme řádně uvědomovat škodlivost prozápadního směrování naší politiky,“ uvedl během rozhovoru politolog.

To si začínají uvědomovat nejen představitelé Ruska, ale také přední představitelé dalších nezápadních zemí. V Indii, Číně, Íránu a vlastně i v Evropě roste odpor vůči podřizování se USA. Tyto země se dnes přestávají obávat Ameriky, přestávají se bát finančních institucí postavených na Federálním rezervním systému (FED) Spojených států.

Podle mínění Leonida Ivašova nastane v myšlení „národních elit“ převrat, spočívající v tom, že „USA nejsou vůdcem světa“ a v tom, že „USA není třeba se bát“.Ivašov vyjádřil lítost, že arogantní ruská elita se nějak „nemůže odtrhnout od Západu“, a to zejména z finančně-ekonomického hlediska. Oligarchové, řada státních úředníků i státní monopoly se nemohou smířit s tím, že budou ztrácet své zisky a dividendy v důsledku přerušení či zúžení styků se Západem.

Lidé jsou si však vědomi nabubřelosti prozápadního kurzu a malí a střední podnikatelé si to uvědomují obzvlášť.

Západní politiky děsí, že se Putin mění. „A může se změnit, pokud ne ve Stalina, pak v jiného výrazného státníka, který se bude ve své politické činnosti řídit národními zájmy Ruska," řekl politolog. "Nejlepší variantou pro Západ by byl návrat Medveděva.“

Podle Ivašova žádný jasný Putinův následník není v dohledu, protože v Rusku existuje „represivní informační mechanismus, který může potlačit jakéhokoli výrazného politika, zastánce státního plánu – zdiskreditovat jej atd."

"Období roku 2016 bude těžké, ale nezbytné pro změnu myšlení společnosti ve prospěch silné státní politiky, ve prospěch rozvoje, především rozvoje produkce založené na výsledcích vědy, rozvoje vzdělání, vědy i kultury. Tomuto vývoji nelze zabránit. Prostě, chce to čas, chce to vysokou aktivitu vlasteneckých sil. Je pravděpodobné, že rok 2016 postaví před ruskou společnost otázku revolučních změn v ruském politickém systému i v ekonomice,“ uzavřel Leonid Ivašov.

Zdroj: Izborský klub

Překlad: mbi, Eurasia24.cz

49 komentářů :

 1. Řekl bych, že Rusko by se mělo vrátit na cestu socialismu. To znamená znárodnit průmysl a banky. A postupně se pak pokusit strhnout za sebou ostatní bývalé soc.státy, kde je velká nespokojenost se současným stavem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas. Ale součástí socializace současní kap. společnosti bude muset být i finanční a trestně-právní vypořádání a nápravu s dosavadními arcizloději, tuneláři, kolaboranti, politiky a jinou pakáži, kteří rozkradli náš stát!!! K tomu na základě zvláštního zákona zřídit speciální prokuraturu, policii a soudy!!!

   Vymazat
  2. On to nebude zrovna socialismus, ale něco se chystá. Současné sankce totiž paradoxně dopadají asi nejvíc drtivě na oligarchy a ti jsou právě prozápadní. Putin přijímá řadu zákonů, které zamezují odliv kapitálu z Ruska na západ. A spekulativní pád rublu zasahuje také ty nejbohatší. Tak že zatím to vypadá, že západ Putinovi pomáhá se zbavit jeho největších odpůrců. Ti totiž s penězi ztrácejí i svou moc.

   Vymazat
  3. A teprve nyní si začínáme řádně uvědomovat škodlivost prozápadního směrování naší politiky,“ Rovněž i normální lidi ve světle migračního dění a válečných nepokojů inscenovaných západem, si to začínají uvědomovat. Být nepřítelem USA je nebezpečné, být přítelem je smrtící.

   Vymazat
  4. "Prozápadní" směřování politiky není nic jiného, nežli pokračování kapitalistické cesty budování společnosti. Jestli by Rusko pokračovalo touto cestou, nevyhnutelně by se dostalo do stejné slepé ulice vyhrocených a neřešitelných rozporů, v jaké se ocitl celý ten vychvalovaný Západ. Nechme na Rusech samotných, jakou cestou se rozhodnou jít. Taurus

   Vymazat
  5. Anonymní23. ledna 2016 15:49

   On to nebude zrovna socialismus, ale něco se chystá. Současné sankce totiž paradoxně dopadají asi nejvíc drtivě na oligarchy a ti jsou právě prozápadní. Putin přijímá řadu zákonů, které zamezují odliv kapitálu z Ruska na západ. A spekulativní pád rublu zasahuje také ty nejbohatší.

   No to jste asi vedle ... většina nejbohatších má ulito vše v dolarech a tudíž jsou jejich úspory převedeny na rubl mnohem mnohem větší. Trochu ekonomického i obecného rozhledu by nezaškodilo.
   Hůře jsou na tom snad jen Putinovi kamarádi - oligarchové, kteří díky sankcím o značnou část vkladů na západě přišli (zmražené účty) a ty rublové depozita jim poněkud ztrácejí na hodnotě.

   Vše zlé je ale na něco dobré.

   Za prvé : ti co "zlobí západ" poznali, že tam se s nima mazlit nebudou (tudíž se potvrdily Putinovy předpovědi : nechte si peníze venku, a přijdete o ně - po Kypru )

   Za druhé : sankce - i když jsou pro ruskou ekonomiku nepříjemné - umoňují díky dobré ekonomické politice obnovit soběstačnost země ( rozvoj výroby těch komodit, které vyrábět nebylo rentabilní pří silném kurzu rublu) a nízký kurz rublu podpoří export i jiných komodit, než ropy a plynu...

   Ruský průmysl i přes sankce ROSTE jen se to v ceklových číslech nepozná, protože zatímco podniky více vyrábějí , tržby za energonosiče se propadly o polovinu
   Koloděj

   Vymazat
 2. Řekl bych, že Rusko by se mělo vrátit na cestu socialismu. To znamená znárodnit průmysl a banky. A postupně se pak pokusit strhnout za sebou ostatní bývalé soc.státy, kde je velká nespokojenost se současným stavem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Irko, ty buď rád že bereš slušný důchod a v teplíčku s plným bachorem u PC s internetem můžeš psát bez omezení 24/7 ty svoje nesmysly.

   Vymazat
  2. Souhlas! Ale součástí socializacesoučasní kap. společnosti bude muset být i finanční a trestně-právní vypořádání a nápravu s dosavadními arcizloději, tuneláři, kolaboranti, politiky a jinou pakáži, kteří rozkradli náš stát!!! K tomu na základě zvláštního zákona zřídit speciální prokuraturu, policii a soudy!!!
   Irko, a toho blba z 15:27 si vůbec, ale vůbec nevšímej!

   Vymazat
  3. Pro 15:27 - Hele blbe, Irko si ten svůj slušný důchod a teplíčko s plným bachorem u PC zasloužil poctivou a hodnotnou práci za socialismu. Stokrát víc, jako ty, závistlivý nemakčenko, který nic neumí, píše jen samé nesmysly a je po každého na smích!!!

   Vymazat
  4. 15:41
   Ty víš hovno co dělal a jak poctivě. A i kdyby jo, tak mu ho platí dnešní pracující ze svých dnešních odvodů v dnešních firmách v dnešním systému. S jeho výkony před 30 lety nemá jeho dnešní důchod vůbec nic společného.
   Vaše generace posrala co mohla tak raděj mlčte, šoupejte nohama a děkujte bohu za ten nezasloužený blahobyt kterého si užíváte.

   Vymazat
  5. A co jsi dokázal ty,Chujmere deniloviči????Leda sedět pořád sedět v lavici ve druhý třídě pomocný školy a to ještě na nočníku!!!!

   Vymazat
  6. Bez podílu cizího kapitálu, jen z domácích zdrojů a s omezenou zahraniční pomocí, při úplném vypořádání se se znárodněnými zahraničními majiteli po Únoru´48, při spuštěné Železné oponě a mezinárodní blokádě, bez vrácení celého zlatého pokladu a nesplacených válečných reparacích se československým dělníkům, zemědělcům, vědcům, inženýrům, zaměstnancům i intelektuálům podařilo při udržení slušné životní úrovně a životních jistot naprosté většiny občanů vybudovat: 4 atomové, 23 tepelných a 26 vodních elektráren, téměř 400 km dálnic, elektrifikovat železniční tratě, postavit hutní, strojírenské, chemické, potravinářské a jiné podniky a továrny, zmodernizovat zemědělská družstva a dosáhnou téměř 100% soběstačnosti v základních komoditách, provozovat flotilu námořních lodí, položit stovky a tisíce kilometrů energovodů, plynovodů a ropovodů, zavést zcela nové výroby niklu, hliníku a umělých hmot, postavit a provozovat jesle, školky, školy, odborná učiliště, polikliniky, nemocnice, kulturní a společenské domy, sportovní stadiony, rekreační střediska. Od základu bylo území republiky pokryto TV signálem, ne sice ideálně, ale přesto se udržovaly kulturní a historické památky, podporovaly se divadelní a umělecké soubory a soubory lidové tvořivosti. Vybudovala se podstatná část pražského metra s 38 stanicemi, obrovské prostředky se vynakládaly na industrializaci zaostalého Slovenska. Postavily se stovky obytných sídlišť s 200.000 panelových domů a 1.200.000 byty, což představuje 55% všech bytů a 30% veškerého bytového fondu. Dekrety na tyto byty se předávaly rodinám bezplatně. Ve zbrani byla udržována 200 tisícová armáda v mnoha desítkách vojenských útvarů, 16 výcvikových prostorech s 407 bojovými letadly, 101 vrtulníkem, 4.585 tanky, 4.900 obrněnými transportéry a BVP, 3.445 děly a raketomety a 77 zařízeními odpalovaní raket. Pro případ války a v rámci Civilní obrany byly vybudovány objekty, které by dnes bylo naprosto nemožné postavit. A ještě zbylo dost prostředků pro zahraniční pomoc rozvojovým zemím. Nízké platy byly vyváženy dotovanými cenami potravin, bydlení, hromadné dopravy, lékařské péče, kultury, umění, sportu a mnoha jiného. V roce 1989 měla SBČs k dispozici 105 tun měnového zlata v hodnotě 15 - 17 miliard Kčs, hotovost ve výši 85 mld. Kčs a žádné vnitřní dluhy. Státní dluh činil pouhých 24,2 mld. Kčs, v roce 1993 již 158,8 miliard a letos astronomických 1.412.900.000.000 Kč! Ani za tisíc let se nepodaří ho splatit. Ne vše se dařilo, ne všechno se dělalo správně, ne všeho bylo vždycky dost, také jsme nebyli se vším spokojeni

   Vymazat
  7. K 16.24 - nic než nádhera, vytesat do kamene a tím mlátit ty pravičácká hovada po tlamách, krásně shrnuté údaje, já jsem vždy ještě doplňoval rozmanitost strojírenské výroby u malého patnáctimilionového státečku v Evropě, např. 4 druhy náklaďáků, 3 osobáky, motorky,lodě, lokomotivy, tramvaje, trolejbusy, traktory, rozvinutý letecký průmysl a stovky dalším výrobků.

   Vymazat
 3. "Západní politiky děsí, že se Putin mění. „A může se změnit, pokud ne ve STALINA, pak v jiného výrazného státníka, který se bude ve své politické činnosti řídit národními zájmy Ruska," řekl politolog.
  =====================
  Tak Stalina, jo? A jsme doma, dál mlivit a psát netřeba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravdou Stalina bylo, že nezáleží jakou máte politiku, ale kolik máte divizí. Myslím, že právě tímto se řídí USA.

   Vymazat
  2. 15:33

   Stalin především pobil miliony VLASTNÍCH spoluobčanů. I v 2. válce zemřelo miliony Rusů zbytečně navíc díky jeho diletantskému velení. Jde úplně mimo moje chápání jak ho dnes může víc jak polovina Rusů dnes stále obdivovat, jako tento pán. Inu, generál, no.

   Vymazat
  3. 15:39
   To je právě ta odlišnost ruského uvažování. Vyvracet jim to nemá smysl. Buď na to někdy přijdou sami, nebo s tím prostě budou žít. Ale nenávidět je kvůli tomu? Proč?

   Vymazat
  4. 15:53
   Neznám nikoho kdo by cítil nenávist k obyčejným Rusům. Když už tak k té jejich věrchušce v čele s Putinem který je štve proti Západu a Západ obviňuje ze všech problémů Ruska.

   Vymazat
  5. Anonymnímu (23. ledna 2016 15:39):
   To, že ve druhé světové zemřely miliony sovětských vojáků zbytečně, je jen západní mýtus.
   Raději už ani nemluvím o úctě, kterou zasluhuje jejich odhodlání a obdivuhodné hrdinství při bránění i teoreticky ztracených pozic, např. v Brestu, Leningradu a Stalingradu ...
   Pokud se ale porovnají ztráty na příslušnících vojska (bez milionů sov. zajatců, které Němci v rozporu s konvencemi povraždili), pak sovětské ztráty jsou dokonce o něco málo menší(!!) než-li ty německé.
   O Stalinově diletantismu bych nehovořil, protože ten, kdo vyhrál, byl SSSR (vedený Stalinem)a nikoliv hitlerovské Německo, jakkoliv byste si možná přál/-a opak. Diletanti byli Němci, a to katastrofální, kteří se podvakrát nechali Západem dotlačit a vyprovokovat k válkám, a pokaždé z toho vyšli s hodně odřenou kůží. A to jen proto, aby tehdejší záp. mocnosti vyřadily vzmáhající se Německo a velké Rusko jako své kontinentální konkurenty.
   Slova toho generála bych nepodceňoval!, má víc pravdy než dokážete pochopit. To při přemíře předsudků či nedostatku relevantních informací ...

   Vymazat
  6. Půjčte si v knihovně knihu " Válka a Stalin " Pro 15.39 !!

   Vymazat
  7. Anonymnímu (23. ledna 2016 16:27):
   Půjčit nestačí, přečíst ji, to je potřebné!
   Já vím .., hezký den! :-)

   Vymazat
  8. Františku,nebavte se s tím čuráčkem,je jasný,že o Stalinovi ví jen to,co mu navykládali žiďáci,co jim v devětadvacátým a pak v sedmatřicátým šlápl na kuří oko a co ho pak nakonec otrávili....jsou to blbci a vědí o tom,co se děje,hovno....

   Vymazat
  9. Stalin zbavil Rusko všech klíčových nepřátel kteří ničili a vraždili Rusy a pravoslaví.Putin v tomto duchu pokračuje.Literatura na zmíněné téna:Hrobaři Ruska a Křížová cesta Ruska.

   Vymazat
  10. Pro A 15:25. Hele chlapče nebyl jsem to já, ale W.Churchil, kdo při pohřbu Stalina řekl že "... můžeme si o něm myslet cokoliv, ale on to byl, který převzal Rusko ve slaměných bačkorách a předal ho světu s atomovou zbraní." Navíc při celoruském hlasování o nejváženější osobnost Ruska, se umístil bezkonkurenčně na 1. místě za carem Mikulášem II., a V.I.Leninem. Myslíš blbečku, že rodinní příslušníci všech těch jak se píše sta milonů povražděných Stalinem byli při hlasování doma? Že se nevyjádřili?

   Vymazat
 4. Podle mého by spíš Evropa měla začít přemýšlet, chovat se samostatně a nebýt vazalem USA. Měla by spolupracovat jako rovnoprávný celek jak s USA, tak s Ruskem a vždy si vybírat obchodně ty výhodnější kšefty, a ne drahý břidlicový plyn z USA, ten ať si USA nechá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropa by se chovala samostatně, ale to by v Evropě nesměla být Anglie. To je pátá kolona USA, to je jediná země, se kterou se USA jakž takž baví, je to historicky dané. Ostatní státy je absolutně, nezajímají když v nich nemohou loupit nerostné bohatství. Kdo jenom trochu přemýšlí a umí si věci dávat do souvislostí, to dobře ví a zapadá mu to do sebe jako puzzle.

   Vymazat
 5. Rusko se musí vrátit do stavu před nástupem opilce žida Jelcina, to je pochytat všechny agenty CIA v Rusku, sebrat majetek oligarchům, kteří si ho nakradli za působení žida Čubajse ve vládě a snažit se spoléhat jen sami na sebe. Rusko už udělalo první krok k nápravě, pochopilo, že všichni ti Američané, Francouzi, Němci, Angličané, že to jsou podrazníci a lumpové jeden vedle druhého. My to tady pochopili, ale to už nás ta židovská parta jako byli Havel, Klaus, Dlouhý atd. dostala do pekla, ze kterého už není návratu. Rusko má ještě čas neudělat stejnou chybu, do jaké jsme se nechali vmanipulovat my.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen cca 12 let si Rusové přičichli k západnímu blahobytu a ty by jsi jim ho už bral. Jseš zlej!

   Vymazat
  2. To myslíš období Putnovi vlády? Za Putina šla životní úroveň i průměrných Rusů ( a samozřejmě i dalších desítek národů, které tvoří RF) prudce nahoru. Teď se to Západ snaží změnit a uvrhnout Rusko do bídy a chaosu. Žijeme ve velmi nebezpečné době.

   Vymazat
  3. 20:08
   Ne. Myslím období kdy šly ceny ropy raketově nahoru a Rusko bylo relativně přátelské a otevřené světu, Rusové si začali užívat.
   Putin ekonomicky nevytvořil vůbec nic, což je vidět teď kdy ceny ropy spadly.

   Vymazat
  4. Ad 20.58
   Zeptejte se obyčejného Rusa, kdy se mu žilo líp, jestli za Jelcina nebo Putina. V roce 1998, kdy Rusko postihl ekonomický kolaps, byl prezidentem Jelcin. Něco si přečtěte od Solženicyna, kterého se snad nebudete podezírat z náklonnosti ke komunistům.

   Vymazat
 6. USA a EU jsou NEO-LIBERALISTÉ tzn - Extrémní Neo-Marxisté

  1. Jejich bankovní systém je nastaven tak aby vysál vše

  2. Jejich korporace jsou ještě horší

  Až by vše vykradli pak by řekli těm co by nic neměli tzn 99% - vy se rozdělte z těmi co nemají vůbec nic ... a nový socialismus by byl ustanoven,jenom s malým detailem a tím že lidé by nevěděli, že hrstka lidí vlastní vše .....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je to jen vyhnilej kapitalismus který sere na lidi tudíž dohnije a končí !!!

   Vymazat
 7. RUSKO VEDENÉ PUTINEM JE NADĚJÍ I PRO EVROPU, VČETNĚ NÁS!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nadějí na co?

   Vymazat
  2. Nadějí na život mimo korporátní otroctví.

   Vymazat
  3. Putina mení daná situácia v ktorej sa momentálne nachádza.
   Svet sa veľmi rýchlo mení.Začiatkom 90 tích rokoch,kedy vrcholila sláva revolúcii z ľudskou tvarov,predstavovalo impérium USA 60 % zo svetovej produkcie HDP.Za 25 rokov impérium USA predstavuje už len 40% zo svetovej produkcie HDP.
   Jedna sa o obrovský pokles za tak krátku dobu.V histórií to nezaznamenalo žiadne impérium.
   Pokles neustále pokračuje USA sa nedarí svoje impérium rozšiť.Veľmi sa usilovali dostať pod kontrolu Rusko aj z jeho obrovskou rozlohou a obrovským nerastným bohatstvom.Zatiaľ sa to nepodarilo a ak sa to nepodarí,tak impérium sa samovoľne rozpadne či sa to niekomu bude páčiť alebo nie.
   USA môžu vsadiť len na zradcu akým boli Gorbačov, Jelcin.Neviem či sa podarí v Rusku dosadiť k moci zradcu,ktorý by potom dokázal odovzdať zničené Rusko imperiálnej mocnosti USA.
   USA aj z Ruskými zradcami sa musia ponáhľať,lebo existencia imperiálnej mocnosti USA sa nezadržateľné blíži ku svojmu koncu.

   Vymazat
  4. Nadeji na co? Kdyz se mudzachedu narodi 8x vice nez evropanu. Demograficky vyvoj planety se projevi v dekadach a kdyz se s tim nic neudela, sezereme planetu rychle. Presne o tom to NWO je, mirova zakulisa ktera ma za ukol redukovat pocet lidi na milion. To co se deje jen prehlidka instrumentaria nwo. Jako lobby zbrane drogy alkohol, masove nemoce, epidemie, valky a katastrofy. Jen nechapu zatim proc cekaji? Staci odpalit yellowstone. Asi se jeste snazi nazrat....
   Vas Tatar z Tartarie
   I kdyz to neni to stejne

   Vymazat
 8. Především je nutné aby se Putin obklopil lidmi kterým může věřit a kteří chtějí bojovat za nezávislý a prosperující ruský stát.Zbavit se všech ,kteří mu podrážejí nohy a maximálně omezit moc oligarchů . Velká část z nich by ráda Rusko zaprodala.Myslím, že by to klidně udělal i Medvěděv .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Medvedev by pravdepodobne dokázal Rusko zapredať, či by to bol zámer ako Jelcina to pochybujem.
   Putinový sa podarilo vytvoriť systém kontroly,že by bol akýkoľvek vodca keby sa o to usiloval zastavený.Jedna sa v podstate o prevzatie cárskeho modelu.
   Vytvorenie nezávislých armád v Rusku,pozemného vojska, vzdušných a kozmických sil a vojenského námorníctva,možnosť vojenskej zrady znižuje na minimum.Taktiež exitujú tri vnútorné nezávisle ozbrojené zložky ministerstvo vnútra, ministerstvo mimoriadnych udalosti a špeciálne ozbrojené zložky.
   Taktiež zrada z vnútra by bola problémová.
   Jediná možnosť,je vyvolanie farebnej revolúcie ,obrovského zmätku a občianskej vojny.

   Vymazat
 9. Dnes, brachu, každý je v tvé zemi tak nebo onak s Izraelem sešvagřený. Ten lstivý národ neumí si zoufat, leč pokud trvá pořádek, může jen doufat.Tuto obrovskou pravdu napsal Goethe.Ruska a bývalého východního bloku se to týká obvzláště.

  OdpovědětVymazat
 10. Pro jiříbrotstein 17:36 Židáčku,musím tě zklamat.
  nejsem sešvagřený,abych použil Tvých vlastních
  slov,se žádným židem.To jsou jen Tvoje představy.
  Židi se nacpali do Palestiny,aby si zachránili
  svou kůži.Ovšem s pomocí UK.Bez cizí pomoci si
  nedovedou zařídit nic,kromě lichvy a podvodů.Co
  se týká Putina či Ruska,každý jenom kecá.Rád bych
  věděl,kdo z vás vůbec v Rusku byl.Moc ne.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský přečtěte si pořádně co jsem napsal,nechápu váš komentář a Rusko znám velmi dobře,neboť jsem tam studoval.

   Vymazat
 11. Ano, dnes pár pitomečků nenívidí Rusko, protože tak chtějí USA. Rusku vyčítají vše možné, zejména upadající ekonomiku, které opět pomáhají USA s nepřáteli Ruska. Je zaujímavé, že nikdo se nepozastavuje nad astronomickým dluhem USA a neptá se z čeho žijí a mohou terorizovat svět, dokonce vyhrožují, že s Tureckem zaútočí na Syrii bez ohledu na světové mínění. Kdo nenávidí Rusko, ať si prostuduje dokument, který snad přesvědčí všechny nepřátelé Ruska a Putina: http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx

  OdpovědětVymazat
 12. rád by som pripomenul "znalcom" že počas Stalinovej vlády v CCCP žiadny tzv. socializmus nebol, ten stvoril Chruščov a dokonal Brežnev - za Stalina fungoval system pôžičiek pre družstvá, spoločnosti ktoré vlastnili robotníci, napr. spoločnosť zaoberajúca sa výrobou limonád po troch rokoch začala vyrábať rádia a po desiatich televízory - to ste nevedeli čo ? že sa to vojnou posralo, tak to fakt

  OdpovědětVymazat
 13. Jedno je isté, že systém ktorý reprezentuje USA je neudržateľný a odchádza na smetisko dejín a nepomôže mu ani podpora pokryteckej EÚ a ani ostatní zlobou a nenávisťou naplnení konzumenti západných "hodnôt".Je len otázka, koľko zla ešte stihne napáchať? Ale vývoj nezastavíš aj keby si sa pokrájal na koliečka! Mnohí to už vedia, ale stále mnohí to ešte vedieť nechcú. Nuž čo, budú si o chvíľu v spoločnosti ťažko hľadať ..... .

  OdpovědětVymazat
 14. Žijeme stále opředení závěry Chruščovových výmyslů XX.sjezdu KSSS a americkou propagandou. Ušlo nám, že v Rusku se přehodnocuje celá historie ne podle přání Jelcina a Gorbačeva a výmyslu Nikity Sergejeviče, ale na základě archivních dokumentů. Závěry jsou šokující, stojí za to je sledovat. U nás vyšel bezvadný Svjatoslav Rybas: diplomat války po válce a Stalin, krev a sláva. Nejsou to publikace jen o Gromykovovi a Stalinovi, ale o nových pohledech na dobu, ve které žili.Na leva.net vychází celý serial o XX. sjezdu KSSS a rozbory Pjakina. To vše pomáhá pochopit mnohem více než urážky a netoleranci, kterou někteří diskutující upřednostňují před fakty.

  OdpovědětVymazat