Reklama

.

.

čtvrtek 21. ledna 2016

Il Giornale: V případě války způsobí Kaliningrad silám NATO maximální ztráty

21. 1. 2016      zdroj a zdroj
Rusko Kaliningrad tak dobře opevnilo, že to vyvolalo obavy dokonce mezi americkými generály. Podle il Giornale je vojenské seskupení na tomto od hlavního území izolovaného regionu schopno náležitě reagovat na preventivní úder NATO.

V reakci na rozšiřování NATO byl v ruské enklávě Kaliningradu vyvinut silný obranný systém, který je schopen v případě konfliktu vytvořit bezletovou zónu, která se bude táhnout z Kaliningradu na vzdálenost, která pokrývá třetinu vzdušného prostoru Polska. Podle il Giornale sleduje Pentagon aktivitu v tomto regionu od roku 2012, ale teprve v posledních týdnech si americká armáda uvědomila skutečný rozsah rozmístění ruských sil.Tento "objev", uvádí list, dokonce přiměl velitele amerických vzdušných sil v Evropě generála Franka Gorenka informovat o "velmi nebezpečné situaci".

Kreml umístil v Kaliningradu tři plně vybavené elitní brigády. Kromě toho Rusko patrně v regionu dislokovalo své nejlepšího konstrukce v oblasti vojenské techniky: od protiletadlového raketového systému S-400 "Triumf" po balistické rakety "Iskander-M".

Italský list nazývá raketový systém "Iskander" jednou z nejnebezpečnějších zbraní v ruském arzenálu. Komplex má maximální deklarovaný dostřel 480 kilometrů, je také schopen obejít nejmodernější systémy protivzdušné obrany včetně amerického systému protiraketové obrany. Spuštění lze provést za 16 minut a za čtyři minuty v případě operační pohotovosti, druhá raketa může být vypuštěna za méně než 50 sekund.

"Kvůli své izolaci od Ruska, s výjimkou námořních tras, je Kaliningrad považován za slabý článek v nové ruské strategii, je však dostatečně opevněný, aby způsobil maximální škody v případě preventivního úderu ze strany NATO", uzavírá italský list.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

45 komentářů :

 1. Neverim, ze Americania su po skusenosti s Kalibrami tak naivni, ze predpokladaju dolet Iskanderov na urovni 480 km... Aj Kaliber mal deklarovany dolet 300 km (exportna verzia) a nakoniec je to dokazanych 1 500 km a predpokladanych 4 000 km. Ak tam Rusi maju svoje top zbrane, tak zasiahnu v ramci celej Europy vsetko, co budu chciet...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aj ja si to myslím, že to bude tak ako uvádzate.Európu majú Rusi pod kontrolu, preto ju nepotrebujú obsadzovať.

   Vymazat
 2. O jakým "prventivním úderu NATO" to melete? Koho tím kurva chcete vystrašit a komu tím co vsugerovat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23:15-neumíte číst? Stěžujte si v Itálii.

   Vymazat
  2. Dík za radu. Editor specialně tohle vybral, přeložil a zveřejnil zde za nějakým účelem, tak si z dovolením budu stěžovat tady

   Vymazat
  3. 23:39-to mne zajímá. Stěžujete si na co? NR šíří informace nebo "závadné informace"?

   Vymazat
  4. "Preventivní útok NATO" odpovídá strategii vyhlášené administrativou USA, která si osobuje právo na první, prý preventivní, jaderný útok. Rusko odpovědělo stejnou. Nevím, co se občanu 23:39 nelíbí. Je to oficiální vojenská doktrína našeho největšího spojence a my se vezeme s ním.

   Vymazat
  5. Dvořáku

   a nevymýšlíte si "trochu"? S doktrínou preventivního jaderného úderu přišlo Rusko jako reakce na protiraketovou obranu v Evropě.
   http://www.lidovky.cz/moskva-apeluje-a-hrozi-kvuli-protiraketovem-destniku-preventivnim-uderem-1ux-/zpravy-svet.aspx?c=A120503_103930_ln_zahranici_mev

   Vymazat
  6. Možná víte, že USA jako první sestrojily jadernou zbraň a jako jediní ji zatím použili ve válce. První plán jaderného útoku na Sovětský svaz je už z listopadu 1945. Už tehdy plánovaly USA napadnout 20 sovětských měst (tj. asi 90 % kapacit leteckého a automobilového průmyslu i dvě třetiny těžby a zpracování ropy). Roku 1950 šlo už o 70 cílů. Dosud prokázaných plánů, v nichž už měl "preventivní jaderný úder" i přesné cíle a datum, je přes deset. Není pravdou, že by Rusové s podobnými plány přišli jako první. Má to svou logiku, která některým amerikofilům chybí. Rusko na samém začátku nemělo čím útočit, takže byla utrčitá doba, kdy USA plánovaly SSSR porazit třeba i jadernými zbraněmi. Naštěstí k tomu nedošlo.

   Vymazat
  7. Já ti odpovím, o jakém preventivním úderu. Jel jsem do Krakova na adventní trhy. Takovou masáž od průvodkyně jsi ještě neviděl Politruk par excelán. Například nejvíce ublížil za války polákům SSSR. No protože ranou do týla zabil na 20 tis polských důstojníků- o blízké Oswietimi možná jedna věta.Dále jsem se dozvěděl že Poláci nemají jako jediný národ v Evropě strach z Rusů, že se perou s Rusy o to, kdo je vynálezcem vodky- takové žvásty se vedou a šíří, aniž by to člověk potřeboval slyšet!Takhle se demokraticky mluví.

   Vymazat
  8. 23:15-jsi ůplný vygumovaný posthavloidní blb,vzpamatuj se kreténe na hlavu padlý,ty hovno,plující po Vltavě,raději se uč,něco jiného,než žvásty pornoherců,jako je Jakub Janda aj.

   Vymazat
  9. Pro pablba 1:39 Ruska doktrina nezna preventivni jaderny utok. Rika, pokud budeme napadeni okamzite pouzijeme jaderne zbrane. Osprchujte se a mozna ucitite ten rozdil. Jinak Vam dekuji, ze pro zasmani jste uvedl zdroj - Lidovky ! Dobrej for.

   Vymazat
  10. 23:15
   Pepku, vzpamatuj se, nerozčiluj se, tyhle "kvalitní" příspěvky máš placený, takže klídek. Buď rád, že ti nikdo "nekroutí ruce", jak řekl tvůj idol Obama, a že takovému retardovanému imbecilovi po tvým stbáckým fotrovi tu pan Dvořák nechává podobné bláboly. Na ústředí pozravuj a do kasičky přidej další šekel. A teď vyskoč!

   Vymazat
  11. Chujmer a povšechná znalosti historie to se slučnuje asi jako vegetariánskej kanibal!

   Vymazat
  12. Někteří špindírové tady nevědí, že USA mají doktrínu preventivního jaderného úderu jako nástroj zahraniční politiky prakticky od konce II. světové války. V době před rokem 1989 počítaly USA s 5 základními scénáři zahájení jaderné války. 4 z nich byly postaveny na tom, že to USA zmáčknou jako první.

   Vymazat
 3. dokonce přiměl velitele amerických vzdušných sil v Evropě generála Franka Gorenka informovat o "velmi nebezpečné situaci".// ten kokot gorenko a jeho soukmenovci obkličují Rusko a on se diví pičus americkej zasranej že na to Rusové reagují ano usáci vytváří v evropě nebezpečnou situaci proto bude víc než potřebné je z evropy vypakovat

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už včera bylo pozdě.

   Vymazat
 4. NATO se má starat o bezpečnost schengenu a serou na to a přeji jim aby dostali v Černém moři kde nemají co pohledávat pořádnou nakládačku od Rusů !!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 00:11 jsi na omylu. NATO není na ochranu Schengenu, ten si musí Evropa ochránit sama. NATO je "obranný spolek" proti Waršavské smlouvě, dnes proti Rusku. Tak je to alespoň oficiálně postaveno. Když se rušila Waršavská smlouva, tak se mělo dle dohody zrušit i NATO jako nepotřebné. Bohužel v USA to viděli jinak a tak se NATO nezrušilo, ba naopak ještě posílilo a nadále posiluje samozřejmě opět proti Rusku.

   Vymazat
  2. NATO je "obranný spolek" proti Waršavské smlouvě,

   NATO - vzniklo 4. dubna 1949
   Waršavská smlouva - založena 14. května 1955.

   Holt skutečně "preventivní" obranný spolek:-)

   Vymazat
  3. NATO spíš bude kdyby jsme vyhrávali bránit cikány islamisty a v případě rizika převratu bude bránit své kolaboranty. Takže významu toho slova patrně dostoji i když ne tak jak bychom si přáli.

   Vymazat
  4. blbci nato je tu jen kvuli rospoutani 3 svet. valky

   Vymazat
 5. NATO generalita sa urazila. keď boli požiadaní aby sa zapojili do ochrany hraníc schengenu, na toto nie sú, ešte tak promenádovať sa po Litve, či cvičiť ukraincov, alebo napínať svaly v Česku - to by šlo,

  OdpovědětVymazat
 6. Nezapomeňte, že NATO je "Severoatlantické obranné souručenství", jak to kdysi hlásala Svobodná Evropa. Proto se jen brání, jako např. v Jugoslávii, kterou napadlo bez mandátu OSN:

  OdpovědětVymazat
 7. srbsko by malo konecne zazalovat nato za to bombardovanie a postavit aj slovenských politikov pred sud zato ze suhlasily s jeho bombardovaním.A nato by im malo zaplatit vsetky skody

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 07:03 jsi upadl asi na hlavu. Chtěl bxch vidět ten soud, který by si to dovolil soudit.

   Vymazat
  2. Soudu mimo západní sféru vlivu je dost, pochopitelně se na nějaký Brusel, Zenevu a nebo OSN patří vykalet.

   Vymazat
 8. srbsko by malo konecne zazalovat nato za to bombardovanie a postavit aj slovenských politikov pred sud zato ze suhlasily s jeho bombardovaním.A nato by im malo zaplatit vsetky skody

  OdpovědětVymazat
 9. srbsko by malo konecne zazalovat nato za to bombardovanie a postavit aj slovenských politikov pred sud zato ze suhlasily s jeho bombardovaním.A nato by im malo zaplatit vsetky skody

  OdpovědětVymazat
 10. ved ta haved mocných tochto sveta na to má

  OdpovědětVymazat
 11. kokoti americký obkličujou Rusko a teď jsou připosraný a žalujou a bojí se!!Typický americký křiví bezcharakterní zmrdi...

  OdpovědětVymazat
 12. Východní pobřeží Spojených států se připravuje na nejhorší sněhovou bouři za několik posledních desetiletí. Mohutné přívaly sněhu doprovázené nárazy vichru a silným mrazem postihnou 75 miliónů // už se na ten bordel co dělají po světě usáci nemohl stvořitel dívat tak jim pošle trochu zkázy na úvod a ten zbytek zlikvidují Rusové a na světě bude klid !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. za tou bouřkou je určitě Putin se svejma klimatickejma zbraněma, díky výchovnému působení ČT o tom nemám žádné pochyby, akorát se divím, že to Tvarůžková dneska ještě nehlásala

   Vymazat
  2. Jenom jestli si samotní Amíci špatně nenaprogramovali ten svůj HAARP ?

   Spousta věcí se jim přece už vymkla z rukou.

   Jířa

   Vymazat
 13. doteraz sme mali ročné obdobia - jar, leto, jeseň a zima - teraz - jar, leto, jeseň a globálne oteplenie - inak celý článok je len o tom, že je nutné poskytnúť poliakom všetko, a hlavne treba zbrojiť, lebo USA nevedia nič len vyrábať zbrane - síce napr. vrtuľníky pod 17 stupňov už neštartujú - ale to nič, budeme s nimi lietať len v lete a za pekného počasia, nakoniec aj afgancom kúpili USA od Ruska vrtuľníky aby dačo mali - ta tak - a aj tie najkrajšie nové lietadlá im lietajú len počas slnečných dní, a farby nedrží - ale to nič - stačí ak ich budú ukazovať len tak na zemi, že aké sú krásne -

  OdpovědětVymazat
 14. Zaplať hmota za to, že Rusové mají takovou obranu. T

  OdpovědětVymazat
 15. To tedy koukám, co se zde a jak řeší. K podstatě článku je toho minimum, ale osočování údy a skotem je tu nepočítaně. No hnus velebnosti!!

  Vážení, zkuste se duševně pozvednout z bahna přízemnosti a nenechte zlobu cloumat vaším majestátem. Vězte, že komentář a autor, se kterým nesouhlasíte, si nezaslouží výplachy vašeho rekta přes trávicí trakt a ústní dutinu, které sem směřujete. Zbytečně se zde odhalujete jako nezralí jedinci neschopní věcné argumentace.
  I autor s odlišným názorem má právo na existrenci. Pouze v soutěži názorů lze dospět k objektivnějšímu poznání a dialogem s jiným názorem lze dosáhnout vlastní kvalitnější argumentace. A o to by nám snad mělo jít především. Souboj argumentů, ne souboj vulgarismů! Škoda, že místo přemýšlivých s novými a neotřelými myšlenkami se ozývají především prázdné nádoby.

  Kaliningrad dříve Královec a ještě před tím Kenigsberg je jedinou mimoruskou základnou v E, která slouží jako předsunuté obranné postavení. Není vinou RF, že politický vývoj po rozpadu ostblocku a SSSR po nastoupené spolupráci opět zamířil k obezřetné konfrontaci. Tedy je, počítáme-li to, že ruští nacionalisté si RF nenechali globalisty roztrhat na samostané gubernie a vykrást nadnárodními korporacemi a bankéři. Tento trend byl zastaven a otočen k zajištění ruské státnosti a navýšení finanční, materiální a vojenské soběstačnosti.
  Kaliningrad je nyní jakousi nedostatečnou protiváhou USA a NATO základen v Německu a nově vzniklých v Rumunsku, Bulharsku, Albánii a Polsku. Divím se, čemu se američtí soudruzi na GŠ diví. Světová válka je v odkladu jen proto, že síly obou stran jsou v relativní rovnováze a to díky ukázce vojenských a velitelských schopností a politického odhodlání RF v Sýrii. Teď si hlavně přejme, aby RF nemusela Evropě ukazovat totéž z Kaliningradu!!

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 16. Fero, to byl komentář k věci- opravdu. Sám jsem spíše skeptický k patriotismu obyvatel kaliningradské oblasti- i pro důvody, které výše popisujete. Jednak jej mohou blokovat pro letadla, pozemní cesta je zavřená, no a pokud Rusy nepustí ani po moři( nevím, jak je to s teritoriem mezinárodních vod apod.) mohlo by být zaděláno na problém. Taktéž obyvatelé, mohli chtít do Evropy, odvolávat se na své(to teď odhaduji)pruské předky....a mohlo být vymalováno. Jinak opravdu, trolům se to podařilo i zde. Lidi na ně reagují, začínají invektivy, a celá ta diskuze jde k šípku- sice zatím pořád lepší, než sledovat myšlenkové pochody na jednom tuzemském serveru- už si nevzpomínám název.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proto také celé Pobaltí vříská, jak je chce Putin anektovat a že je NATO musí spasit. Protože je jasné, že bude-li potřeba, dopadne to s nima jako s Polskem před válkou. Prostě ruská cesta pro vojsko a obyvatelstvo v předvečer válečného konfliktu povede do Kaliningradu z Ruska tak jako tak po souši ! Na vybudování a udržení této cesty budou asi stačit desítky procent ruskymluvících neobčanů třeba v roli domobrany nebo partyzánských a diverzních oddílů (a to zejména díky dnešnímu nadřazenému chování arijských Pobaltů právě k těmto jejich Rusům-neobčanům to udělají s neskutečnou radostí).

   Vymazat
  2. Prusové /Slované hovořící německy/ již byli ve Východním Prusku vyhubeni a nahrazeni Rusy, vojáky a jejich rodinami + potomky a importovanými zemědělci. Tito zemědělci statky nejdříve zničili / hlubokou orbou zničili meliorace, bez kterých se to tam, vzhledem k úrovni spodních vod neobejde/. Potom to začali napravovat. Je zajímavé, že ze současné 2.-4. generace imigrantů se stávají "Kaliningraďané", patrioti vychovaní Východopruskou architekturou a historií, přebírají částečně Pruské hodnoty. Dost jim pomáhá spolek vystěhovaných Prusů.
   Doporučuji podívat se na mapy pruska na googlu.

   Vymazat
  3. Pro 15:12
   Není kouře bez ohně. Kdyby Hitler nevydráždil ruského medvěda z jeho brlohu, asi by jsme ho hledali v Královci marně. Ale ona tato vlastnost není vlastní jenom Rusům. Američané se v Německu také zdrželi asi déle, než měli původně v plánu. Ale jsou fikanější. Oni se o hospodaření ve vojensky podřízeném území ani nesnaží. Jim postačí, že to tam mají pod palcem a co potřebují si nakoupí za čerstvě dotisklé dolary.

   Vymazat
 17. Proradný Putin přibližuje ruské vojenské základny do bezprostřední blízkosti pozic našich pozemních (ale ohrožuje nás dokonce ve vodě, ve vzduchu a dokonce i v kosmu) základen NATO, které jediné jsou zárukou trvale udržitelného rozvoje. Zárukou trvale udržitelného rozvoje terorizmu a vojenských střetů kdekoliv na zeměkouli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni Rusové jsou vůbec nestydatě drzí. Zaberou si největší zemi světa, s největším přírodním bohatstvím a ještě její hranice posunují stále blíž k členským zemím NATO.

   Vymazat
 18. Když nad tím tak přemýšlím, tak Rusové se vždycky pohli na západ po nějaké západní agresi. Ať už to byl Napoleon, nebo Hitler. Ještě několikrát je západ neúspěšně napadne a bude celá Evropa patřit Rusku. A potom bude na řadě Amerika. I když tam se může stát i to, že po splasknutí dolarové bubliny si jí Rusové jednou koupí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní22. ledna 2016 17:33
   To je zajímavý postřeh s tím mechanismem Ruské rozpínavosti. Prakticky logické kroky, uznané mezinárodním společenstvím.
   Pokud nebudou mít, po splasknutí dolarové bubliny, dost peněz na celou Ameriku, tak si určitě nenechají ujít Aljašku. P.K.

   Vymazat