Reklama

.

.

čtvrtek 28. ledna 2016

Izrael a Řecko: Turecko dotuje teroristy DAEŠ nákupem ropy

28. 1. 2016     zdroj
Tel Aviv a Atény potvrdily obavy Moskvy
Ministři obrany Izraele a Řecka obvinili Turecko z nákupu ropy u teroristické skupiny DAEŠ (činnost DAEŠ je v Rusku zakázána). Ministři to oznámili 26. ledna na společné tiskové konferenci v Aténách.


Izraelský ministr Moše Ya'alon přímo obvinil Ankaru ze sponzorování islamistů: "Je dobře známo, že DAEŠ již dlouho dostává turecké peníze prodejem ropy. Doufám, že to skončí. Je na čase, aby se turecké vedení rozhodlo, zda má v úmyslu se konečně zapojit do boje proti terorismu. Není nad čím přemýšlet."

Podle něj Turecko zavírá oči nad přesunem teroristů přes své území. Řecký ministr Panos Kammenos zase vyzval Ankaru, aby podnikla kroky na omezení přílivu migrantů do Evropy.Také tvrdí, že Ankara získává většinu ropy, která je produkována na území ovládaném DAEŠ, tudíž financuje teroristy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Zajimave, taky jsem cetl, ze ropa jde pres Turecko ( udajne Cejhan), ale taky tam psali, ze ten kdo tu ropu hodne kupuje, je taky Israel. Takze je tady otazka, jestli by pan Mose Yaalon nemel jen tak opatrne septat a moc nekritizovat. Nevim. Pak by to bylo neco jako jeden za 18 druhy bez dvou za 20.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to sice ministr obrany, ale to neznamená, že ví vše o tajných kšeftech vyvolených.

   Může to být dobrý voják kterého to už nebaví, ale taky může pouze, podle rozkazu vypouštět mlhu, tak aby zapojení Israele nebylo tak "zřejmé"

   Stejně tu ropu od ISIS nakupuje Putin, to je snad všem jasné, ne;)
   Prý jí mají doma málo a za moc peněz, tak ji kupují od ISIS ;)

   Jediný o kom se nedá pochybova, tedy čistě negativně, (to Rusko, byl opravdu vtip;) ), je Turecko, jeho vláda a prezident, Ti tak nějak, nemohou NEVĚDĚT, co se děje na jejich hranicích, tisíce kamionů a další svinstva, včetně obchodů s otroky v Tureckém Gazithepu, tak jak je zdokumentovala německá televize.

   Přitom by to bylo tak snadné, pozvat si na hranice pozorovatele z OBSE, tak jak to je na Rusko- Ukrajinských hranicích ;)
   No a tak jako vydalo OBSE několik zpráv o tom, že přes hranice žádná ruská vojenská pomoc na Ukrajinu neporuší;), mohli by dokázat "čistotu" Ankary ;)

   No jo no, ale to se nikdy, bez války nestane ;)

   Pro mne je to jasný důkaz Tureckých zločinů!!!

   NÁRODE, PROBUĎ SE A NEVOL ZRÁDCE!!!

   Vymazat
  2. Izrael je zapojený do VŠECH sviňáren!
   vlaštovka

   Vymazat
  3. Ten proradnej jewrej lže,až se hory zelenají...Najednou křiví hubu,jak je ten IS špatnej,ale spousta tý ukradený ropy končí právě v jewrejskejch prackách,buď přímo v Izraeli,nebo za oceánem.
   Zbraně a vše potřebné tam do Sýrie na stranu kozomrdů lifrujou od samýho začátku r.2011,kde mohli,letecky podesrali a na Golanech,ve vojenskejch špitálech,vykurýrovali už několik tisíc raněných z Al Nusry.Vždycky,když si nejakej fešák s kupírovanou oháňkou otevře hubu,tak to stojí za to....

   Vymazat
 2. Dávno se o tom ví, i německá průzkumná Tornada to objevila a nafotila. Jasně se ukazuje, že bez tichého souhlasu Vošinktnonu a Brusle by to prostě nešlo. Všiváci to jsou. Turkům se nikdy nedalo věřit, jsou stejně věrolomný jako Albánci a lstiví jak Afghánci. Zkrátka Turci.

  OdpovědětVymazat
 3. http://malkiel.blog.cz/1507/prchlici-a-uprchlici

  OdpovědětVymazat
 4. za vsim zlem na teto zemi vdecime licousatym jarmularu
  jan z rokycan

  OdpovědětVymazat
 5. Panos Kammenos, řecký ministr obrany, dobře ví, co povídá. Turecko se nechá uplácet Merklovou a evropští lídři jsou rádi, že se Turecku zaplatí a oni, jakoby udělali proti migraci maximum, ale ve skutečnosti jde jen o podporu islamistů.Vědí to dobře, ale na víc se nezmůžou, jen přidaji obvinění proti Řecku, protože každý si může podle libovůle do slabého kopnout. Řekové, ještě za předchozí vlády vystavěli na souši zeď a pohraniční pole podminovali. Turci dobře vědí, že tudy cesta nevede. Proto směřují migranty přes moře na ostrovy. EU by chtěla, aby zeď byla zbouraná. Nejen migranti, ale hlavně Turci, by se bez problémů dostli na řeckou pevninu, kde v pohraničí až po Komotiny, žijí turecké enklávy a do Bulharska, na druhé straně Rodop je jen skok a tam také žijí turecké enklávy. Chápete, že Turkům jde o ovládnutí severu Řecka a jihu Bulharska, aby se začal naplňovat Erdoganuv sen Osmanské říše? Fico, Kaliňák a Sobotka, povrchní znalci turecko-řeckého problemu, de facto napomáhají svými proslovy Erdoganovi. V Řecku vam na to odpoví každý ani nemusí mít v kapse občanský průkaz.

  OdpovědětVymazat
 6. 90% kradené ropy končí v Izraeli a Ssa,to ví každý trochu zasvěcený zpravodajec....

  OdpovědětVymazat