Reklama

.

.

pátek 29. ledna 2016

Jak umí polemizovat Marek Wollner ("Reportéři ČT")Lubomír Man
29. 1. 2016
Že mravní integrita a z toho vyrůstající novinářská a polemická přesvědčivost redaktorů ČT jsou sporné, ví už dnes celá republika, ale že je to až tak moc sporné dokázal v jakési své polobhajobě a poloútoku na mou osobu až Marek Wollner v článku Špínomet pana Mana, otištěném 5. května v Literárních novinách. Oč jde: Koncem dubna mi v témže listě vyšla noticka Podvodný manipulátor Marek Wollner, ve které jsem si vzal na mušku manipulativní povahu jeho pořadu Bomby s rudou hvězdou, vysílaného v rámci Reportérů ČT 27. dubna, ve kterém se zcela zřejmým protiruským záměrem proti sobě postavil počet Čechů zabitých v jediném americkém – a to únorovém - náletu na Prahu, kterých bylo 800, s počtem Čechů zabitých ruskými letci bombardováním přífrontových sídlišť v celém závěrečném období války, kterých bylo 1300. 
 
Čili šlo o srovnání nesrovnatelného, ale Marek Wollner to srovnání bez shora uvedných veledůležitých okolností – respektive s jejích goebbelsovským zakrytím – chladnokrevně provedl. Zkrátka a dobře ruští letci zabili 1300 Čechů a američtí jen 800 Čechů, to byl základní údaj, jenž zazněl na samém počátku Wollnerova díla, a byl zcela zjevně zacílen k tomu, aby si jej posluchači jako nejzákladnější informaci z celých Bomb s rudou hvězdou dobře zapamatovali. Zapiš si tedy za uši, posluchači ČT, že ten poměr je 1300 ku 800 v neprospěch Rusů, a pomni proto, že američtí letci šetřili naše životy jak jen to šlo, kdežto Rusové to na nás shůry sypali hodně zhusta a hlavně nemilosrdně. 

Takové tedy bylo ideové vyznění Wollnerova pořadu a takto měl též ideově na posluchače – hlavně na mladé a nejmladší – zapůsobit. Samozřejmě, při politickém zaměření ČT nikdo živý v této republice nemohl čekat, že by snad Marek Wollner mohl kdy říct pravdu a prozradil nám, že ve skutečnosti bylo všechno naopak. A to tak, že angloamerickým pumám padlo za oběť 12 000 Čechů a ruskými už uvedených 1300 Čechů, a nečekal jsem to pochopitelně ani já. Ale že si tuhle pravdu dovolí lidé v Reportérech ČT postavit na hlavu a udělají z amerických letců válečné gentlemany a z ruských gangstery, toužící pít českou krev, to už pro mě mě bylo až příliš. Takže jsem vstal a napsal jsem článek, který i Marka Wollnera – jak vidno – pozvedl ze židle. A začal psát na oplátku on. 

A cože to napsal? Zahájil – pro mě naprosto nečekaně – obhajobou svou i široce rozvětvené rodiny svých předků jako zemitých vlasteneckých Čechů, kteří proti nacistům bojovali na několika frontách a utrpěli přitom i lidské ztráty. Jako kdybych jej já tím, že jsem ho obvinil z gobbelsovského zakrývání faktů, obvinil jsem současně i jeho předky z válečné kolaborace s Němci – a on tedy pocítil povinnost se jejich cti proti mému nactiutrhačství postavit. 

Řeknu vám, že mi takovéto nepochopení věci ze strany vedoucího pracovníka ČT doslova vyrazilo dech. Ale to byl jen začátek mého podivování, protože hned poté následoval další úder. A to když jsem si přečetl větu, kterou si Marek Wollner nechal pro potřebu její zvýšené údernosti vytisknout tučně. Ta věta zazněla takto: Nesrovnávali jsme, kdo má na svědomí více civilních obětí, jestli Američané, nebo Rusové. 

Jako by mi ta věta měla vypálit do hlavy ohnivé oznámení, že jsem se 27. dubna, rozpálen až do běla právě oním tehdejším Wollnerovým srovnáním (a nyní tedy popřeným), musel vrhnout k počítači nikoliv v životě opravdovém, ale ve snu. Jenže ten článek, který jsem tehdy do klávesnice vyťukal, pak na několika serverech vyšel, takže žádný sen, pane Wollnere, ale skutečnost, kterou jste si prostě dovolil zatlouct. A v témže duchu jste pokračoval i dál. 
 
Když jste seznal, že se zdoláváním mých argumentů byste měl možná potíže, přemístil jste zrak z nich na mě. Se šťastným nápadem, že nedá-li se mnoho dělat s mými argumenty, bylo by snad možné vyšlápnout si na mou nepatrnost skrze mou osobu. Zkrátka mě nějakým šikovným způsobem znectít a tím automaticky znectít také to, co jsem napsal. Kdesi jste si zalistoval a dočetl jste se, že kromě Literárních listů, LUKu a různých internetových serverů píši i do Halo novin. A už jste to, po čem jste tak horoucně pásl, měl. 
 
V mžiku jsem se z občasného přispěvatele do Halo novin stal ve vašem podání spolupracovníkem Halo novin, pak také dokonce dvakrát či třikrát propagandistou Halo novin, (kdybyste měl víc času a trpělivosti, dotáhl bych to u vás možná až na šéfredaktora Halo novin), a tím jsem ve vašem pojetí a duchu i v pojetí a duchu celých Kavčích hor klesl ze spořádaného občana na pozici nejopovrhovanějšího vyvrhela a ničemy čekého národa. Prostě jste si to se mnou rozdal na férovku.a jediným úderem jste mě poslal na podlahu. A já na ní teď momentálně ležím – a bůhví jakým to zázrakem – nemám vůbec pocit poraženého. Čím to asi jenom, propánakrále, může být?

34 komentářů :

 1. Nechte být Wollnera volem-pardon Wollnerem.Jak už
  jeho jméno napovídá,s tím svým údajným češstvím je
  poněkud na štíru.Potom musí sám o své rodině mluvit
  jako české.Zda je to pravda se můžeme jen dohadovat.
  Že je prolhaný tvor je neoddiskutovatelný fakt.Tak
  mu nechte jeho názor,že je skvělý.Mám za to,že vět-
  šina národa má na něho jiný názor.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 2. VYkašlete se na toho vola !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborně. Ale proč urážet vola. Víte jak je takový vůl užitečný?

   Vymazat
 3. Milý pane Mane,
  nedělejte si vůbec nic z blba ,který Vás chce pošpinit!
  To se mu stejně nepodaří!
  jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty zacinas byt Jitus nejak radikalni. At ti nepraskne, komunistko.

   Vymazat
  2. Až tě potkám Chujmere debiloviči,tak už nenapíšeš ani řádku!!!!!!

   Vymazat
 4. Přetože současná polská vláda nemá mé sympatie, nedívím se jim, že z jejich veřejnoprávní televize podobné zmetky vymetají. Jestliže z radaktora přímo čiší, komu fandí a koho nenávidí, a je dokonce ochoten cíleně ohýbat fakta k obrazu svému, tak v televizi veřejné služby nemá co pohledávat. Podle mého soudu má taková televize podávat, v naprosté většině, pouze informace, kdese co stalo, případně kdo, co z veřejných činitelů zásadního prohlásil, A to bez cenzury a bez účelové selekce. Pokud se musí veřejnoprávní televize dopustit hodnotícího komentáře, pak výhradně neutrálně , nebo fakticky vyváženým způsobem. A to bez výmluv. Z moderátorů a redaktorů nesmí být znát, jestli někomu fandí.
  Obávám se, že jednou bude muset nějaký "český Kaczyňski" vymést ten "Augiášův chlív" české televize, protože zřejmě nehrozí, že dostanou konečně jednou rozum. J.B.

  OdpovědětVymazat
 5. Milí hoši. Jste oba trochu mimo mísu. Rusové bombardovali v rámci postupu proti fašounům a v souladu s válečnými operacemi ve válce. Ano asi byli oběti i na českém obyvatelstvu.Ale Američani bombardovali v dubnu 45 Kolín, Plzeń,Prahu, Pardubice, Ústí zcela zbytečně, jen za účelem zničení našeho, tehdy dokonce kapitalistického hospodářství. Možná, že nebyli takové oběti na lidských životech ale hospodářské škody byly nedozírné, a nedaly se srovnat ani se škodami, co zde za šest let okupace udělali na našem hospodáířství Němci. Frštéhe?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane,bombardování na jaře provádělo spojenecké letectvo.Nebylo to zbytečné,v té době nikdo nevěděl jak dlouho ještě válka bude trvat,fabriky v B und M pořád dodávaly pro Wehrmacht!!Že poslední nálet 25.4.1945 na závod Škoda koncernu Hermann Göring Werke provedlo spojenecké letectvo na žádost Stalina je všeobecně známo.Článek je o úhlu pohledu na historii,kdy zásluhou komunistů poválce se začali dělili spojenci na dobré a zlé.
   Že pánové mají osobni a dá se říci i "generační"
   spor je normální.Čemu ale nerozumíme,proč p.David vystavil článek s udàlostma z dubna a května r.2015, když už je leden r.2016.Napadá mě jediné,hodilo se,plicní si protože můžu.Asi tak!

   Vymazat
  2. pro pablba 18:47, uz v lednu stala Ruda armada 60 km od Berlina a Spojenci cca 120 km. 4.unora uz v Jalte parcelovali, takze asi kluci znali , ze je konec. A ta vseobecna zadost Stalina, aby spojenci bombardovali republiku tejden pred koncem valky, je asi stejny zvast jako to co predvadi ten Wollner.

   Vymazat
  3. Vážený pane, je snad nadevší pochybnost, že v dubnu 45 už bylo o vítězství mocností nad Německem rozhodnuto. Kde v té době byli Američani a spol. a kde Rusové? Opravdu vy osobně věříte tomu, že by nějaká aktivní výroba v našich továrnách ještě něco na tehdejším stavu změnila? No to jste větší optimista, než tehdá Němci.

   Vymazat
  4. P.Man uvádí únor'45 nálet na Prahu spojenci,
   připomíná se 700 obětí,válka pokračovala.Slyšel jste o zázračných zbraních,o Hitlerových narozeninách 20.4.'45,o dokumentační středisku ing.Sávy Medonose ve Škodovce,kolik informací z vlaku rozstříleného v Rokycanech máte,že si dovolíte říci,konec války byl jasný?

   Vymazat
  5. to.mikkesch,no všeobecně se ví už od konce 50-tých let/Chruščov/,jako se všeobecně vi od 90-tých let/TASS/,že útok na SSSR byl preventiví,stejně tak že za vítězstvím u Stalingadu byla Tularémie.

   Vymazat
 6. https://www.youtube.com/watch?v=20KHNr7G5HE&feature=youtu.be

  OdpovědětVymazat
 7. Pan Wolner nestojí za to aby se s ním slušný člověk zabýval, nechte ho ať si kváká ty blbosti svým. Jemu ještě nedošlo, že všeho je dočasu.

  OdpovědětVymazat
 8. Na blba Wollnera se patří co,no v....t.

  OdpovědětVymazat
 9. Wollner je gauner, když může takto zkreslovat skutečnost, hanba a fuj takovému darebáku, ale jemu to určitě nevadí. Takový zaprodanec určitě dostane ještě prémie - hanba mu, hanba mu.

  OdpovědětVymazat
 10. Ano to je metoda obdivovatelů polistopadového vývoje a úžasného západního světa. Jak jim dochází argumenty, nemohou nic jiného než skandalizovat a označovat každého za komunistu a starou strukturu. Každý vidí, jak jsou ubozí. bv

  OdpovědětVymazat
 11. Vážený Lubomíre Mane, nepíši zde po prvé, že se mi Vaše články a názory zamlouvají. Tento článek je nepatrnou výjimkou. Patří do kategorie, čím víc se do hovna šťourá, tím víc to smrdí. L.P.

  OdpovědětVymazat
 12. Marek Wollner byl přednášejícím v pořadu "Reportéři" v Plzeňské knihovně. Tak šílená nenávist ke komunizmu potažmo socializmu se hned tak nevidí. Uvedl, že hned po devadesátém, ve svých čtyřiadvaceti dělal rozhovor s Vladimírem Mečiarem, a postupně se dopracoval až do České televize. Mluvil o svých rodičích. Uvedl také, že ho děsí zvyšující se množství lidí, kteří trvají na tom, že minulý režim byl o stoprocent smysluplnější, státotvornější a hlavně spravedlivější, než současný nemravný a nesmyslný, který si přezdívá "demokracie" Uvedl také, že kdyby se to zde mělo "nedejbože znovu obrátit", byl by první, kdo by s rodinou utekl na západ, protože v takové hrůze by nemohl žít. Naskýtá se otázka, co ten mizerný tchoř v minulém režimu prožil, když v devadesátém mu bylo čtyřiadvacet, co vlastně vystudoval, zda je vůbec novinář, a kdo byli jeho rodiče, když on jako čtyřiadvacetiletý frocek už dělal rozhovory a dostal se do ČT, kde straší dosud, celých šestadvacet let. Je to jasné - jeho rodiče museli být zatraceně vlivní partajníci, spratek v tom vyrůstal, sám se měl jako prase v žitě, a cítil se jako nadčlověk - jako tehdy všichni vlivní partajníci, a cítí se tak ještě víc po převleku za pravici. Je to obyčejný křivý hajzl, jak všichni tito. A jako - kam by asi tak utekl ten pitomec? Tady si hraje na velikého reportéra, ale v životě nepřičuchl k pořádné práci a ničím by se neuživil. Živí se křivárnama a žvaněním - a zatraceně dobře. Ten ví velké hovno, jak žijí obyčejní makáči, kteří makají denně desítky za pár šupů, jímž vykládá v pořadech ty své vylhané a překroucené nesmysly. Kdykoliv může kydat špínu na něco nebo někoho z minulosti, přímo z něj stříká blaženost z křiváka křivého. Na besedě s ním jsem byl, a mohl jsem mu pokládat otázky - ale zhnuseně jsem šel pryč, hlasitě jsem odstrčil židli a zabouchl dveře, aby si toho musel všimnout. O čem bych asi tak s takovým humusem polemizoval?

  OdpovědětVymazat
 13. Wolner u mě skončil, když udělal rádobyreportáž z poválečné Prahy, kde Rusové těsně po skončení bojů popravili Němce, kteří přes kapitulační akt stále stříleli po Češích a po sovětských vojácích. Tato reportáž tehdy byla zmanipulovaná tak, že se jednalo o Čechy, kteří zavraždili ubohé bezbranné Němce, kteří nikomu nic neudělali. Od té doby je u měl Wolner symbolem novinářské žumpy a novinářských zvratků a jeho pořady nesleduji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro mne Wollner neskončil, neb nikdy ani nezač al- stejně jako většina těch nových, mladých "demokratických" presstitutů a -tutek! Ovšem jakási starost tu je - přece jen se nezanedbatelné části našeho lidu pěkně perou mozky, a jde jim to i bez předeprání, pánové! A tak bděme!
   Vodolejka

   Vymazat
 14. Jméno Wollner diskredituje samo sebe. Wolnerovi by si měl prostudovat následující dokument:
  http://www.rodon.cz/print/clanek.php?id=3880, tj. o tom jak USA více jak 200 let terorizují svět.

  OdpovědětVymazat
 15. Nechapu, proc panu Manovi nekdo pracne dokazuje jeho komunisticke kontakty.
  Staci si precist par Manovych clanku a to ze je Man prolhany stalinista a vlastizradce je kazdemu slusnemu cloveku jasne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pana Mana si vážím, na rozdíl od pana Marka Wolnera.Nikdy jsem nebyla v KSČ,nikdo z mých blízkých nikdy nebyl v KSČ, vítala jsem s klíči v ruce listopad 89 - ale to rozčarování!!! Je mi 66 roků - můžu porovnávat - lži a polopravdy jako v Orwellově 1984.

   Vymazat
  2. Chujmere ty knížecí potrate opičí kurvy,víš a umíš hovno,tak drž hubu!!!!

   Vymazat
 16. Dobytek Wolner tak jak celá ČT, jen se podívejte kde se na ty své funkce připravovali zcela NÁHODOU v USA ???? Už víte kdo tyto PRASATA platí My všichni to jsou ale PARADOXIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ?????? Že vlastizrádci nám ovládli ŽIVOT - BOHUŽEL?? Jsme národ blbců - kteří si nechají vše líbit - ANO oni to vědí a proto si už toto všechno dovolí bez ZÁBRAN bez SVĚDOMÍ - MORÁLKY ale hlavně to dělají cíleně vědomě až CÍLEVĚDOMĚ a za NAŠE velké PRACHY ??? DOBŘE NÁM TAK - NIC JINÉHO SI ASI NEZASLOUŽÍME je to k zblití že jen BEZNADĚJ ??

  OdpovědětVymazat
 17. Dobytek Wolner tak jak celá ČT, jen se podívejte kde se na ty své funkce připravovali zcela NÁHODOU v USA ???? Už víte kdo tyto PRASATA platí My všichni to jsou ale PARADOXIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII ?????? Že vlastizrádci nám ovládli ŽIVOT - BOHUŽEL?? Jsme národ blbců - kteří si nechají vše líbit - ANO oni to vědí a proto si už toto všechno dovolí bez ZÁBRAN bez SVĚDOMÍ - MORÁLKY ale hlavně to dělají cíleně vědomě až CÍLEVĚDOMĚ a za NAŠE velké PRACHY ??? DOBŘE NÁM TAK - NIC JINÉHO SI ASI NEZASLOUŽÍME je to k zblití že jen BEZNADĚJ ??

  OdpovědětVymazat
 18. Pane Man vykašlete se na toho pidichvosta Wollnera, je to zmetek pravděpodobně s německými předky. Vaše články čtu, Wollnerovo pořady nesleduji.

  OdpovědětVymazat
 19. Životopis (biografie) / Informace:
  Plzeňský rodák Marek Wollner se narodil 21. ledna roku 1967. Středoškolská léta až do maturity strávil na gymnáziu ve Valašském Meziříčí. Jako čerstvý absolvent byl přijat na Pedagogickou fakultu Palackého univerzity v Olomouci. Po dvou letech se vydal z Olomouce s cílem studovat žurnalistiku na Fakultu sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze.

  Po absolutoriu v roce 1992 nastoupil do redakce Lidových novin, odkud později přešel do Respektu. Osobně byl u toho, když byl založen týdeník Týden, odkud odešel v roce 1999 do redakce zpravodajství České televize. Během působení v redakčním kolektivu zpravodajů se stal hlavním dramaturgem a moderátorem publicistického pořadu Reportéři ČT.

  V roce 2007 vydal básnickou sbírku Pamatuju. Jako autor rozsáhlejších próz se v roce 1997 představil románem Ukradené knihy a po delší přestávce publikoval román Babiččin Majnkamf a já /2008/.

  Erkul

  OdpovědětVymazat
 20. Anonnym:
  Nechapu, proc panu Manovi nekdo pracne dokazuje jeho komunisticke kontakty.
  Staci si precist par Manovych clanku a to ze je Man prolhany stalinista a vlastizradce je kazdemu slusnemu cloveku jasne.
  Moje odpověď:
  Přece jen bych k shora uvedenému rád něco málo uvedl, i když vím, že tím nevymáchanéou hubu nezastavím. Začátkem 8o. let si mě k sobě do úřadovny STB v Ostravě (v zakuklení coby firma Barum sídlila na Denisově ulici v Ostravě), předvolal tehdejší šéf krajské správy STB v Ostravě a pozdější federální ministr vnitra František Kincl a takto na mě promluvil: "Máte za sebou čtyři knížky. Rozhodli jsme se udělat z vás nového Foglara, a to tak, že všechny tyto knížky vydáme v masovém nákladu. Za to požadujeme jediné: v diplomatickém krytí vás vyšleme do některé z anglicky mluvících zemí, ve které nám budete ziskávat informace, o něž budeme mít zájem. Co vy na to?"
  Tento rozhovor se odbýval v době, kdy nakl. Profil chystalo druhé vydání mé knížky S devatenáctkou do Bernu - a to v impozantním nákladu 65 000 výtisků. Věděl jsem, že mé NE, znamená škrt nejen přes oněch 65 000 vydaných knížek v rukách našich kluků a děvčat, ale též definitivní konec mé dráhy spisovatelské. Přesto jsem ono NE vyřkl a další má knížka, přesně dle mého očekávání spatřila tedy světlo světa až po revoluci.
  Lubomír Man

  OdpovědětVymazat
 21. Jak vznikají wollneři...

  http://www.dolezite.sk/old/Frontovi_idioti_a_fantomova_inteligencia_79.html

  OdpovědětVymazat
 22. Kavčí hory jsou baštou pravdoláskařství, scestné ideologie, jež navzdory svému pojmenování nemá s pravdou ani láskou společného vůbec nic. Dle zákona by zpravodajství a publicistika České televize měly být vyvážené, objektivní a všestranné. Nic z toho ČT dlouhodobě neplní. Naopak, slouží jako hlásná trouba jedné názorové skupiny, respektive jako vymývač mozků dle bruselských a washingtonských not. Na Kavčích horách za ta léta vybujel nádor, který je jen těžko léčitelný. Ti lidé tam žijí v jakémsi podivném myšlenkovém ghettu, takže si často ani vůbec neuvědomují, že něco dělají špatně. Budou se s vámi do krve hádat, že oni to myslí dobře a že oni a jejich protežovaní spolupracovníci jsou novinářská elita. Vždyť přece dostávají nejrůznější novinářské ceny. Že je po zádech poplácávají jen úplně stejně myšlenkově stižení souputníci, si vůbec nepřipouštějí. Mediální rady jejich poklesky kryjí, neboť v nich většinově také sedí jen jejich další názoroví souputníci. Ale všeho do času! Ono se to ucho jednoho dne utrhne a pak nastane mela.

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Zurnalisticke-trubky-presstituti-jelita-Petr-Stepanek-odkryva-metody-soucasne-propagandy-A-CT-pry-stoji-tem-svinstum-v-cele-419715

  OdpovědětVymazat