Reklama

.

.

sobota 30. ledna 2016

Ještě k pohřbu Míly Ransdorfa

Radim Valenčík
30. 1. 2016    RadimValenčíkPíše
O tom, kam až může člověk v současné době klesnout, svědčí způsob informování mainstreamových médií o pohřbu Míly Ransdorfa. Začnu pořadem Události a komentáře na ČT 24 v den pohřbu, tj. 29. ledna 2016. Ve 31. minutě pořadu řekl Lukáš Dolanský: "S Miroslavem Ransdorfem se dnes přišly rozloučit stovky lidí. Řada z nich na něj vzpomínala jako na velkého intelektuála, který svým rozhledem přesahoval většinu kolegů. Jeho manželka mu ale nad rakví mimo jiné překvapivě vytkla, že nechal rodinu na holičkách. "Nikdy bych nežádala o finanční pomoc, kdybys na úkor strany neožebračil vlastní rodinu."


Podobně postupovala jiná média. Novinky (Právo) uvedenou formulaci vytrženou z kontextu tak, aby byl zcela překroucen její smysl, daly přímo do titulku: "Ožebračil jsi rodinu kvůli straně, vyčetla Ransdorfovi na pohřbu jeho žena", viz: zde

Celá pasáž ovšem vyznívá jinak. Manželka V. Ransdorfa popsala, jak finanční problémy jejich rodiny vznikly: "Tvoje dluhy, to bylo sousto. Kde byl jejich počátek? Je pravda, že na penězích jsi nelpěl, dával jsi je každému, kdo natáhl ruku, ale to byly částky, které nepřesahovaly tvé příjmy. Doma sice chyběly, ale dalo se. Jenže v roce 2004 tě vedení strany jmenovalo lídrem do eurovoleb a jako lídr jsi byl zodpovědný za výsledek. Zodpovědnost jsi měl, peníze na kampaň jsi nedostal. Tenkrát jsi měl ale tak dobrou pověst a důvěru lidí, že se ti podařilo zajistit kampaň penězi sponzorů. Obstál jsi skvěle a do europarlamentu přivedl pět poslanců. Stejná situace se opakovala v roce 2009. Strana požadovala totožný výsledek a opět zadarmo. Ale sponzoři na poslední chvíli odstoupili. A ty, místo abys na ÚV řekl soudruzi, takhle ne, politika bez peněz se dělat nedá, sis začal půjčovat. Za mými zády sis napůjčoval milionové částky, a bohužel i u pochybných lidí a spekulantů. Tvoje poznámky, které po tobě nyní nacházím, jsou výmluvné. To byl začátek našeho konce a vytloukání klínu klínem. Pět mandátů se nepodařilo obhájit, obhájily se pouze čtyři a byl jsi za to vedením nevybíravě kritizován. O posledních eurovolbách dostal místo lídra a nevídanou finanční podporu někdo jiný, s výsledkem hubených tří mandátů. Tuto poslední kampaň jsi musel dělat po své linii, financovat si ji sám, a dokázal jsi nemožné, obhájil jsi svůj post, z nevolitelného místa. Jenže těch dluhů už bylo moc. Za finanční pomoc pro dnešní den, která mi byla nabídnuta – já jsem za nikým nešla a nikoho jsem o nic nežádala! - za tuto finanční pomoc jsem vděčná, ale nikdy bych ji nepotřebovala a nepřijala, kdybys svou rodinu ve prospěch strany neožebračil."

Teď si může udělat každý představu, jak naše média pracují. A to i ve chvíli, kdy umřel velký člověk, velký Čech. Kde se v lidech bere tolik malosti, závisti, zla a ochoty zlu sloužit, bezohledně si plnit svou roli manipulovat s lidmi, snažit se z nich vyrábět duševní mrzáky a přitom a k tomu vyrábět duševního mrzáka sám ze sebe?!

Uvedl jsem jen malou ukázku z projevu manželky Míly Ransdorfa, který na všechny přítomné (podobně jako projev jeho dcery i jeho přítele velmi zapůsobily tak že ne zcela standardně tyto projevy odměnili dlouhotrvajícím potleskem ve smutečním sále). Rozhodně stojí zato si jej celý přečíst. I ostatní dva projevy. Uvedu ještě jednu malou ukázku z toho, co na pohřbu V. Randorfová řekla: "Charakter člověka netkví v jeho politickém přesvědčení. Charakterní člověk nemění své názory a postoje s ohledem na jejich momentální výhodnost a podle nálad v okolí. V tom jsi byl opravdový charakter. Ti, kteří do tebe kopali a kopou i po tvé smrti jen kvůli tvému přesvědčení, jsou ze stejného těsta jako sekyráři z 50. let nebo aparátčíci normalizace. Jsou strůjci nových bezpráví a předávají svou nenávist dalším generacím. Je úplně jedno, jestli jsou v partaji rudé, modré, oranžové, pruhované nebo žádné. Najdou se všude."

Celý projev si nejen přečtěte, ale také jej podle možnosti dejte dalším. Je tam pravda o tom, co se kolem jednoho z nejvzdělanějších lidí, ryzích vlastenců a bojovníků za pravdu odehrálo. Je to víc než poučné. A je tam i pravda o zlu a jeho nositelích. Zde je v plném znění:

Na závěr snad ještě připomenutí toho, co jsem v souvislosti s chováním medií a úmrtím Míly Randsdorfa napsal před páry dny. Mnozí z vás to četli, ale tady je to vše pohromadě: Zde.

37 komentářů :

 1. Píšete o tom člověku jako by byl spasitel českého národa,pravda je že tento soudruh neudělal vůbec nic pro soudružky dělnice,samoživitelky,soudruhy dělníky a bezdomovce, vůbec nic! Nechte ho odpočívat v pokoji a nás obyčejné občany přestaňte masírovat my víme že soudruzi z KSČM na nás z výšky prdí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:53 Zřejmě patříte mezi ty "šťastné". kteří toho sice moc neví a neumí, ale o to více si myslí, že nad ně není ....

   Vymazat
  2. Pane Pražák, Jste ubožák. Víte starou belu o tom, co Miloslav Ransdorf dělal, a jen pustě žvaníte.
   Co pro Vámi zmíněné udělali ti další, ti, kteří byli členy vlád, koalic, vládních stran? Co Jste pro ně udělal Vy?
   Kritizujte, ale seriozně, se znalostí věci, situace, možností.
   Díky Mílovi Ransdorfovi KSČM získávala více hlasů, než bez něho. Připomenu, že v eurovolbách 2004 získal nejvíce preferencí ze všech kandidátů v ČR vůbec. Byl studnicí informací včetně historických a zahraničních zkušeností, toho, co a jak se dělalo a dělá tehdy a tam. Bylo na okolí, zda jeho informace a názory vezme a jak se dle nich zařídí. V Poslanecké sněmovně měl jeden z dvou set hlasů. Hlas stejné velikosti jako ostatní, z nichž až příliš mnoho bylo a je intelektuálními a morálními trpaslíky.
   Pane Pražák, Vaše příspěvky o politice mají úroveň pivních žvástů hospody IV. cenové. O politice, politických mechanismech demokratického státu víte prd. Jste nejen ubožák, ale i hlupák.
   KR

   Vymazat
  3. Josef Skála: Za Mílou Ransdorfem

   24.1.2016 |

   Miloslav Ransdorf
   Míla byl renesanční duše. Unikátně sečtělá. S fenomenální pamětí. Panoramatickou optikou. Neposednou invencí. Nezkrotným hladem po poznání. Plocha, nad níž mu kručel hlavou, byla gigantická.

   České levici vracel kredit od chvíle, kdy jí cukli kobercem. Za „zrady vzdělanců“ to uměly jen ocelové nervy. Rivalům naháněl husí kůži. Tím víc jim ležel v žaludku. Kritikou zvěrstev proti Sýrii a východní Ukrajině. Rusofobních druhohor. Rektálního alpinismu opačným směrem. Semtexu, kladeného pod evropskou civilizaci. I spousty jiných darebáctví.

   Z kopanců, jež za to schytával, trčela frivolní ubohost. Upíraly mu právě to, co ho zdobilo - nepodplatitelnost a inteligenci. Tím víc ho to zraňovalo. Motiv bil do očí. Těm, komu házel rukavici, se hroutí svět. Nač sáhnou, končí vždy opačně, než jak zněl slib.

   Spustili preventivní údery. Ne na nohy. Rovnou na hlavy. Na ty, co hodně ví. Pro něž je pravda vektor - řečeno Mílovým bonmotem. Azimut, z nějž chlap neuhne.

   Knih napsal celý stoh. Dvě ještě nevyšly. Prvá z nich míří na křižovatku, která se blíží. Ke zdrojům humánní racionality, co to nesmí vzdát. Druhá je o rozcestí, kterým už dějiny procválaly. O politických procesech, které je provázely. Míla je zmapoval do kapilár, jež panstvo tutlá. Objevil fakta, která si nedá za rámeček. Spadne mu hřeben. O to víc získá levice, která ví, co chce.

   Míla už dopisoval i jiný titul. O „myšlenkovém dobrodružství marxismu“. Genezi jeho témat. Galerii jeho osvícených hlav. Některé fragmenty už máme. Jiné uvízly v Mílově počítači. Nudit nebudou ani odpůrce. I když je nedotáhl až do konce.

   O nepraktickém trdlu – natož o Mílově lakotě - není ani kauza, za niž ho ignoranti vláčeli naposled. Miliard s rodokmenem, co vydá na antické drama. Míla si nekryl záda ani tentokrát. Takové kuráží se tlemí jen blb a srab.

   Byla to „přirozená smrt“? Už v dvaašedesáti? Proti tankerům žluči? Lakoty, jíž Míla praštil přes prsty? Komisař Vacátko by ty otazníky neskartoval.

   Kdo míval z Míly mindrák, mýlí se i nad rakví. Drtil je díky, a ne navzdory tomu, čím byl. Marxismus není sprosté slovo. Ani muzeální inventář. Míla mu bude chybět. Partu, co jeho krédu tiskne parte, čeká blamáž. Na to může vzít jed.

   Vymazat
  4. Venco, Venco. To, co jsi snědl, to určitě nebylo Šalamounovo houno. Vypadá to, že ses natrval kravského trusu. Jinak bys věděl, že za "soudruhů" u nás bezdomovci NEBYLI a i o dělníky a o matky samoživitelky bylo celkem dobře postaráno. taky dobře víš, že po roce 1989, kdyby došlo ke spojení stovky géniů, není v jejich silách v naší prodané zemičce COKOLIV změnit! A víš proč? Protože proti nim stojí veliká armáda lidí, kteří se prodají KOMUKOLIV, kdo jim zaplatí aspoň trochu podle jejich představ! Jsou to lidé bez charakteru, schopni prodat nejen sebe ale i nejbližší rodinu, hlavně jak dostanou zaplaceno. Veřejný zájem je to poslední, o co se takoví lidé starají. Jestli vůbec. Takže Václave, není jen strava pro tělo, ale taky pro mozek. Věnuj se více té mozkové, pak ti bude stačit i ta pozemská strava, aby jsi zmoudřel.

   Vymazat
  5. Naprosty souhlas, jeden z nich, co byl u vesla 40 let a podivejme, co vsechno dokazal. Ziskat par hlasu pro komunisty! to je super a jsem z toho teda uplne odvarenej.
   Tihle meli viset hned po revoluci a dnes by jsme se meli lip ...

   Vymazat
  6. Pane Pražáku!, patrně málo víte o politice KSČM, o její práci mezi lidmi v místech. Pravdělodobně nesledujete diskusi v PS. Jinak byste nemohl takový soud napsat. V dnešním systému parlamentní demokracie to přece není KSČM, kdo může byť i zčásti prosdit své programové cíle, priority. Váš přezíravý pohled je dosti nespravedlivý. Od návrhů KSČM se ostentativně odvracejí ne proto, že by neměly smysl, ale proto, kdo je podává. Ano, je to ke škodě lidu obecného. A pokud si to (i přes štvavou mediální lžipropagandu) neuvědomí, od té strany se pomoci nemůže dočkat. Nemívá k tomu volební mandát ...
   To však má s domnělým "prděním shora" společného asi tolik, jako má celá naše ohlupovací demokratura společného s demokracií.

   Vymazat
  7. Václav Pražák 16:53 Vyhodnoceno realisticky. A humanističtí mudrlanti s jejich výpady vůči němu by místo těch výpadů tedy mohli sdělit, co konkrétního Randsdorf, mimo neplodného žvanění udělal pro dělnice,samoživitelky,dělníky a bezdomovce, Tím by mohl být Václav Pražák dokonale uzemněn. Nechci na Mílu nasazovat jen reaguji na diskuzi a přikláním se k tvrzení, že že soudruzi z KSČM na nás z výšky parlamentních seslí prdí. Hrozí, že časem migrační invaze se všemi doprovodnými jevy, zasáhne i naše území a soudruzi, jakoby usnuli na vavřínech svých 15 procent.

   Vymazat
  8. pro 16:53,
   aby tento soudruh Ransdorf mohl něco udělal pro soudružky dělnice, samoživitelky, soudruhy dělníky a bezdomovce, museli by se zúčastnit voleb a také volit KSČM a volby ignorovat.

   Vymazat
  9. Pražák, to je diagnóza.

   Vymazat
  10. Komunisti - co jsou zač? Dnes sběr dvou skupin osob:
   1. Staříci nad hrobem vzpomínající na staré dobré časy a mnohdy mezi nimi velmi agresivní brutální primitivové
   2. Skupina jsou mazaní proplouvající vypočítavci, kteří sedí v parlamentu několik desítek let a tiše si obhajují svoji 3. pozici v parlamentu, která jim maximálně vyhovuje.

   ... suma sumárum neschopnost + nečinnost = zbytečnost

   Vymazat
  11. 19:10 Odepisovat marxisty bych nikomu nedoporučoval, i když se v současnosti se mnohým může zdát, že jsou "odepsáni" ... Zdání, může klamat ...

   Vymazat
  12. Prdí na takové jako jseš Ty Pražák člověk bez páteře a charakteru.Takoví lidé mjí zemřít a né lidé jako byl Ransdorf. I když jeho úmrtí je pochybné snad se pravda ukáže jestli jej nezavraždili lidé typu Tebe Pražáku. Styď se takhle mluvit jseš úbohý tupec.

   Vymazat
  13. Pražáku na tebe je potřeba prdět 24 hodin denně. Protože tvým příspěvkem dokazuješ, že seš ten pravý typický pražský knedlík.

   Vymazat
  14. ANO prdí na všechny vzdělané, inteligentní a slušné lidi - udělali to svojí dělnickou třídou, kde každý primitiv co shrnoval špony ve fabrice a přitom měl červenou knížku měl větší plat a vyšší postavení. Prděli na lidi, když si nechali, to co pracně vybudovali a udrželi, vzít od kavárenských intelektuálů v roce 1989, a prdí na lidi i dnes, kdy mají konečně opět možnost strhnout na sebe davy nespokojených občanů... PS:... pražák určitě nejsem - to jste mne kluci rozesmáli... a vstoupil jsem a stal jsem se členem KSČM před 5-ti lety a když jsem je poznal (lépe napsat znovupoznal), tak jsem po svém 3 letém členství vystoupil - A JAKÉ MÁTE ZKUŠENOSTI VY? .... já se třeba podepisuju s odkazem na svůj web, protože to je prostě slušnost... S úsměvem Vás zdraví Honza

   Vymazat
 2. Je tragédií národa, který správu věcí veřejných raději svěří Kalouskům aj. Topolánkům než-li lidem Ransdorfova formátu. Škoda ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě tam chybí křivák Bombarďák.

   Vymazat
  2. 17:33 Národ, zjednodušeně občané, málokdy byl, je a bude schopen ocenit schopnosti osob Ransdorfova formátu. Občany nelze ale vinit, že takovým osobnostem raději nesvěří správu věcí veřejných, neboť si mnohdy vzájemně "nerozumí". Důvody, proč nebyly schopnosti těchto osobností plně využity pro blaho občanů, většinou tkví v jejich okolí, spolupracovnících a pod. L.S.

   Vymazat
  3. Přesně tak . A ten národ teď sklízí to co zasel a nic pěkného to není . A bude ještě hůř !

   Vymazat
 3. O mrtvých jen dobře. Ale když už rozmazáváte tu jeho finanční situaci tak uveďte, že jeho strana ho dala při posledních volbách do europarlamentu na nevolitelné místo. On se s tím nechtěl smířit a tak si vypůjčoval obrovské sumy peněz, i od lichvářů, a zadlužil se tak těžce, že ani z toho obrovského platu europoslance to nebyl schopen splatit, o dalších pochybných finančních transakcích ani nemluvě, jen proto, že v tom europarlamentu chtěl být i za tuto cenu a za tuto cenu se tam dostal. Ty dluhy musely být obrovský stres. A pak to Švýcarsko. Nepochybně si tím chtěl vylepšit svoji finanční situaci, ale naběhl si a byl ve Švýcarsku trestně stíhán. Ve Švýcarsku asi nikoho nestíhají bezdůvodně. Takže kdyby byl býval nakonec odsouzen, tak by se mu bylo zhroutilo všechno. Takže je možná lepší, že toho se nedožil. Ale to musel být další velký stres, k tomu ty 800 a 1000 km cesty do Štrasburku a Bruselu sem a tam. Stres zabíjí a tak ho asi zabil. Nemohl asi zemřít za několik týdnů proto, že mu údajně jednou v noci nedali inzulín, což mimochodem Švýcaři popírají. Lze chápat žal vdovy a dcery, je škoda každého člověka a talentovaného člověka tím více, ale není to všechno tak jak se teď píše.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tím , že ho dali na " nevolitelné " místo ho chtěli zachránit ! Dnes víme , že už se měl politiky dávno vzdát !!

   Vymazat
  2. 18:12 To myslíte vážně, že Ti "rentiéři", kteří jsou v současnosti v čele KSĆM, chtěli M.R. zachránit ? Já vím, oni "musí" ...

   Vymazat
  3. Ty hnuse, všechno bylo úplně jinak. Hlavně že jsi plivnul hnusný chrchel.

   Vymazat
  4. Ty primitívný anoným co to meleš,že byl trestně stíhán to Ti řekli krténi z ČT nebo kdo? A navíc ještě se prokáže kdo jej zavraždil nebyl si to náhodou Ty hajzle bez mozku.

   Vymazat
 4. Není té chvály Ransdorfa nějak mnoho? Je to poněkud nápadné, zvlášť v této době. Když na někoho masivně nadávají a plivají, vím na čem jsem. Když s tím náhle přestanou a otočí, něco není v pořádku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jste na "nesprávném" webu ....
   Na jiných nadávat a plivat nepřestali a neotočili ...

   Vymazat
  2. 19:10 Odepisovat marxisty bych nikomu nedoporučoval, i když se v současnosti se mnohým může zdát, že jsou "odepsáni" ... Zdání, může klamat ...

   Vymazat
  3. Zřejmě je neodepsala ani naše ubohá propaganda. Takže preventivně v předstihu veškeré hnusárny současného dění, bez uzardění nazývá jakýmsi neomarxismem, při čemž to má od marxismu na hony daleko a je to v přímém protikladu s marxismem. to je gigantická podlost stejného typu, jako kdy Sobotka tvrdí, že prezident vyzývá k zabití předsedy vlády.

   Vymazat
  4. 20:23 Pochybuji, že by "naše ubohá propaganda" nazývala veškeré hnusárny současného dění neomarxismem. To by se museli dívat do zrcadla .. https://is.muni.cz/www/344438/8325036/8325043/03_Frankfurtska_skola.pdf

   Vymazat
 5. Pane Valenčíku, velice si cením toho, že se k M. Ransdorfovi i po jeho smrti chováte jako přítel. Děkuji Vám za to. Byl jste jeden z mála, kteří se ho zastali ve chvíli, kdy média začala hrát na švýcarskou notu. Tehdy se ho měli ale se vší razancí zastat jeho soudruzi!!!! Velice mě zklamali a také jsem to s. Ransdorfovi napsala. Když jsem si přečetla řeč paní Ransdorfové (a měli by to udělat všichni, co tady blábolí pořád dokola ty svoje nesmysly), moc mě dojala a pochopila jsem, že se rozhodla očistit památku svého muže a nikoho nešetřit. Udělala bych to stejně a naprosto ji i dceru Anetu chápu. V. K.

  OdpovědětVymazat
 6. Ransdorf měl velmi velmi zajímavé názory a postřehy. Chtěl si napříkklad prostudovat smlouvu TTIP. Dali mu na to 20 minut, nesměl mít tužku a papír, foťák ani telefon. Jeho informace byli z nejlepších co jsem četla. Je ho škoda.
  Juno

  OdpovědětVymazat
 7. Je tragédií národa, který správu věcí veřejných raději svěří Kalouskům aj. Topolánkům než-li lidem Ransdorfova formátu. Škoda ...Je to skutečně tak. Po převratu nastoupila údajně po komunistickí "diktatuře" kapitalistická "demokracie", která ovšem nasměřovala likvidační kurs oné demokracie a nastartovala zrůdnou liberální politiku lumpenburžoasie.

  OdpovědětVymazat
 8. Co lze čekat od Pražáka? Vždyť všichni Pražáci jsou stejní, tedy téměř všichni, pár vyjímek se přece jen najde.

  OdpovědětVymazat
 9. Rozloučení paní Ransdorfové už jede po internetu jako lavina. Kdo chce vědět, ten se dozví. Zabedněným Pražákům, kteří mají svá moudra zásadně z ČT, těm stejně není pomoci. Zajímavé musí být teď dění v baráku na ul. Politických vězňů, tam určitě vypukla tak velká panika, že se chvěje celý barák. "Soudruhům" se otřásají jejich korýtka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:04 Panikou bych to nenazval, každý z nich se jistě snaží držet svého stolu a doufá, že mu ho někdo neodnese ....

   Vymazat
 10. Jako obvykle jde diskuse, díky najatému ksindlu jinam, než je hlavní téma textu. Podstatou, která by čtenáře měla zajímat je, kolik KSČM na předvolební kampaně do EU v jednotlivých letech dávala. Na druhé straně pak kolik si Ransdorf na jednotlivé vypůjčil. Teprve pak lze alespoň něco hodnotit. Do té doby jde o bohapusté mlácení prázdné slámy a jako vždy o pouhé ideologické žvásty.

  OdpovědětVymazat