Reklama

.

.

čtvrtek 28. ledna 2016

Kolaborovala-li či nekolaborovala-li Lída Baarová?


Karel Sýs
29.1.2016 

Musíme nejdříve definovat, co je to vlastně kolaborace.

A musíme to vzít od Rakouska.

Karel Sabina chtěl rozbourat Rakousko, když ještě zdaleka nebylo zpuchřelé. Původně ho odsoudili k smrti, nakonec dostal osmnáct let těžkého žaláře. Odseděl si osm let a vrátil se zmučený do Prahy, kde se však k němu disidenti z lepších rodin nechtěli znát. Podporovali ho jen taktak, aby nechcípnul hlady. Možná něco řekl policii, podle archivů ale jen to, o čem si policejní vrabci cvrlikali na střeše.


Ale i kdyby…

Kdyby neudělal nic jiného, než že zachránil dílo Karla Hynka Máchy před zničením a zapomněním, a že napsal libreto k Prodané nevěstě, na věčnost by mu to stačilo.

Pohnali ho před tzv. národní soud. Kdo byli oni samozvaní soudci? Režimní papaláši, nositelé vysokých rakouských řádů, zbohatlíci, mlynáři, profesoři, nóbl kolaboranti s takzvaně nenáviděným režimem. Mezi nimi zasedl bohužel i Jan Neruda.

Vždycky záleží, z které strany na věc hledíme. Hlavně se nedívat z ptačí perspektivy.

Neruda napsal povídku Jak to přišlo, že dne 20. srpna roku 1849, o půl jedné s poledne, Rakousko nebylo rozbořeno. Tuhle humornou a vtipnou povídku však můžeme považovat i za ironické zostuzení pokusů o protirakouský odboj. Tedy za kolaboraci?

Můj dědeček zahynul v Terezíně. Babička s dvěma dětmi zůstala najednou bez prostředků a byla nasazena, tedy přinucena pracovat, a dělala lehátka pro wehrmacht!

Kolaborovala tedy?

O nic víc než tisíce dělníků, co lámali normy v protektorátních továrnách na letadla, kulomety a spol., aby měla Luftwaffe na čem lítat a Wehrmacht čím střílet. Dokonce pro Němce smontovali i létající talíř!

Jistě, našli se hrdinové, a nebylo jich málo. Hrdinové však nepatří do statistik a hrdinství není povinné.

Baarová měla smůlu, protože byla mladá, krásná a nešla přehlídnout. Byla moc vidět. Byla vidět víc než nějaký soustružník z Letňan. Ale ona chtěla, aby ji viděli.

Byl kolaborantem primátor Prahy Klapka? Už byl odsouzen k smrti a ještě u soudu svou výpovědí přitěžoval Eliášovi.

Byla slečna Constanze Manziarlyová, Hitlerova dietní kuchařka, kolaborantka? Vždyť Hitlera udržovala při životě svými zeleninovými blafy!

Francouzská herečka Arletty kolaborovala s Němci. Dala se důstojníky wehrmachtu zvát na večírky, recepce a taky do postele. Po válce se hájila celkem logicky a byl by to trefný způsob obhajoby i pro Baarovou, Mandlovou et consortes: „Moje srdce patří Francii, ale kunda jen mně!“

Herci musí chtě nechtě hrát, a aby nevyšli ze cviku, hrají i v životě. Máslo bylo v protektorátu na lístky, ke konci už nebylo vůbec. Ale mnozí, a herci zejména, měli máslo na hlavě. Jenomže každý jen trochu chytřejší pošupoval praporky po mapě a počítal, kdy to praskne, a pro ten případ si připravoval svého Žida.

Vlasta Burian prý vyšel na scénu s bičem a na konci měl připevněné velké Cé z papíru. A zahovořil: „To je bič na něm cé“, rozuměj na Němce. Snad to prý měl sám vymyslet.

A vida, pak čtu Pestré cesty po Čechách od Svatopluka Čecha, a on vypráví o svém otci, českém vlastenci, že si vyrobil bič a na něm cé! Jenže to se psal rok 1892!

Baarová byla naivní i mazaná. Chápala, že je herečka hezké tváře a hodí se jen pro určité role.

Dobře věděla, kdo rozhoduje o přidělení rolí. Bylo to lákavé. Goebbels byl megaloman, z Barrandova chtěl udělat v brzkém budoucnu Hollywood. Kdo by se v jeho umělém slunci nechtěl opalovat?

Naivní? Ministr propagandy ji prosil, ať se přijede podívat na sjezd NSDAP. Až se při projevu dotkne kapesníkem rtů, znamená to, že na ni myslí!

Jenže my víme, co tenkrát v Norimberku – v září 1936 – vykřikoval. Z jeho rtů, kapesníček nekapesníček, vycházely kromě slin hrdelní výkřiky o „vražedných orgiích bolševiků ve Španělsku“ a o „patologickém a zločinném šílenství jejich židovských učitelů v Moskvě“.

Byla naivní? Když začali z Barrandova, z Prahy a z protektorátu vůbec mizet Židi, registrovala to: „Myslela jsem si, že jeli do Ameriky.“

Někteří opravdu jeli, jiní a těch byla většina – taky jeli, ale ne do Ameriky, nýbrž do nedalekého Terezína nebo rovnou do Osvětimi.

Ale určitě věděla, jako každý v Praze a okolí, že Židi nesmějí do parku, do restaurace a nakonec ani do kina, kde by mohli obdivovat její umění. Ale že je odvážejí do vyhlazovacích táborů, to opravdu nemusela vědět. Jiní machři, politici světových značek, se taky tvářili, že nic nevědí.

Ale taky věděla, že nemizejí jen Židi. Mizeli i „arijští“ kolegové, například Anna Letenská.

To ovšem nebyla herečka hezké tvářičky, ani se nepelešila, ale zamotala se vcelku bez vlastní viny do ukrývání atentátníků na Heydricha. Směla ještě dotočit rozdělaný film, aby filmová společnost nepřišla o prachy. Poslední klapka a už jela do Mauthausenu pro kulku do týla.

S kulhavým Gobbelsem se milovali všemi smysly, nejvášnivěji zřejmě sluchem. „Když jsem slyšela jen jeho hlas, měla jsem pocit, že je určený jen pro mě a co víc, jako by mnou prostupoval, úplně mě hladil.“

To ovšem tenkrát, aspoň ne před ní či na ni, neřval: „Chcete totální válku?!“

„Goebbels mi plakal do telefonu…“

Plakal, ale miliony plakaly kvůli Goebbelsovi.

Před ní rozhodně nerozvažoval: „Židi prchají všemi směry. Ale nikdo je nechce. Kam to bahno vyvézt?“

(V tomhle směru je zajímavé, že britský diplomat referoval v říjnu 1937 britskému ministerstvu zahraničí o Goebbelsovi: „Je to malý snědý chlapík židovského vzhledu.“)

Byla naivní, když věřila, že miláček objevil při surfování prstem po mapě v Tichém oceánu osamělý ostrůvek, na kterém prý budou nerušeně žít? Daleko od civilizace, eses a gestapa? Často jí volal a prý třeba jen poslouchal její dech. Volal jí tak často, že odposlechová služba musela přijmout jednu sílu navíc.

Proti lásce není léku, ale že by Baarová nějaký vztah brala až tak smrtelně vážně?

A Goebbels byl taky mistrem nesplněných slibů.

Se ženami to zkrátka uměl. Baarová si prý ani nevšimla lýtkové svorky, kterou zakrýval svou koňskou nohu.

Nebyla ani zdaleka sama. Hitlerovy sekretářky Goebbelse zbožňovaly. Poučovaly novicky: „Kdybyste viděly ty jeho oči, a jak uhrančivě se směje!“

Mužům se naopak vesměs nelíbil. Ministr ideové výživy Darré se vyjádřil: „Je to křížený lidoop.“

Je taky pravda, že od odstoupení Sudet Goebbelse neviděla. Jenže nikoli vlastní zásluhou. Hitler jim románek rázně zatrhnul a gestapo ji od pana ministra neprodyšně izolovalo.

Pohlídali si, aby jim nebourala Německo.

Sama se později pochlubila: „Byla jsem pro Němce nebezpečnější než jedna bombardovací peruť.“ Možná to před vynálezem radaru mohla být i pravda!

Je pravda, že jí Magda Goeebelsová nabízela život ve třech. A že se Baarová sama chlubila: „Já určím, kdy se rozvedou!“

Sám Hitler ji držel za ruku! Který smrtelník z Čech se takovým vyznamenáním mohl pochlubit? Myslím, že jich nebylo ani dvacet. Setkali se celkem čtyřikrát! To se možná nepoštěstilo ani Háchovi nebo Chvalkovskému!

Libovala si: „Nebylo na něm nic přísného, choval se mile a zdvořile. Mluvili jsme spolu jako staří známí.“

Mluvil s ní asi jako se svou fenkou Blondi.

Přiznal se, že mu připomíná jeho celoživotní lásku Geli Raubalovou. Tady ovšem pozor. Tu dotlačil k sebevraždě, nebo ji snad dokonce nechal odstřelit, protože se spustila se židovským šoférem!

V Německu tedy byla Baarová nežádoucí, ale uchýlila se do fašistické Itálie.

Ach ti ohniví Italové! Nejdřív po statisících bouřili před Benátským palácem ve věčném městě a zbožně čučeli na Mussoliniho, aby ho hned po válce pověsili za nohy na benzínové pumpě.

A jejich nedávný polobůh, zakladatel verismu, Pietro Mascagni, autor opery Sedlák kavalír, doživořil v opovržení, protože složil jakýsi fašistický pochod, při němž se jim tak svižně pochodovalo na Řím!

Tak co bychom chtěli od Čechů?

Byla nežádoucí v Německu, ale v Čechách pořád platila za šajbu. Ministerský předseda Hodža za ní na jaře 1938 posílal náhončí, aby ho kontaktovala s Goebbelsem, což odmítla, respektive se se zapovězeným milencem sama nemohla spojit ani po drátě. Hodža z ní asi hodlal udělat českou Matu Hari. Nebyl tedy kolaborantem spíše pan premiér?

Ostatně se prý setkala i s agentem A-54 Paulem Thümmelem!

A taky s Felixem de la Cámarou!

To už předjímala seriál bondovek!

Baarová sama sebe omlouvala, že „nikdo nemohl tušit, co přijde později“.

Ale Chamberlain přece musel vědět, co přijde později, vlastně docela brzy.

Jak mu asi bylo, když se cicmal s Hitlerem? Taky to už byl jeho „starý známý“? Jakýpak si asi vyměnili stisk ruky?

A vida, Chamberlaina nikdo po válce nezavřel. Ani vlasy mu neostříhali!

Ferdinand Peroutka to asi taky netušil? V únoru 1939, tedy ještě před okupací, se nechal slyšet v Přítomnosti: „Lze předpokládat, že roztok židovského elementu v německém životě byl tak silný, že na to německý organismus reagoval jako na otravu… Styl židovského německého spisovatele hlavně v době expresionismu podobal se břečce, ve které plavou neznámé substance.“

A dneska je Peroutka předmětem kultu, dělá se z něj oběť všech režimů, za kterých a kterým sloužil.

Herec – figurkář Veverka si sedal K. H. Frankovi na klín a nikoho po válce nenapadlo ho zavřít do klícky.

I velký Zdeněk Štěpánek se prý nechal utáhnout na tehdy vzácné alkoholové nudli. Byla to nejspíš pomluva z úst notorických ochlastů.

Jaroslav Marvan vzpomíná, že když na sklonku protektorátu filmovali Třináctý revír, najednou s Baarovou nikdo nechtěl nic mít. A tak kameraman Jan Stallich točil záběry s Baarovou bez filmu, kamera vrčela naprázdno. Její scény chtěli dotočit po válce s vycházející hvězdou Danou Medřickou. Baarová to však nevěděla. Nakonec jí to útrpně prozradili. Zachovala se statečně a hrdě, vzkázala, že na natáčení už docházet nebude.

A na samém konci války utekla do Německa. Asi chápala, co a proč ji čeká.

Neměla kam se schovat a co vybájit na svoji obranu.

Zato dnes se bájí! A úspěšně. V listopadu 1989 se jistý architekt v městě P. obával, aby mu nevyčetli, že navrhl kancelář Gustávu Husákovi, a tak chodil po ulicích a vykládal, jak jeho dceruška v Praze „krvácí na barikádách“. Nevykrvácela, a asi se má s touhle barikádnickou minulostí dobře.

Dosud žije herečka, která se s chutí a neodbytností dávala fotografovat s každou momentální hlavou státu, chybí jí snad jen Franz Josef. A pořád hraje, točí a dává se fotografovat na Hradě i v podhradí.


Suma sumárum, nemáme právo někoho soudit, když jsme aspoň na chvilku nevlezli do jeho kůži. Kůže je na člověku po srdci nejcitlivější.

Přesto musím říci, že kolaborovala. Musím, a sice proto, že dnes je nejen ona zástupně líčena coby zcela nevinná oběť a protektorát je prezentován jako období, kdy ne všechno bylo špatné. V Böhmen i Mähren byl pořádek, nízká kriminalita – bodejť taky ne, když věznice a koncentráky praskaly ve švech!

Kdyby Hitler nešel po Židech, tak vlastně byl docela dobrej. Koneckonců předvídal dobu, stejně jako Eman Moravec. Evropa se sjednotila, a pod německým vedením, akorát že Berlín nevládne červenými vyhláškami, nýbrž povely z Bruselu. To by Goebbels ani Hitler nevymysleli, že banány se musí rodit rovné!

131 komentářů :

 1. To bylo dobrý,to:"mé srdce patří Francii,ale kunda jenom mně".
  To ti naši komedoši ctí taky a metají kotrmelce za každýho režimu a před každým,kdo jim platí,ale běda když se dostanou do funkce,to bejvaj moc a moc protivní...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mě spíše odpuzují kolaboranti současnosti :

   Jak tady píše někdo dole, tak považuje za kolaboranty ty, kteří podporují současnou zločinnou zahraniční politiku USA.
   To je ale dost neurčitý názor, řeknete si.

   Tak konkrétně:
   Jeden televizní pořad, takový "uvolňovací",je prý u diváků docela populární.
   Hostitel si zve různé osobnosti a docela nedávno tam byl i protektor, kterému kdejaký politik zobe z ruky, protože onen protektor je prodloužená ruka a zástupce právě té uváděné zločinné zahraniční politiky...
   Na závěr ještě něco zazpívá a zahraje na kytaru a televizní ovce si pod tímto zážitkem řeknou:

   "Vždyť on je docela sympaťák,nevím, co proti němu ten prezident má..."

   Prostě mně odporná, přízemní kolaborace, hnus.
   Tak se totiž také vytváří současné veřejné mínění,
   ale to je nad obzor vašeho chápání, že ano !

   Vilík

   Vymazat
  2. Souhlas.
   stejně, jako většině německé populaci nevadí, že tam mají od konce války us okupanty,
   tak si i čecháčkové zvyknou, že místní politici napříč spektrem, jsou jen poslušné loutky.
   Brblat tak budou nejspíš u piva.

   Vymazat
 2. Baarova byla kurva, ktera sukala nejvetsi zrudy, co kdy zili.
  Bohuzel ji po osvobozeni nepovesili na kandelabr. Prosim, alespon na ni zapomenme.
  Slavek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sýs to napsal dobře:Hrdinství není povinné.
   Nauč se chápat psaný text a pak věš lidi na kandelábr. Petr

   Vymazat
  2. Velmi dobře zodpovězeno - Sýs má pravdu a Petr Karlický také.

   Vymazat
  3. Stalina ne, na to asi žaludek fakt neměla.

   Vymazat
  4. Stalin o ní neměl zájem , Rusky jsou krásnější !! Ale určitě by o ni měl zájem Olbama !

   Vymazat
  5. 15:43- není to morbidní?, musel by ji nechat exhumovat.

   Vymazat
  6. A co dnešní modelky? Celebrity? Rádobyzpěvačky, a krávy, které vlezou do kteréhokoliv televizního pořadu, a tam předvádějí jakékoliv pitomosti, co se po nich chtějí?Prolézají pelechy všem vlivným všivákům, aby taky na nich uvízlo pírko "slávy". Jsou to vyplastikované, umělé, blbé krávy, s mozkem velikosti protonu - přesto po nich stejně blbí "muži" šílí. Je to dnes stejně hnusná doba jako byla snad každá doba. Každý se chce doškrabat někam výš - a dnes k tomu media lidi přímo poňoukají a štvou. Takže člověk s přízemním, poctivým a slušným životem je chápán jako nýmand a blbeček. Lída Baarová byla dost hezká - určitě ne krásná, to byly i krásnější herečky, ale bohužel blbá jako poleno. Vůbec ne chytrá,jak se tady píše. Hezká a blboučká, myslela si, když ji vlivní němčouři chtějí do pelechu, že zvítězila. Proč by přemýšlela co bude někdy potom? Takové nikdy nepřemýšlí, protože jsou vždy spolehnuté na tu sliznici mezi nohama, kolem které pitomci v kalhotech budou šílet pořád - ostatně - změnilo se na tom něco dodnes? NE! Její sestra Zorka Janů byla mnohem chytřejší, ale Lída zničila prakticky celou rodinu. Jak s tím potom dokázala žít, je u boha - ale možná ji to žralo celý život, jenže to se dnešním vykladačům životopisů, kteří si vyfabulují všechno jak potřebujou, nehodilo do krámu. A ty - pitomče - co bys udělal s dnešníma sereblitama - pověsíš je všechny? A že by vlezly do pelechu i s vůdcema teroristů, kdyby byly za hvězdy, to si piš. Spoustě lidí bylo úplně fuk co provádějí němčouři v koncentrácích s lidma.

   Vymazat
 3. Pane Sýsi, mám fragmenty ze života, na které neznám zodpovědnou odpověď. Občas se zpovídám jako Vy. Žijeme nyní v podobné rozpolcené době. Stejně jako naše předchůdce "semlela" doba. Může se to stát i nám. Protože jsem na nejnižším sociálním stupni mám "problém" jen se sebou. Vy jste "rozhřešení" nedal, já je dám. Život mi byl dán, abych bojoval za sebe, za své blízké, rodinu, národ. Vím, je to "hnědé" ale ne nelidské. NEÚTOČÍM, bráním se.

  OdpovědětVymazat
 4. Lida Baarova nebyla nikdy politicky aktivni, tak proc se pise, ze byla kolaborantka ? Sexualni zivot Geobelse a jeho vzestupna kariera v NSDAP, nemaji nic spolecneho se vztahem k Lide Baarove a ani k jinym zenam, z kterych si Geobels udelal harem !
  Kvuli spatnemu svedomi se nekterym lidem hodilo poukazat na Lidu Barrovou !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jistě. Rodina Havlova si zvala na své rauty a garden party špičky pražské SS a Gesta. Co na tom, vždyť to byly jenom žranice, nic politického tak jaká pak kolaborace...

   Vymazat
  2. Pokud nebyla retardovaná, musela vědět co dělá a že se z toho jednou po válce bude muset zodpovídat. Zvláštní je, že její rodina naprosto přesně věděla co Lidunka dělala a styděla se za to

   Vymazat
  3. Na vlastní oči jsem viděl foto, na kterém Václav Havel jako dítě sedel na koleně Heydricha - říšského protektora Protektorátu Čechy a Morava.
   Vašnosto, je mi z toho na blití!!!

   Vymazat
  4. 21.45 viděl jsem to taky, ale pozor, to nebyl Heidrich ale vlivný vysoký pražský esesák! Ale to je úplně jedno. Jen na upřesnění.

   Vymazat
 5. Měla viset hned vedle rozbitého orloje. Jako Mussolini, tedy hlavou dolů. Za to by se Češi stydět nemuseli. Teď abychom se styděli za ty Renčovy "zásluhy".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty holt jsi morbidní blbec. Ještě blbější než byly ty poválečné "revoluční gardy" - vždyť to byli také jen mizerní lotři, vykrádali majetky odsunutých Němců, Německé holky znásilňovali - ale nechme toho, byla to hnusná doba, a proč se každý snaží být ještě hnusnější než hnusnej, to nepochopím. Věšet ženskou jenom proto že šukala s nějakým pohlavárem? Ty musíš být správný pako. Nebo jsi obstarožní, zchátralá bába? K takový by ten nenávistný blaf seděl lépe. Za tebe se češi rozhodně stydí - za takové nenávistné, lynčující potvory. Kdy a kde se to proboha urodilo?

   Vymazat
 6. Officialnimu dejepisu nejde rozumet !
  Emil Maurice byl Zid a znal se s Hitlerem od roku 1919 !
  Hitler mel k nemu kamardsky vztah a tito nerozlucni kumpani prozivali Hitleruv politicky boj a vzestup spolu az do doby, kdy Geli Raubal (Hitlerova neter) a Emil Maurice se dali dohromady. (Sex)
  Oni se sice potom s Hitlerem pohadali, ale nikdy nerozesli uplne a ve zlem..Maurice zil az do roku 1972.

  Take NEEXISTUJE jedna jedina studie, ktera by vysvetlila proc byla Viden nejvice, ze vsech nemeckych mest protizidovska...

  Dale NEEXISTUJE jedna jedina studie, ktera by vysvetlila to velke pratelstvi, ktere Eichmann a sef vsech Zionistu k sobe citili v Berline ! Cert vi co se delo,
  a co se stalo.
  Mozna je to tim, ze je prilis brzy nad tim premyslet.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honoluláčku, opět oblbuješ český lid pospolitý! Že Tě to baví, blbouně! Vidno, Honoluláčku, že se u toho špinavého potoka na jihu Floridy zločinné USA moc nudíš! Takže Tě třeba neprodleně zapřáhnout do práce přiměřené Tvému IQ houpacího koně! Proto se zítra ráno po ranní rozcvičce dostav ke mně na raport do mého operačního stanu! Přidělím Ti práci hodné Tvého IQ. Půjdeš do ZOO houpat koule slonovi. Ale, nezvorej si, hňupe, tento prima kšeft, nebo jinak budeš dělat kačera Donalda! Kapiruješ, vole?
   emeritní plukovník z moci úřední, v.r.

   Vymazat
 7. Jedina zena CIZINKA, ktera byla fanaticky oddana NSDAP a Hitlerovi a byla velmi politicky aktivni byla Anglicanka a jmenovala se UNITRY MITFORD - aristokratka, dcera Lorda Redesdale..Jezdila take do Prahy a byla vzdy ubytovana v hotelu Esplanade. Ceska policie ji deportovala.
  Tato Anglicanka se na Olympiade v Berline, tak porvala s Hitlerovou milenkou, (Eva Braun), ze obe mely lekarske osetreni...
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 8. Oprava: (3:27) Unity Mitford ! (1914-1948)
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honoluláčku, jak to, že jsi si dovolil takovou velikou chybu?! Proto budeš potrestaný zítra za rána, za rosy a před nastoupenou jednotkou budeš superarbitrovány na blbce obecního aneb homunkula debillis!
   emeritní plukovník z moci úřední, v.r.

   Vymazat
 9. Stejne nikdo nevi, co se stalo. Klicovy Naciste nekam utekli a nikdo nevi kam.. Hitler utekl do Argentiny, (provincie Cordoba), rikaji videa v Americe a tam dozil, az do roku 1962.
  Cela VRIL society utekla 15.5. 1945 ! Ani jednoho ze 150 zbyvajicich clenu spojenci nechytli a nenasli.
  V tom maji prsty UFOuni, rika nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 4:04 Stejně tak nikdo neví co se stane v nejbližší době . Dá se ale předpokládat , že pokud dojde na "lámání chleba" tak dnešní klíčoví nacisté z Brusele utečou taky a nikdo nebude vědět kam utekli . Historie se opakuje .

   Vymazat
 10. Baarová se nestala čtvrtou dámou říše jen proto,že Hitler se cítil u manželky Goebblese jako doma byl jim za svědka a kmotra a manželka Goebblese odváděla skvělou práci pro stranu NSDAP v propagačních filmech.Proto dal Hitler který Baarovou znal osobně Goebblesovi nůž na krk buďto Baarová nebo kariéra,ten jí vykopl do Itálie kde si v klidu točila dál a vrátil se k rodině.Baarová díky špičkám říše točila za války ve třech zemích hlavní role,byla to kurva kolaborantská a česká televize o ní natočila film jen proto,protože natočit oslavný film o svém vzoru ministru propagandy si zatím! Česká televize nedovolí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavně se nám začaly přepisovat dějiny - za války s Němci to nebylo dle dnešních "vzdělanců" tak hrozné jako když nás osvobodili Rusové. Příběh vyčůrané kolaborantky do této strategie pěkně zapadá. Navíc ji na to ostatní herci upozorňovali - viz paměti Adiny Mandlové

   Vymazat
 11. Baarová měla i místo srdce kundu, byla špína a zostudila český národ, jedna z mnoha kurev, které vlezly ve své vypočítavosti Goeblsovi do postele, Čím méně se o ni mluví, tím lépe.

  OdpovědětVymazat
 12. Je mi upřímně u prdele co měla s Goebbelsem i co měla místo srdce, zajímá mne jako herečka.
  Pochybuju že většina z těch co dnes píšou jak by ji věšeli na lampu etc. žila v té době aby věděla co se dělo a jak to bylo ve skutečnosti a né že někdo něco povídal! On to po válce odskákal kde kdo! Prakticky všichni co něco u filmu znamenali a nebyli zrovna komunisti.

  Že jste nepověsili taky třeba Švorcovou za propagandu socialismu, to byste ještě stihli né? A to jako herečka byla na hovno a ani vzhledem na Baarovou neměla...a chrápat by mohla tak s Jakešem (což možná i dělala, ale to vás nijak nesere, že).

  Baarová ostatně hrála i po válce.

  Každopádně všichni se můžou posrat jak by věšeli Baarovou - ale když dojde na věšení dnešních vlastizrádců tak se jaksi nedostává ani provazu, ani lampy a nakonec ani těch co by za něj tahali!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počkat, to jste nějak špatně pochopil, znate přísloví, že příklady táhnou? Tak tato špína táhla jako příklad další české špíny, co měly místo srdce kundu. Zatímco čeští vlastenci umírali, tyto špíny se pelešili s gestapáky, kteří třeba ráno umlátili k smrti českého vlastence. Mě je ukradené jaká byla herečka, mě záleží na tom, co měla místo srdce. Mě nezáleží na tom, jaký byl Stropnický herec, mě záleží na tom, jak hluboce umí klesnout v podlézavosti USA.

   Vymazat
  2. Kolik je asi mezi dnešními pseudoumělci takových jako Baarová ? je jich tam spousta asi tak z každého páru dva .Akorát že vzhledově a talentem na Lídu nemají . To co umí jim bohatě stačí na točení přiblblých seriálů za peníze o kterých se skutečným pánům hercům jako byli Vojta , Pešek ,Hrušínský , Kemr atd . ani nesnilo .

   Vymazat
  3. Anonymní29. ledna 2016 8:16 : Mě je ukradené jaká byla herečka, mě záleží na tom, co měla místo srdce.
   ----
   A co máš místo srdce ty, frajere ? Peněženku nabitou dolary a nenávistí ? Na každýho jednou dojde..
   Ať byla jaká byla, o těchto "herečkách" to není. Ten příběh je o nás. O našem srdci.

   Koloděj

   Vymazat
 13. Když už potřebujete nutně věšet nějakou babu tak si pověste Langšádlovou nebo Němcovou a je..
  Tam se aspon ví za co neb si to každej pamatuje.

  OdpovědětVymazat
 14. Rozhodně kolaborovala méně než většina filmových herců, vždyť za války na rozdíl od řady protektorátních herek ani nehrála v Německu, ani nechodila s okupanty.
  Věřil bych jí, ž si myslela, že Goebbels je národní socialista podobně jako Beneš. Ostatně s říší ČSR udržovala korektní vztahy, dokonce bez protestů akceptovala i anšlus Rakouska.
  Maurice byl židem jen z jedné osminy, a Hitler tedy nebyl až takový fanatik v rasové oblasti, jak se nyní uvadi, neboť si s ním jako jediným přes jeho židovský vzhled tykal (Stalin oslovoval otěčestvom pouze maršála Šapošnikova, autora konceptu tajné mobilizace).
  Tělo se sice s ním pokoušela spustit, ale i s jinými a to Hitlera iritovalo, ne proto, že by s ní spal, ale protože rád lidi buzeroval.
  Baarová byla asi podobný případ jako Julek Streicher, který byl oběšen za to, že židům před válkou nadával. S válkou samotnou neměl co do činění, strávil ji v ústraní jako soukromá osoba, pokládán za blázna.
  A Chamberlainovi nemohli po válce nic vyčítat, zemřel už v listopadu 1940 ...

  OdpovědětVymazat
 15. Opr. místo tělo tam má být Geli ...

  OdpovědětVymazat
 16. Tak nevím co měl článek vyvolat, hádku, nenávist,
  další rozdělení "národa". Autor se zamýšlí, podsouvá, přesvědčuje. Koho, proč? Vadí mu natočený film, který možná ani neviděl ? Trochu mi to připomíná Parlamentní listy, které velice chytře provádějí propagandu a slovíčkami prý, asi podle....zpochybňují kde co o čem píši. Pokud nevěříte, pozorně si čtětě jejich články.
  Pochopíte, že jejich úkolem je rozdělovat, štvát. Také by mě zajímalo, kde autor vzal výrok Peroutky, možná by ho měl poslat s oficiálním odkazem, aby konečně přestaly hloupé debaty o Zemanovi. Lidé, ne každý kdo vypadá jako beránek, beránek je !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9.23 to je právě ten problém - o prezidentu Zemanovi tvrdí všechna média, že útočí na novináře Peroutku a poskvrňuje tak kanonicky posvátného českého novináře. Ovšem media to tvrdí jen proto, že počítají s tím, že pro spor důležité ročníky Přítomnosti nikdo nečetl. Tím ovšem média a s nimi všichni, kteří na prezidenta útočí dokazují jednak vlastní hloupost a jednak to, že dnes média mohou opravdu z černého udělat bílé, tzn. "obvinit" ze lhaní i člověka, který to, co říká, může snadno v pramenech doložit.

   Vymazat
  2. A že ti ty blbe nevadí celoplošná ČT, která zásadně používá "prý, asi, snad, z dostupných zdrojů, pravděpodobně etc.". Samozřejmě s cílem štvát, rozdělovat, popuzovat a dráždit. A navíc ta to dělá za naše peníze. Tu si sami velice bohatě platíme. Tady ti blbečku tato rozvracečská politika nevadí zatím co u Parlamentních listů ano ? Proč? Vysvětli to. Jsem zvědav, která strana půjde do boje s heslem "Českou televizi privatizujeme" nebo "Česká televize s pevným příspěvkem státu na dobu cca 10 let". Tu budu volit. Kdyby to měla být NSDAP, nebo KSSS!

   Vymazat
  3. Víte co říkal ten dobytek Goebbels: "dejte mi sdělovací prostředky a já udělám stádo prasat z každého národa" a tak je to se sdělovacím prostředky dodnes

   Vymazat
  4. Karel Sýs má slušné historické znalosti o protektorátu, mj. napsal dost rozsáhlou knihu o atentátu na R. Heydricha. Jeho článek tudíž nestojí na tom, zda nový film viděl či nikoli, protože tu dobu má nastudovanou již roky.
   KR

   Vymazat
 17. Co nám to ten Dvořák vlastně říká ? Cílem projektu Hitler bylo primárně židovstvo, žádní Slované. Židovstvo, nacházející se (samozřejmě zcela právem, svou bohovyvolenosti) na vrcholu společenského žebříčku buď hrdě nekolaborovalo nebo kolaborovalo chytře a s elegancí. Naproti tomu český slovanský plebs otročil v podstatě s chutí a je de facto spoluvinikem.
  Jsou to pro mě nové pohledy na dějiny, které si budu muset zapamatovat. Dobře zapamatovat, Dvořáku.

  Winston Smith

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Český slovanský plebs.....a že jsme spoluvuníkem Hitlerových zvěrstev? My okupovaný národ....? Já bych ti nejradši jednu lísknul, lumpe!

   Vymazat
  2. Pokud je to reakce na mě, tak jste mne jen trapně nepochopil.

   Winston Smith

   Vymazat
 18. Je to hnus,napřed samí partyzáni a odbojáři a teď zas kurvy komediantský,co se kvůli kafi a šampaňskýmu,pelešily s gestapáky,co zabíjeli našince....Tak tohle velmi vypovídá o době,ve které žijeme a pokřivených a hodnotách,které jsme se už několikrát demokraticky rozhodli pokrytecky vyznávat.
  Toho rejžu Renče,co ten sladkobolnej škvár natočil,si pamatuju,když hrával ještě malý blbečky za sociálismusu,neměl jsem ho rád už tehdá,stejně jako "válečka"Ebena,s nudlí u nosu, a hajzlíka Krause a už tenkrát jsem se neplet....Nic není náhoda,že se sešli dnešní ČT a kurvy z nacistických časů a úlisní a arogantní jewreji,jako J.Hertz točí pokračování nacistické propagandy(Habermannův mlýn),když je řídí a částečně platí z EU a odměňují je sudeťáci,jako Davida Ondráčka za pomluvouvání a svalování vin na Čechy viz."Zabíjení po česku"....
  Na to platí jen jedno :"srát na tu jejich tvorbu",neplatit koncesionářské poplatky,vyhodit televizi z baráku a nechodit do kina na žádnej film,ani dováženej,jstejně všechny stojí za hovno,dobrý věci se do televize dostanou jen zázrakem po 2.hodině noční na Dvojce a do kin vůbec....Přestat je platit.Prachy,to je jediný,co na ty kurvy platí....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Televizi vyhazovat nebudu.....ale jinak 100% SOUHLAS!Habermanův mlýn.....no já myslel,že me odvezou,to bralo dech,jak z toho čišelo patolízalské,nepravdivé,sebemrskačství......s evidentním záměrem:Změnit vnímání historie pro-německým směrem!FUJ

   Vymazat
  2. Velice dobře a pravdivě shrnuto, jen těch herců je více " všichni "

   Vymazat
  3. Velice dobře a pravdivě shrnuto, jen těch herců je více " všichni "

   Vymazat
  4. To 9:29
   S tím Hebermanovým mlýnem bych to tak divoce neviděl. Můj otec byl a účast v odoboji proti nacismu v koncentráku a říkal, za to, že se vrátil po válce vděčí německému bachaři, který mu umožnil dostat se mimo transport, který šel do plynu. Také vzpomínal, že tam měli i české kápy, kteří byli daleko hořší než němčouři. Takže nebyl němec jako němec, stejně tak jako čech. Kolik čechů vítalo německé vojáky v březnu 39 když zabírali Prahu, ještě stále existují filmové dokumenty o těchto vítačích. Češi jsou složitý národ a někteří z nich mají zradu v sobě vrozenou. Vždyď jste to viděli v 68 i 89 a i dnes.

   Vymazat
  5. A 9:29 - No a na tom co píšete je vidět jací profíci byli tehdejší režiséři. Jak dovedli mistrně vybrat tu nejlepší postavu. Odhadli s předtuchou už za mládí kdo je kdo - Kraus -hajzl a podtrhovačský podvodník, Eben - vychcaný a upocený obojživelník a Renč - stále i v dospělosti přisládlý blbeček. Odhadli je, odhadli mistrně, když je před cca 40 lety obsazovali do rolí. Holt profíci.

   Vymazat
  6. 13:06- Vy asi nejste etnický Čech. Problém "Česka" je, že má velké procento cizího etnika. Ti jsou především "vítači" všeho co jste uvedl. Pod pojmem Čech zahrnuji i ostatní slovanská etnika.

   Vymazat
  7. Jsi vedle, Herzův Habermannův mlýn je sionistická židovina.

   Vymazat
 19. Dnes by se spíš lidi měli starat co udělat s drogovanou Merkelkou je jak nepřičetná a nic nerěši !! Podívejte se na ukázkové zacházení s ilegálnimi imigranti Ruskou vojenskou policii!! Jak je dokážou srovnat do latě !! Video ::Czechfreepress ::: To potřebuje zavést v Německu !!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jasne, stale zkoumaji minulost, zidi stale placou
   na stejnou noteeeecku a nic to neprinasi!!! vyzirkova instituce Ustr(myslim ze to mam dobre), zkratka ti, co zkoumaji (zbytecne)!!! zlociny bolseviku i jinych rezimu, nic Nikdy nevyresili!
   zrusit nebo preorientovat na zlociny soucasnosti!
   amen

   Vymazat
 20. A že Baarová spolupracovala, tj. kolaborovala? Ano. Pasivní či aktivní resistenci neprojevovala ano náhodou. Spíše se k tehdejší nacistické moci vinula.
  Stejně přesvědčivě, jako se vinul jiný "herec" V. Havel k G. W. Bushovi, když od něj ve Washingtonu dostával jakousi US placku.
  Baarová nebyla a ani nebude jedinou, která se náramně vyznala a také toho využila ...
  Ideologie árijské nadřazenosti ji nijak neodpuzovala, zato ji přitahoval báječný způsob vlastního žití.
  Takových, jako byla ona, je i dnes!!
  Vždyť se podívejme na naši polit. či mediální scénu. Protitutek a presstitutek (které se snad mají za tvůrce demokracie či nositele humanity a solidarity), je tolik, že i druhá republika v jejich "odlesku" potemňuje. A jediné, co je spojuje s těmi minulými, je osobní prospěch. Neslo to tehdy, nese to i dnes ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Z mého pohledu

   je i v současné ČR plno kolaborantů.
   KOLABORANT je v mých očích ten,který podporuje zločinnou zahraniční politiku USA.
   Hluboce těmito "Čechy" pohrdám.

   A teď si to přeberte.
   Tak jednoduché je to, milánkové.

   Vymazat
  2. Anonymnímu (29. ledna 2016 12:49):
   Přesně tak, řekl jste to natvrdo ... :-)
   "Milánkům" (kolaborantům) všech dob a režimů je však i takový odsudek šuma. Jsou vyznavači jiných hodnot ....

   Vymazat
 21. Som s toho vol'ako zmetený!Čo si pán Sýs představuje pod takÿm slovo kolaborácia.

  OdpovědětVymazat
 22. To je cirátů kvuli jedné herečce, která nikomu neublížila.
  Proč nikdo ani nevzdechne o Švýcarech, kteří utíkající z Rakouska Židy stříleli, Poláci jim sebrali občanství a nechtěli je pustit z Německa domů, Annglie, Francie a USA jim odmítali víza?
  Vždyť Švýcaři žádali Němce, aby v pasech Židů bylo uvedeno, že jsou Židé.
  A o majoru Kuzminovi a jeho vojácích v Terezíně zase ani zmínka, na jeho roli v osudu "našich barandovských krasavic" asi tlačenice nebyla.
  Tolik "sexuálních otrokyň" a porna by asi prostý divák neunesl?

  OdpovědětVymazat
 23. lets face the truth:
  Židé nebyli nejtragičtějšími oběťmi této války, Židé ji připravili, zaplatili, rozpoutali, jsou (opět, jako vždy a za cokoliv negativního v dějinách) jedinými a univerzálními viníky!
  amik

  OdpovědětVymazat
 24. Pane Sýsi, hezky didakticky a dialekticky jste to poskládal a popsal. Jen s tím závěrem, že koloaborovala se jaksi nemohu ztotožnit.

  Vše je ještě o něco složitější a konkrétně u Bárové je to i věcí ženské psychologie. Jako chlap jsem dlouho nemohl pochopit, že ženy jsou JINÉ! Mají jinak nastavené priority - zachování rodu za každou cenu! Nejen láska a vášeň, ale také materiální zajištění. A kdyby se na hlavu postavily a odrážely ušima, tak ani ony, ani pán Bůh s tím nic nenadělá. I přichycený zloděj je zproštěn, prokáže-li se, že je nemocen kleptomanií. U žen je to zafixováno v genomu a Vy tady odsuzujete ženskou za to, že (stejně jako všechny normální baby) se zamilovala do svého rytíře na bílém koni byť byl krpatý a kulhal. V každém případě však byl macho. Celý problém odhalila jednou větou paní Petra Paroubková, když o manželovi prohlásila - on má sexy mozek. Že ho vidí možná jen ona není vůbec důležité, protože to je to nejdůležitější pro ni!

  Dotaz pro všechny diskutující: Jaký je rozdíl mezi národním hrdinou a národním zrádcem (kolaborantem)??
  Žádný, protože se jedná o jednu a tutéž oosobu, hodnocenou v různých časových obdobích a z různých úhlů nazírání. Za války byla Bárová (nejen filmovou) hrdinkou - dokázala bez ztráty kytičky a škodě jiným udržet a navýšit svůj životní standart. Měla vliv a možnosti, které nezneužívala k poškození jiných, ale pokud vím, tak pomáhla jiným jejich statut zlepšit. Po válce to bylo přesně opačně. Prostě v čechách je to vždy ode zdi ke zdi. Jednoduchá hesla a jednoduchá řešení pro dav jednoduchých.

  Včerejší hrdinové jsou dnešní nepřátelé a zrádci, aby jim zítra byly stavěny sochy, které pozítří dav strhne!!

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý Ferro,ty chytráku psychologickej,ale ten třetí odstavec jsi nezvlád....právě proto,že se lidi za svými sobeckými cíly derou,jako el.proud "cestou menšího odporu" a na okolí neberou ohled,dělá svět právě tak zhovadilým,jak je.
   Tak je za to ještě pochval,je to od tebe ubohé a odsouzení hodné....

   Vymazat
  2. Souhlasím s Ferrem...
   ono to bylo opravdu o mnoho složitější...
   V čem by mohla,prosím Vás ,takováhle
   žena kolaborovat?To je jako s Matou Hari-taky blbina...
   Dobré by bylo si přečíst na toto tema biografii
   Adiny Mandlové
   "Dneska už se tomu směji"..
   ..která také popisuje za jakých okolností (všelijaká vykonstruovaná obvinění) ztratila svou ubohou sestru, také herečku ,
   Zorku Janů...
   O Baarové píše s pochopením...
   vlaštovka

   Vymazat
  3. Někdy màm pocit,že takové články ,jako od
   P.Sýse ,chtějí jen jedno..:
   vzít nám radost z našich milých,starých filmů,
   vytvořit dèmony ,kteří "zradili " - šli "proti všem", a postavit další nesmyslné hradby mezi lidi...
   Ať P.Sýs raději napîše ,když už to musí být,něco
   o závažnějším trestním činu sv.Havla,který si byl svého jednání a zrady plně vědom,žàdnou láskou nebyl okřîdlen ,ale vidinou materialní.
   to on ale ne ....
   ony lépe tàhnou estetičtější vzory,než ošklivý ožrala..
   on se raději zaměří na kràsnou ženu ,která byla
   zamilovaná do zmetka a oslabenà celou tou mimořádnou situací...
   podle mně je Sýs vlastně sexista,
   který se perverzně vyžívá na osobě,jež se nemůže bránit a rozdmychává
   negativní postoje.
   jituš


   Vymazat
  4. To Anonymní 29. ledna 2016 11:37
   Nemusíte se mnou souhlasit, dokonce mi můžete i nadávat, bohužel to je asi tak vše, co z Vašeho komentáře lze vyčíst. A to se mi zdá hodně málo. Jestli jste schopen nejen odsudku, ale i názoru, tak jej neváhejte uvést. Jestliže ne, tak se bohužel obávám, že i o Vás je poslední věta předposledního odstavce.

   Celý život jsem byl ateista. Nyní jsem rád, že jsem dospěl do stádia, kdy si uvědomuji, že nás a naše činy spravedlivě rozsoudí až Bůh. My lidi jsme na to příliš pyšní a zakoukaní do sebe. A informací, kterými disponujeme je tak zoufale málo, že žádnému pozemskému soudci, který si to a dosah svých rozhodnutí uvědomuje, nezávidím jeho svědomí.

   Mír s námi.
   Ferro

   Vymazat
  5. Pane Ferro, můžete vysvětlit, proč v článku zmíněná Anna Letenská skončila na popravišti?
   Všechny herečky nebyly jako Lída Baarová, všechny sice nebyly jako Anna Letenská, ale rozdíl je evidentní. V tom je odpověď na otázku co je kolaborace.
   Již desítky let je kolaborace (a válečné zločiny) chápána jako nadpráce. Přitom to není zprůměrováno, pro někoho byl určitý skutek standardní součástí jeho společenského postavení, povinností, od jiného to byla nadpráce, jeho vlastní, nevynucená aktivita.
   KR

   Vymazat
 25. No tady je furt plno keců jak, kolaborovala s Němci:

  můžete mi říct jména pár lidí které například udala nebo jim uškodila tím, že se s Němci stýkala??
  Nemůžete, že?! Tak běžte s celou kolaborací do prdele!

  To by po roku 68 kolaborovalo 90% našich herců, extra ti co náhodou hráli v něčem ze SSSR nebo lépe v koprodukci státu z Varšavské smlouvy, měli známé v SSSR, hráli sovětský vojáky nebo nedej buh spali s nějakou Ruskou?! (Jinak řečeno to by asi platilo i pro "neherce"??)

  Začínám mít dojem, že ti co tohle tvrdí jsou furt ti samí a i jejich rodiny neb je to asi dědičná úchylka nebo co:

  za Hitlera by hledali kdo nespolupracuje s nacisty, za socialismu kdo spolupracoval - a nebo kdo sice nespolupracoval, ale nespolupracuje ani s komunisty, po 89tým kdo spolupracoval s komunisty a nespolupracuje s havlisty a koho uvrtat do toho, že spolupracoval aspoň s nacisty
  no a dnes je nejhorší když nespolupracujete s američany a nebo aspoň s Bruselem a s islámským státem...
  Výhodou pro vás je aspoň pokud jste cigánská lesba muslimskýho vyznání a jezdíte na kole...
  Omaba Akbar a Heil Merkel!


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co jich dnes kolaboruje s USA , s Německem !!!

   Vymazat
 26. ...můžete mi říct jména pár lidí které například udala nebo jim uškodila tím, že se s Němci stýkala??
  Nemůžete, že?! Tak běžte s celou kolaborací do prdele!
  O tom to je!!!!
  I s těmi od Stb. vytříděnými, upravenými a předanými seznamy, co slouží jako bič pro kariérní zmetky.Česká morálka především.

  OdpovědětVymazat
 27. Je mně docela šumák, jestli tato paní kolaborovala, či nikoliv. Já se spíše ptám, kdo z naší vrnostní elity kolaboruje proti zájmům Česka v současné době.

  OdpovědětVymazat
 28. Nevím,proč se autor vydal při pátrání,cože to ta kolaborace vlastně je,směrem opačným,nežli jde vývoj.Takže u policejního konfidenta Sabiny řeší jakési kolaborantství,když jde o obyčejné donášení legitimnímu režimu (a velmi dobře placené,o tom se dnešním fízlům ani nesní - ona byla tehdy lidská čest
  o hodně dražší,nežli teď) a hromadnou kolaboraci vstupem do KSČ za normalizace nevhává bez povšimnutí.
  Organizace,které tehdy schvalovaly násilný pobyt cizích vojsk na území vlastního státu,tedy KSČ a celá Národní fronta, přece jasně splňovaly podmínky spolupráce s cizí vládou.Nebo se bratr Kalousek v roce 1983 při vstupu do Lidové strany chystal privatizovat ? Ono to bylo tak.Ty vládnoucí stvůry totiž kolaborujícím neprozradily,že za pár let režim padne a tak ty čestné lidičky podvedly.A za německé okupace to také dlouho vypadalo,že Hitler vyhraje.
  A Bárová? To bylo jindy a o něčem jiném.A Karel Sýs?Nebyl náhodou taky u nich (tedy za normalizace),kdy spousta kvalitních krásných věcí šla do stoupy ?

  OdpovědětVymazat
 29. Bárová svým vystupováním a chováním jednoznačně podporovala Hitlerův fašistický režim a proto zasluhuje pouze opovržení.
  Musela vědět o páchaných násilnostech , když se Hitler dral k moci i o zvrácených politických postojích jejího miláčka Geobbelse .

  OdpovědětVymazat
 30. Baarová byla kolaborantka! Kolaborovala s nepřítelem a vrahem svého národa. Ani mládí ani touha po slávě jí neomlouvají. Moc dobře věděla co byl ten fašistický zmetek zač. Udavače také neomlouvá, že udával protože mu to prospívalo. Když byla tak počestnou ženou mohla panu Goebbelsovi říci, že je ženatý a ona nechce rozbíjet jeho šťastnou rodinku. Určitě by to ten pan úchvatný pochopil. Dnes je doba kdy pražská kavárna omlouvá své vlastizrádce, protože se dnes sama dopouští vlastizrady a prodejně se kurví. Dnes je potřeba přepsat dějiny a vyprat to špinavé prádlo a ještě je dávat na obdiv. Všechno začalo s omlouváním pana Havla sudeťákům a Němcům za odsun. Kdo se omluvil z Německé strany za 340 000 zavražděných a padlých a kdo se omluvil za vyhnání 800 000 Čechů z českého pohraničí při záboru pohraničí? Ona vrána k vráně sedá a pan Havel a jeho rodinka prý také měla máslo na hlavě a pletky s Heidrichem. Tahle svině prý byla kmotrem div ne dnes svatého Venci ochlasty, příležitostného feťáka, kurevníka, kulisáka a podřadného rádoby umělce a velikého humanistického bombarďáka a prolhaného pózera. Také s ním a s řadou dalších z téhle partičky z mokré čtvrti se pelešila řada dnes rádoby uznávaných hereček po nichž za pár let neštěkne ani pes a celé to jejich umění už dnes nikoho vlastně ani nezajímá kromě té nabubřelé pražské kavárničky stárnoucích šašků a figurek. To, že vládnou dnes a dnes si rozdávají ruličky a metály a navzájem se ujišťují o své úžasnosti vůbec neznamená, že je další generace bude vůbec znát, bude se knim chtít vůbec znát a nebude se za ně stydět jako většina národa už dnes. A nakonec Baarová si svůj osud zasloužila jako ostatní a mohla být ráda, že neskončila jako milenka velkého italského vůdce Musoliniho s nahou kundou a prdelí visící za nohy. Ano její srdce mohlo být České kdyby chtěla, ale její kunda její, ale herci a známé osobnosti jsou odpovědné ne jen sobě, ale celému společenství a to má právo soudit jejch činy, zvlášť když si hrají na jakýsi morální kredit a duši národa. Za slávu se platí a zrada se neodpouští. Jen tak vážení politici, jak se jednou budete omlouvat Srbsku za Vaší zradu až padne ten zlodějský slepenec zvaný EU a jak se budete omlouvat Libijcům až Vám budou bouchat na dveře za pár měsíců za mlčení při vraždění jejich vůdce Kadáfího a zničení Libie ve jménu US demokracie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:47
   Vy soudíte jednu bezvýznamnou ženu zbytečně tvrdě a nemilosrdně...
   Hrajete si na Boha...
   Nemohu ,jako chybující tvor ,nikdy souhlasit
   s násilím,které by jste Vy uplatnil ,kdyby jste mohl , proti těm tzv.vinným ...
   Že ubohá Clara Petazzi dopadla tak,jak shora
   sadisticky a neomaleně popisujete, byl úkol ,který splnil zfanatizovaný dav na "jedna"..
   každý Ital,který do tohoto tragického činu vidí,
   Vàm řekne ,že ona byla nevinná.Tyto oběti jsou po válkàch vždycky třeba ,aby se zapomnělo na PRAVÉ PACHATELE!!!
   jituš

   Vymazat
  2. Anonym 12:47 to sice vyjádřil tvrdě ale přesně. Každý člověk, i "slabá žena" nesou odpovědnost za své chování. Jsou-li více "vidět" musí lépe zvažovat dopad svého chování. Nejen politici, také "celebrity" by to měli brát v úvahu ve svém rozhodování. V těžké době pro národ obzvlášť. Kontrast k Lídě Baarové je Ema Destinová. Prvou politovat, odsoudit(ne ulicí), o druhé točit filmy. Co glorifikovat naše prostitutky, které "dávaly" sovětským v Milovicích nebo Švédům na Kampě?

   Vymazat
  3. Mirku,
   nikdo Baarovou neglorifikuje a rozdíl mezi Destinovou ,kterè nehrozilo nic ,jen zvýšená popularita-jiná doba-příslušnost k určitèmu ethniku...
   Baarovou naproti tomu hrozí všechno i původ (v té době)...
   namàhej zàvit.
   j.

   Vymazat
  4. Ona totiž n e b y l a židovka -a to byl po válce
   průser....
   viz.v té době )

   Vymazat
  5. Vlaštovko, mohu se mýlit ale pokud vím, E. Destinová odmítla "nabídku" Karusa, že pokud si někoho vezme za muže bude to Čech a příkoří od C.K. mocnářství si užila dost. Pokud tedy budu věřit literárnímu zpracování jejího životopisu, což je stejné jako u L. Baarové.

   Vymazat
  6. Souhlasim s Miroslavem Povolným.

   Vymazat
  7. 15:20 Miroslav
   No,jà bych to brala
   s reservou...,ale samozŕejmě i já mohu mít zkreslený úhel pohledu již z toho důvodu ,že jsem žena , mám hrůzu z násilí a klaustrofobii v davu ,společensky se pohybuji mezi opravdu různými lidmi a MUSÍM s nimi umět vyjít a tak mám to empatické vcítění do mých družek více umocněné,než muž....
   Člověk má strach být vydán v šanc omylu....
   jituš

   Vymazat
  8. Vlaštovko, Vaše avizovaná účast 6.2. přece popírá co píšete 17:14.

   Vymazat
  9. 17:40Miroslav
   Jak jsi na to ,prosímtě,přišel?jo,to asi myslíš tu klaustro v davu? No,to màm opravdu ;musim se vždycky držet na kraji..,
   zažila jsem totiž jedno DEMO ve Vídni ,kde jsem měla strašný atak -a dav mně poloomdlelou nesl
   ....kdybych bÿvala upadla -rozdupali by mně..
   Byla to hrůza a od té doby se mi to někdy vrací:-(
   ahoj j.

   Vymazat
 31. To je hezké jak se zdejší rudohnědá lůza rozčiluje jaká byla Baarová kolaborantka a zaslouží provaz.

  Ta samá lůza co kolaborovala s minulým režimem a navíc, dodnes k němu projevuje vřelé sympatie. A to přesto, že na rozdíl od tehdejší Baarové má dnes k dispozici, televizi, internet, google,... kde jsou zdokumentované zločiny minulého režimu snadno k dohledání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stojí za zamyšlení, proč ta lůza ne dodnes ale opět, projevuje sympatie k minulému režimu. Pro mne je nepochopitelné, když se projdu po Praze, nebo Ostravě, proč se minulému režimu říká totalita, v čem žijeme vlastně dnes, jak se tomu říká?! Pokud se to nazývá demokracie, tak ta demokracie je pěkný svinstvo.

   Vymazat
  2. K dohledání jsou kecy. Nikdo nebyl odsouzen. Za režim, za který kopala Baarová bylo tribunálem vyneseno x rozsudků. Tak nekecej. Nebo kecej, ale v hospodě. Tam by sis to nedovolil. Protože hospoda - jó to je fórum. Tam bys dostal po tlamě a šel bys na chodník. To je u ě demokracie a ne pleskání na internetu a hovno, hovno.

   Vymazat
  3. 15:19

   Bolševický promitive, tam u vás ve vašem pajzlu když do seba naleješ 10 piv tak jsi mezi tvými spoluožralci možná king. Ale v reálném životě jsi nula kterou každý akorát nakopne do prdele.

   Vymazat
  4. Oprava

   promitive = primitive
   seba = sebe

   To se mi stává maximálně jednou za 10 let
   :-D

   Vymazat
 32. Spolupráce Čechů s nacismem a fašismem měla zpravidla zištný cíl. Po roce 1945 trestaný.

  Ale jak vysvětlit obchodní spolupráci České republiky
  s firmou KAPSCH navázánou v r. 2006 ministrem KDÚ-ČSL/Šimonovskỷ/ mỷtnė na dálncich,pak Řebíček z ODS,tedy s firmou, která spolupracovala s Gestapem a dodávala Třetí říši el. zařízení k vyhledávání vysílaček českých odbojářů a parašutistů v době do 5.5.1945 a vedlo tak k vypálení obce Lidiček a osady Ležáky.
  To není kolaborace? Byla zištná?
  A bude potrestána?  OdpovědětVymazat
 33. Je až fascinující, kolik ksichtů u nás by pověsilo krásnou babu i dnes jen za to že před 80ti léty s někým šukala a tím pádem "zradila vlast a kolaborovala s nepřítelem" zatím co nepověsí například plešatýho Sobotku a Dienstbiera ZA REALNOU KOLABORACI A VLASTIZRADU a to tu co se děje DNES!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No nejsem i tak jistý, že ty dva nepověsí. Třeba ještě nenazrál časa lid, lid je nevyzpytatelný. Chce to rozbušku a mohou se dít věci.

   Vymazat
 34. NESOUHLASIM s (12:47) ! Za sex, bez politickych ambici, se nevesi ! Lida Baarova byla hezka, a je proto normalni, ze si takove zeny vsimne kazdy chlap !

  Krasna zena je dukazem existence vyssich mocnosti
  nebeskych, a ta je nadrazena nad vsemi politickymi smery a inklinacemi, ktere jsou vzdy pouze docasne, nebot lidstvo a jeho pinozeni je promenlive a nekdy i vzestupne.

  Vrazdeni nevinnych lidi je posuzovano stale dvojim metrem a proto posuzovani tohoto vrazdeni je znehodnoceno.

  Je stale IGNOROVANO vyvrazdeni 20 millionu Slovanu v Sovetskem Svazu, mezi lety 1917-1938 a na druhe strane je moralizovanim odsuzovana hezka a slaba zena, ktera se stala obeti svudnika Geobelse.

  Krome toho ona mela urcite lepsi zivot v Sazburgu, nez by mela v Praze po roce 1948. Proto rikam, ze ona to v zivote vyhrala na cele care.
  SMITEC ! Prohlasuji se vitezem v teto diskuzi.
  nick honolulu - v pokore a obdivu k zenske krase !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:53
   Díky Nicku za Tvůj poslední odstaveček v textu..
   jituš

   Vymazat
  2. vyhrála, akorát chlastala přímo z lahví, skleničky jako zbytečný mezičlánek vůbec nepoužívala, což mně k Salzburgu nějak nepasuje

   Vymazat
  3. NESOUHLASIM s Honolulu.
   Nějak se mi nikdy nepodařilo, zamilovat se do někoho, kdo schvaluje a propaguje vraždění. Goebels byl fanatik a ona to musela vědět, nebyl jediný, mohla si(pro svoje vzezření a umění) vybírat mezi charakterními chlapy. Ani Honolulu nemiluje svoje "opozičníky" a nedovedu si představit, že by se zamiloval do nějaké zdejší "trollky" tak, aby se vykašlal na politiku a byl by kvůli ní třeba schopen "zradit...". A to ani není slavný a nemusí se tedy ohlížet na odsudky.

   Vymazat
  4. 16:39
   ...to už je hraní se slovíčky -za každou cenu někoho odsoudit..bůhví jak to všechno bylo -
   a neříkej nikdy Nikdy ...to už byli jiní frajeři,kteří to nezvládli..
   j.

   Vymazat
  5. pražska vlaštovko, to není hra se slovíčky. To je nezvládnutí svého těla, nebo schvalování(nebo záliba) zločinné povahy(v případě, že milovala také jeho duši). To se někomu může stát, ale když někdo něco nezvládne, musí musí potom nést důsledky svého jednání. Za sebe říkám, že potřebuji milovat taky duši, proto se mi něco podobného NIKDY nemůže stát.

   Vymazat
  6. 17:31
   no ,dobŕe ...to je samozřejmè-bez oduševnění to nejde ,nic proti tomu....je to to nejdůleźitější
   a bez tèto duchovní účasti obou , je vztah nemyslitelný...anebo velmi dočasný..
   Ale (a to vždycky to jedno ale je připraveno)
   i povrchní omàmení ,očarovàní může být ve hře...
   Znàm nejeden případ,kdy úplně bezcharakterní,
   neempatický a ošklivÿ ,témeř kriminální člověk upoutá svůj protějšek něčím až chlípně atavistickým,nevysvětlitelným pro okolí...
   Může v tom být třeba zneužití v dětství nebo nějaká úchylka (kráska x zvíře)Koukolík by to
   určitě vysvětlil...
   ale pro "nezatížené" platí jistě Tvůj vzorec chování..
   vlaštovka

   Vymazat
  7. Tak jen zírám, kolik lidí zapomělo na vlastní reálný život a tady jej suplují těžkou artilerijí slov a odsudků. Nehledě na to, že po bitvě každý generál a někteří dokonce polní maršálové! Kolaborace - (pejorativní) česky SPOLUPRÁCE - by mělo být vědomé a cílené jednání proti zájmům vlastního lidu (státu) ve spojení s nepřátelskou mocí. Báárová se kolaborace nemohla dopustit ani náhodou už jen proto, že ČSR a posléze Protektorát BaM nikdy nebyl ve válečném stavu se III.Říší. Nikdy se nedopustila ničeho co by mohlo být posuzováno jinak, než jako maximálně tzv. morální selhání. Stejně tak, jako mnoho dalších osobností (např.Hácha, Burian, Mandlová ...), kteří to u lidových soudů odskákali, nebo ve vězení "včas" umřeli. Ale čemu se divím, když se vítězné mocnosti dopustili Mnichovského tribunálu, který je historicky jedním z nejbrutálnějších ohnutí práva na politickou objednávku. Dnes mu docela obstojně konkuruje Haagský tribunál pro bývalou Jugoslávii.

   Autor(ka?) nn: Bylo by možné uvést, koho a čím (jakým skutkem) Báárová zradila? Vaše argumentace nějak postrádá to zásadní - jakýkoli argument. Stejně tak by mne zajímala Vaše definice "zrady" a "charakteru". S těmito pojmy tu operujete, ale obávám se, že nevíte přesně s čím. Ale nic si z toho nedělejte, zdaleka nejste osamocen(a).

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
  8. Fero a j. - ani goebels nebyl kolaborant, ale zločinec. Baarová to věděla, přesto jí imponoval, tedy jak namítáte, jen "morálně selhávala" - nebyl to jen "úlet", ale vztah a zaslouženě nesla důsledky svého "selhávání", jako by je měl nést každý.
   Pokud se nevyznáte v pojmu "charakter", doporučuji wikipedii, o "zradě" jste psal jen vy, ale najdete to tamtéž.

   Vymazat
  9. To nn 29. ledna 2016 20:43

   Ani nevíte, jak Vám závidím Váš kategorický a jasný názor. Vy byste byl naprosto ideální kandidát na soudce v jakémkoli režimu. Máte ve věci jasno a tam se to obzvláště cení (není až tak důležité, zda bude obviněný odsouzen či osvobozen). Jakékoli polemiky jsou zavádějící a zbytečné a pochybnosti o svém úsudku si evidentně nepřipouštíte. Takže by Vás ani svědomí, v případě justiční vraždy, zřejmě netrápilo. Možná by se Vám ještě vyplatilo vystudovat práva a udělat si justiční zkoušky. Čekala by Vás velká kariéra!

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  10. Ferro, vaše "obviňovací argumenty" na moji adresu nestojí za komentář, na mém postoji nic nezmění a od vás mě to ani neuráží, protože budí dojem možného vašeho špatného svědomí.
   Baarová se "smíchala mezi plevy" zcela vědomě - to je fakt, který nezměníte.
   "Vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá".
   Mír i s Vámi!

   Vymazat
 35. (13:44) Souhlasim ! Merkerova zasadila Evrope smrtelnou
  ranu ! Jeji utopisticke blbosti budou v budoucnosti zaplaceny zivoty tisice Evropanu a nikdo nevola po jejim poveseni. Zatim co hezka Lida Baarova je zde zatracovana.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 36. Julius Streicher, Gauleiter of Franconia sedel po roce 1945, ve vezeni v Norimbergu a cekal na odsouzeni.
  Protoze se nudil, tak hulakanim rusil celou veznici !

  Kdyz se Amici dozadovali klidu i na zadost spoluveznu, tak Streicher to uznal a zadal se UCIT ANGLICKY.

  To velmi udivilo Americany ! "Nac potrebujes anglictinu , kdyz Te stejne povesime a Ty skoncis v pekle" ?
  Streicher odpovedel : "Omyl panove ! V pekle se mluvi francousky, ja jsem tam uz byl" !
  Kdyz ho odvadeli na sibenici, tak proklinal vsechny Zidy a kricel: "Die Juden sind unser ungluck"! (Zide jsou nase nestesti !) A kdyz mu nasazovali provaz kolem krku, tak kricel, ze to je dalsi PURIM ! (Svatek na oslavu zniceni nepratel Zidu v antickem Iranu.)
  T.j. zajimavost z dejin.
  honolulu  OdpovědětVymazat
 37. ono to tak v techto kruzich chodi..I dnes...kdoz jsi bez viny...hod kamenem

  OdpovědětVymazat
 38. Panove, predkladam k posouzeni rouhave theorie americkych "carodejnic" z New Age, ohledne politickych a socialnich nepokoju ! NACISMU nevyjimaje !

  Tyto vedmy rikaji, ze nase planeta ma v urcitem obdobi zvyseny prijem radiacniho VORTEXU - energie z vesmiru a lidstvo v takovem obdobi delala obrovske vyvojove skoky, casto provazene zmatky.

  Zde mate priklady !
  Atheny, 500 - 400 B.C.
  Rim, 50 B.C. - 100 A.D.
  Florencie, 1400 - 1500
  Londyn, 1570 - 1620
  Pariz, 1870 - 1910
  Viden, 1780 - 1914
  Berlin, 1918 - 1933, atd. atd.

  Ten nejsilnejsi Vortex byl zaznamenan v Vidni v letech 1880 - 1914, a co z toho vzeslo ? Jak Nacismus ! Tak Komunismus, ale i Adlerova Socialni demokracie.
  Dale vybuch umelecke tvorivosti. (Hudba, divadlo, malirstvi, ale i intenzivni poznavani ve vede. atd.)

  Luegerova (Christian socialist) - silna nenavist proti Zidum.

  O tomto obdobi bylo napsano 1000 stran a toto obdobi je duvod vseho, co ovlivnuje zivot kazdeho z vas do dnes.
  (Adolf Hitler zil ve Vidni, 1907-1913).

  Dalsi prichod zmatku a vyvojovych skoku/zmen je vypocitan na obdobi kolem roku 2022, ale valka muze prijit drive..

  (Oni ty "carodejnice" daly Vidni titul: THE CITY AS PLESURE PRINCIPLE. Berlin dostal titul: - The Invention of Twentieth Century - ! Rim ma titul: - The Establishment of the Urban Order - !
  Praha zatim nema zadny titul, bude vsak jednou prohlasena za kapitol vsech Rektalnich Alpinistu, coz dokazuje inkvizicni process a odsuzovani Lidy Baarove.
  To bylo na zamysleni.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 39. Článek jsem ani nečetla-reaguji jen na název. Proč Lída? Je mrtvá! Je jedno kdo byl vlastizrádce za 2sv, autore raději se zabývej současnými vlastizrádci!
  Petra

  OdpovědětVymazat
 40. Honolulu, kdysi dávno mne zaujala New Age, než mi bylo sděleno, že to nejsou ateisté ale sekta. Nevím proč ale zdá se mi, že jste Vy(katolík) též k nim inklinoval. Mýlím se?

  OdpovědětVymazat
 41. Vy erc pitomci co rikate, ze Nemci nenavideli Slovany a chteli je vsechny vystehovat anebo zabit.
  Dalsi zvaneni, ze jsme byli pro ne podlide-Untermenschen . Vy zvanite proto, ze jste asi s nimi kolaborovali -tedy vasi predkove a mate po nich nejaky majetek.
  Jak je tedy mozne, ze si naciste oblibili tak nevhodnou rasu jako byla Lida Baarova, ktera spravne pise, ze jim mohlo vadit ta koncovka jejiho jmena - ova - jak snadne, kdyby si psala jen Lida Baar anebo radeji Lydie Baar a nikoho by nedrazdilo jeji ceske jmeno.
  Takovi pitomci asi nevi, ze Nemecko bylo strediskem kultury i po valce a proto zvali i ceske umnelce, pocinaje K.Gotttm

  OdpovědětVymazat
 42. Kde kdo si troufá posuzovat a odsuzovat. Domnívám se, že zamilování a zamilovanost se s rozumem zcela míjí a nelze je rozumem ovlivnit.

  OdpovědětVymazat
 43. Pane Povolny jsem Katolik ! (17:18)
  Jezdim pravidelne do Shrine Reginy Coeli (Shrine = Svate misto spojene s divinity, venovane osobnosti.) Znam dve mista, ktera na me silne pusobi, ale rozumem NEVIM proc. Citem vsak vim , ze jsou to mista kouzelna.
  To nema nic spolecneho se vztahem k cirkvi, kterou nemam rad !

  New Age jsou lide, kterym nestaci cirkevni dogma a proto zkoumaji ruzne zahahy v dejinach, medicine, botanice, vesmiru, occultismu, fyzice, genetice a dalsich.
  T.j. nekolik specializovanych vetvi...

  Nekteri z clenu New Age rikaji, ze HELEN BLAVATSKY (1831-1891) byla zodpovedna za vznik teto organizace, ale jini rikaji, ze je daleko starsi.
  Kdyz se lide ve Vidni v roce 1880 "zblaznili", tak New Age chce vedet PROC ? Kdyz Hitler nenavidel Zidy, tak New Age chce vedet proc..Krestanstvi a New Age se nevylucuji.

  Jejich publikace ctu, ale jejich clenem uz nejsem. Kdyz jsem mezi ne chodil, tak jsem zasl nad zjevem a pritazlivosti jejich zen.
  Ted zase si vsichni clenove lamaji hlavy, nad planetou NABIRU ? Nejaka velka osobnost prohlasila, ze nas Nabiru zabije vsechny.
  Ctete vsechno !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:55
   Nicku,
   je neuvěřitelné jaký strach a respekt màm z
   vesmíru ...byly doby ,kdy jsem se bála podívat se na "Orlí mlhovinu" -úplně se mi tajil dech..
   Na některé obrazy (pilíře (sloupy) stvoření
   jsem se musela dívat postupně -vždycky jsem zakryla část etc.. protože jsem se toho bála..
   Nibiru je agresivní -rána a konec -s tím nic nejde dělat -je to neodvratitelné...
   Orlí mlhovina naproti tomu ,jíž přisuzováno stvoření naší lidské , planetární historie ,není tak děsivà ,ale je mocná výrazem své umělecké jedinečnosti ...
   zkamenět v úžasu před Božstvy -je nejvyšší pocit ...
   představ si,že stojíš na úpatí a díváš se na to ze své malinkè člověčí perspektivy ...
   Tomu říkàm zàžitek!
   vlaštovka


   Vymazat
  2. Pražská vlaštovko, obdivuji Tě, jak jsi zvládla napsat všechny ty své komentáře a poštebovat si. Vzdávám Ti své uznání a hold!
   pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
  3. Milý Čimčaro ,
   dobŕe,že ses ozval ...
   Dnes jsem to trochu s účastí přehnala ,a proto si dávàm si za úkol ,alespoň přes víkend,nesáhnout
   na přístroj....
   Neudělala jsem jinak vůbec nic a jsem jak ubohý
   závislák!
   Tomu je konec!Mám rozdělanou práci a už se stydím sama před sebou...
   jsem přesvědčená,že mně tenhle ďáblův vynález
   zcela pohlcuje a nenechává mi prostor k normální existenci...možná to trochu přeháním,ale těším se ,že zase jedu domů,tam ho nebudu pár týdnů používat a bude pokoj...
   To máš tak: přečteš články a musíš reagovat;tedy nemusíš,ale často to zkràtka jinak nejde a
   navíc je to i legrace;-)!
   Ale když pak zjistíš kolik času jsi promrhal s psaním,které stejně ani po Tobě "nezůstane",a někdo ho smaźe a
   to je přece škoda,źe z tè komunikace zůstane
   jen taková vzpomínka..to je opravdu lepší namalovat obraz anebo napsat memoàry!
   zase napiš:-)
   j.

   Vymazat
 44. Vážení, nemyslíte, že řešit životní peripetie a postoje paní Baarové je v situaci, v které se nacházíme, naprosto mimo mísu??!! Neměli bychom si šetřit síly a nervy na boj s lidskou blbostí, touhou po penězích a moci, který nás v dohlednu čeká??!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Osudů Lídy Baarové a dalších historických osobností můžete využít k analýze postojů, k poznání podmínek, souvislostí a příčin, k tomu, abyste neopakoval chyby předchůdců. Pokud nechcete poznat historii, tak si její peripetie prožijete znovu. Inteligentní člověk se učí na chybách jiných, hlupák na svých.
   Udivuje mne, že tyto notoricky známá poučení je nutno stále znova a znova různým rozumbradům opakovat.
   KR

   Vymazat
 45. Vážení, nemyslíte, že řešit životní peripetie a postoje paní Baarové je v situaci, v které se nacházíme, naprosto mimo mísu??!! Neměli bychom si šetřit síly a nervy na boj s lidskou blbostí, touhou po penězích a moci, který nás v dohlednu čeká??!!

  OdpovědětVymazat
 46. Takových jako Baarová je v této zemi statisíce.
  Pro vlastní prospěch zaprodají duši ďáblu, nechtějí vidět, slyšet, jen když je jim právě teď dobře, nezajímá je ani budoucnost vlastních dětí, po nich POTOPA !

  OdpovědětVymazat
 47. Jen debilovi mohla nalhávat, že nevěděla, netušila, co za zvěrsta páchá Goebles s Hitlerem.

  OdpovědětVymazat
 48. Celý německý národ byl jak agónii, nebyli schopni zamyslet se, zda to, co jim ten Ďábel valí do hlav není jen schízou a zůstane po nich jen konec světa.
  Toto nelze nikdy ZAPOMENOUT, jak to tupé stádo šlo TUPĚ za ĎÁBLEM uvěšivší vlastní nadřazenosti a vyjímečnosti na úkor miliónu obětí !!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blábolíte nesmysly, Němci byli zavíráni do koncentráků dříve než Češi, Poláci, Sověti... Mezi Němci bylo hodně antifašistů - komunistů, sociálních demokratů atd. Řada jich prchla pryč, často právě do ČSR. Po válce nebyli odsunutí všichni sudetští Němci, nýbrž ti neantifašističtí. Ti, kteří se fašismu aktivně postavili, mohli zůstat. Nešlo tudíž o žádnou slepou kolektivní vinu.
   KR

   Vymazat
 49. Ten, kdo určil Německo jako centrum přivandrovalců věděl co dělá a co si může dovolit, že právě Německo si dá mozky vymýt. A merklovka jako by Evě Braunové z pr...vypadla, stačí projít fotky od mládí.

  OdpovědětVymazat
 50. Koho to dneska zajímá, jestli kolaborovala nebo nikoliv??

  OdpovědětVymazat
 51. V roce 1985 jsme jako učni 2roč. měli dílnu v sousedství staré babičky . Byli jsme v šoku když nám říkala , češi byli kolaboranti . Soused udával souseda ! Bárová dobře věděla že nás okupují a utlačují její kamaráden . Češi lezli do zadku Hitlerovi , Stalinovi a dnes Obamovi . Kdy se semkneme a sjednotíme . ČT , státní televize má ctít prezidenta . Přitom ho každý den pomlouvají .
  Jasná kolaborace s top 09 . Kalousek jejich odborník na všechno . Polská cesta to jistí . Marcel

  OdpovědětVymazat
 52. BYLA TO JEN OBYČEJNÁ HERECKÁ KURVA

  OdpovědětVymazat
 53. V článku mě potěšila obhajoba Karla Sabiny, který byl vyobcován ze společnosti jako zrádce národa. Zastal se ho málokdo, z literárních historiků snad jen Ferdinand Strejček. Vzhledem k tomu, co Sabina zažil, to bylo velice nespravedlivé a velice kruté. Myslím ale, že v naší historii nebyl případ Sabina výjimkou. Hájit Baarovou ale nedovedu.
  Jan Makovička

  OdpovědětVymazat
 54. Že Češi byli udavači prvního rázu o tom věděl své i K.H.Frank. Kdejsou asi ty materiály? K té Baarové. Všichni se z ní tenkrát mohli podělat, byla opravdu krásná, hvězda první velikosti,lidé ji uctívali. Vypadalo to, že na ní nedají dopustit. A podívejte co dokáže dav: málem ji ukamenovali před Pankráckou věznicí, takže s Adinou byly rády, že jsou v podstatě v bezpečí. Kdo asi umlátil a potom zastřelil Svitáčka? Jako o národu nemám dobré mínění. Jsme pěkný hajzlové, prodejný bez vlastního úsudku.

  OdpovědětVymazat
 55. Já v devadesátých letech také viděl maláho Havla na klíně Heydricha,ale dnes to prý není pravda...že by fotomontáž?No,dnes tu fotku nikde nenajdete,ale pamatuji,že jsme na to koukali jak blázni.Škoda že jsem to neschoval.Tuším že to vyšlo v Blesku.

  OdpovědětVymazat