Reklama

.

.

středa 27. ledna 2016

Máme my, Česko, vůbec nějakou hrdost?


Jiří Baťa
27. 1. 2016
Nedá mi to, abych se nevyjádřil k aktivitě(tám) některých velvyslanectví, jak jinak než příkladných „demokratických“ států, které tak ostentativně projevují starost o naši společnost, potažmo Českou republiku, konkrétně USA, Velké Británie, Kanady, Norska a Jižní Koreje. Jakkoli naše masmédia věnují jen minimální pozornost dění v těchto státech (snad jen s výjimkou USA), jejichž představitelé se s takovým zájmem zapojili do péče naší republiky obávám se, že sami mají víc než dost vlastního másla na své hlavě. I když se to přímo nevztahuje k současnému zaměření, tj. k úsilí těchto ambasád o transparentní prostředí v České republice (rozuměj boj proti korupci), pak zcela jistě by bylo možno obdobným, dle mého názoru jistě krajně nevhodným či nežádoucím způsobem (vměšování se do vnitřních záležitostí státu) projevovat např. nesouhlas či kritiku svébytného Norska ve věci ochrany a zájmů dětí včetně mladých lidí, kteří žijí v podmínkách, které by mohly poškodit jejich zdraví a vývoj, tzv. Barnevernet.

Pravda, naše orgány sice projevují nesouhlas s činností norských úřadů ve věci dětí české občanky, ale to je běžná forma mezinárodních jednání v případě, je-li k tomu dostatečně vážný důvod. Nic propagandisticky podobného se však nechystá ČR, natož se nějak spojovat s případnými spojenci a tímto způsobem vyslovit vážné obavy o správnosti počínání norských úřadů. Ani Velká Británie nemá „ani náhodou“ čisté svědomí a to v ne jednom případě, obdobné je to v případě Kanady a Jižní Koreje, kde zmíněná korupce má rozměry, o kterých nemáme ani ponětí. O tunách másla, které mají (obrazně řečeno) na hlavě Američané je lepší ani nezmiňovat, protože takto příkladný „nejdemokratičtější stát“ na světě je lépe nekomentovat. Nicméně všichni dobře víme, že v úsilí aktivity velvyslanectví v zásadě nejde o upřímnou snahu a úsilí o vytvoření transparentního prostředí v České republice, ale zcela vědomě a bez uzardění lze říci, že vědomě, provokativně se vměšovat do vnitřních záležitostí státu. Co horší, že se k těmto nedůstojným a vůči platným mezinárodním úmluvám (OSN) nechali americkým kontroverzním velvyslancem Shapirem „naverbovat“ přátelé USA nejbližší, tedy velvyslanci(kyně) zmíněných ambasád.

Jak uvádí portál Spojené státy americké a Česká republika, je provokativní „mise“ představitelů těchto velvyslanectví na téma boje proti korupci v ČR zřejmě zatím jen prvním krokem, protože jak předesílají, budou či hodlají pokračovat na téma:

Financování politických stran 25.1.-31.1. 2016, Open GovernmentPartneship (otevřená data) 1.2.-7.2. 2016, Zákon o státní službě 8. 2 – 14. 2. 2016, Whistleblowers 15. 2. – 21. 2. 2016, Státní zástupci 22. 2. – 28. 2. 2016, Veřejné zakázky 29. 2 – 6. 3.2016.

Jak z uvedeného vyplývá, představitelé vyjmenovaných velvyslanectví budou naše představitele (zajímavé by bylo znát, komu jsou a budou přednášky určeny) učit a vzdělávat, ale na druhé straně také určovat a diktovat, jak správně a účinně v reálu postupovat v té které oblasti daného „proškolovaného“ tématu. Aktivitu pana velvyslance Shapira lze parafrázovat pověstným sloganem V.I. Lenina: učit se, učit se a zase učit se! To by bylo, aby Shapiro ty české politické řiťolezce nezpracoval k obrazu svému. Myslím, že při dostatečné monetární odměně má velkou šanci uspět.

Není pochyb o tom, že aktivita amerického velvyslance Shapira je mimořádně usilovná, o to více je zarážející, že se k těmto provokativním aktivitám uchýlili ambasadoři(rky) zemí, se kterými máme relativně výborné diplomatické. Jsme malá země uprostřed Evropy, zájem USA o Evropu je evidentní a povolíme-li uzdu ani ne tak fantazii, jako střízlivému a reálnému pohledu na vývoj událostí v Evropě za poslední dva roky zjistíme, že podobné úsilí či snahu korigovat interní politickou činnost začaly USA již na Ukrajině a také víme, jak to dopadlo. Nejen já, ale celá řada občanů nechápe a klade si otázku, jak je možné, že si může nějaký člověk, notabene cizinec v diplomatických službách osobovat právo a určovat, co je správné a co ne, co dělat a jak dělat, komu či koho naslouchat a nechat si radit atd., a ještě si k tomu vzít „posily“, snad v domnění, že to nebude tak průkazné, že jde o iniciativu USA. Ale co horší, že se vůči těmto praktikám vůbec, nebo pokud snad ano pak naprosto nedostatečně brání jak vláda, tak politická reprezentace (rovněž snad kromě politiků KSČM). Přijde mi to, jako by ani neměli důvod se nějak proti takovým praktikám ohrazovat či protestovat, jako by všechno bylo předem dané a kroky a také politika České republiky je předem konzultována s „americkými přáteli“, či spíše chlebodárci.

Pozoruhodné na tom je, i když to může být taktický způsob politické diverze, že podobnou péči a starost si USA nedělají např. se Slovenskem , Polskem, případně s Maďarskem. Nabízí se jisté vysvětlení a sice, že např. zatímco prezident ČR Zeman je v hledáčku kritiky západních zemí, konkrétně USA, prezident Slovenské republiky pan Andrej Kiska je coby zastánce a stoupenec západní politiky „free“ a Slovensko je „zatím“ mimo zájem. Polsko samo o sobě má zcela jednoznačně západní vítr ve svých plachtách, má svého člověka v čele EU, polská politika má dostatečně západně kvalifikované lidi, kteří mají smysl pro potřeby USA a NATO. Maďarsko jako takové lze jen velmi složitě komentovat, protože jeho politika jeho politika je poněkud rozpačitá a někdy svými postoji k Rusku, uprchlické krizi a následně vůči západu občas i dost kontroverzní, přesto je Maďarsko také „zatím“ mimo sféry vlivu amerických zájmů. Nelze však nevidět, že jde o členy tzv. Višegrádské čtyřky a Česko je relativně nejvíce v zájmu západní politiky zvláště, když má co do činění s prezidentem, jako je Zeman.

Buď jak buď, iniciativa amerického ambasadora Shapira (např. červené karty) v ČR je z pohledu řadového občana kontroverzní a naprosto nepřijatelná. Na druhé straně je zcela nepochopitelné pak, jak ležérně, zda-li vůbec, na tuto situaci reaguje vláda a politická reprezentace. Jak výše zmíněno, vše se jeví jako nic mimořádného a naopak se snad najdou i takoví, kteří počínání velvyslance či velvyslanců schvalují a podporují. O jaké lidi, resp. politiky jde je jasné, avšak nepochopitelné je, že ani občané se těmto bolševickým praktikám a tendencím (viz dřívější vliv, direktivy a usměrňování ze strany bývalého SSSR na politiku ČSSR) nikterak výrazně, zda-li vůbec, se nebrání a neprotestují. Z toho vyplývá, že podstatná část občanů má už buďto dostatečně vymyté mozky, nebo tyto události vzhledem k svému nezájmu z přizdisráčské, nic moc říkající politiky vlády a politiků vůbec neregistrují. Kéž by své „nasrání“ (je-li tomu skutečně tak) dali dostatečně jasně najevo ve volbách. Kéž by, ale ze zkušeností o tom lze také úspěšně pochybovat. Nebo se snad konečně něco změní?

Jiří B a ť a , 26. ledna 2016

26 komentářů :

 1. Pod vedením "premiéra" Sobotky vpřed do amerického recta!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SEBEZÁCHRANA
   Třeba co nejdřív "zrušit" naši vlastizrádnou a kolaborantskou vládu, upevnit naši státnost a zvýšit ostrahu hranic. Odmítnou veškeré snahy bruselské diktátorské a kolaborantské "verchovky" na kvóty vetřelců. Cestou referenda vystoupit z totalitní EU a zločinného paktu NATO. Začít ekonomicky výhodně spolupracovat se zeměmi BRICS s výhledem našeho vstupu do tohoto Eurasijského svazu.
   pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
 2. Je to jen taková příprava,až bude schválena smlouva TTIP,tak Schapiro,bude přímo řídit vládu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak TTIP ??? Ale až bude schválena TISA, tak už budeme jednoznačně v zádeli.....

   Vymazat
 3. Obyčejný lid je hrdý na to že je příslušníkem národů, kteří tvoří majoritu v České republice, tedy Čechů, Moravanů a Slezanů. Bohužel politici kteří dění v České republice řídí, počínaje od středních řídících článků a po vládu a perlament, jsou v převážné, opravdu převážné většině bezcharakterní a bezpáteřní tvorové, kteří vlezou do zadku každému kdo jim cokoli slíbí a především USA, "které si myslí, že řídí celý svět".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. --- Vpád hordy vetřelců ---
   Už se valí horda tmavá, zvěř se takto nechová.
   Pozvala je sem ta kráva, co si říká Merkelová.
   Jedou lodí, vlakem, pěšky, derou se přes zátaras.
   V zimě snad nasadí běžky, nesmí sejít ze svých tras.
   To, že vnikly cizí rasy, Evropě se prodraží.
   Zbydou jen prázdné kasy a posraná nádraží.
   Při té cestě za svou vizi, stelou si, kde se dá.
   Úcta k mrtvým je jim cizí, hřbitov nikdo nehlídá.
   Mrtví dědci, také babky, jste v tom až po kotníky.
   Serou na vás cizí zadky, ochcávají pomníky.
   Merkelové to jedno není, vidí co tam mužů je.
   Těší se na znásilnění, konečně si užije.
   Až se smísí tato chasa s tou německou árijskou,
   vznikne zcela nová rasa s granátem a propiskou.
   Změna znaku také láká, měl by tam být někdo tmavý,
   co v jedné ruce drží ptáka a tou druhou bombou zdraví.
   Před tím, než se všechno zhatí v zájmu práva šaría,
   ochraňuj nás všichni svatí, Bůh i Svatá Maria.
   Václave, ty krále český, chceme jít k Tobě ve stopě.
   Vždyť nám tady bylo hezky, než jsme byli v Evropě.
   Lide český, vzbuď se! Více! Chraň sebe i tento stát.
   Zlatý svrab a neštovice, chceš se takto zahrabat?
   Chceme se mít opět skvěle, nelze takto v tichu hnít.
   Ať unie jde do prdele, řiť nám může políbit.

   Vymazat
 4. Vypustili balónek,kterým testují jak moc si politici a společnost nechají srát na hlavu a evidentně jim to prošlo bez nejmenšího odporu.Příště přitvrdí.

  OdpovědětVymazat
 5. ...Česko nějakou hrdost ?"

  Malá země, sice ve středu Evropy, ale z pohledu světa naprosto bezvýznamná. Ať nyní, nebo v minulosti, vždy
  se našlo dost domácích k o l a b o r a n t ů , kteří

  chtěli jen přežít :

  Za Protektorátu
  Po invazi v r.68
  Po r. 89
  Za Protektorátu lezlo obyvatelstvo dnešních vnuků do zadku Němcům, aby přežili.
  Po invazi v r.68 se tátové dnešních čtyřicátníků přihlásili k heslu "Se SSSR na věčné časy a nikdy jinak !"

  Po roce 89 byla direktivou zločinné zahraniční politiky USA, současných "přátel" , na etapy zrušena povinná vojenská služba a realizován vstup do NATO.

  To vše za přispění domácích kolaborantů, počínaje V.Havlem a spol.

  Co pak chcete po takovém národu ?!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme tisíciletou historii, v malém počtu obyvatel držíme celistvě naše území, náš ďolík od hor k horám, celá staletí! Jsme kulturně tisíc let homogenní národ a patříme do rodiny nezdolných a nikdy poražených Slovanských národů. České země mají svou hrdost a mají tisíc let dozadu o co opřít. Jestli Vy to nevíte, tak se vraťte do školní škamny, začněte třeba husitskými rebely, které také máte v genech a pak změňte otázku. Ne co můžete chtít po takovém národu, ale CO VY MŮŽETE PRO SVŮJ NÁROD UDĚLAT, VE ZNAMENÍ SVÝCH NEZLOMNÝCH PŘEDKŮ! Papa...

   Vymazat
  2. Bez armády,
   která je zredukována na expediční sbory a plní roli užitečných idiotů ve zločinné zahraniční politice USA, úplné hovno, česky řečeno.

   A z tohoto faktu také pramení flustrace a strach veřejnosti :

   Vždyť nás nemá kdo ochránit !
   Tahle ta ..."tisíciletá historie..." byla bez jakýchkoliv protestů odzbrojena a je vydána napospas zahraničním vetřelcům. Papa...

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. moc bych se nebála, opřít se máme o koho, jsme statečný národ a vůbec ne bezvýznamný. Kdyby to tak bylo, nezajímali by se o nás. Oni moc dobře vědí, že nejsme vůbec slabí, znají naši sílu a bojí se nás. Proč je u nás vše horší než na západě? potravinama, mzdou počínaje a zákony konče? Proč tak urputně masírují naše děti?
   Máme vymyté mozky, to nám udělali a nějak se nechceme vzpamatovat.
   Proč náš prezident nic neřeší?
   Je to jenom na nás. Musíme pochopit, že čekat na volby je skoro nesmysl, za chvíli to začne. Jestli si někdo myslí, že až tu budou migranti nebo nedej Bože bude podepsaná smlouva TTIP, že se ozveme, no to bude hodně, hodně pozdě.
   Co dělat, snad se najde žena, která muže tak naštve, že se jim rozsvítí.

   Vymazat
  5. 13.24,Nezapomeňte že ty kolaboranti o kterých píšete,zejména poroce 89"nebyly Češi a ti kteří naši zem rozkradli a rozešli taky nebyli Češi.To je totiž velmi důležité podotknout.

   Vymazat
  6. Anonymní27. ledna 2016 13:24

   Ano máš částečně pravdu, ale není to tak hrozné jak si myslíš. Pravda kolaboranté se vyskytli vždycky a v každé době a nejen v českém národě. Celkově vzato ovšem náš národ jako byl vždy pevný. Podívej se do hystorije, jakou úlohu hrál čeký národ v dějinách Evropy. Je jen škoda, že dnes již toto je pravdou jen částečně. ŠKODA VELKÁ ŠKODA.

   Vymazat
  7. Co chcete po takovém národu??
   On vás v takovém národě někdo drží?
   Nikdo!! Běžte kam chcete a nebrečte. Čechů si váží lidé, kteří tady získali azyl po roce 1947 z Řecka, pak Vietnamci, Ukrajinci, Rusové, celkově jde o půl milionů lidí....
   Tak co chcete?

   Vymazat
  8. Škoda, že si to s některými nemůžeme vyřídit hned. I to je (ne)výhoda pro ně(nás).

   Vymazat
 6. Ceska republika na mezinarodni politicke scene, ma zajimavou pozici ! Nejen, ze je centrem Evropy, ale je i INDICATOREM - ukazatelem evropskych politickych proudu, snah a smeru !

  Tim, ze se president Zeman stal -jazyckem na vaze- vlivu a snazil se o samostatnou politiku udivil mnoho blbecku, poplatnych jedne, nebo druhe strane, kteri jsou bez osobnosti a vize..

  Svet ho sleduje a tim padem i Ceskou rebubliku, kterou se snazi zmanipulovat ke svemu prospechu. Americka TV o pres. Zemanovi mluvi a rekne-li neco negativniho, tak Americti obcane zacnoum presidentovi Zemanovi a jeho zemi FANDIT !

  POZOR ! Bude-li zvolen presidentem v Americe Donald Trump, tak prijde k intezivnim zmenam a vnitrnimu boji v mnoha smerech.. Bylo by strategicky hodnotne, aby se president Zeman setkal s Donaldem Trumpem a s presidentem Putinem.
  Zmirni to mezinarodni napeti.

  Donald Trump jasne rekl, ze se dokaze s Ruskem domluvit. Dale rekl, ze zahranicni politika Ameriky nas zavedla do isolace a ze nas kvuli neschopnosti State departmentu (min. zahranici) NENAVIDI cely svet !

  On (Donald Trump) se ideologicky fackuje na mnoha ruznych odvetvich ! Ted dokonce i ohledne skolstvi.. Budou zmeny i u vas a budou to prijemne zmeny, pro kazdeho CESTNEHO ucitele !

  Establisment, ktery nechce zmeny je z Donalda Trumpa priposran strachem ! ! ! Jeho retorika je vybusna ! TOTALNE politicky NEkorektni a Americane z toho maji estradu... Pres vekerou negativni medialni propagandu proti Trumpovi, pocet jeho stoupencu rapidne roste !

  nick honolulu - ktery bude volit Donalda Trumpa.


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Analytik leccos sdělí... https://www.youtube.com/watch?v=DoKS_d-cW_M

   Vymazat
  2. Donald Trump má mj.i geneticky české děti po svojí matce,bývalé svojí manželce, býv.občance ČSSR!Trump je nadějí......

   zločas

   Vymazat
 7. Panove ! Manipulativnost, je prirozena vsem smerum kapitalismu ! Podelanost a poplatnost je prirozena vsem, kteri zazili totalitni system a vsem oportunistickym karieristum. (Ze ano, pane Sobotko ?)

  Proto je dulezite se naucit v anglicitine kouzelne slovicko ! To slovicko je -NO- ! (NEEEeee !)
  Nenechte se zmanipulovat !
  Chce pan sef prescasy zdarma ? Poslete ho do prde.e !
  Vmesuje se jakykoliv ambasador do vnitrni politiky vasi zeme ? Poslete ho do prde.e ! At je z vychodu ci zapadu !
  Prosazujte svoje zajmy, nebo dopadnete tak blbe, jako jsme dopadli my, v Johannesburgu.
  nick honolulu - keen observer.

  OdpovědětVymazat
 8. Panove, znovu a znovu vas informuji, ze nazory na ruzna mezinarodni themata, ktera president Zeman pronesl, jsou uplne stejne/totozne, jako nazory pristiho presidenta USA Donalda Trumpa !

  Je zde vsak jeden podstatny rozdil ! President Zeman je TAKTNI a DIPLOMATICKY ! Donald Trump ma retoriku podobnou Tornadu v Oklahome, neho Huricanu na Floride.

  Myslim si, ze jednou po jeho projevu spadne strecha hotelu na hlavu Hillary Clintonove !
  Zijeme v krasne dobe ! T.j. kvuli nebeske prozretelnosti, ktera nam poslala nadane a schopne lidi.
  Zde je silna nadeje, ze tito lide ZLEPSI nas neuteseny svet, ktery je soustavne babran zivocichy, jako je silena kanclerka Merkerova !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 9. Kdyby měli Češi aspoň špetku hrdosti tak by zmetka Čapira dávno vypráskali tam odkud přišel . Zdá se že jedinými vlastenci jsou prezident Zeman a senátor Tomio Okamura .

  OdpovědětVymazat
 10. To je ale drzost, zejména od žida Shapira z US Embassy z Prahy. Když měl jít žid Vondra - agent CIA sedět za 380 mil. Kč zcizených od českých dańových poplatníků do basy v případě ProMoPro, tak za jeho beztrestnost šel orodovat přidělenec CIA na americké ambasáda v Praze na naše ministerstvo spravedlenosti, a nakonec to dopadlo pro agenty CIA dobře, podle soudu ze státních úředníků ministerstva se nikdo nedopustil ničeho amorálního, že se proplácely faktury za práce, které nebyly provedeny, za to mohlo ProMoPro a dnes nás tento americký křivák bude učit poctivosti? Fuj, jak typické americké pokrytectví

  OdpovědětVymazat
 11. feministka 17:32-jedna už se našla.Sice v Německu,
  ale naštvala už většinu mužů v Evropě.Jmenuje se
  Merkel a je jalová dělohou i myšlením.Je to lepší?
  Pro anonymní 13:24 Jste také jedním z nich a zcela
  jistě víte,o čem mluvíte.Znáte to velice dobře.
  Že si tady cizí ambasády dělají co chtějí je vina
  jak politiků,tak jejich voličů.Platíme si policii,
  ta má za úkol nás zpacifikovat.Od dob husitských
  se nemáme příliš čím chlubit.Všimněte si,že poli-
  tici svou zradu vždy obhajovali zájmy národa.Co
  si volíte,to máte.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 12. Já nejsem žádné "česko".

  OdpovědětVymazat