Reklama

.

.

úterý 19. ledna 2016

Mapa dezorganizace teroristů v Lakatii. Syrské síly postupují...


 
 Peto Lucem
19.1.2016   New World Order Opposition
 Někteří analytici předpokládali, že obranné kapacity vzbouřeneckých sil v gubernii Latakia budou pádem jejich nejdůležitější bašty Salmy oslabeny, tu Syrská arabská armáda (SAA) osvobodila 12. ledna. Ukázalo se, že mají pravdu. Během posledních několika dnů jsme zažili dramatický úpadek ve schopnosti nepřátel zadržovat postup armádních sil do této kapsy. 103. Brigáda SAA za podpory složek domobrany Národních obranných sil (NDF) a dalších formací tudíž dosáhla sérií ohromujících úspěchů a postupů do hloubky nepřátelského území, které bylo po tři roky pod tuhou kontrolou povstalců.( klikněte na mapu a zvětší se Vám)
SAA se po pádu Salmy ve svém postupu nezastavila. Naopak využila svých nedávných úspěchů a udržela si svou hybnost. SAA mezi 13. s 15. lednem zabrala vesnice Kadin, Duwayrikah, Mrouniyat, Kurt Fawqani a Kurt Tathani. Vypadá to, jako by se armádní síly zaměřily na centrální sektor operačního prostoru, aby tak vzbouřencům znemožnily se po pádu blízkého města Salma zakopat. Dalším důvodem této ofenzivy by mohla být skutečnost, že SAA by tu chtěla zkrátit frontovou linii, aby jí to tak umožnilo útok na důležité město Al-Sirmaniyah na severních pláních al Ghab. Tato důležitá obec leží zhruba 5,5 míle jihozápadně od města Jisr al-Shughour, kterého se vzbouřenci zmocnili v dubnu.

17. ledna jsme zažili další sérii ohromujících úspěchu SAA. Během těchto útoků nastolila armáda kontrolu nad návršími Sindiyan a Kazbar u vzbouřenci držené vesnice al-Sukkariyyah. S tím, že má SAA pod kontrolou tyto dvě důležité pozice, začíná být obrana čím dále dezorganizovanějších sil povstalců v Latakii neudržitelná. Jen o pár hodin později padla do rukou SAA i al-Sukkariyyah.

Souběžně s útokem na Sukkariyya zahájila armáda útok na pozice povstalců u jejich poslední bašty v gubernii Latakia, na město Rabi’ah. Blízká vesnice Bayt Ablaq padla po jen krátké potyčce s dezorganizovanými silami povstalců.

Padnou-li Rabi’ah a vesnice Toros a hora Qaya Bashia ležící zhruba 1,5 míle jihozápadně odsud, tak budou zbývající povstalci v oblasti Sharan (západně od Rabi’ah) úplně odříznuti. Důsledkem toho bude s největší pravděpodobností naprostý kolaps zbývajících sil nepřítele v gubernii Latakia.

Zdroj: http://southfront.org/syrias-forces-advancing/

12 komentářů :

 1. A to všechno se děje díky velkolepému Rusku a jeho vojenské moci a Syrské arabské armády. Ať je požehnáno jejím spravedlivým zbraním!
  pražský vrabčák Čimčara

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jistě zásluha USA a protiteroristická koalice, kterou Američané vedou!!!!

   Přečtěte si v LIDOVKY.CZ článek velikého znalce Ruska a jeho zločinů, politolog Šír. Jinak velmi častý host v naší objektivní veřejnoprávní t.v.

   Pan Šír tam popisuje VÁLEČNÉ ZLOČINY RUSKA a jeho napojení na IS!!! :-)))))))

   J.B.

   Vymazat
  2. Buď Jste blbej, nebo ještě blbější pravdoláskař.

   Vymazat
  3. pro 16.04 - je škoda že jsi nepochopil lehkou ironii 15.26, jinak Šír je "pěkný vemeno"!!

   Vymazat
 2. DEKUJI ! Ruskemu presidentu Putinovi, ze bombarduje teroristy ! DEKUJI ! Ze chrani zakony civilizace a nici barbary..
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 3. President Putin a budouci president Ameriky Donald Trump, jsou dve osobnosti, ktere zachrani Evropu a Ameriku.

  Medialni hovnometnici se snazi poskodit reputaci techto dvou politickych hvezd a nic jim to neni platne.
  Oblibenost techto osobnosti roste.
  nick honolulu - svedomity pozorovatel

  OdpovědětVymazat
 4. Pro anonymní 16:04-Asi jste nepochopil,že se jedná o ironii.Dosvědčuje to poukaz na časté vystoupení pana
  Šíra v ČT.Má však pravdu,že je to zásluha USA.Bez nich by totiž žádná válka v Sýrii nebyla.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokusím se být objektivní, házet vše na USA je nefér, 95 ze sta je myslím přesnější.
   Negramot

   Vymazat
  2. Možná 97.5. Ale stále si nemohu nějak uvědomit za co vlastně USA nemůžou a tudíž za co je získalo. Tedy myslím ty případné 2.5%.
   Ale už vím, no přeci nás nechali na holičkách v roce 68 a tím zabránili válce.

   Vymazat
  3. mám pocit, že jsme byli svědky bitvy o stalingrad. Ted se to bude zrychlovat. A ISIL bude ustopovat stále rychleji. Do Evropy.

   Vymazat
 5. ISIL bude ustupovat tam, kam mu to Chazarové ústy velkého černého náčelníka z W. nařídí. Když do Evropy-tak do Evropy. Navrch vezmou pár žen a dětí pro objektivy havloidů a sluníčkářů.

  OdpovědětVymazat
 6. To Anonymní 20. ledna 2016 6:47
  Asi to vidíte velmi realisticky. Turci je i se zbraněmi a bez pasové kontroly pustí na své území (stejně jako to dělali dosud). Buď půjdou bojovat s tureckými Kurdy, nebo se nalodí na čluny a pojedou se "rekreovat" do E. Správně je, že nás Evropany přijedou multikulturně obohatit a tak trochu zásadně rozjebat naši politicko-sociálně-ekonomickou "pohodu", abychom pak radostněji přijali zotročení v NWO. Nějak si nedokážu představit, že by je Erdogan za ty ubohý 3 miliardy euro, co mu EU slíbila, chtěl doma živit. Ty klucí umouněný musí přeci být užiteční (bojovat) a ne v Turecku zlenivět a přibírat na váze!

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat