Reklama

.

.

pátek 22. ledna 2016

Miloslav Ransdorf (15. 2. 1953 - 22. 1. 2016)Ivan David
22. 1. 2016
Zemřel mimořádně vzdělaný a všestranně talentovaný politik, polyglot a polyhistor . Byl člověkem, pro kterého byla předním hlediskem každé jeho činnosti vědecky prokazatelná pravda, ne prospěch. Byl autorem několika odborně velmi náročných knih. Jeho až příliš široké zájmy, nepraktičnost a roztržitost byly překážkou jeho ještě většího uplatnění. Nejen díky svému působení v Evropském parlamentu měl přátele po celém světě. Jeho odchodu želí i jeho četní protivníci. I pro ně bylo radostí se argumentačně potýkat s tak zdatným soupeřem. Děkuji osudu, že jsem měl příležitost se s ním potkávat a bylo mi ctí, že si tykáme.

105 komentářů :

 1. Upřímnou soustrast jeho rodině !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, nedá se říct nic jiného, než soustrast rodině a škoda ho, odešel zbytečně brzy.

   Vymazat
  2. Odstranili ho hned jak překryli průšvih s obhajobou prezidenta Bašára Assada v čt, pomocí mizerné kampaně ve švýcarsku. ti primitivové ani nečekali, že bude schopen reagovat při náhlém odchytu tak přímě a podloženě reagovat.
   Bohužel už vím jen o jednom dalším slušném zástupci v eu, který dělá něco pro lidi.
   Jonáš Vlček

   Vymazat
 2. Doufám že rodina nechá prošetřit dů
  kladně jeho smrt zejména jestli na smrti M.R.nemělo vliv zatčení Švýcarskou policií kdy byl nesmyslně dlouho držen a nebyli mu poskytnuty ani léky.Dej mu JHVH klidu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je mi velmi líto jeho úmrtí doslova se nabízí příčinná souvislost se švýcarskou kauzou! Nyní když je mrtev nikdo nebude již nic šetřit ! Švýcarské banku budou opět křišťálově čisté! Argento

   Vymazat
  2. Soudruh který za dvacet pět let v politice udělal pro dělnice a dělníky úplné hovno.Pro nezaměstnané a bezdomovce jako soudruh udělal hovna dvě.Jako proletář citoval Bibli v Českém parlamentu a jako rudý revolucionář nakupoval v Europarlamentu obrazi starých mistrů a jak zde píšete o jeho vzdělání tak byl tak chytrý že nepoznal padělky,které pozná dítě z výtvarného kroužku.Fakt vzdělanec.Jeho smrt je smutná jako každá předčasná,byl poměrně mlád a s toho nic nedělání pro českého vykořistovaného dělníka i celkem ve formě.Tak poslední:Čest práci soudruhu.

   Vymazat
  3. Chápu tvá negativa vůči zemřelému,

   aby to bylo komplet, tak si tvé vzdělání trochu osvěž nahlédnutím do Pravidel českého pravopisu,
   to ti také prospěje.

   S tvými .."obrazi.. , jsi jen směšný.

   Vymazat
  4. Pražáku (7:22), jste naprosto směšný a hloupoučký, ale to vy o sobě asi už víte nebo tušíte. Pokud jste třeba dělník socialistického typu, který doposud čeká s nataženou rukou, že za něho někdo aktivnější a nebojícnější někde něco vybojuje, a sám se bojíte vstoupit třeba do odborů a na něčem se alespoň spolupodílet, tak zalezte do své komunistické nory. Vězte, že jste se stal kapitalistickým dělníkem a bez své vlastní aktivity a zapojení vám už nikdy žádný poslanec (i kdyby dosahoval Ransdorfovy úrovně) nevybojuje ani koilekci k MDŽ. P.S.: dělník možná nebudete, jenom takový drobný kavárenský povaleč, takový brouk Pytlík, který všechno ví, všude byl, ve všem se vyzná, ale nikdy nic pořádného nedokáže, protože nenávist a závist se vám k dobru nepočítá.

   Vymazat
  5. Ne ne 10:25, Pražák má pravdu. Ransdorf, stejně jako celá ta prohnilá parta KSČM v parlamentu za celou dobu svého působení pro dělníky nehnula ani prstem. Není je vidět, slyšet a jejich koryta jim způsobila měknutí páteře. A co je to "kapitalistický dělník bez vlastní aktivity"? Bez těch podle vás "neaktivních" dělníků by se celý tenhle otrokářsky kapitalistický systém zhroutil, protože by neměl koho vysávat. A pokud Ransdorfa chválí kovaní pravičáci, tak je to minimálně zajímavé. Každá smrt blízkého člověka je pro příbuzné smutná, ale myslím že stejně jako smrt milionů povražděných lidí na této planetě jen kvůli ziskům pár pracháčů. Taurus

   Vymazat
  6. Je vůbec možné, že se tady vyskytne takový "tupec", jako je ten Václav Pražák. No jestli je ještě k tomu z Prahy, tak to hovoří
   za vše. Je mi z Vás na blití pane.

   Vymazat
  7. Pražáku,

   i to tvé zmiňované dítě z výtvarného kroužku by svůj příspěvek napsalo bez obrazi, ale s obrazy.

   I když jsi tak aktivní v názorových diskuzích,
   tak nezapřeš tvůj deficit ve znalostech běžného českého pravopisu.

   Učit se, učit se, říkával nejen Lenin...

   Vymazat
  8. Vy chytráci, kteří fundovaně tvrdíte co Ransdorf a komunisté pro českého člověka udělali či neudělali přestaňte sledovat ČT a jim podobné, číst MFD a další pravdoláskařské plátky a radši se najděte jiné zdroje informací. Nebuďte pohodlní a omezení, ale hledejte. Možná budete překvapeni. Je těžké prosadit něco s 15 % poslanců. Zřejmě volíte slizké Bohouše, bezpáteřní bělobrádky či zdegenerované Kchárly. Tak se nedivte že jsme tam kde jsme, tedy v prdeli a že ti, kteří se to snaží zvrátit nejsou vidět ani slyšet

   Vymazat
  9. urcite mu na prikaz bankerov primiesaly neake polonium do kavy aby banky nemusely vyplatit peniaze.Nakoniec z toho obvinia rusko ako to robi ta propagandisticka haved vždy.

   Vymazat
  10. urcite mu na prikaz bankerov primiesaly neake polonium do kavy aby banky nemusely vyplatit peniaze.Nakoniec z toho obvinia rusko ako to robi ta propagandisticka haved vždy.

   Vymazat
 3. Miloslav Ransdorf nebyl jednoduchou osobností. Byl však studnicí enciklopedických vědomostí s obrovskou schopností spojovat věci do logických, časově, prostorově a osobnostně orientovaných souvislostí. Toho jsem si na něm skutečně vážil.

  Bylo mi ctí, že jsem se s ním znal. Čest jeho památce!

  Ferro

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. souhlasím s Vami .
   I když s historickými tématy 2.svet. války byl zatížen k realné skutečnosti svým žid.původem Bohužel.

   Vymazat
  2. Bože, FERRO !

   Taky se ty chytrej podívej, co je to encyklopedie,
   protože tvou enciklopedii asi ještě nevydali.

   Pozn. :
   Jsem fakt flustrován z toho, kolik je na těchto stránkách gramatických impotentů...

   Vymazat
  3. .... a těch, kteří nezvládnou základní grafickou úpravu textu, což mnohdy fackuje ještě víc než překlepi.

   Vymazat
 4. Jeden z mála slušných lidí na naší politické scéně.Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vtip dne,zeptejte se zaměstnanců jeho manželky.Min.mzdy a to jen občas,nepřístojné zacházení se zaměstnanci a atd.kázal vodu a přitom chlastal vodu.O mrtvých jen dobře,ale nesmí se to tak moc přehánět.

   Vymazat
  2. nebyl náhodou rozvedený, nebo s manželkou už ani nežil (v odluce), každopádně nevím, co ta s tím má společného a takových zaměstnavatelů je tu plno

   Vymazat
 5. M. Ransdorf byl jedním z mála velikánů dnešní levice. Jeho odchod ze světa je pro mne smutnou skutečností, protože si myslím, že ještě zdaleka nanapsal všechno, co nám mohl sdělit. Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
 6. Souhlasím, opravdový vzdělanec slušný a poctivý člověk.
  Čest jeho památce.

  Václav Vodrážka

  OdpovědětVymazat
 7. Ano, i mně utkvěly v paměti jeho přehled, paměť, jazykové vybavení.Myslím si, že se dost lidí, sympatizantů, ale také oponentů na tomto shodne- byl to velmi chytrý člověk.Upřímnou soustrast pozůstalým.

  OdpovědětVymazat
 8. Hlavně byl velice zvláštní......osobně jsem s ním jednou také mluvil.... Ať odpočívá v pokoji!

  OdpovědětVymazat
 9. Je třeba připomenout, že když Ransdorf poukázal na Zemano pokrytectví v projevu při předávání státních vyznamenání, byl odměněn zákazem vstupu na Hrad. Já bych Zemana poslal do prdele, Ransdofr se dokázal ovládat. Zeman mu nesahal vzděláním a pracovitostí po kotníky. Lidovecký ministr zemědělství, pitomec Jurečka, o Ransdorfovi řekl, že není bílý kůň, ale bílý vůl.
  Byl bych pyšný na svou vlast, kdyby se Ransdorf stal ministrem zahraničí. Místo něho nás reprezentovala řada blbců nebo přímo grázlů. Ransdorfovi je jedno, co o něm kdo napíše. Zůstala po něm rodina, které se měl věnovat více než se přemáhat funkcí v Bruselu. Vděku se v Česku jako kolonii nedočká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen podělanej komunista může o presidentovi psát takový výmysly.

   Vymazat
  2. Zdenku, Zdenku, to te neni hodno. Ted mne napada, ze se to da napsat i jinak. Jesipak na to prijdes? Mne na to privedla tahle zmrvena klabesnice.

   Vymazat
  3. Zdenku, Zdenku, to te neni hodno. Ted mne napada, ze se to da napsat i jinak. Jesipak na to prijdes? Mne na to privedla tahle zmrvena klabesnice.

   Vymazat
  4. Fandi, ale zůstaň člověkem. Zemana jsem volil také, ale určitě ne bez výhrad. Nakolik jsou jeho dnešní výroky populistické a na kolik vyjadřují jeho skutečné postoje, ví asi jenom sám Zeman. Pamatuji si jak právě Zeman bojoval za větší evropskou integraci i v době, kdy ta stávající začala viditelně a slyšitelně skřípat. To je jedna z věcí, které Zemanovi vyčítám. Ale není zdaleka jediná. Volil jsem ho a volil bych ho asi zas, pro jeho vědomosti a inteligenci, které se nemohl vyrovnat žádný protikandidát. Na druhou stranu se snažím udržovat zdravý odstup. Vždycky jdou totiž věci dělat jinak a nezřídka i lépe. A i Zeman je jenom člověk. S dobrými i špatnými vlastnostmi.

   Vymazat
  5. Sophlas s 6:20 - jsme na tom ve vztahu k Zemanovi stejně. U Ransdorfa jsem měl rád jeho vyřídilku a docela trefné odpovědi na blbé útoky a ještě blbější propagandy našeho kapitalismu a demokratury. Ale pozor, byl to magor na peníze, s kterými neuměl zacházet. Půjčoval si ze stranické kasy a nevracel. V diskusích si občas i vymýšlel, pohotově, ale vymýšlel.

   Vymazat
 10. Upřímnou soustrast rodině a všem, kteří si ho vážili a vážit budou pro jeho myšlenky.

  Čest jeho památce!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Srab,utekl zbaběle před kriminálem za hodně drsný podvod.

   Vymazat
  2. Zdeňku, o mrtvých jen dobře, aby Vás po zbytek Vašeho života nestrašil.

   Vymazat
  3. Ransdorf byl slušný, férový a statečný. To jsou vlastnosti, které mu anonymní srabi jako je Zdeněk z Brna neodpustí.

   Vymazat
  4. 0:48-uvědomujete si, že Zdeněk z Brna je méně anonymní než Vy a nadávka tudíž patří ke gólům do vlastní branky?

   Vymazat
 11. Je mi to líto. Odešel mimořádný člověk.

  OdpovědětVymazat
 12. Předně bych rád projevil rodině Miloslava Ransdorfa svou osobní účast.
  Odchod této mimořádné osobnosti mě zaskočil, stejně jako jistě zaskočil jeho blízké a celou českou veřejnost.
  Je škoda, že tak vzdělaný člověk nenalezl významné místo ve správě státu, ve službě pro veřejnost.
  Nemohl.
  Pro ideologické předsudky dobových mocných. Kteří mu, co do intelektu, vzdělanosti, hloubky myšlení .., nesahali po kotníky.
  Zato však stačili na to, aby mu je o to přičinlivěji okopávali.
  Miloslav Ransdorf odešel, jeho dílo zůstává ...

  OdpovědětVymazat

 13. Snad pár drobností.
  S M. Ransdorfem jsem se osobně setkal jen málokrát.
  Bohužel. Na jedné z nich Ivan David M. Ransdorfa moderoval a naznačil i někdy na něco odlišný názor,
  a z povahy věci nebyl čas na vyargumentování.
  Avšak bylo patrné, že oba se snaží vcítit do věcného pohledu toho druhého, a to navzájem.
  Při jiné schůzce, tentokrát u nás v Berouně jsem měl možnost s M. R. mluvit osobně a zkusil jsem mu položit pár svých dotazů. M. R. odpovídal věcně, přesně, bez laciných obezliček, typu nerozumím otázce. Tenkrát ho ještě ony zdravotní problémy nepronásledovaly.
  Léta plynula. Ono vyhlášené pražské diskuzní místo již dlouho neexistuje.
  Na M. R. se začaly valit zdravotní potíže, které
  se výrazně podepsaly na jeho tzv. kauzách.
  Kdo kdy řešil problémy s diabetem či s hypertenzí,
  tak ví o čem je řeč.
  I řada spolusoudruhů z vedení KSČM tzv. zneklidněla.
  M. R. přes své neduhy se nebál, postoupit cesty přímo do ledví onoho kapitalistického draka, do útrob se ze kterých se dští síra, oheń a kouř. Totiž
  do ukrajinského majdanismu a švýcarského banksterismu. V obou případech byl cejchován jako podvodník, lhář a mafioso jdoucí bezkrupolozně jen za svým prospěchem a hmotným ziskem. A to včetně i od pár těch, kteří ho nyní charakterizují jako slušného protivníka. Na zdraví to M. R. rozhodně nepřidalo.
  Lze si k tomu vzpomenout na ony momentky z jednání o švýcarské tzv. kauze. Politika, ta dobrá, prostě vyžaduje plné nasazení a mimořádný přehled.
  K tomu M. Ransdorf přidal i osobní odvahu.
  Málem narazil tak silně, že chybělo málo a stal se nepotřebným disidentem.
  I s tím však měl jisté zkušenosti, při své někdejší obhajobě V. Havla, před kolegy z Prognosťáku jako V. Klaus či V. Dlouhý. Neváhal do ní tehdy jít, přestože při svém záběru a znalostech, již tehdy osobnost V. Havla dovedl dost přesně odhadnout.
  Politika je prostě i krutá, většinou k těm, kteří
  se nerozhodli hájit zájmy ne horních pár tisíc,
  ale dolních nemálo milionů.
  Ano bylo mi ctí, že jsem se s ním mohl setkat.
  Čest jeho památce, čest památce lidí jako byl on.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vladimíre, cítíte se mezi přáteli dobře? Nebo už mezi ně, jak veli zdravý rozum, nepatříte?

   Vymazat
 14. Bohužel, odešel jeden z mála vzdělaných lidí na naší politické scéně.
  Jít do EU, asi nebyla dobrá volba. P.K.

  OdpovědětVymazat
 15. Upřímnou soustrast jeho rodině. Příliš brzo odešel, mnoho mohl ještě vykonat. Bude chybět nejen svým blízkým, ale také na politické scéně.

  OdpovědětVymazat
 16. Jeden z mála europoslanců, který se nebál říkat pravdu. Bude nám chybět.

  OdpovědětVymazat
 17. Muzete nekdo potvrdit/vyvratit tu informaci o Vitvarovi. Pokud je to pravda, tak odkud ten clovek je?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Svou poznámku prý smazal.
   Je v Respektu, v kluturním oddělení.

   Vymazat
 18. Ale hlavně - jeden z mála poctivých, nebojácných a pracovitých z vedení KSČM. Na to jste všichni zapoměli. On byl komunista. Filipové a spol jsou pouze a jedině u komunistů. Čest památce Mirka Ransdorfa!!

  OdpovědětVymazat
 19. Muzete nekdo potvrdit/vyvratit tu informaci o Vitvarovi. Pokud je to pravda, tak odkud ten clovek je?

  OdpovědětVymazat
 20. Chudák pan Ransdorf;
  to má z toho rozčilení a z neuvěřitelnèho a hnusného mobbingu!
  ...utrápil se ...
  j.

  OdpovědětVymazat
 21. dobří odcházejí zmrdi zůstávají / Ransdorf myslel na lidi a taky je hájil představoval si pro ně lepší budoucnost než nabízí vyhnilej kapitalismus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 21:39 jednu jedinou věc co udělal pro českého dělníka!Jednu jedinou vy sedmilháři

   Vymazat
  2. Ve veřejných diskusích to vždycky propagandistům Nového světového řádu a NATO nandal. To je přece úloha levicového intelektuála - kritika a ukázání cesty z marastu. Co by, milý soudruhu, chtěl víc. Marek

   Vymazat
  3. Pro zblblého dělníka pravicovou propagandou a kobližkama, který volí pravičácké strany s rádoby levicovými předvolebními hesly jako např. ČSSD nebo ANO, nemůže žádný komunistický poslanec nic udělat.

   Vymazat
 22. Dík všem věrným čechům - děkujeme panu Ransdorfovi za jeho boj pro naši svobodu ...

  ........
  Ještě jednou - děkujeme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přidávám se. Qiedo

   Vymazat
  2. Váš soudruh udělal pro vaší svobodu hovno,máte duté palice?jednu jedinou konkrétní věc co udělal soudruh pro své dělníky?matky samoživitelky,sociální bydlení a podporu rodiny?!

   Vymazat
 23. Odešel čestný a statečný člověk, jeden z posledních opravdových komunistů. Demokracie je už taková, slušné uštve a na špičky "demokratických" institucí vysadí ty nejhorší z neslušných. Nejinak je tomu i v partaji, které zasvětil svůj život a která se ho nakonec snažila podlým způsobem zbavit. Čest jeho památce!

  OdpovědětVymazat
 24. Teď se budou všichni předhánějí, aby Ransdorfa postavili proti ostatním komunistům, kterým vyčítají nečinnost. Vždyť oni už nevládnou celých 26 let. Strany, které zbabělí antikomunisté volí, nesou zodpovědnost za to, že naše platy jsou ve srovnání s německými a rakouskými třetinové. Místo nářků na komunisty by se tito zbabělí poserové měli sebrat a nakopat do prdele Zemanovi, Špidlovi, Grossovi a Sobotkovi. Pravicové strany se ke svým protilidovým činům otevřeně hlásí, zatímco zákeřná sociální demokracie lže jako když tiskne. Největší sranda je to, že tzv. levicové weby vedou ti, kteří se třídně zapalovali v ODS. Pánově, nechte komunisty na pokoji. Ti se o Ransdorfovy poslední věci postarají bez vás. Poslední dobou se o Ransdorfovi mluvilo jako o podvodvíkovi. Nikdo z vás na jeho ochranu nehnul prstem. Teď už jste mu ukradení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikde kde jste vládli vy, komouši, nejsou platy vyšší než v ČR. Dokonce v i v bývalé NDR i po 1/4 století a nalití stovek miliard eur platy pořád výrazně zaostávají za NSR.
   Vina komoušů je naprosto jasná a devastační. Takže si svý kecy strč víš kam.

   Vymazat
  2. Chcete pane naznačit, že všude, kde vládne té vy, jste svoje spoluobčany prodali do otroctví? Kolik jste si nechali zaplatit za zradu?

   Vymazat
  3. 0:33- a víte že to není Vaší zásluhou ale pracovitostí a vzdělaností obyvatel Česka? Vy jste přece vydělával v USA. Zde jen trollíte a užíváte si renty z restituce za pomoci "výprodeje ČR". Jste jen parazit bez "přidané hodnoty". K udržení vaší moci jste zadlužili stát, obce, lidi. Přijde vám účet.

   Vymazat
  4. 1:26

   Vymýšlíte si úplný hovna, zoufalče. Protože s tím faktem co jsem napsal si nejste schopen racinálně poradit. Komunismus zavedl celý východ do bídy. Taky KLDR, Kubu, dnes i Venezuelu. Můžete za to jen vy. Tečka.

   Ano, vydělával jsem 10 let v USA kam bych se za vlády vás, komunistických zmrdů z vašeho koncentráku nikdy nedostal.
   Vydělané peníze jsem dovezl sem, tady investoval a tak svým malým dílem pomohl tuhle zemi pozvednout.

   Nikoho jsem v USA neznal, začínal jsem jako poslední pomocník na stavbě, vše si musel zařídit sám od bydlení až po auto, papíry, pojistky. Končil jsem tím že jsem prodal firmu. Takže vaše přitloublé žvatlání o restitucích a parazitech si nechte na schůzi vaší komunistické buňky.

   Mě už účet, Povolný, za mou snahu a poctivou práci došel a právě si ho užívám. Vy si váš účet za vaše "výkony" právě "užíváte" taky. Nic moc, co? Karma a Boží mlýny jsou svině.

   Vymazat
  5. Lzes, vim kdo jsi a vsechno je jinak. Nejses nic jineho nez obycejnej lhar a provokater.

   Vymazat
  6. Pane (0:33, 2:29)
   V tzv. socialistických státech sice nebyly platy a životní úroveň na absolutní světové špičce. Bylo to mezi špičkou a velmi dobrým průměrem, takže v celku to v průměru bylo vysoko nad průměrem ostatního, kapitalistického světa.
   Afriku, Asii, Jižní Ameriku vydrancovali a drancují kapitalisté, kvůli nim tam drtivá většina lidí - i v porovnání se zeměni východního bloku - živořila a živoří. Kapitalismus není jen USA, Francie, Německo, Belgie, ale také Mali, Středoafrická republika, Súdán, Dahome, Mauretánie, Pákistán, Afghánistán, Salvador, Mexiko, Honduras, Haiti....
   To, že Jste byl majitelem úspěšné firmy, ještě neznamená, že Jste byl dobrým podnikatelem a už vůbec ne, že Jste také dobrým ekonomem, historikem, politologem. Zdá se, že Jste sebevědomý a arogantní, ale to nemá nic společného s rozumem, inteligencí, rozhledem, mravností. Určitě má k sebevědomosti a aroganci blíže hloupost a namyšlenost, než rozum férovost.
   KR

   Vymazat
  7. životnú úroveň z ČSFR Slovensko dosiahlo až v r. 2008 - a potom prišla kríza -

   Vymazat
  8. Že se vůbec zahazujete s tím provokujícím trusem?! Marek

   Vymazat
  9. Chudáčku Marečku bez argumentů... Ty jseš důkazem myšlenkové impotence komunistů.

   3:12
   Podle indexu lidského rozvoje (HDI) je ČR v současnosti na 28. místě z cca 190 zemí. Mezi Itálií a Řeckem. Pozice o které jsme si mohli v roce 1989 nechat leda zdát.

   Asi jste to neráčil zaregistrovat, ale kolonialismus už dávno skončil. Afriku, Asii... už dávno nikdo nedrancuje. Například ve Venezuale vládnou už 17 let antiameričtí socialisti a zemi doslova plavoucí na ropě dokázali dovést do naprostého zmaru.

   Vymazat
  10. 10:32-na můj vkus index(HDI) obsahuje hodně politických "pohledů" a to bývá nevěrohodné. Kolonialismus pomohlo ukončit veřejné mínění, národní odpor s "pomocí" východního bloku. Ostblok neexistuje, proto se vrací a čile vyvíjí neokolonialismus který zabírá i původně svobodné státy(např. nás).

   Vymazat
  11. A proč jsi tam nezůstal Chujmere debiloviči????Stejskalo se ti po věcně zlitým Veškrnovi a pochcaným knížeti????

   Vymazat
  12. 11:53

   Zřejmě netušíte o čem píšete.
   HDI ze skádá ze 3 složek:
   1) HDP na hlavu v paritě
   2) střední věk dožití
   3) délka vzdělání
   Kde je tam ten politický pohled???

   Tak kolonialismus je i u nás? A dříve jsme byli navíc svobodní? Tudle blbost raděj ani nebudu komentovat.

   Vymazat
  13. 12:10-rozbor jsem poslouchal na čr plus, nemáte link? Najděte si definici kolonializmu, porovnejte parametry ČR "včera a dnes". Do té doby opravdu nekomentujte, neztrapníte se.

   Vymazat
  14. Ale on (12:10) je přece oboustranný dement a sociopat. Dement proto, že si nevšiml, že jsme kolonie. Sociopat proto, že fandí režimu a a naší demokratuře, aniž by si připustil, že pro mnoho lidí je dnešní systém na rozdíl od toho předchozího pádem do chudoby a dluhů, do bezdomovectví a cenzuře vlastního projevu. S tím marasmem je spokojen a svou hloupost a úchylku dává ještě navíc veřejně najevo. Marek

   Vymazat
  15. Pro (10:32)
   O indexu lidského rozvoje si skutečně lidé za předlistopadového Československa mohli nechat jen zdát - ještě totiž neexistoval. Z tabulek zpětného dopočítání zjistíte, že pozice ČSSR/ČR se takřka nemění, osciluje na rozhraní zemí vysoce a velmi vysoce rozvinutých, mj. jen kousek za Velkou Británií. Tj. příchod kapitalismu do ČR nic nelepšíl.
   Vaše připomínka, že kolonialismus skončil, je sice správná, ale okamžitě a plynule přešel do neokolonialismu. Doučte se, co neokolonialismus znamená.
   V současnosti hospodářství většiny rozvojových zemí, ale i části zemí rozvinutých, ovládají zahraniční koncerny a drancují surovinové a lidské zdroje těchto zemí plnou parou. Vámi zmiňovaná Venezuela své postavení také nijak extra nemění, během vlády chávezovců ovšem pronikavě snížila negramotnost - to je nezpochybnitelné.
   Jinak HDI je index trochu sporný. Pracuje sice s délkou života, nikoli ale s kvalitou - to délka vzdělávání zrovna nepostihuje, stejně jako HNP nijak (krom cizí - domácí) nepostihuje rozdělování vytvořeného bohatství mezi obyvateli.
   KR

   Vymazat
 25. To je jako špatný sen. Zjistil jsem to teprve před chvílí, sen to není, je to smutná skutečnost.
  Vzpomínejme na něj a rodině a blízkým vyjadřuji tímto soustrast.

  OdpovědětVymazat
 26. Pana Ransdorfa jsem osobně nikdy nepotkal a lituju toho. Vždy jsem nesmírně obdivoval jeho rozhled, encyklopedické vědomosti a neuvěřitelně bystrý rozum. Dovolím si tvrdit, že to byl tak trochu Einstein české politiky, pan Mozek. A že se o něm říká, že byl nepraktický a občas někomu naletěl? Ruku na srdce, kdo z nás ne? Pane Ransdorfe, s vámi odešel člověk, jakých je dnes už velmi, velmi málo. Budiž vám země lehká.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak . Tak vzdělaného vzdělaného politika jako byl pan Ransdorf už komunisti mezi sebou nemají . Jeho kolega Jiří Dolejš je ve srovnání s ním idiot , který se svými názory patří spíš k sebrance TOP O9 .

   Vymazat
  2. Ano, ta strana je v rozkladu - na jedné straně děsná Semelová, sexuálně závislá na Gottwaldovi a Stalinovi, na druhém konci "myšlenkového" spektra Dolejš, eurohujer a advokát kapitalismu. Pavel P.

   Vymazat
  3. Když si tě matka pořídila po hysterektomií tak si v děloze nechal ne jen placentu,ale i zárodek mozku,Chujmere debiloviči

   Vymazat
 27. Je to marnost lidského byťí, že nadprůměrní odcházejí a průměrní přežívají. Kde udělal Darwin chybu, že?
  Osob mnoho, osobností málo...
  Šťastnou cestu, MR!

  OdpovědětVymazat
 28. Tak k tomu Vím něco řeknu:
  Nakonec se zjistí, že pracoval pro MI6, jako Litviněnko a v tom Švýcarsku předával informace, které získal od Rusů a tak ho Putin otrávil Poloniem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi nejate schopen pochopit, že se inteligentní lidé dokáží respektovat i když nemají stejné názory či hodnoty.
   A to je právě ten rozdíl mezi osobou a osobností, který vám zřejmě zůstává utajen.
   Čest jeho památce.

   Vymazat
  2. Asi nejate schopen pochopit, že se inteligentní lidé dokáží respektovat i když nemají stejné názory či hodnoty.
   A to je právě ten rozdíl mezi osobou a osobností, který vám zřejmě zůstává utajen.
   Čest jeho památce.

   Vymazat
 29. Myslím, že KSČM právě vypadl poslední ostrý zub. Nyní se stane zcela bezzubou šedou opoziční stranou, odsouzenou k postupnému a potupnému vyšumění do ztracena. Ransdorfa jsem si vážil tak, jak si vážím chytrých a skutečně vzdělaných lidí. Nejednou mne donutil listovat v knihách, nebo lovit informace pro ověření na internetu. Bude mi chybět. Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jako antikomunista musím říct, že jsem ho respektoval a je ho škoda. Nicméně, teď tam mají nového koně na předsedu, dr. Skálu, doufám, že vyhraje, protože ta filipova parta není této kolaborantské vládě žádnou opozicí.

   Vymazat
 30. 1:26
  Co jsi tam, Pepku Vyskoči, celých deset let dělal, že jsi neprokouknul, jen honil prachy? To je asi důvod, proč tady pořád dokola meleš ty blbosti s tím komunismem. Jestli si myslíš, že proto můžeš nadávat všem, kdo má na víc než ty, tak odejdi na Novinky, tam budeš mezi svými, na své úrovni. Můžeš tam porovnávat platy v Rusku a USA a podobně exhibovat. Nejsi jediný, kdo na Západě žil a déle než ty, ale na rozdíl od tebe nezblbnul.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A že porovnává platy kapitalistické Evropy a ne kapitalistické Afriky. Proti kapitalistické Africe jsou bývalé komunistické země jako ráj.

   Vymazat
 31. ale tento človek nezmenil svoj prístup, aj tu len naháňa peniaze - a poctivo predpisovo kolaboruje - tak ho naučili prežiť

  OdpovědětVymazat
 32. Lidi jak to mohl být komunista když podnikal?Myslete celé představenstvo KSČM včetně zesnulého jsou vlastníky firem a advokátních kanceláří,jak mohou vést třídní boj sami se sebou?Komunista je proti podnikání a vlastnictví výrobních prostředků soukromníky,ti vaši komunisti už jen z definice jako podnikatelé nemohou být komunisti!!!!protože vlastní firmi a jsou podle Marxe vykořistovatelé a zároven komunisti???to je takový rozpor že tomu muže fandit jen sjetej miliardář.Sodruzi rozum do hrsti!!Lidé bděte!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bedřich Engels, kolega Marxe a jeden z otců komunismu, byl anglický továrník a vykořisťovatel. A financoval Marxe. Ono jaksi ideály a realita jsou si dost vzdálené, to vidíme i na dnešní pseudodemokracii. Poznámka na okraj, ne všichni komunisté byli proti soukromému podnikání, viz. Čína, ale nejen Čína. Propaguje se smíšené hospodářství, národní kapitalismus, asi je to lepší než globálně korporátní fašismus, který jako mráz příchází ze západu.

   Vymazat
  2. Pouze státní vlastnictví výrobních prostředků nikam nevede, jak ukázala minulost. Lidé bez patřičné motivace zleniví. Jak duševně, tak fyzicky.

   Vymazat
  3. Největší a chronickou chybou minulého režimu byl, že nenechal lidi podnikat! Baťa to uměl přenést i na své zaměstnance, ale soudruzi si nechali vnutit sovětský kasárenský model nedostatku a když už to vypadalo, že le hnuly ledy i v KSČ (1967-68), tak sem vlítlo 5 "spřátelených armád" a postupně dosadili pomocí té svině Husáka konzervativní křídlo. A opět se podnikání odložilo na neurčito. A v 2. polovině 80.let už bylo pozdě. Lidé chtěli radikální změnu. Bohužel, revoluci jim ukradly další svině z teď se v tom čvachtáme a nevíme jak z toho ven. A do toho ty "levicové" výkřiky Semelové a jakéhosi V.Pražáka. Zdravím vás všechny. Marek

   Vymazat
  4. už jsem si o vás (7:42) udělal obrázek dříve, teď už jenom doplňuji, že jste nejenom hlupák, ale jednoducý ubožáček, kterého nezbývá než jenom politovat

   Vymazat
  5. Václav Prazak23. ledna 2016 7:42
   On asi ten komunismus, stejně jako demokracie, nemůžou být bezbřehé. Společnost by měla umět vyvažovat mezi soukromým podnikáním a státním vlastnictvím. To by mělo být umění politiky.
   Současná realita nám také ukázala, že by se nemělo diskutovat o emisi měny v rukou státu, nikoliv v soukromých rukou. P.K.

   Vymazat
 33. Na rozdíl od některých jiných, dnes ještě žijících, to nebyl žádný hlupák. Čest jeho památce.

  OdpovědětVymazat
 34. Na Novinkách raději diskusi k jeho úmrtí zablokovali. Ani se nedivím, protože tolik nenávisti k mrtvému může snad být, z civilizovaných zemí, pouze v Česku.
  Miloslav Ransdorf byl, stejně jako my všichni, člověk chybující. Z jeho pochybení dělali jeho odpůrci velké případy a mnohým sloužily k jeho dehonestaci.
  Žádný soudný člověk mu ale nemůže jeho vzdělanost, přehled, jazykovou erudovanost i vůli pomáhat jiným. A zachovával si svůj názor na svět a dění v naší společnosti.
  Mnozí jeho odpůrci si zřejmě oddychli. Lidé, hledající ale v současné době východiska z marasmu, do kterého nás politici v posledních cca 26 letech zatáhli a zatahují, v něm ztratili člověka, který dokázal na věci ukázat, objasnit společenské procesy i nastínit východiska. Jsem přesvědčen, že nejen lidem v KSČM bude chybět.

  Děda 2

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je také snad jediná rozumná věc, co "Novinkáři" za posledních nejméně deset let udělali - blokli diskusi u jeho úmrtí. Tedy to jsem opravdu nečekal.

   Vymazat
 35. Anonym 10:01
  Přesně tak to bylo, jenže model socialismu, ve kterém by lidi mohli podnikat alespoň v malém, cestovat a pracovat jako v cizině (a vracet se se zkušenostmi a penězi) nechtěli ani soudruzi v Moskvě ani soudruzi v SSA. Proto konec pražského jara a proto taky museli zlikvidovat vojensky Jugoslávii, kde přesně takový model fungovat, když tento se po rozpadu socialistického tábora ne a ne zhroutit. Proto se to muselo udělat silou, rozbombardovat Jugoslávii a "zprivatizovat" ji, dosadit loutkovou vládu a zotročit ji jako nás. Málokdo ví, že zaměstnanci firem v Jugoslávii, mohli být zároveň jejich akcionáři.

  OdpovědětVymazat
 36. 9:48
  Novinky jsou přísně cenzurovány a tam pustí jen zažrané, bezmozkové dementy typu Pepek Vyskoč. Zbytečné komentovat.

  OdpovědětVymazat
 37. Pro Pepky Vyskoče:
  Kopat do mrtvoly může jenom "HYENA".
  Vaše nekvalitní povaha vám jednou zajistí totéž, čím "krmíte" ostatní.
  "Mors certa hora incerta".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pepci Vyskočové Mílovi nesahají ani po kotníky. Stejně tak hyenistické je jen několik hodin po oznámení úmrtí našeho M. Ransdorfa hlásit na facebooku já jsem náhradník, že s. Kohlíčku...

   Vymazat
 38. Dobří odchází,Kalousek zůstává.

  OdpovědětVymazat
 39. Odešel můj dobrý kamarád... Často jsme se v uplynulých dvaceti letech spolu přeli, leccos si dokonce vyčítali. Nikdy hlavně nezapomenu na společně strávených pět let (2004-09)v Evropském parlamentu a na časté bruselské diskuze v mé kanceláři, trvající mnohdy do nočních hodin. Mílo, přese všechna občasná nedorozumění, měl jsem Tě rád! Odpočívej v pokoji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. S potěšením jsem zaznamenal, Danieli, vaši repliku.
   Zkuste dát na Novou republiku nějakou svoji úvahu.

   Vymazat
  2. Děkuji Ivanu Davidovi za jeho vzpomínku na M. Ransdorfa. Byl to člověk, kterého je třeba si vážit a pokračovat v jeho směřování, tj. dávat všechny svoje schopnosti ve prospěch lidí a usilovat o změnu zakonzervované KSČM. Před nedávnem jsem M. Ransdorfovi vyjádřila svou podporu. Nemohla jsem vstřebat ten hon, který na něho podnikala média a nemohla jsem se ani smířit s tím, jak se k němu v jeho těžké situaci zachovali i jeho "nejbližší" soudruzi. Odepsal mi velmi mile a lidsky a já jsem dnes ráda, že jsem mu onen mail napsala. Je mi upřímně líto, že už není mezi námi, bude nám moc chybět. VK

   Vymazat
 40. Nějaká divná smrt. Že by odstranění nepohodlného svědka a to buď z jedné, nebo druhé strany? Co takhle pitva a vyšetřování?
  Míra

  OdpovědětVymazat
 41. Čest jeho památce . Politik pro lid .

  OdpovědětVymazat