Reklama

.

.

neděle 31. ledna 2016

Ministerstvo obrany RF: Ruské letadlo neporušilo turecký vzdušný prostor


31. 1. 2016     zdroj
30. ledna turecké úřady obvinily RF z nového porušení svého vzdušného prostoru. Prohlášení tureckých orgánů o porušení vzdušného prostoru země je nepodložená propaganda. Jak informovaly Vesti.Ru, oznámil to oficiální mluvčí Ministerstva obrany RF Igor Konašenkov.


"K žádnému porušení vzdušného prostoru Turecka letadly ruské letecké skupiny v Syrské arabské republice nedošlo, řekl Konašenkov. Prohlášení turecké strany o údajném porušení ruským letounem Su-34 vzdušného prostoru je nepodložená propaganda."

Konašenkov dodal, že neexistují žádné takové radary, které mohou zaznamenat příslušnost vzdušného objektu, je možno sledovat pouze výšku, směr a rychlost. Podle něj zjistit, jaký druh letadla porušil vzdušný prostor, je možné pouze na základě přímého vizuálního kontaktu s jiným letadlem, který nebyl.

"Mluvit vážně o tom, že s těmito radary někdo někoho dokonce varoval v ruském a anglickém jazyce, mohou jen negramotní propagandisté poté, co se dosyta nadívali na hollywoodské akční filmy," řekl Konašenkov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

54 komentářů :

 1. Jo přesně Rusové a Slovani mají vtip a grácii a Anglosasové mají zase podvod a klam. Ne každý Rus je dobrý a ne každý anglosas mizera. Ale co se zahraniční politiky týče, jsou anglosasi prašiví otrokáři.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. bezva napsaný :o)

   Vymazat
  2. NESCHOPNÉ USA UŽ NEDOVEDE DRŽET NA UZDĚ ANI SVÉHO SPOJENCE S KTERÝM VYTVOŘILO IS

   ten válkydychtivý Turek se i tady přiznává,že porušil syrský vzdušný prostor,protože poslal svoje letadlo,aby mělo vizuální kontakt a vyfotilo hvězdy,které straši toho diktátora už všude a TEDY MUSELO NUTNĚ PORUŠIT TY PROSTORY.

   ŠKODA,ŽE NAŠI KŘIVÁČTÍ POLITICI NECHTĚJÍ TO TURECKO POŽÁDAT,ABY TÉ MAKRELI,NAHRADILO ŠKODY ZPŮSOBENÉ UPRCHLÍKY a radeji pošlou DO TURECKA 800 milionu korun z našich peněz rozpočtu,aby i oni mohli dále podporovat IS.
   ZÁVĚR.Drahá veřenosti podporujte vznik NOVÉ SÍLY HzNR a VzV než vám naše polit.třída svojí STAROU POLITIKOU ukradne nos mezi očima.
   NEZAPOMENTE,že na vás chystají dalši špeky TTIP,TPP,a TISA stojící přede dveřmi a můžete demonstrovat a protestovat jak chcete,budou z toho mít prima čurinu..

   Vymazat
  3. souhlas, diky ze to nemusim psat ja!!!
   doporucuji ti a vsem anonymum, by si vymysleli nejaky podpis, na casove udaje se spatne odpovida!

   Vymazat
  4. OSV DĚKUJE PANU JIRKOVI ZA SOUHLAS, POKUD TO BYLO PRO NÁS.

   podle Barnetova plánu měli být OSV aktivisté už dávno mrtvi.Ten plán pokud ho znáte, preferuje zabití každého,kdo by se mu postavil do cesty-proto nemáme nic proti anonymním přispěvkum.Prozatím je tedy třeba hledět,aby naše nově vznikající občanské síly se nestaly hned nebožtíky.

   ÚTOKY UŽ ZAČALY JAK VIDÍTE NA PANI NELU LISKOVOU,toho DOC DAVIDA,a je to vždy to samé.Namísto k věci se obracejí Senochrupové vždy proti OSOBNOSTEM a ty rostou a rostou.Tak se všichni přidejte.Nová síla bude potřebovat NOVOU POLITIKU a zrovna dnes jsem to oznámil jednomu posrancovi,že jich máme plné zuby a at otevřou na svém stranickém webu jimi zablokované diskuzní rubriky A ZAHÁJÍ DIALOG S JEJICH VOLIČI,abychom jim mohli sdělit co chceme, než se do nich pustíme na všech dnešních NÁRODNÍCH WEBECH. Polit.třida ZOUFALE BLOKUJE,bez sebe strachem finance z NAŠEHO ROZPOČTU a nechce vydát zákon,aby NÁRODNÍ WEBY OSV podobné zdejši NR VZNIKLY VŠUDE v celé ČR NA KOMUNÁLNÍ A I CELOSTÁTNÍ ÚROVNI,FINANCOVÁNY Z NAŠICH PENĚZ PENĚZ ROZPOČTU.

   Vymazat
 2. Marná snaha. Většina nás, nezaslepených lživou propagandou je tak či onak na straně Ruska a Putina. Zvlášť v této době záměrné migrační likvidace evropské civilizace řízené, financované a organizované zločinnými USA..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Presne tak.!

   Vymazat
  2. Dělá to na mně dojem, že se připravuje další provokace Ruska sestřelením dalšího letadla, aby se potom řeklo, my jsme Rusko upozorňovali a i když to bude nad Syrským územím, bude to další sprostý akt USA, které ztrácí v Sýrií půdu pod nohama a bylo Rusy demaskováno, když se zjistilo, že USA proti Islámskému státu ne že nebojují ale je i vyzbrojují a Turecko a Izrael čile s Islámským státem obchodují a tím mu dávají prostředky a zbraně. Takže by se Rusové měli mít na pozoru a zajišťovat své letadla a klidně to Turecké sestřelit kdyby bylo v dosahu, aby zločinné NATO si uvědomovalo, že nemůže beztrestně zabíjet lidi po celém světě.

   Vymazat
 3. Slib brzo vyplní- Turci vyvolají 3 sv válku na pokyn krvelačníků ,jež mají na kontě 227 válek na celém světě za 200 let

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 13:48
   Přesně.
   To byl takoví propagandistický balonek.
   Takže můžeme čekat přímí úder,třeba ve vzdušném souboji.Jinak zkušený radista,rozezná typ letadla,ale jen podle rychlosti objektu na rádiolokátoru.

   Vymazat
 4. vyvolají válku a tím taky skončí Rusové se s nimi po letitých zkušenostech srát nebudou a s nimi půjdou všichni válku chtiví hajzlové

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud to letadlo sledovali od startu z ruske zakladny az po navrat na ruskou zakladnu, tak to bylo ruske letadlo, vy komunisticti idioti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vypatlaná knížecí bezmozkovna jménem Chujmer zas svou atypickou češtinou mele sračky!!!;;

   Vymazat
  2. Pokud .... pokud se nemýlím, tak si první přispívající blb k tomuto článku. Živíš se zločinem, nebo provozuješ neziskovku?

   Vymazat
  3. Zajímavé, že se ale tato zpráva (Tvůj předpoklad), nikde neobjevila. Pročetl jsem o tomto incidentu co se jen dalo, ale ani sami Turci nic takového netvrdí, ačkoliv by to pro ně byl jistě vítaný argument. Takže jsi asi papežštější než sám papež!

   Vymazat
  4. Anonymní 31. ledna 2016 14:06

   Kdy se naučíš česky, KRETÉNE?

   Vymazat
  5. Chujmer a čeština.....?????To si dost odporuje!!!!

   Vymazat
  6. Napsal jsi:"komunisti ctí idioti" - a jistě to platí i naopak. Takže ty komunisty přiřazuji Tobě a můžeš hádat kdo je idiot!

   Vymazat
  7. zvykaj si blbecku. Je coraz viacej mysliacich ludi, ktorych ty nazyvas komunisticki idioti. Inac utekaj do Prahy, zilkovu nema kto vytrtkat, stropnicky na nu nestaci, ukaz ze si samec :-D :-D :-D. XY

   Vymazat
  8. Anonymní 31. ledna 2016 15:00

   Ale jen do Prahy. Nikam jinam.

   Vymazat
 6. Když jsem tu zprávu četl na mainstreamu, tak jsem se podivoval právě tomu, že turecká radarová obsluha verbálně komunikovala s ruským bojovým letadlem - větší pitomost lze stěží vymyslet! Osobně si myslím, že je ruský letoun zaměřil, aby jim dal najevo že o nich dobře ví a oni se z toho "podělali" a proto ta hysterická reakce!
  Jinak - mimo téma: Velký dík paní PhDr.Grulichové za překlady!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Připojuji se také kytičkou pro paní
   dr.Grulichovou!Díky!!
   jituš

   Vymazat
 7. Víte, ona to zas až tak není žádná sranda. Válka by nás všechny poslala do pravěku. Ekonomická krize bouchá na vrata kapitalistova a on, věren své tradici, ji hodlá řešit válkou. Udělal to v minulosti opakovaně a měl úspěch, tak to zkusí znovu. Jde jen o to, aby si Putin udržel klid a nezmáčkl ono tlačítko. To by pak byl "reset" - ne ve vztazích Rusko-zapadající Západ, ale v existenci lidstva jako takového. "Nikdy ještě v historii lidských bojů nevděčil...o lidstvo za přežití ruskému prezidentovi"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo jo. Jen aby to cvok fakt nezmáčkl. Tím by fakt prokázal svou mírutvornost.. Buďme mu vděční. A stejně i ostatním jaderným velmocem (pro tupce to zahrnuje i USA atd.).

   Vymazat
 8. ze ten flugzeug sundali umyslne, jiz je nam znamo davno!! diky brainwashingovym, nejen cnn, reuters, tak
  i ceskym mediim, nektere ovce stale veri, ze to bylo spravne jednani turku, pod vedenim nato a jewsa!!!
  amik

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když si přečtu, co říkal Konašenkov a porovnám to ze zprávami o narušení a sestřelení ruského letadla, pak je to jasný a záměrný útok z turecké strany. Jinak to ani nevychází, protože vše do sebe zapadá jako kolečka od hodinek. A hodinář ať plácá co chce, jinak by mu hodinky nešla, kdyby kolečka do sebe nezapadly!

   Vymazat
  2. Za to ty zasloužilej ussackej cestovatel a češtinář nejsi ovce.....ty jsi vůl a ještě vygumovanej!!!!!Ave já

   Vymazat
  3. to ave ja: jo ja ceska spatne mluvit ja byla tlouho v cizina!!! ja te tam potkala ty by uz to tneska dafno nebyla!!!!!
   amik

   Vymazat
  4. Jednou tě dostanu na stůl a pak se pobavíme....hlavně já,ty už mnohem míň;-))) Ave já

   Vymazat
  5. "Konašenkov dodal, že neexistují žádné takové radary, které mohou zaznamenat příslušnost vzdušného objektu, je možno sledovat pouze výšku, směr a rychlost. Podle něj zjistit, jaký druh letadla porušil vzdušný prostor, je možné pouze na základě přímého vizuálního kontaktu s jiným letadlem, který nebyl."

   Jak ví, že vizuální kontakt nebyl, když tam rus nebyl? Byl tam, nebo věští z koule? Mimoto určit druh a příslušnost lze i ze země obyčejným dalekohledem..

   Vymazat
 9. No a hnedka včera ohlásil Erdogan, že chce urychleně mluvit s Putinem, asi jako chlap s chlapem, že si to vyříkají. Ministerstvo ZV Ruska tento návrh studuje. A studuje a studuje a studuje. Nikdy by mě nenapadlo,že ten Turek je tak hloupý. To snad musí být trapné i těm jeho voličům.

  OdpovědětVymazat
 10. Möj nazor.Turci si ani neprdnu,pokial im to Nato nedovoli.O tom incidente pise DWN:technicky nemöze radarova stanica urcit,ci to bolo americke,alebo ruske lietadlo.Mozno,ze aj nebolo vöbec//ono treba odputat pozornost,ze v Istambule su verbovacie kancelarie pre bojovnikov proti Assadovi,Turecko nam vyraba utecencov,my mame len platit ich akoze zadrziavanie//Radarova stanica möze urcit ako je uvedene v clanku,vysku,smer.rychlost.M.

  OdpovědětVymazat
 11. lide kdyz uz jste anonymni, tak si vymyslete nejaky podpis treba: xxx nebo kolja, lepe se k tomu odpovida nez hledani casu!!
  dik sef

  OdpovědětVymazat
 12. Putin kašle na Tureckou ulhanou krysu. Jedině by ho potěšilo, že z Turka, co zastřelil pilota na padáku, je halal žrádlo.

  OdpovědětVymazat
 13. Pro lepší náladu Vám posílám něco o chudých ruských obyvatelech v Kaliningradu

  http://www.srspol.sk/clanek-kalinka-v-supermarkete-v-kaliningrade-video-12033.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc pěkné, to se povedlo.

   Vymazat
  2. Ajéje.. Zaručená pravda v akci. Sorry, ale byl jsem v Rusku v dubnu a už tehdy měli v regálech pěkný kulový. Nebavím se o zapadákově na východě, ale o Petrohradu. Nadáváte tu na zkreslená fakta v médiích, ale sami se téhož dopouštíte. Ať už z hlouposti nebo v dobré víře, pácháte to, co Vám samotným vadí. Nikdo, kdo si na vlastní oči neověřil (a to cokoliv), nemůže věřit ničemu. Na internetu může jakýkoliv cvok předkládat jako pravdu libovolný výmysl.

   Vymazat
  3. A proč jsi to "kulový" v petrohradských regálech nenafotil? Takhle mluvíš jen jako natoidní propagandista typu Votápek - Štětina.

   Vymazat
  4. Jelikož jsem v dubnu netušil, že to po mě někdo, bude chtít. Luxusní nákupák hned vedle hlavního nádraží. Něco jako Tesco.
   Zapomněl jsem ještě na smrad ze zbytků hnijící zeleniny a bordel na zemi. Ale čokoládových kokin bylo dost. ;-) A byly moc dobrý..
   Mrzuté, že místo argumentů se tu používají neexistující a nesmyslná slova ve smyslu nadávky (jestli správně chápu).

   Vymazat
  5. Pardon..
   Luxusní nákupák a v něm něco jako Tesco.. Chybička se vloudila.

   Vymazat
 14. Turecko se za každou cenu snaží zatáhnout NATO, tedy i nás, do konfliktu s Ruskem,. S tím sestřeleným letadlem se to nepodařilo, tak to zkoušejí znovu. Turci jsou rozčileni, že už nemohou beztrestně operovat nad územím Sýrie, tak aspoň dělají obstrukce vídeňské konferenci tím, že tam nepustí Kurdy, kteří kromě syrské armády jediní bojují proti IS, Islamizující se Turecko, se svými územními a mocenskými ambicemi, začíná být nebezpečím samo o sobě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, no, mají fakt problém. Kromě technologické převahy ruských stíhačů je mají trvale v merku systémy protiraketové a protiletecké obrany. Ty systémy (S 400, nejen), které tam, ke vzteku a hrůze američanů posalali až po!! sestřelení ruského letadla. Je velice pravděpodobné, že po prvním výstřelu na ruské letadlo nad Syrským územím , proč by létali nad Tureckem?, by Rusové sudali nejen všechno ve vzduchu. ale i na zemi. Že to umí už prakticky předvedli. Erdogan teď chce ukecat Putina, aby tu faktickou blokádu uvolnil. Tak tu jeho žádost teď holt budou důkladně, tedy dlouho, studovat, no... J.B.

   Vymazat
 15. Ze všech stran se teď Rusko očerňuje a provokuje. Je to jen otázka času, kdy se něco semele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, ale zeptejte se (najděte si), jak často si na narušení vzdušného prostoru stěžují skandinávské země. Pobaltí, Velká Británie a jiní. Proč si testují rychlost reakce RAF? Kdo koho provokuje? Svět není černobílý. Proberte se . Má to vždy více pohledů a vysvětlení. Jen je chtít hledat..

   Vymazat
  2. No, pokud by sis dal tu námahu a hledal – jak sám doporučuješ druhým – tak by sis všimnul, že si Angláni, USA, Kanada a spol. sice stěžuji na přelety ruských letadel, ale že se jedná o přelety, které jsou sice v blízkosti jejich hranic, ale stále ještě v mezinárodních vodách(!) – tj. mimo vzdušný prostor těchto zemí! Krom toho, že se jedná o reciproční akce.
   Příkladně Rusové od těchto dálkových přeletů upustili již v devadesátých letech, avšak USA obdobné dálkové lety strategických bombardérů podél ruských hranic provádí kontinuálně bez přestávky od konce II. WW.
   Je-li řeč o Turecku, tak to podle vyjádření Atén narušuje vzdušný prostor Řecka permanentně. Tak o čem se tu chceš bavit???
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
  3. Ano, to je ten problém. USA (a někdy skrezevá NATO) nepřestaly být nikdy agresivní. Provokují kde se dá a Rusové měli sedět doma, koukat na to, jak jim ussmani zatahují smyčku kolem krku a nic nedělat? A když začali Rusové recipročně hlídkovat daleko nad oceány, tak se najednou NATO zlobí. To je spíš veselé. Smutné je, že tu americkou propagandu ještě stále někteří dobráčci s chutí baští. Např. ten 23:36. Květa

   Vymazat
  4. A co Finsko? To v nenáviděném NATO není a na totéž si stěžují. Ne na přelety okolo a "blízko", ale na skutečné narušení. Navíc nevím jak by se vám líbilo, kdyby takové letadlo bez odpovídače (tedy neviditelné pro řízení letového provozu) ohrozilo vaše letadlo. Létají zcela bez regulace v koridorech a výškách, provozu dopravních letadel. No a když už se o nich ví, všechno se jim musí odklánět z cesty.

   Vymazat

  5. Anonymní 1. února 2016 12:32

   Finsko formálně v nato není, reálně však ano. Je přidruženým členem, cvičí s NATO, takže jako bychom se bavili o zemí NATO.
   Jde-li o ty přelety, tak si ty zprávy pozorně přečti. v blízkosti hranic ale ne přes jejich území. to zaprvé za druhé informace o zjevných provokacích vojsk NATO - USA zcela přehlížiš. A to už vůbec nemluvím o tom Jaltských dohodách, dohodách na konci studené války a neustálému přesouvání vojnských logistických zázení armády USA k hranicícm Ruska...
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
 16. Jestli jsem článek správně pochopil, tak Rusové popřeli pouze to, že by vzdušný prostor Turecka narušilo jejich(!) letadlo, ale nepopřeli samotný akt narušení Tureckého vzdušného prostoru.
  Přičemž pokud by se jednalo o letadlo zemí NATO, tak by jej měli být schopni identifikovat prostřednictvím tzv. „odpovídačů“.
  Vzhledem k tomu, že se tak mělo stát ze Syrského území, pak se nejspíš mohlo jednat o Syrský letoun a nebo o letoun země mimo NATO. O takových však není známo, že by operovali v Sýrii. Jakýpak vzkaz byl tímto Turkům vyslán???
  Zdr.
  JiB

  OdpovědětVymazat
 17. Tohle je všechno móc pěkné, ALE:
  vzpomeňte si, že Erdogan chtěl jednat s Putinem už když mu Rusové napálili sankce a Putin řekl ne. A teď by měl Erdogan vhodnou příležitost, že ano? Takže to všechno může být jen o hledání vhodné příležitosti...
  A není bezva být v jednom vojenském paktu s Tureckem a v budoucnu i s Ukrajinou? Může se nám stát, že budeme ve válce než se nadějeme, kvůli těm a jiným blbům!

  OdpovědětVymazat
 18. Hlavne neide o to ale ide o to:
  Žiaľ sú medzi nami veľmi zlí „ľudia“ - vlci v koži baránkov! To, že premenili USA na Ríšu patologických klamárov a EU na Ríšu patologických pokrytcov dnes už nevie iba hlupák, zbabelec, ignorant alebo „ich človek“! Tí ostatní sa skôr či neskôr postarajú, aby tieto režimy odišli na smetisko dejín a ich skrytí aj verejne známi reprezentanti a lokaji boli spravodlivo potrestaní. V tejto snahe by mali zohrať významnú úlohu práve národy severnej Ameriky a západnej Európy nakoľko svojou nevšímavosťou a ignorantstvom a spoločenskou negramotnosťou dopomohli k tomu, že na ich území vnikli zločinecké spolky, ktoré sú svojou činnosťou zamerané proti ľudskosti. Tým by snáď došlo k ich morálnemu obrodeniu a časom možno aj k medzinárodnému rehabilitovaniu. Nuž, dobrá povesť sa veľmi ľahko stráca ale ťažko nadobúda späť, ak je to vôbec možné! Dúfajme, že v budúcnosti sa už nikto nebude mať ambíciu riadiť "Mojžíšovou lžou (i keď táto v sebe niesla znaky dobovej milosrdnosti)" o vyvolenom národe. Ak sa tak stane, ľudstvu sa uľaví a otvoria sa pred ním aj nové zmysluplné obzory. Inak, ........len „google“ vie ako to s nami dopadne!
  Predovšetkým! Vedenie EU si evidentne neplní základné povinnosti a to ochranu „spravovaného“ územia a ochranu obyvateľstva, jeho duchovných a hmotných hodnôt a majetku. Za to im treba v EU parlamente vysloviť nedôveru, odvolať ich z funkcii (Tusk, Moherini, Schulz, Juncker a eurokomisári zodpovedný za problematiku ochrany EÚ) a následne ich postaviť pred národné, resp. európsky súd za:
  -organizovanie a podporu zločineckých skupín zaoberajúcich sa nezákonnou imgráciou do EU,
  -zneužitie právomoci a postavenia verejného činiteľa,
  -neoprávnene a neefektívne nakladanie s prostriedkami EU (napr. 3 mld. € pre Turecko),
  -cenzúru, skresľovanie informácii a  klientelizmu
  Je toho dosť za čo by sa mali poslať tí pokrytci kopať loj napr. do ............ . S „národnými hrdinami“ podobného razenia by si mali poriadok urobiť v ............... veď každý vie o ktoré krajiny „vyspelej demokracie“ v EÚ sa jedná. To by sa však medzi europoslancami museli nájsť viacerí so svedomím a odvahou?! Určite by ich väčšina populácie EÚ podporila. Na to ani nie je potrebné robiť prieskum verejnej mienky ......... . Majme na mysli, že jar je za dverami a na juh Európy príde ešte skôr!
  Ale zrejme si niekto zaumienil, že z mladých imigrantov bude regrutovať armádu. A proti komu ju asi nasmeruje? No proti Rusku. Veď to je stále o tom istom už niekoľko storočí, teda o anektovaní územia dnešného Ruska. Ale pozor! Tá armáda bude prechádzať Čechami, Slovenskom, Poľskom, Maďarskom a Rumunskom či Bulharskom a  Fínskom smerom na východ? Takže si imigrantov, vlastne vojsk NATO - NWO, nakoniec užijeme! Alebo sa mýlim a „svetovým elitárom - vyvoleným“ sa to nepodarí?! A ako by sa aj mohlo, veď sú vlastne civilizačný odpad určený na recykláciu! A urobili to zo seba sami svojím správaním. A zase o nejaký čas sa ich potomkovia, ak nejakí budú, budú čudovať prečo sa im to stalo. Ale ešte stále majú čas na kritickú sebareflexiu. Časomiera je však už v chode ............ .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 31. ledna 2016 21:01 a Anonymní 31. ledna 2016 21:44

   Můj přípisek nebyl o "výhodách" plynoucích z členství v NATO a o tom co nám díky tomu stále reálně hrozí. To je myslím bez diskusí. Já jsem se jen pokusil analyzovat sdělení v článku obsažená. A marná sláva z textu mi stále vyplývá, že k nějakému narušení tureckého vzdušného prostoru patrně došlo, ale že to letadlo nebylo ruské…
   No zkuste si ten článek přečíst ještě jednou.
   Zdr.
   JiB

   Vymazat
 19. I naše TV ukazuje kolonu 2000 radikálů jedoucích na Toyotách z tureckého území do Sýrie. Prakticky člen NATO umožňuje ISIS agresi v cizím státě. To jsme opravdu za úplné blbce?? A naší zástupci v NATO to ještě podporují. Že se chlapci alespoň trochu nestydíte.

  OdpovědětVymazat