Reklama

.

.

neděle 3. ledna 2016

Na potlačení nepokojů v Saúdské Arábii byla vržena obrněná technika


3. 1. 2015   zdroj a zdroj a zdroj
Vláda Saúdské Arábie vyslala obrněnou techniku a vojenské jednotky k potlačení masových protestů na východě země v souvislosti s popravou šíitského kazatele šejcha Nimr al-Nimra. Obzvlášť komplikovaná situace se vyvíjí v oblasti rodného města al-Nimra, al-Katíf, sdělují místní média.


Zpráva o smrti al-Nimra, který byl obviněn z teroristické činnosti a popraven spolu se 47 dalšími osobami, vyvolala rozhořčenou reakci šíitské veřejnosti.

V Bahrajnu použila policie k rozehnání demonstrantů v ulicích na protest proti popravě slzný plyn .

Íránská strana pohrozila, že smrt šejcha al-Nimra přijde Saúdskou Arábii draho. Představitelé vlády země prohlásili, že co se stalo, je začátek pádu režimu, který utiskuje národy.

Íránský duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí vyjádřil v sociální síti soustrast s úmrtím kazatele a také kritizoval Rijád za podporu mezinárodního terorismu.

Šíitští vůdci Iráku, Kuvajtu, Libanonu a Jemenu varovali Saúdskou Arábií před rozšiřováním represí proti národnostním menšinám, protože to může vést na Blízkém východě k podněcování konfliktu na základě náboženského vyznání, uvedla tisková agentura Reuters.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Že by podobný scénář k vyvolání výbuchu občanské války a současně konfliktu s Íránem, pardon pokračování arabského jara, ve stejném scénáři jako v Sýrii?Co na to USA?Zapojí se pak k bombaardování za pomoci koalice obranné NATO proti Íránu.Pro zbrojaře USA úplný finanční ráj¨na zemi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ale jedna varianta o které už bylo opravdu slyšet. Někdo v Americe už možná opravdu hraje i na řízenou změnu režimu v SA. Vypadá to praštěně, ale v dějinách už se staly pošahanější věci.

   VR

   Vymazat
  2. Šítská menšina usiluje o autonomii, či alespoň respektování v SA. A odezva? Takky a střílení. Co na to říká "demokratickej západ"? Proč jim neumožní plebiscit a vlastní stát jeko slovákům, skorům a t.d. Kde jsou ona "lidská práva" A si tam, kde skončila na východě Ukrajiny onou "sférou zájmů"......

   Vymazat
 2. Kdo chce všechno, nakonec nemusí mít vůbec nic. Takový obrat může nabrat chaotický a nepředvídatelný vývoj na Středním východě. Saudská despocie může padnout, Turecko upadnout do vleklé občanské války a USA přijít o fundament pro dolar (ropné obchody za dolar) jako světovou měnu. Béda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A nebo se taky může ekonomicky sesypat Rusko.

   Vymazat
  2. Stát se může cokoli. Občas se i naplní ono pověstné "První budou poslední a poslední se stanou prvními". Život už je holt takový…

   Podle nervozity USAmanů, to je i docela pravděpodobný scénář.

   Vymazat
  3. Přesně tak, pokud by se rozhořel konflikt mezi Íránem-podporuje Rusko a SA-strážníčkem je USA, tady jde o všechno.Lze to nazvat "hrou" všechno nebo nic!USA stojí i za Tureckem.Tam je další možnost velkého konfliktu s kurdskou menšinou a následné rozdělení Turecka.Tohle by už Evropa, potažmo EU, nerozdýchala.Miliony utečenců by rázem zachvátilo celou severní polokouli a další vývoj raději ani nemyslet"USA mohou podporovat zbrojně obě strany a zpoza oceánu řídit palbu, smát se tomu, jak se celá východní polokoule schyluje k totálnímu zahoření.USA jako vládci celého vesmíru případně i všech mimozemšťanů.

   Vymazat
 3. Nepokoje a protesty? Tak to musí být dílo CIA. Všechny nepokoje jsou dílem CIA. To přece ví každý konspirátor. Otázkou jen je ci tím CIA sleduje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ani netušíš, že můžeš mít docela pravdu. Může to být nechtěné dítě - důsledek rozvratné politiky, kterou tato zločinecká organizace provádí v širším regionu po desítky let. Pavoučci se čím dál víc zamotávají do své vlastní pavučiny. Rozes*ali to tam do takové míry, že se jim situace vymyká z stále víc z rukou. Realizovali politiku rozděl - poštvi proti sobě (šíty a sunity), podporovali teroristy a nejhrůznější diktatury a jejich práce nese své ovoce.

   Vymazat
  2. Tak jistě, v Rijádu ambasádu USA mají. Čili podmínka nutná pro nastartování tzv. Barevné revoluce je naplněna. To jo.

   Ovšem je ještě jedno pravidlo pravidel, které říká, že z každého pravidla existuje výjimka, která platnost daného pravidla potvrzuje. Což může být i tento případ a v revolučním kvasu nemusí mít pracky Bílý Barák, ale může v tom být něco jiného.
   Kubánskou či Grenadskou revoluci jistě neiniciovali pekelníci v trenkách z hvězd a pruhů. Ti by pak přišli až jako "mírotvůrci".

   Vymazat
  3. To je otázka!! Mnohé z toho čo sa deje, je nezrozumiteľné a chaotické, ak si predstavujeme jediného inšpirátora - vnútorné elity USA, ktoré majú svoje globálne ambície.Zrozumitelnejšie sa javia veci, ak pripustíme ako inšpirátora aj globálnu elitu, ktorá silu USA využíva, ale ktorej ambície nemusia byť celkom totožné.Saudský wahábismus je ideálna ideológia terorizmu. Spojenie Saudov s Erdoganom je už vážna vojenská hrozba. No je to ideálny nástroj zjednotenia islámu? Môže vari takéto spojenie dať islámu vodcu, ktorý dá muslimom nádej, posunie ich k 21.storočiu? Ťažko! Prečo bol zrušený sunnitský režim Husajna v Iráku? Prečo dohoda s Iránom napriek odporu senátorov v USA? Wahábismus v Európe = občianska vojna. "Umiernený" islám v Európe má šancu na evolúciu ovládnutia. "Osvietený"vodca islámu, muslimov ho môže/s potrebnou podporou/ urobiť prijateľným pre degenerujúcu Európu pri zachovaní toho hlavného - schopnosti ovládať masy, podriadiť ich vládcovi. Desiatky miliónov odnárodnených muslimov v Európe i kresťanskí Európania už prechádzajú potrebnou reformou. Ešte trochu chaosu, teroru.strachu a "osvietený"európsky kalifát sa začne možno javiť, ako niečo prijateľného, čo zabezpečí prežitie, mier a pokoj a súčasne prostredie pre neobmedzenú vládu globálnych korporácií v postindustriálnej unifikovanej svetovej dedine. Kto vie, či pre takýto projekt nieje Irán prijatelnejším nástrojom?

   Vymazat
 4. Toto je hra Veľkej Británie. Za týmto budú "študenti" vyštudovaný vo VB.

  OdpovědětVymazat
 5. Saudská Arábie - to jsou "naši". Nyní šéfují v OSN Komisi pro dodržování lidských práv. 47 popravených opozičníků (useknutím hlavy a zastřelením, pak ukřižováním) to je jejich příspěvek k lidským právům. A co na to hlídací pes demokracie? Akorát velké h... Ale ta Čína a Rusko, to jsou nedemokratické bestie. Kdyby tak zůstali v Tibetu u moci dalajlámové - to by byla skutečná demoška. Jako v Saudské Arábii, v Turecku anebo na Ukrajině.

  A tak je to správné, tak to má být. (Náš spojenec největší - USA již stihl vyvézt demokracii do Afghánistánu, Iráku, Libye a Sýrie. Všude v těchto zemích jsou lidi nyní velice spokojení a úroveň jejich lidských práv se prudce zlepšila. USA jako vrchní samozvaný arbitr by to mohly zahrnout do své černé knihy o dodržování lidských práv.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mezi těmito 47 popravenými na ulici,před očima lačných deviantních úchylů,byl i mladý blogger,na IT kritizující poměry v SaudiArábii,dále mladá žena obviněná a odsouzená za čarodějnictví a další mladá žena.která vedla kampaň za právo žen řídit automobil....k tomu není potřeba nic dodávat,zvláště když Komisi OSN pro lidská práva vedou jejich kati....naprosto absurdní ten spolek debilů s firmou OSN...."středověk neskončil,středověk trvá",jak zpívá ožralec Koller z Lucie a s takovou co nevidět přijde i k nám do posrané a blby vedené a ovcemi obývané EU....

   Vymazat
 6. http://www.zvedavec.org/komentare/2016/01/6727-trinacty-tyden-ruske-intervence-v-syrii-demaskovani-lzi.htm

  OdpovědětVymazat
 7. Velká Británie už na nic nehraje- předala veškerou moc oficiálně Číně to byl také důvod proč se mu ropucha klaněla uspořádání večeře a jiné ceremonie když prezident Člny byl na návštěvě v Londýně! Anglie již dohrala

  OdpovědětVymazat
 8. A už ta technika hoří..molotov uřaduje...

  OdpovědětVymazat
 9. Nejedná se o žádné arabské jaro v Saúdské Arábii.Zase jen záměr USA,otevřít další vojenskou frontu na BV.Když se zatím nepovedlo otevřít válku Turecka s Ruskem,tak se zkouší rozeštvat Irán ze S.Arábii,právě tím pověšením Nimra.Pořád píši,USA nedovolí Rusku zvítězit v Sýrii.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
 10. Kde jste Kocábe s Kchárlem, Plavcem a dalšími ?Jak to, že neprotestujete proti použití síly proti pokojným demonstrantům ?

  OdpovědětVymazat
 11. Kuriozita z „demokratického“ Turecka:

  Ankara hodlá podat stížnost u Světové obchodní organizace (WTO) kvůli omezovacím opatřením zavedeným Ruskem. Listu Daily Sabah to sdělil turecký ministr ekonomiky Mustafa Elitaš.

  Podle jeho slov se koná shromáždění důkazů. „Obnovíme u mezinárodních soudů práva všech poškozených…Obchod potřebuje MRAVNÍ ZÁKLAD“, prohlásil politik. (Turecko, které podporuje teroristy, vraždí vlastní občany, porušuje mezinárodní právo narušováním cizího teritoria a sestřeluje cizí letadla mluví o mravním základu? To je hodně komické. A obracet se na WTO kvůli sankcím? Sankce proti Rusku nevadí – proč vy měly vadit sankce proti Turecku? Proti RF byly zavedeny po sestřelu malajského letadla sankce a přitom dodnes není jasné, jestli letadlo nesestřelili Ukrajinci. Turci sestřelili ruské letadlo, je to prokázáno, RF kvůli tomu zavedla proti Turecku sankce. Proč by měly vadit? - poznámka v závorce - Béda )

  Více: http://cz.sputniknews.com/byznys/20160104/2074713/turecko-rusko-stiznost-wto.html#ixzz3wGwFDONt

  OdpovědětVymazat
 12. To je všechno sice pravda,ale mravní základ nebude
  nikoho zajímat.Svoboda obchodu tkví v tom,že já mo-
  hu obchodovat s každým,s kterým chci.Jestli s někým
  obchodovat nechci,nemůže mě nikdo nutit.Obchod se
  řeší jen v případě dluhů za odebraný tovar.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jo, ale co ty obchodní sankce? Že by to zavánělo dvojím metrem?

   Vymazat
 13. Myslím, že nás tyhle události můžou hřát u srdce!
  Vždyť Saudská Arábie: přítel našeho přítele je i náš přítel. S Tureckem opravdu vybraná společnost!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemůžu si pomoci, připomíná mi to tuhle událost: http://otta.cechove.cz/popravy.htm

   Vymazat