Reklama

.

.

středa 6. ledna 2016

National Interest o novém ruském Su-34: budou ho chtít koupit mnozí

6.1.2016  Sputník
Poté, kdy Rusko úspěšně použilo své nové bombardéry Su-34 během vojensko-letecké kampaně v Sýrii, mnohé země budou chtít získat tato letadla, aby je zařadily do výzbroje vlastních armád, domnívá se pozorovatel amerického vydání The National Interest Dave Majumdar.

Podle názoru pozorovatele Rusko během operace svého vojenského letectva v Sýrii ukázalo, že dosáhlo velkých technologických úspěchů od chvíle rozpadu Sovětského svazu.

„Su-34 v konečném výsledku nahradí Su-24. Stejně jako jeho předchůdce bude Su-34 vybaven sedadly, umístěnými v jedné řadě, ale na rozdíl od Su-24 bude mít větší možnosti vzdušné sebeobrany", zdůraňuje Majumdar.

Suchoj Su-34: technické charakteristiky
Je přesvědčen, že technické charakteristiky nového ruského bombardéru dokáží zaujmout potencionální kupce. Jako doplněk k raketám krátkého doletu R-73 bude Su-34 vybaven ještě střelami dlouhého doletu typu vzduch-vzduch R-77.

Pozorovatel uvádí, že to znamená možnost uskutečňování bojových operací bez dalšího doprovodu. Kromě toho Su-34 je vybaven vzácnými radary, otočenými dozadu, aby mohly včas upozornit na blížící se nebezpečí.

„Su-34 je schopen provádět mimořádné bitvy typu vzduch-vzduch, ale je také útočným bojovým letadlem. Bojový dosah tvoří kolem 700 mil (přibližně 1130 km) bez doplnění paliva, přitom je letadlo vybaveno systémem tankování paliva za letu", vypočítává přednosti ruského letadla Majumdar.

Pozorovatel zvlášť zdůraňuje, že ruští konstruktoři měli na paměti nutné podmínky pro komfort posádky. Například, píše, za sedadly pilotů je dost volného místa, aby mohli vstát v plné výšce a pohybovat se po letadle.Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20160106/2084542/novy-rusky-su-34.html#ixzz3wUugwsxo


Více: http://cz.sputniknews.com/nazory/20160106/2084542/novy-rusky-su-34.html#ixzz3wUt0wJIY

9 komentářů :

 1. Nemohla by naše vláda objednat jednu tu stíhačku?Na4i piloti by se na ní mohli střidat ještě vzáruce dnem i nocí namísto pronajmu šrotu,kterému po ráně skonči pronájem a musíme ho potom stejně celý zaplatit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fakt mate pravdu,byla by to úspora,protože jezdí na petrolej a ten je ted levnej.
   ANO,BUDE LÍP,váš financmajstr

   Vymazat
  2. Pokud Rusko bude prodávat,,moderní" stíhačky,znamená to,že už má ve výrobě dávno nové a lepší stroje,ale pro sebe.A ty ,,své staré šunty " klidně prodá i degenům z NATA.

   Vymazat
 2. SU-34 je skvělé letadlo.
  Ale tenhle článek je hrozný.
  Co má znamenat pitomost "vzácné radary otočené dozadu"?:-)
  Tankovat za letu může dnes každé letadlo.
  Nebo výraz "mimořádné bitvy vzduch-vzduch"?:-)
  Stačí napsat, že může vést vzdušný souboj, přestože je primárně určen k ničení pozemních cílů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. za to může konstruktor

   Vymazat
  2. Kdovi na co to ero je,když mu všechno funguje i dozadu a dovede tedy i couvat.To je přátelé ten pokrok.Ne nadarmo se US bombíci mohou jen schovat.

   Vymazat
 3. Musím se přiznat, že články tohoto typu mi notně drásají nervy. Takovou snůšku nesmyslů může zplodit jen někdo, kdo nemá ani ty nejmenší znalosti o průběhu obchodních jednání. Nákupy a dohody s nimi spojené takovéto špičkové techniky trvají několik let. To je jedna stránka věci. Tou stránkou je skutečnost, že američtí obchodníci s touto technikou jsou plně podporování svou vládou, která už dokáže "zkroutit ruce" případným zájemcům o koupi těchto bezesporu špičkových letadel. Tyto letadla jsou totiž RUSKÉ výroby. Aby nedošlo k nějaké mýlce. Nejsem v žádném případě zastáncem či propagátorem "mírové a demokratické" americké zahraniční politiky, vím dokonce o již uzavřeném obchodu mezi Ruskem a Čínou, ale takovéto články mi skutečně zavání jakousi propagandou. Dle mého názoru se to na zdejší portál nehodí. Klidně napište, pokud s mým názorem nesouhlasíte, ale zkuste argumentovat věcně. František

  OdpovědětVymazat
 4. Pokud bude trvat anglosaské zlo plus parazit Vatikán spolu se psy ISIL a svalovci USA budou po celém světě řinčet zbraněmi i barevnými demokrat.revolucemi,tak i Rusko bude vyvíjet zbraně na svou ochranu,vše ostatní je jen struska,odpad.

  OdpovědětVymazat
 5. Pro František-Jste si doopravdy jistý,že americká
  vláda dokáže zkroutit ruce všem?Pokud vím,tak jel
  Kerry do Indie,aby tamní vládě domluvil,ale nijak
  viditelně neuspěl.Indové koupí od každého,kdo jim
  nabídne to nejlepší.Problémem pak zůstává vzájemná
  kompatibilnost.Do kvalit se nemíchám,protože tomu
  vůbec nerozumím.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat