Reklama

.

.

středa 27. ledna 2016

Německé problémy s utečenci

Merkelová Ursula von der LeyenováMirko Raduševič
26. 1. 2016 Literární noviny
Otevřete-li kterýkoliv německý server, noviny, časopis… sledujete-li německou televizi, rozhlas, nemůžete nenarazit na informace, článek, analýzu týkající se řešení problematiky imigrantů.

Jedním z posledních „hitů“, o kterých je v souvislosti s problémem řeč je otázka jejich asimilace v Německu s tím, aby nedošlo k chybám, jejichž následky pociťuje především Francie a Belgie.

Plán A2 a „Obergrenze“

Hledá se východisko, které bude jistě nelehké a vše leží na bedrech především kancléřky Merkelové a strany CDU, která v koalici s CSU podle posledního průzkumu Bild am Sonntag ztratila v posledním týdnu dvě procenta hlasů (nyní má 36procent) (viz zpráva Reuters  ). Naopak pravicová Alternativa pro Německo (AFD) získala procento navíc ( má 10 procent) a právě tak SPD přibrala jeden procentní bod (má nyní 25 procent). V hledání východisek přichází vláda s novou iniciativou. Informuje o ní možná nástupkyně za Merkelovou, Julia Klöcknerová, která je jednou z pětice výkonných místopředsedů strany CDU.

Jedná se o návrh zřízení registračních center na hranicích s Rakouskem. Přitom Klöcknerová ve svých mediálních výpovědích našlapuje opatrně a mluví o tom, že rozhodně podporuje koncept své šéfové (tzn. otevřeného přístupu k imigrantům). Německým médiím je podezřelé, že se přestává mluvit o kvótách pro uprchlících a nastoluje se jiné řešení. Vysvětluje se to tím, že se Německo dostalo pod rakouský tlak, když to oznámilo svoji kvótu tzv. „Obergrenze“ (to znamená nejvyšší počet) na 37 500 žadatelů o azyl, což by pro Německo znamenalo kvótu desetkrát větší.

Německo přitom plánuje pro tento rok 200 tisíc. Je jasné, že „Obergrenze“ nelze dodržet. Vymýšlí se nové řešení – tím je „Plán A2“, který znamená zpřísnění hraničních kontrol, aby se snížil nápor uprchlíků. Kontroly mají být vybudovány na německo-rakouské hranici. S plánem vznikají právní a faktické problémy a německý tisk to dává najevo. Například Frankfurter Rundschau poukazuje na paragrafy, kdy článek 16 německé ústavy se shoduje s ženevskou úmluvou. Z toho vyplývá, že jde opět jen o mlhovou clonu, neboť v tomto případě nelze odmítnou syrské uprchlíky.

Vláda nenaznačila, jak chce svůj návrh sladit s ústavou a lidskými právy. Proto některá média berou tento návrh spíše jako stranickou záležitost. Navíc vidí v tom návrh nikoliv CDU, ale Julie Klöcknerové, která potřebuje sedm týdnů před krajskými volbami vylepšit svůj profil. Někteří považují toto úmyslné zviditelnění Klöcknerové dokonce jako možný útok na pozici Merkelové. Novináři si všímají, že za iniciativu tuto političku náhle chválí v parlamentu šéf odborů střední třídy Christian von Stetten a Carsten Linnemann, zastupující v koalici CDU/CSU malé a střední podniky a najednou tvrdí, že konečně je to krok správným směrem (viz).

Venkov laboratoř integrace

S další německou uprchlickou novinkou přišla včera agentura AFP a píše o tom, že nejlepší formou jak v Německu integrovat uprchlíky, je jejich umístění na německý venkov nebo do malých měst. Vyplývá to z vyjádření Karla-Friedricha Thoena z Ministerstva zemědělství spolkové země Durynska, který měl uvést, že „venkovské oblasti jsou laboratoří integrace na rozdíl od hustě obydlených městských aglomerací. Na venkově nemohou vznikat paralelní společenství.“

Z toho usuzuje, že „vesnická komunita je ideální příležitostí pro integraci." Názor podpořil Gudrun Kirchhoff, odborník na problematiku uprchlíků německého Institutu urbanistiky. Uvedl: „Nízké životní náklady, levnější nájem a do sebe těsně spletená komunita jsou hlavními faktory úspěchu k integraci nově příchozích.“ Dále odborníci poukazují na život v německých venkovských komunitách, kde společenský život v malé obci tvoří různé kluby a sdružení.

Uvedená problematika se probírala na zemědělském veletrhu „Gruene Woche“ v Berlíně, kde byla součástí diskusních sekcí. Wolfgang Borst, starosta bavorské vesnice Hofheim s pěti tisíci obyvateli tuto příležitost vítá, neboť vesnice pociťuje úbytek obyvatel: „Jsme velmi spokojení. Bude nás na venkově více.“ Ze čtyř mladých Syřanů, kteří dostali azyl, zůstali ve vesnici tři. Autor agenturního článku poznamenává, že pro samotné uprchlíky, často traumatizované válkou a ničením je klid a mír v otevřené krajině darem z nebes. Ve zmíněném Hofheimu si nyní vzali celkem 224 migrantů, kteří žijí v devatenácti domech.
Existují však problémy, které agentura AFP vyjmenovává, a to jsou zakořeněné venkovské společenské struktury, velmi jasné představy o společenských normách a latentní rasismus. Naopak utečenci jsou zvyklí na nakupování v supermarketech a vadí jim velká odlehlost obydlí od sebe. Navíc tíhnou do měst, kde mají své krajiny nebo dokonce rodiny. Dále je město láká většími pracovními příležitostmi.


Německo-libyjské řešení

Ještě před koncem roku se sešli na jednání o Libyi americký ministr zahraničí John Kerry a jeho italský protějšek Paolo Gentiloni (Libye je bývalou italskou kolonií a odtud ještě před balkánskou trasou proudila přes moře hlavní vlna uprchlíků). Jednání dále pokračovala s dalšími ministry z Francie, Číny, Ruska a Velké Británie a výsledek vyzněl jen v Gentiloniho proklamaci: „Nesmíme nechat čas IS pro jeho akce.“ Problém je v tom, že v Libyi jsou dva parlamenty - Generální národního kongres (GNC) v hlavním městě Tripolisu a Sněmovna reprezentantů (HOR) ve východní části země v Tobruku. Přitom před koncem roku se oba parlamenty pokoušely o smíření, kde v tom sehrál významnou roli a dosud hraje německý představitel, šéf mise OSN v Libyii Martin Kobler.
OSN před koncem roku podpořila tzv. vládu Národní jednoty vedenou neznámým politikem Faezem Serrajem, kterého ještě v říjnu 2015 nominovala OSN do čela vlády. Taková vláda má však velice omezenou pravomoc (prabídná kontrola státní správy a bank) s tím, že největší odpor má na východě země. Faez Serraj měl ještě dále jednat s vládami Alžírska a Tuniska.
Do této situace, kterou otevřeně zmínění ministři podle médií vidí málo perspektivní, vstupuje Německo. Německá ministryně obrany Ursula von der Leyenová (na snímku nahoře) prohlásila, že „Německo se nemůže vyhýbat odpovědnosti a musí také k řešení problému přispět.“ Dodala, že Německo se musí zasadit za stabilizaci Libye a zajistit zde fungující vládu. Podle ní se zde musí urychleně přispěchat na pomoc k prosazení práva, pořádku a zároveň je třeba zde bojovat proti islámským teroristům ohrožujícím Libyi.
Zatím nebyly stanoveny konkrétní cíle německé vojenské operace, ale německý der Spiegel již dříve uvedl, že do sousedního Tuniska má být posláno 150 až 200 německých vojáků. Mluví se také o tom, že němečtí vojáci mají školit libyjské vojáky.
Německá levicová strana Die Linke obvinila ministryni obrany ze špinavého handlu. Jan van Aken z této strany vypověděl, že smyslem této dohody je podpora libyjské vlády Národní jednoty a ta by měla za to zaručit omezení útěku běženců z Libye do Itálie. Dále tvrdí, že němečtí vojáci v Libyi nemají na starost pouze výuku libyjských bojovníků. Podle něj je to vše na pováženou, neboť nikdo neví, kdo proti komu v Libyi bojuje.

K německé iniciativě je rovněž skeptický expert na Libyi z Evropské rady Mattia Toaldo, který uvedl, že by se divil, kdyby některá z frakcí tvořících páteř nové vlády podpořila zahraniční intervenci proti Islámskému státu. Pokud se podle něj podaří udržet libyjskou vládu, dojde podle něj k rozšířené již existující současné operace nazvané Sofia (určená proti pašerákům lidí), a to z moře na libyjské teritorium. Dále tvrdí, že i přes pomoc libyjské vládě ze strany Západu bude docházet k obchodu s pašováním lidí z Afriky do Evropy, neboť jde o výnosný obchod bývalých příslušníků paravojenských formací ještě za dob Muammar Kaddáfího, kteří většinou hlídali vězně. Nemálo lidí bylo uvězněno právě pro pokus o ilegální opuštění země.


30 komentářů :

 1. Příliš mnoho zbytečných,planých řečí a čas je proti němcům i proti nám.Činy.Až přibude pár nových ůtoků jako ve Francii i v Německu,budou takto tlachat dál? Navíc se vůbec nehovoří o příčinách,nebo jen málo.Jen to vše potvrzuje,že jde o dobře předem naplánovanou INVAZI do Evropy,jak Ji zdecimovat a zničit bez (zatím) atomových zbraní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na novinkách v komentářích jeden pán napsal:

   Emigranti taky do ameriky chodili postupně, až indiáni skončili v rezevacích.

   Což přesně vystihl
   Jerry

   Vymazat
  2. --- Vpád hordy vetřelců ---
   Už se valí horda tmavá, zvěř se takto nechová.
   Pozvala je sem ta kráva, co si říká Merkelová.
   Jedou lodí, vlakem, pěšky, derou se přes zátaras.
   V zimě snad nasadí běžky, nesmí sejít ze svých tras.
   To, že vnikly cizí rasy, Evropě se prodraží.
   Zbydou jen prázdné kasy a posraná nádraží.
   Při té cestě za svou vizi, stelou si, kde se dá.
   Úcta k mrtvým je jim cizí, hřbitov nikdo nehlídá.
   Mrtví dědci, také babky, jste v tom až po kotníky.
   Serou na vás cizí zadky, ochcávají pomníky.
   Merkelové to jedno není, vidí co tam mužů je.
   Těší se na znásilnění, konečně si užije.
   Až se smísí tato chasa s tou německou árijskou,
   vznikne zcela nová rasa s granátem a propiskou.
   Změna znaku také láká, měl by tam být někdo tmavý,
   co v jedné ruce drží ptáka a tou druhou bombou zdraví.
   Před tím, než se všechno zhatí v zájmu práva šaría,
   ochraňuj nás všichni svatí, Bůh i Svatá Maria.
   Václave, ty krále český, chceme jít k Tobě ve stopě.
   Vždyť nám tady bylo hezky, než jsme byli v Evropě.
   Lide český, vzbuď se! Více! Chraň sebe i tento stát.
   Zlatý svrab a neštovice, chceš se takto zahrabat?
   Chceme se mít opět skvěle, nelze takto v tichu hnít.
   Ať unie jde do prdele, řiť nám může políbit.

   Vymazat
 2. 1:02 to je záměr budou tak dlouho mluvit o zabezpečení hranic až to bude jedno,protože evropa bude islámská.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ano, to je záměr, vše mají dobře naplánované a teď už jen podle momentální situace dělakí korekce
   a pochopíme to? mozky máme vymyté dobře
   myslím, že se jejich plán opravdu tentokrát podaří dotáhnout do konce.

   Vymazat
  2. Tak jsem si před chvílí přečetl

   v článku o imigraci na zdf.de, že dle průzkumu
   (netuším, kdo jej prováděl),
   cituji:
   V Česku má v současné době u veřejnosti větší popularitu V.Putin, než A.Merkel.

   Z mého pohledu:
   Německá veřejnost,především ta západní, je už státní propagandou tak zglajchšaltovaná, že jí
   už nelze pomoci.

   Vymazat
 3. www.die neue wälkerwanderrung:thilo sarrasin

  OdpovědětVymazat
 4. Šapiro bude mít erekci ..... mozkovou míněno. A s ním papežská kavárna....obs chtěl jsem říct pražská, doufám že se neurazí když lidé budou vědět pravdu ...

  ??????
  Miloš Zeman odpověděl bonmotem, který podle svých slov četl na internetu a který zní: Agresor je ten, kdo zaútočí na nějaké území dřív než Spojené státy.

  OdpovědětVymazat
 5. Německo už také začíná zažívat "poslední dny Pompejí". Nasvědčuje tomu totální šizofrenie vedení země. Viz příklad znásilněné 13leté školačky z rodiny ruských Němců. Nejdříve zamlčování události, zastrašování děvčete, žádné vyšetřování, rodina dokonce musela podepsat mlčení. Ututlat případ se nepodařilo, zejména díky několika stovkám ruskojazyčných Němců, kteří nejprve "prošli" s basebalovými pálkami utečeneckou ubytovnu. Policie ustoupila o píď a prohlásila, že to bylo ze strany děvčete zcela "dobrovolné". Policie zcela pominula skutečnost, že i tak se jedná o trestný čin a je třeba vyšetřovat. Situaci to neuklidnilo, naopak, následovaly pouliční protesty ruskojazyčné minority. Takže nakonec bylo vše předáno k "vyšetření" úřadu na ochranu ústavy, který bude zřejmě zkoumat loajalitu německých Rusů a jejich podíl a zřejmě i Putina na organizaci akcí proti imigrantům. To přece nemá chybu !

  OdpovědětVymazat
 6. Už jsem to tu psal jinde. Ta policie, to jsou minimálně stejní zločinci jako ti zvrácení muslimové. A ti největší sedí v orgánech EU a vlád lokajských států EU. T

  OdpovědětVymazat
 7. EU=kecy,kecy..,impotence myšlenek..
  Výpověď partyzána:Tak dlouho jsme bojovali s němcema o most, až nám ho voda vzala.....

  OdpovědětVymazat
 8. Zatím se řešení všech problémů, které jsou vyvolané množstvím uprchlíků, omezují pouze na řešení následků přítomnosti uprchlíků. K ukončení migrační krize v Evropě nestačí ukončit válku v Sýrii. Zvýšení životní úrovně zemí, odkud hromadně utíkají migranti, bude zřejmě základem komplexního řešení všech problémů způsobovaných uprchlíky. Zatím bohužel na světě neexistuje organizace, která by umožňovala efektivně řešit podobné globální problémy. Jedna možná varianta vzniku takové organizace je uvedena v Otevřeném dopise všem lidem na planetě, který je zveřejněn např. na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html
  Ideovým základem uvedené centrální globální organizace by mohl být Jednotný výklad vědeckého a náboženského vnímání světa, který je zveřejněn na: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/12/jednotny-vyklad-vedeckeho-nabozenskeho.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty organizace existují a to velmi dlouho:

   Jedna z nich je Katolická Církev via Vatikán - jejich hlavním přispěním je vysáváním peněz z národů a totální korupce politiků

   Druhá je - globální bankovní dluhový systém co dělá vše proto aby všichni byli utopeni v dluzích a pak by tyto banky mohli prohlásit všechny za insolventní a koupit celou zeměkouliv za babku...

   To stačí ne .... pouze otevřít oči...

   Vymazat
  2. Jinak si vážím vašeho humanitárního postoje .... dokonce jsem četl váš blog před časem ...

   Vymazat
  3. Ing. Miloslav Dědek 27. ledna 2016 12:21

   Vážený pane, ty odkazy co jste zde k článku přidal mluví úplně jasně. "Dle toho jak to dnes ve světě NATO a USA vedou je třeba ty negramotné, hladové a další podřadné občany světa vyhubit" a "tomu zbytku dát jasně najevo, že pokud budou dělat problémy dopadnou stejně". Kdy by živil příživníky a ty kteří nehodlají úpracovat a čekají s nataženou rukou.

   Vymazat
 9. Je to průhledné - milióny uprchlíků byla na veřejné občanské mínění příliš drastická skutečnost ....
  Snížení počtu na pár desítek tisíc ročně,si ti idioti myslí,že nás uklidní..
  Přijdou ty samé miliony ,ale smradi nahoře nám to budou dávat po záživných a ne tak viditelných kapičkách...Pŕesně,jak psal Jerry
  nahoře...
  přijdou po troškách-furt nic -a najednou stojíš
  v obchodě nebo u doktora nebo v tramvaji mezi
  ÚPLNĚ JINÝM OBYVATELSTVEM!!!!!!
  vlaštovka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. SEBEZÁCHRANA
   Třeba co nejdřív "zrušit" naši vlastizrádnou a kolaborantskou vládu, upevnit naši státnost a zvýšit ostrahu hranic. Odmítnou veškeré snahy bruselské diktátorské a kolaborantské "verchovky" na kvóty vetřelců. Cestou referenda vystoupit z totalitní EU a zločinného paktu NATO. Začít ekonomicky výhodně spolupracovat se zeměmi BRICS s výhledem našeho vstupu do tohoto Eurasijského svazu.
   pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
  2. Pražská vlaštovko, jdi prosím nahoru na
   Anonymní 27. ledna 2016 14:19 a zkopíruj si básničku "Vpád hordy vetřelců". Tuto básničku jsem vystavil na netu z důvodu její aktuálnosti.
   pražský vrabčák Čimčaro

   Vymazat
  3. Jà jsem ji už Čimčaro četla....
   :-)!
   j.

   Vymazat
 10. "Naopak utečenci jsou zvyklí na nakupování v supermarketech a vadí jim velká odlehlost obydlí od sebe". No není to od nich roztomilé..?

  OdpovědětVymazat
 11. Tak k tomu vám něco řeknu.
  Dopadne to tak, jako v r.1992. Němci dali každému Vietnamci 50 tisíc Marek, za to že vypadne. Řekli, že je nechtějí, protože poškozují jejich hospodářství. A Ruml řekl, že je přijmeme, protože nám to nevadí. A věřte tomu, že Babiš zavádí ten eet jen kvůli nim. Koupí za maloobchodní - přirazí si cenu a zisk nezdaní. Jak jednoduché. A o povinném zdravotním a sociálním pojištění, nemá cenu mluvit. Naši pronásledovaní živnostníci proti nim nemají šanci. Vietnamci je větší škodná, než Romové.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už není daleko doba kdy si Češi začnou říkat : Ach jo zlatí Romové ! To bývaly časy a nelíbilo se nám to .

   Vymazat
  2. Pro 13:16 :

   Nedávno se k této integrované komunitě Vietnamců vyjádřil majitel hnutí ANOfert v tomtéž smyslu,
   že Vietnamci neplatí daně.

   Po velkém protestu to odvolal a se zástupcem si podal ruce a společně se vyfotili ...a hotovo.

   Vietnamci, se na rozdíl od našich cikánů vůbec nevyskytují na pracovních úřadech, jejich děti se pilně učí, nebo už studují a na této komunitě
   neparazituje ani jediná neziskovka.
   O integraci a sociální začleňování zde narozených,nebo ze Slovenska importovaných cikánů se pokoušejí desítky agentur s mizivým výsledkem.

   Napsat o Vietnamcích,že jsou větší škodná, než cikáni, může jen typický český rasista.

   Tečka.

   Vymazat
  3. Máte naprostou pravdu 13:16 Kdyby se cigoši snažili jako rákosníci bylo by to v pohodě . Netvrdím , že všechno to co dělají je OK . Ale oproti cikánům jsou zlatí .

   Vymazat
  4. 17:52
   Ten, kdo má všech 5 pohromadě ví, že Vietnamci daně neplatí. Jejich obchůdky jsou pro praní peněz z prodeje drog. Tečka.

   Vymazat
 12. http://pravyprostor.cz/budouci-pracovni-elita-ze-syrie-aneb-pohovor-s-cerstvymi-uprchliky-nemecti-lekari-treste-se/

  OdpovědětVymazat
 13. Tady zase něco z Rakouska, je to otřesné: https://www.facebook.com/video.php?v=819945911437712

  OdpovědětVymazat
 14. 13:16 merklice jim dá na cestu třeba ještě více a ještě k tomu v eurech, kudrnáč po nich s radostí skočí, to se budeme mít :-)

  OdpovědětVymazat
 15. S tou integrací na venkově je to dobrý nápad. Navrhnu zastupitelstvu naší malé vesnice přijmout alespoň jednu muslimskou rodinu. Pozveme je na pravidelnou mši do kostela. Předpokládám, že přijdou i na naše každoroční vepřové hody. Chlapi si s námi dají večer v hospodě pivo a něco tvrdšího k tomu. Při tanečních zábavách jejich ženy odloží burky a ukážou se v minisukních. S Mikulášskou nadílkou pro jejich děti samozřejmě počítáme. Pomůžou nám ozdobit vánoční strom. Na Tříkrálovou sbírku taktéž jistě přispějí. Takže to by bylo aby se v naší vesničce neintegrovali.

  OdpovědětVymazat
 16. http://svobodnenoviny.eu/svedsko-muslimsti-pristehovalci-prinutili-policii-uprchnout-z-azyloveho-centra/

  OdpovědětVymazat