Reklama

sobota 23. ledna 2016

Neodvolatelnost úřednice Šabatové? Ještě toho bylo málo?


Ivan David
23. 1. 2016
Na Prvních zprávách zde, jsem se dozvěděl, že novela Zákona o veřejném ochránci práv počítá s rozšířením jeho pravomocí v oblasti diskriminace s možností navrhovat Ústavnímu soudu zrušení zákonů. V té souvislosti padl návrh na odvolatelnost ombudsmana. Poslankyně Bebarová Rujbrová s tím nesouhlasí, neboť návrh byl vyprovokován speciálně činností paní Šabatové a zdá se býti této osobě šitý „na tělo“. Argumentaci nerozumím. Zejména zvolením Šabatové se ukázalo, že je kupodivu možné, aby do takové funkce byl zvolen člověk prosazující extrémní názory.


Že je paní Šabatová vysoce nestandardní osobnost se zvláštními až bizarními názory, bylo nejen odborné veřejnosti předem známo. Za je jí zvolení a tedy její příležitost prosazovat kroky odpovídající jejímu „přesvědčení“ odpovídají ti, kteří ji do funkce navrhli a podpořili ve volbách. Jsou to politici typu „Dienstbier ml.“ a části stran podobným osobám stranící.

Naše řeč je moudrá: dělá zásadní rozdíl mezi „jsem přesvědčen“ a „přesvědčil jsem se“. (Karel Čapek)

Když trpaslík spolyká nějaké vědomosti, stává se tajtrlíkem. (Jerzy Lec)


Nemám rád paušální útoky na „intelektuály“. Modelem pro koncept intelektuála pro mne není moula žvanící v kavárně.

Zásadní problém vidím v tom, že „přesvědčení“, která jsou dnes veřejnosti násilím vnucována, nejsou výsledkem zkušeností lidí, kteří se přesvědčili, ale výsledkem přesvědčování. „Intelektuálním“ pramenem šířící se úchylné ideologie je „Frankfurtská škola“, „kulturní marxismus“ či „neomarxismus“, které jsou však s Marxem dokonale neslučitelné. Nezajímá je společnost a její zdravý vývoj, ale výhradně jednotlivec a jemu připisovaná práva bez ohledu na to, že zasahují do práv jiných jednotlivců a hlavně poškozují společnost.

Ti jimž je „pomáháno“ jsou degradováni na objekty péče (a ostatní na nedobrovolné dárce), místo aby byla posilována jejich motivace aktivně se podílet se na rozvoji společnosti (hlavně té, z níž pocházejí). Nemotivuje nic jiného než odměna a trest (nemusí jít jen o peníze, bič a vězení).

Všeho moc škodí. Nejvíce to platí pro moc jednotlivců. (Gabriel Laub)

Tajtrlíci, kteří spolykali tyto ideologické „vědomosti“ by mohli být i nadále neškodní jako v padesátých letech, pokud by se nerozmnožili nad kritickou mez a někteří jednotlivci nezískali moc. „Nezávislost“ a neodvolatelnost jejich nebezpečnost dále zvyšuje. Není třeba přímo deklarovat neomylnost tajtrlíků, stačí důsledně prosazovat jejich nekritizovatelnost prostřednictvím cenzury zvané „politická korektnost“. Máme tolerovat jejich rozhodování podle blbých nápadů a ještě k tomu mlčet? Ne, musíme potlačovat jejich vliv a zbavit se jich. Nejsou to „opory společnosti“ ale její nepřátelé.

Ze stejného „intelektuálního“ zázemí vychází i vítání imigrantů, kteří mají svá individuální práva, zatímco my máme ta svoje potlačit a ignorovat potřeby vlastní komunity. Důsledkem prosazování práv jedněch, a ignorování práv jiných je degradace komunity. Většina je diskriminována ve svém právu žít ve fungující pozitivně se rozvíjející společnosti, která má lepší perspektivu než zánik.

Kdo nám má být vzorem 

Přesvědčili jsme se, kam vede vládnutí podle ideologického přesvědčení tajtrlíků, kteří spolykali filosofické vědomosti. Typickým příkladem je situace vzniklá masovým přijímáním uprchlíků v Německu nebo Švédsku. „Pořád chtěli čistou rasu a teď si zvou muslimy“, směje se moje osmaosmdesátiletá matka. Máme věřit, že Německo, které historicky nedávno podlehlo jedné zhoubné ideologii, může být pro nás vzorem s novou ideologií a novým sociálním inženýrstvím? Švédsko dalo světu pojem „ombudsman“. Je to také země, v níž byla uzákoněna sterilizace osob s některými duševními poruchami a také prováděna až do sedmdesátých let minulého století. V sousedním Norsku působí i u nás nechvalně známý „ochránce dětí“ Barnevernet. Hlavním problémem je nekorigovatelnost jeho činnosti, protože je zcela nezávislý (svobodná zvůle) a jeho rozhodnutí jsou nepřezkoumatelná a proto nenapravitelná. I toto jsou „nová práva“ praktikovaná „občanskou společností“ bez „kontroly státem“. Tak jako zdejší ombudsmanka koná podle svého „přesvědčení“ a ve své arogantní bohorovnosti se nemíní nechat ovlivnit občany, kteří se už přesvědčili, nebo dokonce odborníky, kteří na důsledky upozorňují.

Zločinci všech stran už jsou spojeni

Bojovníci za vymyšlená práva nejsou levice, protože neusilují o zlepšení společenských podmínek pro všechny. Boj za bizarní ideály je nanejvýš „levičáctví“. Věrozvěstka neokonzervatismu (či neoliberalismu) Tchatcherová, kdysi prohlásila, že společnost neexistuje. Levičáci jsou objektivně spojenci neoliberálů, protože jejich činnost ignoruje potřeby společnosti a přibližuje jí ideálu neexistence společnosti. Tito levičáci pravici podporují také tím, že jejich činnost je připisována „levici“. Dnešní parlamentní levicové strany fakticky podporují vývoj k příjmové nesouměřitelnosti (Keller), nechávají se platit za její podporu a nepřekážení jejímu růstu.

Lidé poškozující společnost jsou zločinci bez ohledu na to, zda je jejich činnost definována trestním zákonem nebo dokonce dnes společnosti vládnou.

35 komentářů :

 1. Psychopatická společnost prosazující psychopaty musí prosadit i jejich neodvolatelnost a nedotknutelnost. Bez toho by nebylo tak snadné rozvrátit společnost, potažmo civilizaci. A rozvrat sám o sobě, jako takový, bývá cílem psychopatů libujících si devastováním čehokoli, vždy pod záplavou demagogických blábolů o ušlechtilosti a správnosti procesů směřujících k rozbourání čehokoli.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji přečíst:
   http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/25884/proc-jsou-zide-nejchytrejsi.html?utm_source=reflex.cz&utm_medium=copy


   https://www.email.cz/web-office/Pu0ApqQpSOUxwQlOeHPzyG3DWcRhM_9P6ud1iNwpSbsm0Nq07WsRJ0fayRzT5lUobvLhNPo/Slavn%C3%AD%20%C5%BDid%C3%A9%20mezi%20n%C3%A1mi1.doc

   Smazat
 2. Ta mrcha komunistická se ohání demokracii a rychle zapomněla na komunistickou minulost její podělané komoušské rodiny která se taky podílela na smrti Milady Horákové.Babu bych dodatečně zavřel až by zčernala a pak bych snad pochopil proč chce vítat nefachčenka a kriminálníky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez podílu cizího kapitálu, jen z domácích zdrojů a s omezenou zahraniční pomocí, při úplném vypořádání se se znárodněnými zahraničními majiteli po Únoru´48, při spuštěné Železné oponě a mezinárodní blokádě, bez vrácení celého zlatého pokladu a nesplacených válečných reparacích se československým dělníkům, zemědělcům, vědcům, inženýrům, zaměstnancům i intelektuálům podařilo při udržení slušné životní úrovně a životních jistot naprosté většiny občanů vybudovat: 4 atomové, 23 tepelných a 26 vodních elektráren, téměř 400 km dálnic, elektrifikovat železniční tratě, postavit hutní, strojírenské, chemické, potravinářské a jiné podniky a továrny, zmodernizovat zemědělská družstva a dosáhnou téměř 100% soběstačnosti v základních komoditách, provozovat flotilu námořních lodí, položit stovky a tisíce kilometrů energovodů, plynovodů a ropovodů, zavést zcela nové výroby niklu, hliníku a umělých hmot, postavit a provozovat jesle, školky, školy, odborná učiliště, polikliniky, nemocnice, kulturní a společenské domy, sportovní stadiony, rekreační střediska. Od základu bylo území republiky pokryto TV signálem, ne sice ideálně, ale přesto se udržovaly kulturní a historické památky, podporovaly se divadelní a umělecké soubory a soubory lidové tvořivosti. Vybudovala se podstatná část pražského metra s 38 stanicemi, obrovské prostředky se vynakládaly na industrializaci zaostalého Slovenska. Postavily se stovky obytných sídlišť s 200.000 panelových domů a 1.200.000 byty, což představuje 55% všech bytů a 30% veškerého bytového fondu. Dekrety na tyto byty se předávaly rodinám bezplatně. Ve zbrani byla udržována 200 tisícová armáda v mnoha desítkách vojenských útvarů, 16 výcvikových prostorech s 407 bojovými letadly, 101 vrtulníkem, 4.585 tanky, 4.900 obrněnými transportéry a BVP, 3.445 děly a raketomety a 77 zařízeními odpalovaní raket. Pro případ války a v rámci Civilní obrany byly vybudovány objekty, které by dnes bylo naprosto nemožné postavit. A ještě zbylo dost prostředků pro zahraniční pomoc rozvojovým zemím. Nízké platy byly vyváženy dotovanými cenami potravin, bydlení, hromadné dopravy, lékařské péče, kultury, umění, sportu a mnoha jiného. V roce 1989 měla SBČs k dispozici 105 tun měnového zlata v hodnotě 15 - 17 miliard Kčs, hotovost ve výši 85 mld. Kčs a žádné vnitřní dluhy. Státní dluh činil pouhých 24,2 mld. Kčs, v roce 1993 již 158,8 miliard a letos astronomických 1.412.900.000.000 Kč! Ani za tisíc let se nepodaří ho splatit. Ne vše se dařilo, ne všechno se dělalo správně, ne všeho bylo vždycky dost, také jsme nebyli se vším spokojeni

   Smazat
  2. Bez podílu cizího kapitálu, jen z domácích zdrojů a s omezenou zahraniční pomocí, při úplném vypořádání se se znárodněnými zahraničními majiteli po Únoru´48, při spuštěné Železné oponě a mezinárodní blokádě, bez vrácení celého zlatého pokladu a nesplacených válečných reparacích se československým dělníkům, zemědělcům, vědcům, inženýrům, zaměstnancům i intelektuálům podařilo při udržení slušné životní úrovně a životních jistot naprosté většiny občanů vybudovat: 4 atomové, 23 tepelných a 26 vodních elektráren, téměř 400 km dálnic, elektrifikovat železniční tratě, postavit hutní, strojírenské, chemické, potravinářské a jiné podniky a továrny, zmodernizovat zemědělská družstva a dosáhnou téměř 100% soběstačnosti v základních komoditách, provozovat flotilu námořních lodí, položit stovky a tisíce kilometrů energovodů, plynovodů a ropovodů, zavést zcela nové výroby niklu, hliníku a umělých hmot, postavit a provozovat jesle, školky, školy, odborná učiliště, polikliniky, nemocnice, kulturní a společenské domy, sportovní stadiony, rekreační střediska. Od základu bylo území republiky pokryto TV signálem, ne sice ideálně, ale přesto se udržovaly kulturní a historické památky, podporovaly se divadelní a umělecké soubory a soubory lidové tvořivosti. Vybudovala se podstatná část pražského metra s 38 stanicemi, obrovské prostředky se vynakládaly na industrializaci zaostalého Slovenska. Postavily se stovky obytných sídlišť s 200.000 panelových domů a 1.200.000 byty, což představuje 55% všech bytů a 30% veškerého bytového fondu. Dekrety na tyto byty se předávaly rodinám bezplatně. Ve zbrani byla udržována 200 tisícová armáda v mnoha desítkách vojenských útvarů, 16 výcvikových prostorech s 407 bojovými letadly, 101 vrtulníkem, 4.585 tanky, 4.900 obrněnými transportéry a BVP, 3.445 děly a raketomety a 77 zařízeními odpalovaní raket. Pro případ války a v rámci Civilní obrany byly vybudovány objekty, které by dnes bylo naprosto nemožné postavit. A ještě zbylo dost prostředků pro zahraniční pomoc rozvojovým zemím. Nízké platy byly vyváženy dotovanými cenami potravin, bydlení, hromadné dopravy, lékařské péče, kultury, umění, sportu a mnoha jiného. V roce 1989 měla SBČs k dispozici 105 tun měnového zlata v hodnotě 15 - 17 miliard Kčs, hotovost ve výši 85 mld. Kčs a žádné vnitřní dluhy. Státní dluh činil pouhých 24,2 mld. Kčs, v roce 1993 již 158,8 miliard a letos astronomických 1.412.900.000.000 Kč! Ani za tisíc let se nepodaří ho splatit. Ne vše se dařilo, ne všechno se dělalo správně, ne všeho bylo vždycky dost, také jsme nebyli se vším spokojeni

   Smazat
  3. Státní dluh byl nižší než cizí zadlužení vůči státu. Samozřejmě, že ne vše se dařilo, ne všechno se dělalo správně, ne všeho bylo vždycky dost, a že jsme nebyli se vším spokojeni. V porovnání se současností je to absolutně zanedbatelné.

   Smazat
  4. Když už byla zmíněna Horáková a uveden výčet toho, co zlí komunisté vybudovali, mohl by někdo po lopatě vysvětlit, co chtěla udělat lépe Horáková a ostatní zřejmě nespravedlivě stíhání vlastenci než zločinečtí komunisté, aby se měl každý lépe než tomu bylo za první republiky a ne jen někdo, jak tomu je dnes? Je nebezpečí, že se z ní stane další Julda Fulda, jestliže její památku pochopí národ tak nějak svojsky bez faktů. Sametový převrat se stal něčím, o čem nechápající, komunistickou propagandou zkažená individua, pořád pochybují a odmítají se radovat nad zbohatnutím Bakaly, Babiše a dalších poctivců.

   Smazat
  5. Památka hrdinky Horákové, přející si svržení atomovek na naše obyvatelstvo, spočívá v tom, že ji popravili. Kardinální chyba. Dnes by po ní neštěkl ani pes.

   Smazat
 3. pokkud bude prosazována neodvoletelnost jsem pro - vražda zločince není zločinem!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to není prosazování NEODVOLATELNOSTI, to je DOSAZENÍ mikro USA do systému.
   Proč mikro-USA? Protože ti jediní na světě ví, co je špatné a co dobré!

   Smazat
 4. Setrvání ochránce práv ve funkci by mělo být v kompetenci lidí, jejichž práva má ochraňovat - takže referendum!

  OdpovědětSmazat
 5. Šabatovou od basy, prosazuje židovské zájmy v naší společnosti v rosporu se zájmy českého národa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zase blbosti o židech. To fakt už neumíte myslet jinak, než takhle chatrně?

   Smazat
  2. Jenže, ono to smysl dává.

   Tak jako mají Češi mezi sebou skineady, Američané Kukluxklan, tak i Židé zjevně mají mezi sebou podobný druh lidí. Tak jako já nemůžu za to, že skinhead zbije černého turistu z USA, nemůže většina židů za to, co dělají Soros nebo Šabatová.

   Jenže, oni to dělají a určitý rasismus zjevně jejich motivací je. Možná to vnímají jako pomstu za holokaust.

   Smazat
 6. Děti některých "disidentů" se chovají totalitně. Na významné posty se dostali díky svým rodičům, stále se jimi ohánějí.
  "Nejsme jako oni" znělo v roce 1989, ale jsou vlastně ještě horší, protože kritizovali, co bylo, ale dělají to samé, ne-li hůř. To, co funguje, je přímá demokracie prostřednictvím referend, jako ve Švýcarsku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vzpomínám, jak vyhoudali o prependách tehdejších pohlavárů. Již tehdy to bylo k smíchu. Dnes ty prebendy dnešních pohlavárů, jsou až zrůdně mnohonásobné. Zrůdnost demokratických režimů zaplavovaných muslimy je nebetyčná.

   Smazat
 7. Bude li to takhle dál pokračovat, budou muset vzít občané spravedlnost do svých rukou. Vše nasvědčuje tomu, že se tak stane již letos.

  OdpovědětSmazat
 8. Bude li to takhle dál pokračovat, budou muset vzít občané spravedlnost do svých rukou. Vše nasvědčuje tomu, že se tak stane již letos.

  OdpovědětSmazat
 9. "Že je paní Šabatová vysoce nestandardní osobnost se zvláštními až bizarními názory.."
  Inu, trockistická židovka z trockistické dědičné židovské linie.
  Takových kosher famílií tu máme víc, jejich potomci a spřízněnci jsou šude na pozicích kde je možno "legálně" rozvracet naši zemi a ničit český národ - aktuálně dyntsbir, marxová, valachová, stropnický atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.David mezi ně ale patří také.

   Smazat
  2. Neotírej se o Davida, Chaimechuji! Ty patříš mezi koho???

   Smazat
  3. 18;19 Rozhodně ne Mezi židobolševiky.

   Smazat
  4. Tak sem nechoď. Tady jsme všichni jeden velkej Židobolševík.

   Smazat
  5. ona je židovka?

   Smazat
 10. Vražda na tyranu není zločinem - Vyšší princip

  OdpovědětSmazat
 11. 100% souhlas s článkem. taurus

  OdpovědětSmazat
 12. Podpořili ji poslanci ze všech stran v parlamentu.
  Ať vládních či opozičních.Tuto babici nám byl čert
  dlužen.Tak nám ji politici vecpali.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 13. Vlastenka  Tohle už je fakt na hlavu.
  Švédi zešíleli. Bývalí vikingové si nechají kálet doslova na hlavu.
  Ať mi nikdo netvrdí, že za tímhle není nějaký vyšší záměr, jak zlikvidovat Evropu s její civilizací.


  http://www.securitymagazin.cz/zpravy/svedsky-soud-uprchlici-nepotrebuji-k-rizeni-vozidla-ridicsky-prukaz-1404048866.html
  Švédi ze

  OdpovědětSmazat
 14. dovetok tú slávnu Horákovú obesili preto, že mala v držaní fotografiu Zápotockého v lágri ako vešia spoluväzňa, a vydierala tým súdruhov, uvedené materiály jej poskytla druhá strana - dnes nazývaná "vysnený západ " no a tak sa jej to zrátalo, dnes ak by sme to otočili, by sedela na Qantanáme -

  OdpovědětSmazat
 15. Musím se smát, až se za břicho popadám. Polistopadový režim, vedle budování kultu osobnosti zbožštělého Havla, udělal ve své tuposti ze socialistky Milady Horákové modlu prvorepublikové církevní světice, kterou pravidelně zneužívá. Protektorátní kolaboranté snažící se překreslit její odkaz demokratického socialismu se pak pohoršují nad jejími levicovými myšlenkami.
  Děkuji z celého srdce naší soudružce Miladě Horákové, že podpořila Benešovy dekrety, znárodnění a pozemkovou reformu, dala nám tak morální příklad jak postupovat do budoucna. Jako členka Národní fronty za stranu ČSNS a Svazu žen splnila svou občanskou povinnost a vybojovala sociálně spravedlivou společnost.

  OdpovědětSmazat
 16. Pane Davide,korektnost a slušnost je pro vás cizí pojem.
  Máte jistě právo nesouhlasit s kroky obudsmanky Anny Šabatové.Vy ji ale nekritizujete z věcných důvodů.
  Pouze jste ideové a hodnotově zaujatý a nenávistný.
  Vy sám jste kontroverzní osoba a vaši politickou,stranickou a profesní kariéru lze hodnotit různě:https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_David
  Lidé,jako Anna Šabatová na rozdíl od vás zůstali před a po Listopadu 89 idejím a hodnotám,kterým věří věrní a nikdy je nezradili.Jsem toho názoru a přesvědčení,že AŠ vykonává funkci ombudsmanky dobře.
  Vy sám dodnes nevíte jest-li jste autentický socialista,liberál či konzervativní nacionalista.Dnes se společně s českými populistickými politiky a ultrapravicí přiživujete na protiuprchlické hysterii,kterou podněcují ve společnosti pomocí internetu a některých médií nenávistná hnutí a protofašisté.
  Za státněsocialistické totality i polistopadadové liberální demokracie lidé jako AŠ několikrát prokázali osobní a občanskou odvahu.Toho vy jste nebyl nikdy schopen.Byrokratickou EU a roli Západu na válečných dobrodružstvích ve světě dnes dokáže kritizovat kde kdo.Že vás a Miloše Zemana nebylo takto kriticky slyšet např. v roce 2003 při napadení Iráku ?
  MZ toto válečné šílenství USA a Nato veřejně podporoval.Dnes se divíte tomu,že arabské a muslimské státy sever.Afriky a Blízkého východu jsou rozvráceny a bují zde mimo jiné náboženský extrémismus a terorismus.
  Vy sám jste velký lhář a podvodník.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel, ten kdo už měl tu čest s paní Šabatovou nějak jednat, ví že nejde o hodnotnou osobnost, už vůbec ne o osobnost roku. Přeji všem, aby jim bylo přáno se s touto dámou nesetkat.

   Smazat
  2. 20:06
   Nevím, nevím, ale hodnotnou osobností bych tu dotyčnou nenazval. Osobnost je někdo, koho si vážím. Určitě ne Šabatová,Marxová, Valachová.

   Smazat
 17. Ve víru žabo-myších válek se nakonec utopí i podstatné. Viz např. http://www.podnety.cz/podnet-cislo-19880312000007

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.