Reklama

.

.

pátek 22. ledna 2016

Odborná studie o vraždění na Majdanu potvrdila nevyhnutelné

- uv - 
22.01.2016

Odborná studie dospěla k závěru, že masakr byla typická operace pod falešnou vlajkou. Byla racionálně naplánována a provedena s cílem svrhnout tehdejší vládu a chopit se moci.


Nedávno vyšla na odborném serveru (www.academia.edu) věnovanému univerzitnímu výzkumu odborná studie o vraždění na Majdanu, která potvrdila předešlé nezávislé studie. Stáhli jsme ji na naše stránky, klikněte si zde na text v PDF (1,8 MB). Jejím autorem je Ivan Katchanovski, vyučující mimo jiné i politické vědy na univerzitě v Ottawě, Kanada. Závěry studie pro nás nejsou nijak překvapivé, protože se shodují s článkem Na Majdanu stříleli zločinci a zabíjeli demonstranty zezadu. Akademik prezentoval poprvé svůj dokument na konferenci politických věd v San Francisku v září 2015.

Autor používá Weberovu teorii instrumentální racionality a objektivně zkoumá pozice jednotlivých aktérů a klíčových hráčů: Janukovičovy vlády, různých policejních a bezpečnostních sil, politické opozice, extrémní pravice, oligarchických skupin. Ukazuje, jak ta či ona strana jednala a argumentovala během masakru z února 2014, který vedl k násilnému svržení demokraticky zvolené vlády proruského prezidenta Janukoviče.

Příspěvek analyzuje velké množství materiálu z různých zdrojů: asi 1500 videí a nahrávek z internetu a televize v různých zemích (cca 150 gigabytů), informační bulletiny a mediální sdělení sociálních sítí, zprávy asi sta novinářů z masakru v Kyjevě, asi 5000 fotek, téměř 30 GB rozhlasových nahrávek zachycujících hlášení odstřelovačů a velitelů jednotky Alfa z bezpečnostní služby Ukrajiny a Ministerstva vojska vnitra, nakonec i záznamy o soudním přelíčení masakru. Umístění a rozložení teroristů, kteří stříleli na demonstranty, ukazuje tento obrázek. Viz citovaná studie, strana 18. Schéma zachycuje rozložení sil při hlavním masakru dne 20. 2. 2014.
Tato studie je také založena na terénním výzkumu na místě masakru, bere jako svědectví hlášení obou stran konfliktu, velitelů speciálních jednotek a prohlášení současných i bývalých vládních úředníků. Provádí přibližný odhad balistických trajektorií, analyzuje, jaké kulky a zbraně byly použity, porovnává typy poranění na obou stranách. Autor vytvořil přesný časový plán pro různé události masakru, lokalizoval umístění střelců a přesné načasování a umístění smrti téměř 50 demonstrantů.

Odborná studie dospěla k závěru, že masakr byla typická operace pod falešnou vlajkou. Byla racionálně naplánována a provedena s cílem svrhnout tehdejší vládu a chopit se moci. Jak říkáme na e-republice ohledně Ukrajiny: Nic nového pod sluncem Nulandistánu.


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 400 Kč
Pokud chcete na provoz webu E-republiky přispět, klikněte zde. Děkujeme!


Související články:

35 komentářů :

 1. Jenom se potvrzuje to, o čem jsme dávno již přesvědčeni. Stejně jako to, že vládní koalice sestavená a vedená ČSSD podporuje ukrajinské fašistické bandity. Beze studu, bez skrupulí. A korunuje to vstřícným přístupem k zaplavení a ovládnutí Evropy islámskou ničivou okupací.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud by jen trochu mohli, tak tam vyšlou na podporu "euronácků" i naše vojáky. Tak jim dali zdarma vybavení, léčbu, politickou podporu - ani to není málo, jak by se zdálo. Kdo ví, kolik zbraní údajně vyvezených pro jiné země světa skončilo na Ukrajině v rukou vládních a polovládních sil - ono to vlastně je jedno - je to jedna verbež!
   Poznámka: pro léčení zmrzačených a popálených účastníků na Majdanu z řad policistů, civilistů z Domu odborů nepohnuli ti naši "pravdoláskaři" a vládní koalice ani jedním prstem - co poslanci ČSSD a celého vládního spolku? Až dojde na lidi u nás, za koho se postavíte?
   Volič-Vilč

   Vymazat
  2. A hlavně je třeba nezapomenout, kdo jim dal dolary na zajištění celé "revoluce", dal instruktory, výcvik, metodiku, kdo je včetně EU podpořil a nadále podporuje, kdo jim dále hladí jejich dluhy a rozebírá si jejich půdu a celou "hospodárku"!

   Vymazat
  3. USA a EU včetně naší připosrané republiky se odkopali a veřejně ukázaly svoji fašistickou podstatu. Na prozření není třeba vědeckých studií i když je dobré, že to potvrzují i lidé ze Západu. Snad tam také žijí normální a čestní lidé. T

   Vymazat
 2. Nejen, že se ti nájemní porošenci přičinili o provedení této špinavé operace, aby ji využili pro manipulaci ukr. veřejnosti při převratu, ale nezastavili se ani před podporou vyslovených nacistů a fašizoidů, kteří poté zabíjeli své odpůrce obludnou mašinerií občanské války.
  A vést válku (s použitím regulérní armády i vládou kontrolovaných polovojenských band) proti svým občanům, kteří se domáhají svých nezadatelných práv, je zločinem.
  Doufám, že všechny loutky té US Nulandové skončí tam, kde mají. Na provaze.

  OdpovědětVymazat
 3. Na Ukrajině provedla EU ozbrojený převrat potom co její legálně zvolený prezident byl pod hrozbou ztráty života "demokraticky" sesazen. Vše demokraticky, protože co EU činí je vždy demokratické. EU a USA využily Banderovce a svrhly legálně zvoleného prezidenta. USA plánují velkou válku priti Rusku a toto je první krok. Válka bude demokratická proti Rusku, vedená za demokratické principy.

  OdpovědětVymazat
 4. A co na to naše politické špičky, které i vlastní přítomností podporovali vznik "Majdanu" a o vraždění tam mluvili jako o hrůzném činu vládních složek?
  Volič-Vilč

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co Polsko - vycvičili tam a vyzbrojili vrahy?

   Vymazat
  2. Polské noviny, které se snažily oznámit detaily z výcviku odstřelovačů na polské území a zastavit to, musely absolvovat projednávání soudní žaloby pro pomluvu. V soudním procesu vyhrály.

   Vymazat
 5. Štětina by měl být okamžitě zatčen a souzen jako spolupachatel.Jasně naplnil skutkovou podstatu tr.činu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda. Ale kým? Máme snad mezi představiteli moci v ČR někoho, kdo si troufne ho obžalovat? A když ano, najde soud odvahu ho usvědčit a odsoudit? Vždyť šapitó to nedovolí.
   Taky by obsah odborné studie měli mít k dispozici všichni ukrajinští občané, kteří ještě věří, nebo podporují polofašistickou Kijevskou vládu, aby prozřeli a konali.

   Vymazat
  2. 20:48 to máš jednoduché. Pokud není nikdo kdo by ho obžaloval, nebo neexistuje soud, který bu ho odsoudil, tak pro ty případy existuje termín LIDOVÝ TRIBUNÁL. Takový institut soudí velmi rychle a rozsudek se vykonává okamžitě - v 90% je to rozsudek smrti (myslím si, že kandelábrů je po Praze ještě dost). No a tento tribunál je schopen soudit kohokoliv bez ohledu na rasu, státní příslušnost, barvu pleti, politickou příslušnost či náboženské vyznání.

   Vymazat
  3. Zdejší soudy jsou mocenským orgánem této profašistické vlády, tak od nich nečekejte jakékoli projednávání zločinů v souvislosti s pučem na Ukrajině. Naopak budou soudit ty, kteří proti tomu protestují. T

   Vymazat
 6. Myslíte si, že zvolení (zaplať Bůh, že jen některými jedinci) političtí představitelé Schwancenberg a Štětináč si konečně posypou hlavu popelem a omluví se národu za svou podporu Banderstánskému Majdanu? Myslíte si, že se Sralbotka a Zadolárek omluví za léčbu pravoseků v tuzemsku po Majdanu za peníze nás, daňových poplatníků? Nebo si snad myslíte, že se spektáklista a ministr NO Stropnický omluví za dary bratrské Banderovské Ua armádě pořízené z našich daní? Jo přátelé, tak to se nemylte!! Nikdo z těch politických hochštaplerů se za nic omlouvat nebude, protože to nebylo z jejich hlav. Na to nejsou dost chytří! Oni jen poslouchali a plnili pokyny svých lóžových nadřízených. To by bylo divení, kroucení a vytáčení, kdyby se někdo chtěl dopátrat oprávnění k rozdávání z cizího. Jenže to by se kroutili statisíce nejen politických špiček, kteří si nahrabali při velké krádeži za bílého dne - při malé a velké privatizaci. Takže se nic takového konat nemůže a nebude!!
  Škoda. Zrovna ty jmenované bych s potěšením viděl na pranýři.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 7. dufam ze sa ludia zobudia a vysporiadaju sa s tymi svinami pri korite za tu genocidu na vlastnom natode si zasluzia kazdy svoj kandelaber

  OdpovědětVymazat
 8. Sedumnást sedumnást pojď mezi nás,my ovčané ze sanatoria v Praze,8 sdílime komentář an 17:17,Falmer..

  OdpovědětVymazat
 9. Celou kyjevskou pučistickou vládu okamžitě obžalovat z masových vražd , podpory a organizování genocidy na ruském obyvatelstvu , vražd v Oděse a další zvěrstva , skrz kterè nastolili svoji převratovou hrůzovlàdu...
  Všichni ,ale opravdu všichni si zaslouží nejvyšší
  tresty ...,
  však to zde i jinde ,na nezávislých serverech , bylo od začàtku tvrzeno a dokumentováno.
  Jen oficielně se to nesmělo říct ,protože ve hŕe
  špinavců figurovali "nedotknutelní"...!
  Izrael -USA -EU ( jako posrátor a prodloužená
  ruka předtím uvedených)...
  To,co se ještě obyčejný smrtelník všechno dodatečně dozví ,bude ......nechci domýšlet!
  vlaštovka j.

  OdpovědětVymazat
 10. "Konspirační teorie" mě opravdu moc baví. Jsou plné napětí, tajemna, nebezpečí... Navíc konspirovat je dnes tak snadné, stačí jen lehce nesouznít s oficiálním názorovým proudem. A tak tu na NR dnem a někdy i nocí čile konspirujeme a konspirujeme a jsme do toho tak zažraní, že nás kolikrát až z oficiálních seriózních zdrojů musí upozornit, že jsme úplně vedle a že naše konspirace byla od samého začátku omyl, neboť tu celou dobu píšeme prachobyčejnou, nezajímavou pravdu. Tak to vážně naštve. Člověk se snaží a pak je za blbce.
  Mistrem v oboru je ovšem pro mne Česká televize. Tam se to konspiračními teoriemi jen hemží, ovšem na rozdíl od nás zaměstnává samé odborníky, takže se můžete spolehnout, že jejich konspirační teorie jsou opravdové a podobný trapas se splasklou bublinou, jako nám, jim nehrozí. V tomto kontextu bych navrhovala přejmenovat koncesionářské poplatky na poplatky konspirační. Protože kdo umí, ten umí, to je málo platný...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skvělé, to co je označeno za konspiraci je obyčejně pravda. Opak je pravdou a ČT v tom vede.

   Vymazat
  2. v ČT se to spíše hemží ukřičenejma blbkama a zanícenejma modrohnědejma svazákama, výsledkem je krásný nový emblém ČT s textem "skutečnost je opakem toho, co vám ukazujeme"

   Vymazat
 11. Co to plácáš o konspiracích, to je jen moderní slovo. Pravda je tam venku pro toho, kdo Ji chce vidět. jinak je tu 7*7*7 lží, pro každou lidskou bytost... není to tak složité, to jen se tak zdá v tom lese lží. Hlavní je vědět, co chci.

  OdpovědětVymazat
 12. Zdravím Jituš : Porosenko má židovský pas a zakoupeny i Švýcarský o tom rozhodujou banky kolik milionů tam ponechává atd: pokud na něho bude vystaven zatykač pas mu automaticky propadá ! Pak mu zbývá utéct do Izraele ! Věřím že ho bude chtít oddělat plno lidi a zbytek života bude zalezlí v díře ! Přeji všem šmejdům na Ukrajině aby se dočkali odplaty !Boži mlýny melou pomalu ale jistě !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Loutky mají obvykle několik pasů, ale jenom jednu jedinou cestu k letadlu, kterým by mohli někam zdrhnout. No a ta cesta z Kyjeva bude pro banderovce obzvláště dlouhá, protože je mohou zastavit a zlikvidovat jejich vlastní ochránci. Snad budou mít k dispozici americkou námořní pěchotu.

   Vymazat
 13. Porošenko a Jaceňuk se svými kumpány vědí ,že se o ně USA postarají a ochrání je . Budou je totiž ještě potřebovat ke svým akcím proti Putinovi .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA se pouze postarají zejména o jejich vklady ve svých bankách, pak je standardně odepíšou (jako mnoho jiných, spřátelených loutek v minulosti) a předhodí je naopak nespokojeným davům. Ironie je v tom, že budou pykat za to, co v této své kolonii způsobily samotné USA. Zrekvírované vklady pak v USA jim zůstanou a za tyto obětované loutky se najde mnoho jiných (a schopnějších) prodejných loutek. Tomu se říká koloběh života ! Je to standardní modus operandi, kterým se zajišťují nikdy nevysychající penězovody do Ameriky v podmínkách neokolonialismu.

   Vymazat
 14. Kam "zmizelo" české, německé, libyjské, ukrajinské zlato - zlatý poklad?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to německé je hypoteticky v USA, to ukrajinské bylo odvezeno do USA hned po úspěšném Majdanu, do ochrany. Němci to zlato nemohou dostat zpět, to ukrajinské se vypaří s tím, že se za něj zaplatí těch 5 miliard dolarů, které SSA investovaly do změny režimu na Ukrajině. To už Ukrajina nikdy neuvidí.

   Vymazat
  2. a čím myslíte (11:49), že Amerika splácí dluhy největším věřitelům ? kteří už nejenomže neberou nové dluhopisy, ale ty staré prodávají ! třeba v případě Číny už americké potraviny (GMO nebere) a americký železný šrot na hašení dluhů už nestačí

   Vymazat
 15. K čemu bude tato odborná studie platná ? Tisícům mrtvým Ukrajinců už život nikdo nevrátí . Z této "studie" se lidé stejně nepoučí tak jako se nepoučili ze zvěrstev páchaných ve 2 sv. válce . O tom že se podobná zvěrstva dějí i na Ukrajině při "Majdanu" i po něm obyčejní lidé věděli hned i bez této studie . Škoda že tito badatelé nevydali studii o tom , jak mají být pachatelé těchto odporných činů potrestáni .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejně jako Vy a obyčejní lidé jste věděli hned, jak to bylo, tak další část obyčejných lidí si myslela a myslí, že to proběhlo dle oficiální verze současné ukrajinské vlády. Po sepsání této studie již můžete argumentovat, nikoli jen tvrdit nějaké své dojmy, a naopak můžete vyvracet dojmy a žvásty protistrany.
   To, že se lidé nepoučili z 2. světové války je blábol. Dost je jich poučilo, i na nejvyšších místech. Vyhýbají se světové válce a své válečné manévry drží na lokální úrovni a páchají své manipulace pod cizí vlajkou. Proto i Majdan.
   Vaše rozumování je hospodské rozumování, primitivní dojmologie, která bečící stádo žene tu tam a pak zase jinam. Když se setkají dva dojmologové, tak se ve svém svatém přesvědčení pohádají, ale nepřesvědčí a rozejdou s názorem, že ten druhý je vůl. Argumentujete-li fakty, tak ten, kdo je popírá, je již nejen vůl, nýbrž i lhář. U soudu jsou vám protimluvná svědectví na nic, pokud je nekonfrontujete s fakty nebo logikou, tak zůstanou nepoužitelným "slovem proti slovu".
   Zmíněná studie shromaždila a analyzovala obrovské množství informací, faktů a názorů, a z dojmologie učinila pravdu.
   Oh, bože/osude/přírodo/universum/..., kdy a jak či proč se lidé naučí myslet?
   KR

   Vymazat
 16. kyjevská banda mě nejdříve velmi iritovala, potom se začala čím dále tím více zesměšňovat, dnes už vzbuzuje jenom lhostejnost, samotným Ukrajincům ale nezávidím, stali se předmětem amerického experimentu, ale přitom je to experiment mičurinského typu, jak udělat z ruskejch jablek čiště ukrajinská

  OdpovědětVymazat
 17. Kdyby se Rusko nechovalo tak uváženě, jak se chová, tak by už asi byla třetí světová válka. Pokud bude Rusko takto uvážlivé nadále, řekne si druhá strana, že Rusko bude uvážlivé i nadále a bude Rusku neustále přidávat - pomluv, sankcí, lží a podrazů a obkličování Ruska. Jenže, co když Rusko opravdu to nevydrží a přitvrdí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak . A k tomu to všechno směřuje .Vyprovokovat Rusko za každou cenu k válce mimo území USA . Bůh s námi pokud nějaký je .

   Vymazat
  2. Jak vidíte, pořád si nedají pokoj, viz šaráda anglického soudu ve věci toho Litviněnka. Prý dal k tomu pokyn sám Putin. Tomu může uvěřit jen zdejší Pepek Vyskoč a jemu podobní.

   Vymazat
 18. K válce budou Rusko provokovat tak dlouho, dokud se jim to nepodaří. Nic jiného jůesej nezbývá, jejich dluh je astronomický a válka by ho nejenom smazala, ale i postavila by je zpět na nohy.

  OdpovědětVymazat