Reklama

.

.

čtvrtek 7. ledna 2016

Pokud bude Kyjev trvat na mírových jednotkách OSN, získá na Donbasu plnohodnotný ruský kontingent


7. 1. 2016    zdroj
Pokud bude Ukrajina trvat na rozmístění mírových jednotek na Donbasu, oficiálně je tam pošle Rusko jako stálý člen Rady bezpečnosti OSN.


Ve vysílání kanálu 112 to uvedl lidový poslanec Jevgenij Murajov.

Jiné varianty rozmístění mírových sil podle něj Ukrajina nebude s to dosáhnout.

"Mírové operace jsou rozděleny do dvou skupin - na udržení míru a na přinucení k míru. První se provádí se souhlasem obou válčících stran, druhá rozhodnutím Rady bezpečnosti OSN, kdy není potřebný ničí souhlas. Rusko je také členem Rady bezpečnosti, stálým, a může vstoupit se svými mírovými jednotkami. Otázkou je, nač to Ukrajina potřebuje"? poznamenal Murajov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Celkem prostoduchá past na Rusy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to smyčka, kterou by si ukronacisté mohli sami uvázat kolem krku. Pitomců v kyjevském vedení je na to dost. O Majdanu trochu jinak: http://www.nwoo.org/2016/01/07/dokumenty-cia-od-roku-1951-je-na-ukrajine-pro-fasisticka-sit/

   Fenomén fašistů na Ukrajině existuje již od Oranžové revoluce. Ale tyto sítě byly budovány, připravovány a podporovány více jak 50 let. CIA na své webové stránce zveřejnila dokumenty, které to potvrzují. Naše média fašisty na Ukrajině zmiňují jen zřídka, nebo je bagatelizují jako bojovníky za svobodu. Na WikiLeaks si může přečíst dokumenty z americké ambasády, z kterých vyplývá, že Spojené státy tento fenomén sledují shovívavě, zatímco Rusko tento vývoj sleduje s obavami. Prostřednictvím několika videí a z výpovědí očitých svědků jsme získali vhled do fašistických aktivit na Ukrajině. Všechno nasvědčuje tomu, že takový vývoj byl plánován rukou s dlouhými prsty…

   Vymazat
  2. Past nepast, Ukerajina to potřebuje k ukončení občanské války. Ovšem to by ve zbytku musely bejt referenda a následné obsazení vojsky OSN. Jinak se zločinců a banderovců nezbaví.....

   Vymazat
 2. Nejvíc mne překvapuje to, že ani Nová republika nerespektuje drtivé rozhodnutí krymských obyvatel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ta mapa je fakt trochu zastaralá:-)

   Vymazat
 3. Ruske jednotky tam pujdou branit ruskym jednotkam v dalsich zlocinech ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když už dokázal náš generalissimus PUTIN,budoucí velitel EU Army po zrušení NATO, obsadit Krym,který rozhodnutím bolševické UV KSSS přifařili k Ukrajině,což napravil beze ztráty jediného samopalníka a doposud za to nedostal Nobelovu cenu míru,tak za obsazení zbytku UKRAJINY mírovými jednotkami OSN tu cenu dostane nabeton.

   Vymazat
  2. V jakych zlocinech? Poucte nas.

   Vymazat
  3. V jakych zlocinech? Agrese proti sousedni zemi a tisice mrtvych vam nic nerika ?

   Vymazat
  4. USs banderovské jednotky odstřelovaly např. donbas což je podle mezinárodních konvenci zakazáno...

   Vymazat
  5. Raketomety grad a smerš...

   Vymazat
  6. Velmi dobre Pepku, opet jsi prokazal, jake tupe otravne hovado jsi.

   Vymazat
  7. Tenhle spisovatel zvoucí se Pepek musí bejt sám banderovská svině,jinak by tady pořád nesvinil a neotravoval!

   Vymazat
  8. Ty idiote z 6:45,ti mrtví,co si je bereš do rypáku,jsou důsledek židofašistického převratu,bez něj by k žádným obětem nedošlo...nezaměňuj důsledky za příčiny...

   Vymazat
  9. 6:45- Tam nešlo o agresi proti sousední zemi. Tam se fašistické komando, poslané fašistickou vládou, snažilo vyhladit část obyvatel, včetně žen a dětí. Tak nevím zmrde, o čem meleš.

   Vymazat
 4. Pravda je asi taková, že bez zásahu z venčí se situace na Ukrajině nikdy nesrovná. Oligarchové dál vládnou svým impériím a dál rozkrádají stát. Jediný hmatatelný výsledek ozbrojeného konfliktu na východě je ten, že pod zástěrkou obrany celistvosti Ukrajiny si snad každý z nich vybudoval vlastní armádu. Konflikt i ekonomický marasmus se tak dostal do chronické fáze, ze které se rozuzlení odkládá na neurčito. Nám na venek z tohoto stavu hrozí pouze komplikace dodávek ruského plynu a ropy přes území Ukrajiny. O čem se ale téměř nemluví je reálná možnost přílivu milionů vyhladovělých ukrajinců. Kdo si vzpomene na devadesátá léta, kdy v Čechách řádily ruskojazyčné mafie, si jistě dokáže představit, že nápor na náš pracovní trh a sociální systém jsou ty menší zla z hrozící situace.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak k tomu Vám něco řeknu:
  Rusko to odmítne, kvůli zaujatosti. Ať jdou Poláci a my.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy jste ten článek nepochopil.
   Buď tam půjdou Rusové,nebo vůbec nikdo !!!
   Pokusy z NATO nasrat se tam už byly....

   Vymazat
 6. je to tak - alebo čínsky vojaci - ale k hraniciam Ukrainy mám blízko, a dokonca poznám učiteľku ktorá tam donedávna chodila učiť do slovenskej školy, Podkarpatie, takže reči o fašistoch, no - rozlišujte prosím, nacisti to hej, čo chcete od národa ktorý má korene v Rakúsko- Uhorsku, sympatizuje s nemeckým hovoriacim človekom, je mu blízky, nie je pravoslávny, a aj zabíjanie neveriaceho rusa je preň potešením, a požehnanie mu dá farár -je to podobné ako srbi a chorváti, tento štát je nutné rozložiť, nemá cenu z neho robiť to čo nikdy nebol, a Krym mal štatút ACCP - autonómna sovietska socialistická republika - s vlastným parlamentom, článok 11 až 14 dohody o rozpade CCCP hovorí o tom, že ľud Krymu si má v referende ... a Kučma to zatrhol, potrebovali rozkrádať miliony za prenájom- ale tie mali ísť Krymu a nie Kievu!!! - ešte mi povedzte ako sa menovalo hlavné mesto Ukrainy pred rokom 1917 ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. Ale svět se neustále vyvíjí (bohužel málokdy k lepšímu), některé státní celky se nenávratně rozpadají (my Čechoslováci víme své, kdo se koho na rozpad ČSSR ptal v referendu) a jiné vznikají, jako třeba Izrael. Hranice se přepisují prakticky neustále, takže si myslím, že Vaše argumenty ohledně slepené Ukrajiny, byť jakkoliv pravdivé a logické, zřejmě nemají šanci na úspěch.

   Vymazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 8. Rozmístění vojsk OSN na Donbasu je asi chiméra Kyjeva. Mohly by nanejvýš střežit hranici mezi povstaleckými územími a Ukrajinou, to ale dělá OBSE, i když méně efektivně. To by ale znamenalo ještě větší odtržení těch území.To by vlastně mohli spíše uvítat povstalci, aby svoji moc stabilizovali.Nelze si představit vojska OSN jako nějaké policejní síly na určitém území. Bez souhlasu Rady bezpečnosti nelze udělat ale ani jedno, ani druhé, takže je to nereálné.

  OdpovědětVymazat