Reklama

.

.

středa 27. ledna 2016

Poslanci smějí nahlédnout do dokumentů připravované obchodní smlouvy s USA - TTIP jen za přísných opatření

Michael Bauchmüller
27. 1. 2016           zdroj
Poslanci německého spolkového sněmu budou mít přístup k tajným dokumentům TTIP jen za přísných opatření. Hrozí jim "disciplinární a/nebo právní postihy", pokud vynesou ven informace z čítárny. Mnozí poslanci reagují na tolik opatření s rozhořčením.

Následující čtvrtek má být slavnostně posvěcena – čítárna pro transatlantickou smlouvu o volném obchodu TTIP. Poslanci spolkového sněmu a představitelé spolkové Rady tam budou v budoucnu moci číst i ty dokumenty, které obsahují vyjednávací pozice USA, tzv. „konsolidační texty.“ Parlament dlouho žebral o tento přístup, intenzívně se o něj zasazoval i ministr hospodářství Sigmar Gabriel/SPD/. Ale přístup do místnosti na ministerstvu hospodářství, jak nyní dokládají interní dokumenty, budou mít poslanci jen za podmínek.

Za jakých, to mohou poslanci zjistit z vlastního formuláře s poučením, musí ho potvrdit podpisem v knize přihlášení. „ Berou na vědomí a akceptují, že povolením přístupu k dokumentům TTIP jim byla prokázána zvláštní důvěra“ , uvádí se v ní. Kdo přesto zveřejní důvěrné informace, musí se obávat „ disciplinárních a/nebo právních postihů.“

Důsledně je zakázáno brát s sebou do čítáren mobilní telefony. „ Po celou dobu trvání Vaší návštěvy bude přítomen bezpečnostní úředník“. Není to vlastně tak dlouho, neboť na déle než dvě hodiny pro jeden dokument se čítárna zamluvit nedá. Papír a tužky dodá ministerstvo hospodářství. Vlastnoruční poznámky jsou povoleny. Ale žádné opisy.

Poslanci jsou z tolika podmínek rozhořčeni. „ Spíše se to podobá frašce, než opradové spoluúčasti“, říká Britta Haßelmann, předsedkyně parlamentní frakce Zelených. „ Se svobodným mandátem spolkového sněmu to má málo společného, když jsme tak kontrolováni.“ Také předseda spolkového sněmu Norbert Lammert se v úterý vyjádřil spíše zdrženlivě. Přístup k dokumentům je sice třeba uvítat. Nezbývá ale, než čekat, zda "technické a časové možnosti studia dokumentů budou dostatečné pro potřebu informací a právo poslanců na ně".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila Mgr. Zdeňka Holešová
Abgeordnete dürfen TTIP – Dokumente nur unter strengen Auflagen einsehen

17 komentářů :

 1. Je to neveriteľné čo si Brusel a USA dovoľujú voči Európe. Ako dlho ešte im to bude tolerovať?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozpad EU na národní státy je základem vysvobození z bruselského koncentráku, potažmo připravovaném lágru TTIP, CETA a TISA ve 100% područí USA a Merkelovic 4. islámské říše

   Vymazat
  2. NIKDO Z POLITIKŮ VÁM NEŘEKNE,ŽE SMLOUVY TTIP A TISA JSOU VLASTNĚ OBDOBA HITLEROVA ZÁKONA TZV.ERMÄCHTIGUNGGESETZ

   ovšem tento zákon je skryt v TTIP a následné TISA proti,kterým ani nemůžete protestovat,nebot je to maskováno obchodními dohodami.Jediný rozdíl je,že politici mohou řici jen ANO,nebo NE beztoho,aby cokoli na tomto očividně POVĚŘOVACÍM ZÁKONĚ měnili.Dávají tak do ruky ne jednomu diktátorvi,ale celé smečče korporací možnost vyrabovat CELÉ STÁTY a to přes tzv,TRIBUNÁLY z USA,proti jejichž rozsudku nebude odvolání.

   BUDOU ZCELA DRZE POŽADOVAT NÁHRADU ŠKODY ZA a ted pozor PLÁNOVANÉ INVESTICE.Takže pojedou třeba kolem žulové hory,řeknou,že tam budou ty šutry těžit i když to bude nesmyslné,oni však budou vědět že se tam najde vzácná zvířena, proto stát řekne NE a oni budou chtít za ty kupy šutrů NÁHRADU PLÁNOVANÝCH INVESTIC, jinak dají celý stát k soudu,který bude stát miliardy,takže z VAŠICH PENĚZ,peněz rozpočtu odsouhlasí vaše okradení,jakoby nestačila k okrádání naše tzv.ČNB,KTERÁ poté ZBLEDNE ZÁVISTÍ.

   Vymazat
  3. Hm,ted je mi jasné,jak korporace přichází k miliardám-nenažraným okrádáním celých států.Začinám si více všimat návrhů OSV na vznik nové sily prostřednictvím HzNR a VzV ovšem není mi jasné co vlastně chce zdejši web NR,který zaujímá postavení pozorovatele,jako by se nic nedělo a jakoby se nemělo proti světové válce,která už snad i začala ani muknout,natož něco pro vznik potřebné síly k odstranění křivácké polit.třídy,způsobující rabování ČR něco dělat.

   Vymazat
 2. Hmmm, no to bude asi "férová a poctivá" smlouvička, hlavně "extra výhodná" pro běžného evropana aka SSÁckého otroka, nezdá se Vám???

  O nás, bez nás, ať žije "demokracie", ala západní hodnoty.

  Doufám, že až bude čítárna u nás, nezklameme a dostojíme, alespoň někteří poslanci, české tradici, podle které se u nás nic neutají.

  K smíchu.

  OdpovědětVymazat
 3. STOP TTIP!!! STOP TTIP!!! STOP TTIP!!!
  Manipulaci s námi si připustit nedáme!
  Čechy ANO, USA NE!!! Čechy ANO, USA NE!!! Čechy ANO, USA NE!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Z právního hlediska by to mělo být zcela jednoduché- Smlouva uzavřená mezi USA a EU- EU přestane existovat a je po srandě- ono pak na povrch vyplyne slovo demokracie, jak to je skutečné.

  OdpovědětVymazat
 5. Domníval jsem se,že je zakázané vynášet tajemství jen ze Zednářské Lože, jak jsem se někde dočetl. Jinde zase psali, že politika je věc veřejná. Tak jsem z toho celý popletený, doufám že se to brzy vysvětlí.

  OdpovědětVymazat
 6. Všechno se brzy vysvětlí při arbitrážích nadnárodních korporací s jednotlivými státy. Pak se teprve dozvíme, k čemu jsme se zavázali. To už nám bude ale houby platné.

  OdpovědětVymazat
 7. A opět O NÁS bez NÁS !!! Jak dlouho to budeme ještě snášet a trpět ??!!

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to bude pěkné,určitě férové pro USA svinstvo ! Jestli to bude "odsouhlasovat" i Sobotka-tak je výsledek jasný,budeme si muset "pochutnávat" na geneticky upravených potravinách,aby oni mohli naše,poctivé!

  OdpovědětVymazat
 9. Mj. touto smlouvou nám zajistí nárůst rakovin ordinováním geneticky upravovaných potaravin - viz kukuřice GMO, která se chrání proti houbovým chorobám tvorbou pesticidů, které jak známo jsou karcinogenní. Totéž hormonálně pěstovaní lososi a dodáváni na trh EU, nejlépe v ČR. Tento stát je dnes níže než pověstný Zemanův Nepál před rokem 1989 a státy zaostalé Afriky. Občané resp. ovčané by se měli zamyslet kam směřujeme, samozřejmě demokraticky u voleb. TIP smlouvu je nutné v plném rozsahu odmítnout!

  OdpovědětVymazat
 10. Už jen samotný "způsob přípravy" tak významné smlouvy týkající se tolika set milionů občanů Evropy (USA nepočítaje) vypovídá o něčem tolik, že samotný obsah už není podstatný.
  Tedy, dlouhodobý způsob přípravy ve vysokém stupni utajení. I před těmi nejvyššími volenými reprezentanty, kteří ji mají schvalovat.
  Vypovídá tedy tolik, že o demokracii v euroatlantickém prostoru se už vůbec nedá mluvit.
  Nanejvýš jako o formě jakési hry před hloupými občany, hry o tom jak zaměstnávat aparáty nižších stupňů činnostmi méně důležitými, pro elity obtěžujícími.

  Myslím si, že k tomuto závěru musí dojít každý zdravý člověk, pokud vyjde na čerstvý vzduch, pokud se alespoň 10x pomalu a zhluboka nadechne a doplní tak kyslík do mozku, aby tento mohl na chvíli normálně fungovat.

  Nadechl jsem se znovu, ještě jednou, a zamyslel nad tím, co tu v tom tak velkém prostoru máme, když už ne tu demokracii. Jsem na rozpacích. Buď je to něco (velmi špatného) co ještě nikdo nepopsal a nepojmenoval, nebo je to (v podstatě, podle funkce) čistý fašizmus.

  O obsahu smlouvy, opakuji, diskutovat nemá cenu. Jak by taky mohlo, když je utajen.
  Je by mně trochu ještě zajímalo, jestli má taky tisíce stran nebo paragrafů. Pak by bylo jasné, že se europoslanci za těch několik hodin možného "nahlédnutí", bez možnosti udělat opis, prakticky nic nedoví. Snad ani náhodou. Jde o fascinující vrchol evropské demokracie nebo o fascinující začátek evropského fašizmu?

  Ostatně, v případě velkého rozsahu, nebylo by to nic překvapivého. Co se i u nás vedlo diskuzí o nutnosti zrušit akcie na doručitele! A byly tedy, zhruba řečeno, zrušeny, a je klid. A proč?
  Ve třech tisících paragrafů nového občanského zákoníku se snadno schovaly u nás nové tzv. Svěřenecké fondy. Na nevystopovatelné mizení kradených, korupčních i jiných peněz jsou ještě dokonalejší než ony akcie.
  Když naši experti typu Pospíšil i jiní dovedou vymyslet a prosadit toto, bezpochyby bude pro ně hračkou zvednout ruku i pro TTIP, jejíž obsah je asi předem ani nezajímá. A jede se dál.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle zdrojů na Netu má mít americkéTTIP skutečně přes tisíc stran, takže je jasné, že ekonomické americké NATO se musí přijmout stůj co stůj, bez ohledu, jestli to občané chcou či ne!

   Vymazat
 11. Pozor, k TTIP-tzv. korporátního fašismu je nurné přiřadit i nebezpečné smlouvy TISA a CETA!!!Jde i ovládnutí evropské legislativy, která bude podřízená té americké.Jde o nastolení a implementování US norem se vším všudy od zdravotnictví, potravinářství, zemědělství, sociální, pracovní trhy. školství až po komunální úroveň, atd. pod kuratelu USA.Všechny veřejné služby mají být zprivatizovány a tak přejít pod vládu nikoliv českého státu, ale soukromým americkým nadnárodním korporacím.O likvidaci evropského zemědělství a potravinářství na úkor US GMO otrávaných kafilerních "potravin", napumpovaných jedy, otrávenou kosmetiku, frakování plynu a ropy z břidlic, ničení životního prostředí.Pokud tohle z donucení EU, dokud se do té doby nerozpadne, přijme, je s námi amen.Současně omezuje obchodování s Ruskem.TTIP je velmi nebezpečné!!!Mám velké obavy, že všichni ti evropští eurohujeři mají z USA velký strach, tak přijmou vše, co USA nařídí a co USA chce, bez ohledu na občany, ovčany.V případě schválení obdobné TPP se mají v Asii na co těšit.Ti jsou o krok napřed ekonomiky se vydat krachujícím USA v plen.

  OdpovědětVymazat
 12. Jednoduše řečeno:USA patří celá planeta Země, budou mít na to papíry typu TTIP, TPP, CETA, TISA, NATO a další, budou ji celou spravovat ekonomicky a vojensky podle norem a zvyklostí USA, kongresu, vlády a všech mocipěnězichtivých xindlů.

  OdpovědětVymazat