Reklama

.

.

úterý 26. ledna 2016

Prezident ČR Miloš Zeman : Co ode mě můžete čekat? Jednou se kanál Dunaj-Odra dodělá


26.1.2016      První zprávy
"Chtěl bych popřát úspěch v krajských volbách těm nejlepším, čímž nikoho neurazím a je to přání, které jde ze srdce," řekl prezident České republika Miloš Zeman první den návštěvy v Jihomoravském kraji.


V úvodním projevu při zahájení turné po Jihomoravském kraji prezident ČR Miloš Zeman poblahopřál hejtmanovi Haškovi, že je dlouhodobě, respektive trvale, v čele žebříčku nejdůvěryhodnějších osobností, respektive hejtmanů. "A samozřejmě, že bych chtěl popřát úspěch v krajských volbách těm nejlepším, čímž nikoho neurazím a je to přání, které jde ze srdce," řekl úvodem čtvrté lednové pondělí v Brně Miloš Zeman.

"Jsem velmi rád, že mám příležitost účastnit se otevření hospice v Újezdě u Brna, který byl vybudován za rekordní dobu jednoho roku, s tím, že tento hospic má základní kámen, který při mé návštěvě Říma byl požehnán papežem Františkem. Budu doufat, že to povede k tomu, aby i církev se výrazně podílela na provozu a zajišťování činnosti tohoto hospice, protože jak říká papež František: „Církev, to je služba.“ A služba umírajícím je jedna z nejdůstojnějších a nejdůležitějších služeb vůbec," prohlásil před zastupiteli Jihomoravského kraje Miloš Zeman.

"Druhé téma je tak trochu věčné a to je dálniční spojení mezi Brnem a Vídní. Kdykoli se setkáme, tak o tomto tématu mluvíme, a když se setkáme po roce, tak konstatujeme, že se téměř nic nezměnilo. Přesněji řečeno změnilo. Protože rakouská dálnice je již patnáct kilometrů od našich hranic. Nám zbývá dobudovat minimálně dvacetikilometrový úsek a poslední rozhodnutí Nejvyššího správního soudu, které zrušilo územní plán, v podstatě tuto stavbu zastavilo. Mluvil jsem o tom s panem předsedou Nejvyššího správního soudu panem Baxou, který argumentoval tím, že asi dvacet vsí, pane hejtmane, vyjádřilo s trasou této dálnice nesouhlas. Nicméně, jsou-li alespoň v některých případech starostové těchto obcí přítomni, apeloval bych na ně, aby přemýšleli o tom, zda neustálým oddalováním výstavby této dálnice nebrzdí rozvoj některých částí Jihomoravského kraje. Mám tím na mysli především Hodonínsko a Znojemsko, kde je přece jenom nezaměstnanost, i když i tam mírně klesá, dosti značně vysoká. Chtěl bych ocenit, že se Vám alespoň podařilo s typicky českou, respektive v daném případě moravskou, schopností improvizace vyřešit alespoň část této dálnice tím, že obchvat Mikulova bude součástí budoucí dálnice. A protože Mikulov má mimořádně dlouhý katastr, alespoň něco se v této oblasti udělalo," dodala v Brně hlava státu.

"Předposlední téma je téma ochrany kulturních památek.
Doporučil jsem panu hejtmanovi, a samozřejmě i vám, publikaci Státního památkového úřadu, který uvádí přibližně sedm set památek ohrožených bezprostředně destrukcí. A z toho je asi deset procent právě v Jihomoravském kraji, ať už jde o památky sakrální nebo světské, to není tak podstatné, ať už jde o zámky, jako je třeba Moravský Krumlov, nebo kříž či kapličku. Bohužel nám se na rozdíl od jiných zemí příliš nedaří vytvářet nové krajinotvorné prvky moderními stavbami. Pokud mezi ně nepočítám kravíny z komunistické éry a ty příliš krajinotvorné nebyly. Takže o to víc bychom měli zachovávat to, co vytvořili naši předci. A pan hejtman mě informoval, že v okolí Brna je zhruba sto hradů a zámků, takže i z hlediska cestovního ruchu a při očekávaném náporu čínských turistů, a nejenom čínských turistů, by bylo dobré se o tyto zámky, hrady a ostatní kulturní památky starat, protože nám jinak do deseti let spadnou na hlavu," přidal další názor prezident Zeman.

"No a poslední téma, nic jiného ode mě nemůžete čekat, je kanál Dunaj-Odra.
Jsem rád, že pokročila jednání s polskou i slovenskou stranou. Pokud jde o Rakousko, náš velvyslanec pan Sechter mě informoval, že trochu změkčilo svůj postoj právě díky onomu suchu, protože kanál má i hospodářské funkce a funkci zadržování vody v krajině. No a já věřím, že jednou se toto dílo, o kterém snil Karel IV. i Tomáš a Jan Baťovi, podaří právě s vaší pomocí dodělat," pochlubil se svými diplomatickými úspěchy v otázce kanálu Miloš Zeman.

Hašek: Byl to jeden z nejlepších projevů Miloše Zemana

"Nechci se vměšovat do vnitřních záležitostí Brna, protože tady jsem na návštěvě kraje, nikoli Brna, a jsem si vědom toho, že proti sobě poštvu jednu nebo druhou stranu, kdybych se neopatrně dotkl problematiky šoupání nádraží. Proto, místo toho, bych rád ocenil plánovanou výstavbu zimního stadionu, který ještě nestojí, a proto se s ním nešoupe," ironicky uzavřel Miloš Zeman svůj projev k zastupitelům Jihomoravského kraje.

28 komentářů :

 1. Duševnš nemocní lidé většinou svoji chorobu těžko pochopí.Pan prezident bohužel již nepronáší vtipné bonmoty ale hlouposti.Základním problémem je jeho náhrada normálním, zdravým člověkem odpovídající úrovně.Nejlepší by byla změna ústavy a zrušení této prezidentské funkce.Prezident EU již existuje i když je dost utajený.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sám jste duševně nemocný, což dokazujete pomateným komentářem. Mnozí se zaradují, až někdo nahradí vás.nn

   Vymazat
  2. Vy nejste Čech, když se Vám nelíbí náš prezident, odstěhujte k pracovitým a tak inteligentním Němcům, kteří nejdříve bojují za čistou rasu a teď zase za špinavou. Je to náš prezident právoplatně zvolený ve volbách a pokud kopete za český národ tak ho ctěte ať se Vám líbí nebo ne. Jak by asi dopadl fotbalový tým, když by se nějakému hráči nelíbil kapitán mužstva a kvůli tomu dával góly do vlastní branky. Uvědomte si jak by to s takovým hráčem dopadlo v šatně a tak dopadnete i vy, když budete pokračovat tímto směrem.

   Vymazat
  3. 12:15 pište konkrétně, jaké hlouposti náš pan prezident pronáší ? Jinak Vaše vyjádření je jen tlachání ! Alka

   Vymazat
  4. 12:15 musí být velký trouba. Když se mu něco nelíbí, tak zrušit, zničit, zavřít, zcenzurovat. Prostě demokrat z nóbl kavárny.

   Vymazat
 2. Už hodně dlouho jsme neměli presidenta, kterého by si národ mohl bezezbytku vážit. Nebude to dlouho trvat a bude to 100 let.

  OdpovědětVymazat
 3. Bože pane B.Dvořák vy jste ale blbec. Už jsem četl mnoho kratších či delších myšlenkových výplodů, názorů, úvah nebo pouhých podotknutí, ale tak neuvěřitelně myšlenkově placatou představu, kterou jste nám zde předložil ještě ne. Věřte, mám vnuka ve věku 10 let. Žádný lumen, obyčejný průměrný kluk. Takovou blbost bych z něj však nedostal ani za úplatu. Natož pak svobodně a veřejně. Ó Bože, jak hluboce tato společnost klesla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím.

   Vymazat
  2. Čas ukáže jaký bude vývoj.Když si o mne myslíte,že jsem blbec a dělá vám to dobře, tak je to v pořádku.Já jsem přesvědčen, že prezident je duševně nemocný člověk a měl by odstoupit.Pokud to neudělá ,tak jeho konce nebudou dobré.
   Já si myslím, že jeho dnešní názory může opravdu podporovat jen člověk mdlého rozumu.A to jsem přesvědčen, že byla doba, kdy měl názory dobré a k věci.

   Vymazat
  3. Bedrich Dvorak 26. ledna 2016 15:24

   lituji Vás, vy za to bohužel nemůžete. Vám už nikdo nepomůže a ani se s Vámi přít. Alka

   Vymazat
 4. Pan president Zeman je DIPLOMATICKA chlouba ceskeho
  naroda ! Jeho projev v Jihomoravskem kraji byl projevem taktnosti a opatrnosti, aby se nedotknul mentalnich trpasliku na radnici v Brne..

  Oni stavi nadrazi uz 60 let a kdyz jsem tam byl naposled, tak jsem s prekavapenim zjistil, ze je stale stejne !

  JSTE NESCHOPNI ! Vy brnenska nemehla ! Vas starosta (Petr Vokral) patri k vitacum Islamistu. TO JE STRASNA HANBA, celeho vaseho prdelakova ! Brnaci !

  Vymente krokodila na radnici za vycpaneho postovniho OSLA z Mexica - ti maji klapky na ocich ! To vystihuje lepe vasi mentalitu.

  Vazeny pane presidente Zemane ! Protoze jste ostre sledovan svetem, tak je treba brat zretel, kam zajedete na navstevu, aby jste neublizil Vasi skvele reputaci !
  nick honolulu - keen observer.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Vokřál je především Babišovec se vším odpudivým co k tomu patří( honba za sinekurama a neschopnost ) !!

   Vymazat
  2. Ano,naše Brno je podivně nešťastné město - Kocourkov. Druhé největší v ČR a mentalita Kocourkova. Jeeště že tu máme přehradu a přírodu v okolí. Jinak - chcípl tu pes a funkce a prebendy jsou nepsaným zvykem od 70. let doživotní !

   Vymazat
 5. Plne souhlasim s nazorem, ze Bedrich Dvorak je BLBEC !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 6. Souhlasím s Dvořákem.
  Zeman cíleně vyhledává konflikty a vyžívá se v nich. Je to jen narcis který sám sebe rád poslouchá. Místo aby všechno svoje úsilí směřoval do zásadního problému což jsou imigranti a hledal spojence protože sám s tím neudělá nic, tak jen neustále střílí kolem sebe a vytváří si nepřátele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi byl kde poslední rok? Nikdy jsi neslyšel co Zeman řekl o uprchlících - aka - znásilňovači a ničitelé kultur ....

   Zamysli se nad sebou ...

   Vymazat
  2. 13:03

   Ty jsi nic nepochopil, viď? To já vím co říká o migrantech. Ale tím ostatním to zcela shazuje. Místo aby hledal spojence tak si jen dělá nepřátele. Karty jsou dnes rozdané tak, že bez Sobotky a Babiše neudělá vůbec NIC! Ať si to ten debil uvědomí. Je to stratég jak noha.

   Vymazat
  3. 13:12 Sobotka končí s Merkel a bude vládnout Babiš s Blokem proti islámu,jen co první uprchlík někomu ublíží.Je divný že se tady nepíše o čtrnácti protiislámských hnutí ze čtrnácti zemí kteří založily Pevnost evropa a stvrdili to podpisem Pražské deklarace.Poláci měli motto:dávky nejsou od Alláha.Atd.ale zde ticho po pěšině.

   Vymazat
  4. Brrr 12:59+13:12, zase jedni z těch, kteří chodí naostro s rudýma trenclema nad hlavou, milují pussy a prezidentovi nesahají ani po kotníky, což dokazují jejich komentáře, cinknuté buď nenávistí, závistí, nebo neinformovaností.nn

   Vymazat
 7. Toto je bomba - a většina z nás byli zcela jednohlasní na toto téma - tragédie jakou neznáme po generace ... globální znásilňování žen a perverti jako TOP 09 či ČTV i se Sobotkou to podporují ...

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Muslimska-profesorka-o-tom-zda-islam-umoznuje-ublizovat-zenam-Radeji-to-nectete-418886

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samé špatné zprávy:
   http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/nezletily-migrant-pry-zavrazdil-zenu-ve-svedske-ubytovne_370120.html

   http://www.lidovky.cz/za-uprchlicky-komiks-vyhruzky-hrozi-nam-fyzickou-likvidaci-tvrdi-sefka-projektu-gi2-/zpravy-domov.aspx?c=A160125_155125_ln_domov_jzl

   Vymazat
 8. Brnu vládne pravda a Láska a nově židovsko-homosexuální parta:žít Brno.Ještě že tam ten Hašek je a tvoří nějakou opozici.

  OdpovědětVymazat
 9. Ačkoliv president Zeman je samorost, je předseda vlády Sobotka suchá, pokřivená větev. Pehe píše, že je Sobotka státník a když to píše Pehe, tak pravda a láska zase vítězí. Ano, suchá, nepotřebná větev je v jeho podání pravda a láska.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čím dřív tato suchá větev "Otík" upadne tím líp . Dobrý sadař to řeší odřezáním . Vypadá to že v Česku sadaři vymřeli .

   Vymazat
 10. Dobře jsme zvolili, prezident překáží šmejdům.

  OdpovědětVymazat
 11. 13:25 jestliže retardér a placený agent CIA který přestože že je idiot přednáší v USA,o někom řekne že je státník v naší vlastenecké mluvě to znamená:za peníze prodává svoji vlast neb je tak blbej že se poctivou prací neuživí.A těchto státníků je celá vláda,tisk,všechny televize a naši páni umělci a hérečky.

  OdpovědětVymazat
 12. Kdysi se povídal vtip: praotec Moravák přivedl svůj lid na jedno místo, rozhlédl se a řekl: Brr - no, když už jsme tady....
  Ale vážně, Brno je trochu zaprděné, ale já ho mám ráda. Rozhodně je tam lepší atmosféra než v Praze. A senzační studentské vztahy tam tenkrát byly, jestlipak to ještě trvá? Ty čtyři roky na střední v Brně byly pro mě nejhezčím obdobím a tak Brnu odpustím, že stále nemá nové nádraží. Zdravím Brno, Pavla

  OdpovědětVymazat