Reklama

.

.

úterý 26. ledna 2016

Proč si Miloš Zeman nedělá starosti s tím, jak novinářská pakáž zkomolí jeho výroky?

Ivan David
26. 1. 2016
Na konci minulého století, jsem několikrát společně s premiérem Zemanem sledoval zprávy v televizi („Ivane, podíváme se na zprávy a pak to projednáme.“) Všechny zprávy v tv (ČT, Nova, Prima) byly namířeny proti jednobarevné vládě ČSSD a zejména jejímu předsedovi. Miloš Zeman se při nich pravidelně chechtal tak hlasitě, že televizi bylo sotva slyšet.


Řekl mi, že mu tehdejší polský prezident Kwasniewski vyprávěl, jak po celou jeho předvolební kampaň byla veškerá polská média proti němu: „On nevyhrál přestože na něj útočili, on vyhrál, protože na něj útočili.“

Ačkoliv jsou pracovníci médií přesvědčeni o svém nekonečném vlivu na veřejné mínění, ve skutečnosti jsou schopni jen posilovat veřejné mínění, vytvářet ho tam, kde žádné není, ale těžko ho mění tam, kde už nějaké existuje.

Jestliže Miloš Zeman vyhrál volby v roce 1998 (ano, především on) a v roce 2013 a v obou případech navzdory mainstreamu, pak to znamená, že názor veřejnosti už existoval a média ho nedokázala změnit. Svými dalšími útoky pak média nebojují proti Zemanovi, ale sama proti sobě, protože vyjadřují názory a postoje nesouhlasné s většinou. Protože navíc lžou i v jiných tvrzeních, klesá jejich důvěryhodnost. Za 26 let mají občané dost vlastních zkušeností, těžko je přebít vyfabrikovanými zkazkami. Jestliže média někoho chválí, jejich oblíbenec se automaticky stává nedůvěryhodným.

K tomu přistupuje odvěká neobliba panstva a z ní plynoucí nedůvěra k panstvu, zvláště když se chová jako „panstvo“. Nedůvěra se přenáší na každého, kdo panstvu pochlebuje. Účinek se násobí, když se panstvo místní klaní panstvu bruselskému. Tak je to po celé Evropě.

Chce-li Miloš Zeman obstát, musí se od ostatních politiků vhodným způsobem lišit, a už tím se od nich poněkud distancovat. Miloš Zeman to umí a oni mu to usnadňují – za pomoci médií.

Kdo je nervózní (v úzkostné tenzi), dělá chyby, a kdo dělá chyby, dostává se do úzkostné tenze. To je případ vlády, která se stále přesvědčuje, že se nezavděčí. Neumí a nechce to, co od ní chtějí občané.

Prezident Zeman nemá prakticky skoro žádné pravomoci. Nemusí konat, ale může mluvit. A nejen jeho voliči mu rozumějí.

Miloš Zeman myslí na několik tahů dopředu, i když to tak nevypadá. Jeho protihráči promýšlejí jen ten, který právě realizují a ani nevědí, že je vynucený.

Prezident Zeman neudělal chybu, když správně přeložil název pornohvězd z „Pussy Riot“, oni udělali chybu, když chválili „statečné holky“ (Schwarzenberg) hulákající sprostoty v chrámu, oni udělali chybu, když podporovali protesty s červenými kartami dodanými velvyslanectvím USA, oni udělali chybu když velebili vyvěšovače trenýrek místo masarykovské zástavy „Pravda vítězí“. Co útok, to gól do vlastní branky.

Dnes znova udělali chybu tím, že úmyslně překroutili jeho výrok pronesený před mnoha lidmi v Tišnově a zaznamenaný na video - které je ostatně lživě uvedeno tím, co Miloš Zeman neřekl:.

Velmi mnozí se budou zajímat, co opravdu řekl. Miloš Zeman nenaváděl ke střelbě na předsedu vlády. Kdo takto jeho výrok pochopil, je zřejmě mentálně retardovaný, protože nedokáže pochopit byť jen trochu složitější a současně jednoznačný výrok. Je dokonce možné, že prezident Zeman počítal s tím, že - a jak - média výrok zkomolí a potěší tím rostoucí podíl veřejnosti sympatizující s radikálními řešeními, ačkoli prezident sám je, byl a bude demokrat.

Ti, kteří výrok překroutili, jen dokázali, že nedokáží hrát fér, že musejí lhát. Výrok překroutil i premiér (není mentálně retardovaný!). Těžko říci, jestli báchorku o strachu jeho dětí vymyslel sám, nebo mu ji někdo poradil. Netuším, kolik lidí tím dojal. Možná tolik, jako když protektorátní ministr školství Moravec projevoval lítost nad tím, že Heydrich zemřel „na naší půdě“. Lidé pak s dojetím opakovali, že Heydrich zemřel u Moravců na půdě. (Poznámka pro mentálně retardované: Nesrovnávám premiéra Sobotku s ministrem Moravcem, ale dojemnost jejich výroků. Tehdy šlo o úplně jiný protektorát.)

Nápad angažovat proti Miloši Zemanovi tak profláknutou postavu, jakou je Zdeněk Šarapatka*) je za všechny peníze. Zvláště když na stále populárnějšího prezidenta republiky podává trestní oznámení před kamerami České televize tento člen Rady ČT dosazený za věrné služby včetně dávného velkého podrazu na Miloše Zemana.

Logiku tvrzení, že Miloš Zeman vyzývá k atentátu na premiéra, vystihl jeden můj kamarád příměrem. Je to jako by někdo „vyzýval ke krádeži v samoobsluze“ konstatováním, že čokoládu je možno v samoobsluze buď legálně opatřit koupí, nebo v rozporu se zákonem ukrást.

Jeden z Rothschildů má prý na hrobě nápis, že úspěch, muže, který zde leží, spočíval v tom, že se dokázal obklopit lidmi schopnějšími než je sám. Bohuslav Sobotka zřejmě při výběru svých poradců postupuje obráceně. Od toho se bude odvíjet jeho úspěch.

*) Zdeněk Šarapatka byl jen zaměstnanec Úřadu vlády, nikoliv "poradce" premiéra Zemana.

77 komentářů :

 1. Pane doktore, zase jste mě pobavil, a že mi poslední dobou moc do smíchu nebylo. Aspoň trocha humoru, jasnozřivého a neurážejícího, dnes na dobrou noc. Zdravím Vás Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Retardovaná televize opět překrucovala,jako vždy.I tak je ten zubatý kecálek Sobotka odepsaný.Šašek pro národní divadlo skrze TV.

   Vymazat
  2. Zeman donutil "blbce", aby se nemaskovali, to znamená aby vyšli z úkrytu. Oni potajmu stejně proti němu pod vedením velvyslanectví USA štvali, ale teď museli vyjít na světlo a všichni je vidí. Jinak jeho výrok, který byl neutrální, vztáhli na sebe a tím to vše gradovali. Kdyby drželi hubu neztrapnili by se, ale komu není z hůry dáno.... bohužel!

   Vymazat
  3. Neutrální výrok prezidenta Zemana účelově vztáhla PRAŽSKÁ KAVÁRNA na sebe sama. Zatím ještě nikdo nevěděl, že Sobotka do kavárny patří také, ale nyní svými scestnými výroky o tom co prezident Zeman neřekl se prozradil, takže lidí vědí to podstatné a to, že Sobotka není s Českým národem, ale proti němu.

   Vymazat
  4. Tady odkaz okopírovaný od Šídla, Kalašnikov https://www.youtube.com/watch?v=UqOL7LOR6ko
   parádní písnička, to by měl Miloš radost.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  6. Opět děkuji všem českým presstitutkám a politickým hňupoidům za DOBROU práci ;)

   Bez těchto presstitutek a hňupoidů bych se já zřejmě ani o tak vtipném a zcela pravdivèm výroků nic nedozvěděl a nemohl bych opět souhlasit, slovo od slova, se svým panem prezidentem ;)

   Takže presstitutkám a hňupoidům třikrát ná ZDAR;)

   Za zvyšování prezidentovy popularity a jejich NEOCENITELNOU pomoc, při jeho ZNOVUZVOLENÍ ;););)


   ZDAR, ZDAR, ZDAR ;);););)

   Vymazat
  7. Že je plešoun kavárníkem je jasné od doby "puče". Jak jim na plešouna šáhli, hned vyběhli "zástupci společnosti" před hrad s plackami a transparenty. Kdo toto nepochopil, tak už nevím co by mu otevřelo oči.

   Je to takový malý opatrný kradlousek.

   Koloděj

   Vymazat
  8. Bohužel dnes nám chybí ironie a satira, která byla u dřívějších
   předrevolučních humoristů běžná. Lidé hledali jinotaje a skryté narážky na režim. Národ věděl co tím vlastně ten Horníček, Sovák, Werich...myslí. Dnes nám tato vzdělávací kultura chybí. Ruda z ostravy, Izer a spol. nám ji nedají. Ale zdravý rozum v drtivé většině v nás zůstává a dokážeme si srovnat v hlavě, co tím vlastně ten autor chtěl říci. No někteří z nás už trochu v tomto degenerují...M.Radikowski

   Vymazat
 2. Jistě, je to jak píšete pane Davide, jen s těmi poradci je to v pořádku,vzestupně. Hloupí poradci radí ještě hloupějšímu.

  OdpovědětVymazat
 3. Nikdo se neobklopí lidmi s jiným názorem . pozor toto je jen příměr ,né návod : Vrah se přece nebude kamarádit a kriminalistou.Katolík si nebude notovat s komunistou. Také premiér nebude mít za poradce Zemanovy kamarády !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak nevím - myslel jste to jako střelu do řad odpůrců Zemana? Protože v kontextu toho, co je zde napsáno, jste vlastně řekl, že všichni, kdo nejsou Zemanovi kamarádi, jsou blbí...

   Vymazat
  2. Nejsou blbí,jen jidášsky prolhaní,kolaburují,drancují a zrazují vlastní,přikrývajíc se bombometčíkem láskou Havlem a bruselonskými opičími mutanty,politickou lůzou EU.

   Vymazat
 4. Pan Sobotka je velice vytížený člověk a jenom on musí posoudit, jestli ho nedostatečně s kontextem vyjádření prezidenta informovali jeho poradci, nebo novináři. Nemůže nikoho zajímat, že ti co nás zastupují učiní rozhodnutí bez náležitého promyšlení dopadů a omluví to školáckou výmluvou. Např. já myslel, že v té krabici od bot je víno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nezlobte se, ale i ministerský předseda si musí prověřit, a to osobně, informaci, která ho vede ke konfliktu s prezidentem. To přece nemůže nechat na poradcích. Marek

   Vymazat
  2. Nezkušený a mladý šéf, který touží po moci, se vždy obklopuje buď stejně hloupými a nebo ještě hloupějšími poradci. Dělá to proto, aby se nepoznalo, že sám je hloupý. To jsou věci prověřené životem a stále platí.

   Vymazat
  3. Zeman v inkriminované odpovědi hovořil o kterémkoli politikovi a konkrétně zmínil jen prezidenta. Kdo ví, za koho se tedy sralbotka považuje, když Zemanův výrok vztáhl tak jednoznačně na sebe.... :)

   Vymazat
 5. Pan Sobotka je zřejmě zatížený, nikoliv vytížený.
  Místo toho, aby to přešel incident s humorem, zapadl do sraček, které produkuje ČT.
  Začínám pochybovat, jestli je schopen tuhle zemi ukočírovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka v politice nemá co dělat už nejméně 10 let! Je to tzv "škůdce", tak jako Kalousek. Jenže každý škodí nějak jinak.

   Vymazat
  2. tak zrovna o tomhle už dlouho pochyby žádné nemám: NENÍ SCHOPEN ;-)

   Vymazat
 6. Otazka se tykala Sobotky. Z toho se komunisti nevylzete.
  Zeman svym chovanim vice a vice pripomina Adolfa Hitlera.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle reakce, zřejmě většina národa jsou komunisti. Pán si asi ještě plete komunu a komunární záležitosti. Taky Hemmingway psal Komu zvoní hrana ...

   Vymazat
  2. vlast tě (5:29) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  3. A ty nám připomínáš knížecího trotla,kterej umí sedět jen na nočníku!!!!Zapadni a sklapni!!!!!

   Vymazat
  4. Nikdo se nediví, že ty jsi to pepku nepochopil, ani to od tebe nikdo nečeká "ty jeden adolfku" :-)))

   Vymazat
 7. A nepomohlo by, kdyby si zase Sobotka nasadil kolem krku ten bílý kornout? Minule mu to myslím docela zachránilo krk :-)

  OdpovědětVymazat
 8. ČT , tak to byl gól do vlastní brány . Super video :-) :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Asi tak. Holt ta mediální manipulace nefunguje vždy jako v USA, že.

  OdpovědětVymazat
 10. Brilantní text! Přesně tak to u nás ve vztahu média-veřejnost je. Už to není srovnatelné s tím, jak tomu bylo před r. 1989, začíná to silně připomínat protektorátní poměry. Sobotka má strach. Začíná kolem sebe kopat a reaguje neadekvátně. Zrádci národních zájmů sami volí svůj osud.

  OdpovědětVymazat
 11. Také poděkuji za výborný článek.
  Také se říká,potrefená husa se ozvala.
  Tohle co Zeman prohlásil,by si měla dát většina politiků do rámečku nad postel a před spaním se na to podívat.Naprosto zjančil mnohé,když to jasně řekl voličům,chcete odvolat politiky,máme demokracii,tak je odvolejte volbami.Také vidíme,jak se odvolávají politici kalašnikovy,Ukrajina,Libye,IRák,Afghánistán a další.Jak už někdo prohlásil,kdyby volby měly něco změnit,tak je zakážou a to nás asi čeká,jak se zhorší mezinárodní situace,tak je volby odvolají.Ta situace není daleko,jak rozpínavosti USA,do toho utečenci a finanční kolaps to může dorazit.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se.
   Věta měla znít takto.
   Jak už někdo prohlásil,kdyby volby měly něco změnit,tak je zakážou a to nás asi čeká,jak se zhorší mezinárodní situace,tak volby odvolají.
   Děkuji za pochopení.
   zemedelec.

   Vymazat
  2. Tady je opravdu zcela namístě přirovnat situaci k proběhlému puči na Ukrajině. Všichni Ti jenž dnes vykřikují něco o nebezpečném výroku pana prezidenta bez vyjímky souhlasili a dodnes souhlasí s protiústavním a nedemokratickým pučem i za použití zmiňovaných kalašnikovů proti legálně zvolenému prezidentovi Ukrajiny. Jak farizejské.Je potřeba jim to připomínat a ptát se jich proč nyní řvou nad výrokem, který jasně popisuje skutek , který podpořili a dokonce nad ním jásali a jehož výsledkem je 9000mrtvých(nejspíše jich bude více, Ukrajina má mezi nezvěstnými vojáky něco okolo 5000 a předpoklad je, že jsou mrtví)?

   Vymazat
 12. Tohle je dokonalá ukázka pokřivenosti havlistických pravdoláskařů... Čeho všeho jsou schopni, co všechno pro to udělají a kam až dokáží zajít...
  Ve chvíli, kdy jim Zeman přihraje dokonalou přihrávkou před brankovou čáru jejich soupeře, kde se brankář rýpe v nosu, s největším rozmachem střelí tuto přihrávku zpět a pak před fotografy a novináři s tímto brankářem kolem ramen pózují a pomlaskávají nad dokonalým odpalem, který ovšem zasáhl rozhodčího.
  Ve chvíli, kdy jde o Zemana, je jim i Vojtěch Filip soudruhem...

  OdpovědětVymazat
 13. Je až neuvěřitelné, co se dá u nás udělat z upozornění, že odstranění politika kalašnikovem je nedemokratické. A ono to není nedemokratické? No vlasně někde to je demokratické a omluvitelné. ,,Kalašnikovem" svrhli Američani Kadáfího, Sadáma i toho Janukovyče a teď chtějí Asada, kteří alespoň přežili. Já vím, mám v tom guláš.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američané zastřelili i několik svých prezidentů. I když ne zrovna kalašnikovem....

   Vymazat
 14. Bože ti naši presstituti se můžou z toho Zemana pominout. To si fakt neuvědomují jak jsou trapní a ubozí? Zatím(!) jsme přemýšlivý národ s vlastním úsudkem a umíme si udělat svůj vlastní názor na věc(horečně se pracuje na odstranění těchto vlastností). Navíc si ti kluci novinářští musí uvědomit, že toto vše přihrává body Zemanovi, tak jak psáno v článku.

  OdpovědětVymazat
 15. To o těch klukách a přihrávání prosím potichu.

  OdpovědětVymazat
 16. Jen si vzpomeňme kolik vulgarismů a zvráceností přednesl před kamerami Švarcenberk. A nic se neděje. A dokud lid nebo nějaká skupina nepovstane a nezačne dělat pořádek, nic se dít nebude. Oni furt spoléhají na to, že máme co tratit, že jsme byli slušně vychováni, rozuměj k poslušnosti a ohýbání hřbetů. A zatím, bohužel, mají pravdu. Zatím se jen hýká u netu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale presstituti za překrucování prezidentova výroku by trestáni měli být. Např podle:

   § 345

   Křivé obvinění

   (1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

   (2) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

   (3) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

   a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 značnou škodu,

   b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem,

   c) spáchá-li takový čin v úmyslu jiného vážně poškodit v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu,

   d) spáchá-li takový čin v úmyslu zakrýt nebo zlehčit svůj vlastní trestný čin, nebo

   e) spáchá-li takový čin na jiném, který vůči němu plnil svoji povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

   (4) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán, způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 škodu velkého rozsahu.

   Vymazat
 17. Vážený pane Davide,
  Dík za skutečně vynikající článek, něco co mě doslova nadchlo a současně i pobavilo, z poznámky o Beranovi jsem smíchem řval aspoň půl minuty. Dík, něco tak vynikajícího jsem už nečetl roky, v mainstreamu pak vůbec nikdy.
  Dík ještě jednou, člověka totiž moc potěší, že jsou u nás ještě lidé s mozkem v hlavě.
  Lubomír Man

  OdpovědětVymazat
 18. Až neuvěřitelné reakce,když Zeman řekne pravdu.Od toho jsou přece volby,neschopné nevolit,schopné volit.S těmi kalašnikovi máme zkušenosti ze světa také.Je dobré,když to Zeman řekl,tohle u nás nechceme v podání utečenců.
  jan

  OdpovědětVymazat
 19. Tak začínám chápat: on Sobotka opravdu patří do stejného hnízda jako Dinstbier, jsou to takové americké kukačky nasazené do hnízda, určené de fakto k likvidaci původní autentické ČSSD a vytvoření kolaborantské rádoby levice, která radostně tančí, jak pan protektor píská. Naštěstí to jejich konání natolik odporuje zdravému rozumu, že vyvolává opačnou reakci, než zamýšleli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lidé musíte pochopit, Bohuš má za poslušnost slíbené místo mimo ČR za minimálně 300 tisíc měsíčně, to ani dnes nemá. Takže se snaží, co může, ale nic mu to nepomůže. Jeho děti se jednou za něj budou stydět.

   Vymazat
 20. Ještě bych dodal, že Zeman vyhrál volby nejenom v roce 98, ale i v roce 2002, snad si někdo nemyslí, že je vyhrál Špidla, který pak všechny, které měl možnost ještě vést, prohrál. Většina, včetně mě, tehdy nevolila Špidlu, ale Zemanovu vládu.Ostatně nejvíc hlasů soc.měli za Zemana a Paroubka, nejmíň za Sobotky. Špidla se jenom vezl na Zemanově práci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To samozřejmě není pravda.

   Ještě dva týdny před volbami měla v r. 2002 ČSSD 5% ztrátu na ODS! Špidla se však týden před volbami v nedělním diskusním pořadu ostře vymezil proti Klausovi a pronesl zásadní prohlášení, že žádná Oposmlova č.II. za jeho předsednictví nebude a během týdne otočil preference voličů tak, že nakonec ty volby vyhrála ČSSD. Zlí jazykové dokonce tvrdí, že Zeman předal předsednictví Špidlovi právě proto, že nepředpokládal, že by ČSSD mohla tyto volby vyhrát a on nechtěl být tím poraženým (co je na tom pravdy pochopitelně neumím posoudit, ale je to jedna z relevantních hypotéz).


   Jako můžeme si o Špidlínovi myslet co chceme, můžeme se kriticky bavit o jeho premiérských úspěších, ale nemá cenu si nalhávat věci které nejsou pravda – to je cesta do pekel.

   Špidla si volební úspěch v r. 2002 odpracoval a plně zasloužil včetně práce v předchozí vládě.

   Zdr.
   JiB

   Vymazat
  2. Tady s váma musím souhlasit, Špidla zas až tak špatný nebyl a jen tak namátkouuvedu jeden příklad zavšechny, když se měla nahrát dotace a podpora pro Hušákovu Arénu tak byl Špidla a s ním celá vláda proti. Když se pak Aréna otevírala Hušák pozval Klause a ten pozvání přijal. Špidla nebyl pozván.Z toho je zřejmé co byl Klaus za zmetka.Nezapomínejme ač dnes je spolu s námi na straně prezidenta.

   Vymazat
  3. Jasně, že se Zeman stáhl, protože mu házeli neuvěřitelným způsobem klacky pod nohy, Buzková a spol. Že Špidla jednou pohotově oponoval Klausovi? A dál? Dál už to šlo strmým pádem. Moje okolí volilo soc. jenom kvůli Zemanovi, věřili jsme, že si odpočine a vrátí se. No, za dva roky vymetli Špidlu vlastní spolustraníci, proč asi? Protože to byl slabý člověk, který si spočítal, že když mu dají dobře placenou funkci v EU, tak na tom vydělá. Bohužel to pak už šlo jenom špatně. Kolikrát pak ještě Špidla exceloval při nějaké debatě?

   Vymazat
  4. Tak jsem se pro zajímavost podíval na průzkumy preferencí z 2002 a před volbami skutečně vedla ODS, ale už v listopadu začala soc. ztrácet a ODS pak už celý rok v preferencích výrazně vedla. Takže Špidla neměl žádný trvalý pozitivní vliv. Ostatně, co si tak vzpomeneme z jeho vládnutí? Akorát to, že zamezil zvolení Zemana. A to teda všem velice pomohlo.

   Vymazat
  5. Anonymní 27. ledna 2016 14:47

   Jsou věci, které dlouho trvají a jsou věci, které mají velký význam, bavíme-li se o tom, kdože to zajistil vítězství ČSSD ve volbách 2002, pak Špidlovo odmítnutí pokračování oposmlouvy mělo zásadní význam(!) pro výsledek voleb. Prostě ve správnou chvíli udělal z hlediska voleb správnou věc!
   Nemusí se vám to líbit, nemusíte s tím souhlasit, ale to je tak všechno, co s tím můžete dělat. Historie už je holt taková

   Anonymní 27. ledna 2016 14:58

   Pouze jsem reagoval na tvrzení diskutéra výše o tom, že Špidla se údajně neměl zasloužit o vítězství ČSSD v r. 2002. A v tomto kontextu je třeba má slova brát.
   Jde-li o zbytek, tak bych to moc nepitval. Ono když jde pak člověk do těch jednotlivostí, pak se vynořuje věcí a věcí, že bych to ve vašem zájmu – nekritického obdivovatele Zemana – raději nechal být. Asi by se vám to moc nelíbilo.

   Zdr.
   JiB

   Vymazat
 21. Lidi se zdravým rozumem Zemana chápou!!! Víc nemám co dodat!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 9:50
   Přesně.
   Jen se nám projevili ti,co se skutečně bojí voleb.Můžu s klidem napsat,ČSSD nedostane ani 10% hlasů.Když už chválí Sobotku,Kalousek,Pehe,Schapiro,to je jeho konec.
   Jen bych připomněl,když Sobotkovi pošeptá Schapiro v ČR atentát nebude a Sobotka to řekne nahlas,tak tomu věřte.

   Vymazat
 22. Do hejna slepic zajel orel, všechno se rozprchlo, jedné počechral peří a ta začala kdákat, že se bojí po svá kuřata a hejno a otřásá se hrůzou z tohoto útoku. K tomu dle klovacího řádu se seběhly další kuřice, které se cítily ohroženy přímo na životě drápy orla. Přitom ten orel činil zcela přirozené věci, jak to káže příroda a zachování rodu. Samozřejmě, že Zemana "podezřívám", že po tom dotazu skočil jedna radost a hned to zúročil, ale jen blbec (novináři a politici) může vyvozovat takové závěry, kterými se otřásají redakce novin, ČT a nakonec polovina parlamentů. Jinak hvězdný byl včera předseda senátu Štěch - jak se zmínil, že pracoval ve slévárně. Ano, sice měl na slévárně pracovní smlouvu, ale polovinu pracovního času proschůzoval. Na cidírně si z toho dělali cidiči ještě po 30 letech legraci, co odešel. Asi se tam ale naučil dobře cídit kliky, proto je tam, kde je.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten "orel s drápy", to má být ten vypelichaný, vypitý impotent Zeman?

   Vymazat
  2. Máte pravdu, že Zeman po tom dotazu skočil jedna radost, to jej nemusíte
   "podezřívat". Bylo to nakonec vidět i na tom videu, v závěru odpovědi již skoro ani neudržel vážnou tvář. Prostě se bavil a já spolu s ním.

   Vymazat
  3. 10:51 - ty jsi snad pepku vyskoči sváděl neúspěšně našeho prezidenta, že píšeš o jeho impotenci a vypelichanosti? Jsi zhrzený milenec, protože jsi byl odmítnut, jelikož prezident dává přednost něžnému pohlaví :-)))))

   Vymazat
  4. 11:36

   Pan prezident dává přednost slivovici a tlačance.

   Vymazat
  5. 11:50 a ty prezidentovi?

   Vymazat
 23. Z hysterické reakce některých politiků na neškodný a celkem vtipný Zemanův výrok je zřejmé, že začínají mít vážný strach z hněvu lidu, a to v souvislosti s celkově zhoršující se situací v Evropě. Cítí, že letité přezíravé a pohodlné mlaskání u korýtek spěje k závěru. O novinářském hnoji z mainstreemu netřeba hovořit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. doktor Prezident Zeman je starý,inteligentní,protřelý a mstivý hroch,který nezapomíná......A především ví jak na naše homomultikulti....a funguje mu to.Vždyť jenom úvahy o tom, že je nutno zrušit přímou volbu prezidenta, aby se na stolec nemohl dostat někdo "z lidu" a neprověřený jsou bodem pro pana prezidenta.
   Nesouhlasím s ním ve všem ale on "má koule" !!!! Na rozdíl od ozubené pleši.

   Vymazat
 24. Je moc dobře, že Dr. David obnažuje malost a nízkost těch našich politiků či mediálních šlapek, které se bůhví proč mají za elitu národa.
  Ten epitaf (na náhrobku velkého muže) však asi nanáleží některému z Rothschildů, nýbrž Andrew Carnegiemu a v originále zní takto: "Here Lies a Man Who Knew How to Enlist in His Service Better Men Than Himself".

  OdpovědětVymazat
 25. Byl to asi tak "vtipný a inteligentní" vtípek jako když v letadle nějaký ožrala zařve z legrace "bomba!" nebo "allahu akbar!"
  Ale pro primitivy určitě velká řachanda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Trolle ty si nedáš pokoj. Smrdíš tu stále,jako čerstvě vysraný hovno.

   Vymazat
  2. Je smutný, je sám a nikdo ho nemá rád, no. Tak by rád, aby ho aspoň někdo nakopal a ono furt nic.

   Vymazat
 26. Pro A 10:18 Nejen Miloš, pobavil jste mne, díky. Občas je dobré prokrvit nejen cesty mozkové. Doporučoval bych reprodukci muziky Gorana Bregoviće před zahájením jednání PL. Zvedám palec nahoru. L.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musím se přiznat, že jsem ten odkaz našel u Šídla z Hospodářských novin, který jako jeden z mála zachoval klidnou mysl a smysl pro humor. Takže, Jirko Šídlo, děkuju. Už jsem si píseň dal do oblíbených.

   Vymazat
 27. Vtipný a výstižný článek aneb trefa do černého. Díky za úsměv pobavení, který vzbudil. Korporátní media holt mají národ za bandu idiotů a tím pádem si podřezávají větev sami pod sebou. A s nimi i politické "výšiny", kterým posluhují. Mám jen trochu obavu, aby se situace, nejen u nás, nevyhrotila do stavu, kdy už nepomůže nic jiného než druhá varianta... Jsme sice národ sametové revoluce, ale když ani samet nezabere.... Dokázali bychom vůbec říci jednohlasně NE a bránit se? Když se občas kolem sebe rozhlédnu a vidím davy spěchajícíh lidí zaneprázdněných svými každodenními starostmi s těžko vykolejenou setrvačností.... Neumím si představit, že by se zapojili do jakéhokoliv odporu, i kdyby tím odporem měli uhasit hořící koudel za zadní částí svého těla.
  Mohu jen doufat, že je v nás stejná jednota a zdravý selský český rozum, jako býval za dob totality, kdy jsme ve většině drželi při sobě a čelili stejné demagogii ze strany tisku a médií. Niké

  OdpovědětVymazat
 28. Co si mám myslet o Zemanovi? Útoky na něj mu zvyšují sympatie u voličů. Přišel čas se novému režimu jen chechtat. Jsou směšní. Na druhé straně by si pan doktor David měl od Zemana držet odstup. Doma mu visí ve skříni nový (asi to už tak nový není) oblek za 10 tisíc. Před léty, kdy měl u socanů významnou funkci, Zemana marně varoval před ksichtem Špidlou. Tenkrát jsem přemýšlel, zda ty socany volit. Dnes jsem už to nepřipádá v úvahu. Hodně škaredé bylo kopnutí do Ransdorfa. Vtípky na adresu hloupé pravice by si mohl odpustit. Já bych uvítal razantní útok na fakt, že naše platy jsou oproti Německu a Rakousku třetinové, také jeho zásluhou jsme se proměnili v kolonii. Ať udělá ze Sobotky jakého chce vola, platy to tady v Česku nezmění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 12:30 Zřejmě toho o mzdových nákladech (platech) firmy moc nevíte ... Problém, na který je třeba dřív vyřešit, je morální rozklad tohoto státu, korupce, přidělování, zpracování a kontrola veřejných zakázek, atd.atd. V mnohých případech by mnozí "odborníci" zjistili, že za nekvalitní práci jim nikdo nezaplatí a další nedostanou. Stejně tak i u mnoha státních úředníků by se zcela určitě zjistilo, že jejich místa jsou zbytečná a že by mohli dělat "něco užitelného".
   A od tohoto se odvíjí, ať se Vám to líbí nebo ne, i "platy".... L.S.

   Vymazat
  2. Vím, že prezident nemá nařizovací pravomoc, ale mluvit o tom, že se cítíme jako kolonie s neúměrně nízkými platy může mluvit všude při každé příležitosti. Doprošovat se podnikatelů, aby své zaměstnance platili lépe, může jenom posera a slaboch. Vystupuji jako anonym, ale o své výkonnosti si myslím, že se vyrovná komukoliv na mé pozici jinde ve světě. To si vymluvit nenechám a pochybnosti pokládám za urážku od faktického zloděje.

   Vymazat
 29. Odpověď byla v obecné rovině a jinak, než ji okamžitě překroutili novináři, respektive Dinsbírové, Šláfenbergové, z předsednictví vykopnutá vykopávka Němcová a jiní.

  Tedy pro ně speciálně, několik možností kde lze prezidentova slova použít v praxi:

  ,,Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje například Sadáma Huseina – je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby. ,A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje kalašnikov – chyba, zde se jednalo o M16, F16, Abramsy. atd“

  nebo

  ,,Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje například Muamada Kaddáfího – je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby. ,A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje kalašnikov.“

  nebo

  ,,Chcete-li se zbavit jakéhokoli politika, prezidenta nevyjímaje například Viktora Janukoviče – je k tomu jediná demokratická cesta – a to jsou svobodné volby. ,A pak existuje nedemokratická cesta – a ta se jmenuje molotovův kokteil, basebolka a ostřelovačská puška agenta tajných služeb nejmenované mocnosti co šíří demokracii po světě.“

  mohli bychom pokračovat, že…

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vynikající shrnutí a precizni argumentace.Vidím, že tahle souvislost došla více lidem, a vůbec se nemračím,že jste byl rychlejší. Jistě by se daly doplnit další příklady, ale tyhle stačí a sedí. Díky. J.B.

   Vymazat
 30. Výstižný článek mě opravdu pobavil.
  Ale překvapil a zaujal mě tady jeden diskuzní příspěvek, že "oni" už asi opravdu mají strach, když reagují tak "úzkostně" (pojmem pan Dr.), a to si myslím, že u nás je docelá klídek.
  Dovedete si představit, kolegové kmáni, jaký mají strach mocenští slouhové v ostatních zemích?!!

  OdpovědětVymazat
 31. Nebyla myšlena Moravcovic půda z Otázek Hulibrka Moravce? A není on potomek pana ex-ministra protentokrátní vlády?
  Milouš ty volby vyhraje a teplárna dostane přes držku.

  OdpovědětVymazat
 32. Reakce proti presidentovi je v duchu knizky ERIC BERNE: JAK SI LIDE HRAJI. Hra se jmenuje: TO JE HROZNE VIDTE. Je to necista a neferova hra na ocerneni druheho. Pikantni je, ze se prekroucenymi vyroky zabyval parlament. To je uroven, co? A Sarapatka si plivnul do vixu uplne skvele. V jeho veku je to na povazenou.

  OdpovědětVymazat
 33. Upřímně nechápu ten strach a obavy vyhnout se srovnání Sobotky s Emanuelem Moravcem. Proč? Kolaborant jako kolaborant. Rozdíl mezi těmito dvěma neexistuje. Vlastně možná ano. Moravec byl, tedy alespoň zpočátku, velký vlastenec. Sobotka ani netuší, co toto slovo vlastně znamená.

  OdpovědětVymazat
 34. Je v tom velká výhoda, že nás mocní považují za blbé.Je to jako by se snažili dospělého zaujmout dětským chrastítkem, tak hloupé jsou ty jejich nápady.Pak jim my " burani " snáze nahlédneme do karet. Díky za jejich odtržení od národa ,nás i pana prezidenta to jen posílí.

  OdpovědětVymazat