Reklama

.

.

neděle 24. ledna 2016

Rozpad Schengenské zóny se brzy odrazí na evropské ekonomice a měně, uvádí Deutsche Welle.

24.1. 2016   Vaše věc
Rozpad Schengenské zóny, který je jedním z nejpravděpodobnějších následků krize v Evropské unii, se brzy odrazí na evropské ekonomice a měně, uvádí Deutsche Welle.
V Bruselu chápou, že jestliže se evropským zemím v nejbližší době nepodaří vzít situaci pod kontrolu a dohodnout se o opatřeních ohledně urovnání migrační krize, Schengenské zóně tedy hrozí rozpad. Prezidentům jednotlivých zemí zůstaly prakticky dva měsíce k vyřešení problému: na summitu EU, plánovaném na 17.-18. březen, bude otázka o budoucnosti Evropy klíčová: buď a nebo! Jako první před týdnem vyslovil časový limit řešení migrační krize dva měsíce Donald Tusk. Po jeho slovech se  přidali i další politici Bruselu.

16 komentářů :

 1. A tie tmavomodré štáty sa bude snažiť za každú cenu ovládať USA na odpojenie Ruska od Európy. Cez Poľsko!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale pěkně trfil hřebíček na hlavičku 😆

   Vymazat
 2. SOBĚZÁCHOVA
  Třeba co nejdřív "zrušit" naši vlastizrádnou a kolaborantskou vládu, upevnit naši státnost a zvýšit ostrahu hranic. Odmítnou veškeré snahy bruselské nevolené a kolaborantské "verchovky" na kvóty tzv. běženců. Cestou referenda vystoupit z diktátorské totalitní EU a zločinného paktu NATO. Začít ekonomicky vzájemně výhodně spolupracovat se zeměmi BRICS, zejména s Ruskem a Čínou s výhledem našeho vstupu do tohoto Eurasijského svazu. Více se přimknout k slovanskému Rusku a Slovensku.
  pražský vrabčák Čimčaro

  OdpovědětVymazat
 3. Za kvalitní korunu jsme nakoupily eura a prodali Zlaté státní rezervy teď půjde vše k šípkům a odpovědní lidé za tento bankrot opět budou řvát,že vše dělali v dobré víře a pak nasednou do rols roice a odjedou na Bahamy a budou se v klidu bavit nad naší bídou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdeněk Brno24. ledna 2016 14:21
   Váš odhad mi přijde dosti realistický. Nejspíš to je důkaz, že vývoj je řízen z vyšší úrovně a oni prostě jenom dobře splnili úkol, kterým byli pověřeni. A pro nové úkoly, nastoupí noví služebníci. Než pochopíme, že to je další bouda, bude úkol splněn, oni uklizeni a nastoupí noví …. P.K.

   Vymazat
  2. Čím rozetneme "gordický uzel"? Volbami, klíči? Dám na Vás, jste dobrá.

   Vymazat
  3. Miroslav Povolny24. ledna 2016 22:59
   „Čím rozetneme "gordický uzel"?“
   Pane Povolný, to jistě nevíme nikdo. Ale dobře položená otázka je poloviční odpověď. Gordický uzel byl vyřešen mečem, tedy přímočarou aktivitou. Pracují politici proti nám a zdůvodňují to méně, či více věrohodnými důvody? „Keci si schovej pro svoji babičku, ale padej z funkce!“ Není to složité, ale přesto, dokážeme to? P.K.

   Vymazat
  4. Jsem o tom přesvědčen, žádný strom neroste do nebe!

   Vymazat
  5. Přátelé musíme to dokázat, protože když to nedokážeme tak jsme v háji a budeme navěky jen otroci svých politických vůdců. Mirek

   Vymazat
 4. Tak už máte nakoupené ruble? Korunka s Eurem půjde kam? Na přece do ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co s rublem? Ukládáš si úspory do rublů?

   Vymazat
 5. Článek pojednává o rozpadu Schengenu a jeho vlivu
  na ekonomiku.Jsem pro vystoupení z NATO i EU(kam
  jsem nechtěl).Neměli bychom se zaměřovat jednostran-
  ně ani na východ,ani na západ.Každé jednostranné
  zaměření se vždy obrátilo proti nám samotným.Nemě-
  li bychm stejnou chybu opakovat.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 6. Němci věděli, proč nesešrotovat Marky. Schovali si je pro případ ztroskotání Eura.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak to je paráda. 16.března je výročí porušení Mnichovské dohody Německými nácky a obsazení zbytku naší republiky ve jménu tisícileté říše. Tak si na tom sumitu mohou soukmenovci na to výročí společně zavzpomínat a taky jak to bylo fajn a všichni byli nadšením bez sebe když celá evropa pod vedením Německého nadčlověka táhla na arciďábla na východě. A hned potom můžou rokovat o tom, že budou rokovat o tom, o čem bude třeba příště rokovat ohledně imigrantů. Pevně věřím, že konečně svojí akční impotencí celý projekt pohřbí a celá Evropa si oddychne že se zbavila Bruselských nadlidí, tedy darmožroutů!

  OdpovědětVymazat
 8. Kam půjde euro? No přece do brusele!

  OdpovědětVymazat