Reklama

.

.

sobota 23. ledna 2016

Ruští vojáci ukázali západním médiím osadu Salma osvobozenou od teroristů

23.1.2016   Sputník
Zástupci největších západních masmédií pod ochranou ruských vojáků navštívili syrskou osadu Salma v provincii Lázikíja, která byla osvobozena od teroristů. Oznámil to v sobotu 23. ledna internetový portál Vesti.ru

Salmu navštívili američtí, čínští a japonští novináři. O tom, že jedou právě do této osady, se dověděli pouhých několik minut před příjezdem. Novináři měli možnost volně se pohybovat po osadě a klást otázky všem, komu budou chtít. Představitele masmédii chránili vojáci jedné ze speciálních jednotek Ministerstva obrany Ruska, kteří zajišťují bezpečnost vojáků na letecké základně Hmeimim.
Zahraniční novináři navštívili loď Vojenského námořnictva Ruska v Sýrii. VIDEONovináři navštívili místní polikliniku, která obnovila nedávno svou práci, a viděli stavební techniku, která byla do osady dopravena. Vesti.ru podotýkají, že osada nebyla zatím úplně odminována, a ženisté budou muset prověřit každý dům.

Podle informace televizního kanálu Zvezda, v Salmě, která byla před okupací teroristy horským lázeňským městečkem, pracují nyní havarijní brigády. V řadě míst bylo obnoveno zásobování elektřinou. V osadě teď žije asi 500 lidí.

12. ledna osvobodila syrská armáda Salmu od teroristů za aktivní podpory ruského letectva a oddílu ozbrojené opozice Sokoli pouště. Teroristé dezertovali z pozic v okolí této osady.

8 komentářů :

 1. Jestli to tam opravdu vypadá,jak na obrázku,měli by
  se vládní činitelé USA,kteří teroristy vytvořili a
  také zásobovali,jít na výsledek svého počínání podí-
  vat,ale bez ochrany.Výsledný efekt by mohl být doce-
  la zajímavý.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 2. USA=ríša patologických klmárov sa v takomto prípade vždz správa ako ignorant! Naplujete im do ksichtu a oni sa budu tváriť že prší!

  OdpovědětVymazat
 3. A zbylo tam vůbec něco? Pokud Rusové něco "osvobozují" tak tam obvykle tráva 100 let neroste.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 23. ledna 2016 22:36

   Takže je vlastně škoda, že porazili Německo za 2 sv. války

   Vymazat
  2. Tak jak to, že jsi na světě, blbečku?

   Vymazat
  3. 22:36 Zato tys ale na území, které osvobodili, vyrost v prima kvítek blbosti :-)

   Vymazat
  4. Prosím, nenadávejte tomu anonymovi 22:36. On určitě nezná historii, protože dnešní školství na historii kašle, on zná z médií jen protiruskou hysterii. Takže : Rakousko bylo okupováno Sovětskou armádou do roku 1955 (10 let). Bylo součástí poražené Třetí říše. Z Československa odešla Rudá armáda na podzim 1945. Od nás a z dalších soc.států odešli sovětští okupanti ve velkém chvatu dřív, než si připravili doma podmínky pro odsunuté jednotky. Jediní okupanti v Německu jsou už 70 let Američané. Kde má ten anonymní pisálek 100 let? Asi se překlep a místo Rusů chtěl napsat Američané. To by pak sedělo. Marek

   Vymazat
 4. (22:36) To, ze jsi super PRASE jde omluvit, ale, ze nejsi Slovan, omluvit nejde.
  Uz jsi hledan pro sympatie k teroristum a kozomrdum !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat