Reklama

.

.

pondělí 25. ledna 2016

Sankční „diktátoři“ na ústupu, obrnění hloupostí


Luděk Prokop
25. 1. 2016
Ministr hospodářství Francie Emmanuel Macron řekl, že cílem je zrušit sankce proti Rusku letos v létě, pokud bude respektován mírový proces dohodnutý v Minsku. Státní tajemník USA John Kerry v Davosu též zmínil možnost zrušení protiruských sankcí, když budou dohody z Minska naplňovány. Oslovení čeští politici rušení sankcí většinou podporují.


Takže suma sumárum, s výjimkou oslabení vlastní ekonomiky a iniciování Ruska pro budování ekonomické nezávislosti, nebylo, ani nebude dosaženo - naprosto ničeho. Co se Ruska týká, pak sankce jej přiměly k tvorbě nových, případně ke křísení staronových ekonomických vazeb. Sankce přiměly Rusko k úsilí snížit, či lépe k úsilí odstranit závislost na ekonomické spolupráci s nevěrohodnými a proradnými evropskými partnery.

Z vyjádření oslovených českých politiků, působících vyloženě trapně až směšně, především pro notoricky osvojené lokajské papouškování slov politiků z vůdčích zemí EU, lze vyjmout zřetelná realistická slova Tomio Okamury: „A samozřejmě Rusko nemá zapotřebí Západu ustupovat – sankce dlouhodobě nejvíc poškodily Evropu. Rusové prošli sice kvůli Západu krizí, ale ta zemi posílila. I přes útoky spekulantů a západních vlád rubl začal růst a ekonomiku Putin postupně a úspěšně přesměroval na Čínu a další mimoevropské země“.

Nyní tedy půjde o to, vylhat se z nesmyslného zavedení sankcí. Mantrou k takovému „vylhání“ má být plnění dohod z Minska. Takové plnění bude nejspíš pouze účelovou fikcí. Nikoli co se Ruska týče. V tomto punktu je nanejvýš žádoucí zmínit fakt, že po uzavření dohod radikální vůdce, šéf Pravého sektoru - Dmitrij Jaroš, vůdce nacionalistické ukrajinské strany Pravý sektor sdělil, že jeho hnutí odmítá mírové minské dohody a jeho jednotky budou na východní Ukrajině pokračovat v aktivním boji podle vlastních plánů. Minské dohody jsou v rozporu s ukrajinskou ústavou a tak ukrajinští občané nejsou povinni se jimi řídit. V případě, že ukrajinská armáda obdrží rozkaz k ukončení aktivity ke stažení těžkých zbraní z východní Ukrajiny, tak si jednotky Pravého sektoru vyhrazují právo pokračovat ve válce. V této souvislosti lze považovat veškerá vyjádření politiků EU (a papouškování politiků našich) z nedávné minulosti, o tom, že sankce vůči Rusku mají být stupňovány, čímž by mělo být Rusko donuceno k dodržení minských dohod za choromyslné blábolení. V souvislosti se slovy ukrajinského vůdce Dmitrije Jaroše - odmítám minské dohody, je to potupa, bojujeme dál – je požadavek na Rusko, na respektování mírového procesu dohodnutého v Minsku - vázaný na ukončení sankcí vůči Rusku, výrazně za hranicemi racionálního myšlení. Položíme-li razantní výše uvedená slova šéfa Pravého sektoru – Dmitrije Jaroše, vedle slov našeho ministra zahraničí, považovaného mezi lidmi více za orálního šaška, než za ministra: „Sankce vůči Rusku mohou být rušeny právě v souvislosti s tím, jak jsou a budou naplňovány Minské dohody a mírový proces dohodnutý v Minsku“, nevyhnutelně se dostaví pochybnost o jeho duševním zdraví.

Jo, vysoce zásadový Miroslav Kalousek, který byl svržen z postu předsedy strany lidovců, protože vzdor jeho vysoce zásadovým plkům, chtěl vládnout v koalici podpořené komunisty, to je jiné kafe. Tento tlučhuba prohlásil napřímo a razantně: „Dokud bude nadále Rusko okupovat Krym, což je mezinárodními smlouvami respektovaná součást Ukrajiny, tak není možné sankce zrušit. Přece nemůžeme zapomenout na to, že Rusko se tu dopustilo anschlussu. Uchvátilo část suverénního území svého souseda a my budeme rušit sankce?“… „Myslím si, že je to otázka principu. Pokud někdo porušil mezinárodní právo a okupuje cizí území, tak není možné zrušit sankce a usmívat se na něj jako na kamaráda.“ Skutečnost, že darování Krymu Ukrajině Chruščovem, nebylo legální a byly tím hrubě porušeny jak principy, tak příslušná legislativa, to zásadového tlučhubu nikterak neruší a přání obyvatel Krymu, samozřejmě už vůbec ne. Nehledě ke skutečnosti, že jednou sankce budou tak jako tak zrušeny a Krym Rusku zůstane. Až k tomu zrušení sankcí bude docházet, sotva si někdo z potentátů EU, nechá Kalouskem povídat o tom, co je možné a co není možné rušit.

Takhle nějak se věci se sankcemi mají. Vzhledem k zjevným zde uvedeným absurditám, nejen v záležitosti nesmyslných sankcí ale, dnes už hlavně v záležitosti vážného ohrožení Evropy, kdy počínání politiků se jeví neméně absurdní a ještě více poškozující občany EU, můžeme očekávat to nejhorší. Mlčeli jsme k nesmyslným sankcím, k podpoře ukrajinských fašistů a mlčíme i k čím dále více se blížící humanitární katastrofě, která se řítí nikoli na vzdálené země ale přímo na nás. V podobě dnešních imigrantů, budoucích okupantů. A přiznejme si, nejsme Rusové, kteří dokázali vzdorovat čemukoli myslitelnému, jakýmkoli útrapám v minulosti a dokáží to i v budoucnosti. Nejsme. My, my se dokážeme akorát přizpůsobit. Islámu taky, to ano.

46 komentářů :

 1. --- Miroslave Kradousku… ---
  Miroslave Kradousku, už máš lejno na fousku.
  Kdybys nekrad státní prachy, neklepal by ses strachy.
  David sedí, Vlasta bude i pro Tebe si bachař pude.
  Čtyři steny, jedna postel, už Ti nepomůže ani kostel.
  Vycházky jen jednou denně, v lochu budeš dělat štěně.
  Nemusíš si dělat hlavu, budeš mít i teplou stravu.
  Sprcha, mýdlo... všechno bude, neboj, na každého zbude.
  Takže, ať se tam máš skvěle a teď už táhni do prdele!

  OdpovědětVymazat
 2. Člànek naprosto správně vystihuje celou tu nesmyslnou ubohost...
  A to ;jak zbabělí ,proradní ,lstiví a opovrženíhodní jsou naši politici tvàŕí v tvář
  jakémukoli problému,jakékoli skutečnosti!
  To snad nemá obdoby se takhle obracet o 180 stupňů bez uzardění..horor.
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tak čtu článek i všechny ty komentáře už poněkolikáte
   vážně je to HOROR
   nikdo si nevšiml, nepochopil snad podstatu, ono je to vážení celé o NAŠÍ ZBABĚLOSTI!!!!!!! o nás, o nás co stále jen plácáme a plácáme, všichni moudří a neskonale zbabělí, o tom to vážení je, o tom, že stále ustupujeme ale hlavně,nejsme schopni vydržet to, co vydrželi v Rusku
   jsme, ukecaná,líní,zbabělí a ještě si dovolujeme kritizovat
   to jsem zvědava na 6.2. a další, zbabělcům zdar

   Vymazat
 3. Oj, oj, oj, pane ministre ! Novodoby Frantisek Ladislav Vrchlicky, zde napsal basen, (22:16), aby jste sel do prde.e ! Hmmm ?
  Voni ti Cesi, uz vubec nemaji zadny respekt pred
  autoritami ! Za nejakou dobu, to tam bude vypadat, jako v Texasu.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takže novodobý Čelakovský? Nebo Jaroslav V.? ...

   Vymazat
 4. Panove, Krym je RUSKY od roku 1783 - a s tim nejde nic
  delat !
  Jeho prvni majitele vsak byli SCYTHIANS !
  Samozrejme, ze nevite kdo to byl ! Nastesti jsem zde ja, honolulu, ktery vam vse vysvetli !

  Byli to vasi bratranci, kteri maji s vami se Slovany spolecne prarodice !

  Tito SCYTIANS se vubec nesnaseli s ASSYRANY, coz jsou prarodice vsech Zidu - krome Khazaru, kteri se k Zidum sice hlasi, ale nemaji, ani trochu jejich krve...

  Oni ti vasi bratranci (SKYTJIANS) nebyli vubec zadni poseroutkove, jako jste vy, a proto pestovali sport - delali vrazedne najezdy do ASSYRIE. Delali to 1000 let a potom se pridali k antickym Rekum - coz jsou take vasi bratranci...

  Takze Rekove zdedili KRYM po SKYTHIANS ! Potom prisli Rimane, Gothove, Hunove, Bulgars, ale roku 612 A.D.-
  940 A.D. okupovali Krym nejvetsi nepratele Slovanu.

  Ano, Khazari ! Po padu Khazarske rise, (940 A.D.) byl Krym v rukou ZLATE HORDY (od roku 1230). Po zaniku Zlate Hordy, nastoupila Rise BYZANTSKA, - (matka Ruska - jazykem a kulturou Recka).

  Od roku 1441 do roku 1783 byl Krym v rukou Turku, coz jsou bratranci Khazaru, kterym vy Cesi non-stop lezete do rektalu.

  Potom prisla krasna carevna Katerina II., ktera mela dvoje hobby, a to - valku a sex...
  Na jeji oslavu je treba sborove zaspivat - Santa Catarina na YouTube. (Andrea Jurgens.)

  Zde vidite, ze Krym se vratil do puvodnich rukou obklikou.
  V pripade, ze nekdo nesouhlasi, tak protesty je nutne napsat na TP (toaletni papir).

  To jsem napsal ja nick honolulu ! Hodne veci si pamatuji z predesleho zivota. Cistil jsem zadky dostihovych koni v Cirku Maximu. Vy cistite zadky dostihovych oslu v Praze.
  Amen !
  nick honolulu


  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ahoj Nicku!!!!
   zdravím Tě srdečně!
   Dnes jsem otràvená ,nic mi nejde od ruky a dokonce jsem i brečela .Tak ,prostě jen tak -
   SVĚTABOL!
   sedím u plátna a nehnu se z místa..
   pozdravy letí
   mezi kontinenty
   jituš

   Vymazat
 5. Co ja si POCNU bez Nemecka ? Kdykoliv jsem jel do Evropy, tak jsem zasl sam nad sebou, jaky jsem vul ! Nelibilo se mi ve Francii. Protivila se mi Anglie. Trpel jsem zacpou v Belgii z cokolady, a sracku jsem chytl v Hollansku z Herinku...

  Jedine uklidneni jsem mel v Nemecku a ve Vidni ! (Ne, v Rakousku !)

  A ted - ta baba silena Merkerova, znicila Nemecko !
  Cologne bude vypadat jako Nairobi !

  To vsechno zavinil Vladimir ! Potomek knizete Sviatostava, ktery znicil risi Khazarskou (940 A.D.) !

  Vladimir se zastaval zajatcu ! Kdyby prarodice Merkerove byli prodany do Afriky, tak by Merkerova nebyla kanclerkou
  a ja bych mohl jezdit na karneval do Cologne.
  Ptam se ! Mohu jet ted na karneval do Cologne ??

  NEEEeee ! Nemohu ! Mohu ted akorat jet s Kalouskem tam, kam ho posilaji Cesi !

  nick honolulu - zapecnik
  Viva Colonia - Andrea Berg (YouTube) - Colonia Agrippina = Cologne = Kolin nad Rynem.

  OdpovědětVymazat
 6. Ruska ekonomika je v recesi, rubl ztratil polovinu hodnoty a Putler sve agrese proti Ukrajine trpce lituje.
  Sankce zabraly a slabomyslny soudruh Prokop by se mel lecit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak doteď jsem se skvěke bavil a nevěřil jsem, že se může zjevit někdo, kdo tu pohodunukončí a už je to tu, 0:14. Jsi normální ? O čem to zase plácáš? Uklidni se, nech RF být,to se tě netýká, soustřeď se před sebe tak ještě chvilku a...BUM. Co? no co se divíš normální pumelice na tlamu a příště doufám v reálu. Přihlaš se 6.2. v Praze, budu se těšit.

   Vymazat
  2. Vážený z 0:14 podle posledních zpráv Čt24 Putin nevydržel tu vinu za okupaci Zeměkoule a oběsil se.Rubl klesl tak že ho zrušili.Ruské politbiro vrátilo Krym ukrajincům kteří ho obratem prodali za sto hřiven USA která tam začali ihned stavět mírovou základnu.Rusové si díky pravdivým komentářům českých žurnalistů posypali popel na hlavu a Sibiř přepsali na Albrightovou.Včerejší den vstoupil do historie kdy čeští pravdoláskaři pod vedením zcela příčetné Magdy Vášáryováé jen pouhým sloganem o pravdě a lásce a svojí trpělivostí porazili říši zla Rusko.Čest všem Ruským námořníkům kteří padli když slyšeli toto sluníčkové heslo.

   Vymazat
  3. Tvoje pomatená matka tě měla potratit ty Chujmerovskej zdegenerovanej pablbe!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  4. Sankce proti Rusku už byly málem zrušeny pod tlakem zoufalých producentů potravin a a pěstitelů zeleniny a ovoce z Francie a Itálie.Předsedové obou vlád a ministři průmyslu na to tlačí,seč můžou,neboť firmy jim krachují a produkce hnije ve skladech.Jenže díky takovým hovadům prodejným,jako je Zaorálek z přiblbllých protektorátů,poskakujících podle teploušů z us-ambasád a té šílené krávy z berlínského kancléřství,jejíž zohavenou mrtvolu budou brzy vláčet německými ulicemi,se ta mizérie posunula dál....a pomalu se posouvá k totálnímu chaosu a velké válce i na evrop.kontinentě....Mám z těch debilů,řízených obřezaneckou internacionálou obavy.
   V poslední době se můžou přetrhnout,aby toho vyvrcholení zmaru Evropy dosáhli....Tím,co činí nejen Zaorálek i Sobotka & Spol.jen dokazují,že jim na nás vůbec nezáleží a že si nevidí ani na špičky svejch schlíplejch čuráků....

   Vymazat
 7. Pani Prazska vlastovko !
  Vase stastne dny, jsou utery a streda ! Vase stastna cisla jsou 5 a 9 ! Vase stastne barvy jsou, Scarlet (odstin cervene) a nebeska modra ! Vas stastny kamen je Diamant.
  Vase karta z Tarotu je z velke Arkany cis. XIV
  Jmenuje se Temperance ! Pomaha Vam - in Good Managament,
  adaptation, coordination, modification !
  The use of successful combinations. The individualization of existence. (Napsano anglicky, protoze je to
  tajemstvi !)

  Sudicky Vam daly darem. Obchodni schopnosti a tvorivost. (Proto malujete.) Dale jste nadana na komunikovani, psani, zakony, politiku, herectvi, hudbu a umeni. Potrpite si na modu. Pohovor s Vami je intelectualne a emocionalne rewarding. (Reward = odmena.)
  Pozor, hrozi Vam zdravotni problem usi a oci... Zatim jsem nestudoval vas pomer k sexu, ale podivam se na to, po posezeni v Cafe Schopenhauer ve Vidni...
  nick honolulu - kdysi clen v New Age.  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nicku !
   :-)!
   dîky -zítra to rozjedu!(úterý)
   už se těším na názorovou výměnu -bude legrace!
   Ty na sebe ale také dávej pozor-
   a nebuď zbrklý!vím ,co mluvím ..
   tuhle jsem si na schodech přišlápla sukni a už
   jsem se válela po zemi ..bolí mě koleno ještě dnes!(
   pusť si nějakej pěknej valčík (Na krásnèm modrém Dunaji!

   Vymazat
 8. V čem zabrali sankcem, hlupáku? Na ruském trhu si dneska zahraniční firma neškrtné díky směnnému kurzu, takže kdo vyvážel do Ruska, tak jako naše firma, zbyly mu oči pro pláč. Rusové dnes veškeré kontrakty dávají přednostně svým vlastním firmám. Kurs se během týdne může vrátit na předchozí úroveń, ale ty, hlupáku, se jako zahraniční exportér za týden zpátky na ruský trh nedostaneš, spíše už nikdy. Tak takto to je, hlupáku. Proti ruskému rublu válčily největší židovské banky a celá ta americká chazarská pakáž prostřednictvím vlastních natištěných bezcených dolarů. Srazili kurz, to je pravda, ale přivedli Rusko a Čínu k tomu, aby se odpojili od tohoto židovského podvodného finanačního systému, zkrátka si chazarský US systém vykopal svůj vlastní hrob.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tištěním dolaru by leda srazili kurz dolaru, ne rublu. Přemýšlej někdy, idiote.

   A že ti najednou tak leží na srdci osud a zisky našich kapitalistických firem, které navíc ani nemají české vlastníky, protože, jak tu neustále opakujete, jsme kolonií.

   Vymazat
  2. Ty hloupáku, ty tomu nerozumíš. Dokud musí jednotlivé země podle regulí MMF tvořit svoje finanční rezervy v US dolarech a nebo v amerických dluhopisech, tak stále někdo bude ty americké dolary a dluhopisy nakupovat, a oni je mohou tisknout dál. To je ta dedolarizace, že země budou držet svoje rezervy třeba ve zlatě a nebo v Rublech, a potom už nebude na trhu zájem ani o americké dluhopisy ani o dolary.
   Musíš si představit schéma, že kretén Singer nakoupí za 1 mld.Kč americké dolary a ty dolary nechá v rezervě na Centrální bance, to je, nic se za ně nenakoupí, ale USA jde s tou miliardou k nám a okamžitě nakoupí zboží, to je my za tu miliardu vlastně přiživíme americkou ekonomiku, protože jejich dolary a nebo dluhopisy zde leží ladem a oni i za naši měnu nakoupí zboží pro svůj trh. V zásadě americký dluh je nesplatitelný, na jednoho američana připadá 40 tis. dolarů dluhu a každý to na světě ví,že tento dluh USA nemohou nikdy splatit. Jenže americačné mají jednu obrovskou výhodu, když potřbuji splatit nějaký dluhopis, tak na koupi tohoto dluhopisu vytiskou nové dolary v tiskárně, dokud budou v dolarech jiné země než USA mezi sebou obchodovat, tak tento americký systém vzdušných zámků bude fungovat.Ale je to jen chiméra, pokud jeden den přijmou makléři na burse ideu, že americký dluh je již nesplatitelný, tak v ten den se hroutí USA, protože již žádný investor nekoupí na trhu ani dolar a ani americký dluhopis. Čína může USA zlikvidovat ze dne na den, USA žijé již jen na dluh, na to, že tále vydávají nové dluhopisy a jiné země je nakupují, kdyby Čína vrhla veškeré americké dluhopisy najednou na trh, pak by již ty nové americké dluhopisy nikdo nekoupil na trhu a USA by se zhroutilo. Proč to Čína neudělá? Protože by tím ponořila celý svět do krize. Čína to má jen v záloze, kdyby bylo nejhůře, tak ty americké dluhopisy vrhne na trh a USA jde srát. Každá nová země, co své rezervy začne tvořit ve zlatě a přestane obchodovat v dolaredch přibližuje den, kdy se zhroutí USA a ten den se blíží. Takže proto jsou USA tak agresivní proti všem zemím, které vyhlásí dedolarizaci, jen proto zemřel Kadafi. S USA se ovšem zhroutí i EU, prot EU tak arogantně podporuje USA. Oni mají USA ten fígl, že US vláda vydává dluhopisy, ty na trhu nakupují určité s US vládou spřátelené fondy, které ty dluhopisy obratem prodají americkému FEDU, tím je zajištěno na trhu, že cena amerických dluhopisů neklesá, protože FED si tvoří peníze sám pro sebe, on is je nikde nemusí vydělat, on si je obrazně natiskne. Měl bys pravdu, pokud by stejným způsobem postupovalo ČR, natisklo koruny a ty vrhlo na trh, tím by se zvášil inflace kuruny, ael u USA se toto neděje, dokud budou země obchodovat v dolerech. USA si myslí, že už nemusí nic vyrábět, to jim vyrobí a dodají ostatní země za jejich dolary, že potřebují jen vyrábět zbraně, aby mohli kdykoliv vybombardovat zemi, která se vymaní z dolarové sféry.

   Vymazat
  3. Tak je to moji milí .Proti Rusům v minulosti válčili mnozí a všichni dopadli stejně .Asi tak jako sedláci u Chlumce . A tak tomu bude i nyní . Už i naši někteří politici "Rusobijci" pomalu otáčejí a otočí se časem až o 180 st. Jen jsem zvědavý jak se z toho všeho vylžou . "Mistr" Kalousek to jistě zvládne tak jako vždy . A co ostatní např. Štětina , Šláfenberk , Kocáb ... ?

   Vymazat
  4. 6:33

   Ty jseš takovej trouba...
   1) Zahraničí drží pouze tuším 25% US dluhopisů. Zbytek je vnitřních.
   2) Všechny měny všech států se tvoří na naprosto stejném principu jako dolar. Včetně rublu a yuanu. Centrální banky si jich vytisknou kolik potřebují
   3) Singer oslabil korunu právě tak, že natiskl hromadu korun a za ty nakoupil eura. Eura, ne dolary protože nás zajímá kvůli obchodu především kurz koruny k euru.
   4) Každý kdo rozumí ekonomii ti vysvětlí, že zlatý standard je v dnešní době naprostá pitomost. Asi jako snažit se opět zavést koňské povozy. Okamžitě by začalo docházet k deflaci, tím pádem k omezení investic a spotřeby a následnému kolapsu ekonomiky.
   4) Průměrná inflace v Rusku za posledních 10 let je 10%, v USA 2%. Z toho je jasně vidět, že Rusko tiskne ruble ještě daleko rychleji než USA dolary.

   Vymazat
  5. Samozřejmě že nemáš pravdu, nikdo se nechce vracet k tomu, aby někdo sliboval, že veškerou měnu vymění za zlato - to je zlatá standdard, podle mě je totální hloupost dokonce držet nějaké rezervy, za socialismu jsme je neměli a ekonomika rostla. Jenže ten problém vychází ze zadluženosti USA, když dolar zkrachuje, tak ty země, které budou mít rezervy ve zlatě, přežijí, ti co je budou mít v nekešovatelných amerických dluhopisech je zkrátka odepíší. A to bude bomba, ano USA jde ke dnu,jejich dluh je nesplatitelný a za normálních okolností by již nikdo rozumný do US obligací a US dolaru neměl investovat. To že USA vyžírají další státy s tím, že je nutí mít v US obligacích.

   Vymazat
  6. Nejhorší je, že díky sankcím mnohé firmy již natrvalo ztratily pozice, které si na ruském trhu pracně mnoho let budovaly. Ono to není tak, že by Rusové toužebně čekali, až s nimi milostivě obnovíme obchodní vztahy. Co jim neprodáme my, to jim velmi rád dodá někdo jiný, nebo si to s menšími náklady začnou vyrábět sami. No a až my budeme chtít sankce zrušit, nikdo už tam na nás a naše zboží zvědavý nebude.

   Vymazat
 9. Hey Einstaine (0:14) !
  Podivej se na DOW o nas ! Ty vis hovno ! My rapidne chudneme a poplatky na cokoliv se zvysuji neustale !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A cos čekal když akcie 7let v kuse rostly, Že porostou na věka věků až do vesmíru? I přes současnou korekci je SP500 o 150% víš než kolik byl v 2009.
   Ty jseš honolulu jen další trouba co ho pálí dobré bydlo. Víš kolik je v Rusku průměrný důchod? 13.000 rublů což je 160 dolarů.
   Nedělej nám v tom USA ostudu.

   Vymazat
  2. A jaký je důchod v usssa a hlavně kdo ho máááá....

   Vymazat
  3. http://www.paratdnes.cz/2016/01/A-opet-Rusko-se-hrouti-ale-ropna-a-plynarenska-spolecnost-Schlumberger-propustila-34-000-lid.html

   Vymazat
  4. 7:17

   1300 dolaru jen ze social security, troubo. Přitom tyto peníze tvoří jen 38% přijmů US důchodců. Mají tam více pilířů.

   https://smartasset.com/retirement/average-retirement-income

   Vymazat
 10. Sankce jsou zaměřeny proti Evropě, jde o to podkopat uměle zadluženou ekonomiku států EU. V Rusku se vypůjčeným a prožraným penězům neříká růst HDP, ti nás mají u pr...e a k ničemu nás nepotřebují, na to jim stačí Čína.

  OdpovědětVymazat
 11. Já si myslím, že ti, co zavedli sankce proti Rusku je nikdy neodvolají, protože byly nesmyslné a stejný nesmysl by bylo je zrušit.
  Co se týče Kalouska, začíná být nafoukaný magor a netuší ani jak skončí. Málo Ruska, či více Ruska přece nemůže v této zemi ovlivnit nikdo jiný než vlastní obyvatelé. Pokud spoléhá na nějaký vnější vliv, je to obyčejný kolaborant a zrádce.

  OdpovědětVymazat
 12. (1:24), me vubec nezajima prumerny rusky duchod..Me nazajimaji, ani duchody ve vedlejsim state !
  Me zajima, pouze to, co se deje ve zdejsim okrese. Jak to, ze nam nebylo pridano a bylo to zduvodneno cenou benzinu. (1 gallon = 3.78 Litru = $ 1.72 )
  Take mame 2 nove dane a bylo zvednuto vselijake pojisteni. A dokonce moje oblibene prdlave fazolky z Mexica dnes stoji vice.

  A to je NEETHICKE, nebot v zivote penzisty uz nejsou jine radosti nez fazolky z Mexica...

  Celkove je to jedno, nebot bude valka a my se poserem strachem i bez fazolek.
  Zde vsak jde o princip ! KOSTELNI RAD - nekdo porusil !

  Israel a Turci chteji kus Syrie, a ten Syran Assad, jim nic nechce dat ! Chazari v Kijeve chteji kus Ruska a president Putin jim nic nechce dat.. Kazdy chce neco ! A ja chci fazolky z Mexica.
  nick honolulu, konci pozdravem - PRRRC bum BAAAC.

  OdpovědětVymazat
 13. Mate jako vzdy hole prdele, komunisti. Podivejte se na kurz rublu a ruske GDP.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Matka kurva,fotr podělanej knížecí blb.....a výsledkem je Chujmer debilovič,mluvčí pražský lumpenkrávovinárny!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  2. 7:47 Holá prdel se utěšuje, že není samojediná. A blb zapomněl že se komančové začali pakovat, už když on, nejapný blb, ještě zvonil svazkem klíčů a mrznul na náměstí.

   Vymazat
 14. Další socialistický anti-ami ráj nad kterým jste tady soudruzi hýkali blahem.

  http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/venezuelu-nici-levna-ropa-nedostatek-vseho-zivi-paseraky-1265297

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nečti E15 a aktualně.fuj, zachováš si zdravou stolici

   Vymazat
  2. Původně chtěl žid postavit opět Evropu proti Rusku zažehnout se to mělo v Ruském předpolí,na Ukrajině,nevyšlo to tak fáze dvě,rozvrátit Evropu zevnitř to probíhá,fáze tři zničit Evropu prostřednictvím uprchlíků jak fyzicky,ekonomicky,duchovně tak i hlavně biologicky,neboť to co v sobě přináší do Evropy není pro naše imunitní systémy k přežití.

   Vymazat
 15. Od samého počátku byl majdan plánován jako protiruská a protievropská operace.
  Ukrajina v ní měla sehrát roli obětovaného pěšáka a vytvořit klín mezi Ruskem a Německem (EU), aby nemohlo vzniknout široké mezinárodně obchodní společenství.
  A prostí Ukři? Nalítli a jako již poněkolikáté hráli roli obětovaných pěšců, a dopadli jak pěšci dopadají. Špatně. Takový už je osud těch, kteří v liché naději dělají mocným ty užitečné ...
  A když se to celé nepovedlo pro odhodlanou vzpurnost těch z východu země, přišly na řadu zbraně a sankce. Sankce vynucené US huny, kteří to tam s takovou pečlivostí a náklady osnovali.
  A pak se i z EU stal obětovaný pěšec, který se sankcemi potrestal. Za loajalitu k US páníčkovi.
  Pro jehož zájmy dnes (pro změnu) do EU proudí statisíce "turistů" ohánějících se pozvánkou jedné US politické loutky. Vlastně jich je i víc, kteří se v politice pohybují jsouce zavěšeni na US špagátcích ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opluštile, ty meleš úplný hovna.
   Majdan byla vzpoura proti oligarchům a proti tomu, že Janukovič nevzdory slibům díky kterým vyhrál volby, že bude Ukrajinu směřovat k EU, obrátil najednou o 180 a začal se paktovat s Putinem. K tomu neměl žádný mandát od voličů.
   Obětním beránkem (pro Putina) je akorát ta slavná Novorossija. Totálně rozmrdaná zem bez jakýchkoli vyhlídek na zlepšení.

   Vymazat
  2. 10:08
   Vy melete!
   František mà pravdu a vystihl to přesně...
   čekalo se na příležitost (a zdatně se jí
   pomáhalo také),jako už při prvním pokusu o
   převrat z těch samých důvodů!Kdyby to tak nebylo ,vyměnila by se pouze vlàda a byl by mír
   a pokoj -takhle ?další vojenský obchvat Ruska,
   genocida Rusů-pakt s Izraelem a Usákem...
   Co se týče směřování k eu -jak může někdo někoho někam směřovat,když patří k úplně jiné federaci a geopolitické zájmové skupině?
   Proto ten Majdan a hodně krvavej (důležité pro další vývoj a praktiky)-to všechno bylo a je plánované pro rozvrat a raub Ruska..
   Kdo to neumí zanalyzovat a nevidí strůjce ,
   musí mít snad jenom pomocnou školu!
   vlaštovka j.


   Vymazat
  3. 10:08 - Místo mozku, z hovna kostku. Vzpoura proti oligarchům? A Oligarchu si zvolili za prezidenta. Než plácneš hovadinu, dej si raději facku, ať tu nejsi za úplného blbce.

   Vymazat
  4. 11:11

   Tak můžeš mi ty kreténe tedy prozradit za co se demonstrovalo na tom Majdanu? Stačí 1-2 nejhlavnější body, ať nejsi za úplnýho blbce.

   Vymazat
  5. Hňupe z 11:31,ty to nevíš!?!?!
   No přeci za bezvízový styk s EU a krajkované trusiky.....

   Vymazat
 16. Blaží mně,že USSA musí být totálně v hajzlu,když si svého mluvčího zvolila takovýho genitála jako je CHUJMER A JEMU PODOBNÍ!!!!!!!:-DDDDDDDDD Určitě v očích našich občanů stoupá den co den jejich popularita!!!!!:-DDDDDDDDD

  OdpovědětVymazat
 17. Proč někdo ze států EU nezruší sankce jednostraně a s Ruskem nezačne obchodovat a vykašle se na to, co mu nařizují sionisti?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 9:51
   To se dá pochopit jenom jejich naprosto otrockou poslušností před tvůrcem a plánovačem
   EUkonglomerátu...
   -USrael Satanovi!-
   vlaštovka

   Vymazat
 18. Ta organizovaně řízená a mediálně podpořená imigrační tsunami k rozvrácení Evropy, vysvětluje předchozí dění na Ukrajině v Sýrii, rozvrat Jugoslávie, Iráku i kdekoli jinde.Jsou to všechno iniciativy USA k ovládnutí celého světa a k zamaskování k prasknutí nafouknuté ekonomice bubliny USA, založené na imaginárních, nesplatitelných dluzích. Fandové amerického zla, buď nemají děti na jejichž spokojeném životě většině rodičů velice záleží, nebo nemají špetku soudnosti.

  OdpovědětVymazat