Reklama

.

.

pondělí 4. ledna 2016

Saúdskou Arábii nezachrání před Íránem ani peníze, ani USA


4. 1. 2015   zdroj
Podle prezidenta Ústavu Blízkého východu povede přímá konfrontace mezi Teheránem a Rijádem ke krachu Saúdské Arábie. Přímý konflikt mezi Teheránem a Rijádem povede ke krachu a zničení SA. Tento názor vyslovil ve vysílání LifeNews prezident Ústavu Blízkého východu Jevgenij Satanovskij. Podle experta dokonce ani obrovské bohatství nezachrání Saúdskou Arábii před porážkou.


Pokud se Írán a Saúdská Arábie přímo střetnou, Saúdská Arábie jednoduše nebude, a to poměrně rychle. SA, je sice země bohatá, ale Írán je země seriózní, prohlásil expert.

Kromě toho je expert přesvědčen, že při otevřeném konfliktu si Teherán najde v regionu dostatek spojenců, zatímco Rijád spoléhá na pomoc USA, kterou však nemusí obdržet.

Rijád nechápe, že sympatie USA k němu jsou pouze něco zdánlivého, vysvětlil Jevgenij Satanovskij.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

63 komentářů :

 1. Dokud máš ropu, tak jsem tvůj kamarád. Pomůžu s problémem kdykoliv by mi chtěl tvoji ropu někdo uzavřít. Na lidi tady ti seru, ti pro mě nejsou důležití. "Takhle by asi vypadal telefonát mezi prezidentem USA a sultánem Saudské Arábie při jeho žádosti o pomoc proti Iránu".

  OdpovědětVymazat
 2. Bludy jakéhosi ruského hňupa naprosto o ničem, nijak a ničím nepodložené přání otcem myšlenky na objednávku Kremlu.
  Ať konkrétně napíše jak by ty jednotlivé koalice vypadaly, kdo by byl asi jejich členem, ať popíše jejich finanční možnosti, armádu... Pak se můžeme seriozně bavit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Havloidní hňupe,neschopná armáda SA dostává na frak ve svém jemenském dobrodružství,v případě konfliktu dojde k občanské válce na jejím území,jižní pohraniční oblasti kontrolují jemenci za podpory místních.Středověký stát SA má sice silně vyzbrojenou armádu,ale její vojáci nemají motivaci bránit tenhle zločinecký stát.

   Vymazat
  2. idiote 007,

   prakticky celý muslimský svět mimo Iránu a severního Iráku je Sunnitský, což výsledek případného konfliktu naznačuje. Navíc, za kým by asi stály USA, Izrael a další je zřejmé. Koukni někdy na mapu jestli vůbec víš co to je, ať víš jak vypadá svět.

   Vymazat
  3. Havloidní hňupe,v syrské vládní armádě je většina sunnitů,bojují proti sunitskému Daeš.A Írán má 80 mil. obyvatel.Ussáci se do konfliktu nepohrnou,dobře vědí,že na Írán nemají,ten by zlikvidoval jejich základny a lodě v perském zálivu během pár hodin.Navíc během pár dní obdrží Írán S 300,pokud už nejsou na místě.PS:pokud pochybuješ o schopnostech Írán, tak si vzpomeň,jak usákům unesli bezpilotní"neviditelný" letoun.

   Vymazat
  4. idiote 007

   ty jseš úplně marnej případ. Tak sni dál jak Irán během pár hodin zlikviduje USA, Saudy, Emiráty, Turecko, Izrael, Egypt atd atd, blbe.

   Vymazat
  5. Havloidní hňupe,americký generál nedávno prohlásil,že v případě konfliktu by Írán během pár hodin masivním nasazením raket a rychlých člunů zlikvidoval amarické loďstvo v oblasti hormuzského průlivu,včetně přilehlých základen.Proto nedávno stáhli z oblasti letadlovou loď.Ale jestli to nechápeš ,USA se do konfliktu nezapojí,jejich cílem je chaos,nepokoje a války,a pak z toho těžit....tak jak to dělají už léta,např.rozpad Jugoslávie.Třeba to taky jednou pochopíš.

   Vymazat
  6. Pro 0:43
   Dobře jsi mu to napsal, tomu havloidnímu hňupovi. Jak může být někdo tak blbý a nevidět, jak to USA posledních 15 let dělají:
   Čím větší rozbroje mimo území USA, tím lépe pro USA. Jen ať se to midlí hlava nehlava, ale co nejdál od USA, tím se
   1) likvidují ti nejagresivnější horké hlavy potenciální teroristi
   2) Zvedá se odbyt zbraní made in USA
   3) Ekonomicky se vyčerpávají země v konfliktu, které jsou potom pro USA lépe ovladatelné
   No atd. To jenom havloidní hňupové stále melou stejnou odrhovačku, která podkuřuje USA, asi dostávají bakšiše od USA ambasády, že ano. Nebo jim to zahřívá jejich telecí egoistickou dušičku.

   Vymazat
  7. Díky,za tím musí být prachy z ambasády,přece nemůže být někdo takhle blbej, a mlet nesmysly alá čt 24.

   Vymazat
  8. 1:14
   Ty ty magore ani nechápeš o čem je ten článek. Ale o Havlovi se tobě i magorovi z 0:43 evidentně musí zdát každý den. Vemte si prášky blbečci.

   Vymazat
  9. Ne
   ,o tom pitomcovi se mi opravdu,ale opravdu nezdá.

   Vymazat
  10. Ty americkej rektonaute - brzy zbude jen ta americká prdel, kam podobní psychopati o zlomkrk lezou !

   Vymazat
  11. S pražskou teplárnou nemá cenu diskutovat. Je to sekta s vymytými mozky. Zpočátku se jevili jako nebezpeční, teď už jsou jen směšní.

   Vymazat
  12. 23:58 A i kdyby to již takto dopředu věděli, tak to povídat nebudou. Dostanou na prdel všichni, normální lidi budou umírat, nejdřív šítové pak sunité, je to i jejich válka o náboženství, v první řadě samozřejmě o ropu, pak se do toho nasere náboženství, a až se téměř vymlátěj tak je příjde osvobodit americká armáda a ta schramstne všechno jako tady po 2. světový. Tak přeju koalici s Ruskem

   Vymazat
 3. Libi se mi jak se dohadujete ... kazdopadne mam zato, ze pokud by slo o spojenectvi Rusko+Iran+Indie+Cina ... tak se cely zapad muze postavit na hlavu a odrikavat koran pozpatku. Nepomohl by jim ani blahorodi Vatikanu s vymyslem ze krestastvi a islam jsou jedno ;) Kazdopadne, pokud by mel zapad navrh, tak nema problem ISIS davno vykorenit, jenomze fundamentalisticke ditko jiz od dob Juhoslavie i pred ni je tuze financovano prave z ropy Kuvajtu, Bahrajnu a vubec cele SA a Turecka ... proto pokud by byl konflikt, tak se SA a jeji spojenci poserou tak akorat do gati a najednou ISIS uz bude jen v prihlouple Evrope a na letisti Vasku Havla. Ale tak, slunickari by by urcite jeste kaficko varili tem teroristum, ze jo ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rusko+Irán+Indie+Čína je ale jen váš vlhký sen. Vy furt žijete v bludu a namlouváte si, že BRICS jsou nějací spojenci na život a na smrt. Tak to bohužel. Proč by se měla Čína motat do Iránu? Ani Rusko k tomu nemá žádný logický důvod mimo dokazování si že jsou velmoc. Btw, zajímalo by mě co tomu říká obrovský muslimská menšina v Rusku, která je prakticky celá sunnitská.

   Západ navrch samozřejmě má, ale k vítěztví by musel prakticky srovnat celou oblast se zemí. Jinak se tyto asymetrické konflikty dnes vyhrávat nedají. Vy byste byl ale první kdo by křičel "jste hnusní vrazi, zabíjíte civilisty".
   Jen si vzpomeňte jaké mělo mocné ruské vojsko problémy s blbou Čečnou a to se s nimi nijak nemazali.
   Také zapomínáte, že Rusko podle Putinových slov přijelo do Syrie na 3-4 měsíce rozhodnout ten konflikt. Tak jsou tam už teda 4 měsíce, každý den zásobují svět kolik čeho zničili a zabili, ale v globálu také skutek utek.
   S tím, že se před Iránem strachy někdo posere je také jen váš vlhký sen a já jen doufám, že to společně nikdy nezjistíme.

   Vymazat
  2. Rusko si s čečnou poradilo a teroristy vycvičené usa zlikvidovalo,Čečensko obnovilo...ale soudruhům z ussa se to nějak zadrhlo v Lybii,Iráku,Afghanistánu...

   Vymazat
  3. 1:26

   Jo tak v Čečně tedy byli separatisti teroristi, ale na Ukrajině to jsou stateční vlastenci. Hmmm.
   Vy, rusáčtí psychopati jste skutečně slizce odporní.

   Vymazat
  4. Hlupáčku 1.40,v čečně vraždili teroristi civilní obyvatelstvo,kdo nesouhlasil s právem šaria,visel na kandelábru,na Ukrajině se těch zvěrstev účastnila sebranka podporovaná fašistickou vládou,proto Donbas povstal,doplňte si informace.

   Vymazat
  5. 1:45
   Ježiš ty magore, zavři už tu svou drzou špinavou hubu. V první a druhé válce tam Rusáci zabili přes 100.000 civilistů. Je mi z těch tvých žvástů na blití.
   A vůbec. Proč tam neudělali referendum jako na Krymu? Bylo by jasno.

   Vymazat
  6. 1,40 Ano, v Čečně vraždili teroristi, na Ukrajině taky vraždí teroristi - ale na straně Kyjeva. Důkaz je lehký. Už jsi viděl jak vryždí nějaké teroristické komando (třeba v Oděse, kde upalovali civilisty) z Donbasu anebo Lihanska civilisty mimo oblasti Donbas Luhansk (ala Beslan)? Přitom sebranka Kyjeva a cizích žoldáků vraždí ruskojazyčné civilisty na Donbasu a v Luhansku úplně běžně. Tak zavři tu svoji ulhanou hubu! Mezi civilisty a v ruských městech dělají teror islámští fanatici - odpalijí bpmby, někdy na vlastním těle. Ještě jsem neslyšel u nějakém člověku z Donbasu a Luhanska, který by odpálil barák v Kyjevě, o tom, že by nějaké komando z Donbasu obsadilo školu v Záporoží...

   Vymazat
  7. pro 2:55 Marná snaha. S pažskou teplárnou nemá cenu diskutovat. Mají vymyté mozky, reagují jen na naučené podněty.

   Vymazat
  8. Idiote 1.45,budeš se divit,ale v Čečensku po druhý válce bylo referendum,okolo 90% bylo pro svazek s ruskem.

   Vymazat
  9. Je sice pravda, že v Čečensku v boji proti fanatickým džihádistům měla ruská armáda velké problémy, je si však třeba uvědomit, že obě války proběhly v době vlády Borise Jelcina, tedy americké loutky (stejné, jako ten náš tajtrlík Havel), který ruskou ekonomiku i armádu poslušně likvidoval. Oproti tomu v roce 2008, kdy armáda Gruzie, vycvičená a vybavená USA vtrhla do Jihoosetinské republiky, byla ruskou armádou poražena během několika dnů.

   Vymazat
 4. Jo,tady je zas nablito,to ste si do toho kafe dali štamprli a vono vám to koplo zpátky....ale nechte si svý maršálský hůlky zatím v tornách,vy kadeti Bígleři z pražské kavárny,ještě dostanete příležitost,abyste se předvedli buď na východní frontě anebo až vás budou ti vaši milovaní sunitský kozomrdi šukat do těch vašich heboučkejch liberálních prdelí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím co to tu meleš o milovaných sunnitech, ty šulíne. Sunniti jsou mi u prdele stejně jako Šiiti. To vy se tu naparujete v čele s jakýmsi ruským blbem jak zničíte Saudskou Arabii. Tak hezky s chutí do toho, vy psychopati.

   Vymazat
  2. Asi takhletak.
   https://www.youtube.com/watch?v=PdZVozeYbWA

   Vymazat
  3. To spíš asi takhle,on je to spíš osel,než ovce:

   http://www.ambrosem/2015/05/10/they-dont-call-muslims-goat-fuckers-for-nothing-warning-nudity/kane.co

   Vymazat
  4. ...a jak píše,že jsou mu "u prdele",tak to nasvědčuje,že mu o to jde,když ji špulí a bude mu i vyhověno hošovi hýkavýmu z "pražské teplárenské"kavárny....

   Vymazat
 5. Do sebe, do sebe Hurvinci ! Vy to urcite nevite, ale IRANCI, jsou vasi prarodice, proto patrite do skupiny Aryjcu.

  Prarodice Semitu jsou Assyrane ! Prarodice soudruha "plukovnika", ktery zde urcuje, co se smi a nesmi psat, jsou OSLOVE z Cierne pri Chopu ! Moji prarodice jsou z Atlantis !
  A nyni si poslechnete vzpominku na IRAN !
  Venessa Mae - theme from Caravans..YouTube

  95 % svetoveho SHAFRANU roste pouze v Iranu a proto Slovanky jsou nejkrasnejsi zeny na svete. Konekci mezi Shafranem a Slovanky vam vysvetli soudruh "plukovnik".
  nick HONOLULU - SVETLONOS to ma zakazane soudruhem "plukovnikem"

  OdpovědětVymazat
 6. Soudruhu "plukovniku", pan anonymni (2:01) zde napsal o Vasi skvele budoucnosti v milostnem zivote.
  Urcite Vam tato pravdiva informace prinesla radost.
  Zavirate mi hubu, proto vas nemine tato ruzova realita, Vy OPOZDENCE !...nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 7. Nepodařilo se vyvolat válčení Ruska s Tureckem,tak další trik je vyvolat válčení Irán S.Arábie.Sice stejně k tomu dojde,že na BV.bude několik válečných front,ale to bude spíš konec Americké angažovanosti na BV.

  OdpovědětVymazat
 8. Proti Saudské armáde Irán ani nemrkne(V moderních konfliktech hraje klíčovou roli letectvo. Královské Saúdské letectvo se opírá o více než 300 moderních bojových letadel.

  Pro vybojování vzdušné nadvlády jsou určeny víceúčelové evropské stíhačky Eurofighter Typhoon a Boeing F-15C. Saudská Arábie objednala 72 stíhaček Typhoon, z toho již 42 je zavedeno ve výzbroji. Evropskému stroji sekunduje 82 výkonných amerických stíhaček F-15C/D Eagle.

  Bombardovací a útočné úkoly zastává 67 letadel F-15S Strike Eagle - jde o „S" verzi určenou speciálně pro Saudskou Arábii. K letadlům se zanedlouho připojí také dalších 84 letadel F-15SA Strike Eagle vybavených radary typu AESA. Na novější standard „SA" budou modernizovány všechny stroje F-15S.

  Útoky na pozemní cíle zajišťuje 80 letadel Panavia Tornado IDS. Všechny letadla Tornádo projdou modernizací v hodnotě 4,44 miliardy dolarů.-dále mají-(Pátou a nejutajenější složkou jsou Královské Saúdské strategické raketové síly spravující balistické střely. Ve složce působí 3000 vojáků rozmístěných na čtyřech nebo pěti základnách.

  Saudská Arábie před několika měsíci poprvé ukázala své balistické střely světu. Jejich přesný počet je však neznámý.

  Hlavní výzbroj tvoří čínské střely DF-3 s doletem 2800 km se schopností doručit na cíl bojovou hlavicí o hmotnosti 2150 kg. K dispozici je 30 až 120 střel a 9 až 12 odpalovacích vozidel.

  Podle všeho Saudská Arábie nakoupila novější střely DF-21. Podle západních médií pod dohledem CIA, která se ujistila, že střely nemohou nést jadernou nálož.

  DF-21 na rozdíl od DF-3 využívá pevné palivo, příprava startu je tak řádově rychlejší a potřebná pozemní infrastruktura řádově jednodušší. Dolet střely je 1700 km, hmotnost bojové hlavice 600 kg a kruhová odchylka v cíli 30 m) tak soudruzi,ješte chce nekdo argumenty?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můžou mět ty nejlepší hračky jaké se dají objednat, hlavně že.letci jsou to na prd, ti spíš budou znát ze se musí pět krát denně modlit a ne to jak se přistává.Pokud jim nepomůžou cizí letci tak jsou v háji.

   Vymazat
  2. SA si nedovede poradit ani s Jemenem,kde vyprovokovala konflikt.Zmůžou se akorát bombardovat civilisty.Jestli se zapletou,na přání usa ,s Iránem,bude to konec středověké monarchie.

   Vymazat
  3. Cca 45 ks F- 15 už bylo zničeno na jedné základně....a jinak ty radary se dají vypnou soudruzi z usssa...

   Vymazat
  4. Ty čuráčku ze 7:45-tu vzdušnou převahu s těmi emerickými éry nám předvádí v Jemenu,tam se nechaj ti tví saudští degeneráti vykrvovat na halal způsob vesničanama s AK v sukních a v pantoflích z ojetých pneumatik.Tak už aby ty feláhy(pro ty mladé a vzdělané:feláh-arabský zemědělec) začali těma ukrutnejma raketama honit,aby jim nepřišli mezitím "vyvětrat v Rijádu ty zaprděný paláce....

   Vymazat
  5. pekny, ale pokud Iran dostane S300 od Rusu, tak muzou jit s tema letadylkama tak jedine honit velbloudy po pousti

   Vymazat
  6. Počúvaj, debo! Viem, že máš hlúby z emerických časopisov, len, akosi nemáš naštudovanú silu opačnej strany! Oni už presne vedia, kde sedia takíto kaviarnici, ako si ty a tebe podobní! Máš sa na čo tešiť!!!

   Vymazat
 9. Pánové, nechme ty americký analní speleology žít jejich "americký sen" v americké prdeli. Ještě letos budou SSA vypráskáni ze Středního východu a jejich obdivovatelům lze říci: "Bacha, hoši ! nejhorší smrt, je smrt vyděšením!"

  OdpovědětVymazat
 10. saudsku arabi cheáni dolar marináci a Obama,Falmer.

  OdpovědětVymazat
 11. Časy se mění, a dnes by po tom co USA zničili mezinárodní důvěru s bombardováním Iranu kvůli vymyšleným Zaminkam neuspěli,Cina a Rusko by to netolerovali.a kdyby to bylo jen mezi SA a Iranem tak se SA na nic nezmůže.

  OdpovědětVymazat
 12. ak sú taký dobrý tak prečo prehrávajú v Jemene ? - a akosi sa im nedostáva letcov takých čo by vedeli trafiť cieľ - - vo vojne vždy rozhodli pešiaci - a ak by konflikt prebiehal v okolí Rijádu ? - kto by bojoval za saudov ?

  OdpovědětVymazat
 13. podle Baraka Obamu velkého je Saudská Arábie vlajkovou lodí demokracie na blízkem východe a arabskem trojuhelníku,Falmer.

  OdpovědětVymazat
 14. díval jsem se na yotube jaké má Saudská Arábie moderní letectvo a tá ho má a s pozemního vojska má nejmodernejší tanky Francouske výroby tipu RECLERC a ti porazí i Ruské zastaralí tanki T-62 a T-72,Falmer.

  OdpovědětVymazat
 15. Irán má smúlu že za Saudi stojí stát Izrael-to je v případnem konfliktu smúla pro Iránske ozbrojený síly,Falmer.

  OdpovědětVymazat
 16. anonima 5. ledna 2016 2:24 a anonima 5. ledna 2016 1:40 pozdravují moji spoluobčané s Bohnic-nazdárek kolegové,Falmer.

  OdpovědětVymazat
 17. Jsem pro vymlátilt ty Arabsky ropní šmejdi kteří zacházení se ženou jako se špinavymi ponožky ukamenujou useknout hlavu za bílého dne na ulici a další zrůdnosti jejich celá kůltůra je 100 let za opicema a potřebuji sami ty princátka a vládcové shodit dolů z výšek kde se nachází !!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak,mě to připadá,že ti idioti,pohrobci Václava Flašky Havla,se už těší,až nás "imigranti" budou podřezávat v našich končinách.

   Vymazat
 18. Je nejvyšší čas poslat na známou "adresu" všechna primitivní a na násilí a diktatuře založená monoteistická náboženství. Překonat ovšem blbost lidí, to je ovšem nadlidský úkol.

  OdpovědětVymazat
 19. ano zacházení s ženami je hnusně odpudivé a ten kdo tohle prosazuje nemá mezi lidmi co pohledávat takové zrůdy je nutné likvidovat !!!!!

  OdpovědětVymazat
 20. Musi tyto stránky opravdu citovat všechny ruské idioty?
  To se pane David nesydíte? To vás za ty pizdoviny hanba nefackuje?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. no nevím, jestli stránky, co citují všechny americké idioty jsou lepší...

   Vymazat
  2. A helemese, zase troll a jen prudí jako vždycky.
   Kdo tě platí, drzý fracku? Potřebuješ dostat facku!

   Vymazat
  3. Je smutné číst tuto debatu.
   A to pro její hluboce nízkou, až kanalizační úroveň.
   Která, jak doufám, je zde jen výjimkou z celkově (v rámci možností) dost kvalitní úrovně zdejších diskuzí. Včetně toho, jak se vypořádat s placenými rozvraceči diskuzí a jimi navedených užitečných idiotů.
   /Užitečný idiot je takový jedinec, který je hlavní zbraní skrytých složek mocenského aparátu.
   Aparátu těch vládnoucích struktur, které se nemohou opřít o pravdivé informace.
   A musí se uchylovat k polopravdám, zamlčování faktů a různým jiným formám dezinformace, aby vytvořil dostatečně zmanipulované stádní myšlení.
   Zvlášť pikantní je stádní myšlení tzv. „elit“.
   Protože ani vyšší IQ, bez dostatečně kvalitního kritického přístupu a přísunu VŠECH POTŘEBNÝCH pravdivých údajů, není obranou před zmanipulováním!!
   Užitečný idiot trpí problémem všech „hlupců“ : nedokáže rozpoznat, že je hloupý! A je přesvědčen, že HLOUPÍ JSOU TI DRUZÍ!
   Bohužel, nízká úroveň vzdělání a z toho plynoucí nedostatečný celkový rozhled většiny současné mládeže, ji řadí po bok současné, TOTÁLNĚ ZKRACHOVALÉ, umělecké a intelektuální „špičky“ naší společnosti.
   Měřítkem úspěšnosti této naší „intelektuální špičky“ je nekritický „obdiv“ k zatím ještě mocnému USA, jeho „životnímu stylu“ jeho „filosofii“ a technice – která je už ale „made in China“ = tvořena v státním socialismu!
   Dále neschopnost vyjadřovat se smysluplně česky, atd., atd., …/
   Pro tzv. „trolly“ a „užitečné idioty“ navrhuji jen krátké, myšlenkové cvičení (co kdyby náhodou …):
   Irán je stále ještě (již velmi dlouho) pod „sankcemi“, proč teda nekrachuje, jako krachoval Irák?
   Proč Maginotova linie nezabránila pádu Francie?
   Proč Hitler s ještě nedostatečně vyzbrojenou armádou přemohl Československo,?
   Pokud je Asad diktátor, proč ho čtyři roky podporuje většina Syřanů a proč byl schopen se bránit přesile lépe vyzbrojených a lépe zásobovaných tzv. „syrských rebelů“( všech dohromady), rekrutovaných z celého světa za vysoký žold?
   Opravdu je ředitel ruských „blízkovýchodních studií“ hlupák nebo vysílá nějaký signál?
   Znáte pojem „obr na hliněných nohou“?
   Na koho všeho se dá v dnešní době vztáhnout?
   K čemu je všechna „moderní válečná technika“, když je možné ji vypnout?!
   Opravdu chtějí Američani riskovat vymazání svého kontinentu kvůli Saudské Arábii? (Stačí jedna atomovka do Yellowstonského parku .)
   A pro ty, kteří se snaží s „manipulátory bojovat“ :
   Nesnižujte se na jejich úroveň a hledejte a předkládejte fakta.
   Hodně zdaru.
   Pavel p

   Vymazat
  4. an 14-16,máš pravdu v tom jak je smutné číst tuto debatu a tak jako v celé republice tak i v unii asi blázni pokládaní za normálni lidi a normálni jsou pokládani za blázny.Svět je naruby tak na diskusi tak aj píšu,skrátka lidem jebe,Falmer.

   Vymazat
  5. A musíme tu číst takové pussyny, co tu předvádíš ty potrate? Co kdyby se odporoučel na burešo-bakalo bulvární servery, tam budeš moci onavat mezi svými.

   Vymazat
 21. Saudové byli vždy nejlepší bojovníci na velbloudech,snad jim i zůstalo pasáčkům koz...

  OdpovědětVymazat
 22. https://www.youtube.com/watch?v=XXpJsnsyH2I f-16 po zásahu v jemenu....

  OdpovědětVymazat
 23. Opusťe, ale 80 % diskuse je zbytečných. Je to marnění času vysvětlovat blbovi, že je blb. (Kor pokud ho to jenom darmo lechtá na moudí.)

  "Od té chvíle Švejk marně se snažil udržet s frajtrem rozhovor a vysvětlit mu přátelsky, proč se povšechné říká, proč je frajtr neštěstím kumpanie. Frajtr na to neodpovídal kromě temných výhružek, kdo se asi z obou bude smát, až přijdou k brigádě. Krajan se zkrátka neosvědčil, a když se ho Švejk optal, odkud je, odpověděl, že mu do toho nic není.

  Švejk to zkoušel s ním všelijak. Vypravoval mu, že to není ponejprv, co ho vedou eskortou, ale že se vždycky přitom dobře bavil se všemi, kteří ho provázeli.

  Frajtr ale mlčel dál a Švejk pokračoval: "Tak se mně zdá, pane frajtr, že jich muselo potkat ve světě neštěstí, když ztratili řeč. Znal jsem mnoho smutnejch frajtrů, ale takový boží neštěstí, jako jste vy, pane frajtr, vodpustějí a nehněvají se, jsem ještě neviděl..."

  Saúdská Arábie je na tom oproti Íránu podstatně hůř hlavně z hlediska robustnosti režimu. To neznamená, že íránské nemá svých problémů dost a už vůbec ne, že se snad do něčeho bezhlavě požene. Pokud ale dojde na konfrontaci, půjde saúdská dynastie pod nůž jako první. Co je na tom tak složitého ??

  Bude to jistě velká ztráta pro světovou demokracii. Na druhé straně, Velkej Bratr už možná Saúdy účetně odepsal nebo si aspoň k nim vytvořil 100% opravné položky:-)

  Íránský režim to taky nemusí přežít s nepochuchaným účesem, a tohle možná už taky počítá Impérium do rizikových aktiv. Ale v takovém případě už Rusům a zřejmě i Číňanům půjde daleko o víc než Americe se Saúdy, tudíž budou to hrát až na krev. Katar, Emiráty a další sunnitští spojenci taky nebudou mít moc velký zájem, o Jordánsku a Egyptu nemluvě. Ale samozřejmě světová válka a konec světa se nevylučuje. Tak se mějte.

  V-Ratata

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V-Ratata, jako obvykle správné dedukce.Zabránit tomu nemůžeme, tak snad část té "šou" aspoň uvidíme.

   Vymazat