Reklama

.

.

neděle 17. ledna 2016

Setkání Surkova a Nuland: konec krvavého režimu a nová Ukrajina


Michail Onufrijenko
17. 1. 2016    zdroj a zdroj
Volba právě těchto osob pro jednání svědčí o sbližování pozic Ruska a USA. Jako první o předpokládaném setkání Vladislava Surkova a Victorie Nuland napsal s odvoláním se na "informované zdroje" "Kommersant", který patří skupině Ališera Usmanova. Zprávu začala okamžitě šířit Kyjevem kontrolovaná média. Její hlavní smysl - "Co to má znamenat?"


V odpoledních hodinách vyšlo najevo, že ve vládní rezidenci kanceláře prezidenta Ruské federace v Kaliningradě ve městě Pionýrský u Kaliningradu se konalo pracovní setkání asistenta prezidenta Ruska Vladislava Surkova s asistentkou ministra zahraničí USA Victorií Nuland. Oznámil to zástupce ministerstva zahraničí RF v Kaliningradu Pavel Mamontov.

"Schůzka začala, můžeme to potvrdit," citovala Mamontova agentura TASS.

Je známo, že Victorie Nuland se v loňském roce několikrát setkala s náměstkem ministra zahraničí RF Grigorijem Karasinem, který je zodpovědný za ukrajinské záležitosti. Je dobře známa i skutečnost, že Vladislav Surkov je hlavním kurátorem politiky Ruska ve vztahu k neuznaným republikám. Setkání se samozřejmě koná za zavřenými dveřmi a žádná oznámení o důvodu této schůzky a tím spíš o jejích výsledcích nebudou učiněna. Vše se omezí obecnými informacemi o budoucím plnění dohod z Minsku a "normalizaci situace na Ukrajině."

Očekávání

Ve skutečnosti je podstata rozhovorů dostatečně jasná. Jako je odůvodněné i znepokojení médií junty. Ostatně i samotné junty. Porošenkův režim je velmi znepokojen sbližováním postojů mezi Washingtonem a Moskvou, avšak nikoli na pozicích, které byly původně vyslovovány USA, jež měly skeptický postoj k Minským dohodám (protože jsme nebyli pozváni, nic důležitého z toho nebude).

Chápou to i na Donbasu. "Nějaká konkrétní očekávání z tohoto setkání nemáme. USA nejspíše neovlivní řešení technických otázek (Ukrajinou) ohledně plnění (přijatého v Minsku 12. února 2015) balíčku opatření," řekl dnes "Interfaxu" zmocněnec LLR na minských jednáních Vladislav Dejnega. Podle něj "mohou USA pouze strategicky ovlivňovat Ukrajinu a to dělají. Nedávno byly Kyjevu odmítnuty dodávky letálních zbraní."

Stvrzuje to svými slovy i Nuland. Před odjezdem na setkání s asistentem prezidenta Putina poskytla rozhovor BNS a konkrétně řekla:

"V první řadě - zastavit zabíjení lidí, aby bylo možno přejít k dalším částem Minských dohod včetně politického řešení, skutečných voleb v souladu s ukrajinskými právními předpisy, které splňují normy OBSE, stažení zahraniční vojenské techniky a vojáků a návrat kontroly hranic," poznamenala Nuland.

Minské dohody

Nuland přímo prohlásila, že neplnění v Minsku podepsaných dohod povede ke zmrazení konfliktu na Donbasu, což znamená neustálé nebezpečí obnovení války.

"Všichni musíme pracovat, aby byly Minské dohody uvedeny do života, protože jinak budeme mít minimálně zmrazený konflikt, ale možná ještě hůř - trvalé nebezpečí pro Ukrajinu a pro sebe," řekla asistentka ministra zahraničí USA.

Za těmito obecnými frázemi se skrývá smrtelné nebezpečí nejen pro režim Porošenka, ale pro celou juntu, která se opírá o ozbrojené síly a ideologii nacismu banderovského zaměření. Junta nepotřebuje mír. Zejména mír, v němž jsou Lugansk a Doněck nejen součástí Ukrajiny s velkým podílem nezávislosti, ale také s miliony hlasujících občanů, kteří nenávidí i oligarchy, kteří podporovali ozbrojený převrat, i banderovce, kteří se pokoušeli po dobu dvou let zlomit obyvatele na jihovýchodě Ukrajiny přes koleno.

Ztráta trůnu

Krátký život formálně nezávislé Ukrajiny dokázal, že otevřeně mohou rusofobní síly přijít k moci jen násilně. V roce 2004 se podařilo Juščenka dosadit na trůn po prvním (naštěstí nekrvavém) majdanu. Tehdy regionálové pod vedením Janukovyče prostě "stopili" protest ruské části Ukrajiny výměnou za účast ve vládě. Samozřejmě že jako předseda vlády Janukovyč za Juščenka dodržoval prozápadní rusofobní politiku režimu.

Výsledky byly žalostné. K prezidentským volbám v roce 2010 Juščenkova popularita klesla na úroveň statistické chyby a při samotných volbách dokonce i s využitím administrativního zdroje (poskytujícího tři až čtyři procenta hlasů) "vůdce oranžového protestu" dokázal získat jen pět procent a něco hlasů.

Šok a rozruch

Druhý majdan byl od počátku koncipován jako krvavý, s následnou občanskou válkou. Zejména proto, aby bylo možné udržet moc vojenskou silou. Až do teď se to daří. Ale plnění Minsku-2 znamená pro občany Ukrajiny, kteří podporují juntu, zradu jejich rusofobních ideálů, ztroskotání naděje stát se součástí Evropské unie, nesmyslnost ztrát a smrtí. Pro odpůrce banderovsko-oligarchického režimu znamená přechod k mírovému životu možnost obnovení mírových protestů, možnost hlasovat za své vůdce, kteří jsou dnes nuceni být v exilu, bojovat proti juntě na Donbasu a/nebo strádat ve věznicích. V podmínkách plnohodnotného míru bude jakýkoli rusofobní režim na Ukrajině, zahrnující i odbojný Donbas, odsouzen.

Zejména tímto je vyvolán zájem, s nímž ukrajinská média čekají na výsledek jednání. Tím spíš, že jen tři dny před tím se s prezidentem Porošenkem v Kyjevě setkal představitel Ruska v tripartitní kontaktní skupině Boris Gryzlov. A i když samotný vůdce junty popřel skutečnost, že proběhla jednání "mezi čtyřma očima", je zřejmé, že Rusko nadále vyvíjí na Kyjev aktivní politický tlak . A úspěšný, když si připomeneme příjezd amerického viceprezidenta Bidena do Kyjeva, který se uskutečnil před měsícem, a jeho vystoupení v parlamentu, které vyvolalo ve vedení junty skutečný "šok a rozruch."

Připomenu, že viceprezident tehdy z tribuny Nejvyšší rady uvedl jako příklad občanskou válku mezi Severem a Jihem. Prohlásil, že příklad Spojených států, vytvoření federálního státu, musí sloužit jako ponaučení a stát se východiskem pro Ukrajinu. Poté juntou kontrolovaná média dlouho a nesmyslně vysvětovala, že zvláštní vyslanec Baracka Obamy "byl nesprávně pochopen".

Ve skutečnosti všichni všechno pochopili správně. Ať je nazývána co největší možná nezávislost regionů v rámci jednoho státu jakkoli, podstata je jediná - USA přímo fakticky vystoupily na straně "separatistů" od Oděsy po Charkov, kteří od prvních dnů převratu požadovali právě federalizaci, co možná největší nezávislost regionů na neonacistech-banderovcích, kteří uchvátili moc v Kyjevě.

Zastřelit se, nebo se ještě potrápit

A v tomto okamžiku probíhající setkání (jedno z mnohých) má sblížit pozice států, určujících dnes osud zbytků Ukrajiny. Samozřejmě že pro tomto setkání bude následovat i mnoho dalších, tento proces bude dlouhý a obtížný, pro mnohé na Ukrajině fatální. Jedna věc je jistá, pokud dnes v Kyjevě mohou něco rozhodovat, pak jen "hned se zastřelit, nebo se ještě potrápit."

Setkání Vladislava Surkova a Victorie Nuland je zajímavé i proto, že odpovídá na dvě otázky. Jde o to, že projuntovská média opakovaně obviňovala Vladislava Surkova i z účasti na zločinech na Majdanu, i z lobování za zájmy Ruska v Kyjevě, i z toho, že právě on osobně určuje, jak mají žít DLR a LLR. Na straně druhé byla asistentka ministra zahraničí USA vždy jeho pravým opakem. Právě ona při přípravě ozbrojeného převratu přišla na majdan, aby podpořila bojovníky rozdáváním nyní slavných "sušenek."

Volba právě těchto osob pro jednání svědčí o sbližování pozic Ruska a USA.

Nesmrtelný Surkov

Samotná skutečnost účasti Surkova na jednáních dokazuje, že "zvěsti o jeho smrti (politické) byly poněkud přehnané." Ano, po sérii událostí loni na podzim v Moskvě, Doněcku a Lugansku se ukázalo, že Vladislav Jurjevič není "šedá eminence" v DLR a LLR, provádějící všechno, co chce. Tento mýtus se vytratil, stejně jako pohádky o "surkovské propagandě", k níž byli řazeni všichni protivníci junty v informačním prostoru, snad kromě komunistů a žirinovců.

Vladislav Surkov byl a zůstává tím, kým byl od konce 90-tých let minulého století - efektivním manažerem na nejvyšší úrovni, který nejúspěšněji pracuje v extrémních podmínkách, často vyžadujících dobrodružné a nekonvenční řešení "na hranici faulu". Nikdy nedefinoval, nedefinuje a nebude definovat cíl, k němuž směřuje. Je jako vysoce přesná řízená raketa, která zasahuje zadaný cíl. Jak manévrovat, vyhýbat se zachycení a co nejlépe plnit své poslání rozhoduje raketa sama. Nic více a nic méně.

Jaký cíl mu byl určen tentokrát, je více či méně jasné. Je to zobecněná a opakovaně vyslovená pozice prezidenta Vladimíra Putina: "Zachování vůči nám přátelské, bratrské, jednotné Ukrajiny". Jak pan Surkov bude k tomuto cíli směřovat, to brzy uvidíme. Ale můžeme naprosto přesně říci, že vládnoucímu režimu v Kyjevě se to moc líbit nebude.

Surkov: Jednání s Nuland byla "bouře mozků" při hledání kompromisů pro realizaci Minských dohod

"Proběhly dosti důkladné, konstruktivní a užitečné konzultace. Byla to svého druhu "bouře mozků" při hledání kompromisů pro realizaci Minských dohod," řekl Surkov novinářům v pátek večer.

Podle něj byly "v některých citlivých otázkách, jako je například ústavní reforma (na Ukrajině), bezpečnost a volby, vyřčeny myšlenky, které mohou být projednány v kontaktní skupině v "normandském formátu " (Rusko, Německo, Francie, Ukrajina)."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

30 komentářů :

 1. Ukrajinci by měli klečet a líbat nohy rusům za to,že jako národ ještě existují.Nebýt velké rusy co nakopala zadek turkům(osmánské říši)a polákům co si taky dělali zálusk na ukrajinu,tak by už žádná ukrajna nebyla a národ poturčenej nebo polštěnej.

  OdpovědětVymazat
 2. JAK JSME HLOUPI A DUVERIVI
  Konecne snad Nemcum doslo, ze Merkelova pracuje pro Izrael, nejenze ma zidovske predky, ale jeji veskera konani behem sveho uradu podporovala neustale miliardovymi castkami cele toto hnuti.
  Dokonce v izr.parlamentu mluvila hebrejsky a byla tam nekolikrate vyznamenana.
  Dve nove superponorky jim z vetsi casti darovala, coz je podivne kdyz Izrael zadneho nepritele z more nema.Nemecko ma smlouvu, ze ruci za bezpecnost Izraele a tak samozrejme k tomu slouzi i vylidneni jejich sousedu, jako je Syrie.
  Jiz nyni neni schopen tento stat jakekoliv obrany
  a cely Blizky vychod tak je vlastne v podruci Izraele.
  Nam by to mohlo byt jedno, ze Nemci si museli zvolit Merkelovou, ktera ma spise zidovsko-polsky puvod nez nemecky, ovsem tim take Nemecko jak rika svoji vlast zlikviduje.Mozna podle ni je to
  odplata za Osvetim ale Nemecko je take soucast Evropy a neni jiny stat, ktery by funkci Nemecka nahradil. S Nemeckem padne i Evropa a zustane jen
  Anglie, ktera ma take nekolik osob podobnych jako Merkelova v dulezitych funkcich.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na mieste Nemecka sa uz vidia Poliaci..

   Vymazat
 3. Slovensko - na http://www.hlavnespravy.sk/ceski-poslanci-na-navsteve-donecka-vsetko-co-sa-tu-deje-je-to-prejav-politiky-fasizmu-zo-strany-ukrajinskej-moci/732206
  píše o českých politicích na Donbase. Ptám se, kde je článek v českých mediích a kde je ona "pluralita" českých novinářů??? Morální bahno a hnus....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten článek bude jen v Halo Novinách....

   Vymazat
  2. Pár informací o Ukrajině...
   http://deliandiver.org/2015/05/krehke-spojenectvi-nacionalistu-a-z-vetsi-casti-zidovskych-oligarchu-na-ukrajine.html

   Vymazat
 4. Dává to smysl.Opět se hraje s prvními houslemi sionistů USA-Evropa.Jejich bohaté špičky zas na scéně.Jejich taktika-peníze,zlato a především moc soudců,jako za starých časů.V dějinách vždy takto postupovali,paktovali se s nejvíce bohatými(byť protivníky)i za cenu holokaustů a vraždění vlastních na základě tajných dohod.Když hrozila či vypukla válka,dávali největší pravomoce soudcům a ti vládli plnou mocí.Zajímalo by mne,kolik právníků je dnes opět v Německu,Rusku,ale i Česku židovského původu,myslím že hodně.A ty exekuční zákony jsou rovněž shodné,byly i v Německu ve30.létech,taky u nás.A je to tu zase,stejná taktika.NWO chce židy opět využít jako nástroje zla.Těch obyčejných je mi líto.Ale těch nahoře,co se zaštítili Zákony,ty je potřeba včas odhalovat a odsuzovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14.25 Napsal jste to velmi přesně,NWO je ryze židovské a židé řídí vše klíčové u nás i ve světě.Tam je potřeba začít.Naši republiku rozkradli jenom židé a děje se to dodnes,ovládají ekonomiku,kulturu,ničí zemědělství,zbytky průmyslu,školství atd....Copak jste lidé slepí....žijem v židovském korporátním otroctví

   Vymazat
  2. židé ovládají zejména české ministerstvo zahraničních věcí, to je, většina velvyslanců jsou židé, no to aby měli izraelci vždy čerstvé informace o tom, co se chystá a mohli ovlivńovat zahraniční politku ČR.Kdo řídí Človaka v tísni? Šimon, a není pochyb, alespoń to jméno by si mohl změnit, aby nebylo hned jasné, za jaký tým zde u nás kope.

   Vymazat
  3. Šimon je jasný,člověk v tísni je klasická buňka stejně jako amnesty inter.nebo lékaři bez hranic.Vše se jednou lidi dozví a nebude to dlouho trvat.

   Vymazat
 5. Rusko dostalo pěkně přes ústa,že?Dalo se čekat,že to takto dopadne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemel nesmysly vědmo,děláš,jako bys u toho byl....

   Vymazat
  2. Málem tu slepici sestřelili , protože chtěla za puntou a nakonec se po cestě z vilniusu setkala jen se surkovem...má strach po havárii dvou vrtulníku z ochrankou bombamy nad havaji.

   Vymazat
  3. A 15:23 - a mohl bys prosím ty dvě holé věty trochu objasnit? V čem jako přes ta ústa Rusko dostalo? Článek jasně hovoří o (možném?) opatrném sbližování postojů Ruska a USA k otázce Ukrajiny. Konkrétně k procesu jejího budoucího ústavoprávního uspořádání (viz. Biden o federalizaci). Od počátku Majdanu prohlašuje Rusko, že si nepřeje odtržení DLR a LLR od Ukrajiny a jeho začlenění k Rusku, ale naopak její celistvost a samostatnost, t.j. i možnost federalizace. Takže mám dojem, chlapče A 15:23, že buď špatně čteš, nebo o této problematice slyšíš poprvé, špatně chápeš, nebo reaguješ na jiný článek než já. Ale mohu se mýlit. Třeba je něco v tomto článku "mezi řádky", co jsem naopak nepochopil nebo co mě uniklo. Prosím, vyveď mě tedy z bludu. Vskutku rád se nechám poučit a poděkuji ti za to.

   Vymazat
  4. Seš trapný, už ten fakt, že Nuland přijela škemrat a že jí pan Putin umožnil slyšení alespoň u svého asistenta, svědčí o tom kdo je za vazala a kdo je na koni.

   Vymazat
 6. Je zcela obvyklé, že mezinárodní dohody se připravují na této střední úrovni. Ukrajina už je všem na obtíž, jsou teď naléhavější světové problémy a tak bude třeba Ukrajinu odstranit ze seznamu konfliktních situací, vynucením Minských dohod. To nebude po chuti Kyjevu, ale ekonomicky ho k tomu všichni donutí.

  OdpovědětVymazat
 7. Co je to "dočasná autonomie" ?Vždyť DLR a LLR vlastně neexistují.To je vítězství Ruska,jo? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Existujú. Dokonca ich asi pre 40timi rokmi ako samostatné uznali aj USA. Poštuduj si históriu!

   Vymazat
  2. Pro A 16:05. Prosím tě o čem to blábolíš. Dej mě prosím nějak gramotně vědět, kdo tu (nebo kde se tu) v této diskusi mluví o tebou deklarované "dočasné autonomii"? Jasně, že ji DLR ani LLR nemají a jde o to, jak a jakým způsobem ji nabýt. Jakým způsobem se prokazovalo v bojích a jak to se prokáže v dalším politickém procesu, jehož prvním legálním a EU i OSN uznaným krokem byla deklarace dohod Minska. A jejich plnění se přes krajní neochotu Kyjeva snaží prosazovat Rusko, DLR i LLR a najednou, zdá se, že i USA a tím pádem i EU. Protože ta se ráda posere pokud možno dříve než si USA prdne. A USA se pokouší prostřednictvím Nulandové si uprdnot. Pozorujte, jak se pomalu, pomaloučku, ale více a více úpěnlivě, budou otáčet politické a mediální kolaborantské korouhvičky v Česku. Ale i kdyby se otočily o 180°, bude jim to houby platné. Pokud odejde jejich páníček - US, nikdo je na milost nevezme. Jejich nová, trvalá místa jsou připravena.

   Vymazat
 8. A nebo, že rusko co prohlásilo, že nebude platit 700 miliard zelených papírku tak dostali strach co dále...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je sranda,jak když jde o peníze,tak najednou i ti nejzavilejší sionisti zjihnou a hned se chtějí domlouvat.

   Vymazat
 9. Jsem z článku zcela zmatený může mi někdo v tom udělat jasno nechápu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:17
   Ano;článek mi také připadá divný...
   j.

   Vymazat
  2. Článek nebo lépe výběr ze dvou zdrojů, je jednoduchý. Není na tom nic nesrozumitelného.
   Američané z nějakého, jim známého důvodu, ustupují Rusům. Buď jsou k tomu dotlačeni nebo je to jejich obvyklý klamný manévr.
   To ukáže čas.
   Pavel p

   Vymazat
  3. P.S.: Ta "hnusná baba" je holt typický produkt "duše Ameriky". A její representant.
   Pavel p

   Vymazat
 10. Tuhle hnusnou sionbabu úplně nesnáším!
  Je to vražedkyně a jako s takovou by mělo být naloženo .Být Putinem kopla bych jí do prdele..
  jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pro 20:40(17.1.) Podle toho, co jsem četla, tak p.Putin ji slušně někam "kopl". Chtěla mluvit přímo s Putinem, ten ji ale odmítl a poslal tam Surkova. Ta jednání trvala 6 hodin a myslím, že se brzy začne něco dít.... Dagmar

   Vymazat
 11. Jituš : Dočkej času před několika měsíci ji klepla mrtvička a je částečně ochrnutá víš jak se říká boží mlýny melou pomalu ale jistě ! A tuto vdolkovou kozu to brzo stihne také !!!

  OdpovědětVymazat
 12. všetko nastaviť tak, ako to bolo v roku 1917 - a potom sa dohovoriť kto a s kým , Nulland klesla v rebríčku politkov USA na drhú priečku, jej manžel Kagan už ani to, takže ústup z pozície mocných, pri stretnutí Lavrova a Kerryho dokonca sa jej neušlo ani miesto pri záverečnom fotografovaní, úctivo ju vystrnadili a Lavrov jej nepodal ruku, bola až v treťom slede, takže sa stal len "nositeľom zpráv" bez možnosti hovoriť a konať -

  OdpovědětVymazat