Reklama

.

.

čtvrtek 28. ledna 2016

Soud ve Stockholmu rozhodl ve prospěch Ruska v případu Jukosu

28. 1. 2016     zdroj
Apelační soud nařídil španělským investičním společnostem, aby uhradily soudní výlohy žalující strany - Ruska. Takže je nyní důvod pro zrušení vymáhání dvou milionů dolarů. Mohou být také posíleny pozice Moskvy při zpochybnění rozhodnutí haagské arbitráže na 50 miliard dolarů.


Během odvolání se podařilo prokázat, že rozhodčí institut Stockholmské obchodní komory, který v červenci 2012 vyhověl soudnímu návrhu finančních společností, neměl pravomoc posuzovat tento spor.

Španělské firmy však mohou proti tomuto rozhodnutí podat odvolání do 15. února tohoto roku, informuje agentura RIA Novosti.

Připomeňme si, že spor začal v roce 2007 po uznání úpadku Jukosu a prodeje majetku společnosti. Tehdy podalo sedm španělských fondů žalobu u Stockholmského rozhodčího soudu a dožadovaly se náhrady za své investice.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

61 komentářů :

 1. http://zpravy.idnes.cz/nemecko-rusko-znasilnena-skolacka-lisa-dezinformacni-kampan-pr9-/zahranicni.aspx?c=A160128_165858_zahranicni_aha

  Tak Rusáci mají i v Německu 3 milionovou menšinu? Kdy se gosudar Putin vypraví vysvobodit je před útlakem ze strany německých nacistů?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. opět jeden idiot

   Vymazat
  2. ...... a reprezentující několik dalších...

   Vymazat
  3. 20.04 a opravdu jste četl vyjádření německé prokuratury a jejího mluvčího Martina Steltnera, nebo tu jen blijete hovadiny z iděsu??? Je síla nejen to, co se té dívce stalo, ale i to, jak se německá policie (a tajná služba) chová.

   Vymazat
  4. 20:04 z minulosti se jedná zejména o rodiny ruských Židů, kteří vycestovali původně do Izraele po r. 1975, kdy byl podepisován Helsinský protokol. Z porevoluční vlny to budou asi všichni ti, kteří odešli za svými zprivatizovanými konty díky Jelzmanovi. Také tam bude nějaké to procento Kavkazanů, kteří neustáli Putinovo protiteroristické tažení na Kavkaze. Je to opravdu ta nejvybranější společnost.

   Vymazat
  5. V německém pohraničí (žádné turistické destinace) potkávám při nákupech docela často rusky mluvící Němce. Ale všichni do jednoho jsou nějak hodně opálení, troufám si říci, že s pletí jako naši Romové, tak teda nevím.

   Vymazat
  6. Havloidpovalečný úchyl , sloužící za krvavý dolar těm USparazitům ! Jeho úkol je jasný ! US propaganda a on za prašivý dolar zradí vlastní mámu !

   Vymazat
  7. Tato opakovaná lhaní a zamlčování počínání teroristů veřejnosti = konec dobrých časů (demokracie)v Německu.

   Vymazat
  8. Pro toho trumbelína....co provokuje...
   Měl jsem souseda v baráku v Praze. Byl Rus podnikající v CR. Velice uspěšně.. Podotýkám velice úspěšně.
   Koupil nový dům manželka Ruska a dvě malé děti. Před třemi roky když jsem se s ním bavil, tak mi vypravoval, že je oslovili z Německa. Jeho žena je židovka a on nikoliv. Nabídli jim,že se mohou přestěhovat do Německa a vybrat si oblast kde budou žít. Němci vše vyřídí, není žádný problém. On má ale rozjetý byznys v CR a moc se mu nechtělo. Manželka souhlasila. Když byli na pohovoru s německou stranou, tak když vyplnoval dotazník, tak tam bylo že nemá žádný majetek. On říkal že má a že nechce v Německu pobírat sociální dávky. Německý úředník ho začal přesvědčovat, že tam musí vyplnit, že nemá žádný majetek ...nechápal proč. Nechtěl lhat ale nechal se přesvědčit. Netrvalo to více jak 9 měsíců a stěhoval se do Bavorska. Tam si koupil dům. V Praze dům prodal. Když jsem s ním mluvil, tak říkal, že jezdí do Prahy z Bavorska do svého byznysu. Má byt a to mu v CR stačí. Vypravoval mi jak v Bavorsku, jim jdou všicni na ruku. Děti do dobrých škol apod. Ríkal že je to velký nepoměr jak někteří lidé se k nim chovali v CR.
   Tato akce byla pouze pro ruské židy...a jak je známo židem se děti nestávají po otci ale po matce....

   Vymazat
  9. To jsi rekl moc hezky Pepku. Skoro jak tvuj fotr, kdyz svym kolegum v Jachymove vysvetloval, ze staci zlomit muklovi prst a ne celou ruku a on muze dal pracovat.

   Vymazat

 2. Cena naší supervelmoci činí 30 dolarů. Třicet dolarů za barel ropy. Ropa klesla na třicet a všechno se zhroutilo.

  Vláda neví, z čeho platit zaměstnance státního sektoru, regiony jsou odkázány na vlastní iniciativu – a můžeme jen poděkovat, že ještě nevzaly právo do vlastních rukou. Poslancům spadla čelist a z úst jim vytekla slina a prezident se zmůže jen na jedno: tvrdit, že je všechno v pořádku, všechno je dobré, že se vše vyvíjí přesně tak, jak bylo plánováno.

  Třicet dolarů – to je cena hry na Oživení Průmyslu, hry na Zvedání se z kolen, na Návrat Impéria, na Ruský svět a Geopolitiku.

  Náhle se ukazuje, že se nic neoživilo, že nikdo nevstal z kolen a ruský svět nesahá ani do Čečny, kde na lidi štvou vlčáky a prohánějí je bez kalhot na běžeckém oválu (autor odkazuje na ponižování rodinných příslušníků, jejichž příbuzní v zahraničí protestují proti režimu čečenského prezidenta Ramzana Kadyrova – pozn. překl.). Nezahrnuje ale ani Moskvu, kde je takové chování považováno za odpovídající duchu doby.

  Ukazuje se, že kromě neúnosně drahé ropy tu nebylo vůbec nic. Nic než lehce vydělané peníze, které si stát horečně sypal do děravých kapes. Peníze nezasloužené, peníze získané bez potu, a pokud krví, tak troškou krve těch lidí, ze kterých ji u vrtů a ventilů vyždímali jiní lidé.

  Jistě, stýskalo se nám po říši, toužili jsme po velikosti. Když už nás Západ nemohl milovat, chtěli jsme, aby se nás alespoň bál, tak jako dřív. Ve vlastní zemi jsme zůstali bezmocnými a bezvýznamnými mravenci, ale nutně jsme se potřebovali pyšnit alespoň mraveništěm.

  A znovu nás učili být na to mraveniště hrdí. Hrdí na velkolepé hemžení, jak se nespoutaně rozrůstá, jak bezuzdně rozrývá zem pod sebou a jak neúprosně se valí na okolní ekosystém. Který mravenec by se pro něco takového nenechal rozdrtit? Leda snad nějaký mravenec zcela postrádající vlastenecké cítění.

  V televizi nám ukazovali vše: nejmodernější zbraně a bojeschopnou armádu, nastrojené dělníky v provozech prosperujících gigantických závodů, uhlazený Kavkaz, zářivé domky pro vojáky, hlavní město oděné do žuly, úctu světových státníků a shovívavý úsměv prezidenta, který sleduje tu velkolepou nádheru z výšky ptačí perspektivy coby vůdce hejna jeřábů.

  Vůdcovi krajani se náramně hodili na vykonání jedné službičky: díky bilionu dolarů, které spadly z nebe, mohli předstírat, že se znovu zrodila supervelmoc. Metoda byla jednoduchá: kolonku „výdaje“ desetkrát nadhodnotili. Lidem se dařilo, i když ne úplně všem. Každý od cara dostal kopějku – důchodci, milionáři, lékaři a dokonce i hipsteři v upnutých kalhotách.

  Každý dostal něco málo z ropných peněz a pořádnou dávku ropného opojení. Někdo uvěřil, že to bude jako v Sovětském svazu, jiný zase, že tu bude jako v Evropě.

  Srovnávali jsme se ve všem s USA. Nestačilo nám být šlechtičnou (odkaz na Pohádku o rybářovi a rybce – pozn. překl.), my se chtěli stát druhým pilířem moci a velikosti na zemi, a to okamžitě! Slyšíte?! O-KAM-ŽI-TĚ!

  No, a teď je barel ropy za třicet dolarů. V tento okamžik je naprosto jasné, kým jsme celou dobu byli. Banánovou republikou. Regionálním hráčem, který náhodou zbohatl díky přírodním zdrojům. Místním vládcem, který se vzmohl.

  Neměli jsme se srovnávat s Obamou, ale s dalšími nám podobnými, ropou nasáklými „váženými lidmi“. Se Saúdskou Arábií, která vydává miliardy na wahhábismus, s Venezuelou a jejím celosvětovým bolívarismem, s Kazachstánem a jeho jedinečnou cestou. Přesně tam patří Rusko se svým ruským světem a obnovením impéria. Gatě dolů a šup na běžecký ovál! Přešlapovat na místě, zatímco civilizace mizí za obzorem.

  Dmitrij Gluchovskij

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. na to je třeba odpovědět příslovím, že Není třeba kasat si kalhoty daleko před brodem. Pan Gluchovský předpokládá, že jinde na světě, třeba v Pindostánu, je vše OK. Tak tedy: NIKDE, NIKDE už to není OK a čeká se jen, kde to bouchne nejdříve. Třeba v Číně, třeba v Rusku, ale třeba také v Pindostánu. Smutné, že ?

   Vymazat
  2. Oprava: autor = Podpindosník

   Vymazat
  3. Haha napsal spisovatel SCIFI? ročník 79? https://cs.wikipedia.org/wiki/Dmitrij_Gluchovskij

   Vymazat
  4. ....Gluchovskij -kdo jsi?
   za koho kopeš,hajzlíku?
   ...podvratnej,nekolegiálni ,pŕedposranej parchante!
   j.

   Vymazat
  5. Za toto ale Dmitriji (předpokládám, že to ja pracovní jméno), dostanete jistě tučnou prémii. Víte ono ani tak nejde o to jestli je Rusko v rektu nebo není. I kdyby bylo, tak my to nezměníme. Ale stejně tak USA ani nepotopíme a ani nezachráníme. Je jedna jistota. pokusd existuje rovnováha v mezinárodní hře o moc, pak budeme v klidu. Pokud jedna strana začne vítězit, tak bude ouvej... Pokud to nechápete a nebo jen nechte chápat, či musíte psát jinak, pak na to jistě časem přijdete sám, ale už bude možná pozdě. Tedy pro vás...

   Vymazat
  6. Ten text sem vlepil pepek vyskoč z jiného webu(dá se "vygůglit"), aby odvedl diskutující od obsahu sdělení v článku. Netřeba se jím zabývat a tak mu nahrávat.

   Vymazat
  7. Kdo jsem ? Narozdil od tebe clovek, ty nacisticka prasnice.

   Vymazat
  8. Vyděšen,že už se mu krátí čas,kdy tady sprostě uráží kohokoli, tak bude otravovat usilovněji. Ale vydržíme to, on si to odpracuje poctivým klikáním, takže pokračuj,moulo, na víc nemáš.

   Vymazat
  9. Tak na každém šprochu pravdy trochu.Jedna věc je jistá, Putin za 15 let díky rozkradení pozůstatku SSSR i takovýma lidma jako je našimi politiky a sdělovadli obdivovaný majitel Jukosu Chodorkovský a další privatizátoři asi udělal maximum možného. Celý systém vytvořený za Jelcina měl několik vlastníků, oligarchů, které postupně musel Putin umravnit, aby vůbec Ruská federace mohla fungovat jako stát.Toho času bylo málo a že se podařilo obnovit ozbrojené síly je neskutečná věc. Přičemž je nutno zdůraznit, že všude ve světě je vývoj zbraní jednou né-li dokonce hlavní hybnou silou technické vyspělosti státu. Takže zde autor minimálně neví o čem je řeč a co by znamenalo, kdyby nebyl Putin ale místo něj třeba slavný privatizátor a zloděj dnes již mrtvý Boris Němcov.Navíc snad vážený pane spolu s autorem nechcete tvrdit, že za vše může stát. Rusko je kapitalistická země jako i my a doufám, že mě nechcete tvrdit, že nebýt skvělé práce ODS a Soc.Dem. , tak by nebylo nic? Nkonec jsme ale stejně bohužel montovna a vše co jsme velkého vybudovali je ve vlastnictví nadnárodních firem a společností. Jo a navíc RF není zadlužená pokud vím na rozdíl od Ušáků. Tam je dluh 19biliónů dolarů. No a naše krásná zemička ten dloužek má taky pěkný. Takže shrnuto a podtrženo, kdyby RF udělala to co Ušáci, tak si může koupit vývojáře z celého světa a než se nadějeme tak je zde nový svět. Jenže to neumí každý, k tomu musí bejt silný žaludek a věřit tomu, že to zaplatí někdo jiný. Ivo

   Vymazat
  10. Za krvavý , prožraný dolar uděláš cokoliv , viď , Chudáku !

   Vymazat
  11. "Šla pravda kolem a na chudý duchem se smála" Čo viac povedať na ten blábol, ktorým, neviem čo chcel autor povedať.

   Vymazat
  12. Pane Gluchovskij je neuvěřitelné jaký slovní rozsah (všimněte si prosím, že nepíši myšlenkový)potřebuje vzdělanec jistého typu k vyjádření úplného hovna. U nás jim říkáme akademičtí kecalo a filozofické a jiné fakulty je dnes vyrábějí za korunu kýbl. P.S. Všiml jste si, že včera navečer že cena ropy prudce stoupla. Potíž je v tom, že světoví hráči na trhu s ropou neberou zaplať pánbůh ohled na nějaké Gluchovské a jejich přání.

   Vymazat
  13. Klasicky blabol prislusnika pate kolony v Rusku. Ten by byl radeji porad pod Jelcinem. Jo, to se meli vsichni moc dobre, ze jo Pepku?

   Vymazat
 3. Rusko je v prdeli. To uz komunisti nerozchodi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vlast tě potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  2. A co budete dělat, když to nerozchodíte, soudruhu? 8-)

   Vymazat
  3. Ty a vaše pražská Cloaca maxima!!!!!Máte v palici leda nasráno a melete to pořád dokola!!!!!Když ses diky kurvě,která dala každýmu vyskytnul.....tak zalez a nepindej,genitále!

   Vymazat
  4. tak to vašim doma je z toho veľmo smutno, že ?

   Vymazat
 4. Gluchovskij?To je ten blb řízený ussa ambasádou?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. to je jenom další Fištejn, sice bez vlasti, zato s tím jedině správným názorem na všechno kolem

   Vymazat
  2. ... a na výplatnici State departmentu

   Vymazat
 5. Jediné, co pan Gluchovský nenapsal je to, co navrhuje, aby se v Rusku změnilo k lepšímu a co on sám pro to udělá. Obávám se ale, že články ve stejném duchu (jako on o Rusku) dnes už píše třeba i bývalý poradce Reagana o samotné Americe. Přitom USA na pohodlný život přispívá díky dolaru skoro celý zbytek světa. A stejně to nepomáhá.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1*** Já obdivuji kritiky. Kritici jsou totiž lidé, co rádi druhým říkají, jak by to dělali lépe, kdyby to bývali byli uměli! Třeba pan Roberts však něco umí, když byl poradce US prezidenta Reagana = jeho kritika není ani tak kritika, jako spíše odborné pojednání na chyby současné US administrativy...

   Vymazat
 6. Byvaly poradce Reagana leda ve tve blbe palici, komunisto.
  Americky HDP jde nahoru okolo 3.6%, rusky se o to same propada. Dolar posiluje, rubl zkolaboval na polovinu.
  Ten vas kremelskej nacista je v prdeli a vy s nim, vlastizradna komunisticka luzo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/dluh-usa-za-obamy-vzrostl-o-neuveritelnych-osm-bilionu-dolaru/

   Vymazat
  2. vlast tě (21:26) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  3. http://www.hlavnespravy.sk/prekvapujuce-spravy-zo-zamoria-ekonomicke-vysledky-usa-su-horsie-ako-sa-ocakavalo/737511

   Vymazat
  4. Pepku, cece ty mas slovnik presne jak ten tvuj vylizanej stbackej fotr. Ty jsi uplne stejny hovado, jako on a navic ta kapavka, co mela tvoje matka, kdyz te vozrali s tvym fotrem zplodili, tak ta tve inteligenci taky moc nepomohla. Jsi bolsevicky dobytek a tim take zustanes.

   Vymazat
 7. Jeste horsi je to ve Venezuele. Tam uz je skoro hladomor jako v Severni Koreji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jeste horsi je to u vas doma. Jeden vetsi bolsevickej dobytek nez druhy, vid Pepku?

   Vymazat
 8. chudák pepek vyskoč:
  http://www.paratdnes.cz/2016/01/A-opet-Rusko-se-hrouti-ale-ropna-a-plynarenska-spolecnost-Schlumberger-propustila-34-000-lid.html

  OdpovědětVymazat
 9. Panove ! GLUCHOVSKY je prece zname jmeno !
  Hrabe, Maria Adam Gluchovsky byl ministerm zahranici v letech 1895-1906 ve C/K vlade ve Vidni ! (Skoro Polak.)

  Ferdinad D'Este, ho tak nenavidel, ze kdyz si lecil TB v Alpach, tak si poridil osla a zadal na cirkvi jeho pokrteni na hrabete Gluchovskeho ! Take toho osla stale sikanoval a proto musel jet do Vidne na sprdaka k cisari.

  On ten Ferdinad D'Este mel nedovoleny sexualni vztah s hrabenkou Chodkovou a Glukovsky moralizoval a zaloval na Ferdinada jeho jebacky s hrabenkou samotnemu cisari, ktery v te dobe byl uz uplne impotentni.

  Potomek - Dimitri Gluchovsky ma vystudovanou universitu v Jeruzaleme a mluvi plynule Hebrew... Oni tomu Rusku nedaji a nedaji pokoj ! Oni nemohou zapomenout na totalni dominovani Rusu mezi lety 1917-1938..

  Potomek Gluchovskeho moralizuje nad Ruskem. On by asi chtel v Rusku stejnou socialni spolecnost, jaka byla ve Vidni v dobe Glukovskeho. V te dobe vubec neexistovala stredni trida ani Germanska ci Slovanska !
  Snadna orientace.
  Vse jde vycuchat.
  honolulu - cuchal

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tobe komunisto honolulu asi sibujou v hlave rychliky.

   Vymazat
  2. 21:49
   Milý Nicku!
   děkuji také za zprávičku !Hned zítra,tady ve Vídni, rozšířím oslí historku o Gluchovském mezi
   lidem ...bude veselo (ony ty moje babičky to ale asi budou znát ,ale chechtat se budou!)
   Při představě jak se to všechno sběhlo s tím D'Este s proutkem v ruce na oslíka,mohu jenom doufat,že oslík nebyl bit(chudáček šedivák)
   doopravdy moc a že to spíš zůstalo u spílání
   bez ran!
   Jinak Tě moc pozdravuju do Zámoří
   a jsem s oslím pozdravem I -haha
   vlaštovka jituš

   Vymazat
 10. Gluchovský Dmitrij

  Je válka a ta válka trvá již velmi dlouhou dobu - je to již druhé desetiletí. Válka o finance a kdo bude vládnout světu. Válka o svobodu lidstva. Rusko tuto válku nezačalo ale ukončí ji asi tak jako Rusko nezačalo 2 sv válku a muselo ji ukončit....

  NWO - aka - globální puč nacistů je nemilosrdný.... Ty a všichni kolem jsou pro NWO jenom parazité - nic - nehodné ani pro jednu kulku...

  RUSKO se postavilo proti NWO .... a to je naše záchrana ... není zcela vyhráno - JSME VE VÁLCE. Je to válka finanční o tom jak bude uspořádán svět na dalších 100 -200-500 let ...

  Kdyby NWO vyhrál tak přicházející TRANS-HUMANISMUS padl do jejich rukou - prohlásili by se za bohy a idioti u telek by jim snědli všechno. Byl by to konec lidstva. Nikdy návrat nějaké svobody..... na dlouhé věky ...

  Chápu že to asi nechápeš, nejsi informován. Víš o tom co jsou USA?

  Jsou dvě USA ... Jedna je korporace té vládne Obama - lid Ameriky nemá žádný hlas v této korporaci, proč by taky měl .... ale lidé tomu věří že mají hlas a něco znamenají..... Jsou dvě Ameriky jedna je:
  United States of America Inc... insolventní zbankrotovaná entita a druhá je - Unincorporated government on the land of the people, by the people and for the people owed to the United Colonies of America, the States of America, and the united States of America that stands by Constitution for the United States of America ...

  Američanům vše bylo ukradeno velkým podvodem -- Rusko to mělo být ukradeno taky. Putin se proti tomu postavil protože Rusko nespadá pod Vatikán. Rusko je svobodné a může budovat svoji zem..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby ses otroku ruskyho kagebaka radeji misto bohate Ameriky staral o sve diry na zadnici.

   Vymazat


  2. Anonymní28. ledna 2016 22:06

   Kdyby jsi se alespoň ty chudinko naučil pravopis.

   Vymazat
  3. Máš pravdu ,Vlasto,nenech se rozhodit(22:06:-( ).
   j.

   Vymazat
  4. ještě, že ta Amerika bohatne právě díky takovým votroubkům, jako je (22:06), ale mělo by jich být více takových, kteří se podělí i o poslední spoďáry s potřebnými za vodou

   Vymazat
  5. obávám se, že Obama nevládne ničemu, že je to jenom takový tiskový mluvčí svých loutkovodičů za oponou

   Vymazat
 11. Pani Prazska vlastovko !
  Mam rad Viden kvuli occultismu.
  Ja tam zazil strasne veci ! Viden je vsak nejen plna
  duchu, ale i vynalezavych stetek, ktere si z nas Americanu delaly obrovskou srandu ! Mel jsem je vsak rad take !

  Prijel jsem do Vidne, naparadil se, a sel se projit...
  Jen jsem vylezl z hotelu, tak slysim :"Pssst, pane t.j. prisne duverne - tajne"! A starsi nobl pani mi podala psanicko !

  Otevru a ctu v krasne anglictine : - SEX s Bohabojnou jeptiskou - ! Za tento hrich je pozadavek US $ 150 !

  ZAJASAL JSEM ! Nikdy jsem nemel zadnou jeptisku, tak jsem si vzal taxika a jel na prilozenou adresu. (Gurtl samozrejme.)

  Nasel jsem adresu a otevrela mi hezka pani ! Ukazal jsem ji psanicko a ona si rekla o US $ 150. Ukazala mi chodbu a rika : "Rychle ! At vas nevidi sousede ! Ctihodna sestra Magdalena Vas ceka - posledni dvere v pravo" !
  To vsechno v NOBL anglictine s milym nemeckym accentem !

  Probehl jsem chobou vzrusen sladkou predstavou. Probehl dvermi do temnoty. - A BUM ! Spadl na hubu do dvora u popelnic ! Dvere se za mnou automaticky zavrely a ja cetl v pritmi osvetlenoho dvora napis v anglictine na dverich.

  - Sir, prave jste byl vyjeban ctihodnou sestrou
  Magdalenou - Hmmm ? Co se mi to stalo ? Volovi ! POMSTIM SE ! Vyridim si ucet s pani pokladni !

  Prelezl jsem plot do vedlejsi domu, dostal se na ulici a nasel misto, kde jsem platil $ 150. Otevrel mi 90-lety senilni starecek, ktery vubec neznal anglicky a ja neznal slovo nemecky! On byl moc ustraseny, tak jsem mu dal $ 10 a vratil se do hotelu. On byl velice prekvapeny tou bankovkou.
  Ano mam rad Viden ! Vzdy jsem se tam dobre pobavil !
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 12. Pani Prazska vlastovko !
  Na tom Gurtlu ve Vidni, se take prodavali falesne tituly a diplomy.. Ja si tam koupil titul ARISTOKRATA, aby me vyslysela opravdova snobska hrabenka. (Jmeno Vam nemohu napsat, ale urcite ji znate. Zijete-li ve Vidni.)

  Ona sice opetovala moji naklonost a prijala moje operetni dvoreni, ale prusvihu a hanbe jsem stejne neunikl.

  Ten titul byl totiz ze spanelske slechty a ja neznam spanelsky ani slovo. Bud anglictina, nebo nic !
  Osidili me znovu na tom Gurtlu ! (Oni tam nemaji vubec zadnou moralku !)

  Takze jsem utekl z Vidne a bavil se radej v Chicagu. Pripadalo mi to nebezpecne mesto, bezpecnejsi.
  Do Vidne na prazdniny jsem prestal jezdit, ale stejne to bylo fain mesto a rad na ne vzpominam.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 13. Po všechny příznivce Pindostánu a Rádia Jerevan pár grafů : http://e-republika.cz/article3493-Kdo-medialn%C4%9B-l%C5%BEe-ten-korporatn%C4%9B-krade

  OdpovědětVymazat
 14. http://www.hlavnespravy.sk/prekvapujuce-spravy-zo-zamoria-ekonomicke-vysledky-usa-su-horsie-ako-sa-ocakavalo/737511 kde udělali soudruzi z fašingtonu chybu....

  OdpovědětVymazat
 15. http://www.zvedavec.org/komentare/2016/01/6757-proc-se-usa-rozhodly-znicit-mmf.htm

  OdpovědětVymazat
 16. Gluchovského není třeba tolik zatracovat. Nepochybně má pravdu v tom, že nemálo lidí a politiků se nechalo ukolébat vysokými zisky Ruska z vývozu ropy a vůbec si nepřipouštěli, že nic netrvá věčně.
  Kdo ví, jak Gluchovskij vystupoval v dobách vysokých zisků: varoval před dočasností toho jevu, nebo se také nechal jimi omámit? Podle toho lze také říci, zda jsou jeho slova střízlivá a určitou autorskou licencí, nebo zda jsou hysterická.
  Určitě není třeba propadat depresi, přílišnému vz ájemnému obviňování apod., nýbrž je třeba makat na tom, aby země nestála a nepadala jen s nerostným bohatstvím. To platí i pro arabské ropné státy, producenty dřeva v Jižní Americe a Africe, producenty palmového oleje v Asii atp. Je na občanech každého takového státu obdařeného přírodním bohatstvím, zda je využije pro kvalitativní růst své komunity a její osvobození na přírodních podmínkách, nebo jen pro vyžrání budoucnosti.
  Kde jsou zisky z kutnohorského stříbra, z jáchymovského uranu, za dřevo šumavských lesů, ze stříbra a mědi slovenských hor, z řeckých lesů, amazonských lesů, za jihoafrické a namibijské uhlí, chilské guano....?
  Propad cen ropy nastavil zrcadlo národohospodářské politice Ruska, Venezuely, Saúdské Arábie a dalších. Není to první propad cen surovin v dějinách. Poučí se, nepoučí se? Omluvit lze nějaký čas Konžany, Nigerijce a jiné, kteří se musejí po politickém osvobození ještě zbavit cizí ekonomické nadvlády. Tuto omluvu Rusko nemá, vždy bylo suverenní. Stav jeho hospodářství je odrazem schopností jeho lidí, jeho občanů a politiků. Vzdělávací a vědeckou infrastrukturu mají již skoro 100 let na dostatečné úrovni, umějí zbraně a kosmickou techniku, tak mohou umět i mnohé jiné.
  Stejné platí pro ovyvatele USA - jednou dolar přestane být světovou rezervní měnou a ukáže se, co vlastně USA a jeho občané umějí.
  I Čechoslovákům by prospělo, kdyby obšas koukli z okna a pak do zrcadla, aby viděli, čí je to venku dílo. Každá generace Čech, Moravy, Slezska a Slovenska dostala v posledním století šanci si zařídit vlast dle svého. Výsledek vidíme.
  Poučme se z Rusů, Amíků, Němců, Arabů, Číňanů, Švédů, Švýcarů jak co dělat či nedělat. A buďme pro ostatní seriozními partnery, kteří budou mít férové politické a ekonomické vztahy, svobodnou kulturní výměnu, a když si potom navzájem nezištně poradí, tak si třeba později i pomohou.
  Není nutno Američany a Rusy ani proklínat, ani velebit, ani vysmívat. Jsou mezi nimi dobří i hajzlové, takže k dobrým je záhodno se chovat slušně a na lumpy si dát pozor. Stejně jakjo tady.
  KR

  OdpovědětVymazat