Reklama

.

.

pondělí 25. ledna 2016

Speciální operaci CIA, zaměřenou na výcvik syrských povstalců, sponzoroval Rijád


25. 1. 2016     zdroj a zdroj
Země se v roce 2013 dohodly na provedení tajné operace "Sycamore", zaměřené na přípravu povstalců. Ústřední zpravodajská služba (CIA) je při vedení tajné operace na vyzbrojení a výcvik povstalců v Sýrii silně závislá na financování Saúdskou Arábií, píší The New York Times s odvoláním se na současné a bývalé americké úředníky a představitele zemí Perského zálivu.

Země se dohodly na provedení tajné operace na přípravu povstalců "Sycamore" v roce 2013, kdy americký prezident Barack Obama vydal CIA povolení k dodání zbraní syrským povstalcům. Podle dohody Rijád dodával zbraně a finance a CIA instruktory, kteří učili povstalce zacházet s automaty Kalašnikova a protitankovými střelami.

Aliance Saúdské Arábie a USA je i nadále zachována, protože "ji drží nad vodou moře saúdských peněz a společné zájmy." List uvádí, že k roku 2013 Saúdská Arábie již po desetiletí opatřovala USA penězi a zachovávala tajemství země, když Washington vstupoval do vzdálených konfliktů.

Výše finančních prostředků, které Rijád vyčlenil pro výcvik povstalců, kteří jsou proti syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi, není upřesněna. V současné době však činí podpora Saúdské Arábie "několik miliard dolarů", píší noviny.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Saud je a byl v posteli s Israelem - zdá se to jako nemožné. Taky jsem si to myslel po dlouhou dobu. Bohužel ...

  Náš GOIM by to mohl potvrdit ... či snad ne ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V případě že by jsi to mohl minout tak je to tady ještě jednou ....

   http://www.zerohedge.com/news/2016-01-25/20-dead-200-hospitalized-after-reports-us-lab-leaks-deadly-virus-ukraine

   Vymazat
  2. Jo na zerohedge, ta vaše mafie nemá ....

   Vymazat
 2. Jo jo, amíci vycvičili a vyzbrojili mnoho Syrských separatistů a ti ihned po tom přešli k IS (DAEŠ). To byl celý výsledek té super tajné akce Sycamore.

  OdpovědětVymazat
 3. Sáudove po10 let podporovaly USA teď když se Sáudi finančně potápějí slavná USA je pod vodou ještě přidrží !!!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Copak mohou být za demokratické ještě považovány státy, jejichž představitelé vědomě připravují, nařizují a financují podvratné operace ve světě cílené na změnu režimů napadených zemí?
  Co už může být názornějším příkladem státního terorismu? To je zločinu proti mezinárodnímu právu.
  Snad už jen otevřená agrese proti mírumilovné zemi. Pod záminkou vylhaných argumentů. Anebo úmyslně vyvolaný globální konflikt vedený s cílem podmanit si a ovládnout svět.

  OdpovědětVymazat
 5. Američané vyzbrojili mudžahedíny proti Ruské armádě . Také daeš proti Syrské armádě . Teď zbrojí Ukrajinu proti Ukrajincum Ruského původu . A my je v tom podporujeme
  , kde jsou naši albánští a čečenšťí humanisté schwarzengerg a štětina . Mlčí , fuj hambáři .

  OdpovědětVymazat