Reklama

.

.

pondělí 25. ledna 2016

Strana Zelených měla úspěšný víkend ..... Gratuluji ..... tímto se stává nevolitelnou !

Jiřina Holotová
25.1. 2016   Rukojmí

Strana zelených je pytel blech. Já vám slibuju, že budu ten předseda, který chytne za flígr zleva pana Stropnického, zprava pana Štěpánka a udělám pořádek! Prohlásil kandidát na předsedu, středoškolský učitel, Jan Šlechta. Kandidát Šlechta byl nakonec vykázán od mikrofonu ze sálu a získal pouhopouhých 6 hlasů, ale musím říci, že to byl, díky svým výrokům, po dlouhé době první sympaťák, kterého jsem kdy viděla a slyšela "hovořit" za Zelené.

Předsedou zelené levice se stal Matěj Stropnický. Z jeho projevu mě zaujala nejvíce myšlenka, že "Evropa je jedinečným a úspěšným projektem omezování svévole ekonomické moci na nadnárodní úrovni, kde jedině může být toto omezování dnes účinné". Tomu se dá celkem dobře porozumět, pokud by dále nepokračoval: "Kdyby ale nebylo Evropské unie, bylo by méně národního státu, suverenity i svobody". Tady už se hodně ztrácím a při dodatku: "Potřebujeme naopak více nadnárodní politiky, proto potřebujeme více Evropy" jsem úplně už mimo pochopení celého kontextu části Stropnického projevu.

Mladý Stropnický tak nějak mele páté přes deváté. Připadá mi už jako jeho otec, ten taky v poslední době neví, co kdy kde říkal, co má říkat, jak se má, jako člen ANO vyjadřovat, aby to neodporovalo vyjádřením předsedy Babiše a na druhou stranu, aby to nebylo v rozporu se stanovisky předsedy vlády, Sobotky. Ono právě tohle je docela těžký oříšek. Zkrátka, když není scénář přesně daný, není to hračka, hrát velké divadlo. On to i divák docela snadno vycítí a pozná. Ještě, když k tomu blekotá k politice vlastní žena úplné hlouposti, je to asi dost na mašli....

Proto si myslím, že kandidát na předsedu Šlechta, nalitý jak zákon káže, ještě předtím, než mu moderátor sjezdu odebral slovo, nic alespoň nemusel hrát a zcela upřímně řekl zeleným delegátům holou pravdu, tedy, že jsou v kelu, nebo tedy v p.....! S čímž se dá, na rozdíl od Stropnického projevu, naprosto souhlasit! :-)

Ještě lépe to okomentovala moje kamarádka, která lakonicky po shlédnutí videa ze sjezdu Zelených poznamenala: "Skvělí kandidáti, výborný nový předseda. Strana Zelených měla úspěšný víkend ..... Gratuluji ..... tímto se stává nevolitelnou a aspoň od nich bude pokoj :-D"

28 komentářů :

 1. Kdyby si raději založili církev. Takhle je volit nikdo nebude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oni přece už dávnou jsou sekta.

   Vymazat
 2. "Takže čím víc EU,tím víc nezávislosti národních států (jo,ale těch mimo EU)...." Ten blbeček má asi rozečtenýho něco od Orwella a jen dokázal,že "je starýho vola pitomec",ale v tom našem dnešním Babylónu se to takhle u jewrejské mafie dělá,nebo-li "padouch,nebo hrdina,všichni jedna rodina",ať zvítězí ANO,SZ,nebo staří zelení,TOP,všichni jsou vždy buď rovnou příbuzní,anebo chodí aspoň ke stejnému rábbimu a do košer kšeftu a to se to pak nádherně skládají koalice....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobré shrnutí, stručnější než článek. SZ byla stranou kategorie "B" za vlády ODS a také za jejich peníze. Nechutná strana v nechutném politickém "vládním koláči".
   Volič-Vilč

   Vymazat
 3. Co mě u toho napadá,když byl zvolen předsedou Stropnický,buď BANO,nebo ANOB.Máme už zkušenosti s pomocní stanou VV.

  OdpovědětVymazat
 4. Pamatuji, když se teprve profilovali zelení někdy v 70 letech. Tak trochu vycházeli z ,,programu" Hipies. Šlo jim především o přírodu, přírodní prostředí a byli tak upřímní a bezelstní ve své víře chránit veškeré životní prostředí, že měli podporu velké části společnosti. Dnes, když vidím ty naše zelenáče Stropnického, odrostlého Bursíka, paní Biomasu atd., je mi smutno. Proč se tato sqadra vůbec nazývá Zelenými? Zelená se musí za ně stydět. M.Radikowski

  OdpovědětVymazat
 5. S ekologií je to jako s imunitním systémem: chceš něco napravit, šťouchneš do toho a myslíš si, jak jsi na to vyzrál. Ale ouha, ono se to vyboulí někde jinde, na jiné straně, průšvihem větším, než jsi původně řešil. Tak to alespoň vypadá, když jsi opravdové vědce - ekology a lidi s hlubokou znalostí přírodních věd - vyštípal ze svých řad a myslel sis, že se obejdeš s izolovanými informacemi vykukujícími z internetu. Takže Zelené nevolit, jsou to totální neumětelové. Co mě docela baví, jak si vždycky neomylně vyberou nějakýho dokonale protivnýho týpka za svýho předsedu. Zdravím, Pavla

  OdpovědětVymazat
 6. To že je Stropnický ml.retardér je nevýchovou jeho otce,princo-detektiva který neumí uspokojit ani vlastní manželku,která na stará nadržená kolena lítá za mladými teroristy.Logicky se Matěj pomátl a skončil v blázinci(straně zelených)

  OdpovědětVymazat
 7. Nestojí ani za komentář - tedy strana zelených. nikoli článek, ten docela jde.

  OdpovědětVymazat
 8. Opravdu škoda slov. Strana, která se chce nazývat "zelenou" by měla mít program, který by měl hájit soulad vývoje společnosti s přírodou. Takový program ale nemůže být zase v souladu s drancováním přírodních zdrojů, vysáváním planety a "rozvoje" kapitalismu. Strana Zelených by tedy musela být radikálně levicová, aby svůj program mohla naplňovat. Současní "Zelení" v ČR jsou od samého počátku tvrdě pravicová strana a jako taková si ten název neoprávněně přisvojila. A o tendenci jejího směřování svědčí i výběr jejího vedení. T

  OdpovědětVymazat
 9. Jsou to jen teroristé.Zvolili si tedy do svého čela
  hloupého,arogantního spratka.M.Stropnický je ještě
  větší idiot než jeho komediantský papá.Za blokování
  výstavby D8 bych je všechny pochytal,přivázal řetě-
  zy ke sloupům ve Velemíně a nechal je tam minimálně
  týden.Možná,že by pak pochopili,v čem žijí obyva-
  telé řadu let včetně dětí.Možná!!!Trochu jsem je
  ze začátku podporoval.Jejich jednání není ochranou
  životního prostředí,ale honba za koryty a zvidi-
  telnění.Bývalý šéf Bursík je toho zářným příkladem
  postupným členstvím v několika partajích.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní25. ledna 2016 17:51

   Svatá pravda.
   Václav

   Vymazat
 10. Paní Holotová,vy máte především strach z volebního neúspěchu Úsvit národní koalice.
  Komentovat nesmysly a obskurností na adresu vaší politické konkurence nebudu.To nejsou žádné věcné argumenty.Přejdu raději k meritu věci.
  Vám by měla být nějaká liberální Strana zelených v podstatě ukradena.Celá věc má,ale háček.
  Jste kandidátkou na senátora za xenofobní a populistické hnutí Úsvit národní koalice za volební obvod č.9-Plzeň.To je fakt.
  Nové vedení Strany zelených s výrazným radikálním politikem M.Stropnickým v čele může dokázat oslovit velkou část voličů alternativou v komunálních i parlamentních volbách.
  Vy máte pouze populistická a xenofobní hesla,která žádnou alternativu občanům a pracujícím nenabízí.
  Váš strach a obavy jsou tudíž oprávněné,ale jinak než ve svém textu uvádíte.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:06-dalo by se s Vámi docela slušně diskutovat, škoda že jste bez jména. Zelení(jako směr) si zaslouží pozornost. Zatím měli smůlu na vedení(jako my celostátně). Bursík kariérista pak štěpení. Mladý Stropnický asi opravdu za rodiče nemůže, zdá se mi, že v rovině priorit(zelených) to má srovnané a umí mluvit, ne "blafat". Tak uvidíme, má jako každý politik právo na svých 100 dní.

   Vymazat
  2. Pane Povolny,děkuji Vám za názor.
   Patříte zřejmě mezi málo diskutujících čtenářů Nové republiky,který dokážou racionálně a kriticky myslet.
   Věřte tomu,že moje jméno Vám nic neřekne a na diskuzi by se tím nic zásadního nezměnilo.Nejsem veřejně známá osoba ani člen žádné politické organizace.Jsem obyčejný člověk,jako asi Vy.
   Matěj Stropnický je představitel názorové části Zelených,který nabízí zajímavý a progresivní směr,který rozhodně stojí k zamyšlení a k diskuzi.
   Je škoda,že lidé jako Vy málo znají zpravodajský a publicistický servery, jako např. A2larm,Altpress nebo měsíčník Socialistická Solidarita(vychází v tištěné nebo internetové podobě).   Vymazat
  3. 21:58- Já Vám děkuji též za názor a za "lano". V apelu na proti-demonstraci 6.2. máte přesné vyjádření příčiny a viníky exodu imigrantů. Potom je střih, tma, nový děj a pomoc běžencům. Ani slovo o trestu pro původce jejich neštěstí. Byť jsem levičák a nevadí mi žádná barva tváře, zůstanu věren svému národu a budu na té druhé straně, budu "hnědý" ale bílý, bránící se násilnému křížení. Pokud si vzpomínám na velkoplošné plakáty z dob komunismu, "barevní" lidé celého světa volali MÍR, ne SEX. Pomožme na stř. východě společně donutit viníky udělat mír, tim nejvíce prospějeme imigrantům.

   Vymazat
 11. Viděl Matěje Stropnického na interview24 25. 1.
  Kritizoval KSČM jako archaickou stranu, která nehájí
  občany proti globalizaci.
  Jasný záměr - získat i jejich voličský potenciál
  a pak dělat, to co jiní zelení v Evropě,
  prakticky totéž, co jiné klasické politické strany.
  Pokud se M. Stropnický jasně nevyjádří pro
  odbursíkování
  a proti antikomunismu, pak bude jakýmsi trojským koněm, něco jako VéVé slabě na zeleno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Černíku, viděl jsem a bohužel dávám M. Stropnickému v něčem za pravdu. Především, KSČM nebojuje-přežívá a blokuje prostor pro levici. Použiji Vaše slova, jsou pro levici Trojským koněm. Až se někdy(snad) dozvíme kolik z tz. levicových poslanců vlastní, tajně, nepřímo horentní majetky, pochopíte. Augiášův chlív je nutné vymést celý.

   Vymazat
  2. Přesně tak . Komunisti jsou stejná sebranka jako vládní strany a opozice kromě U'svitu . Jediný který mezi něma za něco stál byl pan Randsdorf , ale ten už je bohužel po smrti .Budiž mu země lehká .

   Vymazat
 12. Aspoň je vidět že v Praze může být na radnici kde jaký hňup . Starý neví co říká , nerozumí politice . To nemá poradce , aby ho naučili kecat ? Musi po večerech pilovat odpověď na většinu otázek . Podívej se na Miloše , tomu to jede .

  OdpovědětVymazat
 13. Mě můj otec říkával: "Ne podle slov, ale podle činů, poznáš co je kdo zač!"

  Jana Šlechtu jsem měl tu čest poznat v jednom sportovním svazu coby člověka bez špetky soudnosti a sebereflexe, ale o to s umanuvší snahou strhávat na sebe pozornost. Byl pověstný svými teatrálními vystoupeními na valných hromadách a ochotou kandidovat do jakékoli funkce jen proto, aby na něj byla upřena pozornost. Nic proti tomu, pokud by se jednalo o pubescenta, ale v jeho věku to bylo poněkud trapné.
  Mimochodem ve Šlechtově případě se nejednalo o první kandidaturu na post předsedy SZ. viz jeho kandidátský projev ze volebního sjezdu SZ 2008 zde:

  https://www.youtube.com/watch?v=X438jBIhhhE

  Video z posledního sjezdu SZ je pak zde:
  https://www.youtube.com/watch?v=lovTCQHhfHM
  to jen abychom si ujasnili, kdo by vám jako předseda strany SZ, tak líbil…


  Jde-li o Matěje Stropnického, tak toho jsem neměl tu čest poznat osobně, ale !
  Co sleduji politiku a co si pamatuji, tak:

  - Matěj Stropnický se kategoricky ohrazoval proti kolaboraci SZ s Černoprdelníky a Modrými strakami! (přičemž tato asociální Dalíkova vláda mohla vzniknout jen díky přeběhlictví Melčáka(!) s Pohankou a který zde vážený pán je k tomuto pošťouchl, všichni víme, jen jsme patrně zapomněli…)

  - Matěj Stropnický urputně bojoval proti Americkému radaru v Brdech !!!  - Matěj Stropnický se vysmíval vytváření kultu VH


  - Matěj Stropnický byl odstaven z náměstkovského postu primátora Prahy protože se nepodvolil tlaku developerů, ale naopak!

  - Matěj Stropnický konzistentně zastává levicové postoje a pro mě bylo jeho zvolení velkým překvapení, neboť je znám spíše jako protiklad M. Bursíka. Což by naznačovalo tomu, že Bursikovci SZ opustili do jeho LESu a pak dále do TOPu 09 aby pak následně skončili v kopru… (;-).

  Člověk by proto očekával, že NR naopak bude vítat vítězství levicově orientovaného předsedy SZ nežli zastidlého padesátiletého alkoholického pubescenta natož Bursíkových neoliberálů … a ne přebírat takovéto přízemní argumentu prosté pamflety.

  -------------------------------------------

  Dotaz na autorku článku: Čím jsou děti vinny za skutky svých rodičů ??? Všimla jste si vůbec toho, že Matěj Stropnický se věnuje politice mnohem déle než jeho otec?

  Zdraví vás
  JiB
  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Take chce do prahy nastehovat 12000 arabu muslimu to je metej stropnicky

   Vymazat
  2. To mi také vadí, holt nikdo není dokonalý. Náš pan prezident Zeman zase aktivně přispěl k tomu, že jsme tady měli Dalíkovu vládu asociálních neoliberálů...

   Zdr.
   JiB

   Vymazat
  3. Anonymní25. ledna 2016 21:55
   Velmi pěkně a pravdivě napsáno.
   Díky za to.
   Já se uprchlíku nebojím.Nemám důvod propadat hysterickému iracionálnímu strachu a nenávisti,který podněcují některý český politici,média a nenávistná hnutí.Nová republika v tom jede úspěšně s nimi.
   Tím netvrdím,že humanitární katastrofa od dob konce druhé světové války,která postihla země severní Afriky a Blízkého východu není pro Evropu problém.Nový předseda Strany zelených M.Stropnický některé příčiny v rozhovorech pro média popsal.Odpověď jako nacionalismus a xenofobie není řešení uprchlické,politické,nedořešené finanční krize.
   Jan Keller v jedné knize rozhovorů (Jan Rovenský a kol., Krize a politické křižovatky, FÚ AV ČR, Filosofia 2012) s odkazem na 30. léta minulého století brilantně popsal, k čemu dnes dochází v poměrech nesouměřitelnosti mezi „finanční a mocenskou elitou“ a „zbytkem společnosti“ , když je „rozdmýcháván nacionalismus. Ten vždycky sloužil jako prostředek k tomu, aby ožebračení lidé uvěřili, že jsou na stejné lodi jako ti, kteří je ožebračují a kteří se jim za clonou národních vlajek, národoveckých hesel, vojenských parád a prezidentských standard docela obyčejně vysmívají.“
   Ivan David a ostatní tvůrci Nové republiky na začátku vydávání NR slibovali čtenářům a veřejnosti,že budou nová levicová politická alternativa a k tomu přizpůsobí texty a komentáře.Další vývoj ukázal něco jiného.
   NR nemá s tzv. Novou evropskou a progresivní levicí nic společného.
   Proti vlastenectví nic nenamítám.Láska k vlasti,tradicím,kultuře a historii země je prospěšná věc.Prosím nezaměňujme nacionalismus za vlastenectví.
   Hledejme a podporujme alternativy a řešení spolu např.se Zelenými,autentickými křesťanskými a sociálními demokraty,revolučními socialisty,který jsou síťově propojeni na občanské, sociální a emancipační hnutí v ČR,Evropě i ve světě.
   Hledat odpověď u extrémní ultrapravice,populistických nacionalistů a jim podobných hnutí, by se nám mohlo v blízké budoucnosti hodně vymstít.
   Dejme protofašistům a podvodníkům konečně červenou kartu.
   Blokujme na internetu servery jako je např. Nová republika,Vlastenecké Noviny,Neviditelný pes,Národní Demokracie,že je nebudeme otevírat a číst.

   Vymazat
  4. Pro 16:48 – musím reagovat, i když na hlouposti samozvaných politruků je lépe nereagovat.
   Vy se nebojíte uprchlíků, protože se utápíte v ideologii pseudohumnaismu a neznáte vůbec žádné reálie migrační vlny. Chybí vám prostý pud sebezáchovy, úcta k zákonům a střízlivý realistický pohled.
   Chválíte Matěje Stropnického, že příčiny krize popsal (některé). Nová republika je popisuje už dlouho, a vy ji za to napadáte. Proč, politruku?
   Když důrazné odmítnutí všech německých a bruselských manipulací a „kvót“ okolo migrační krize nazýváte nacionalismem a xenofobií, tak je projevujete svoji nezpůsobilost cokoli o tomoto problému napsat. Lidé se brání proti púřívalu nepřizpůsobivých, často nevzdělaných , často líných chlápků, kteří opovrhují nejen našimi zvyky, zákony a kulturou, ale kteří jsou i velmi netolerantní, agresivní, včetně sexuální agrese. To vám nevadí, politruku?
   Finanční a mocenská elita spustili migrační vlnu a vy jim skáčete na špek. Vžduť Sorosovi neziskovky a Turecko za saudské peníze vytlačují migrančí vlnu z uprchlických táborů, štvou je s vidinou blahobytu přes moře a celý Balkán a na konci neziskovky placené stejným člověkem je vítají, dále slibují ráj a na západní politiky tlačí, aby Evropa ilegálních migrantů přijala co možná nejvíc. Kdo nesouhlasí, tamu to vnutíme pod sankcemi. Copak nevidíte souvislosti, politruku?
   Co ukázal „další vývoj Nové republiky“? Uveďte raději příklady, s kterými jste byl nespokojen, než začnete generalizovat a napadat, politruku.
   Nová republika už 2 roky například ukazuje, že mnohé problémy jsou totožné jak pro autentickou pravici, tak pro autentickou levici, a to neje českou. Toho jste si nevšiml, politruku?
   Když už tu vypisujete mora a své soudy, můžete nám stručně vysvětlit, jaký je rozdíl mezi vlastenectví (to je to dobré) a nacionalismem (to je to zlé), politruku.
   Jestli šmahem rovnáte do řady Novou republiky s ODSácký Neviditelným psem, nebo židobijeckou Národní demokracií, tak mi nezbývá než konstatovat, že nechápete čtené texty a že logika a slušnost nejsou vašimi silnými stránkami, politruku. Marek

   Vymazat
  5. Anonymní 26. ledna 2016 16:48

   Myslím, že Vás zklamu.
   Já si na rozdíl od Vás myslím, že NR dělá poměr ně dobrou a hlavně záslužnou(!) práci, kdy vyvažuje jednostrannou meinstreamovovou propagandu korporátek a mediálních agentur zaštiťujících se veřejnoprávním statutem. Pokud něco na NR kritizuji, tak jsou to ojedinělé případy. A to nikoli proto, že bych chtěl redaktorům NR škodit, ale proto, že by se věci měly nazývat pravými jmény a když NR patrně omylem(předsudky, nedostatek informaci v daném tématu či co) převezme účelový pamflet jedné partaje na její konkurenci, tak mám za to, že by se mělo říct, že je to pamflet. Ale také proč je to pamflet – uvést konkrétní důvody.

   Jinak jde-li o migrační krizi, tak v tomto se s Matějem Stropnickým opravdu neshoduji a raději se podržím zásady, která by měla být blízká zejména sympatizantům SZ a tím je zásada PREVENTIVNÍ OBEZŘETNOSTI! Tím spíš, že dnes již víme, jak "úspěšné" byly jiné západní země (Francie, Belgie, Švédsko, ale také německo...) při integraci migrantů z jiné kulturně společenského prostředí.

   Abychom si rozuměli, já netvořím žádné diskusní koalice, já se jen snažím nazývat věci pravými jmény. To je celé.

   Zdraví Vás
   JiB

   Vymazat
 14. Anonymní26. ledna 2016 17:22
  Je mi líto,ale vy jste si můj komentář špatně vyložil.Politické školení zde vytváří nikdo jiný.NE já.
  Nikomu svůj názor nevnucuji.Vše je otázka názoru a diskuze.
  Byly doby, kdy jsem ze zájmem sledoval informace a články na NR.To už je ale minulost.
  Na rozdíl od tvůrců politické iniciativy a webu NR mám o politické levici jiný představy.
  Bez ohledu na domácí nebo světové dění a témata ve společnosti.
  Budu konkrétní.Je mi hodnotově a politicky blízká Nová nekapitalistická evropská levice.
  V ČR ji vidím především u neparlamentní levice.
  Např. názorová část Strany zelených kolem nového předsedy M.Stropnického.Dále v členech a aktivistech jako je Socialistická Solidarita, Alternativa Zdola či Pražská škola alternativ(J.Májiček,I,Švihlíková,T.Tožička,J.Silný).Pro vaši informaci uvádím,že se nejedná o žádné neaktivní nové iniciativy a hnutí v ČR.
  Doufám,že jste mě tímto snad lépe už pochopil o co mi především šlo.


  Anonymní26. ledna 2016 21:37
  Díky za názor.
  Můj názor je ale jiný. NR dlouhodobě mate některé čtenáře- voliče levice. Svými články se řadí politicky a ideově ke konzervativní nacionalistické pravici a tvrdému jádru příznivců Miloše Zemana a některých členů KSČM.To není výtka,ale fakt.
  MZ nepovažuji za levicového ani za lidového politika či prezidenta.NR stejně jako MZ se sice tváří sociálně či levicově,ale s autentickou levicí nemají nic společného.
  Oceňuji vaši korektnost a objektivitu v případě M.Stropnického.
  Jsem přesvědčen o tom,že i vy si dobře uvědomujete pravý smysl a poslání NR než ten,který má nahoře napsaný na webu:
  Oproti sociálnímu marasmu...?

  OdpovědětVymazat