Reklama

.

.

pondělí 25. ledna 2016

Svět nemůže existovat, jestliže bude cena ropy 30 dolarů za barel, tvrdí Viceprezident LUKOJLu Leonid Fedun !

25.1.2016   Sputník
„Další pokles trhu je stále ještě možný, z ekonomického hlediska to už ale nemá smysl. Pouze z hlediska spekulantů. Z hlediska technologie nemůže svět při 30 dolarech za barel existovat. Ta ropa prostě nebude stačit", řekl Fedun.Informuje  o tom RBK.
Frankfurter Rundschau: Levná ropa se již nezdá Západu blahem Podle mínění zástupce LUKOJLu začnou ceny ropy stoupat teprve po tom, až se OPEC přesvědčí, že členské země kartelu mohou uhájit svůj podíl na trhu. Prohlásil rovněž, že pokládá za neoprávněné očekávání toho, že Írán vstoupí na trh a „zahltí" všechny svou ropou.

„Cena se nedá předpovědět, když pobíhá stádo investorů se zvířecími instinkty sem a tam, hned dopředu a hned zase dozadu", uzavřel Fedun.

Minulý týden, a sice 20. ledna, prohlásil šéf LUKOJLu Vagit Alekperov, že počítá s tím, že průměrná cena ropy v roce 2016 bude na úrovni zhruba 30 dolarů za barel. Podle jeho názoru bude v případě poklesu ceny pod 24 dolary za barel zastavena realizace projektů v oblasti těžby ropy.

Nyní se březnové termínové smlouvy na ropu druhu Brent obchodují na úrovni 31 dolar za barel.

41 komentářů :

 1. Nedávno jsem někde našel poznámku, že barel naplněný ropou se už dá koupit za cenu, která je nižší, než-li výrobní cena barelu samého (prázdného). A že tato situace nastala poprvé v historii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv... rikali tam, ze prazdny barel, je dnes drazsi, nez jeho obsah ...ropa se pochopitelne nenakupuje po barelech, ale jeji obchodovane mnozstvi, se na tuto objemonou jednotku prepocitava. ...vase naivita je stejna, jako byste chtel nakupovat benzin, na benzinove pumpe, v litrovych lahvicj ;-)

   Vymazat
 2. Každopádně se jedná o spekulativní cenu,poškodit hlavně Rusko.Může mě někdo vysvětlit,kde jsou peníze z úspor za PH,firem,institucí,OSVČ.Každopádně měl růst čistý zisk a větší odvod daní.Baniš sice prohlásil,že se podařil lepší výběr daní,tak možná to vzniklo i kvůli menším nákladům všech zainteresovaných.

  OdpovědětVymazat
 3. Je možné aby mozek chápal že s tímto "zlatem" na kterém je postaven dnešní svět, o kterém se ví, že zásoby budou brzy vyčerpány někdo takto manipuloval a prodával ho pod cenou ? Logické by přece bylo, aby cena stoupla a svět byl nucen hledat alternativní zdroje pro výroby dnešních ropných produktů.
  Jde snad jen o cílenou likvidaci Ruska ? Pak se ovšem nabízí "Kdo druhému jámu kopá, sám do ní padá"

  OdpovědětVymazat
 4. Kdy nám konečně slevíte benzin tak, aby odpovídal ceně ropy za barel ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při tak obrovské spotřební dani plus DPH z ní to jde jen velmi ztuha. Daň je cca 17Kč tj. zdanění je přes 62%. Lze doporučit snad jen přechod na LPG.

   Vymazat
  2. Zapomněl jste dodat, že 17 Kč je pevná spotřební daň z čehož plyne, že tato částka bude vždy zahrnuta do ceny litru benzínu či nafty a to i kdyby byla ropa zadarmo. Něčím se státní mašinerie platit musí. Z čeho by brali na královské platy?

   Vymazat
  3. ...a "pro poradek" je jeste treba dodat, ze DPH u benzinu (alkoholu a cigaret) se pocita z prodejni ceny, ktera je jiz zatizena spotr. dani... takze nam dani dan ;-) ...a co se tyka LPG, tak uz tam take neni spotr. dan 0-ova, ale je ~3Kc. ...takze jedine CNG (priblizne do roku 2022) ...anebo Tesla Cars ....pokud mate "zbytecnych" ~2mio Kc ...ony se ty LiION baterie uz moc nezlevni ...spis zdrazi, az prestanou jedovaty kobalt tezit 8-lete deti.

   Vymazat
 5. Z Davosu k hyperinflaci

  http://eurasia24.cz/alternativy/390-z-davosu-k-hyperinflaci

  OdpovědětVymazat
 6. Jen aby se "Viceprezident LUKOJLu Leonid Fedun" nedostal k červenému tlačítku v kanceláři Vladimira Agentoviche.

  OdpovědětVymazat
 7. Soudruhu z Lukoilu, zvykejte si. Spekulativní cena byla 110 dolarů na které jste si mastili kapsy 3.5 roku od roku 2011 do poloviny 2014. Hody skončily.

  OdpovědětVymazat
 8. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-Rusko-bude-za-rok-a-pul-v-418812

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.wsws.org/en/articles/2016/01/20/russ-j20.html

   Smutné čtení o ruském ekonomickém zázraku.
   14% Rusů má příjem menší než v přepočtu 3000 Kč, průměrný starobní důchod je 4000 Kč, atd.

   A tato země má spasit zdejší soudruhy? Asi těžko.

   Vymazat
  2. To 18:24
   Rusko nehodlá nikoho spásat. To má svých starostí plnou almaru. O ruském hospodářském zázraku tu nikdo nemluví, to jen ty. A na ostatní stačí Rusku jen počkat. Evropa se zahubí sama. Ještě tam budeme jednou utíkat jako do poslední bílé křesťanské země, a budeme rádi, že si tady budem moct sbalit aspoň kufr. Ale to ty nepochopíš, umolousaný pravdoláskařský trole.

   Vymazat
  3. 18:35

   V klidu si sbal kufr a můžeš tam utíkat hned, troubo.
   Každý druhý článek tady je obdivné a prosebné vzhlížení zoufalých soudruhů k Rusku. Tak nemel blbosti.

   Vymazat
  4. "Ještě tam budeme jednou utíkat jako do poslední bílé křesťanské země"
   Ale copak to? Čeští atheisté se dovolávají křesťanství? Vždyť církev je pro ně ten největší nepřítel. Co byste s tím křesťanstvím dělali? Vždyť ho ani neumíte použít.
   Jinak Rusko má do "bílé křesťanské země" hodně daleko. Byls někdy v Moskvě? 30% lidí co tam potkáš mají silně asijskou vizáž. "Bílá křesťanská země" tak akorát Polsko nebo snad ještě Ukrajina.

   Vymazat
  5. To 18:47
   Rusko není jen Moskva. A s křesťanstvím to mám na rozdíl od vás srovnané. Na to, aby ses choval a žil jako křesťan nemusíš být pokřtěný, to je otázka onoho slavného a diskutovaného vyššího principu mravního, ale to vám pane nejspíš chybí. Ale nelitujte, pravda a láska vás zavede přímo do chřtánu přivandrovalcům.

   Vymazat
 9. Anonymní 18:35
  Správně souhlasím.
  Jen mě napadá,že jsou USA a Rusko v situaci,kdo s koho,kdo to vydrží déle,vyhrává.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tohle se drží docela dobře a je to příjemné - klesající ceny ropy, energií a surovin, pomalu posilující dolar a přijatelný hospodářský růst. Jen tak dál.

   Vymazat
  2. To 18:52
   Sice na celém světě se snižuje cena energií, ale tady se upravuje systém cen tak, že i když ušetříte, zaplatíte o to víc. Tohle nazýváte hospodářským růstem: U mě to je typická česká zlodějna.

   Vymazat
  3. Když si před barák necháte zavést šestiproudou dálnici, tak také zaplatíte víc než když je to cesta pro jedno auto. Nebo když si na internetové brouzdání necháte zavést gigabitovou linku. A tak je to i s těmi jističi.

   Vymazat
  4. 20:06-Jste jistě génius, tak mi prosím vysvětlete jak to bude s těmi jističi v již existujícím bytovém domu, děkuji.

   Vymazat
  5. Výměna, Miroslave Povolný, výměna. Tedy ovšem když dotyčný o to stojí.

   Vymazat
  6. 0:17- jak prosté viďte, čekal jsem něco originálnějšího, podobnému té šestiproudové dálnici. Většina sídlištních bytů má jističe poddimenzované k užívaným přístrojům. Vyšší typ jističe stojí dost vysoký jednorázový poplatek. přibudou-li měsíční poplatky ubude ještě více zájemců o navýšení a zvýší se požáry od přetížení.

   Vymazat
 10. Ceny a spotřeba nejdou ruku v ruce...

  OdpovědětVymazat
 11. Pro 18:35. Přesná trefa,naprostý souhlas,jasné a výstižné.

  OdpovědětVymazat
 12. s manipulací (davu, ale třeba i cen zlata a ropy) je to stejné jako s lhaním - rozhodně nejde lhát všem a nekonečně dloho (to jenom trollovi lze lhát do nekonečna), brzy přátelé, už brzy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Američtí soudruzi se chtějí vysadit na severovýchodě Sýrie, byť nezváni dokáží jistě svou nesmírnou vojenskou silou ochránit svoje dítě ISIL před totálním zničením a pro sebe zajistí nepřerušené dodávky levné ropy zcizované Sýrii a Iráku. To prostě nemá chybu, že ? Snad jim i náš Sobotka vypomůže nějakým tím malým kontingentíčkem.

   Vymazat
  2. Co to meleš o jaké manipulaci? Kdo a jak přesně manipuluje?
   Proč Rusko vyváží každý rok více a více ropy a přispívá tím ke snižování ceny? Proč Rusko jednoduše nestopne těžbu a neřekne že bude dodávat jen za 100 dolarů? Kdo nebo co jakou manipulací jim v tom může zabránit?

   Vymazat
  3. vida, troll se nám ozval :-)

   Vymazat
  4. 20:22- Sobotka za vládu poslal zbraně a munici. Jako kontingent můžeme vyslat vládu, ať máme také zásluhu.

   Vymazat
  5. 20:22

   Levné ropy si mohou Amíci koupit normálně na trhu co hrdlo ráčí. Za 30, trubko. A nemusí nic pokoutně pašovat tisíce kilometrů.

   S tím, že USA mají moře ropy vlastní a zbytek berou v podstatě jen z Kanady a Mexika, tě raději ani nebudu zatěžovat aby jsi si nezavařil mozkovnu.

   Vymazat
  6. každej ekonomickej analfabet snad už dneska chápe, že o ceně výrobku nerozhoduje v dobách nadvýroby samotný výrobce (zde ropný producent), ale rozhoduje kupující, dnes není problém vyrobit, ale je problém prodat, na tuto manipulaci pak stačí bankovní kartel několika velkých bank, které poskytují kredity právě producentům ropy na jejich rozvoj (ale vpodstatě a bohužel i těm kupujícím), jenom opravdový tupec si dnes může myslet, že o ceně ropy dnes ještě rozhoduje OPEC

   Vymazat
 13. Neblekotali tady místní soudruzi, že Rusům je úplně, ale úplně jedno koli dolarů za ropu dostanou když dostanou více rublů a tím to vyjde na stejno? :-D

  OdpovědětVymazat
 14. nevím jak ropa, ale v ČR třeba permanentně klesá cena elektřiny a aby byly zachráněny dividendy z ČEZu pro stát, tak už nebudete, holoto, platit podle spotřeby, ale podle hodnoty hlavního jističe, to přece nemá chybu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a za plyn se bude platit podle světlosti přívodního potrubí, co na to říct, rozum nad tím zůstává stát.

   Vymazat
  2. nedávno mi to vysvětloval obchodník, od kterýho bereme elektriku.
   Za komančů bylo vedení předimenzovaný a z toho se žije bez investic 25 let. Ale nyní je potřeba dostat hodně elektriky ze severu německa na průmyslovej jih. A teče to přes nás. A my jim bránit nesmíme. Tím pádem začíná být sít poddimenzovaná. Ona ve skutečnosti má ještě rezervu, ale čez musí držet kapacitu podle součtu jističů i když se nevyužívají na plno a 5 ampér tady 10 tamhle a máš 1/4 kapacity v prdeli. Proto ten tlak na lidi. Tohle je nic staát nebude a ještě na tom vydělají.
   jerry

   Vymazat
 15. vysvětlete někdo tupému trolllovi, že je rozdíl mezi objemem ropy, kterou potřebuji pro svoji vlastní americkou spotřebu, a mezi skutečností, že budu vlastnit všechny (nebo alesapoň většinu) světových distribučních kohoutů ropy pro celý svět, jednoduchému trollovi to nějak nepálí a nemám sílu mu to (snad už i opakovaně) vysvětlovat, mele si tu svou jako gramofon, prostě tupounek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tuhle pohádku jsi vymyslel sám nebo ve spolupráci s tvým lékařem?
   Sýrie je v ropných rezervách na 34. místě na světě, má asi tolik ropy co Mongolsko. Asi 150x míň než Venezuela, 100x míň než SA a Kanada. Jseš úplně mimo. Prober se.

   Vymazat
 16. http://www.paratdnes.cz/2016/01/A-opet-Rusko-se-hrouti-ale-ropna-a-plynarenska-spolecnost-Schlumberger-propustila-34-000-lid.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-26/how-cheap-oil-is-squeezing-russia-s-economy

   Vymazat