Reklama

.

.

pondělí 25. ledna 2016

Sýrie a uprchlíci, beze slov


- uv - 
25.1.2016   E-republika
 
Na mnohých webech se debata o uprchlících vymkla zdravému rozumu. Proto jsme beze slov přidali tyto záběry ze Sýrie, kterou my, občané EU, aktivně pomáháme už 3 roky ničit. Takto vypadá válka. 
 
K debatě o uprchlících jsme se přidali tematickým číslem O uprchlících, racionálně (2015-9). Na mnohých webech, i nezávislých, se debata ohledně uprchlíků vymkla zdravému rozumu. Proto jsme beze slov přidali tyto záběry ze Sýrie, kterou my, občané EU, aktivně pomáháme už 3 roky ničit. Takto vypadá válka.

Dnešní Sýrie, sestřih z dobývaných měst


Dnešní Homs (650 tis. obyv. v roce 2004)


Dnešní Džóbar (původně židovsko-křesťanské město, dnes čtvrť Damašku)

Obyvatelé těchto dříve kvetoucích měst už za válku zaplatili a právě platí. Nikdo z nich ji přímo nerozpoutal a určitě ji nikdo z nich nechtěl. Mysleme na to. 


27 komentářů :

 1. Chci uprchlíkům ukázat lásku, napsal český student. A toto následovalo ....

  ??????
  Ty vole tak ho pošlete do Sýrie ať ukáže svoji lásku těm hrdlořezům ....
  Možná po té složí zbraně a světem bude letět zpráva ...
  Český student porazil ISIS .....

  Pokud ten hrdina není s to porazit ISIS svojí láskou k nim tak ať zaleze a drží jazyk za zubama ....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane,takto,jako ten student přesně jednal i náš světec svatý Vojtěch v pobaltí...

   Vymazat
 2. Ve Švédsku další mladá dívka 22 let byla obětována ---- napadena pobodána immigrantem zemřela ....

  OdpovědětVymazat
 3. U Charkova ÚSÁCI vypustili virus z jejich tajné laboratoře na které Rusko upozorňovalo -

  Okamžitě 20 vojáků mrtvých, dalších 200 vojáků hospitalizovaných - virus se asi šíří do civilních oblastí ....

  ??????
  Čas vymazat Ameriku, Israel, Londýn, Vatikán z povrchu země .... dřív než vypustí další a další viry na nevinné lidi ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Běž s těmi svými výmysli do prdele, blbečku. Jenom jimi škodíš.

   Vymazat
  2. Bohužel tě musím zklamat GOIME.... zerohedge je něco na co ta vaše mafie nemá .....

   http://www.zerohedge.com/news/2016-01-25/20-dead-200-hospitalized-after-reports-us-lab-leaks-deadly-virus-ukraine

   Vymazat
 4. Pane Dvořáku, já, ač občan EU (nedobrovolně, pro vstup jsem nehlasoval), Sýrii ani jiný stát aktivně nepomáhám ničit. To v tom máte trošku hokej.

  Můžeme se bavit o tom, že jsem pasivní (jako většina lidí) a nepodnikl jsem žádné kroky pro to, abych tomu ničení Sýrie a celého Blízkého východu zabránil (otázka je, jaké jsou moje reálné možnosti to nějak k lepšímu změnit), ale rozhodně si vyprošuji, abyste mě označoval za aktivního spoluviníka v ničení Sýrie a jiných států.

  Sám sebe ve Vašem sebemrskačství takto klidně označujte, ale na označování druhých nemáte žádné právo ani opodstatnění (důkazy).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. právě náš přístup, tedy jen a jen kecání, toto právo označovat nás jako spoluviníky je správné.
   Ano, všichni za to můžeme, jsme vinni, pochopíte to konečně?

   Vymazat
  2. No, jednou z možností jak aktivně zasáhnout proti tomuto zločinu je nevolit ty, co nám ukradli naše fabriky, prodali co se dalo cizím kapitalistům, zavlekli do degenerované EU, zločinného paktu NATO a vystavili nás zničující invazi muslimů. Je to možná málo, je to možná pozdě, ale budou-li nás alespoň 2 miliony tak se s tím dá něco dělat.

   Vymazat
  3. 19:55 nepochoppil, že autorem textu je redaktor E-republiky a že text s laskavým svolením této redakce přetiskujeme. Ostatně proto, že se s ním plně ztotožňujeme. a co se obsahu týče: správně to uvedl ve svém příspěvku anonym 20:02. Obecně všichni my, co jsme v EU nespokojení s válkou na Ukrajině, v Sýrii, s protiruskou kampaní, s chystanou smlouvou TTIP atd. atd. jsme velmi pasivní, a to přesto, že je nás většina.

   Vymazat
  4. Pánové, prvně se omlouvám panu Dvořákovi, on není autorem toho původního textu z e-republiky.
   Za další k bodu nevolit ty, co nám rozkradli republiku, atd. - osobně nemám TV ani rádio (neplatím koncesionářské poplatky), nemám auto (neplatím spotřební daň z benzínu nad míru nutnou, když se potřebuji přepravit třeba za příbuznými, k čemuž využívám hromadnou dopravu), neplatím jízdné v hromadné dopravě (ano, mám se čím chlubit, že jezdím na černo, ale jezdím MHD po Praze a jelikož nedělám na IČO, ale na HPP, daňovým odvodům se nevyhnu, ani je nedokáži jakkoliv optimalizovat, abych zbytečně neživil hydru státního aparátu a kmotrů přisátých na státní a městské podniky, což DPP rozhodně je, takže jim už stejně jednou platím v rámci daňových odvodů), nekouřím, nechlastám (daně z tabáku a alkoholu), jediné, co mám, je ubohý byt v paneláku, ze kterého platím ročně daň z nemovitosti. Jinak z korporací živím akorát poskytovatele internetu. K volbám chodím poctivě. Bohužel bez výsledku.
   Volil jsem párkrát strany, které se do sněmovny nebo zastupitelstev nedostaly, a párkrát komunisty do sněmovny, protože byla skepse, koho jiného volit, jenže ani oni nic nezměnili, i když tam jsou (nikdo je nikdy do koalice samozřejmě nevzal).

   Takže co ještě můžu udělat? Mám si koupit jednosměrnou jízdenku do Sýrie a, i když bych se připojil k té podle mě správné straně, zase dál podporovat ten bordel, který tam je? Nebo si mám tady pořídit od nějakýho UKáčka automatickou zbraň a vtrhnout do PS a začít to tam čistit od těch vlastizrádců, co tam sedí? Kolik jich stihnu vyčistit, než mi URNA dá jednu uspávací? To asi taky nebude cesta, že?

   Tak jaký je váš návrh, co bych měl ještě změnit a víc dělat, pane z 20:02 a nově pane z 20:39, když říkáte, že je to náš pasivní přístup, díky kterému můžeme být označovaní za AKTIVNÍ spoluviníky? Já jsem Havla nevolil, v době revoluce mi bylo 10 let. Nebyl jsem pro vstup do EU, na vstup do NATO se mě ani nikdo neptal.

   Já se prostě AKTIVNÍM spoluviníkem opravdu necítím. O pasivitě jsem ochotný se bavit, ale osobně nevím, jakou jinou možnost mám, než co nejvíce odstřihnout od svých financí státní aparát, který je na nich bytostně závislý a jejichž placením se opravdu stáváte, pořád ještě ne aktivním, spolutvůrcem státní politiky.

   Ale ani to evidentně není dostatečné, protože úplně přestat platit nemůžu (obecně nikdo).

   Vymazat
  5. To je teda zivot... To zijete nekde na venkove,ne? Vlastni brambory okukry pitna voda a nespolehate na vecerku v okoli pac zadna neni... Vlastnite kravu par prasat a slepice. Fakt pekne, jako za starych dobrych slovanskych casu. My z Tartarie mame vice nez 7500 let historie ale bohuzel nase rise prohrala ve valce cuvilizaci proti reditelum zemekoule pochazijici ze staregi egypta.. Skoda no, ale ted svet vidi kdo je skutecnyn agresorem, nazavisle na mediich zapadu a zapadnimu mysleni, tzv. Civilizovaneho sveta, jste agresori a dokonce neni divu ze do evropy emigruhu se skrytou agresi. Pojedu zpatky do Ruska, kaslu na to. Budu radeji podnikat s Cinou nez sledovat na to jak se evropa ponoruje do rizeneho chaosu. Vase civilizace neni uplne zdrava a potrebuje uzdraveni, lidi samozrejme by meli prevzit moc a vymenit si politiky, to je v prvni rade, ale problem kapatalismu se tim nevyresi, musi probehnout promena celkoveho uzpusobeni zivota a iniciatorem zmen budeme muset byt opet my, Rusove protoze kdo jiny?
   Zdravim

   Vymazat
 5. Pane Dvorak,co konkretne delate pro to ,aby valka v Syrii konecne skoncila a obyvatelstvo se mohlo vratit zpet do svych domovu?Nemyslim psani zde na diskuzi,zde se vybec nic nevyresi !!!Zde panuje tzv.vyckavaci taktika-pockame on to za nas nekdo vyresi a udela.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aspoň dělám zdarma v redakci Nové republiky, připravuji svůj nový dokument, chodím na demonstrace, natáčím a spoluorganizuji přednášky, které točím na video a jsou k dispozici na netu, zorganizoval jsme seminář o Srebrenici - protože lži NATO začaly být zjevné právě při rozbíjení Jugoslávie ... a dávám dohromady lidi. Vím, že je to málo, ale každý podle svých možností a sil. Tak mne prosím nenapadejte. spíš se podívejte do zrcadla a pak kolem sebe.

   Vymazat
  2. Pane Dvořáku, jsem nejistý, co má znamenat červená vsuvka dvou řádků v článku Valentina Kasatonova-"Celoplanetární koncentrák..." Text souhlasí s časem vystavení panem Davidem. Prosím o vyjasnění, děkuji.

   Vymazat
  3. S panem Dvořákem souhlasím. To že je nás stále více kteří vidíme věci tak jak jsou na rozdíl od mainstremových lží je sice fajn,ale nic to neřeší. Na pár demonstracích jsem také byl a upřímně řečeno těch pár tisíc v lepším případě moc slyšet není. Díky panu Dvořákovi a jemu podobným i na jiných serverech máme alespoň možnost být v obraze a to není málo. Většina umí akorát žvanit u piva a skutek utek. Zameťte si každý před svým prahem.Myslím že doba je natolik napjatá že osud nikoli jen naší zemičky ale celé planety by nám neměl být lhostejný. Kdy jindy když ne dnes?? Bohužel většina je touto společností už natolik zblblá,že si snad ani neuvědomuje že stav je skutečně velmi vážný,ne-li kritický. Možná to bude znít hloupě,ale pokud si už většina není ani schopna toto uvědomit pak tuto civilizaci bohužel nic dobrého nečeká. Lidi probuďte se je za minutu dvanáct,nebo jste vážně tak slepí?Michal

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Vlastimile, kdy ten článek vyšel? Já ho momentálně nemohu najít.

   Vymazat


  2. Dvořák má pravdu - nejde o nic než o REALITU nad kterou je dobré čas od času zameditovat ...

   Problémem pro nás je že ti vrazi z ISIS jsou deportováni do Evropy skupinami co to začaly a sponsorují tuto válku ....

   Jedinné řešení je to co dělá Rusko - vyhnat Úsáky ze Sýrie, vyčistit ISIS a dát lidem zpět jejich zemi - finance které dává Evropa na uprchlíky by měly být dány Sýrii na znovu-vybudování země. To ale Israel nechce protože pak by padl jejich plán okupace nikým neobydleného území v bývalé Sýrii ...

   Doufejme že dojde na lámání chleba i tam ....

   Vymazat
 7. Je strasne,co dokazu ludia urobit pre svetovladu,bez ohladu na utrpenie tamojsieho obyvatelstva.Prave obyvatelia tychto znicenych uzemi potrebuju pomoc.Ale vdaka Merkelovej pozvaniu,cely svet/aj ti,co to nepotrebuju/cestuje do Nemecka.Syrcanov je okolo 10-20percent.Tym potrebnym sa dostane malo pomoci.Vcera v diskusii ARD zaznelo,uz su na ceste okolo 8-10 milionov z Bangladesa,Indie.more medzi Lybiou-Talianskom bude v lete plne lodi.Prave bezi na ARD diskusia na temu:Merkel-utecenci.V komentaroch je uz 1500 komentarov od divakov.90 percent divakov ma takyto nazor/Pise jeden z nch/:Hitler viedol Nemecko na stenu,Honeker ruinoval DDR,Merkelova prave nici nasu zem a kontinent.A lud to zakazdym dovoli.M.

  OdpovědětVymazat
 8. Poznámka k zodpovědnosti. Tento článek podle mně nemá za cíl na někoho svalit vinu, ale upozornit na skutečnou situaci. Naše zodpovědnost je nenechat si něco nabulíkovat, ale snažit jak to jde zjistit o co jde v rámci svých možností. Myšlenka má sílu, pokud v mysli označíme toto není správné, zločinci musí být zastaveni a odstaveni od možnosti páchat další zlo. Již tím bude vykonán důležitý kousíček práce. Kapka ke kapce ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myšlenka má sílu, ale jen když ji někdo zrealizuje. Mistr Jan Hus měl myšlenky, z nichž mnohé přežily do dnešních dnů. Ale musel přijít Jan Žižka, který ty myšlenky uchopil a zrealizoval. Myšlenky a praxe jsou dvě strany jedné mince. Potřebujeme intelektuály a filozofy, kteří určí směr. A potřebujeme pěšáky, kteří budou ochotni se za tyto idey poprat. Jinak zůstanou jen viset ve vzduchu, vyšumí do ztracena a svět pojede po předem položených kolejích.
   Panu Dvořákovi bych rozhodně nic nevyčítala, kdyby každý, alespoň tak jako on, přiložil ruku k dílu, už by to tu dávno bylo jinačí...

   Vymazat
 9. Mlčící většina je vždy na vině! Nacistů v Německu před válkou bylo 17%!!U nás lidí který podporují levicovou neomarxistickou multikulturní totalitu zaštítěnou EU a NATO je jen 10-15%!!!Co mužete udělat vyjít do ulic a vyvolat předčasné volby,zvolit stranu která nás vyvede z NATO a EU.A nejezdit načerno,protože pak chudým lidem jako jsem já zvedají jízdné,a já na černo jezdit nemužu,protože moje maminka nebyla komunistická kráva a vychovala mě k poctivosti.

  OdpovědětVymazat
 10. Za to můžou politici ne občané EU.

  OdpovědětVymazat
 11. Pane Dvořák,

  Nevím přesně který článek hledáte ... jenom namátkou ....

  Velmi citlivé téma - (nejedná se o rasismus, jedná se o odhalení pravdy a těch co se schovávají za decentni judaismus - tak jak to mnozí vyjadřuji na stránkách nkusa.org ...)

  Já jsem teolog a nějaký čas jsem proseděl v knihovnách nad knihami a rád bych v tom pokračoval ...

  Tak že: Chossudovský je klasika tak jako Chomsky - intelektuálové
  http://www.globalresearch.ca/greater-israel-the-zionist-plan-for-the-middle-east/5324815

  ??????
  Co se týká toho kdo sponsoroval ISIS - jaké instituce praly špinavé peníze .... o tom je na netu spousta ...

  ?????
  Co se týká toho že Suad je v posteli s Israelem ...

  http://just-another-inside-job.blogspot.se/2008/12/zionist-rulers-of-arabia.html

  https://therearenosunglasses.wordpress.com/2014/02/27/we-the-saudi-family-are-cousins-of-the-jews/

  ??????
  Jo ty moje gramatické chyby a překlepy ... nepoužívám českou klávesnici a většinou nečtu to co píši .... sorry.

  OdpovědětVymazat
 12. Pane Dvořák, co se týká toho zdvořilého ¨pana Vlastimila¨

  Za prvé, pocházím z malé vesnice na Moravě, od dětství slovo pan jsme používali jenom pro ty co bydleli ve velkých městech a nebo autority ve školách nebo někdo vážený .... Na vesnici to byl vždy jenom ... ten strýc nebo ta tetička či dědáček atd ... to byli vesnické tituly s kterými jsem vyrůstal. Nejsem pan Vlastimil.

  Od rodičů jsem se naučil obdělávat pole, sady, vinice, sadit zeleninu, brambory a taky ječmen. Starat se o domácí zvířata, slepice, husy, králíky i prase..., popřípadě dělat zabijačku atd

  Od rodičů jsem se naučil dělat víno i slivovici ... a pít s mírou.

  Toto vše mě kvalifikuje jako normálního moraváka, to že rád studuji je druhá věc ... ne PANA VLASTIMILA

  OdpovědětVymazat
 13. Dneska běžel na Čt2 dokument o Afghánistánu v 60. letech, prostříhaný záběry stejných míst, jak vypadají dnes. K tomu už se ani nedá nic říct, člověku dojdou slova. A děje se to pořád dokola, nikdo ty vrahy nezastaví, po každé zmasakrované zemi si škodolibě mnou ruce, jak se jim dílo podařilo a už mají vyhlídnutou další oběť. A je to jenom proto, že většina se nedokáže spojit, jen ustrašeně čeká, jak to dopadne. Jediné, kdo tomu dnes statečně čelí, je Rusko. A je za to osočováno, vláčeno, nenáviděno. A my dodáváme zbraně Amíkům pro "umírněnou" opozici a děláme křoví v NATO, abychom si také odnesli kus té své viny (při dělení kořisti se s námi ale nejspíš už nepočítá) na rozvracení cizích zemí, kde nemá nikdo co dělat, kdo nebyl tou zemí oficiálně pozván. Proč už naši politici nesedí za mřížemi? Důvodů by bylo až na půdu.

  OdpovědětVymazat