Reklama

.

.

sobota 23. ledna 2016

Syrské válčiště 22.1.2016


23.1.2016   NWOO

21. ledna zahájila Syrská arabská armáda (SAA) postup k silnici, která spojuje města Darayya a Moadamiya. Ruské letectvo jen za včerejšek provedlo 45 náletů na podporu těchto operací loajalistů. Cílem SAA je odříznout trasu mezi baštami rebelů na předměstích Damašku. Podaří-li se to, umožní to loajalistům porazit jednotky militantů jednu po druhé.
http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-22-2016/?#/?playlistId=0&videoId=0

Podle zpráv syrské vlády v provincii Damašek složilo 150 militantů zbraně a vzdalo se Syrské armádě. Ta samá zpráva tvrdí, že 21. ledna se vzdalo úřadům 42 hledaných militantů z Damašku, damašského venkova, Tartu, Quneitry a Dara’a.

V Sheikh Miskeen to se syrskou pobočkou al-Kaiídy Al-Nusra a se Svobodnou syrskou armádou (FSA) začíná vypadat hrozně bledě, jelikož SAA pokračuje s vojenskými operacemi v jižním okrsku tohoto města. Militanti vydali na videu prosbu o pomoc, v níž konstatují, že „umírněná opozice“ o toto město přichází kvůli nedostatku tanků proti postupujícím obrněným divizím SAA. Video potvrdilo, že síly syrské vlády osvobodily 80 procent Sheikh Miskeen.

Vojáci SAA nadále drtí bašty militantních skupin v různých částech provincie Aleppo. Srážky byly pozorovány ve vesnicích al-Sbeihiyeh, al-Sheik Lutfi a v oblasti al-Rashidin na jižních okrajích metropole této provincie. SAA rovněž provedla vojenské operace ve čtvrti Aleppa Bustan al-Basha.

Zdroj: http://southfront.org/international-military-review-syria-jan-22-2016/

7 komentářů :

 1. bijte ty židoamerické slouhy

  OdpovědětVymazat
 2. USA: Pohyb ruských vojáků na severu Sýrie je „záhadný“
  Pro Washington jsou neznámé záměry malé skupiny ruské armády, která byla podle médií převedena na severovýchod Sýrie, napsal The Wall Street Journal.
  23.leden 2016 - 13:06
  Americké úřady nemají informace o účelu, kvůli němuž byla malá skupina ruských vojáků převedena na severovýchod Sýrie. O přítomnosti skupiny na letišti města Kamišli, které je pod kontrolou syrské armády, to médiím řeklo několik vysokých úředníků ze Spojených států.
  Podle The Wall Street Journal, nevidí Washington žádné známky toho, že Moskva se chystá přebudovat letiště na novou základu pro své letouny. Zároveň však podle vysokého činitele obrany zůstávají ruské záměry nejasné.„Opravdu chceme hodně vědět, co tam (ruská armáda) dělá. Teď je to záhada," řekl novinám.
  Podle deníku Wall Street Journal se ruská armáda objevila na severovýchodě země současně s posílením spolupráce amerických instruktorů kurdské milice v témže regionu. To se může stát zdrojem napětí ve vztazích mezi Moskvou a Washingtonem, tvrdí noviny.
  Jiný vysoce postavený americký úředník v rozhovoru s Fox News řekl, že objevení se Rusů na letišti Kamišli hovoří o záměru umístit zde základnu. Kanál poznamenal, že Pentagon to považuje jen za otázku času.
  Je zajímavé, že se tato informace v amerických médiích objevila poté, co analytici Stratforu dokazují na družicových snímcích, že americká armáda upravuje letiště u města Rimelan na severovýchodě Sýrie.
  Zástupci syrské organizace „Místních koordinačních výborů" řekli New York Times, že odhadovaný počet Rusů je asi sto lidí. Podle nich vojáci jednali s místními úředníky a kurdskou milicí o jejich pobytu v Kamišli.
  Kromě toho zástupce opoziční sunnitské skupiny řekl, že byl přítomen na jednání ruské armády s Kurdy a arabskými povstalci.
  Na počátku prosince západní média informovala o přípravě ruské armády k využití letiště Šajrat v provincii Homs v západní Sýrii a leteckou základnu Al-Tiyas v Palmyře v centrální části země. Později ruské ministerstvo obrany tuto informaci popřelo.
  (kou, prvnizpravy.cz, wsj.com, foto: arch.)
  Kamišli (RF) :
  https://www.google.cz/maps/place/K%C3%A1mi%C5%A1l%C3%AD,+S%C3%BDrie/@37.0491,41.1013519,11z/data=!4m2!3m1!1s0x400a0579690ce791:0xcc7364779b0bff3f
  Rimelan (USA) :
  https://www.google.cz/maps/place/Rmelan,+S%C3%BDrie/@37.0252195,41.3771724,10z/data=!4m2!3m1!1s0x400996648f05878d:0xbd9753b4915c34df

  Poznámka :Letiště v Kamišli je na "dohled" od Mosulu a hodně blízko i budovanému americkému letišti Rimelan (viz mapy).

  OdpovědětVymazat
 3. Rusové mohou v Sýrii operovat, neboť mají pozvání legální vlády. Na rozdíl od USA. Takže otázka zní - Co dělají US vojáci v Sýrii a jejich letadla nad Sýrií? Pozvání nemají a mandát RB OSN také ne. Na to by se měli úředníci USA ptát pana prezidenta a Pentagonu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano to je správná otázka, co dělají vojáci USA v Sýrii? To ví snad už každý, podporují svoji neregulérní armádu zvanou IS/ISIL/Daeš. Vzkaz zločincům: následkům svých činů nemůže nikdo uniknout. Mnozí si myslí, že když jim to tento život projde, že jsou za vodou, ale není tomu tak. Na některé dojde již ve stejném životě, ve kterém zločin páchali.

   Vymazat
 4. Rusové mohou v Sýrii operovat, neboť mají pozvání legální vlády. Na rozdíl od USA. Takže otázka zní - Co dělají US vojáci v Sýrii a jejich letadla nad Sýrií? Pozvání nemají a mandát RB OSN také ne. Na to by se měli úředníci USA ptát pana prezidenta a Pentagonu.

  OdpovědětVymazat
 5. To je hrozné. On ten Putin zase neřekl amíkům, co hodlá dělat?? A Washington je z toho celý znepokojený? Ještě jim nedošlo, že je Putin do Sýrie nepustí? To jsou vážně tak natvrdlí:

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Americké myšlení je opilecký sen a nepříjemné střízlivění se již blíží.

   Vymazat