Reklama

.

.

středa 6. ledna 2016

Teroristé jsou s to sestřelovat letadla; média se dověděla o práci DAEŠ na vytvoření rakety "země-vzduch"


6. 1. 2016    zdroj a zdroj a zdroj
Britský televizní kanál Sky News oznámil, že má videozáznamy, svědčící o tom, že teroristická skupina DAEŠo vyvíjí rakety "země-vzduch", schopné zasáhnout civilní a vojenská letadla.


Podle kanálu byli specialisté v jedné z laboratoří v syrské Rakce, samozvaném hlavním městě DAEŠ, schopni po domácky vyrobit tepelné akumulátory, potřebné pro samonaváděcí rakety s tepelnými hlavicemi. Na práci se podílí dobře připravení vědci a experti.

Sky News také tvrdí, že podle záznamů budou teroristé schopni připravit pro použití tisíce raket, které byly vyřazeny v západních zemích jako zastaralé. The Independent poukazuje na to, že islamisté měli již dávno přístup k těmto zbraním, ovšem skutečnost, že byli schopni vytvořit tepelný akumulátor, svědčí o tom, že práce byly provedeny kvalifikovanými odborníky.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

21 komentářů :

 1. Že by DAEŠ vyvíjela již USSA vyvinuté rakety, podívejme jací jsou to chlapíci mají ovšem smůlu v tom, že takovému bludu dnes už nikdo nevěří ( aspoň ne zdravě myslící lidé ).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Schopnosti kozomrdů improvizovat je vskutku obdivuhodná,což dokázali už stavbou i celkem uspokojivou funkcí všech těch roztodivných minometů a bombard a munice k nim z propan-butan flašek atd.Ale že by rozhejbali nějaké staré PL rakety je píčovina jako hrom....
   Pokud ta zpráva vychází od angl.žumpálistických podjebávačů,znamená to,že se začalo vytvářet informační pole pro nasazení nějakýcjh PL prostředků,dodaných Západem navzdory proklamovanému embargu tzv.protiteroristickou koalicí Západu.
   Ztráty a porážky krysích zástupných natovských pluků jsou zřejmě už znepokojující....

   Vymazat
  2. Velice se pletete. Vyrobit takovou raketu je velmi jednoduché.

   Vymazat
  3. A trefit s ní stíhačku ještě jednodušší,že?

   Vymazat
  4. Koukám,že se islamistům přisuzují nadpřirozené vlastnosti a za chvíli se jim bude i fandit...

   Vymazat
  5. Já věděl, že jsou mezi nimi letečtí konstruktéři, jaderní fyzici, zbrojaří, IT odborníci. Sice doposud všechno nakupovali ale jak je vidět v poušti naučila bída Dalibora housti a některé z nich obdařila nadpřirozenými schopnostmi. Palestinci se doposud dopracovali k něeřízeným raketám - kusům létajícího železa, jejich bratři z DAEŠ za mnohem kratší dobu k sofistikovaným zbraním.

   Vymazat
  6. No ja som si myslel, ze uz vsetci ti jadrovi fyzici a ini odbornici su v Europe..

   Vymazat
  7. Jak je vidět, někteří ještě zůstali v poušti. Možná v blízké době vyvinou také jadernou ponorku a balistickou raketu.

   Vymazat
 2. Oni nic nevymysleli! To jen budou dostávat od NATO rakety aby mohli sundat ,,zlého"rusa a protože na západě jsou obyvatelé dementi tak se jim řekne že to vynalezli hoši co maj vyštudovaný tři třídy a biograf.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednou to použijí proti svým západním sponzorům. Stejně jako v Afghánistánu.

   Vymazat
 3. No zajtra nam budu ukazovat vlajku IS na Neptune.A pozajtra budu mat vlastne Islamske more.Aka dalsia kokotina nas caka

  OdpovědětVymazat
 4. Ovšem to, co ti džihádisté budou používat, nejsou rakety vyřazené, ale plně funkční. Jen se to nesmí říct tak natvrdo ...
  Rakety dodané ze Západu. Který tak těžce nese úspěchy ruského letectva a trvalý postup vládních syrských jednotek.
  Putin už jistě dobře ví, že tam vede válku nejen proti muslimským fanatikům, ale (a to hlavně) západním mocipánům. Kteří si usmysleli, že si tu oblast podmaní. Tamní lidi dílem zotročí, dílem vyhubí, dílem vyženou. A jejich přírodní zdroje jim jednoduše ukradnou. Jako všude a jako vždy.

  OdpovědětVymazat
 5. Na valku furt doplacelo civilni obyvatelstvo!-Odjakziva,protoze vojak ma dostatecnej vycvik,vi jak se ubranit a disponuje nakou palebni silou na obranu sve osoby a jednotky. Civilisti tuhle moznost nemaji a jsou proto zranitelnejsi!
  Mam takovy pocit,ze kdyz se "nahodile" povede sundat nakej ruskej letoun "podomacku vylepsenou"rachejtli s chlazenym termocidlem odpoved na sebe nebude dlouho cekat!Tam,odkud to prileti za nakou chvili prileti hejno ruskejch "holubic s plochou drahou letu" " a vymete to tam bez ohledu na nasledky! Nakonec se civiliste zacnou bat vic Rusu nez tech vlastnich kozomrdu a pozabijeji je jak skodnou, aby predesli vetsim ztratam... Takova taktika byla uspesne pouzita v minulosti jinde a fungovala,tak proc neudelat retro?! Jako clovek s nejakymi zkusenostma ze zivota bych se moc divil kdyby se to nezopaklo zase....Rusove jsou taky vojaci,dostatecne tvrdi a ridi se staryma dobryma lidovyma moudrostma treba:kdyz se kaci les litaji trisky,anebo:neni pica vsechno co se blysti,nebo taky:do ty doby se chodi s dzbanem pro pivo do hozpody nez hozpodskej zavre a pak dostane do drzky!.A Rusum v jednom momente dojde trpelivost a tehdy se ze vseho stava kladivo!..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 18:52- hezký, líbila se mi inovovaná pořekadla.

   Vymazat
 6. Ruská letadla létají dostatečně vysoko, aby je tyhle hračky nemohly zasáhnout.

  OdpovědětVymazat
 7. Propaganda Západu si dělá prdel ? Myslí si, že jim na to někdo skočí ? Nějací drbani z pouště prý jsou schopni někde ve sklepě vyrábět rakety země-vzduch. Západ je teroristům dodává jako jiné zbraně a nás chtějí "opít rohlíkem." ? Je třeba,a by občané v celé Evropě se sjednotili a svrhnuli stávají samozvané elity, politické loutky, mediální presstituky a jejich poskoky ! Kandelábrů je všude dost !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi mi vidite do duse! -Uvazuju o tom abych si zalozil dobre profitujici firmu na kandelabry...:-)))

   Vymazat
 8. asi im zase pomohly odborníci z CIA

  OdpovědětVymazat
 9. asi im zase pomohly odborníci z CIA

  OdpovědětVymazat
 10. Těch AMERICKÝCH raket je tam na 10 tisíc, jen se jim pokazily, čtěte pozorně text:

  "Podle kanálu byli specialisté v jedné z laboratoří v syrské Rakce, samozvaném hlavním městě DAEŠ, schopni po domácky vyrobit tepelné akumulátory, potřebné pro samonaváděcí rakety s tepelnými hlavicemi."

  Jde jen o akumulátory, nikoliv celé rakety, rakety jim darovali jako umírněným jejich US soukmenovci.

  Jen bych připomenul Putinova slova, že doufá, že nedojde na jaderné zbraně, doufá,ale nezaručuje, což naznačuje možný směr vývoje, US převaha se prostě nepřipuští, druhá strana by se dala charakterizovat, slovy Ruská převaha se neodpouští.

  Je to sud střelného prachu.

  OdpovědětVymazat
 11. Marná snaha. Nad Sýrií jistě parkuje pár satelitů, hlídající každý pohyb. Až to bude aktuální tak přiletí pár křídlatých raket odkudsi a bude po výrobě baterií.

  OdpovědětVymazat