Reklama

.

.

sobota 30. ledna 2016

The Saker: Putin a pátá kolona

30.1.2016   Střípky ze světa
Očima vojenského experta z Floridy
Za Jelcina - píše autor, šokující už roky svou informovaností - „měli ruští ministři menší moc, než západní ´poradci´“. Změnili vlastní zemi v „kolonii Spojených států“. Rusko bylo v „90. letech pod kontrolou USA přinejmenším tak, jako Evropa aUkrajina dnes“. Následky byly „katastrofální: ruské přírodní zdroje se rabovaly, miliardy dolarů rozkrádaly a mizely na západních offshore účtech“. Zato „ruský průmysl drtila devastace“. V ovzduší „bezprecedentní vlny násilí, korupce a bídy“. Ruskou federaci to srazilo na „samu hranu rozpadu na pidistáty“. Byl to čas „hororů, srovnatelných jen s velkou válkou“. Země se řítila na sám „práh exploze“. „Něco se prostě už podniknout muselo.“

Putin se těší „podpoře šokujících 90 procent populace. Přesto je tu však stále klíčový problém, jejž se mu řešit nedaří“: „Ne a ne dosáhnout racionální reformy ruské ekonomiky“. Příčiny sahají až do dob, kdy Putin střídal Jelcina. Tehdy musela „dvě zbylá mocenská centra“ (vedle už zmíněných „zahraničních poradců“) - tedy „oligarchové a bývalá KGB“ – „hledat cestu z krize“. Našla ji v „myšlence sdílené moci“. „Oligarchů, reprezentovaných Dmitrijem Medvěděvem a bývalé KGB – Vladimírem Putinem.“ Kompromisu dvou stran ve víře, že „každá dokáže tu druhou blokovat“. Že právě „kombinace velkých peněz a svalů zajistí zemi dostatečnou stabilitu“.

„Medvěděvově skupině“ – píše osvícený mozek z Floridy – „říkám ´atlantičtí integracionisté´“. Kdežto „lidem kolem Putina ´zastánci euroasijské suverenity´. Prvním z nich kráčí o to, aby „Rusko coby rovnoprávného partnera akceptoval Západ“. O ,kompletní integraci Ruska do anglo-sionistického impéria.“ Kdežto „cílem těch druhých je naprostá ´suverenizace´ Ruska“. A „zformování multipolárního mezinárodního systému za pomoci Číny a dalších zemí BRICS“.

„Atlantičtí integracionisté ovšem s tím, že je Putin sice pomalu, ale systematicky začne vytlačovat od moci, nepočítali.“ Začal „profláknutými oligarchy typu Berezovského a Chodorkovského“. Pak si vzal na mušku i „lokální oligarchy, gubernátorské mafie, etnickou galerku, zkorumpované činitele průmyslu atd.“ Krok za krokem „obnovil mocenskou vertikálu“. A „rozdrtil wahhábistické vzbouřence v Čečensku“. Nakonec se dokázal „zbavit i nejhorších ministrů typu Serďukova a Kudrina“.

Zatím se „mu však nepodařilo
- Reformovat ruský politický systém
- Nahradit pátou kolonu v Kremlu a jeho okolí
- Reformovat ruskou ekonomiku.“

Dnešní „ruská Ústava a vládní systém jsou čirým produktem amerických ´poradců´“. Přišli s ním „po krvavém rozdrcení opozice v roce 1993, umožňujícím Jelcinovi vládnout až do roku 1999“. Tím víc je „paradoxní, líčí-li dneska Západ Putina jako despotu“. Ten totiž jenom „zdědil politický systém, projektovaný právě Západem“.

„Hlavní překážkou reformy politického systému je odpor prozápadní páté kolony v Kremlu a jeho okolí.“ Ta zemi oktrojuje „politiku ´Washingtonského konsensu´“. Navzdory „evidentním důkazům, jak špatné, ba přímo katastrofální důsledky má“. Putin to „nepochybně chápe, daný trend však, aspoň prozatím, není s to zvrátit“.

Lídry „páté kolony“ – píše The Saker – jsou hlavně „bývalý první vicepremiér Anatolij Čubajs, první náměstkyně šéfky ruské centrální banky Ksenija Judajevová, vicepremiér Arkadij Dvorkovič, první vicepremiér Igor Šuvalov, guvernérka ruské centrální banky Elvíra Nabiullinová, ministr hospodářského rozvoje Alexej Uljukajev, ministr financí Anton Siluanov a premiér Dmitrij Medvěděv“.

I to je přitom „jen část celku“, jenž do „ruské mocenské struktury zasahuje mnohem hlouběji“. A vedle „nebezpečných ideologů typu Kudrina a Čubajse“ se hemží i „tuctovými postavami bez imaginace, jako jsou Siluanov a Nabiullinová“. Sám o sobě z nich „Putina není s to ohrozit nikdo“. Coby „skupina jsou však v dnešním politickém systému protivníkem, jejž podceňovat nelze a který Putina blokuje. Věřím však, že přípravy na její vytlačení už jsou v běhu.“

Jedním z „možných signálů je fakt, že ruská média, blogosféra i ta velká korporátní, jsou teď velice kritická vůči hospodářské politice premiéra Dmitrije Medvěděva.“ I „většina ekonomů už se shoduje, že příčinou momentální ekonomické krize v Rusku není pokles cen ropy či západní sankce“, ale „zmatečná rozhodnutí ruské centrální banky (typu plovoucího kursu rublu či vysoké úrokové sazby)“. O „absenci vládních kroků na podporu skutečné reformy a rozvoje ruské ekonomiky“ ani nemluvě.

„Zvlášť pozoruhodné je, že slovní oponenti páté kolony teď v ruských médiích, a to i státním VGTRK, disponují kvanty vysílacího času.“ S „lídry opozice vůči stávající hospodářské politice typu Sergeje Glazeva, Michaila Děljagina či Michaila Chazina dnes běží rozsáhlá interview, cupující ekonomickou politiku Medvěděvovy vlády. Putin sám přitom nic viditelného nepodniká. V posledním každoročním projevu o stavu země práci centrální bank dokonce pochválil. Co se to tedy vlastně děje?“

Putin je předně – „což je pro lidi, vystavené západní propagandě, představitelné jen obtížně“ – „limitován čistě vládou zákona. Nemůže prostě jen tak poslat speciální síly a nechat všechny ty týpky jednoduše pozavírat za korupci, jiné delikty či sabotáž. V Rusku to sice leckoho štve, tak to však dneska chodí.“

„Teoreticky sice Putin může odvolat vládu jako celek (či její část) a jmenovat i jiného guvernéra centrální banky. Problém je ovšem v tom, že by to vyvolalo extrémně tvrdou reakci Západu.“ Michail Děljagin nedávno prohlásil, že „pokud by Putin podnikl právě to, Západ zareaguje ještě ostřeji než po zpětném připojení Krymu k Rusku.“ Možná má pravdu. „Osobně ale soudím, že Putin se neobává jen reakce Západu, ale i ruských elit, zvlášť těch za vodou, jež mají Putina nelásce všeobecně a podobnou čistku by vnímaly jako atak na své osobní a životní zájmy.“ Holport „americké subverze a lokálních velkých prachů je v Rusku určitou krizi bezpochyby s to vyvolat“.

Tady se ovšem „rýsuje i paradoxní moment: mezi Ruskem a Západem panuje konfrontace už od momentu, kdy Rusko zabránilo USA v napadení Sýrie. Ukrajinská krize to vyhrotila ještě víc. Přidá-li se k tomu i pokles cen ropy a západní sankce, lze říci, že Putin teď potřebuje hlavně předejít všemu, co krizi zhorší ještě víc.“

Není však právě dnešní riziko důvodem „celý dům od páté kolony konečně vyčistit?“ Je to „jen Putin, kdo zná odpověď, jen on totiž zná všechna fakta“. A tedy i to, že „lidová nespokojenost s ´ekonomickým blokem´ vlády a s centrální bankou roste nepochybně víc, než co jiného“. Zatímco „většina Rusů vnímá ekonomickou politiku Medvěděvovy vlády se vztekem, znechucením a frustrací, Putinova osobní popularita roste až ke hvězdám“. Sílí navzdory „citelným ranám, jež anglo-sionistické impérium ruské ekonomice zasazuje“.

„Má ryze osobní intepretace zní následovně: Putin to nechává dojít do ještě horšího stavu, protože ví, že se hněv lidu obrátí ne proti němu, ale proti jeho nepřátelům. Což nejde o to samé, co ruské bezpečnostní síly dělaly v 90. letech? Nenechaly snad i tehdy, dřív než postrčily k moci Putina, dospět v Rusku krizi až nadoraz? Nepočkal Putin, dřív než dal zelenou armádě, až na moment, kdy čečenští wahhábisté napadli Dagestán? Což Rusko nenechalo, dřív než mu zlikvidovalo v podstatě celou armádu, Saakašviliho napřed zaútočit na Jižní Osetii? Nepočkal si snad Putin, dřív než otevřel ´vojentorg´ (vojenské dodávky) a ´severní vítr´ (dislokaci dobrovolníků), na útok Ukronáckůse vším všudy?“

„Putinovi kritici budou tvrdit, že zaspal a zůstal zaskočen.“ Že reagoval „pozdě a nedostatečně“ (až „když se to zvrhlo v pohromu“). „Má odpověď je prostá: a čím to skončilo? Což Putin pokaždé nedosáhl právě toho, oč mu šlo?“

„Jsem přesvědčen“ – tvrdí zasvěcený hlas zdáli - že „Putin ví velice přesně, že primární základnou jeho moci není armáda či bezpečnostní služby, ale ruský lid. A tedy že chce-li cokoli podniknout, zvlášť jde-li o nebezpečný krok, musí mít jistotu, že za ním ruský lid stojí téměř bezpodmínečně.“ Že „může riskantní krok podniknout, až když je krize evidentní už úplně všem“. Teprve když „po něm ruský lid ten riskantní krok chce sám“ - a je „připraven, nebude-li jiného vyhnutí, nést i následky“. Což byl „přesně případ opětovného připojení Krymu či ruské vojenské intervence v Sýrii“. Situací, kdy lidé už sice „nesou následky Putinova kroku, ale akceptují je v přesvědčení, že jiná možnost k dispozici není“.

Takže i dnes „Putin buď zaspal a reaguje se zpožděním, anebo nechává věci záměrně vyhrotit až do úplné krize“. A „začne jednat teprve ve chvíli, kdy ho ruský lid plně podpoří“. Kdy „jemu samému nepřipíše jak vinu za krizi, tak za cenu, již si vyžádá její řešení“.

„Nejpravděpodobnější se zdá být následující verze: Putinovi se zatím, což je evidentní, nepodařilo vyrovnat s pátou kolonou v Kremlu a jeho sousedství a situace se rychle zhoršuje. Poslední Kudrinův pokus dostat se zpátky do vlády měl posloužit spíš mediální páté koloně v Ruska (a v zahraničí) a podle očekávání se nezdařil.“ To ovšem „ukazuje, že atlantickým integracionistům roste sebedůvěra. A cosi je na spadnutí už velice brzy.“Připomíná to Kutuzovovu mazanost. Napoleonovi pak lezly oči z ďůlků. Stetoskop, jímž tajuplný The Saker naslouchá tepu doby, bývá filigránsky přesný. Že by se výjimečně mýlil?

38 komentářů :

 1. Já si myslím,že je to všechno daleko víc jednoduché....Rusko končí a s ním i Putin.Do dvou let je v Moskvě majdan.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Může být, "Usáci" jednoduší jsou až moc a je jim u prdele zabíjení civilistů, včetně dětí.
   Držme Putinovi palce!!!

   Vymazat
  2. "Šťastný" to člověče, to si už před Vámi mysleli v minulosti i jiní .... A vždy dopadli "jak sedláci u Chlumce". L.S.

   Vymazat
  3. 19:54 Dokud nepřeskočíš, nejásej ... Vše také může skončit "Stalinovým průlivem" ! Údajně k tomu stačí 2 rakety poslané na správné místo.

   Vymazat
  4. Najhorsie je,ze nielen Rusko je na tom biedne,ten majdan bude skör u nas,ked pride do Europy tych 8-10 milionov azylantov z Indie.Bangladesu,Afriky,Tak sa vyjadril v tel.diskusii nemecky minister,tito ludia su na ceste ku nam.Teraz pocuvame,EUkomisia je nadsena z navrhu nemeckeho ministra financii,naklady na utecencov prevalcovat na majitelov aut. Ani jeden stat v EU nie je na tom hospodarsky dobre.DWN:Norsko ma ohromny financny problem. 2/3 financii,zisku ma stat z tazby.Pri terajsej cene za barel ma Norsko take iste starosti,ako Rusko,Ekonomovia ocakavaju krach financneho systemu.Poviem to jednoducho.ked to praskne,mame holy zadok,ale oproti Rusku si ho nebudeme mat cim ohrievat.M.

   Vymazat
  5. The Saker odborník z Floridy mě připominà odborníka Pjakin.Za pátou kolonou je dnes označen v RF každý,kdo myslí jinak než Putin a jeho poradci.viz.nedávno přítel Putina Jakunin,že? Podpora lidu,toť otázka na kolik je pravdivà.S reformám a je to přesně obráceně,než je uváděno atd.Von celý problém RF je ten,že nepřítele hledají kolem dokola,protože si nechutí připustit,že jsou jím sami.

   Vymazat
  6. Pro 19:54
   Jenom aby nebyl v ČR majdan naruby, troubo!

   Vymazat
  7. To je leda tvoje zbožný přání ty retardovaný hovano z knížecích trenek!!!!

   Vymazat
 2. A v usssa je poslední 44 president...a hillary jde do basy...

  OdpovědětVymazat
 3. Jsem na to zvědav a bude to brzy jazyk nazývati !!

  OdpovědětVymazat
 4. Jinak duben a během léta naběhne cca 10 milionů emigrantu do EU. Tak to bude její konec a Putin se tomu bude smát...a z kavčích hor bude zpívat meluzín a my se pokud nás neodstraní tak se budem 5 hodin denně modlit a křičet alláh agbar....

  OdpovědětVymazat
 5. http://www.eurasia24.cz/alternativy/407-usa-pod-mikroskopem-ciny-a-ruska

  OdpovědětVymazat
 6. Že se CIA snaží Putina odrovnat pomoci 5.kolony je jasné. Že "noc dlouhých nožů" proběhne letos také. Že si snad Putin pojistil podporu armády a tajných služeb doufám. Jaký vliv bude mít socializace Ruska nevím. Ale fandím snaze dát protiklad západnímu debilizmu. Aláh akbar či jak se to volá.

  OdpovědětVymazat
 7. Zde na tomto clanku je videt, ze my vsichni na Floride, jsme neobycejne SKORO inteligentni a imformovani analyzatori !
  (Krome meho souseda) ! My take vime, jak to vsechno dopadne !
  Vysoce organizovana etnicka skupina potomku Khazarske rise se snazi restaurovat jejich moc , a to po vzoru let 612-940 a pozdej 1917-1938.

  President Putin a rusky nacionalismus je jim prekazkou.
  Cas vsak pracuje pro Putina a pro jeho Slovany.
  A ti druzi si to uvedomuji, tak zvysuji tlak !

  Az prijde k vrcholnemu ztretu mezi temito skupinami, tak vyhra ta skupina, ktera dokaze byti vice bezohledna a zde je ta nejvetsi slabina vsech Slovanu !

  Nase siroke slovanske srdce a to jejich krute a chladne tluce v neprospech Slovanu..Nastesti jsou na strane Putina blaznivy Kozaci a generalita armady. (Sojgu, Gerasimov a dalsi.)

  Bude tam vnitropoliticka fackovacka. V pripade, ze Slovane prohraji, tak ZHASNOU SVETLO nad svetem atomovou valkou !
  nick honolulu analyzator z floridske ulice - representativni Slovan !..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odhaduješ to dobře ty jeden kalifornský anállízátore,"krev není voda" a spousta lidí už taly začíná chápat,co se tu za posledních 100 let stalo a kdo to má na triku a ten je teď moc a moc nervozní,půjde totiž o vše a bude to definitíva jednou pro vždy....

   Vymazat
  2. Vždy nakonec vyhrává eticky a morálně lepší protivník, právě "široká srdce slovanů" jsou jejich rozhodující výhoda. Například slovani mají dobrou morálku a nedají se zblbnout k přijímání uprchlíků. Slovani mají silně vyvinutou touhu po svobodě, proto nikdy nezotročovali ostatní. Nejlepší by bylo spojit se nějakým vojenským paktem s Ruskem ať si západ sežere co si navařil. Vyhrává silnější také myšlenka (myšlenka nezmizí zabitím nositele) a svoboda je silnější myšlenka než zotročování.

   Vymazat
 8. Kdyz jsem zil v JAR, za vlady B.J. Vorstera, tak tento statnik vzdy zduraznoval ! -
  NIKDY nepodcenovat kmenovou, etnickou prislusnost. Ta je dulezitejsi nez jakakoliv ideologie , ktera je casto pouze zasterka !

  President Putin pri poslednim projevu ve STAVROPOLU, ostre odsoudil a kritizoval slozeni Sovetske vlady v letech 1917-1938. Jeji slozeni totiz vubec nebylo slovanske.

  Z vice nez 90 % byla v rukou ciziho etnika ! Proto zahynula cela stredni trida Rusu a dalsich 20 millionu, kteri do stredni tridy ani nepatrili.

  Podobna situace v mesim meritku se stala ve Vidni po roce 1880, kdy cela stredni trida nebyla, ani etnicky germanska, nebo slovanska... Z toho je vzdy fackovacka, kdyz domacim vladnou cizi.
  To rikaji dejiny a ja jsem pouze klepna, ktera na to upozornuje.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:56- ano honolulu, tahle "redukce" vlád na poměrná zastoupení etnik čeká hodně států nejen Evropy. Snad se to podaří bez násilí z obou stran. Začít se musí změnou zákona. Mám právo vědět národnost toho koho volím? Jak je to u vás u USA?

   Vymazat
  2. Rozumiem a súhlasím, ale nerozumiem, prečo Putin nedávno pozval toto etnikum(pokiaľ sa necíti v Eu bezpečne)do Ruska?
   Paloma

   Vymazat
  3. Protože na rozdíl od vás přemýšlí a je humanista. Tím to asi bude. Marek

   Vymazat
  4. Putinova řeč ve Stavropolu byla vzkazem a varováním právě té zmíněné páté koloně.

   Vymazat
  5. Z jednoho soukromého profilu. ..��
   "Myslím, že toto je správný vzor pro napodobování.
   V Rusku stačil běžencům JEDEN JEDINÝ DEN na TOTÁLNÍ PŘEVÝCHOVU. Míto je MURMANSK - město hrdina.
   Zvyklí na evropskou beztrestnost se pokusila padesátka "chudáků běženců", kterou přivezli ze severských zemí krást v ruských - murmanských krámech - DOSTALI NAKLÁDAČKU HNED NA MÍSTĚ.
   Pokusili se obtěžovat ruská děvčata - VEJCE JEN DĚLALA CINKY LINKY.
   Pokus o podobné na odlehlých dvorcích končil stejně, NE LI HŮŘ, PROTOŽE MÍSTNÍ POTMĚ SE UŽ NEPTALI VŮBEC NA NIC.
   .
   Nešťastníci , kteří se pokusili dělat bordel v podnicích to schytávali v soukromém sektoru. A policajti, kteří sice řvali o NEPŘÍPUSTNOSTI SAMOSOUDU, dokázali kopat nenápadně a bolestivě.
   VÝSLEDEK:
   18 gaunerů ve špitále a 33 zadržených, kteří si moooc přejí vrátit se do svých "Afganistánů".

   Vymazat
 9. Pavel Sklenář30. ledna 2016 21:06

  Nechť všechny jedy v bahně skryté působí. Robert Graves "Já Claudius"

  OdpovědětVymazat
 10. Podivejte se na rusky film The CHEKIST od Alexandra Rogozhkina 1992, na YouTube ! Jak dopadli milliony Slovanu.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 11. Zatím co se zde handrkujeme zda Putin či západ ,má globální ekonomika obrovské problémy. Ty jsou tak velké, že si s tím nikdo neví rady. Všechny ty lokální konflikty, všechno to řinčení zbraněmi a vyhrožování jeden druhému má jen a jen zakrýt neschopnost něco rozumného udělat s ekonomikou. Ekonomové světa očekávajá totální kolaps, aby také ne, když to vlastně oni neřídí, ale parta zbohatlíků, která nehledá žádné globální řešení, ale jen a jen vyšší zisky. Až to praskne, bude to daleko horší než atomový hřib, který by zrušil celý svět a už by se nic neřešilo.Dovedete si někdo představit stav kdy drtivá většina lidí na světě budou jen žebráky ? To jsou ty scénáře scifi am.filmů o beznadějně rozvráceném světě, kde se jen toulají bandy bezdomovců, nikdo nic nevyrábí, nikdo nic nekupuje, všude je zkáza a lidé začínají od piky z doby kamenné znovu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsou lidé, kteří velmi dobře vědí, co s tím. Jenže jejich kredem není zlepšení stavu, ale naopak zhoršení. Takový Soros: na jeho divné prohlášení a obchodní aktivity zareagoval akciový trh propadem, pak začal útok na čínskou měnu, atd., atd. To udělal JEDEN ČLOVĚK. Náhoda? Ani bych neřekl, spíše úmysl! Jak je vidno, HAMIŽNOST nás může přivést do zkázy! Ti "dnešní tvůrci" veškerých zmatků jsou staří kmeti (většinou), a doufají, že dožijí konce života ještě s větším majetkem. Je to doba, kterou je třeba nutně využít ke zvrácení dnešních "praktik"!. Podle našeho presidenta jsou dvě možnosti. Bude záležet na lidech, kterou si vyberou. Já ve svém věku a se svým zdravotním stavem, a mnoho dalších ve stejném postavení, můžeme dělat tak maximálně komparsisty.

   Vymazat
 12. A ako všade aj v Rusku stoja za týmto všetkým zverstvom potomkovia vyvoleného národa, ktorých tam volajú Russionisti. Je desivé pozorovať tie ich obludné skutky, ktorými sa pachtia po bohatstve a moci všade na svete. Už je na čase zastaviť ich, ale bude to bolieť. &nielen ich, ale aj nás ostatná, pretože oni sú ako rakovina. Sú zalezení v každej bunke a škodia!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Strůjce hladomoru v SSSR ve 30. letech byl Kaganovič. Manžel V. Nuland se jmenuje Kagan. Slovo kagan znamená chazarský chán. Zajímavé.

   Vymazat
 13. Pátá kolona je i u nás v Česku .Zřejmě ji má na povel zmetek Čapiro .Čekají až přijde vhodná doba k úderu .Zrádců a kolaborantů je mezi Čechy příliš mnoho .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlupáci. Nechcete si už najít jiného "nepřítele¨? Andrew Schapiro snad není jediný, ne?
   Aha, tady se vlastně čeká, až král Milouš někoho dalšího označí. Toto vaše papouškování je jen projevem nedostatku vlastní invence, vlastního rozumu a vlastních názorů. A to chcete bojovat za zachování vlastní identity, vlastního státu a vlastního národa.
   Tak to pardon, ale takto to půjde jen těžko. Teď už mám strach taky..

   Vymazat
  2. 23:53 Samozřejmě že Čapiro není jediný , který Česku škodí . Vypadá to že v tobě našel zdatného pomocníka .

   Vymazat
  3. 23:53
   Dost by pomohlo (a to většině zuřivě diskutujících), zvednout zadek od počítače, přejet hranice naší republiky, rozhlédnout se a bavit se s lidmi. Diskutérů, kteří vládnou jen zaručeně "skutečnými a pravdivými" informacemi z "nezávislých" serverů je tu jako máku. Každá země má své zájmy. Včetně USA a Ruska. I ta naše by je měla mít. Jen je třeba zhodnotit možnosti a popřemýšlet. Myslíte, že Putin to dělá z lásky k slovanům. Věřte, že pokud jednou (nedej bůh) dojde na lámání chleba, budeme mu úúúúúplně u zadku. Jestli si myslíte opak, žijete v sebeklamu. Byť je chválihodné, že vítězná koalice v WWII nás osvobodila od němců, nevěřte, že to udělali pro nás. Dělali to kvůli sobě a nikomu jinému. Neexistovala by demarkační linie v podobě jakou známe dnes. Prostě by se bojovalo do okamžiku setkání armád mocností (ať už kdekoliv), a ne že se na západě zastaví na linii, která jen vyznačila hranici moci. Potřebovali se zbavit Hitlera a nějaký Československo je fakt netrápilo. No a pak aby to vypadalo dobře, tak poslali potraviny. Spousty. Kde je vzali? Aha.. Na ukrajině. Tam byl pak "jen" hladomor. A to jim nějak ti "prokletí a zaprodaní" ukrajinci nějak nemohou zapomenout. A vy se jim divíte? Zapomněl tu v CŘ někdo na to, co tu udělali němci? Pořád opakuju.. víc úhlů a větší nadhled při tvorbě názorů není na škodu..

   Vymazat
 14. http://rusnext.ru/news/1453899555 putin krade zlato....

  OdpovědětVymazat
 15. Nejvíce zrádců a kolaborantů bylo a je vždy v Praze, to bylo za každého režimu, stačí se podívat do historie Rakouska-Uherska,Protektorátu.ČSR,ČSSR. Každý nový režim vždy si z nich bere své informátory a udavače. Ti nejschopnější se dostanou i do vlády, pokud se na to veřejně příjde, tak byli "pomýlení". Z dalších se stávají bývalí "bojovníci a sabotéři" bývalého režimu jako třeba Šetina a další. tuto 5.kolonu evidentně řídí Čapiro a na jejich výkvět se můžete podívat zde:http://www.white-media.info/amk_watch_xenofilove.html Pokud se podíváte na jejich získané vzdělání, jsou to většinou humanistické obory. Zajímavé je i jejich působení v různých neziskovkách.

  Na této stránce:http://www.white-media.info/hax.html si můžete dohledat informace, jak to skutečně s námi myslí různí poradci celé vlády a hlavně Sobotkovi spolupracovníci...

  OdpovědětVymazat
 16. Pre Mareka:
  "Protože na rozdíl od vás přemýšlí"
  Vy ste si tak akurát kopli a pritom úplne zbytočne. Že V.V.Putin premýšľa a je humanista, viem dávno aj bez vás. Reagovala som na príspevok o zničujúcom pôsobení určitého etnika. A či vy kopete práve za nich?
  Paloma

  OdpovědětVymazat
 17. Nepřijde někomu divný, kde světový mírotvůrce (možná ten knoflík nezmáčkne), ochránce slabších (Krym), ekvivalent Mirka Dušína (lovec, atlet a hokejista), pan Pravda (tu zná dřív než se stane), férový pan Putin takové majetky? Aby taky nepatřil mezi ty nadřazené, kterým jde jen o vlastní prospěch. A jako divadýlko na tu lůzu dole na oko bojuje se zbytkem světa. Nebo je jen on ten jediný, který to s námi myslí dobře? To by bylo fajn, ale z pohádek už jsem vyrostl. Bohužel

  OdpovědětVymazat
 18. Putin velice správně, jako zkušený stratég, si získal na svou stranu armádu. Modernizace výzbroje sice musela stát Rusko obrovské finance, ale generalita se díky tomu stala ve světě uznávanou a dokonce respektovanou silou. Pokud ta bude stát na straně Putina, nemá nikdo šanci, dokonce ani poměrně velké, skutečně „lidové“ povstání. Armáda je všude ve světě jedinou reálnou mocí, a v Rusku tím spíš.

  OdpovědětVymazat