Reklama

.

.

pondělí 18. ledna 2016

TISA je třetí z „nových obchodních dohod“ a má dorazit i „omezenou suverenitu" !
Valentin Katasonov
18.1.2016   Střípky ze světaO Transpacifickém obchodním partnerství (TTP) – i teprve pokoutně kuchtěném Transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP) - se už ví. Doplnit je má Dohoda o obchodu ve sféře služeb (Trade in Services Agreement,TISA).Prvořadým cílem TISA je právě „likvidace sociálních funkcí státu (školství, zdravotnictví, komunální služby), majících přejít do rukou nadnárodních struktur“. Hned nato však i „zrušení státní regulace finančního sektoru ekonomiky, především bank a pojišťoven“. S cílem podřídit i je výlučně „regulaci nadnárodními orgány“. A jako závaznou normu zakotvit i „další liberalizaci finančních trhů“. Zcela „navzdory finanční krizi v letech 2007 – 2009 dokládající, že právě to je špatně“.
TISA v režii „globálního managementu“
TTP – připomeňme pro osvěžení - spojuje 12 států po obou tichooceánských březích. Připadá na ně 40 procent světového obchodu. TTIP straží Spojené státy na Evropskou unii. Zahání do houfu země, generující 60 světového hrubého produktu a 33 procent globálního obchodu. Oba „transoceánské“ spolky ženou pod jedno velení zónu, koncentrující 73 procenta světového obchodu. A to pod komando USA, na něž ho připadne jen kolem 10 procent. Za barnumský žvást, lakující ten trojlístek na růžovo, nahlíží Valentin Katasonov:

Zdálo by se, že dostatečným garantem „volného obchodu“ je Světová obchodní organizace (WTO). Sdružuje už 162 zemí. Vznikla roku 1995. Transformací Generální dohody o tarifech a obchodu (GATT). Klíčové cíle „liberalizace světového obchodu v zájmu nadnárodních korporací“ razí i ve své nové fazóně. Teď to však stále víc drhne v rozvojovém světě. Ten požaduje zrušit bariéry, omezujících export na západní trhy (především zemědělské produkce). Rozhovory se vlečou už od roku 2001. Letitou americkou režii komplikuje i to, že do WTO vstoupilo roku 2012 Rusko. Washington neskrývá obavy, že by se „uvnitř této mezinárodní organizace mohlo zformovat blok zemíBRICS“.

Právě od roku 2012 rozjel i přípravy „alternativních struktur“, díky nimž „bude pravidla hry určovat Amerika“ a „WTO se změní v tichosti v bezobsažnou fasádu“. „Washington tím manévrem sleduje dva cíle“. „Obnovit vlastní nadvládu nad světovým obchodem.“ A zároveň „ekonomicky oslabit Rusko, Čínu a další země BRICS“. „Vytlačit je do obchodní izolace.“

Pravým klientem šarády je horní patro nadnárodních korporací a bank. Trojlístek nových mezinárodních smluv hrne pod jejich nadvládu nejen světový obchod, ale celou „ekonomiku, sociální sféru a politiku zemí, zatažených do uvedených partnerství“. Aby je „zbavil i většiny prerogativ státní suverenity“.

A právě v tom je klíčovým beranidlem TISA. Její podpis se od všech signatářů TTIP a TTP čeká obligátně. Jsou-li ty dvě „bizarním trójským koněm“, pak Dohoda o obchodu ve sféře služeb - „zbraní konečného vítězství“. A „´konečným vítězstvím´ se rozumí úplná likvidace suverénních států“.

Ještě do předloňského léta se o TISA vědělo jen v úzkém kruhu zúčastněných. Z přítmí ji vytáhly až zvídavéWikiLeaks. Rázem se ukázalo, že se na ní pracuje už od roku 2012. Z iniciativy USA a Austrálie a krátce nato i za účasti EU. Už k momentu, kdy ji WikiLeaks nahlédly do karet, si v habaďůře smočilo prsty na padesát zemí - včetně 28 členů EU – jimiž prochází na 70 procent světového obchodu.

Kolorit dokresluje fakt, že přípravy běží mimo půdu WTO. A tím i Generální dohody o obchodu ve službách (GATS), přijaté v rámci WTO už dřív. Rusko, Čína, Indie, Brazílie a JAR za jednací stůl nejenže nejsou zvány, ale dokonce ani vyrozuměny o jejich konání. „Cílem TISA tak není spolupráce, ale konfrontace. Ne náhodou Barack Obamaprohlašuje, že Amerika si nemůže dovolit, aby pravidla globální ekonomiky psaly země typu Číny. Ta prý musí psát výlučně USA.“

TISA se rodí v režimu utajení. „Dojde-li až k podpisu, bude její obsah tajný ještě pět následujících let. Razítko ´Tajné´ však z projednávaných materiálů nezmizí ani v případě, že smlouva podepsána nebude. Hra na demokracii končí.“

Za EU sjednává TISA Evropská komise. Své kroky dlouho tutlala i před členskými zeměmi a Evropským parlamentem. Pro ten embargo padlo až díky husarskému kousku WikiLeaks. Zčásti byl připuštěn prostřednictvím svého výboru pro mezinárodní obchod (INTA). Europoslankyně Vivian Redingová však na to, že „jednání chybí transparentnost“, musela upozornit i na tiskové konferenci, konané právě před rokem. Za klíčovou podmínku legitimity označila nejen „adekvátní účast Evropskému parlamentu, ale i sociálních partnerů a nevládním organizací“. Teprve pod tímto tlakem byly určité pravomoci delegovány i EP.

Jednání probíhají v Ženevě. Konalo se už 15 kol. Další se plánuje na letošní únor. Předsedají jim společně USA, EU a Austrálie. Teď už po „každém kole vydávají i memoranda a tisková prohlášení“. Jsou to „však prázdná, bezobsažná lejstra“. Tomu, co opřádají mlhou, vévodí hlavně následující:

Cílem je vymahatelně zakotvit, že „na trhu služeb nebudou určovat pravidla hry národní státy, nýbrž jakési nadnárodní instituce“. A to samé i v opačném gardu: „státy už na přijetí jakýchkoli zákonů a norem, limitujících byznys na trhu služeb, ztratí právo“.

Ta „regulace“ vzhůru nohama se nemá týkat jen „komerčních služeb (dopravy, turistiky, hotelového byznysu, komunikace atp.)“. Závazná má být i pro „ty, které jsou klíčovými funkcemi státu. Hantýrka TISA jim říká ´státní služby´.“ Stát má „na vlastní servis pro obyvatelstvo postupně rezignovat a odevzdat tuto sféru soukromému byznysu“.

Proradné libreto sleduje už pojem „státní služby“. Po letité masáži, stigmatizující stát jako „nejhoršího hospodáře pod Sluncem“, rozráží brány chamtivé demagogii. Tedy že teprve poté, co stát přestane zaclánět, nastane pravý ráj „kvality“ a „efektivnosti“, jichž je s to výlučně privátní byznys. Aby to zbořilo i zbylé torzo překážek, limitujících jeho monopol v tak citlivých sférách, jako „komunální hospodářství, zdravotnictví, školství i jiné služby“. TISA má i jejich „národní trhy otevřít kompletně i nadnárodním korporacím a bankám“. Zato stát coby subjekt „veřejných služeb má zcela odumřít“.

Experti s drobnohledem nad „úniky informací“ – a ty pokračují nehledě na všechna „bezpečnostní opatření“ – anoncují hlavně následující:

Prvořadým cílem TISA je právě „likvidace sociálních funkcí státu (školství, zdravotnictví, komunální služby), majících přejít do rukou nadnárodních struktur“. Hned nato však i „zrušení státní regulace finančního sektoru ekonomiky, především bank a pojišťoven“. S cílem podřídit i je výlučně „regulaci nadnárodními orgány“. A jako závaznou normu zakotvit i „další liberalizaci finančních trhů“. Zcela „navzdory finanční krizi v letech 2007 – 2009 dokládající, že právě to je špatně“.

Součástí nadílky, připravované pod zkratkou TISA, je i „převod veškerého platební styku do bezhotovostního režimu“. Kdo to má za ryze technickou modernizaci – třeba jako mobil v každé kapse - krutě se mýlí. Cílem je totiž „řídit i samu ´spotřebu služeb´“. A disponovat tak i zdánlivě „apolitickým“ mechanismem, jak kohokoli „nepohodlného od celého systému ´služeb´ jednoduše odstřihnout“. A při jednom i další „legální“ šancí, jak rozšířit pole vlezlé a hlavně vyděračské konfiskaci soukromí. Premiantem jejích praktik je americká NSA. V těsném závěsu však supí i mnohé další „služby“.

TISA má zavést i „tvrdou kontrolu sféry informačních služeb (média, internet, knihovny)“. Neviditelnou „nadvládu nad populací za pomoci informačně-komunikačních technologií, umožňujících dohlížet na to, nakolik se chovají podle norem nadnárodních institucí“.

Summa summarum tak jde o „projekt privatizace státu“. Významných „sfér jeho sociálních, finančních a informačních služeb“. Tím, kdo na něm vydělá, nebudou „milióny a miliardy normálních lidí, ale rodiny světové oligarchie, budující planetární koncentrák pod názvem ´globální management´“.

TISA je nástrojem „definitivní uzurpace moci nad světem finanční oligarchií“. Už ani za doprovodu „pusté demagogie na téma ´demokracie´, ´lidských práv´ a ´sociální odpovědnosti byznysu´“. Tentokrát naopak „natvrdo“, vrchovatě „konkrétně“, „směrem k novému světovému řádu zhruba ve stylu, jak ho ve Zvířecí farmě popsal George Orwell.“

„Panstvo spěchá. Podpis Dohody o obchodu ve sféře služeb se plánuje na rok 2020.“ Celý „proces však zřejmě nabere ještě rychlejší tempo“.

42 komentářů :

 1. Ještě nemají vyhráno a ani asi nebudou:
  http://www.agoravox.fr/actualites/international/article/les-contre-sanctions-russes-176481

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.rozhlas.cz/zpravy/ekonomikavevrope/_zprava/rusko-kvuli-levne-rope-musi-skrtat-v-rozpoctu-nechce-opakovat-scenar-z-roku-1998--1575419

   Vymazat
 2. Dříve se ten podvodný globální finanční a mocenský systém sesype pro fatální deficit zdrojů, po nichž se tak destruktivně sápal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No zatím se sype jen Rusko a Venezuela s chavezovým bolívarovským socialismem. Brazílie také jede hezky dolů.

   Vymazat
  2. A že jste si tak jistý! Uvidíme, ale hlavně že USA zkreslují ekonomiku.

   Vymazat
  3. 22:02
   Ne "uvidíme", ale právě vidíme.
   USA zkreslují ekonomiku? No to už je opravdu zoufalý "argument"

   Vymazat
  4. Haha, Rubl je krytý zlatem, dolar je krytý tak papírem a ani se s tím nedá vytřít zadnice.

   Vymazat
  5. Rubl je krytý leda tak hovnem. Za posledních 8 let ztratil vůči dolaru 70% hodnoty!

   http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=RUB&view=10Y

   Inflace v rusku je dlouhodobě okolo 15%

   http://www.tradingeconomics.com/russia/inflation-cpi

   Vymazat
  6. Haha, mediální masáž presbuzíků, když jim věříte, tak jak slimákům, kteří mají být jako pracovní síla, haha.

   Vymazat
  7. O měnových kurzech ví anonym z 22:40 pouze to, že jsou. O tom, že je kurz USD politicky řízen neobolševiky v USA a související globální bandou, to mu jeho věrní kumpáni neřeknou. O tom, že je v USA fakticky 20% populace bez požadované práce, se ze zfalšovaných statistik nedoví stejně jako o skutečné výši zadlužení na úrovni cca 65 bilionů (US trilionů). To, že je US růst HDP po korekci deflátorem záporný, to vůbec netuší stejně jako o derivátové bublině a sílících problémech s likviditou. O tom, že Rusko navzdory všemu nepříznivému zvenčí rychle akceleruje vlastní produkci, o tom má pouze zpocené černé sny. Jeho problém.

   Vymazat
  8. Buffere,
   ty tvoje ničím nepodložené konspirační bludy to je fakt tragédie zoufalce který už neví jakby.
   Tady se podívej co jste tady psali před rokem:
   http://www.novarepublika.cz/2015/03/dolaru-zbyva-60-az-80-dnu-zivota.html

   Hážeš tu jakámisi vymyšlenými čísly které jsis vytáhl odněkud ze zadku. Rusko je totálně v prdeli, loni kleslo HDP o 4%, letos sami rusové čekají další pokles o -1%, pokud bude ropa okolo 40 dolarů (je teď 28). A ty tu blekotáš že akceleruje. Fanatický hlupáku.

   Vymazat
  9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  10. To by jeste nebylo tak spatne, ale je zname, ze se dnes tiknou penize a jde to !

   Vymazat
  11. Člověče vemte rozum do hrsti.Pán Kasatonov tak musí psát,proto vše co dělají jiní je špatné,zato je placen,je tojeho obživa.Nemůže napsat,že jeho země která se považuje za velmoc je tak velmocí zemí čtvrtého světa,že? Nebo,že je ostuda RF,státu rádoby moderního,když se modlí za zvýšení prodejní ceny vlastních zdrojů,nebo že hospodářský růst bez modernizace vede jen k válce!

   Vymazat
 3. Kdyby se USA nesypala,tak bych neslyšel ve dnešních večerních správách ty potroublé kecy reportérů,co vypustila z ůst Clintonová,pěkně kopala ta chcípající kobyla zkomírající USA.Zdá se jí totiž,že rozkladný proces Evropy jde pomalu po neamericku,málo se tu vraždí a střílí a může za to Rusko.Babizna jedna.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ať chcípne zrůda fašistická.

   Vymazat
 4. Těch 25 let pro změnu zase amerického blahobytu v ČR mi zcela stačilo.Předtím jsme Měli,nyní máme Ho.no tuplovaně,díky obracím se opět na východ,k Rusku kde je budoucnost a perspektiva,na opačné straně za oceánem jen destrukce a taky ji tak rádi ukazují v TV různorodých,zmutovaných,pololidských,hybrydních entit s převládající specializací: loupení,drancování,vraždění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co jsi těch 26 let dělal že máš dnes holou prdel? Na koho to chceš svádět? Myslel jsis že ti začnou lítat pečení holuby rovnou do huby? A myslíš že v Rusku budou? Tak šupšup, mazej. Už se tě tam nemohou dočkat.

   Vymazat
  2. Nekradl jsem a nelezl jsem do prd.le těm co nás "přišli zachránit" od té skvělé socialistické bídy (super školství, zdravotnictví, zemědělství průmysl(náš))!!!

   Vymazat
  3. 22:51

   Nikdo tě nepřišel zachránit. To lidi sami vás kopli do prdele a museli jste jít od válu. Nikdo za vámi neplakal.

   Mě nezajímají blbosti jestli jsi kradl nebo ne. Mě zajímá co jsi dělal že máš holou prdel? Každý kdo něco pořádného umí a snaží se, se dnes má dnes jako král.

   Vymazat
  4. to Anonym 22:51
   Vy jste si musel hodně nakrást, tak jak po Bílé hoře, jste Borec, ale i na ty dojde.

   Vymazat
  5. Máš pravdu,královno Chujmere!!!!!!!!Osel je věc intelektu,ale svině věcí charakteru........ty jsi potrat opičí kurvy,tak kam s těbou?!!!!!!

   Vymazat
 5. Pořád slyšíme, jak nesmíme zklamat naše EU partnery. Ale na nás se taky nikdo neohlíží. Je třeba si zase začít věřit. Neptejme se, jestli můžeme, konejme. Nikdo pro nás neudělá víc, než my sami. Aneb, jak se říká, lepší k večeři suchý chleba míti, nežli v domě plném hovad žíti !!

  OdpovědětVymazat
 6. Dnešní zprávy byly opravdu husté. USA nás prej budou vyšetřovat, protože k nám údajně proudí ruské peníze na rozvracení režimu! CHachacháá! To snad ani není možné, tady USA velvyslanectví organizuje sluníčkářské pochody proti prezidentu republiky, financuje rozkrádačské neziskovky, strká do všeho čumák, chrání zloděje, kteří mají na svědomí miliardové podvody, a zatímco Rusko už loni zveřejnilo, že financuje některé rusky píšící tiskoviny (proč by ne, copak zahraniční deníky nemají cizojazyčná vydání?), USA aktivity se tají, i když o nich cvrlikají vrabci na střeše. Já mám jenom hrozný strach, že se tato hrůza podaří těm mocným zrůdám zrealizovat. Na lidském životě jim totiž nezáleží, stejně tu není místo a práce pro všechny, tedy podle jejich názoru. Zdravím, Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Klid, však ono se Rusko stalo pověřenou zemí k urovnávání bordelu napáchaného těmi vrtícími psem s hvězdami a pruhy. Mám v USA řadu vzdělaných přátel a je mi trapné poslouchat jejich sílící nářky nad tamní šílenou situací.

   Vymazat
 7. Žádný český zbohatlík nemá čisté svědomí. To nečisté je dožene již brzy.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Definuj "zbohatlíka". Hádám, že to bude klasicky po bolševicku každý kdo má víc jak ty.

   Vymazat
 8. - definice zbohatlíka jedním slovem - Bakala

  OdpovědětVymazat
 9. Až zas Chujmer bude psát ty hovadiny o Rusku a o jejich propadu,tak ať si zkontroluje biliardovej dluh USSA a jestli mu nehoří koudel u prdele,trotlovi!!!!!!!!!Matka kurva,fotr kníže Poserplína a ten bezmozek sem pořád strká rypák????Ať táhne do.......prachu zapomění!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Narozdíl od zbytku světa ty USA (bohužel) mohou žít na sekyru. A taky to dělají.
   Co by jiným nikdy nemohlo projít, těmto po celá desetiletí prochází. Zbankrotovali by dávno. Emitují dluhopisy a svět to kupuje. A tisknou ničím nekryté dolary.
   A proč ty USA nezbankrotují? Inu, mají (vele)silný a přesvědčivý platební prostředek. Největší arsenál světa. Který pro připomínku ostatním používají s železnou pravidelností proti těm, kteří by se chtěli vymanit z vroucího objetí.
   Své vedoucí postavení si tedy udržují silou a agresemi. A mlčenlivou podporou vazalských států.
   Jejich představitelé (tj. politické loutky) dnes raději podepíší další zotročující smlouvy, jen aby nepřišli o svá koryta. To jsou ty jejich pravé "hodnoty".

   Vymazat
 10. V clanku je uplne vse !! V kontextu se soucasnymi informacemi je to uplne jasne, imigranti ( a nejen ti) to jisti. Byt velky bratr, mit moc, chut vladnout svetu a soucasne mit velkou tiskarnu na penize, nedelam to jinak ! Propracovanost celeho systemu je uzasna a primo desi. Nechapu politiky ( nejen ceske), kteri to ( asi?) musi podepsat. Podle mne si totalne rezou pod sebou vetev, protoze krome nekolika poskoku pro ne nemuze byt v systemu misto! Kam by daval sve lidi Velky bratr, ze? Dobre, Sobotka asi dostane za zasluhy v Bruselu referenta pres krive banany, ale co ti vsichni ostatni? Ajak se tomu bude rikat? Korporatni demokracie? Vzdyt to s tak moc deklarovanou demokracii nebude mit ale opravdu nic spolecneho? Dobre, treba to preziju, ale vzdyt nikde nebude ale vubec zadne odvolani ( k panovnikovi, zastupci v parlamentu a pod.). Je to maler, a velkej.

  OdpovědětVymazat
 11. Tomu se říká diktatura kapitálu natvrdo! Už jedou bez zástěrek "svobody a demokracie" a nic je nezastaví, protože v čele národních států jsou prodejné kurvy. T

  OdpovědětVymazat
 12. ad: Mě nezajímají blbosti jestli jsi kradl nebo ne. Mě zajímá co jsi dělal že máš holou prdel? Každý kdo něco pořádného umí a snaží se, se dnes má dnes jako král.

  ---

  Podobný jako ty je nutný likvidovat na potkání. Až tě budou věšet (i na tebe jednou dojde), přijdu držet provaz!!!

  OdpovědětVymazat
 13. ad: Rubl je krytý leda tak hovnem. Za posledních 8 let ztratil vůči dolaru 70% hodnoty!

  ---
  Jakej smysl má srovnávat rubl (nebo čínskou měnu) podložený zlatem s fiktivní hodnotou dolaru nepodloženého kromě rozkrádaček a podvodů ničím???
  Doufám, že máš v dolarech balík. V brzké době se ti bude hodit: místo hajzpapíru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rubl NENÍ podložen zlatem, blbe. Zapište si to vy nevzdělaní, negramotní pitomci už konečně za uši. Je to stejná fiat měna "vyráběná" úplně stejným mechanismem jako dolar.
   Kdyby rubl byl kryt zlatem tak by kurz dolaru k rublu přesně kopíroval kurs dolaru ke zlatu. A zlato opravdu za posledních 8 let 70% hodnoty k dolaru neztratilo.

   Já doufám, že ty máš balík v rublech. Exekutor už je na cestě k tobě, troubo.

   http://www.xe.com/currencycharts/?from=CZK&to=RUB&view=10Y

   Vymazat
 14. Koukám, že sem pilně píše nějaký dobře placený agent EK, bratrstva páně Sobotky a dalších borců. Jakmile se napíše pravda, tak za svůj mrzký peníz vyjedou do boje. A nesmíme ještě zapomenout na ty, kteří jsou jaksi postižení "vrozenou inteligencí". Některým lidem zkrátka vydrží po celý život klanění se před rodokapsy, "ramby" a dalšími americkými borci. Co je ruské je pro ně odporné. Já dávám přednost těm, co vědí co je to zdravý rozum a je mi jedno z jaké jsou země. Dnes pro mne Ptin představuje osobu, která nechce vyvolat zbytečné krveprolití, kdo trochu myslí, tak ví, že právě jeho přistup k řešení likvidace Daeše a dalších odnoží IS chrání i nás. A jak to s námi dobře myslí velký bratr na západě je dokladem výše vedený článek. a nemám pochybnosti, že co je uvedeno se zakládá na pravdě.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 15. Že se ale snaží místní přidělený manipulátor - Pepek odvádět řeč od merita článku k zástupným tématům. Namísto aby diskutoval o výhodnosti TISA a dalších podobných smluv korporátních fašistů odklání řeč stále k rublu a k dolaru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je "meritum" článku? Žárlivý, závistivý ruský pohled?
   Každá dohoda uvolňující obchod, odstraňující bariéry, cla, administrativu... je dobrá. Je jen na jednotlivých zemích zda se k dohodě připojí a jaké si vyjednají podmínky.

   Vymazat
  2. 12,43 - meritum článku máš vepsáno již v jeho článku, Pepku. Vidíš, že se dokážeš trefit, když se hodně snažíš. Dohoda může být pro někoho dobrá a pro někoho špatná anebo dokonce velice špatná. A wo tom ten článek je.

   Vymazat
  3. oprava : ... vepsáno v nadpisu...

   Vymazat
  4. Který zlato ty debile, copak v USA nějaký mají??? Fort Knox je akorát tak velká prázdná bouda a zlato bys tam viděl leda na hologramu! Dolar tak nemá žádnou hodnotu a nemá cenu ho porovnávat se zlatem, tj. s tím co nemají!
   Ale stejně jako hýbou kursem dolaru hýbou uměle i cenou zlata, všechno je to jeden švindl a podraz! (Stejně jako dnes cena ropy! Mimochodem je asi na třetině té před pár lety, vidíš někde že by byl benzín 3x levnější??)
   A vbuď si jistej, že to co mám rozhodně NEMAM v USD nebo v Eurech ani jiných debilních papírcích, nemám to na účtu v bance a už vubec né v bankovní schránce. To je totiž to první místo dokud by to takový kurvy jako ty obratem rozkradly stejně jako na Kypru. Nicméně počítám, že se dožiju ještě další a zcela nesametové revoluce kde takoví jako ty budou dostávat po držce na potkání stejně jako banksteři, politici, lobbisté a další zkurvysynové co tohle způsobili. Pochopitelně po zabavení veškerýho jejich majetku i kdyby to měli "u příbuznejch"!!

   Vymazat
 16. https://stop-ttip.org/

  https://stop-ttip.org/podepiste/

  OdpovědětVymazat