Reklama

.

.

úterý 26. ledna 2016

Turecká rozvědka se obává, že Kurdové dostávají ruské zbraně

- mbi -
26. 1. 2016  Euraisa24

Jak uvádí francouzský bulletin Intelligence online, turecká rozvědka Milli Istihbarat Teskilati (MIT) vyjadřuje znepokojení v souvislosti s významnými dodávkami ruských, většinou nových granátometů RPG-7 kurdským bojovníkům na jihu a jihovýchodě Turecka.


Turecká výzvědná služba již několik týdnů podezřívá Rusko z dodávek zbraní syrským Kurdům, a to Skupině lidová sebeobrana (kurdsky Yekîneyên Parastina Gel, YPG).

YPG pak tyto zbraně dodává svým etnickým bratrům z Kurdské strany práce na území Turecka. Ankara se obává, že do rukou tureckých Kurdů, působících přímo v Turecku, se mohou dostat ještě dokonalejší zbraně, jako je například protitankový raketový komplet Kornet-E.

- - -

Zdroj: BMPD
Překlad: mbi, Eurasia24.cz
Foto: YouTube.com

36 komentářů :

 1. Rusko končí a dopadne to tam jako na Ukrajině.... http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-Rusko-bude-za-rok-a-pul-v-418812

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tupče, Rusko teprve začíná!!!...a jako na Ukrajině to dopadne všedu tam, kam si suverénní stát nechá naexportovat od usa zločince, žoldáky, teroristy s přesným plánem na totální rozvrácení země...

   Vymazat
  2. Ukrajinci si to podělali a ty tady blekotáš něco o Rusku????Jsi opravdu bezmeznej pablb!!!!!

   Vymazat
  3. Pro anonima 14:00
   Kde jsi byl na školení u Šapita nebo v kavárně pod hradem u Šláfnberga. To by tak odpivídalo tvému projevu. Přestaň číst tu Usáckou propagandu a podiv se na skutečné dění realisticky.

   Vymazat
  4. Spomínam si na malého Hitlera ako sa chvastal,že ... Pchee..Rusko ? to je len hlinený obor do ktorého stačí len poriadne buchnúť a rozpadne sa....o pár rokov si potom strelil do huby....Rusko sa nikdy nerozpadne ! a nepoloží ho ani degenerovaná pakáž ktorá dočasne nivočí svet !!!

   Vymazat
  5. 14:34

   Ty debile, SSSR se v roce 1991 rozpadl a Rusko v roce 1998 zbankrotovalo. Chrápej dál.

   Vymazat
  6. Komu nadáváš ty debilní Všeználku?Myslíš,že jsi sežral Šalamounovo ho..o?!

   Vymazat
  7. Chlapi, ubožák bude stále tlachat jen to Usáckou propagandu, když jiného od opučtění nočníku ještě neslyčel. Nechte ho v klidu, zdechne sám.

   Vymazat
  8. Ty taky věříš každému americkému blbečkovi? To jsi na tom s argumenty tak špatně,že vytahuješ bulvár,který je každému k smíchu?

   Vymazat
  9. 14:00 Ale kdeze ZLOKOT Rusko este ani nezacalo .RPG- 7 s toho si v riti co???? A na Ukrajine nehovoria po anglicky ale Rusky ty K.k.t

   Vymazat
 2. To jsou jen zbožná přání Banderovců a jim podobným, nechte to času ono se to vytříbí takové kecy rusofóbů a proamerických plátků. Šapitó vám řekne to co máte slyšet.

  OdpovědětVymazat
 3. Ať žije internacionální pomoc bratského Ruska bezbranným Kurdům, kteří statečně bojují za svou vlast vůči diktátorskému Turecku!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Tak z jedné strany máme islámské teroristy, kteří dostávají americké zbraně prostřednictvím Turecka a z druhé strany máme Kurdy , kteří bojují proti islámským teroristům se zbraněmi a zbraňovými systémy, které byli vyrobeny v Rusku. A my si můžeme vybrat, zda budeme podporovat dodávky zbraní islámským teroristům či dodávky zbraní syrským,iráckým a tureckým Kurdům. Je jasné, že prioritou států NATO jsou dodávky amerických zbraní přes Turecko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo,jo. Jen by mne zajímalo kde skutečně skončí dodávka našich tzv. nepotřebných zbraní t.j. 6500 kusů samopalů a statisíce nábujů. U teroristů, nebo tzv. "teroristů". Jestli to vyjde najevo tak to bude průser
   nedozírných rozměrů a myslím, že to nebude dlouho trvat. Kdo byl na vojně tak přece jasně vidí co jsou to za zbraně, v rukou teroristů.

   Vymazat
  2. Kde skončí Sa58-ky je vidět tady na tom videu-Sa58 a IS:

   https://www.youtube.com/watch?v=VIPDZUe73IQ#t=42

   Vymazat
  3. SA 58 byl lehký a střílel přesně !!

   Vymazat
 5. Pokud Kurdové dostávají ruské zbraně, je to v naprostém pořádku, protože Kurdové bojují proti Daeš. Tak co se Turecku, které je členem NATO nelíbí? Přece NATO také bojuje proti Daeš, nebo ne?

  OdpovědětVymazat
 6. Odpovědi
  1. Copak, nefunguje Vám ohřev vody?

   Vymazat
  2. Ne. Jen běduje, že se sype hospodářství Ruska.

   Vymazat
 7. No jasně, Turkům by se moc líbilo, kdyby je tam mohli beztrestně pozabíjet jako bezbranná koťata. Rusko dělá jen to, co Turek dělá s IS Rusku a Sýrii. Ten si nemá nač stěžovat.

  OdpovědětVymazat
 8. Včera na tiskovece Bohouš oznámil dar ČR KURDŮM:6500kusů samopalů a 7 milionů nábojů.Bude předáno, jak Bohouš řekl, prostřednictvím našich spojenců, Američanů!!!! Nikoho to nevzrušuje, vč. nezávislých webů. nakašlat.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No právě a kam ty zbraně půjdou????????

   Vymazat
  2. No, jo, příteli. Ovšem spřáteleným kurdům.
   Zřejmě nějakým hrdlořezům, jako vždy.

   Vymazat
 9. Nevím,proč se s tím idiotem dohadujete.Je to blb a
  podle toho jedná.Také stojí za zmínku,že žádný z
  jejich party se zásadně nepodepisuje.On jen papouš-
  kuje pořád to samé:Rusko zbankrotovalo,Rusko zban-
  krotovalo,Rusko zbankrotovalo a nic jiného neumí.
  Jeho páni mu zapomněli dodat další munici.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 10. Ten, jenž publikuje od hodiny 14,00 je přispěvatel o kterém se nemá cenu bavit a už vůbec na něj reagovat. To, zda dodávají Rusové Kurdům zbraně či ne by rozhodně neměli řešit faleční Turci. Amerikání dodávají zbraně kdejakému ksindlu, jen aby bojval za jejich zájmy a je jedno zda je to podřezávač John, hlavně, že dělá špinavou práci ve prospěch jestřáíbů a dalších "přátel". Kurdové a Syrská armáda jediní opravdu bojují s islamisty a proto si pomoc zaslouží. No a že to Turkům vadí se nedivím, těm jde přeci o vyvraždění Kurdů a obsazení jejich území.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoduché: Rusové dodávají zbraně Kurdům, no a co!
   Dobrý kšeft, který se jim zřejmě bohatě vrátí. Jen tak by to ti ruští kapitalisti nedělali.

   Vymazat
 11. To na obrázku je Konkurs, ne RPG-7.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Navíc RPG-7 není "nový" granátomet, ale "pěkně "stará" pancéřovka. Že je pořád účinná, je jiná věc.

   Vymazat
  2. Na obrázku není ani RPG-7 ani Konkurs.Jak je správně uvedeno je to protitankový raketový komplet Kornet-E. RPG-7 je neřízená raketa na krátkou vzdálenost.Konkurs opticky naváděná po drátech do 4km. Kornet-E pokračovatel Konkursu do 5,5km navádění po laserovem paprsku. Viz Wikipedie.
   Míra

   Vymazat
 12. Rusové to zřejmě dělají po vzoru USA. Proč by to, co může dělat jeden, nemohl dělat někdo jiný?

  OdpovědětVymazat
 13. Turáci sami tyto zbraně Kurdům objednaly. Sestřelením ruského letadla. Další dodávky zbraní Kurdům jsou na cestě.

  OdpovědětVymazat
 14. Aha, tak proto je Kadilov tak nervózní. Turci na oplátku dodají zbraně Čečenům, kteří se nesmířili s ruskou okupací a protektorem Kadilovem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. protektora Ramzana Kadyrova přišlo podpořit milion lidí
   http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/v-jednote-je-sila-v-cecensku-demonstrovali-za-putina-a-kadyrova_369764.html

   Vymazat
 15. Turek podporuje IS tak prečo by Rus nemohol podporovat Kurda. Snad USA a Turek maju patent na všetko ?

  OdpovědětVymazat
 16. Konečně text, který má smysl číst, oproti naprosté většině diskusních příspěvků pod ním, které jsou pouhými emotivními splašky. Kurdové mají nepopíratelný nárok na svůj stát a je jedno, kdo jim ho pomůže vytvořit. Bylo doslova zločinem Britů a Francouzů, že nevznikl hned po první světové válce. Osobně navíc pléduji pro jakousi velkou Arabskou republiku, kterou by tvořil zbytek Iráku a Sýrie po vzniku Kurdistánu. Mohl by to být základ začátků sbližování Sunnitského a Šíitského islámu. Takový stav by měl být i cílem pro politiku EU, pokud se ta vůbec chce zbavit migrantského problému.

  OdpovědětVymazat