Reklama

.

.

neděle 31. ledna 2016

Turecko požaduje od EU 5 miliard eur za migranty


31. 1. 2016     zdroj
Turecko je velmi nespokojené, že EU má v úmyslu převádět prostředky v jednotlivých tranších. Místo dříve dohodnuté sumy ve výši 3 miliard eur Turecko nyní požaduje od Evropské unie 5 miliard . Informace o tom se objevila v německém listu Die Welt, který se odkazuje na dobře informovaný zdroj v diplomatických kruzích v Bruselu.


"Ankara chce nyní získat pět miliard eur, ale jsme připraveni poskytnout pouze slíbené tři miliardy," uvádí list slova evropského diplomata.

Jednání mezi Bruselem a Ankarou jsou nyní více zatížena tím, že Ankara se chce aktivně podílet na rozhodování o splátce miliardové pomoci, píše Die Welt.

Před týdnem, jak poznamenává Die Zeit, turecký premiér Ahmet Davutoglu oznámil, že tato částka očividně nestačí.

"Tři miliardy eur jsou potřebné pouze na to, aby byla dána najevo politická vůle k rozdělení břemene", řekl.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

11 komentářů :

 1. Turci potřebují peníze na organizaci další imigrace do EU nikoliv na její zastavení. Docházejí peníze z prodeje nafty od ISIL, končí to s ruským bombardováním apřerušením zásobovacích tras. Potřebují další finanční zdroje a tak si v EU požádají o více a za to nám sem pošlou ještě více imigrantů. Pokud na tohle EU přistoupí, dokáže svoji imbecilitu jako už pokolikáté.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samozřejmě, že na to EU přistoupí, protože imbecilní už je. Dagmar

   Vymazat
  2. EU má spoustu peněz na podobné hovadiny viz:podpora oligarchů Ukroušu, podpora NATO, podpora narušitelů hranic EU.
   Václav

   Vymazat
 2. sobotko, turkum nasrat!!! aha javim ty nemuzes!!!hhh

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sobotka chce a ne že nemůže.Žádný prachy Turecku nedávat.Místo toho pomoci Řecku hlídat hranice s Tureckem a hned jim ty řezníky nahnat zpět.Na posílání tzv.migrantů hrabe prachy turecká vláda a jim podřízení lumpové.Můžeme poslat šroty Gripeny s tzv.migranty.Na domovinou kdekoliv na světě mohou vyskočit z letadla a použít Kalouskovo bezpečné americké padáky.Ruda

   Vymazat
 3. Tři mld eur je cca 81 mld. Kč, pět mld. eur je asi 135 mld. eur. Pokud by byl v Turecku jeden milion uprchlíků, tak je to 81, resp. 135 tisíc Kč na jednoho. To představuje skoro 40, resp. okolo 60 měsíčních dávek existenčního minima, či přes 20, resp. bezmála 40 dávek životního minima, nebo přes 8, resp. asi 14 minimálních mezd v ČR.
  Jeden z představitelů Sýrie, snad velvyslanec, loni v létě pravil, že v Sýrii se dá za stejné peníze pořídit asi šestkrát více než v ČR. Určitě to nelze vztáhnout na existenční či životní minimum - že by Syřanům k přežití či živoření stačilo 350 či 550 Kč měsíčně, ale nepochybně je tam cenová úroveň nižší, obstarání některých věcí a služeb levnější, prostě krytí životních potřeb méně nákladné. Každopádně by teoreticky mělo být na několik let o uprchlíky postaráno...
  Záhadou zůstává, proč podobnou pomoc EU neposkytne také Jordánsku, kde je běženců rovněž okolo milionu, nebo přímo Sýrii, kde je mimo domov pět nebo šest milionů lidí. Tedy záhadou ....
  To už větší záhadou než to, co a proč šéfstvo EU dělá, je, proč občané EU si po dlouhých desetiletích demokracie volí za představitele nadkritické množství lumpů a lemplů.
  Roky jsou na Blízkém východě miliony uprchlíků před válkami a terorem a EU takřka nic pro ně neudělala. Nejenže jim nepomohla, ale ještě tamní války podporovala a mastila si (evropští zbrojaři) na nich kapsy. Najednou se na morální piedestal cpou ti, kteří roky nic nedělali či ještě přilévali oleje do ohně a až migrační vlna je přiměla k nějakým frázím, vítání či odpuzování. Konkrétně Syřanům mohli pomáhat už čtyři roky, ale nedělali (mimo rámec OSN, UNHCR) nic. Proč nenabídli dětem prázdninové pobyty v míru, zdatným mladým možnost studia na evropských VŠ, vybraným rodinám dočasný azyl? Migrace mohla ve snesitelné a zvládnutelné formě už pár let běžet, kritéria a limity mohly už dávno běžet a každý už mohl vědět, co musí udělat a jak se chovat, aby se o azyl v Evropě mohl ucházet. Eurošéfstvo i národní vlády selhaly, ale nadále se tváří, že jsou kompetentní vládnout dál. Nejsou, ale i občané EU by se měli zamyslet nad svoji kompetentností vybírat si vedení, nad svojí slepotou před tragédií jiných, hluchotou k varováním před šířením agresitiy a vměšování, lhostejností k válkychtivosti svých zbrojařů a k rozvracení jiných států politiky EU a USA. Evropané mají to, co zaseli a nechali růst. A místo pokání a statečného nesení zodpovědnosti zbaběle kňučí a vybíjejí si frustrace na těch posledních, kteří za oboustranné neštěstí mohou.
  Miliardy pro Erdogana migrantům moc nepomohou. Blízký východ potřebuje mír, obchodní zakázky zaměstnávající a důstojně odměňující tamní pracovní sílu a kulturní výměnu, vzdělávání, poznávání, turistiku, aby se postupně vymaňoval z náboženského tmářství.
  Vodovodní kohoutek je standardní výbavou domácnosti poskytující přehršel čisté vody kdy chceme, kolik chceme a na co chceme, záplava je neštěstí, které může obydlí zničit. Intelektuálně vyprázdněná a morálně zasviněná EU si vybrala místo vodovodu povodeň.
  KR

  OdpovědětVymazat
 4. Zaciatkom 2015 Nemecko znizilo humanitnu pomoc pre UNo 50 percent.Tak teraz treba platit Turecku,lebo frau Merkel vyslovila pozvanie,teraz pösobi ako magnet pre cely svet. Bavorsky kurier pise,,,cely svet videl,ze Europa nema ziadne hranice,ani zaujem,ani nie je v stave tie masy ludi zadrzat,naopak,pre tieto masy pripravuje lode,vlaky,autobusy.Boli by vsetci blazni,keby tuto,snad jedinu sancu nevyuzil,,, Vcera v tageschau hlasili,na Lesbos uz prisli prvi utecenci z Myanmar.Susedia Thailandu.Mam dojem,preto uz aj EU politici/Tusk/vykrikuju,mame uz len par tyzdnov vyriesit utecenecku krizu.Za 5 miliard si möze Europa chranit svoje hranice aj sama,nemusia europski vojaci strasit Rusov,okolo ich hranic.odtial nam nahrozi nebezpecie.M

  OdpovědětVymazat
 5. Jestli takový vývoj v Bruselu nepředpokládali, tak jsou ještě větší blbci než jsem si doposud myslel.

  OdpovědětVymazat
 6. Dnes požadují 5 miliard , zítra to bude 10 miliard atd . Hned potom co jim šílená Makrela slíbila ty 3 miliardy jsem tady napsal , že Osmani budou Evropu nestydatě vydírat . A je to tady . Připadám si jako prezident Zeman . Na jeho slova taky dochází . Předvídat takéto věci není žádný kumšt . Stačí používat zdravý rozum který "elity" v Bruselu zřejmě postrádají .

  OdpovědětVymazat
 7. Rozhodně peníze neposílat. Mají být investovány do plotů. Pomoc do táborů má být v podobě věcí a humanitárních pracovníků.

  OdpovědětVymazat
 8. Jste v nouzi úvěru? To je informovat širokou veřejnost, že paní Jane Alison, soukromá půjčka věřitel má otevřít finanční příležitosti pro každého v případě potřeby jakékoli finanční pomoci. Dáváme z úvěrů ve výši 2% úrokovou sazbou jednotlivcům, firmám a společnostem pod jasným a srozumitelným podmínek a podmínek. kontaktujte nás ještě dnes prostřednictvím e-mailu na adrese: (saintloanss@gmail.com)

  OdpovědětVymazat