Reklama

.

.

neděle 31. ledna 2016

Ukrajina byla přímo obviněna z trestného činu v souvislosti se sestřeleným Boeingem


31. 1. 2016     zdroj a zdroj
Ukrajinská vláda se bude muset zodpovídat z odmítání spolupráce při vyšetřování v případě Boeingu-777, sestřeleném nad Donbasem. Sdělil to ukrajinský politolog Vladimír Kornilov s odkazem na publikaci v holandských novinách "De Telegraaf". Podle něj s obviněním na adresu kyjevského režimu vystoupil přední světový expert v oblasti bezpečnosti civilního letectví, současný vedoucí Nadace letecké bezpečnosti, David McMillan (až do nedávné doby generální ředitel Eurocontrolu, Evropské organizace pro bezpečnost leteckého provozu).

"Skutečnost, že Radě bezpečnosti nebyly Ukrajinou předány záznamy dispečera letového provozu, který řídil Boeing v době útoku, je závažný trestný čin," prohlásil McMillan během video konference, provedené v nizozemském parlamentu.

McMillan také uvedl, že takové chování by mělo být trestáno podle trestního práva Holandska, které oficiálně havárii vyšetřuje. "Já jsem přece hned po nehodě varoval ukrajinskou stranu, že její požadavek na vytvoření mezinárodního tribunálu pro Boeing 777 se určitě obrátí proti ní," napsal Kornilov na své stránce na Facebooku.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

34 komentářů :

 1. tym ktori vedia netreba ua ani eu ani holanske prehlasenia. staci sa pozriet co hovori jacenuk alebo porosenko. a tiez ako reaguju usssaci a vsetko je jasne. tych co nedokazu citat medzi riadkami musi byt menej . ak nie tak sme ako ludstvo v pr...li....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Priateľu.
   Kyjevští pučisté čekali,že jim to USA zamáznou,protože se na tom podíleli.Ukazuje se,že to letadlo muselo spadnout.

   Vymazat
 2. Vyházet celou redakci čt 24,od začátku lhali,házeli bez důkazů špínu na Rusko,když každému trochu myslícímu bylo jasné od začátku kdo za tím je.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nie vyhadzat! Obesit . Ved zato dostali dobre zaplatene za propagandu.Podobne to bolo aj na slovensku.

   Vymazat
  2. Všem kteří vyzývají k věšení.. Takovým prohlášením a výzvou se snižujete na úroveň těch, proti kterým "bojujete"..

   Vymazat
 3. Ty boží mlýny melou, ale hodně, hodně pomalu. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Boží mlýny nemelou pomalu, ale mají toho hodně
   KR

   Vymazat
 4. to musí být nějaká hrubá mýlka....
  kamarádi a milci euoroposlance Štětiny, K. Schwarzenberga na Ukrajině nelžou, nezamlčují, nesmčují důkazy o příčině pádu letadla MH 17, smrti téměž 300 lidí, resp. o záměrech tragedie, která měla mít jiné důsledky než nakonec( bohudík) měla.
  Copak k tomu mohou říci výše uvedení pánové v Praze a v Bruselu?

  OdpovědětVymazat
 5. Tak o tomhle bude u nás ticho po pěšině ještě dlouho.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to se mi nezdá, raději bych si to ověřil třeba u Tvarůžkové, Votápka, Šíra, Štětiny nebo Koláře. Anebo možná u Ženíška, Zlatušky, ale pro jistotu pak ještě u Pavlíny Filipovské.

  OdpovědětVymazat
 7. Některé velikány pražský žumpenkavárny jste zapoměl....;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, aha, zapomněl jsem nna růžovou ikonu pana "profesora" Putnu. Omlouvám se.

   Vymazat
  2. A co ta Jiřina , co se raději mýlí s USA, než by měla pravdu s Ruskem? Ta tam také chybí.

   Vymazat
 8. Ono ani nelze všechny vyjmenovat.Je jich tolik,že
  by na to nestačila ani stránka.Své zadání od USA
  ambasády už splnili.Teď se musí věnovat něčemu ú-
  plně jinému.Třeba dehonestací prezidenta Zemana.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prezident se pravidelně dehonestuje sám. Netřeba mu v tom pomáhat. Obzvláště mám v oblibě jeho překlady z angličtiny..

   Vymazat
  2. Tím, že říká pravdu, která je trnem v oku těm všem pindo-řiťolezcům, 23:06? Jen jsi se zesměšnil ty sám a rád bych slyšel tvé překlady suveréne "pussy".

   Vymazat
  3. Zeman je jeden z mála politiků, kteří občas vybočí z "korektní" mluvy a řekne věci, jak jsou. A zoufalci z lumpenkavárny mohou zešílet, ale ne ze Zemana, ale ze své bezvýznamnosti, z toho, že s většinou lidu téhle země nehnou a nehnou! To musí být pro ně strašně deprimující. Politujme je, chudáčky. Květa

   Vymazat
  4. 23:06 pro 9:35

   Vezmu to jen ve zkratce.
   Zkus se kouknout na https://translate.google.cz. To dost napoví. Nevím, jak se budou matky tvářit na to, že místo kočičky Toma a myšáka Jerryho budou svým ratolestem pouštět kundu Toma. Jako spousta dalších jazyků má i angličtina více významů, ale tady se fakt netrefil. Nepředpokládám, že Tom Jones v roce 1967 zpíval o kundě a ani že Pussycat Dolls se po ní pojmenovali. To slovo, co tu všichni hledáte je "cunt". Rozdíl si zkus hned večer. Zeptej se své milované, zda ti ukáže svou "micku" a nebo jí řekni "ukaž kundu". Myslím, že do vteřiny ucítíš rozdíl a přitom obojí je označení pro dámské genitálie.
   Docela se těším, až začne překládat z japonštiny nebo čínštiny. Tam je těch významů ještě víc..
   Zapojte proboha i svůj rozum. Ne všechno co z něj vypadne je "písmo svaté" a nemá ve všem pravdu. V něčem ano, to mu nikdo neupře, ale vytvářet si témata proto abych byl vidět a slyšet by mělo být pod jeho úroveň. Toto ať nechá Bobošíkové a Okamurovi. Navíc tím tu naši společnost skutečně rozděluje. A kdo tvrdí, že ne, lže především sám sobě.
   A na závěr.. Když docházejí argumenty (živočich je zahnán do kouta), přicházejí útoky, nadávky a urážky (živočich kouše). To jen k těm vašim Lumpenkavárnám a jiným blábolům, do kterých automaticky patří každý, kdo na 100% nesdílí Váš názor.
   Takže Zdarec..

   Vymazat
  5. To Anonymní 1. února 2016 12:12
   Ačkoli s Vaším českým výkladem výrazu "Pussy" v dalším kontextu slov a činů této grupy nesouhlasím, tak Vám děkuji za pregnantní vyjádření podstaty slova diskuse a smekám. Máte můj respekt!

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  6. Je to síce mimo téma, ale taky skus kouknout na http://cs.bab.la/slovnik/anglicky-cesky/pussy. V návaznosti na souložení v muzeu, nebo cpaní chlazeného kuřete do pochvy myslím ,že MZ v překladu nijak nechybil.
   Míra

   Vymazat
  7. Skus mám v poho, říkal doktor. Ale díky za optání. Kouknout jsem zkusil. Hezký, ale tam nenajdeš souvislosti a jistě sis jistě všiml, že to oblíbené slovo je jen jako jedna z variant. Dál je taky dobrý odlišovat činy a překlady. Všímej si radši češtiny. Dále už bez komentáře. ;-)
   http://www.pravidla.cz/pravopis/28497-zkusit.html
   http://www.pravidla.cz/pravopis/20380-skus.html

   Vymazat
 9. všichni,kteří řvali,že to letadlo sestřelili Rusové,by měli být exemplárně potrestaní,měli by je v rámci trestu,nahnat na Donbas,aby si to obyvatelé s nima vyřídili,aby tam museli makat na jeho obnově všem Rusům s Putinem se omlouvat a omlouvat,klečet a odprošovat.To bylo besed,pořadů a nenávistných komentářů po celé Evropě

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědav, jestli budete tyto exemplární tresty požadovat i pro ty, s kterými názory sdílíte. V případě, že se ukáže, že neměli pravdu.

   Vymazat
 10. Příliš pěkné než abych tomu uvěřil. Mám obavu, že z toho zase nic nebude.Ale stále doufám, neb mě to stálo ztrátu několika kamarádů, kteří mě začali obviňovat z prokremelské propagandy, když jsem jim to vysvětloval co,že to je za dobytek ta nová pučistická vláda v Kyjevě.
  Ivo

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono z otho něco asi bude. Holanďané jdou po penězích, pozůstalí a jejich advokáti jdou po penězích a jediný subjekt, z kterého se ty peníze dají vyrazit a který je za katastrofu tak jako tak odpovědný, je Ukrajina. Už jen tím, že neuzavřela vzdušný prostor nad místy bojů. Květa

   Vymazat
 11. Porošenko má dostatek jmění a aktiv, aby zaplatil náhrady za Boeing i odškodnil pozůstalé po 300 obětech sestřelení letadla.
  Měl by již nyní kalkulovat. Zbude mu nèco?

  OdpovědětVymazat
 12. Je to veľmi závažné vyjadrenie a kritika holandských expertov.Pokiaľ sa to potvrdí a dotiahne do konca tak to môže mať ďalekosiahle následky na vývoji na Ukrajine a v Európe. Poprvé, to ovplyvní pripravované referendum v Holandsku o asociácií EÚ s Ukrajinou,ktoré bude v apríli 2016 a môžu Holanďania Ukrajinu odmietnuť ako partnera. Podruhé, potvrdilo by to účasť fašistickej vlády Ukrajiny na zostrelení lietadla (američania by sa z toho vyvliekli) a muselo by to skončiť pádom Ukrajinskej vlády a minimálne zrušením podpory fašistickej vlády zo strany krajín Európskej únie.Želal by som si aby tých fašistov Jacenjuka,Turčinova,Porošenka, Avakova, Parubyja,Jaroša a iných postavili pred súd. Taktiež by som si želal,aby tých podporovateľov z Európy,ktorí viditeľne sa objímali s fašistami z Ukrajiny vysmiali na celom svete ako napríklad mastnú hlavu Kisku zo Slovenska toho času je žiaľ prezidentom.

  OdpovědětVymazat
 13. Hezké přání ale trochu moc slušné. Ono takové napomáhání k trestnému činu jako je na Ukrajině vraždění civilních obyvatel, nemůže býti jen odměněno pouhým vysmátím. Na takové štváče je trochu jiná sazba a my bychom na to neměli zapomínat. Zatím je ale ještě brzy, i když již ta svíčka pomalu dohořívá.Ivo

  OdpovědětVymazat
 14. Jacenuk dostal USA občanství takže plešoun hodí šunky na Floridu a nějaký krokodýl se už postará !

  OdpovědětVymazat
 15. Nizozemci jsou malým národem, ale s velkým vlivem na světové dění!
  Ti náhradu za svė zemřelé občany ujít nenechají.

  OdpovědětVymazat
 16. Za životy pasažérů letadla spadlėho na skotské město zaplatil vůdce státu Libye více než 8 miliard amerických dolarů.
  Kolik zaplatí stát který způsobil pád letadla MH 17 a tak smrt 300 lidí nad Ukrajinou?

  OdpovědětVymazat
 17. Vážení přátelé, s lítostí vám musím oznámit, že vaše nadšení z blízkého odsouzení Ua, nebo konkrétních osob coby viníků sestřelu letu MH 17 je v nedohlednu. Neozdrojovaný původní článek p. Kornilova pojednává o vyjádření pana Davida McMillana - bývalého generálního ředitele EUROCONTROL v letech 2008-2012.
  (https://www.eurocontrol.int/bio/david-mcmillan).
  Výše uvedená prohlášení údajně uvedl na stránce
  Aviation Safety Network (http://news.aviation-safety.net/), kde jsem žádné vyjádření od Davida McMillana nenašel (ani na netu ne). Webová stránka ASF slouží od r. 1996 k publikování informací o leteckých nehodách, únosech, mimořádných událostech, vyšetřování událostí, bezpečnostních doporučeních, rizicích a dalších info ve vztahu k bezpečnosti civilního leteckého provozu ve světě.

  Z odkazu dole vyplývá, že vyšetřování sestřelu MH 17 byla uzavřeno závěrečnou zprávou z 13.10.2015, která je volně ke stažení:
  (http://aviation-safety.net/database/record.php?id=20140717-0)

  Z uvedeného je jasné, že autor článku p. Kornilov se dopouští čiré spekulace (jak je dnes u novinářů běžnou praxí), protože infornmace z vyšetřování, ani případné výhrady a návrhy (dnes soukromé osoby) p. McMillana, nemají žádnou právní účinnost k establišmentu Ua.

  Mír s námi!
  Ferro

  OdpovědětVymazat
 18. Také jsem měl obavu, že to nejspíše nebude zas tak žhavé, no a je to tu. Ještě pro úplnost je potřeba nahlédnout do holanského plátku De Telegraaf a zjistit si, zda se nějaká videokonference v parlamentu vůbec konala. Jestli máte tu možnost pane Ferro, tak dejte vědět.S pozdravem Ivo

  OdpovědětVymazat