Reklama

.

.

úterý 19. ledna 2016

V Německu chápou, že NATO ohrožuje Rusko

19. 1. 2016    zdroj
Bývalý ministr zahraničí a vicekancléř SRN Klaus Kinkel prohlásil, že je třeba vzít v úvahu skutečnost, že NATO stále vytváří hrozbu pro národní bezpečnost Ruska. V době, kdy byl Kinkel ministrem zahraničí Německa, uskutečňoval politiku sbližování s Ruskem, avšak nyní se mezi Ruskem, Německem a Evropu celkově projevuje zhoršení vztahů. Tím zdůvodňuje ignorování EU názor Moskvy, že NATO se "přiblížilo příliš blízko k hranicím Ruska."


Dříve ministerstvo zahraničí RF prohlásilo, že politika NATO, zaměřená na "zadržování" Ruska a vyjádřená rostoucí vojenskou přítomností ve východní Evropě a v Pobaltí, zvýšením počtu a intenzity cvičení v blízkosti ruských hranic, si vynutila přijmout opatření proti hrozbám, které Severoatlantická aliance vytváří pro národní bezpečnost Ruska. Tak se v Evropě začala věnovat pozornost rostoucí jednostranné agresi ze strany USA.

Od roku 2006 začaly USA rozmísťovat prvky systému protiraketové obrany ve východní Evropě, v těsné blízkosti ruských hranic, což nemohlo nevyvolat protiopatření Moskvy. Avšak členské země NATO nevzaly v úvahu stanovisko ruského vedení, takže během dalších let byly americké systémy protiraketové obrany nadále rozmísťovány podle plánu.

V poslední době vyjadřuje stále více osobností v Evropě svou podporu Rusku a přání obnovit spolupráci mezi zeměmi. I přes rostoucí protiruskou propagandu ze strany vlády USA si začíná Evropa uvědomovat, že jednání Ruska v situaci, která může být bezpečnostní hrozbou pro zemi, je zcela odůvodněno. Možná, že v Německu, Itálii a dalších zemích bude ochota naslouchat svým vlastním zodpovědným politikům a pochopit, kdo je vlastně agresor.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr.Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Kinkel dokud byl ve funkci,mluvil jinak....je zajímavý,že se ti čuráci vždycky probudí do reality s takovým zpožděním.I my jich máme teď plnou prdel,jako např.Klaus,Macek,Bašta atd...

   Vymazat
  2. Je přece obecně známý postup té úžasné západní civilizace. Rozvrátit zemi (u Ruska za pomoci jimi dosazeného Jelcina), privatizovat podniky za levno svými investicemi a odlivem zisků se nechat živit prací místních obyvatel. Je známo, že z ČR odchází ročně přes 400 miliard korun, což je při 100 miliardovém schodku rozpočtu opravdu pozoruhodné. Pokud jde o Německo, má stejnou taktiku a použilo ji ve svém "Drunk nach Osten" i na Ukrajině, přes kterou po jejím vstupu do EU se chce dostat i do Ruska. Samozřejmě, že se mu k tomu nehodí ani občanská válka na východě Ukrajiny ani harašení zbraněmi NATO. Proto ty “mírové snahy”. Je to boj o Rusko mezi Německem a USA. USA chce zabránit ovládnutí Ruska technologicky vyspělým Německem, které by svou silou mohlo ohrozit světovládu USA. Pořád nenacházím rozbor odpovědi na otázku, co je pro ČR větší zlo USA nebo Německo.
   bv

   Vymazat
 2. Má to zcela jasné důvody. Rusko není nebezpečné, ani agresivní. To už dnes chápe většina soudně myslících lidí. Má však obrovská bohatství nerostných surovin. USA a jeho ohnutá pakáž West EU, mají na toto bohatství od pradávna hlad. Chtějí tam jet privatizovat, jak to dělají v Sýrii. Honza Faltus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo. A není žádné tajemství,že česká rodačka Madlin Albrigtová řekla,:,,Rusko by se o své nerostné bohatství mělo podělit." S kým,asi není nutno komentovat....

   Vymazat
 3. A chtějí na ruské dveře ťukat raketama. Honza Faltus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Honzo máte naprostou pravdu. Jen dnes se tomu říká privatizovat, po vzoru Klause. Napište prostě , výstižně a přesně česky, legálně rozkrást státní majetek.

   Vymazat
 4. Rus se nikam nesere jako usa která chce všecno rozesrat a zustat mimo ale to se jim nepovede rusové nejsou tak blbý a pokud dojde ke střetu poletí první atom na ameriku.

  OdpovědětVymazat
 5. Původni článek ze Sputnika,hlàsné to trouby Kremlu/pravdivé jen jméno pana bývalého ministra BRD/.Zde uváděný zdroj je PR agenturu a članek určen pro občany RF./Proč se však toto překlàdá pro NR je mě záhadou:)/Že to ti chudáci v RF maji těžké,ekonomika drhne a krom armády nejsou na nic děngy,důchodci musí vyjít s důchodem 8-10 000 rublů a 25 milionu lidí žije pod hranicí chudoby toto je všeobecně u nás známo.I to,
  že věrchuška pomocí vlastním lidem "nemůže",ale z mimorozpočtového fondu na "pomoc" režimu Asada uvolnila 60 miliard US.dolarů,to ne problém.Článek jen tamním řekl,proč jsou chudí a jak je všichni kolem dokola,po nástupu Putinovo kliky k moci,chtěji zničit.Propaganda je holt svinstvo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano až tak daleko to dotáhl Jelcin svým kamárádstvím s USA, které ho do čela SSSR dotlačilo. Jelcin jim za to dal volné ruce s rozkrádáním. To je přece obecně známý postup té úžasné západní civilizace. Rozvrátit zemi, privatizovat podniky za levno svými investicemi a odlivem zisků se nechat živit prací místních obyvatel. Je známo, že z ČR odchází ročně přes 400 miliard korun, což je při 100 miliardovém schodku rozpočtu opravdu pozoruhodné. Pokud jde o Německo, má stejnou taktiku a použilo ji ve svém "Drunk nach Osten" i na Ukrajině, přes kterou po jejím vstupu do EU se chce dostat i do Ruska. Samozřejmě, že se mu k tomu nehodí ani občanská válka na východě Ukrajiny ani harašení zbraněmi NATO. Proto ty “mírové snahy”. Je to boj o Rusko mezi Německem a USA. USA chce zabránit ovládnutí Ruska technologicky vyspělým Německem, které by svou silou mohlo ohrozit světovládu USA. Pořád nenacházím rozbor odpovědi na otázku, co je pro ČR větší zlo USA nebo Německo.

   Vymazat
  2. Pepku, ty jsi prostě debil. Víš to alespoň? Zkus příště něco napsat normální češtinou, i když chápu, že dokončit první stupeň ZŠ pro tebe bylo extrémně obtížné. A teď vyskoč.

   Vymazat
  3. nejde to, nepresvedčil si ma, dívam sa von a prosperita nikde, ceny akcií rastú, všetko stúpa a aj ceny - a počty mŕtvych a migrantov zo Sýrie rastú - nolen nás pouč o Iraku, Lýbii a nechaj tak Rusko na pokoji, áno báť sa musíme Ruska, sme jeho potenciálny nepriatelia takže zahynieme, v momente až chazari v USA rozhodnú nás vymazať

   Vymazat
  4. 3:08 Kdyby USA a EU neházely RF úmyslně klacky pod nohy, bylo by na tom Rusko o mnoho lépe. Ale i teď to není havarijní stav a oni se z toho zotaví. Zato si přečtěte článek o ekonomické "kondici" USA za prezidentování Obamy na E-Republice. Článek i grafy jsou velice výživné. A to USA nikdo klacky pod nohy nehází, anóbrž za to může jejich vlastní blbost.

   Vymazat
  5. Ještě doplním k 11:36, že článek o am. ekonomice čerpá z oficiálních amerických zdrojů!

   Vymazat
 6. 3:08

  Nemej peci, oni preziji.

  Je to dano jinym uvazvanim, nez tve, zapadni.
  Nikdy nepochopis, ale tak ve zkratce:
  Bud budes chvilku chudy a prezijes, nebo nebudes vubec.

  A oni si to vetsinove uvedomuji. Koneckoncu, diky tomu prezivaji neustale najezdy.

  Jsem zvedavy na americke akcionare, az prijdou o vse. Na jejich reakce.

  V Americe zije 106 milionu na potravinovych listcich, co si tim chtel rict, ze je nekde chudoba? Vsude, diky globalizaci. Vsude. A pokud se chvilku citis bohate, tak take pouze chvilku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby to nebylo vážné,tak by se vaší argumentaci musel člověk zasmát.Ale vážně,dík éře Gorbačova/politicky/a Jelcina/ekonomicky/společnost poznala,že má taky práva a nejen pravo držet hubu,že nemusí jen přežívat,ale může se žít i v RF dobře.Nevěřte tomu,že lidí v Rusku uvažuji jinak.Nejsou blbci,chvilkovou chudobu od do Lenina po Brežněva si pamatují a na to nepotřebují USA nebo EU.Je jen otázka času kdy Putin,Ivanov,Partušev,Dugin,
   šílenci co vyhrožují světu a ožebračují vlastni lidi,skončí jak pučisté v 90-tých letech,kdy společnost řekla dost!

   Vymazat
  2. 10:21
   Ty bys sis měl místo blábolení raději dokončit základku. Jinak samozřejmě absolutně nic nechápeš, ale to ti vůbec nevadí, abys jako blbeček opakoval, co sis někde přečetl. Kdes to vůbec četl? Na Blicích listech nebo na Lžidovkách?

   Vymazat
  3. to.10:45 díky za radu,nápodobně.Člověče připomínáš mě nějakého Bačkovskýho,ten taky všude v diskusích vše absolutně chápe a radí,viď Pepku.No nic,ale rád bych tvůj odhad,
   budou li tam ještě nějaké volby a v kterém měsíci letošního roku vyhlásí Putin stanné právo.:)

   Vymazat
 7. Nemám rád deformace a zobrazovat Rusko s rovnoběžnými poledníky je deformace nadruhou.
  Jen blbec takhle zobrazí arktickou krajinu.

  OdpovědětVymazat
 8. 5:18, ano tak. Jsou dva druhy chudáků. První co nemají dost peněz, a druzí, co těmi prvními opovrhují.
  Ano, ti druzí jsou chudáci mnohem větší, skuteční.
  Děda.

  OdpovědětVymazat
 9. Chudoba je pojem relativní, nicméně pro peníze člověk udělá všechno, chudý, či bohatý.
  Podstatné je, jestli si peníze člověk zaslouží.
  Tady nastává problém. Někdo si myslí, že když je chudý, že je to ta pravá zásluha. Na druhé straně, čert nosí na větší hromadu, takže je dobré být bohatý a velmi skromný.

  OdpovědětVymazat
 10. Anonym 3.08-Bože, vy musíte být chudáček hloupoučký. V této noční době, pokud člověk nesouloží nebo neslaví, tak spí. Vy ne, vy píšete kraviny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 3:38 - 10:21 -To je blb, co uklízí ve WalMArtu a šéf ho honí, aby vytřel i pod regály. Jinak ale rozumí všemu. Květa

   Vymazat
 11. On ten pán 3.08 slouží na václavaku 3 a občas odskočí na tržiště vykonat ústní povinnost...

  OdpovědětVymazat
 12. Z Ruska nikdy Amerika nebude,protože to nechtějí.
  Amerika,už není Amerikou v tom slova smysle,jak se to tvrdívalo.Ono se to v posledních letech ukazuje jasně,těch chudáků mají stejný počet.

  OdpovědětVymazat
 13. USA V KONCÍCH - ŠOKUJÍCÍ FAKTA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč, mezinárodní terorista a nejkompletnější kriminální organizace v dějinách lidstva. USA vláda je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla.
  Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zapomnění. Ani vzteklý pes po nich neštěkne!
  200 let terorismu USA:
  www.olser.cz/9947/200-let
  agrese USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  Kenneth O’ Keefe v tom má jasno:
  www.hlavnespravy.sk/kenneth-o-keefe-v-tom-ma-jasno-uplne-na-rovinu-o-tom-ako-dnes-funguje-svet/726485
  - 40% Amíků má ušetřeno maximálně 500 dolarů (12.300 Kč).
  - Z jiného průzkumu vyplývá, že 28% všech Amíků nemá žádné úspory.
  - V celých USA je skoro 10 milionů domácností, které nevlastní ani jeden účet v bance.
  - 22,5% Amíků je negramotných.
  - Bezdomovectví rodin vzrostlo o 23%.
  - Počet Amíků žijících v chudobě během 4 let vzrostl o 6 milionů.
  - Střední příjem domácností už 4 roky za sebou klesá - snížil se o výše $4000 (98.480 Kč).
  - 62% Amíků ze střední třídy uvádí, že snížili výdaje na domácnost.
  - 85% příslušníků střední třídy tvrdí, že je těžší udržet si standard, než tomu bylo před 10 lety.
  - V USA žije čas od času 77% občanů od výplaty k výplatě.
  - Dnes v USA nepracuje 41% populace v aktívním věku.
  - Jeden ze 4 amíckých pracujících nosí domů výplatu, která odpovídá kritériím pro chudobu nebo je ještě nižší.
  - V současnosti lze za „dobrou práci“ označit méně než 25% všech prac. míst v USA a toto číslo klesá.
  - 20,2 milionů Amíků vynakládá více než 1/2 svého příjmu na bydlení. To znamená 46% nárůst od r. 2001.
  - Mnoha Amíkům během 12 let se zvýšil účet za vodu 3x.
  - Cena elektřiny v USA roste 5 let rychleji než celková míra inflace.
  - V r. 1999 mělo 64,1% Amíků zdrav. pojištění placené zaměstnavatelem. To se teď vztahuje jen na 55,1%.
  - Pojistné na zdrav. pojištění rostlo v letech 2011-2012 rychleji než celková míra inflace.
  - Podle výzkumu plánuje 10% amíckých zaměstnavatelů ukončit financování zdrav. pojištění svých zaměstnanců.
  - Celková částka všech hypoték v USA je 5x vyšší než před 20 lety.
  - Celková částka všech spotřebitelských úvěrů vzrostla od r. 1971 o 1700%.
  - Celková hodnota všech studentských půjček v USA přesáhla hranici 1 bilionu dolarů (24,62 bilionů Kč).
  - Přibližně třetina všech Amíků neplatí včas své účty.
  - Více než 100 milionů Amíků využívá minimálně jeden sociální program provozovaný federální vládou.
  - 25 milionů dospělých Amíků bydlí doma u rodičů.
  - Během recese přišlo amícké hospodářství o více než 220.000 malých podniků.
  - V r. 2010 byl počet nově vzniklých prac. míst v nových podnicích ve srovnání s r. 2000 méně než poloviční.
  - Přibližně 57% dětí v USA žije v domácnostech, které jsou považovány za „nízkopříjmové“ nebo „chudobné“.
  - V USA žije kolem 100 milionů občanů, kteří jsou považováni za „chudé“ nebo „blížící se chudobě“.
  - 106 miliónů Amíků je na potravinových dávkách, protože i pracující Amíci nedosáhnou na nezbytné minimum.

  OdpovědětVymazat