Reklama

.

.

čtvrtek 21. ledna 2016

Výzva pro Mgr.Věru Novákovou, státní zástupkyni, Jablonec n.N. Bude měřit stejným metrem?

Zdeněk Kořístka
20. 1. 2016
"Pokud vidím podezření z trestného činu, reaguji na to," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz dne 26.11.2015. „Je to moje úřední povinnost. Na ta vyjádření pana Konvičky mě upozornili přátelé a lidé kolem mě. Chodili za mnou a ptali se mě, jestli tohle není trestné. Odpovídala jsem, že podle mě by to trestné být mohlo“
Budete nyní podávat další podobná oznámení?
„Já své úřední povinnosti ctím a ctít budu. Pokud uvidím podezření z trestného činu podobného ražení, budu na to reagovat,“ říká žalobkyně, která spustila stíhání Konvičky.


Tolik stručně z rozhovoru pro Aktuálně.cz. zde

Vyzývám tedy tuto neohroženou státní zástupkyni, aby dokázala, že měří stejným metrem, a podala oznámení ze spáchání trestného činu na občana (?) České republiky pana Ahmeda Besneva, který napsal na své internetové stránce přesně toto:

"Vážím si toho, že nám 3 000 arabských mudžáhidů přišlo během války na pomoc. Ale zase bych jejich pomoc tolik nepřeceňoval, protože centrální velení bosenské armády v čele se Seferem Halilovićem vůbec nerespektovalo, a dělalo si, co se jim zlíbilo. Potřebovali jsme je na kritických úsecích naší obranné linie – ve Srebrenici, v Mostaru atd. Jenomže Arabové si místo toho zvesela řádili v centrální Bosně, a uřezávali hlavy místním srbským civilistům, nebo je opékali zaživa. Jako nic proti gustu, ale nejdříve práce, a až potom zábava. To byl zrovna úsek, kde jsme měli četniky zrovna docela pod kontrolou. V boji se Srby a Chorvaty se naopak osvědčili místní členové súfijských bratrstev (naqšbandíja a qádiríja)." zde


Tentýž Ahmed Bosnevi se ovšem dovolává ústavy, když žádá propuštění docenta Konvičky z práce (11. 9. 2014). Dovolává se dobrého jména Univerzity, lidských práv, toho, že islám je v ČR tradiční náboženství.

http://martinkonvicka.blog.idnes.cz/c/426405/Vyhodte-toho-Konvicku.html

Tento občan (?) se mohl dopustit trestného činu podle

§ 356 Trestního zákoníku: :Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod:

Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.
(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo
b) účastní-li se aktivně takovým činem činnosti skupiny, organizace nebo sdružení, které hlásá diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou, třídní, náboženskou nebo jinou nenávist.

Očekávám její vyjádření k tomuto podnětu ve sdělovacích prostředcích, především na Aktuálně.cz.

Nepatřím sice mezi její přátele a známé, ale pokud si stojí za svým vyjádřením, „že bude konat i ctít své úřední povinnosti“, jsem přesvědčen, že Mgr. Věra Nováková tak učiní, a její chování nebude moci být hodnoceno jako účelové, a nebude bráno jako útok na svobodu projevu a slova.

Zdeněk Kořistka, bývalý poslanec

Odpověď: Okresní státní zastupitelství v Jablonci nad Nisou:
Vaše podání ve věci "podnět pro zahájení trestního stíhání" s evidenčním číslem adf679e5-df25-445b-b251-b7cba516bc47 a s běžným číslem 90/2016 bylo doručeno dne 20.01.2016 10:55:43.

35 komentářů :

 1. HUUU, ha, ha, ha.. Pani Novakova, Vy to mate
  vyposerovano !
  Dr. Konvicka je oblibena ceska vlastenecka hvezda..On je pristi CEO University Karlovi !

  Kdyz jsem byl mlady, tak jsem pracoval v bushi v Africe,
  a tam me udivoval brouk, ktery si udelal kulicku z hovinka
  a tlacil ji do kopce.

  Ten brouk jste Vy pani a ta kulicka je politicka korektnost.

  Krome toho, jak to, ze si Vas nepamatuji z pomocne skoly ? Hmmm ? PRIZNEJTE SE !
  Vy jste propadla u prijimacim zkousky !

  Zmeni se rezim a poslou Vas pred soud vlastencu a ti vas vymeni za slepici do Arabie.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Návrh řešení rozsáhlé politické, společenské a ekonomické kriz...

   https://www.facebook.com/1489820907984407/videos/vb.1489820907984407/1515085602124604/?type=2&theater

   Vymazat
  2. Honolulu, honolulu, opravujte chyby, jinak vypadáte jako negramot. - "Univerzity Karlovy"

   Vymazat
 2. Zadna Mesita v dobe panovani Karla IV. (1346-1378) v Praze nikdy nebyla ! To co je psano v tom dopise je vylhana manipulativni propaganda !

  Karel IV. byl vychovan ve Francii a Francie v te dobe mela v dobre pameti drivejsi vypaleni nekolika mest,
  za vpadu Islamu do jizni Francie.

  V Praze vsak byla nejaka zidovska Sinagoga. Cesi ji VYPALILI do zakladu v dubnu 1389 za vlady, Vaclava IV.

  Samozrejme, ze tyto iformace vam pan prof. dejepisu nikdy nerekne...Protoze je politicky prizdisrac !

  Jedine JA nick HONOLULU, svobodna duse, vyslepicim vsechno
  vsem, a to ze zlomyslne radosti nasr.t oficialni naterace. reality.

  At zije dr. Konvicka, vedec, realista a vlastenec.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:23 Karel IV po bouřlivém mládí se stal velmi zbožným mužem(Praha vystavěna jako Svaté město též kaple na Karlštejně je odkaz na Jeruzalém) zakázal islám v Čechách ale povolil obchod s islámskýma věřícíma-arabama,volně dohledatelné.On se islám neslučoval s tím co Karel dělal:zrušení otroctví,velká podpora křestanství,kde na korunovačních klenotech máme trn z trnové koruny Ježíše Krista,velká podpora vědy a umění to vše Karel IV dělal a jak víme proti všemu tomu je Islám,proto my jsme dnes národ vzdělaných a kulturních lidí a oni jen nadržený opice.

   Vymazat
  2. Rád buch rozlišoval. Paušalizace je rastická! Obyvatelé sekulárních arabských republik (Sýrie, Irák, Lybie) byli a v Sýrii ještě jsou podstatně vzdělanější a civilizovanější na náš způsob, než ve státech, kde vládne šaríja (islám). Tak prosí rozlišovat a neunáhlovat se. Osobně jsme proti jakémukoli přijímání migrantů. Ti ze Sýrie a Iráku mají bojovat proti Islámskému státu a ne utíkat. Marek

   Vymazat
 3. Tento zákon má chránit neagresivní náboženství a ta se tak v té době jevila. Dnes se mnohá odkopala a spějí k tomu nenávistnému co v sobě také obsahují.
  Doufám, že svůj hlas jsem dal rozumným lidem co naleznou vhodná slova pro jeho novelizaci v duchu doby a nových poznání.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1:32 ano máme tady přes třista církví a nikdo o nich neví,lidé znají jenom katolíky kvůli tomu pruseru co provedli(podojili daňového poplatníka) Ale Islám je totalitní ideologie šíleně podobná nacismu,proto ho tady vyznavači náboženství smradlavých opic-Darwinismus,naši milí levičáci chtějí zavést.

   Vymazat
  2. Odkdy jsou Schwarzenberg, Kalousek, Dienstbier ml. levičáci? To není věc levice nebo pravice, to je věc blbosti a zaprodanosti (americké a evropské pravici!!!). Marek

   Vymazat
 4. Vazeny pane presidente Zemane !
  Mluvila o Vas americka TV.
  Mate mnoho stoupencu v Americe, a to z rad volicu a podporovatelu Donalda Trumpa.

  Kritikove (je jich malo) se divili, ze nechcete v Cesku Islam. Ti stejni kritikove, ale podporuji Israel, ktery take nechce Islam... Tito schizofrenci, maji dvojite meritko na vsechno.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědavý, jak pana Trump zavraždí. Že by udělali to, co s Kennedym, mně připadá nepravděpodobné, až trapné. Opakovaný vtip ....Předpokládám, že objeví v jeho účetnictví nesrovnalosti, potom ho zatknou a po volbách se ukáže, že to bylo na základě nepodloženého udání a neví se koho.

   Vymazat
  2. 2:14
   To je legrační jak různí blbečci skáčou na špek člověku, který patří mezi top 400 ultraboháčů celé planety a dělají z něho Jánošíka bojující za jejich zájmy proti elitám. To už je vážně diagnóza.

   Vymazat
  3. 2:14 blbeček jsi ty,lidi vědí že řekl že stáhne vojáky,zruší základny,vrátí ekonomiku do USA a s Putinem se domluví a s ostatními zeměmi bude jenom kšeftovat,to je jasný že by mu něco káplo ale to by byl mír ty blbečku,proto tady ti chytří a logicky uvažující lidé píšou o možnosti odstřelu,protože vojenská americká lobby nechce mír na Světě,blbečku z domečku.Běž si na něj koupit nástavec ať ho máš alespoň na viditelných pět centimetrů a věř že mi za to nemůžeme blbečku.

   Vymazat
  4. 6:08

   Jo tak Trump něco řekl, jo?
   Vám, vymaštěncům, opravdu stačí jen medem pomazat kolem huby a pak si vás každý může vodit jak chce. Ovečky.

   Vymazat
  5. Trump řekl. Ano ale řekněte mě koho jinýho než Trumpa z tý jejich bandy si přád? Alespon nazývá věci pravým jmenem. A prosím neuvádějtě nějaké jméno s pár procenty preferencí.

   Vymazat
  6. Přát omluva jak brno a za další hrubky taky

   Vymazat
  7. To honolulu 21. ledna 2016 1:44

   Pane honolulu závidím Vám tu víru v Donalda Trumpa. Zvláště vy v USA (my v ČR a EU ale také) musíte přesně vědět, že: "sliby se slibujou a blázni se radujou". Nebudu se ptát kolik zavřel věznic v zahraničí, jak dopadl zákaz waterboardingu a dalších humánních vyslíchacích metod, jak zavedl veřejné zdravotní pojištění atd. profláklý tmavý ultralhář z Bílé chýše. To je zbytečné plýtvání časem. Ale zapátrejte prosím v paměti a jako znalec USA poměrů nám řekněte, jak to bylo s plněním volebních slibů presidentů po Reaganovi. Já nejsem plně v obraze, ale vím, že kdo nejel lajnu zákulisních loutkovodičů byl buď obětí atentátu, nebo náhlé srdeční příhody, nebo nevysvštlitelně prudce změnil své politické směřování. Z toho my vyplývá, že ať tam bude Petr, nebo Trump, tak bohužel pojede různě zastřenou agendu loutkovodičů s cílem nastolení NWO. A když bude příliš neohebný a národně proamerický, tak tam dlouho nevydrží. A bude odstraněn ve světle reflektorů a záběru televizních kamer, aby si jeden každý další velmi pečlivě rozmyslel čí záměry bude naplňovat. Oni si to ti kluci pejzatý nenechají před konečným vítězstvím jen tak lehce vyfouknout!! Na to je znám moc dobře.

   Mír s Vámi!
   Ferro

   Vymazat
  8. No kdo posloucháte Pjakina, tak ten tvrdí, že Donald je zástupce globálního prediktora, ne státního, tedy amerického. Vzhledem k jeho pohádkovému jmění bych to považovala za možné. A globální elita se dnes v mnohém dostává do kolize se státními politickými a vojenskými elitami USA. Je patrné, že USA byl projekt pro ovládání okolního světa, který začíná krachovat, zejména kvůli letité hlouposti a neschopnosti globálního vládnutí ze strany tamních státních elit. Takže se nakonec i může stát, že Donald začne, světe div se, alespoň některé své předvolební sliby plnit s cílem zařadit USA mezi ostatní "obyčejné" země, které se teď hlavně musí soustředit na své vnitřní problémy a nevysírat někde, potažmo na dluh, v zahraničí. Jako nástroj globálního prediktora jsou momentálně USA nepoužitelné. Jejich funkci pomalu přebírá Čína, jen jim teď do toho všeho ještě kecá Rusko, se kterým budou muset prozatím také počítat.
   Ale i kdyby to bylo všechno jinak, než píšu, dobré je na Donaldovi už jen to, že pojmenovává problémy pravými jmény a své názory takto prezentuje široké americké veřejnosti, i té zabedněné, která krom mediálního humbuku předvolebních kampaní politice nevěnuje žádnou pozornost.

   Vymazat
  9. To Anonymní 21. ledna 2016 13:19

   To co píšete zní naprosto logicky a přeji si, aby to byla pravda. V takovém případě by se celému světu velmi ulevilo.

   Já jsem však velmi v rozpacích, jak hodnotit válku proti terorismu, různobarevné revoluce, arabská jara, občanské války na Ua a v Sýrii, migrační krizi a td. Tyto akty totiž přesně zapadají do scénáře NWO dle kuchařky v Protokolech .... a dalších programech jako American centuri, nebo EUROMED.
   Jako vysvětlení tohoto rozporu mne napadá, že GP není totožný s plánovači a organizátory NWO. V tom případě by vyvolený národ nebyl až tak protěžovaný a to by byla další dobrá naděje pro lidstvo!

   Má-li k tomu někdo smysluplný komentář, tak prosím o zveřejnění.

   Mír s námi!
   Ferro

   Vymazat
 5. Je rozdíl, pokud uřezáváte hlavy lidem demokraticky, nebo nedemokraticky. Pokud řežete lidem hlavy nedemokraticky, tak jste kontroverzní a radikálně pravicový extrémista, možná i rusofil a tito soudruzi, nemají v moderní evropské demokratické společnosti místo!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Anonymu 5:54 musím bohužel sdělit, že je vůl. V době Karla IV sice již byla renesance, ovšem veškeré vědění stále Evropa čerpala z islámu.
  Z dnešního hlediska je islám zabedněný fanatismus, ovšem za Karla IV zdaleka situace nebyla lepší, spíše horší. Já bych v té době tedy žít určitě nechtěl.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Své poznámky, prosím, pište do vlákna pod poznámku, na kterou reagujete. Děkuji.

   Vymazat
 7. Jenže Islám v té době čerpal z Antiky navíc v té době už byl spíš tmářský. To co popisujete platí spíše do 11 - 12 století

  OdpovědětVymazat
 8. lide ono nejen vyjadreni se spatne ve smyslu &356 i jinych, ale dokonce pochybovani o historickych udalostech jako treba o "poctu obeti holotoastu" ap
  i stalo se svete div se pred lety sefovi zvedavce; kdyz ho udali pratele z zumpy nezvedavce! ano byl z toho soudni proces nastesti vitezny pro obzalobu
  jan z rokycan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spor o počet obětí holokaustu je spor legitimní. Když mu někdo brání a dokonce soudí a trestá za obyčejné zpochybnění čísla obětí, tak je to velmi velmi špatné pro naši zbytkovou demokracii!!! Pavel.P.

   Vymazat
  2. nedoyknutelnost cisel holotoastu a vubec vse co by se mohlo dotknout vyvolenych je trestne verte neverte!!!hhh
   vaclav

   Vymazat
 9. zkratka je to tak jako u nas v jewsa, kde hlasame "justice for all"!!! a skutecne je tam tomu tak!!! hahaha obdobne jako v cechii kde plati "stejna prava pro vsechny stejne", ze??? hhh
  vedecky pracovnik

  OdpovědětVymazat
 10. Kořistka, to je ten, který bez důkazů obvinil jisté gaunery z korupce a pak to nebyl schopný dokázat a on se tomu moc divil. Vše nakonec šlo do ztracena a stát ještě musel gaunerovi, možná se mýlím, už si po letech nevzpomínám, zaplatit za bezdůvodnou vazbu. Téma článku dobré, ale takových věcí je spousta. Justice často postupuje výběrově a vybírá si, co ano a co ne. Dálo by se psát o spoustě jiných věcí. Třeba o spektakulárně v bulváru do detailů projednávaných soudních procesech, kde k odsouzení za vraždu slouží mimo jiné jako důkazy babské kecy a pavlačové drby, co si kdo o obžalovaném kdysi před lety myslel ve škole, jak se jevil učitelům, jak se tam choval, jak se jevil sousedům atd. Mentálně a sociálně slabým skupinám se tak dává zábava, aby se nestarali o zlodějny a jiné prasárny mocných.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kořistka to je ten, který po té, co se MF Dnes od Topolánka dozvěděla, že nechal jednat s Kořistkou a volali mu, sdělili mu že o proběhlé schůzce vědí vše ( částečně fabulovali) tak jim pod slibem zachování ochrany zdroje informací, potvrdil že mu byl nabidnut úplatek....novináři slib porušili a vše zveřejnili, včetně svého zdrohje...pak následovaly žaloby od ODS i Dalíka...Nejvyšší soud v Olomouci (žaloba Dalíka )vynesl výrok, že úplatek 10mil.Kč a nabídka na post velvyslance v Bulharsku byla prokázána...to trvalo celých 7let...výsledek se mihl pár minut v médiích...ODS následně svoji žalobu stáhla...takže kecáš....dokázal to, ale nikdo to v podstatě neví...státní zástupkyně v Ostravě ale i přes tento verdikt odmítla zahájit trestní stíhání Dalíka a spol....

   Vymazat
  2. Kecáš nesmysly, bylo to tvrzení proti tvrzení a soud se přiklonil na stranu tvrzení Kořistky. To byl ostatně civilní soud, nějak při rozporuplných tvrzeních rozhodnou musel, ale na trestní stíhání by tvrzení toho prostoduchého človíčka nestačilo. Byla by to blamáž, kterou by zaplatili nakonec daňoví poplatníci při nahrazování škody těm, kteří by nebylo odsouzeni. To nic nemění na tom, že Kořistka, tento vemni naivní člověk, zřejmě cítí možnost opět se dostat k posrancování, a proto ty banální řeči, co ví každý. Kdoví, čím se takový člověk v době, když není napojen na veřejné zdroje, živí. Pokud to víš, sem s tím.

   Vymazat
 11. Nebylo to jen jeho trzení...byli zde i další svědci...novinářka Respektu....spisovatel z Ostravy ...a spousta lží Dalíka a dalších, kteří se v tom motali ...každy den měnili svou verzi co se stalo...a hlavně odposlechy...jen malinká část unikla do medii...a něco málo bylo ve spise, kdy při výslechů nějakých holek co se s Dalíkem pelešily, jim ty odposlechy pouštěly...vím, žže Kořistka ve své závěrečné řeči tyhle citace použil...obhajoba Dalíka dělala vše aby byly odposlechy zničeny a nesměly být u soudu použity,...ani na uzavřeném jednání...proč asi?....našel jsem to...
  http://zpravy.idnes.cz/dokument-zaverecna-rec-obzalovaneho-exposlance-koristky-pml-/domaci.aspx?c=A080910_173951_domaci_dp

  každopádně někdo šel s kůži na trh...a asi dostal hodně přes prsty...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudcovská mafie u nás řádí, ne že ne!!!

   Vymazat
 12. Nevidím důvod k rozčilování.Tzv. státní zástupci,
  (přejato z USA zrzavou ožralou opicí),jsou velmi
  pohotoví při získávání politických bodů.Ty jim
  zajišťují potom vyšší postavení,viz Lenka Bradá-
  čová.Zřejmě na severu mají pocit,že jsou zachrán-
  ci demokracie.Jsou však jen zachránci svého ega.
  Už jenom titul Mgr.znamená,že svou funkci dostala
  na jiném základě,než je kvalifikace.Nakonec víte,
  že Gablonz byl vždy německý a dnešní obyvatelé si
  se svými předchůdci nikterak nezadají.Je to stej-
  né,jako v sousedním Liberci,že,Bradáčová.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 13. Sorry, necet jsem predchozi prispevky. Mozna prispevkari tusi proc.
  Jen mam dotaz:
  uz na to ta pani (mozna clovek) reagovala?
  Proc "mozna clovek"? No, protoze ti, kteri nesouzni s mou virou nejsou lidi a je mozne s nimi zachazet dle uvazeni.
  Takze navrhuji s ni zachazet dle "kazdeho viry".
  Minimalne ji dokopat k tomu aby premyslela a delala, co ma delat. Kdyztak, dle kazdeho viry.

  OdpovědětVymazat