Reklama

.

.

neděle 17. ledna 2016

Z čeho vyrostla Fiala?


Ivan David
17. 1. 2016
Na Sněmu ODS se opět prosadil Petr Fiala. Neměl protikandidáta. To znamená, že těm, kteří ovládají ODS, vyhovuje. Petr Štěpánek nazývá staronového předsedu ODS „fíkovým listem“ zde. Je to celkem výstižné, uvědomíme-li si, co fíkové listy na sochách obvykle zakrývají. Petr Štěpánek to zřejmě mínil jinak. Fíkovým listem míní objekt k zakrytí něčeho, co nemá být vidět, konkrétně politicky opotřebované tváře, které by měly být, podle Štěpánka, nahrazeny tvářemi jejich poctivých nezkorumpovaných soudruhů. Jenže i fíkový list Fiala má i jinou minulost než v úloze televizního politologa, za jehož nudností vidí diváci akademickou serióznost.


Jeho nepřipomínanou zajímavou minulostí je jeho politická orientace na Sudetoněmecký landsmannschaft a jeho úzká spolupráce s Berndem Posseltem a Otto Habsburkem, jak připomněly už před rokem Britské listy zde. Byl i zástupcem šéfredaktora konzervativně katolického časopisu Proglas, ve kterém vychvaloval politiku Sudetoněmeckého landsmannschaftu a prosazoval myšlenky ultrakonzervativních německých kruhů. Je to zvláštní fíkový list.

I přesto Fialu chválí a doporučuje televizní politolog Kubáček zde. To co skeptický člen ODS Petr Štěpánek pokládá za fíkový list, tedy zakrytí děsivého obsahu postavou vystrčenou na oči veřejnosti, to označuje Jan Kubáček za „razantní obměnu“. V předpokladu Kubáčka, že ODS má s fíkovým listem Fialou před sebou nový vzestup, je zřejmě přání otcem myšlenky. Petr Štěpánek naproti tomu volá, že se ODS musí vrátit ke kořenům. Problém je, že veřejnost si ony kořeny velmi dobře pamatuje, a to, co z nich vyrostlo je skutečnou příčinou ztráty obliby ODS, nikoliv pár (desítek) skandálů.

ODS se dopracovala podpory, která se blíží početnosti její reálné sociální základny. Jen asi 10% obyvatel profituje z politiky ODS. Ostatní více nebo méně neuvědoměle nebo uvědoměleji trpí jejími následky. V prosazování politiky Sudetendeutsche Landsmannschaftu v ČR je více urputné ideologie než politického pragmatismu. Budiž nám to nadějí do budoucnosti.

37 komentářů :

 1. Chlubením a sebechválou,to ODS vždy šlo,ale činy ukazují na velké rozkrádačky už za Klause a Nečasovou érou konče.To přirovnáni k fikovému listu sedí,jen mnozí vědí,co se pod ním skrývá,jak píše p.David.

  OdpovědětVymazat
 2. Co nebo kdo se se skrývá za fíkovým listem? :-)))))

  J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co? to je jasný. Spíš jde o to kolik :)

   Vymazat
  2. Pravice,střed i levice v Čechách i na Moravě jsou v prdeli.Vlastizrádci,Fiala nacisti(sudetáky) vychvaluje,Bělobrádek jim vozí kytice na hroby,Babiš s nima kšeftuje a Sobotka jim zabořil hlavu do říti a to vše za tichého souhlasu KSČM.

   Vymazat
 3. Je tam stejná pakáž jak byla,akorát v pozadí a proto mě můžou do pozadí vlézt a to jsem byl taky jejich volič.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jen hlupák může čekat změnu a ještě k tomu k lepšímu.
   Jak praví klasik:"ze starých prdelí čerstvé větry nezavanou"......

   Vymazat
 4. ODS je arogantní, zlodějská, korupční, bezpáteřní a politikářská partaj bez sebereflexe a patosu. Napařuje se jako nějaký king, přičemž nemá žáden voličský šmrnc a příťažlivost. Se svými směšnými 8% preferenčními hlasy je nevolitelná strana, která se potácí se na okraji volitelnosti. Její pád směřuje na smetiště dějin do propasti věčného zapomnění. Dost bylo ODS a její přisluhovačů!!!
  pražský vrabčák Čimčara

  OdpovědětVymazat
 5. Je zajímavé, že tato strana, která "úspěšně" transformovala špatný systém komunistů, má menší preference než "komunisté". :-))))))

  A to komunistům bývalí voliči vymírají.
  Asi je něco špatně, v ODS. :-)))))

  J.B.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Buď v klidu, nené nic špatně. Měli jsme VV, teď máme ANO. TOP09 se tak nějak ujala. Když to bude stát za nic, oni ti PR vždycky nějakou stranu vymyslí. A pojede se dál.

   Vymazat
  2. Pamatuju,jak Havel a ptákostrana učeně prognosticky vykřikovala,že KSČ se sama sebe vynuluje a zanikne,vytratí se.Ale je to naopak,ODS padá do propasti a zapomění.A kecal Fiala vede jen chvástavé,povýšené řeči divadelního šáši.

   Vymazat
  3. Má to ovšem jednu výhodu,neučí naše děti debiloviny!!!Tak ať si pán profesor pěkně lže sám sobě a idiotům co mu to žerou.

   Vymazat
 6. To je dobře, že pan David připomněl přátelství Petra Fialy s B. Posseltem a O. Habsburkem. Tahle věc zapadla nějak do ústraní.
  Jinak ať se říká o V. Klausovi cokoliv, nepřipadá mi pravděpodobné, že by se bratříčkoval (V.Klaus) s B. Posseltem a tím jeho spolkem.
  Prosazování zájmů lansmachanftu asi OSD na výsluní zájmu a tím volitelnosti nevynese. Jak psal pan David, autor článku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kéž byste měl pravdu o tom nevynesení ..!
   Takoví, jak je např. tento pohřební inspicient Fiala, totiž ("svobodně", "humanitně" či "demokraticky") zaprodají národ i na misku šošovice. Kdykoliv. Jen, když to ponese jejich osobní prospěch ...

   Vymazat
 7. ODS dodělává jeho totální konec je za dveřmi a tahle kreatůra fašistická ho nezachrání.Doufám že slušní lidé ještě jsou a že nestratily rozum.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc nechápu, kdo by současnou ODS vůbec volil.Možná,když udělají předvolební koalici s TOP09,tak se do parlamentu dostanou. Jinak NE.Lidovci se taky musí s někým koalovat,jinak vypadnou ze hry také. Ale další nové subjekty asi nebudou.

   Vymazat
  2. to 13:26
   No, volit je asi bude těch 10% co z jejich politiky profituje.

   Vymazat
 8. Citát Václava Klause mladšího:
  „Normální lidé čelí neomarxistickému teroru nebo zelenému socialismu či jak to nazvat, který je hůř uchopitelný než klasický socialismus namířený proti kapitalismu. Ne náhodou stejní gauneři brání Barnevernet, juvenilní justici a podobně, a jedním dechem hystericky vítají statisíce cizokrajných migrantů. Jde jim o zničení národů, zničení rodin, zničení veškerých tradic. Není jiná cesta – občané musí být více radikální."
  Zdroj: http://www.denik.cz/z_domova/pohledem-deniku-pravice-na-ustupu-kongres-ods-napovi-20160112.html

  OdpovědětVymazat
 9. Fiala je ubohý parvenu, kterých je v naší malé zemičce tolik, že je ani nespočítáš. každý ctižádostivý fialka chce vyrůst jako Fiala. v našem protektorátě vede mnohdy cesta vzhůru lezením do sudetských zadků.Fialovo rektorské rektální působení je jen trpasličím jevem, naši podnikaví občané se i tak stejně k ods vrátí, nemají moc na výběr. Sice se už pomalu učí, že volit se má dle vlastní peněženky, ale koho, proboha volit? čssd, tuto maskovanou ods? Nebo spící bachraté "komunisty"?nebo bratrstvo kočičí pracky pana Černocha? nebo kzblití lidovce? nebo Zloděje kalouska a jeho tlupu? Nebo Piráty? Proč? není koho. Opozice plaská na netu, to je vše. Přeji žírnou neděli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně jste ocharakterizoval "naší" současnou politickou scénu. A scéna to je, jelikož již drahně let hrají dosazení herci stejné odporné kusy tragédie tohoto státu.

   Vymazat
  2. Pořád ještě existuje asi 30 neparlamentních stran a hnutí. Stačí místo psaní příspěvků najít si jejich program, seznámit se s několika členy poblíž a zjistit, kdo nejlépe odpovídá mým názorům a tomu to příště hodit. Ale to by museli ovčané přestat kupovat Blesk, vypnout Novu a nezabíjet čas kecáním u piva...

   Vymazat
 10. O bohorovnosti a neskutečné sebereflexi Parteileitungu a nejbližších soukmenovců svědčí, že v době největšího pádu krom svolávání hromů a blesků volali na každém rohu a sloupu ještě Mirku na hrad. A taky jako pemiérku. Což sice ve velkém městě vypadalo jak za soudruha, ale na okolním venkově si lidé významně ťukali na čelo. Celá ta eskapáda sebereflexe byla zakončena na následném Parteitagu, kde byl za souhlasného bečení a potlesku soukmenovců odhalen vnější a navíc třídní nepřítel. Ani stopa pokání a pravdy. Tím je tato strana se svým vedením a povolebníc pučích na radnicích pro mne a mnohé mé známé nevolitelná. A to již ve fázi úvahy.

  OdpovědětVymazat
 11. Občané budou volit toho, kdo prosadí, že nebudou existovat registrační pokladny, aby tito a další občané mohli okrádat na daních jiné občany.
  Bude se to dít pod propagandou" stát vše rozkrade stejně " a bůhví, že i to je pravda...Cožpak Davide a spol. nechápete, že bez revoluce to nepůjde?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud někdo papouškuje antitéze elektronických pokladen, tak je evidentní že se spokojuje s tendenční populistickou rétorikou aniž by se snažil pochopit podstatu problému, která se táhne naší korporátně klanovou politickou scénou 26 let jak červená nit!

   Vymazat
  2. Kolik myslíte, že je občanů, kteří by trpěli zavedením elektronické pokladny? 2%? Možná ani to ne. Ostatní jenom přikyvují Kalouskovi, kterému přikyvovali i když tvrdil, že zavedení superhrubé mzdy nás přivede mezi nejproduktivnější země, protože si každý uvědomí, kolik platí daní a to ho bude stimulovat k větší práci. No a to prej jsou voliči TOP ti nejvzdělanější a mladí. Zde je jasně vidět, že záleží na tom, kdy a kde byli vzděláni.

   Vymazat
 12. Pan Fiala bude poslední hřebík do rakve strany . S pozdravem bývalý volič .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já byl také vždy volič ODS.Ale pan Fiala nebude poslední hřebík - on již je.

   Vymazat
  2. Beďare,tys byl dycky vůl a seš i teď a jsi jeden z těch,co to dovlekli do tohohle stavu....a nezapomeň si přečíst ten článek o tom,co řekl nedávno v Bruselu Farage o EU a jestli máš v sobě aspoň kousek cti,tak se chytni za ten prolhaný pinocchiovský nos anebo za tu svojí kupírovanou oháňku....

   Vymazat
 13. hitparada nejvetsich blbu: 1-10
  fiala, benda, kalousek, stropnicky, sobotka, merkel, zaoralek, obama, netanyahu a zbytek politiku cr&eu!!!
  kaja

  OdpovědětVymazat
 14. Fiala je, stejně jako MC Buzna nebo PT Hulík, ukázka toho, že u nás může dělat profesora kdejaký blbeček.
  Ve skutečnosti jsou to polointeligenti, kteří se jen našprtali, co po nich ve škole chtěli.
  Ale vlastní hlava a logické myšlení, nemluvě o nějakém charakteru, to je jim zcela neznámé. Jsou to jen papoušci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak řekl již nějaký klasik, je doktor, ale vzdělání se ho nedotklo. T

   Vymazat
  2. Oni ti profesůrci, třeba konkrétně Putna, zase tak hloupí nejsou. Oni jsou jen zkažení, rusofobní, přepisovači dějin, vlastizrádci a vymývači vysokoškoláckých hlav. Takové lidi přece režim potřebuje, jinak se u moci neudrží. Potřebují si uhníst nové tupé stádo a s námi kverulanty už to nějak vydržet, než nám dojde dech. Doporučuji nepodceňovat, to se vždycky vymstí.

   Vymazat
 15. hrabě Kocharowski17. ledna 2016 17:20

  To je dobře, že pan David připomněl landsmanšaft Petra Fialy s B. Posseltem a O. Habsburkem. Tahle věc zapadla nějak do ústraní.
  xxxxxxxxxxxxx
  Ano, přesně tak, je třeba neustále o tom mluvit, aby to všichni věděli, co je Fiala za kvítko z Posseltovy sudeťácké zahrady.
  Nikdy jsem ódées nevolil, Klaus na mě od počátku činil dojem hysterického buzíka, který snědl veškerý rozum na zeměkouli. Lidé se nechali strašlivě zblbnout, Klause i jeho roli bílého koně
  kritizovalo v té době spousta lidí. Klaus a ódées mají mimořádnou zásluhu na tom marastu, jaký dnes v ČR panuje.
  Myslím, že ani fíkový sad Fialovi a ódées nepomůže, protože dnes už ani Praha nekráčí po modré, jako kdysi.
  Ódées posloužila, ódées může jít na hnojiště dějin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám stejný názor, pane hrabě:-).

   Vymazat
 16. Jenže Češi už rezignovali.Když před mnoha lety soud-
  kyně přiznala Posseltovi nějaký divný nárok,byla do-
  nucena svými místními spoluobčany k vystěhování.Jak
  sama přiznala,ne násilně,ale chováním svých sousedů vůči ní.Dnes by se nic takového nestalo.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 17. ODS je prázdná nádoba.Říkají svoboda a myslí tím bordel

  OdpovědětVymazat
 18. V první řadě je nutno sdělit, že jediná strana, která hájí zájmy podnikatelů je právě ODS. Otázkou je, jestli opustila zájmy velkopodnikatelů a podporuje jen živnostníky. Opak je zřejmě pravdou.
  Pan profesor Fiala je jen náhražkou a fíkový list je výstižné pojmenování. Působí jako seladon tancující mezi hovnama, což moc nepřesvědčuje.
  Současnou největší chybou ODS je podpora programu TOP, která ji stahuje dolů společně s onými pomatenci z pražské kavárny. Prvek maloměšťáctví jí nesedí. Měla by opustit politikaření a věnovat se jen svému účelu, který ji sedí.

  OdpovědětVymazat
 19. Křísit modrej hnůj, to je drzost.

  OdpovědětVymazat