Reklama

.

.

středa 6. ledna 2016

Zamlčená největší ekologická katastrofa v dějinách USA... Média mlčí ! ( viz video)

Václaf Umlauf
6.1 2016   e-republika
Ve městě Aliso Canyon v Kalifornii nyní probíhá prakticky největší ekologická havárie v dějinách USA srovnatelná s katastrofou ropné plošiny Deepwater v Mexickém zálivu (2010). A korporátní média o ní mlčí. Od 23. října 2015 nepřetržitě dnem i nocí uniká do ovzduší metan ze zásobníků plynárenské společnosti SoCal Gas v Aliso Canyon, nedaleko Los Angeles. Infračervená kamera vládní agentury ukazuje tento pohled na unikající metan, který patří mezi nejhorší tvůrce skleníkového efektu při globálním oteplování. 


Metanu uniká každý den tolik, že to pro zamoření planety odpovídá ekvivalentu jízdy 7 miliónů aut denně. Plynárenská společnost zatím není schopna zjistit, odkud přesně z podzemních zásobníků plyn uniká. Zatím bylo uvolněno do ovzduší přes 150 miliónů litrů metanu a únik bude pokračovat asi až do jara. A teď k číslům:
 • každou hodinu uniká ze zásobníků 110.000 litrů metanu
 • 38 % trubek Southern California Gas Company je starších než 50 let
 • 16 % z nich je vyrobeno ze železného šrotu, který byl špatně technologicky upraven.
Záchranáři se zatím navrtali do hloubky 1200 metrů, kde hledají vadnou část potrubí. Ale vzhledem k zanedbanosti celé plynárenské infrastruktury k podobnému neštěstí jistě brzy dojde jinde, nebo dokonce v téže společnosti. Neoliberalismus má své základní hodnoty, jak vidět. A jím vlastněný tisk také.
Nedávno jsem psal o závěrech klimatické konference v Paříži (Korporátní eko-divadlo v Paříži). Jak vidět, dnes se vyplácí být pesimistou, minimálně ohledně záměrů korporací. Když si koupíte stát a politiky k tomu, tak přece nemusíte investovat do plynových trubek. Nebo to neděláte alespoň půl století. A o ekologické katastrofě srovnatelné s havárii ropné plošiny v moři mluvit nebudete, protože metan není vidět. Jak jednoduché.

10 komentářů :

 1. Stačí tam škrtnout sirkou a je vymalováno.Nějak se mě to nezdá v takové situaci by asi bylo jiné vzrůšo všech záchraných složek.

  OdpovědětVymazat
 2. Proč je k tomu článku o ekologii video,kde jemenci šijou PTŘS po tanku ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protoze komunistum z NR uz uplne jeblo.

   Vymazat
  2. Je to jednoduché , USA mají prsty ve všem !! Ale proč do toho taháte komunisty ??

   Vymazat
  3. Pro 16:11 - Myslím si, že Tebe z komunistů už prdlo dávno. Jdi neprodleně k dr. Chocholouškovi, ten Tě už čeká i s klecí!

   Vymazat
 3. Mali ste to zvalit na Putina Kokoti ze to on .Ako to viete vy banda spinava!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Vy to nevíte,že komunisti mohou za výbuch Vesuvu?
  Dle toho anonyma.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
 5. Tato adresa je správná (Nová republika) jenom nechápu proč sem lezou ti zabedněnci, asi to budou notoriční masochisti a nebo placení trollové, nebo spíš trotlové. Škoda slov...

  OdpovědětVymazat
 6. Pan Umlauf neví o čem píše! Stejné denní množství metanu vyprodukuje i u nás cca 13 200 krav (110 000 l/hod). Krávy prdí furt - je to přesnější srovnání než s auty! Podle Socalu uniká z poškozeného vrtu asi 2500 tun metanu, což je bratru necelých 3,5 milionů kubických metrů. Na to už by bylo potřeba 17,5 miliónů krav :). Dále: Poškozené není potrubí, ale zřejmě pažnice těžebního vrtu - takže se přesně ví, odkud plyn uniká. Stáří 50 a i více let není důvodem pro únik plynu, pokud se předmětný vrt vystrojí dnes běžně používanými bezpečnostními prvky (pakry, podpovrchové bezpečnostní ventily ap.). To zjevně Socal v daném vrtu neudělal, jinak by k takovému průseru nemohlo dojít. doufám, že si to řádně odsere.

  OdpovědětVymazat
 7. Co na to ta neukojená kráva Králíková, která by cigára zdražila i na 500 korun za jednu krabičku. Tohle jí nevadí a nebo jí nevadí ani kraj Plzeňský, Severomoravský, kde děti už nemůžou ani dýchat a nesmějí ven? Kdo tu pí.ču vůbec do televize furt zve?

  OdpovědětVymazat